Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Praga-magiczne miasto

  • PDFDrukujEmail

W dniach 29-31 maja 2019 roku uczniowie szkoły w Osiu przebywali w Czechach, na wycieczce. Po przekroczeniu granicy zwiedzili Skalne Miasto. Piękne formacje skalne zachwycały nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. Nastepnego dnia, zaraz po śniadaniu wyjechali do Pragi. Na początku- na Hradczany. Zwiedzili katedrę św. Wita, gdzie znajduje się grób Jana Nepomucena. Następnie spacerowali po Złotej Uliczce. Kolejnym zabytkiem na liście był Most Karola. Na Jozefowie, dzielnicy żydowskiej podziwiali piekną Synagogę. Zobaczyli też ratusz staromiejski oraz bramę prochową. Zwiedzili też Plac Wacława. Ostatniego dnia wybrali się Dolmitowych Jaskiń Bożkowskich, gdzie znajduje się największe w Czechach jeziorko podziemne. Już po przekroczeniu granicy, odwiedzili Zamek Książ. Po zwiedzaniu, w autobusie odbył się konkurs wiedzy, ktory nie sprawił uczestnikom większych kłopotów. Cali i zdrowi, pełni nesamowitych wrażeń, wszyscy wrócili do domów.
Antonina Bocian

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś330
Wczoraj657
Wizyt w tygodniu3684
W tym miesiącu10207
Razem648919

Jest 19 użytkowników online

HomeNa szlakuPraga-magiczne miasto