Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-7

Gimnazjum


Nasze sukcesy

Konkurs ekologiczny „Szanuj swoje środowisko”2017

  • PDFDrukujEmail

5 czerwca 2017 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marek Pliszka, Artur Malinowski i Angelika Durajewska, z panem Michałem Dombrowskim jako opiekunem, wzięła udział w konkursie  „Szanuj swoje środowisko”, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Lnianie. Konkurs dotyczył tematyki ekologicznej. Pierwszym zadaniem uczestników było napisanie testu, każdy uczeń pisał test osobno, wyniki indywidualne były na końcu sumowane na konto drużyny danej szkoły. W przerwie pomiędzy konkurencjami na uczniów czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku, który miał dodać energii do pokonania kolejnego wyzwania. Następnie uczniowie w trzyosobowych drużynach przystąpili  do rozwiązywania rebusów, zagadek i krzyżówek z zakresu podręcznikowej wiedzy gimnazjalnej z biologii i geografii. Wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze, mimo zaciętej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły w ogólnych rozrachunku nieco minęli się z podium i zajęli czwarte miejsce. Nikt niczego jednak nie żałuje, nagrody otrzymali wszyscy.
Angelika Durajewska, kl. IIIC 

/

„Najlepszy matematyk gimnazjum” już znany!

  • PDFDrukujEmail

W poniedziałek 5 czerwca odbyła się druga część konkursu „O tytuł najlepszego matematyka  gimnazjum” . Sześcioro uczniów klas gimnazjalnych przez 90 minut zmagało się z zestawem 5 zadań otwartych. Nie zabrakło również zadań sprawdzających ich wiedzę na temat znanych matematyków i ich dzieł oraz twierdzeń, takich jak: Pitagoras, Tales i Kartezjusz.

I MIEJSCE  i  TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA  GIMNAZJUM zdobyła OLIWIA KOŁODZIEJCZAK  z kl. 2A

II MIEJSCE zajęła KAROLINA ZIELIŃSKA z kl. 3B

III MIEJSCE zajął PIOTR KWAŚNIEWSKI z kl. 2B

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM!!

Organizator konkursu: Joanna Kowalonek


I Międzyszkolny Konkurs „Las – rozumiem, podziwiam, chronię”

  • PDFDrukujEmail

Dnia 2 czerwca w Gimnazjum w Warlubiu odbył się nowy konkurs, który jest jakoby następcą Konkursu „Las szansą na zdrowie”. Pomysłodawcami nowego projektu są Nadleśnictwo Osie oraz trzy gimnazja z naszego rejonu: Warlubie, Osie i Nowe i te właśnie szkoły wystawiły swoje drużyny do rywalizacji. Opiekunami oskiej drużyny byli Michał Dombrowski i Wojciech Kater. Konkurs składał się z dwóch części: sportowej i ekologicznej. W każdej z nich drużyny mogły uzyskać maksymalny wynik 75 punktów. Obie części rozpoczęły się o godzinie 10.00 przywitaniem uczniów, ich opiekunów oraz członków jury przez Dyrektora Piotra Ptacha. Na boisku szkolnym 5-osobowe zespoły uczniów zmagały się w konkurencjach sportowych, głównie sprawnościowych, ale nie tylko – trzeba było wykazać się także umiejętnościami posługiwania się sprzętem strażackim, w czym świetni okazali się uczniowie z Osia. Nie obeszło się także bez śmiesznych (zależy dla kogo?) incydentów.

Więcej

Otwarcie nowej szkoły

  • PDFDrukujEmail

Dnia 30 maja 2017 r. nadszedł długo oczekiwany dzień, w ktorym nastąpiło uroczyste otwarcie nowodobudowanej części szkoły. Znajdują się w niej nowe pracownie, toalety, sala do gimnastyki i silownia. Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości: przedstawicieli władz gminnych, powiatowych, dyrektorów szkół oraz zaprzyjaźnionych instytucji, którzy wraz z młodzieżą, nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w tym ważnym dla nas wszystkich wydarzeniu. Oficjalne uroczystości odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, podczas których dyrektor Aleksandra Kater wyraziła ogromną radość z otwarcia nowego obiektu dydaktycznego. Złożyła serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do powstania nowej części szkoły, wręczając im symboliczne kwiaty. Młodzież Zespołu Szkół zaprezentowała się w przedstawieniu pt. ,,Skrzydełka" oraz w pokazie tanecznym grupy ,,Gwiazdeczki". Wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć prezentację komputerową przedstawiającą poszczególne etapy powstawania budynku. Doniosłym momentem uroczystości była ceremonia oficjalnego oddania do użytku budynku i przecięcia wstęgi. Ks. Konrad Baumgart poświęcił nowe pomieszczenia szkolne, życząc, aby przyniosły szczęście i pomyślność całej społeczności szkolnej. Zgromadzeni goście udali się na zwiedzanie nowej części szkoły. Przed naszą młodzieżą stoją teraz liczne wyzwania. Pragniemy, aby uczyła się wdzięczności i odpowiedzialności oraz poszanowania mienia, które zostało jej powierzone, wierząc, że nauka w nowej szkole przyniesie wymiernie wysokie wyniki edukacyjne.
MWB

Wojewódzki finał Turnieju Słowa w Bydgoszczy

  • PDFDrukujEmail

20 maja 2017roku w Bydgoski Centrum Kultury  odbył się wojewódzki  finał  Turnieju Słowa pod nazwą „Słowo źródłem inspiracji”. Trzecie miejsce w kategorii młodzieży gimnazjalnej zajęła Oliwia Kołodziejczak, uczennica  kl. II A Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu. Zaprezentowała fragment prozy Bruna Ferrero pt. „Bajka o miłości”. Warto wspomnieć, że w finale znalazło się wielu wytrawnych recytatorów, którzy włożyli sporo wysiłku w przygotowanie repertuaru. Konkursy recytatorskie promują kulturę języka, kształcą umiejętność interpretowania różnych form literackich. Doświadczenie zdobyte przez Oliwię w obcowaniu z literaturą na pewno uwrażliwi ją na piękno języka. Oliwio, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Maria Kaczmarek


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś222
Wczoraj366
Wizyt w tygodniu2843
Wizyt w miesiącu7828
Razem301202

Jest 69 użytkowników online

Home