Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Laureaci konkursu plastycznego w wywiadzie dla Telewizji Bydgoszcz

  • PDFDrukujEmail

Dnia 23 listopada 2018 r. laureaci konkursu plastycznego pn. ,,Przyroda i architektura województwa kujawsko pomorskiego” uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej to wydarzenie. Konkurs organizowany był pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Nowa edycja konkursu zebrała blisko 550 prac plastycznych, których autorami są dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego województwa. Niezmiernie miło jest nam poinformować , że zwycięzcy, których prace są zamieszczone w kalendarzu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na rok 2019 to aż troje uczniów naszej szkoły: Magdalena Bocian – MARZEC, Oliwia Kołodziejczak – KWIECIEŃ, Piotr Kwaśniewski – SIERPIEŃ. Wyróżnienia zdobyli: Kacper Makowski, Bartosz Minder, Aleksandra Iglińska. W związku z tym, że to właśnie szkoła w Osiu zebrała najliczniejszą pulę nagród, to nasi laureaci udzielali wywiadu dla TV Bydgoszcz, który można było obejrzeć w programie Zbliżenia dnia 23.11.20018 r.
GRATULUJEMY!
MWB

Z nostalgią o gimnazjalistach

  • PDFDrukujEmail

Absolwenci klas III pożegnali się przedstawieniem z gronem pedagogicznym i resztą szkolnej społeczności. Spektakl był pomysłem autorskim jednej z absolwentek i nawiązywał tematyką do życia w szkole. Nie zabrakło w nim treści wokalno-muzycznych, odwołujących się do uczniowskiej rzeczywistości. Dużymi owacjami zakończył się występ „grupy baletowej”, która zaprezentowała nowatorską choreografię taneczną. Pożegnalna piosenka, wykonana przez dwie uczennice, wywołała wzruszenie u publiczności. Absolwentom życzymy powodzenia, mając jednocześnie nadzieję, że minione 3 lata zapisały się w ich sercach miłymi momentami.
Maria Kaczmarek


W ŻYCIU JAK W MAMMA MIA!

  • PDFDrukujEmail

W klimacie piosenek z musicalu „Mamma Mia!” przedstawiciele Samorządu Szkolnego pod opieką Elżbiety Kurek przygotowali wspaniały pokaz umiejętności wokalnych i tanecznych. Mnóstwo pozytywnej energii oraz młodzieńcza radość wykonawców to niewątpliwe atuty projektu. Można uznać, że dzisiejsze przedstawienie to preludium do wakacji, na które wszyscy czekamy.
Beata Bucholc


Projekty edukacyjne gimnazjalistów

  • PDFDrukujEmail

Poniedziałkowe przedpołudnie 11 czerwca  zgromadziło w Gminnym Ośrodku Kultury gimnazjalistów klas II wraz z opiekunami, by mogli zaprezentować przygotowywane przez cały rok szkolny projekty edukacyjne. Wystąpiło dziewięć grup, a przekrój tematyczny był szeroki. Mogliśmy się dowiedzieć ciekawostek  o Mistrzostwach Świata 2018, zdrowej żywności na talerzu, Homerze i jego czasach, grze w szachy, zapobieganiu cyberprzemocy, zdrowym stylu życia w gminie Osie, a także odbyć wirtualną wycieczkę po Moskwie i USA oraz poznać zapożyczenia z języka angielskiego widoczne we współczesnej polszczyźnie. Pani Dyrektor podkreśliła, że dzisiejsza prezentacja to historyczne przedsięwzięcie, gdyż drugoklasiści po raz ostatni  w gimnazjum przygotowywali i prezentowali projekty edukacyjne.

Beata Bucholc

„Nigdy nie jest za późno…”

  • PDFDrukujEmail

Taki tytuł nosił spektakl, który uczniowie klas VII SP i II-III G obejrzeli 5 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy IIIa, IIIb, IIc, IIb i Vb (10 osób w głównej obsadzie- Oliwia K., Kamil K., Inga M., Marta D., Klaudia K., Asia  K., Ania D., Aniela B., Julita K., Paulina K.   + 2 statystów-Czarek N., Oskar K.), którym należy się ogromne podziękowanie. Podjęli się oni zagrania ról trudnych, w których dużą rolę odgrywają emocje. Właśnie odtworzenie emocji jeszcze nieznanych młodym ludziom, bo wcielali się w postać rodziców na przykład, było wielkim „aktorskim” wyzwaniem, z którym poradzili sobie doskonale. Autorem scenariusza i reżyserem była pedagog pani Małgorzata Dombrowska, a z ramienia GOK czuwał nad całością oraz dbał o efekty świetlne i dźwiękowe pan Lucjan Meller

 

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś528
Wczoraj553
Wizyt w tygodniu1633
W tym miesiącu10040
Razem556644

Jest 86 użytkowników online

Home