Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


  • PDFDrukujEmail
        
       W sobot 16 czerwca odbyy si Marsze na Orientacj ?Nad Wd 2012?, szsta w tymroku impreza Pucharu Borw Tucholskich. Po raz czwarty organizowao je Bractwo CzarnejWody. Patronat honorowy przyj Wjt gminy Osie, a zawody byy wspfinansowane ze rodkwwojewdztwa kujawsko-pomorskiego. Baza zawodw i meta prawie wszystkich kategorii znajdowaa si na terenie kpieliska nad jeziorem Mukrza w Tleniu. Cz zawodnikw koczya start w Zgorzaym Mocie. Startowano ze Skrzynisk, Wierzchw, Pruskich i kpieliska. W imprezie uczestniczyo 94 zawodnikw z Czerska, Osieka, Warlubia, Bytonii, Gdaska Torunia i oczywicie z gminy Osie. Startw byo wicej, bo kilkunastu ?inowcw? wzio udzia w dwch konkurencjach (chyba po raz pierwszy w Pucharze Borw).

W kategorii TD, nie zaliczanej do klasyfikacji generalnej Pucharu (dla pocztkujcych,cho startowao te kilku niezych zawodnikw z duym dowiadczeniem) wrd 18 druyn (44zawodnikw) wygraa ?Kohorta K. Wielgusa? z Gdaska w skadzie Iwona Bielska, Adrian Nikonowiczprzed dwiema druynami UKS Wczykij Osiek ? na drugim miejscu byli Alicja Landowska,Mikoaj Kordunowski i Kacper wirgo, a na trzecim Olga Wrzakowska i Karolina Rzoska.Kategori TM (dla uczniw gimnazjum, 11 druyn, 22 zawodnikw) wygray dwie ekipyz Warlubia ? Szymon Barszczewski i Karol Kowalski przed Cezarym Piotrowskim i PatrycjJeziorsk. Trzecie miejsce zaj patrol Azymutu Osie w skadzie Dawid Felczykowski i Pawe Mechliski.W kategorii TJ (uczniowie szk rednich, 9 zawodnikw w 5 druynach) najlepszymiokazali si Karol Fidurski i Piotr Czarnowski (LUKS Pol Czersk) przed Emili Malinowsk i Patrykiem Fryszk oraz Marcinem Beltem i Arturem Ryskim (oba patrole z Azymutu Osie).
W kategorii TZ (zaawansowani, 9 zespow, 16 startujcych) trzy kolejne miejsca zajli Rafaowie Sikora i Fierek (Bytonia/Warlubie), Filip Fierek (LUKS Pol Czersk) oraz Marek Wrzakowski i Jan Dbrowski (UKS Wczykij Osiek/SKARMAT Toru).
Na start w kategorii TR (rowerowej) zdecydoway si 4 ekipy (5 zawodnikw, w tym 2 startowao na trasach pieszych). Ostateczna kolejno: Radosaw Literski (LUKS Pol Czersk) przed Adrianem Nikonowiczem (Gdask) oraz Andrzejem Redlarskim i ukaszem Plicht (LUKS Pol
Czersk). Wszyscy zawodnicy kategorii TK (kajakowa, 8 zag, 15 uczestnikw, nie wliczana do klasyfikacji pucharowej) wystartowali tego dnia po raz drugi, wczeniej ?zaliczajc? trasy piesze. Zwyciyli Filip Fierek i Piotr Czarnowski (ten drugi wywiz z Tlenia dwa pierwsze miejsca) reprezentujcy
LUKS Pol Czersk przed Mariuszem Kowalewskim i Szymonem Skalskim (Star Worms Bytonia) oraz Agnieszk Pozorsk i Dawidem Adrychem (LUKS Pol Czersk/Star Worms Bytonia). Dla kategorii pieszych trasy midzy Skrzyniskami, Pruskimi i Tleniem (a waciwie mapy)
okazay si trudne. Na drogach lenych midzy Tleniem a Spawiem zawodnicy pokonali po kilkadziesit kilometrw w cigu trzech godzin. Super atrakcj zawodw bya trasa kajakowa usytuowana na Zalewie urskim. Zarzd Bractwa Czarnej Wody dzikuje wsporganizatorom, bez ktrych ogromna praca przy przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodw byaby niemoliwa. Byli nimi ? Klub Imprez
na Orientacj ?Azymut? Osie, Zesp Szk w Osiu, Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratun-kowe, Ochotnicza Stra Poarna w Osiu, Wdecki Park Krajobrazowy, Gminny Orodek Kultury w Osiu i 7 Druyna Harcerska ?Azymut? im. Szarych Szeregw w Osiu.
Podzikowania kierujemy te do sponsorw. Dziki nim byy pienidze m. in. na przewozy zawodnikw, druk map i dyplomw, posiek i napoje dla zawodnikw oraz nagrody. Fi-nansowo wsparli nas ? Samorzd Wojewdztwa Kujawsko-Pomorskiego, Gzella Spka z o. o., Bank Spdzielczy w Osiu, Nadlenictwa Osie, Trzebciny i Dbrowa oraz pan Adam Malinowski.
Szczegowe wyniki zawodw, mapy startowe oraz wzorcwki mona znale na stronie Pucharu Borw Tucholskich www.pbt.turystyka.pl, a w najbliszym czasie take na stronie Zespou Szk w Osiu ? www.zszosie.pl (tu rwnie zdjcia z zawodw).

Jzef Malinowski

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś398
Wczoraj374
Wizyt w tygodniu1203
W tym miesiącu1203
Razem779839

Jest 31 użytkowników online

Home