Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Impreza na Orientację "Nad Wdą 2013"

  • PDFDrukujEmail

altW sobotę 8 czerwca odbyła się Impreza na Orientację „Nad Wdą 2013”, kolejne  w tym roku zawody Pucharu Borów Tucholskich. Po raz piąty (mały jubileusz) organizowało ją Bractwo Czarnej Wody. Patronat honorowy przyjęli Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie Pan Marek Sobczak. Zawody były współfinansowane ze środków województwa kujawsko-pomorskiego, jako, że Bractwo uzyskało grant w konkursie marszałkowskim.


Baza zawodów w tym roku znajdowała się w dwóch miejscach: dla tras pieszych i rowerowej w Szkole Podstawowej w Brzezinach, a dla trasy kajakowej w ośrodku „Białe Błota” w Grzybku.

W imprezie uczestniczyło 108 zawodników. Byli to w części nasi rywale i przyjaciele z ośrodków InO takich, jak Czersk, Osiek oraz rejon Kalisk i Zblewa, ale pojawili się też reprezentanci Gdańska, Gdyni, Czarnej Wody, Kościerzyny (liczna ekipa) oraz Wejherowa – wszyscy z województwa pomorskiego. Nasze województwo było reprezentowane przez „inowców” z Bydgoszczy, Torunia, Świecia, Warlubia, Lniana i oczywiście z gminy Osie. Startów było więcej (126), bo kilkunastu zawodników wzięło udział w dwóch konkurencjach.

W kategorii TD, nie zaliczanej do klasyfikacji generalnej Pucharu (dla początkujących, choć pojedynczy zawodnicy mieli duże doświadczenie) wśród 13 drużyn (40 zawodników) zwyciężyli harcerze z Lniana w składzie Szymon Gackowski, Martyna Puchowska, Aleksandra Murek i Wojciech Lubiński przed rodzinnym zespołem Fryców z STK LUKS „Pol” Czersk (Stanisław, Grzegorz i Marianna) oraz Tomaszem Czarnowskim i Hubertem Sochą z Gimnazjum w Czersku. Najlepiej z naszych wypadła drużyna złożona z uczniów Szkoły Podstawowej (Szymon Bocian, Zuzanna Chudecka i Kamila Felczykowska), maszerująca pod opieka nauczyciela wf, Jacka Bociana.

Kategorię TM (dla uczniów gimnazjum, 10 drużyn, 20 zawodników) wygrały dwie ekipy z AZYMUTU OsieMaciej Recki i Marcin Różyński oraz Filip Chudecki z Jakubem Torbickim. Trzecie miejsce zajął patrol UKS „Włóczykij” Osiek w składzie Olga Wrzałakowska i Agata Noga.

W kategorii TJ (uczniowie szkół średnich) wystartowały tylko dwie ekipy (4 zawodników) naszego AZYMUTU. Jarosław Malinowski z Filipem Radowskim wygrali z Marcinem Beltem i Arturem Różyńskim.

W kategorii TZ (zaawansowani, 9 zespołów, 14 startujących) trzy kolejne miejsca zajęli Mateusz Spadik i Karol Cisewski (Radostowo/Subkowy-Tczew), Radosław Literski (STK LUKS „Pol” Czersk) oraz Filip Fierek i Piotr Czarnowski (Boruta, STK LUKS „Pol” Czersk).
 Na start w nowej dla organizatorów kategorii TT (turystycznej, długiej, nie wliczanej do PBT) zdecydowały się 4 ekipy (11 zawodników). Pierwsze miejsce zajęły dwie ekipy: Zygzak, czyli Kamińscy Anna, Jarosław i Łukasz oraz Beata Bąk, Aleksandra Stereńczak i Mirosław Worona, a trzecie Kamil Worona (oba zespoły KRInO WORINO Bydgoszcz).

Kategorię TR (rowerową) wybrało 8 drużyn. Zwyciężył Radosław Literski (STK LUKS „Pol” Czersk) przed Piotrem Grzonką (Czarna Woda) i zespołem z Kościerzyny – Paweł Kamiński, Marcin Synakowski.

Większość zawodników kategorii TK (kajakowa, 13 załóg, 26 uczestników, nie zaliczana do klasyfikacji pucharowej) wystartowała tego dnia po raz drugi, wcześniej „zaliczając” trasy pieszą lub rowerową. Zwyciężyli Krzysztof Nowak i Michał Olejniczak (S-towarzysze) przed braćmi Sikorami: Rafałem i Michałem (Bytonia) oraz Jarosławem Malinowskim i Mieczysławem Kaleciakiem (AZYMUT Osie/Hufiec ZHP Świecie-Powiat). Warto podkreślić start doświadczonych kajakarzy, ale zupełnie „zielonych” w InO – Bożeny i Henryka Jędryczków z Osia. Liczymy, że za rok znajdą (pieszo, kajakiem czy rowerem) licznych naśladowców.

Dla kategorii pieszych trasy, wyznaczone przede wszystkim w leśnictwie Zajęczy Kąt, okazały się przeciętnie trudne (z wyjątkiem TM). Trasy turystyczna i rowerowa obejmowały dużo większy teren, ale były atrakcyjne ze względu na ciszę i zwierzęta leśne. Wszystkie zaczynały się i kończyły w Brzezinach. Jak przed rokiem, największą atrakcją zawodów była trasa kajakowa, usytuowana na Zalewie Żurskim, ze startem i metą w Grzybku.

Zarząd Bractwa Czarnej Wody dziękuje współorganizatorom, bez których ogromna praca przy przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów byłaby niemożliwa. Byli nimi – Klub Imprez na Orientację „Azymut” Osie, Zespół Szkół w Osiu, Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Ochotnicza Straż Pożarna w Osiu, Wdecki Park Krajobrazowy, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i 7 Drużyna Harcerska „Azymut” im. Szarych Szeregów w Osiu.

Podziękowania kierujemy też do sponsorów. Dzięki nim znalazły się pieniądze              m. in. na przewozy zawodników, druk map i dyplomów, posiłek i napoje dla startujących i organizatorów oraz nagrody. Finansowo wsparli nas – Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, OKK Otlewski Spółka z o. o. – Spółka komandytowa oraz Nadleśnictwa Osie, Trzebciny i Dąbrowa. Nagrody ufundowali też patroni imprezy – Wójt Pan Michał Grabski i Nadleśniczy Pan Marek Sobczak.

Dziękujemy szczególnie tym, którzy zapewnili nam bazy zawodów, umożliwiając tym samym organizację zawodów – Dyrektorowi SP Brzeziny Panu Bogusławowi Wiśniewskiemu oraz właścicielowi ośrodka „Białe Błota” Panu Markowi Malinowskiemu.

Niżej podpisany prezes Bractwa wyraża wdzięczność wszystkim członkom   i sympatykom naszego stowarzyszenia oraz innym osobom, które pracowały przy przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy, promującej naszą małą Ojczyznę i jej mieszkańców. Udział Was wszystkich był dla mnie w tym roku szczególnie ważny.

Szczegółowe wyniki zawodów, mapy startowe oraz wzorcówki można znaleźć na stronie Pucharu Borów Tucholskich www.pbt.turystyka.pl. Wyniki oraz zdjęcia z imprezy na stronie Zespołu Szkół w Osiu – www.zszosie.pl.

Następna Impreza na Orientację „Nad Wdą 2014” już za rok. Zapraszamy!!!

 

                                                                                         Józef Malinowski

 


WYNIKI KOŃCOWE

Imprezy na Orientację „Nad Wdą 2013”

rozegranej 8 czerwca 2013 w Brzezinach i Grzybku

 

Kategoria TD

M-sce

Nazwisko i imię

Zespół/klub/środowisko

Suma punktów karnych

 

 

 

 

 

 

1.

GACKOWSKI Szymon, PUCHOWSKA Martyna, MUREK Aleksandra, LUBIŃSKI Wojciech

ZHP Lniano

60

 
 

2.

FRYCA Stanisław, FRYCA Grzegorz, FRYCA Marianna

STK LUKS „Pol” Czersk

88

 
 

3.

CZARNOWSKI Tomasz, SOCHA Hubert

Gimnazjum Czersk

90

 
 

4.

FRYCA Przemysław, FRYCA Hubert

STK LUKS „Pol” Czersk

91

 
 

5.

CHEREK Mateusz, GOLONEK Filip, RAJSKI Piotr, HAGLAUER Ewelina

STK LUKS „Pol” Czersk

116

 
 

6.

RADELSKA Wiesława, TETZLAFF Małgorzata, PEPLIŃSKA Bożena, SYNAKOWSKA Monika

Kościerzyna

218

 
 

7.

BOCIAN Szymon, CHUDECKA Zuzanna, FELCZTKOWSKA Kamila, BOCIAN Jacek

KInO AZYMUT Osie

310

 
 

8.

LANDOWSKA Natalia, LANDOWSKA Dominika, LANDOWSKA Alicja

UKS Włóczykij

Osiek

330

 
 

9.

NAGÓRSKA Julia, ZIELIŃSKA Anna

KInO AZYMUT Osie

505

 
 

10.

ZURA Rafał, FRANKE Agata, FRANKE Karolina, KANTHAK Kamil, ZAWADZKI Kacper

ZHP Lniano

735

 
 

11.

CZUBEK Patrycja, ZAWADZIŃSKA Julia

KInO AZYMUT Osie

850

 
 

12.

KOŁODZIEJCZAK Julia, MANIKOWSKA Agnieszka, GATZ Katarzyna

KInO AZYMUT Osie

880

 
 

13.

RATKOWSKI Paweł, RATKOWSKI Krzysztof

Świecie

1645

 
 

 

 

 

 

Kategoria TM

M-sce

Nazwisko i imię

Zespół/klub/

środowisko

Suma punktów karnych

 

1.

RECKI Maciej, RÓŻYŃSKI Marcin

KInO AZYMUT Osie

62

 
 

2.

CHUDECKI Filip, TORBICKI Jakub

KInO AZYMUT Osie

123

 
 

3.

WRZAŁKOWSKA Olga, NOGA Agata

UKS Włóczykij

Osiek

1095

 
 

4.

FELCZYKOWSKI Dawid, MECHLIŃSKI Paweł

KInO AZYMUT Osie

1145

 
 

5.

PIERNIK Bartosz, JEZIORSKA Patrycja

Gimnazjum Warlubie

1370

 
 

6.

MICHALAK Karolina, BARSZCZEWSKI Maciej

Gimnazjum Warlubie

1380

 
 

7.

LIPKOWSKI Kamil, ZIÓŁKOWSKI Artur

KInO AZYMUT Osie

1435

 
 

8.

JASNOCH Klaudia, JEZIERSKA Aleksandra

KInO AZYMUT Osie

1460

 
 

9.

FALEŃCZYK Olga, PIOTROWSKA Joanna

Gimnazjum Warlubie

1690

 
 

10.

KOZIOŁ Mateusz, ŚMIGIEL Rafał

KInO AZYMUT Osie

2150

 
 

 

Kategoria TJ

M-sce

Nazwisko i imię

Zespół/klub/

środowisko

Suma punktów karnych

 

1.

MALINOWSKI Jarosław, RADOWSKI Filip

KInO AZYMUT Osie

199

 
 

2.

BELT Marcin, RÓŻYŃSKI Artur

KInO AZYMUT Osie

1215

 
 

 

Kategoria TZ

M-sce

Nazwisko i imię

Zespół/klub/

środowisko

Suma punktów karnych

 

1.

SPADIK Mateusz, CISEWSKI Karol

Radostowo/Subkowy-Tczew

57

 
 

2.

LITERSKI Radosław

STK LUKS „Pol” Czersk

75

 

 

3.

FIEREK Filip, CZARNOWSKI Piotr

Boruta, STK LUKS „Pol” Czersk

93

 
 

4.

NOWAK Krzysztof, OLEJNICZAK Michał

S-towarzysze

122

 
 

5.

FANKIDEJSKI Artur

UKS Włóczykij

Osiek

206

 
 

6.

WRZAŁKOWSKI Marek, DĄBROWSKI Jan +50 lat

UKS Włóczykij

Osiek/SkarMat Toruń

221

 
 

7.

RADTKA Paweł

UKS Włóczykij

Osiek

231

 
 

8.

WORONA Jakub

KRInO WORINO Bydgoszcz

286

 
 

 

RADELSKI Przemysław, PLATA Radosław

Kościerzyna

NKL

 
 

 

Kategoria TT

M-sce

Nazwisko i imię

Zespół/klub/

środowisko

Suma punktów karnych

 

1.

BĄK Beata, STEREŃCZAK Aleksandra, WORONA Mirosław

KRInO WORINO Bydgoszcz

120

 
 

1.

KAMIŃSKA Anna, KAMIŃSKI Jarosław, KAMIŃSKI Łukasz

Zygzak

120

 
 

3.

WORONA Kamil

KRInO WORINO Bydgoszcz

130

 
 

4.

GRADOWSKA Ewelina, POZORSKA Agnieszka, DEMBEK Beata, SKALSKI Szymon

STK LUKS „Pol” Czersk, Star Worms

480

 
 

 

Kategoria TR

M-sce

Nazwisko i imię

Zespół/klub/

środowisko

Ilość zdobytych PK

Suma punktów

1.

LITERSKI Radosław

STK LUKS „Pol” Czersk

22

64

2.

GRZONKA Piotr

Czarna Woda

19

56

3.

KAMIŃSKI Paweł, SYNAKOWSKI Marcin

Kościerzyna

17

48

4.

WITT Tomasz

Gdynia

16

45

5.

RADELSKI Zdzisław, FENNIG Robert

Kościerzyna

16

39

6.

REDLARSKI Marek

 

11

23

7.

PEPLIŃSKI Roman, FENNIG Jacek

Kościerzyna

10

16

8.

RADTKA Paweł

UKS Włóczykij

Osiek

3

8

 

Kategoria TK

M-sce

Nazwisko i imię

Zespół/klub/

środowisko

Suma punktów

1.

NOWAK Krzysztof, OLEJNICZAK Michał

S-towarzysze

76

2.

SIKORA Rafal, SIKORA Michał

Bytonia

68

3.

MALINOWSKI Jarosław, KALECIAK Mieczysław

KInO AZYMUT Osie, Hufiec ZHP Świecie-Powiat

56

4.

FIEREK Filip, CZARNOWSKI Piotr

Boruta, STK LUKS „Pol” Czersk

48

5.

DEMBEK Małgorzata, SKALSKI Szymon

Star Worms

31

5.

POZORSKA Agnieszka, GRADOWSKA Ewelina

STK LUKS „Pol” Czersk

31

7.

RADELSKI Przemysław, PLATA Radosław

Kościerzyna

30

7.

GUBAŁA Marek, MRZYGŁÓD Anna

Wejherowo

30

7.

MOSTRĄG Małgorzata, GAJEWSKI Marcin

Wejherowo

30

10.

FRYCA Hubert, FRYCA Przemysław

STK LUKS „Pol” Czersk

26

11.

FRYCA Stanisław, FRYCA Marianna

STK LUKS „Pol” Czersk

24

12.

WRZAŁKOWSKI Marek, WRZAŁKOWSKA Olga

UKS Włóczykij

Osiek

18

13.

JĘDRYCZKA Henryk, JEDRYCZKA Bożena

Osie

0

Uwaga – Załoga B.H. Jędryczka zebrała 68 punktów, ale straciła je, pływając zdecydowanie za długo (obowiązywał limit czasowy).

 

 

                                                                               Józef Malinowski

 


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś90
Wczoraj392
Wizyt w tygodniu90
Wizyt w miesiącu8859
Razem312481

Jest 64 użytkowników online

Home