Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Owoce i warzywa to samo zdrowie

  • PDFDrukujEmail

Z takim przesłaniem trzecioklasiści odwiedzili uczniów  ze starszych klas 4 – 8 i Gimnazjum uczących się w budynku  szkolnym przy ul. Szkolnej w dniu  12.06.2019 r. W barwnym korowodzie w warzywnych i owocowych  przebraniach, niosąc kolorowe transparenty zawierające prozdrowotne hasła uczniowie klasy trzeciej zachęcali swoich starszych kolegów do jedzenia warzyw i owoców na co dzień.


Przyświecała im idea: „Warzywa i owoce to źródło zdrowia, dlatego warto je jeść codziennie”. Dodatkową zachętę stanowiły okrzyki i hasła w stylu: „Jedz warzywa i owoce to wzmocni Twoje moce”,  Jabłuszko i buraczek mają dobry smaczek”, „Owoce są zdrowe, na maksa odjazdowe!”  itp. Trzecioklasiści częstowali wszystkich nauczycieli i uczniów smacznymi kawałkami owoców i warzyw, które dzielnie obrała, pokroiła i pięknie ułożyła na tacach klasa VI a.  Wszystko znikało z tac w okamgnieniu. Cieszymy się, że smakowały wszystkim pomidory, marchewki, ogórki, truskawki, gruszki, jabłka i arbuzy. Odwiedziny były częścią happeningu o zdrowiu realizowanym w młodszych klasach przez nauczycieli: K. Lejk, A. Chmarę i L. Cyrczak. Miłe przyjęcie ze strony Samorządu Uczniowskiego, oprowadzenie po szkole oraz życzliwość starszych uczniów wobec młodszych kolegów była niesamowita i dostarczyła  wielu pozytywnych wrażeń i emocji. Trzecioklasiści byli zachwyceni szkołą, jej wyposażeniem, dużą przestrzenią. Teraz z chęcią rozpoczną naukę w klasie czwartej w nowym budynku szkolnym. Dziękujemy za miłe przyjęcie i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Trzecioklasiści wraz z wychowawcami

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś36
Wczoraj310
Wizyt w tygodniu732
W tym miesiącu6576
Razem764623

Jest 105 użytkowników online

HomeWydarzeniaOwoce i warzywa to samo zdrowie