Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalneCzas wycieczek

  • PDFDrukujEmail

Ostatnie dni w szkole uczniowie klasy V a  wraz z wychowawczynią spędzili na pieszej wycieczce rekreacyjno-turystycznej do Grzybka (17 czerwca br.), poznając uroki swojej „małej Ojczyzny”. Następnego dnia, wraz z opiekunami  oraz kolegami z klasy Vb oraz VIIa, udali się do Malborka,aby poznać tajniki historii  tej monumentalnej twierdzy. W drugiej części dnia młodzi turyści  zawitali do  Rodzinnego  Parku Rozrywki „Nowa Holandia” w Elblągu. Wycieczka zorganizowana pod  hasłem: „Coś dla ciała, coś dla ducha” wprowadziła wszystkich uczestników w wakacyjny nastrój i zachęciła do aktywnego spędzania czasu poza szkołą.
                                                                                                                                                                                                                                 Organizator wycieczek-Beata Recka


BIWAK W GRZYBKU

  • PDFDrukujEmail

W dniach 17-18. 06. 2019r. uczniowie klasy 4b wraz z opiekunami p. Joanną Kowalonek,  p. Anną Kowalonek oraz p. Elżbietą Kurek udali się pieszo na biwak do Grzybka. Czekały tam na nich różne atrakcje w samym Ośrodku ( place zabaw, boisko do piłki nożnej, stół do tenisa, siłownia, piłkarzyki ) a także na wodzie. Pierwszego dnia dzieci miały okazję popływać na rowerach wodnych i  motorówką a także popluskać się w wodzie. Wieczorem natomiast udały się na podchody, gdzie czekały ich  różne zadania.  Następnego dnia odbyła  sięwycieczka do Tlenia, gdzie kolejną  atrakcją był rejs tramwajem wodnym dookoła  wyspy Madera oraz zajęcia zorganizowane przez przedstawicieli Nadleśnictwa w Osiu. Pobyt w Tleniu zakończył się obiadem i pysznymi lodami, na które klasa oszczędzała przez cały rok szkolny. Wieczorem odbyło się rodzinne ognisko  i konkurencje dzieci kontra rodzice, w których zwyciężyły dzieci. Po zakończonym posiłku zmęczone, ale szczęśliwe dzieci bezpiecznie z rodzicami wróciły do domu.  Dziękuję za pomoc rodzicom i opiekunom p. Ani i p. Eli oraz życzę udanych wakacji!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kierownik wycieczki – Joanna Kowalonek                                                              


KOLEJNY SUKCES MARCINA

  • PDFDrukujEmail

7 czerwca 2019r.  dwoje reprezentantów klas 3 gimnazjum oraz jeden klas 8 wzięło udział w konkursie matematycznym zorganizowanym przez II LO w Świeciu. Marcinowi Zielińskiemu z klasy 8b udało się zająć pierwsze miejsce wśród uczniów klas ósmych. Życzymy mu jak najwięcej sukcesów matematycznych !

Joanna Kowalonek


YOU ARE THE BEST AT ENGLISH

  • PDFDrukujEmail

Dnia 16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Osiu odbyła się II edycja konkursu ‘You are the best at English’. Główny celem konkursu było wyłonienie najlepszych osób posługujących się językiem angielskim w piśmie. W konkursie wzięło udział 35 uczniów – reprezentantów każdej z klas. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu leksykalno–gramatycznego, za który można było otrzymać maksymalnie 50 punktów.

Więcej

W pokoju zagadek

  • PDFDrukujEmail

W ramach przeprowadzanej innowacji ,,Na Stulecie Odzyskania Niepodległości-ocalić od zapomnienia” 3 czerwca uczniowie klas IV i V zmierzyli się z pokojem zagadek, czyli Escape Roomem. Celem tej gry było zainteresowanie uczniów lokalną historią oraz kształtowanie pracy w grupie. Dwuosobowe drużyny miały za zadanie odnaleźć pięć fragmentów legendy o powstaniu Osia i ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Zadanie nie było jednak takie łatwe! Fragmenty były ukryte w różnych miejscach w sali, a żeby je odszukać, trzeba było m.in. rozwiązać zagadkę matematyczną, przeszukać gazety, znać treść lektury, a nawet liczyć kwiatki na wiankach. Liczyła się spostrzegawczość, współpraca i spryt. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś516
Wczoraj553
Wizyt w tygodniu1621
W tym miesiącu10028
Razem556632

Jest 38 użytkowników online

Home