Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa zakończony

  • PDFDrukujEmail

Ksiegozbiór szkolny wzbogacił się o 782 książki i 12 audiobooków. 46, 98 % nowości to lektury zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Kwota dofinansowania wyniosła 15000 zł.

Sprawozdanie z realizacji NPRC

   I.   Podczas planowania zakupu książek wzięto pod uwagę opinię Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.

   II.   Kontynuowano współpracę z Biblioteką Publiczną w Osiu w zakresie planowania zakupów książek oraz wymiany informacji o wydarzeniach promujących czytelnictwo.

  III.  Zorganizowano wydarzenia promujące czytelnictwo z udziałem uczniów:

 ·        Ekoczytanie w Parku Dendrologicznym w Osiu- cykl zajęć dotyczących ekologii- IV- X 2017 r.

 ·        Konkurs czytelniczy dla uczniów kl. III „Lubimy baśnie Pana Andersena”-  31 V 2017 r.

 ·        Promocja nowości na lekcjach wychowawczych w kl. 4-7 i oddziałach gimnazjalnych X-XI 2017 r.

 ·        Impreza czytelnicza „Czytamy dzieciom”dla uczniów kl.2a –2 XI 2017 r.

 ·        Akcja czytelnicza  dla klas I-IV „Nauczyciele czytają dzieciom” –IX-XI 2017 r.

 ·        Konkurs plastyczny na plakat promujący czytelnictwo dla uczniów klas 7 i oddziałów gimnazjalnych – XI 2017 r.

 IV. Omówiono tematykę wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży. Podczas spotkań z rodzicami, które odbyły się w listopadzie 2017 r.

 V. Zrealizowano 22 projekty edukacyjne po jednym na każdy oddział. 

 VI. Dostosowano organizację pracy biblioteki szkolnej do potrzeb uczniów, umożliwiając im w ten sposób wypożyczanie książek na okres ferii zimowych i letnich. Dokonano zmian w  regulaminie biblioteki szkolnej. 

 VII. Uwzględnione zostały potrzeby uczniów niepełnosprawnych w planowanych zakupach książek. Pojawiły się nowości z tekstem z dużą czcionką, wydania z małą ilością tekstu, z barwnymi ilustracjami, książki z otwieranymi okienkami, książki-zabawki 3D oraz audiobooki.   

Wnioski z realizacji programu:

 

 Podczas realizacji NPRC znacznie wzrosła aktywność czytelnicza uczniów naszej szkoły.Zestawiając miesięczną statystykę za październik i listopad 2016 i 2017 r., można zauważyć większą liczbę wypożyczeń książek: o 123 w klasach 1-3, przy zmniejszonej o jeden liczbie oddziałów w porównaniu do 2016 r., o 150 w klasach 4-6, przy zwiększonej o jeden liczbie oddziałów w porównaniu do 2016 r., o 91 w klasach siódmych i oddziałach gimnazjalnych, taka sama liczba oddziałów w porównaniu do 2016 r. Duży wpływ na zainteresowanie nowym księgozbiorem miały ubiegłoroczne akcje czytelnicze, dzięki którym w bibliotece pojawiły się tytuły i serie wydawnicze najbardziej poczytne i reklamowane przez uczniów. Nastąpił wzrost zainteresowania zakupionymi książkami wśród uczniów, którzy do tej pory mniej korzystali z zasobów bibliotecznych. Nowo zakupione książki cieszą się nieustannie ogromnym zainteresowaniem.

 Joanna Rajnik

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś211
Wczoraj554
Wizyt w tygodniu1838
W tym miesiącu13921
Razem528906

Jest 34 użytkowników online

Home