Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-7

Gimnazjum


Przedstawienie pełne wzruszeń

  • PDFDrukujEmail

W piątek, 9 czerwca, uczniowie naszego Gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu wspierającym kampanię antynarkotykową. Główną jego tematyką był los 13-letniej Aśki, która przez problemy w domu wplątała się w nieodpowiednie towarzystwo. Jej matka z własnej woli nie odstawiała alkoholu, a pochłonięty pracą ojciec codziennie wracał bardzo późno do domu. Dziewczynie nie wystarczało wsparcie ze strony przyjaciółki - Anki. Pewnego wieczoru poszła na imprezę w parku, na którą zaprosił ją nowy znajomy, Marek. Po przekonującej namowie poczęstował dziewczynę narkotykiem.Po czasie z każdym problemem w domu Aśka przychodziła do Marka na imprezy, aby znowu poczuć się pozornie szczęśliwie. Dziewczyna wpadła w nałóg, nic jej nie pomagało. Zachorowała również na AIDS. Kilka lat później spotkała dawną przyjaciółkę i opowiedziała jej swoją historię, że zostało jej już niewiele czasu. Zszokowana Anka nie wiedziała, jak ją pocieszyć. Asia kazała jej tylko ostrzec innych, aby nie popełniali tego samego błędu co ona. Przedstawienie wywołało u niektórych łzy wzruszenia, dla wielu stało się również przestrogą. Wystąpili: Zuzanna Zomkowska, Oliwia Kołodziejczak, Inga Meller, Paweł Jędryczka, Miłosz Wąsikowski, Melania Czarnowska, Joanna Kater, Michał Manikowski, Dominik Cyrczak oraz Maciej Powierża. Spektakl powstał pod kierunkiem pań: Małgorzaty Dombrowskiej i Elżbiety Kurek.
Zuzanna Zomkowska, kl. IIIB

 

Konkurs ekologiczny „Szanuj swoje środowisko”2017

  • PDFDrukujEmail

5 czerwca 2017 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marek Pliszka, Artur Malinowski i Angelika Durajewska, z panem Michałem Dombrowskim jako opiekunem, wzięła udział w konkursie  „Szanuj swoje środowisko”, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Lnianie. Konkurs dotyczył tematyki ekologicznej. Pierwszym zadaniem uczestników było napisanie testu, każdy uczeń pisał test osobno, wyniki indywidualne były na końcu sumowane na konto drużyny danej szkoły. W przerwie pomiędzy konkurencjami na uczniów czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku, który miał dodać energii do pokonania kolejnego wyzwania. Następnie uczniowie w trzyosobowych drużynach przystąpili  do rozwiązywania rebusów, zagadek i krzyżówek z zakresu podręcznikowej wiedzy gimnazjalnej z biologii i geografii. Wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze, mimo zaciętej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły w ogólnych rozrachunku nieco minęli się z podium i zajęli czwarte miejsce. Nikt niczego jednak nie żałuje, nagrody otrzymali wszyscy.
Angelika Durajewska, kl. IIIC 

/

Program profilaktyczny „Archipelag Skarbów”

  • PDFDrukujEmail

W dniach 5 i 6 czerwca 2017 roku odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas II i III gimnazjum naszej szkoły prowadzone przez wyspecjalizowanych trenerów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej z Gdyni. Zajęcia realizowane były w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w poniedziałek i wtorek w godzinach od 9.00 do 12.30. W trakcie tych spotkań uczniowie sześciu  klas II i III gimnazjum pod opieką nauczycieli i pedagoga zapoznali się z szeregiem obszarów problemowych. Program obejmował zagadnienia  profilaktyki uzależnień, profilaktyki przemocy, wychowania ku miłości i odpowiedzialności za swoją seksualność, profilaktykę ciąż nastolatek i profilaktykę HIV/AIDS oraz cele ogólno profilaktyczne. Wiedza przekazywana była w sposób ciekawy, często za pomocą prezentacji multimedialnych. Uczniowie brali też aktywny udział w zadaniach w trakcie zajęć, mieli też możliwość przygotowania artystycznego wkładu w Festiwal Archipelagu Skarbów (dwie uczennice przygotowały plakat, a jeden z uczniów napisał i przeczytał wiersz). Realizatorzy programu przekazali również pedagogowi informacje dla rodziców, z którymi zostaną zapoznani we wrześniu. Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie interesujących i wartościowych warsztatów profilaktycznych dla uczniów naszej szkoły.

Przygotowała pedagog  Małgorzata Dombrowska


Jak kreatywnie spędzać czas poza szkołą?

  • PDFDrukujEmail

W piątek 2 czerwca 2017r. uczniowie klas pierwszych oraz drugich Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Torunia. W pierwszej kolejności udali się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie kreatywnie spędzili czas, wykonując przeróżne eksperymenty oraz korzystając z ciekawych atrakcji tego miejsca. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starówki, a  następnie wizyta w  kinie, gdzie  można było obejrzeć film „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”.  Organizatorem wycieczki była pani  Kamila Śpica-Głowacka, a opiekunami państwo: Elżbieta Kurek, Monika Zielińska i Jakub Mięsiak.

Inga Meller, kl. II A


Cudze chwalicie, swego nie znacie…

  • PDFDrukujEmail

Od 24 do 26 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania stolicy był Wilanów – letnia siedziba królewska, założona przez Jana Sobieskiego dla ukochanej żony Marysieńki. Następnie spacerowaliśmy po przepięknych Łazienkach, podziwiając Pałac na Wodzie, amfiteatr, urokliwe ogrody. W kolejnych dniach odwiedziliśmy, m.in., Centrum Nauki Kopernik, w którym spędziliśmy kilka ekscytujących godzin, poświęcając je na zmierzenie się z eksperymentami naukowymi i fascynującymi doświadczeniami. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem Stadionu Narodowego – ma imponujące rozmiary, których nie oddaje w pełni żaden przekaz telewizyjny.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś222
Wczoraj366
Wizyt w tygodniu2843
Wizyt w miesiącu7828
Razem301202

Jest 70 użytkowników online

Home