Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Godzina wychowawcza na międzynarodową nutę

  • PDFDrukujEmail

Dnia 16 września na lekcji wychowawczej gościliśmy Panie Veronikę i Marcelę z Czech, które odbywają staż we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Opowiedziały nam o różnych ciekawostkach i różnicach między naszymi krajami. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że Czechy są około cztery razy mniejsze od Polski pod względem powierzchni i ludności. Rozmawialiśmy o różnych sławnych odkrywcach i odkryciach dotyczących: grup krwi, soczewek, płyt winylowych, piorunochronów. Większość z nas nie wiedziała, że te rzeczy zostały wymyślone właśnie przez Czechów. Mimo wielu różnic między Polakami a Czechami warto podkreślić, że łączy nas miłość do zwierząt oraz turystyka. Lekcja była bardzo interesująca i pouczająca. Dowiedzieliśmy się dużo nowych rzeczy, a - rozmawiając z Paniami w języku angielskim - mieliśmy możliwość sprawdzenia naszych umiejętności. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję częściej brać udział w takich spotkaniach.

Emilia Wiśniewska, klasa VIIIc


Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś189
Wczoraj288
Wizyt w tygodniu1784
W tym miesiącu3717
Razem699807

Jest 109 użytkowników online

HomeCo nieco o kulturzeGodzina wychowawcza na międzynarodową nutę