Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Nad Wdą 2012

  • PDFDrukujEmail
        
       W sobotę 16 czerwca odbyły się Marsze na Orientację „Nad Wdą 2012”, szósta w tymroku impreza Pucharu Borów Tucholskich. Po raz czwarty organizowało je Bractwo CzarnejWody. Patronat honorowy przyjął Wójt gminy Osie, a zawody były współfinansowane ze środkówwojewództwa kujawsko-pomorskiego. Baza zawodów i meta prawie wszystkich kategorii znajdowała się na terenie kąpieliska nad jeziorem Mukrza w Tleniu. Część zawodników kończyła start w Zgorzałym Moście. Startowano ze Skrzynisk, Wierzchów, Pruskich i kąpieliska. W imprezie uczestniczyło 94 zawodników z Czerska, Osieka, Warlubia, Bytonii, Gdańska Torunia i oczywiście z gminy Osie. Startów było więcej, bo kilkunastu „inowców” wzięło udział w dwóch konkurencjach (chyba po raz pierwszy w Pucharze Borów).

W kategorii TD, nie zaliczanej do klasyfikacji generalnej Pucharu (dla początkujących,choć startowało też kilku niezłych zawodników z dużym doświadczeniem) wśród 18 drużyn (44zawodników) wygrała „Kohorta K. Wielgusa” z Gdańska w składzie Iwona Bielska, Adrian Nikonowiczprzed dwiema drużynami UKS Włóczykij Osiek – na drugim miejscu byli Alicja Landowska,Mikołaj Kordunowski i Kacper Świrgoń, a na trzecim Olga Wrzałkowska i Karolina Rzoska.Kategorię TM (dla uczniów gimnazjum, 11 drużyn, 22 zawodników) wygrały dwie ekipyz Warlubia – Szymon Barszczewski i Karol Kowalski przed Cezarym Piotrowskim i PatrycjąJeziorską. Trzecie miejsce zajął patrol Azymutu Osie w składzie Dawid Felczykowski i Paweł Mechliński.W kategorii TJ (uczniowie szkół średnich, 9 zawodników w 5 drużynach) najlepszymiokazali się Karol Fidurski i Piotr Czarnowski (LUKS Pol Czersk) przed Emilią Malinowską i Patrykiem Fryszką oraz Marcinem Beltem i Arturem Różyńskim (oba patrole z Azymutu Osie).
W kategorii TZ (zaawansowani, 9 zespołów, 16 startujących) trzy kolejne miejsca zajęli Rafałowie Sikora i Fierek (Bytonia/Warlubie), Filip Fierek (LUKS Pol Czersk) oraz Marek Wrzałkowski i Jan Dąbrowski (UKS Włóczykij Osiek/SKARMAT Toruń).
Na start w kategorii TR (rowerowej) zdecydowały się 4 ekipy (5 zawodników, w tym 2 startowało na trasach pieszych). Ostateczna kolejność: Radosław Literski (LUKS Pol Czersk) przed Adrianem Nikonowiczem (Gdańsk) oraz Andrzejem Redlarskim i Łukaszem Plichtą (LUKS Pol
Czersk). Wszyscy zawodnicy kategorii TK (kajakowa, 8 załóg, 15 uczestników, nie wliczana do klasyfikacji pucharowej) wystartowali tego dnia po raz drugi, wcześniej „zaliczając” trasy piesze. Zwyciężyli Filip Fierek i Piotr Czarnowski (ten drugi wywiózł z Tlenia dwa pierwsze miejsca) reprezentujący
LUKS Pol Czersk przed Mariuszem Kowalewskim i Szymonem Skalskim (Star Worms Bytonia) oraz Agnieszką Pozorską i Dawidem Adrychem (LUKS Pol Czersk/Star Worms Bytonia). Dla kategorii pieszych trasy między Skrzyniskami, Pruskimi i Tleniem (a właściwie mapy)
okazały się trudne. Na drogach leśnych między Tleniem a Spławiem zawodnicy pokonali po kilkadziesiąt kilometrów w ciągu trzech godzin. Super atrakcją zawodów była trasa kajakowa usytuowana na Zalewie Żurskim. Zarząd Bractwa Czarnej Wody dziękuje współorganizatorom, bez których ogromna praca przy przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów byłaby niemożliwa. Byli nimi – Klub Imprez
na Orientację „Azymut” Osie, Zespół Szkół w Osiu, Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratun-kowe, Ochotnicza Straż Pożarna w Osiu, Wdecki Park Krajobrazowy, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i 7 Drużyna Harcerska „Azymut” im. Szarych Szeregów w Osiu.
Podziękowania kierujemy też do sponsorów. Dzięki nim były pieniądze m. in. na przewozy zawodników, druk map i dyplomów, posiłek i napoje dla zawodników oraz nagrody. Fi-nansowo wsparli nas – Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Gzella Spółka z o. o., Bank Spółdzielczy w Osiu, Nadleśnictwa Osie, Trzebciny i Dąbrowa oraz pan Adam Malinowski.
Szczegółowe wyniki zawodów, mapy startowe oraz wzorcówki można znaleźć na stronie Pucharu Borów Tucholskich www.pbt.turystyka.pl, a w najbliższym czasie także na stronie Zespołu Szkół w Osiu – www.zszosie.pl (tu również zdjęcia z zawodów).

Józef Malinowski

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś90
Wczoraj392
Wizyt w tygodniu90
Wizyt w miesiącu8859
Razem312481

Jest 66 użytkowników online

Home