Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalneApel

  • PDFDrukujEmail
W dzisiejszym dniu odbyła się apel dla uczniów klas 1-3, na którym zostały podsumowane konkursy Strażacki, Matematyczny - Kangur, Przyrodniczy - Listy do Ziemi oraz plastyczny Malowane muzyką. Apel poprowadziła pani dyrektor Bożena G-H , a następnie panie odpowiedzialne za przeprowadzone konkursy wręczyły nagrody wyróżnionym uczniom.

„Co w trawie piszczy i w gałęziach ćwierka, co zrobić by uchronić mrówkę i małego wróbelka?”

  • PDFDrukujEmail

         To tematyka kolejnego Ekoczytanie w Parku Dendrologicznym w Osiu, które odbyło się 29.05.2018 r. Panie bibliotekarki z biblioteki publicznej i szkoły podstawowej przeczytały drugoklasistom opowiadania z książki „Bajki o zwierzętach” a pani z Edukator z WPK wzbogaciła ciekawostkami o życiu i zwyczajach zwierząt. Uczniowie rozwiązywali zagadki, wyszukiwali nazwy zwierząt w wykreślance, bawili się w bociana i żaby. Kontynuacja akcji jesienią.
JR

 

Wycieczka do Solca Kujawskiego

  • PDFDrukujEmail
We wczorajszym dniu uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Solca Kujawskiego do JURAPARKU. Na chwilę wszyscy zostali przeniesieni w świat dinozaurów. Pierwszym punktem programu było przejście ścieżką edukacyjną podczas, którego przewodnik opowiadał o gadach żyjących miliony lat temu.  W trakcie prelekcji uczniowie oglądali i dotykali rekonstrukcji tych zwierząt. Następnie paleontolog oprowadził ich, po muzeum gdzie zobaczyli wszyscy jak wyglądał mamut. Atrakcją był seans filmowy, podczas którego gady prawie dotykały dzieci  a to za pomocą filmu 5D. Krzyku, śmiechu i zachwytu było wiele. Podczas pobytu był tez czas na zabawę na ogromnym placu zabaw, kupno pamiątek i zjedzenie obiadu. Wszyscy uczestniczyli też w warsztatach, podczas których malowali własne gipsowe dinozaury. W drodze powrotnej dzieci zobaczyły piekny film "Bella  i Sebastian "w CinemaCity, opowiadający o pieknej przyjaźni psa z chłopcem. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domu.

Znawcy polskich legend

  • PDFDrukujEmail

              Dnia 28 maja 2018 r. trzyosobowe drużyny z klas trzecich uczestniczyły w konkursie czytelniczym „Czy znasz polskie legendy?”, przygotowanym przez Alinę Bagińską i Joannę Rajnik. Uczniowie zmierzyli się z 8 różnorodnymi zadaniami dotyczącymi treści legend. Odgadywali zagadki, uzupełniali tabelę, łaczyli w pary odpowiedzi, przyporządkowywali postacie do określonego fragmentu legend, układali historyjkę obrazkową, uzupełniali tekst wyrażeniami z ramki, odszukiwali wyrazy w wykreślance i określali czy zadnia są prawdziwe lub fałszywe.

Wyniki konkursu:  

1 miejsce kl. III b – 36, 5 p.  

2 miejsce kl. III c- 36 p.

3 miejsce kl. III a -34, 5 p.

             Drużynom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

JR


Dzień Dziecka

  • PDFDrukujEmail
Dzień Dziecka to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. W tym dniu nie ma zajęć szkolnych, za to jest mnóstwo atrakcji. Tak też było dzisiaj. Od samego rana wszystkie dzieci z klas 1-3 oraz oddziałów przedszkolnych wzięły  udział w konkurencjach sportowych. Każdy dawał z siebie tyle, ile mógł. Duch rywalizacji udzielił się wszystkim, nawet nie bolały zdarte kolana.....Każde zwycięstwo wymaga poświęceń. Po konurencjach wszyscy udali się do klas gdzie wykonywali prace plastyczne do znanych z telewizji  bajek dla dzieci. W pracach znaleźli się tacy bohaterowie jak : Bolek i Lolek, pszczółka Maja ,Reksio, Koziołek Matołek, Masza i niedźwiedź, Marta mówi i świnka Peppa. Na koniec wszyscy zjedli tradycyjnie pyszną grochówkę oraz słodkie niespodzianki. W tak radosnym nastroju zakończył się dzień w szkole.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś83
Wczoraj308
Wizyt w tygodniu2247
W tym miesiącu6559
Razem402038

Jest 38 użytkowników online

Home