Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


„Nigdy nie jest za późno…”

  • PDFDrukujEmail

Taki tytuł nosił spektakl, który uczniowie klas VII SP i II-III G obejrzeli 5 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy IIIa, IIIb, IIc, IIb i Vb (10 osób w głównej obsadzie- Oliwia K., Kamil K., Inga M., Marta D., Klaudia K., Asia  K., Ania D., Aniela B., Julita K., Paulina K.   + 2 statystów-Czarek N., Oskar K.), którym należy się ogromne podziękowanie. Podjęli się oni zagrania ról trudnych, w których dużą rolę odgrywają emocje. Właśnie odtworzenie emocji jeszcze nieznanych młodym ludziom, bo wcielali się w postać rodziców na przykład, było wielkim „aktorskim” wyzwaniem, z którym poradzili sobie doskonale. Autorem scenariusza i reżyserem była pedagog pani Małgorzata Dombrowska, a z ramienia GOK czuwał nad całością oraz dbał o efekty świetlne i dźwiękowe pan Lucjan Meller

 


Spektakl pokazuje sytuacje problemowe z życia pewnej rodziny. Zamiarem profilaktycznym tego przedstawienia było pokazanie, że rodzice czasem zapominają o tym, że ich dzieci-nawet nastoletnie-potrzebują ich czasu, wsparcia i drogowskazów życiowych, a młodzi ludzie nierzadko  udają, że nie potrzebują do szczęścia nikogo, a w szczególności rodziców. Zdarza się, że trudno obu stronom spotkać się i porozumieć, ale na szczęście na ogół nie jest za późno na poprawę relacji i komunikacji, jeśli tylko pojawia się gotowość do pozytywnych zmian. Takie właśnie optymistyczne przesłanie niósł ten spektakl.

W tym dniu nastąpiło też podsumowanie innych działań profilaktycznych. Przedstawiono wyniki Profilaktycznego Konkursu Plastycznego, w ramach którego uczniowie klas VII i II-III G przygotowywali plakat i gazetkę klasową dotyczącą tematyki szkodliwości palenia papierosów, picia alkoholu i brania narkotyków. Jury (sześć osób) niezależnie od siebie przyznawało punkty i po ich dodaniu stwierdzono kolejność zajętych przez klasy miejsc. Nagrodą za pierwsze miejsce jest wycieczka do kina w pełni sfinansowana przez Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, natomiast klasa na drugim miejscu ma sfinansowaną podróż do kina. Młodzi ludzie uczą się w ten sposób, że czas spędzony w kinie jest pozytywną formą wykorzystania czasu wolnego, przyczynia się też do budzenia miłych emocji i zdobywania nowych ciekawych doświadczeń. Przy tej okazji podziękowano pani Mirosławie Felczykowskiej- Przewodniczącej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc w finansowaniu różnych przedsięwzięć profilaktycznych dla uczniów w roku szkolnym 2017/2018.

 

Wyniki Konkursu:

 

I miejsce: klasa III a – 40 punktów,

 

II miejsce: klasa II c – 39 punktów,

 

III miejsce: klasa VII c, II b – 36 punktów,

 

IV miejsce: klasa VII a, VII b, III b – 33 punkty,

 

V miejsce: klasa II a – 31 punktów,

 

VI miejsce: klasa III c – 23 punkty.

Przygotowała pedagog  Małgorzata Dombrowska

 


Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś354
Wczoraj429
Wizyt w tygodniu2416
W tym miesiącu1858
Razem697948

Jest 132 użytkowników online

HomeCo nieco o kulturze„Nigdy nie jest za późno…”