Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalneKoniec roku szkolnego

  • PDFDrukujEmail
Na dziesiejszy dzień najbardziej czekali uczniowie. Przez dziesięć miesięcy pracowali, by dzisiaj otrzymać świadectwo i rozpocząć upragnione wakacje. W naszej szkloe jako pierwsi zakończyli rok szkolny przedszkolacy i oddziały zerowe. Następnie odbyło się pożegnanie uczniów klas trzecich. Pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie uczniom wyróżniającym się, a także tym, którzy nie opuścili ani jednej godziny nauki w roku szkolnym. Progrm artystyczny przygotowali uczniowie klasy 2 a z paniami R. Grabską i A. Kowalonek. Wszyscy z uśmiechem na twarzy poszli do domu by rozpocząć wakacje.

Podsumowanie konkursów

  • PDFDrukujEmail
We wtorek na apelu miało miejsce podsumowanie konkursów: Pożarniczego, Matematycznego Kangur-Żaczek, Najpiękniejsza kartka Wielkanocna i Kolorowe Dni Tematyczne. W gronie laureatow znalazło się wielu uczniów. Na gratulacje zasługują szczególnie uczniowie klas drugich, którzy uzyskali wyróżnienie w Konkursie Matematycznym Kangur : Kowalonek Fabian, Kowalonek Weronika, Chabowska Maja, Gierczak Julia, Jędryczka Jakub, Szymczak Maksymilian. Poza tym Pani Katarzyna Lejk podsumowała konkurs trwający kilka miesięcy Kolorowe Dni Tematyczne. Zwycięzcami w oddzialach przedszkoknych została Grupa zero A z wychowawczynią Anną Melzer,  a w klasach 1-3 tytuł Najbardziej Zgranej Klasy otrzymała klasa druga A z wychowawczynią Radosławą Grabską i panią Anną Kowalonek, tuż za nimi uplasowała się klasa druga B.

Tropy zwierząt

  • PDFDrukujEmail
Uczniowie klasy 2 a, udali się do siedziby Wdeckiego Parku Krajobrazowego, gdzie przedstawiona została prezentacja "Ślady i tropy ssaków". Od dziś dzieci rozróżniają ślady od tropów. Poznały tropy najczęściej spotykanych ssaków. Na zakończenie same łączyły zwierzęta z ich tropami. Lekcja bardzo się dzieciom podobała.

Bezpieczne wakacje

  • PDFDrukujEmail
W szkole dla uczniów klas 1-3, odbył się apel poświęcony "Bezpiecznym wakacjom". Uczniowie klasy 3 przypomnieli hasła związane z zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnych zabaw, wędrówek i spędzania czasu na dworze. Pani Elżbieta Kurek jako ratowniczka WOPR, omówiła zasady bezpiecznego korzystania z plaży i akwenów wodnych. Pokazał praktycznie o czym należy pamiętać podczas korzystania z kajaków, rowerów wodnych. Przedstawiła też sprzęt i akcesoria jakimi posługują się ratownicy podczas udzielania pomocy potrzebującym nad wodą. Pani Katarzyna Lejk z kolei omówiła zasady zachowania się podczas pobytu w lesie, w domu, w górach itp. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci przeżyją piękne niezapomniane i bezpieczne wakacje.

Kolorowe Dni Tematyczne w klasach 1 – 3

  • PDFDrukujEmail

Przez cały rok szkolny w klasach 1 – 3 organizowane były dni tematyczne połączone z konkursem

na „Super zgraną klasę”. Zabawa polegała na przebraniu się uczniów każdej klasy w wyznaczonych dniach zgodnie z podaną tematyką. Były np.: Dzień Zielony, Dzień Piłkarza czy Dzień Pani Wiosny. Klasy zdobywały punkty za przebranych uczniów w danych dniach, punkty były sumowane, by w czerwcu wyłonić zwycięską klasę i wręczyć jej nagrodę oraz tytuł „Najbardziej zgranej klasy”. Uczniowie z wszystkich klas i ich wychowawcy z wielkim zaangażowaniem brali udział w kolorowej imprezie. Dzięki nim szkoła robiła się kolorowa, wesoła, radosna, a na twarzach dzieci można była zobaczyć mnóstwo uśmiechów. Takie dni szkolne należą do naszych ulubionych! W pamięci organizatorów zapadło przepiękne przebranie uczennicy klasy II a za Panią Wiosnę czy za Planetę Ziemię w Dniu Zielonym.

 

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś506
Wczoraj553
Wizyt w tygodniu1611
W tym miesiącu10018
Razem556622

Jest 43 użytkowników online

Home