Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-7

Gimnazjum


Szkolne [re]akcje

Przedstawienie pełne wzruszeń

  • PDFDrukujEmail

W piątek, 9 czerwca, uczniowie naszego Gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu wspierającym kampanię antynarkotykową. Główną jego tematyką był los 13-letniej Aśki, która przez problemy w domu wplątała się w nieodpowiednie towarzystwo. Jej matka z własnej woli nie odstawiała alkoholu, a pochłonięty pracą ojciec codziennie wracał bardzo późno do domu. Dziewczynie nie wystarczało wsparcie ze strony przyjaciółki - Anki. Pewnego wieczoru poszła na imprezę w parku, na którą zaprosił ją nowy znajomy, Marek. Po przekonującej namowie poczęstował dziewczynę narkotykiem.Po czasie z każdym problemem w domu Aśka przychodziła do Marka na imprezy, aby znowu poczuć się pozornie szczęśliwie. Dziewczyna wpadła w nałóg, nic jej nie pomagało. Zachorowała również na AIDS. Kilka lat później spotkała dawną przyjaciółkę i opowiedziała jej swoją historię, że zostało jej już niewiele czasu. Zszokowana Anka nie wiedziała, jak ją pocieszyć. Asia kazała jej tylko ostrzec innych, aby nie popełniali tego samego błędu co ona. Przedstawienie wywołało u niektórych łzy wzruszenia, dla wielu stało się również przestrogą. Wystąpili: Zuzanna Zomkowska, Oliwia Kołodziejczak, Inga Meller, Paweł Jędryczka, Miłosz Wąsikowski, Melania Czarnowska, Joanna Kater, Michał Manikowski, Dominik Cyrczak oraz Maciej Powierża. Spektakl powstał pod kierunkiem pań: Małgorzaty Dombrowskiej i Elżbiety Kurek.
Zuzanna Zomkowska, kl. IIIB

 

Program profilaktyczny „Archipelag Skarbów”

  • PDFDrukujEmail

W dniach 5 i 6 czerwca 2017 roku odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas II i III gimnazjum naszej szkoły prowadzone przez wyspecjalizowanych trenerów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej z Gdyni. Zajęcia realizowane były w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w poniedziałek i wtorek w godzinach od 9.00 do 12.30. W trakcie tych spotkań uczniowie sześciu  klas II i III gimnazjum pod opieką nauczycieli i pedagoga zapoznali się z szeregiem obszarów problemowych. Program obejmował zagadnienia  profilaktyki uzależnień, profilaktyki przemocy, wychowania ku miłości i odpowiedzialności za swoją seksualność, profilaktykę ciąż nastolatek i profilaktykę HIV/AIDS oraz cele ogólno profilaktyczne. Wiedza przekazywana była w sposób ciekawy, często za pomocą prezentacji multimedialnych. Uczniowie brali też aktywny udział w zadaniach w trakcie zajęć, mieli też możliwość przygotowania artystycznego wkładu w Festiwal Archipelagu Skarbów (dwie uczennice przygotowały plakat, a jeden z uczniów napisał i przeczytał wiersz). Realizatorzy programu przekazali również pedagogowi informacje dla rodziców, z którymi zostaną zapoznani we wrześniu. Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie interesujących i wartościowych warsztatów profilaktycznych dla uczniów naszej szkoły.

Przygotowała pedagog  Małgorzata Dombrowska


Święto wszystkich dzieci i …naszej szkoły

  • PDFDrukujEmail

Dnia 31 maja w naszej szkole obchodzono Dzień Dziecka. Święto zostało połączone z uroczystym otwarciem nowo dobudowanej części szkoły. Na początek dziewczęta rozegrały mecze siatkówki, a chłopcy w tym samym czasie - piłki nożnej. Eliminacje odbywały się na dużej sali gimnastycznej oraz na „Orliku”. W siatkówkę wygrały reprezentantki klas drugich, a  w piłce nożnej najlepsi okazali się trzecioklasiści. Po emocjonujących zawodach każdy uczeń mógł skosztować pysznej grochówki. Po obchodach „na sportowo” przyszedł czas na spotkanie w GOK-u, gdzie również przybyli zaproszeni goście, m.in. Starosta Powiatu Świeckiego Pan Franciszek Koszowski oraz Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski. Na początek zebrani obejrzeli sztukę pt. ,,Skrzydełka oraz występ grupy tanecznej "Gwiazdeczki", w których wystąpili uczniowie naszego Zespołu. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Aleksandra Kater wygłosiła przemówienie, w którym przedstawiła zakres wykonanych prac remontowych. Następnie przemawiali goście: Wójt Gminy Osie oraz Starosta Powiatu Świeckiego. Chociaż za rok znowu będą obchody Dnia Dziecka, to otwarcie nowej części szkoły przeszło już do historii, którą będą wspominać wszyscy uczestnicy.

 Jan Cichocki, kl. III A

 


I Edycja Profilaktycznego Konkursu Plastycznego „Papierosy, Alkohol, Narkotyki – JESTEM PRZECIW!”

  • PDFDrukujEmail

W konkursie plastycznym brali udział uczniowie klas VI SP i I, II, III gimnazjum. Zadaniem uczniów było przygotowanie tematycznej gazetki ściennej oraz plakatu profilaktycznego: klasy VI o tematyce antynikotynowej, klasy I o tematyce antyalkoholowej, a klasy II i III- antynarkotykowej. Wszystkie klasy przystąpiły do konkursu, przygotowały interesujące gazetki oraz plakaty. Każda klasa dostarczyła komisji jeden plakat, były też plakaty w konkursie indywidualnym.

Więcej

TO JUŻ OSTATNI ZESTAW ZADAŃ !

  • PDFDrukujEmail

         TO JUŻ OSTATNI ZESTAW ZADAŃ – CZAS NA ODDANIE ROZWIĄZAŃ  MIJA 10 MAJA. PAMIĘTAJ, ŻE ABY PRZEJŚĆ DO DRUGIEGO, OSTATNIEGO ETAPU I  WALCZYĆ O TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA GIMNAZJUM, MUSISZ UZYSKAĆ PRZYNAJMNIEJ 60% WSZYSTKICH PUNKTÓW MOŻLIWYCH DO ZDOBYCIA ZA WSZYSTKIE ZESTAWY.


przejdź do zadańWięcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś223
Wczoraj366
Wizyt w tygodniu2844
Wizyt w miesiącu7829
Razem301203

Jest 69 użytkowników online

Home