Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkolne [re]akcje

Zostań św. Mikołajem

  • PDFDrukujEmail
         Organizujemy zbiórkę zabawek, maskotek, puzzli, artykułów szkolnych i słodyczy dla przyjaciół  z domu dziecka  w  Bąkowie oraz dla  dzieci sprawnych inaczej ze Zgromadzenia Sióstr Szarytek  w Chełmnie.


Święto wszystkich pracowników szkoły

  • PDFDrukujEmail

Dnia 13.10.2017 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie pod kierunkiem pani Elżbiety Kurek przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Aleksandra Kater złożyła podziękowania nauczycielom i pracownikom obsługi za  trud włożony w edukację dzieci i młodzieży oraz prawidłowe funkcjonowanie szkoły. W tym szczególnym dniu  z rąk przedstawicielki Wdeckiego Parku Krajobrazowego pani Anny Karpus nagrody odebrali uczniowie szczególnie zasłużeni w dziedzinie ochrony środowiska.

Elżbieta Kurek-opiekun SU

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

  • PDFDrukujEmail

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKAZobacz plakat akcji

Aktywna integracja w Jumpin Place- Parku Trampolin

  • PDFDrukujEmail

Dnia 22.09.2017 uczniowie  klasy 2c gimnazjum wraz z kilkoma osobami z pozostałych klas pod opieką swojej wychowawczyni udali się do Jumpin Place - Parku Trampolin w Bydgoszczy. Uczniowie mieli do dyspozycji trzy różne areny, jednak największą atrakcją okazał się basen wypełniony gąbkami. Szaleliśmy do utraty sił, ale było warto, zabawa była świetna. Wyjazd był wspaniałą okazją do aktywnej integracji.

Elżbieta Kurek

Przedstawienie pełne wzruszeń

  • PDFDrukujEmail

W piątek, 9 czerwca, uczniowie naszego Gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu wspierającym kampanię antynarkotykową. Główną jego tematyką był los 13-letniej Aśki, która przez problemy w domu wplątała się w nieodpowiednie towarzystwo. Jej matka z własnej woli nie odstawiała alkoholu, a pochłonięty pracą ojciec codziennie wracał bardzo późno do domu. Dziewczynie nie wystarczało wsparcie ze strony przyjaciółki - Anki. Pewnego wieczoru poszła na imprezę w parku, na którą zaprosił ją nowy znajomy, Marek. Po przekonującej namowie poczęstował dziewczynę narkotykiem.Po czasie z każdym problemem w domu Aśka przychodziła do Marka na imprezy, aby znowu poczuć się pozornie szczęśliwie. Dziewczyna wpadła w nałóg, nic jej nie pomagało. Zachorowała również na AIDS. Kilka lat później spotkała dawną przyjaciółkę i opowiedziała jej swoją historię, że zostało jej już niewiele czasu. Zszokowana Anka nie wiedziała, jak ją pocieszyć. Asia kazała jej tylko ostrzec innych, aby nie popełniali tego samego błędu co ona. Przedstawienie wywołało u niektórych łzy wzruszenia, dla wielu stało się również przestrogą. Wystąpili: Zuzanna Zomkowska, Oliwia Kołodziejczak, Inga Meller, Paweł Jędryczka, Miłosz Wąsikowski, Melania Czarnowska, Joanna Kater, Michał Manikowski, Dominik Cyrczak oraz Maciej Powierża. Spektakl powstał pod kierunkiem pań: Małgorzaty Dombrowskiej i Elżbiety Kurek.
Zuzanna Zomkowska, kl. IIIB

 

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś72
Wczoraj297
Wizyt w tygodniu2295
Wizyt w miesiącu5903
Razem321635

Jest 25 użytkowników online

Home