Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Nasze sukcesy

Europejski Dzień Języków Obcych

  • PDFDrukujEmail

Dnia 26 września 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Konkurs ten przygotowany został w formie quizu i skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych. Quiz zawierał elementy wiedzy o językach obcych a także poruszał podstawowe zagadnienia realio i kulturoznawcze dotyczące krajów europejskich. Oprócz tego zawodnicy mogli pochwalić się wiedzą z zakresu literatury, sportu, filmu a także geografii. W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn, będących reprezentantami poszczególnych klas Gimnazjum. Zwycięzcą została drużyna  klasy IIC w składzie: Aniela Bettka, Anna Deinowska, Jan Bocian. Drugie miejsce przypadło drużynie klasy IIIB (Zuzanna Jakimowicz, Kamil Kuziemski, Dominik Traczyński ), natomiast trzecie miejsce zdobyła drużyna klasy IIIA (Inga Meller, Joanna Kater, Oliwia Kołodziejczak). Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na najbliższym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!

Organizator konkursu: Grażyna Kruszewska


Konkurs ekologiczny „Szanuj swoje środowisko”2017

  • PDFDrukujEmail

5 czerwca 2017 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marek Pliszka, Artur Malinowski i Angelika Durajewska, z panem Michałem Dombrowskim jako opiekunem, wzięła udział w konkursie  „Szanuj swoje środowisko”, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Lnianie. Konkurs dotyczył tematyki ekologicznej. Pierwszym zadaniem uczestników było napisanie testu, każdy uczeń pisał test osobno, wyniki indywidualne były na końcu sumowane na konto drużyny danej szkoły. W przerwie pomiędzy konkurencjami na uczniów czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku, który miał dodać energii do pokonania kolejnego wyzwania. Następnie uczniowie w trzyosobowych drużynach przystąpili  do rozwiązywania rebusów, zagadek i krzyżówek z zakresu podręcznikowej wiedzy gimnazjalnej z biologii i geografii. Wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze, mimo zaciętej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły w ogólnych rozrachunku nieco minęli się z podium i zajęli czwarte miejsce. Nikt niczego jednak nie żałuje, nagrody otrzymali wszyscy.
Angelika Durajewska, kl. IIIC 

/

„Najlepszy matematyk gimnazjum” już znany!

  • PDFDrukujEmail

W poniedziałek 5 czerwca odbyła się druga część konkursu „O tytuł najlepszego matematyka  gimnazjum” . Sześcioro uczniów klas gimnazjalnych przez 90 minut zmagało się z zestawem 5 zadań otwartych. Nie zabrakło również zadań sprawdzających ich wiedzę na temat znanych matematyków i ich dzieł oraz twierdzeń, takich jak: Pitagoras, Tales i Kartezjusz.

I MIEJSCE  i  TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA  GIMNAZJUM zdobyła OLIWIA KOŁODZIEJCZAK  z kl. 2A

II MIEJSCE zajęła KAROLINA ZIELIŃSKA z kl. 3B

III MIEJSCE zajął PIOTR KWAŚNIEWSKI z kl. 2B

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM!!

Organizator konkursu: Joanna Kowalonek


I Międzyszkolny Konkurs „Las – rozumiem, podziwiam, chronię”

  • PDFDrukujEmail

Dnia 2 czerwca w Gimnazjum w Warlubiu odbył się nowy konkurs, który jest jakoby następcą Konkursu „Las szansą na zdrowie”. Pomysłodawcami nowego projektu są Nadleśnictwo Osie oraz trzy gimnazja z naszego rejonu: Warlubie, Osie i Nowe i te właśnie szkoły wystawiły swoje drużyny do rywalizacji. Opiekunami oskiej drużyny byli Michał Dombrowski i Wojciech Kater. Konkurs składał się z dwóch części: sportowej i ekologicznej. W każdej z nich drużyny mogły uzyskać maksymalny wynik 75 punktów. Obie części rozpoczęły się o godzinie 10.00 przywitaniem uczniów, ich opiekunów oraz członków jury przez Dyrektora Piotra Ptacha. Na boisku szkolnym 5-osobowe zespoły uczniów zmagały się w konkurencjach sportowych, głównie sprawnościowych, ale nie tylko – trzeba było wykazać się także umiejętnościami posługiwania się sprzętem strażackim, w czym świetni okazali się uczniowie z Osia. Nie obeszło się także bez śmiesznych (zależy dla kogo?) incydentów.

Więcej

Otwarcie nowej szkoły

  • PDFDrukujEmail

Dnia 30 maja 2017 r. nadszedł długo oczekiwany dzień, w ktorym nastąpiło uroczyste otwarcie nowodobudowanej części szkoły. Znajdują się w niej nowe pracownie, toalety, sala do gimnastyki i silownia. Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości: przedstawicieli władz gminnych, powiatowych, dyrektorów szkół oraz zaprzyjaźnionych instytucji, którzy wraz z młodzieżą, nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w tym ważnym dla nas wszystkich wydarzeniu. Oficjalne uroczystości odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, podczas których dyrektor Aleksandra Kater wyraziła ogromną radość z otwarcia nowego obiektu dydaktycznego. Złożyła serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do powstania nowej części szkoły, wręczając im symboliczne kwiaty. Młodzież Zespołu Szkół zaprezentowała się w przedstawieniu pt. ,,Skrzydełka" oraz w pokazie tanecznym grupy ,,Gwiazdeczki". Wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć prezentację komputerową przedstawiającą poszczególne etapy powstawania budynku. Doniosłym momentem uroczystości była ceremonia oficjalnego oddania do użytku budynku i przecięcia wstęgi. Ks. Konrad Baumgart poświęcił nowe pomieszczenia szkolne, życząc, aby przyniosły szczęście i pomyślność całej społeczności szkolnej. Zgromadzeni goście udali się na zwiedzanie nowej części szkoły. Przed naszą młodzieżą stoją teraz liczne wyzwania. Pragniemy, aby uczyła się wdzięczności i odpowiedzialności oraz poszanowania mienia, które zostało jej powierzone, wierząc, że nauka w nowej szkole przyniesie wymiernie wysokie wyniki edukacyjne.
MWB

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś72
Wczoraj297
Wizyt w tygodniu2295
Wizyt w miesiącu5903
Razem321635

Jest 14 użytkowników online

Home