Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Podwumowanie konkursu

  • PDFDrukujEmail

W piątek 10 listopada w naszej szkole odbył się apel dla uczniów klas Oa, Ob oraz kl. I-III. Celem było podsumowanie przez panią Annę Kowalonek akcji " Pomóżmy zwierzętom". Cała akcja dotyczyła zbiórki karmy, zabawek i rzeczy potrzebnych dla zwierząt ze schroniska w Grudziądzu. Wzorem ubiegłego roku nasi, uczniowie okazali swoje wielkie serca.  Następnie pani Dorota Karwasz-Babińska wręczyła nagródy dzieciom biorącym udział w konkursie ekologiczno-fotograficznym pt. ”Rodzina na jesiennym spacerze”.

Więcej

Oszczędzamy wodę

  • PDFDrukujEmail

Dziś uczniowie klasy 3a i 3 c szkoły podstawowej uczestniczyli w Ekoczytaniu, którego tematem była woda. To kontynuacja zajęć zorganizowanych wiosną przez panie bibliotekarki: Joannę Rajnik i Marię Siekierkowską.

 

Baśń Muzyczna

  • PDFDrukujEmail
19 października 2017r uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Świecia. Spod szkoły wyruszyły cztery autokary pełne maluchów. W kinie Wrzos dzieci miały okazję znaleźć się przez chwilę w Tajemniczej Krainie Krasnali. Fabuła dotyczyła skrzatów malutkich, smerfów wesolutkich ,krasnoludków ubogich, króliczków pełnych trwogi, złośliwego trola, złej czarownicy i niedźwiadka niejadka. Wszystko oprawione piosenkami i kolorową scenografią. Nie zabrakło też aktywnego uczestnictwa dzieci w spektaklu. Na koniec losowane były niespodzianki i wielu uczniom naszej szkoły poszczęściło się. Całość przygotowali aktorzy Teatru Muzycznego Duduś z Łodzi.

Dzień Edukacji Narodowej

  • PDFDrukujEmail
W przeddzień święta nauczycieli i pracowników oświaty w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Oprawę  artystyczną przygotowali  uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią panią Anną Kowalonek. Były wiersze, śmieszne anegdoty i piosenki. Pani dyrektor Aleksandra Kater wręczyła  nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi.
Spotkanie było też okazją do nagrodzenia dzieci szczególnie wyróżniających się w zbieraniu surowców wtórnych. Magrody wręczyły pani Ludmiła Cyrczak i Monika Wiśniewska z WDK.

Spotkanie z psem

  • PDFDrukujEmail
  Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4.10 w naszej szkole dnia  2.10 z inicjatywy pani Doroty Karwasz-Babińskiej odbyło się spotkanie klasy Ib z wyjątkowym gościem. Był nim wspaniały pies Presley rasy samojed. Zajęcia poprowadziła kynoterapeuta Pani Emilia Paczkowska. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania m.in. zasad bezpiecznego zachowania się przy obcym psie, bezpiecznych pozycji oraz sposobu prawidłowego witania się z psem. Poznały również potrzeby psa, takie jak karmienie, spacery czy wizyta u weterynarza. Uczniowie mieli możliwość odegrania scenki podczas spotkania psa na spacerze. Natomiast czworonóg sprawdzał poprawność wykonywanych pozycji. Całość zakończyła się wspólną grą w kręgle (dzieci zdobywały punkty poprzez rzucanie smaczków w kręgle, które strącał pies) oraz przytuleniem się
do pupila.
Presley wywarł pozytywne wrażenia wśród uczniów uczestniczących w spotkaniu, jak i tych którzy akurat przebywali na przerwie lekcyjnej. Niektórzy z uczestników przełamali swój lęk do psów.
D.K-B.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś72
Wczoraj297
Wizyt w tygodniu2295
Wizyt w miesiącu5903
Razem321635

Jest 24 użytkowników online

Home