Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Obchody 11 listopada w klasach 0 - 3

  • PDFDrukujEmail

W dniu 9 listopada 2018 roku w klasach 0 – 3 niezwykle uroczyście obchodzono setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przyszli do szkoły ubrani na galowo, a dodatkowo ich ubrania zdobiły kotyliony, wstążeczki w barwach narodowych. Obchody święta rozpoczęły się o godz. 11.11 biciem rekordu w odśpiewaniu hymnu Polski. Cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej o wyznaczonej godzinie i wszyscy odśpiewali uroczyście 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.


Następnie uczniowie klasy 3 przygotowani przez p. A. Chmarę zaprezentowali krótkie przedstawienie poświęcone historii 123 letniej niewoli  i świętu odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Trzecioklasiści  recytowali wiersze patriotyczne i śpiewali piosenki, a jedna z nich pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem” była wielokrotnie odśpiewana przez wszystkich zgromadzonych uczniów. Po przedstawieniu nastąpiło podsumowanie przebrań dzieci zgodnie z tematyką Dnia Bieli i Czerwieni oraz wręczenie nagród za konkurs „Kartka dla Niepodległej Polski”. Dla podkreślenia rangi uroczystości przygotowano wystrój korytarza szkolnego i wykonano 2 gazetki.

Uroczystość zorganizowały: K. Lejk i A. Chmara.


Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś76
Wczoraj113
Wizyt w tygodniu76
W tym miesiącu76
Razem689744

Jest 33 użytkowników online

HomeWydarzeniaObchody 11 listopada w klasach 0 - 3