Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Kangur matematyczny 2016

  • PDFDrukujEmail

Zgodnie z kilkuletni tradycj uczniowie Zespou Szk w Osiu mogli sprawdzi zdobyt wiedz matematyczn w jednoetapowym konkursie ?KANGUR MATEMATYCZNY?, ktry odby si 17 marca 2016 r.  o godz. 9.00. Jego  cel to popularyzacja matematyki wrd uczniw szk podstawowych, gimnazjw i szk ponadgimnazjalnych.

W konkursie uczestniczyli wytypowani przez nauczycieli uczniowie klas szkoy podstawowej i gimnazjum:


- w kategorii: ?aczek? z klas drugich  ? 17 uczniw

- w kategorii: ?Maluch? z klas trzecich - 7 uczniw i z klas czwartych ? 12 uczniw
- w kategorii: ?Beniamin? z klas pitych ? 9 uczniw i z klas szstych ? 4 uczniw
- w kategorii: ?Kadet? z klas I gimn. ? 10 uczniw i z klas II gimn. 12 uczniw
- w kategorii: ?Junior? z klas III gimn. ? 3 uczniw.

Razem szko reprezentowao 74 uczniw.

 Uczestnicy konkursu rozwizywali zadania testowe o rnym stopniu trudnoci. Na rozwizanie testu przeznaczono 60 minut dla uczniw klas 1 i 2 szkoy podstawowej oraz 75 minut dla uczniw klas 3 ? 6 SP i  I ? III gimnazjum.

Test konkursowy w kategorii "aczek" zawiera 21 zada o rnym stopniu trudnoci (7 zada po 3 punkty, 7 zada po 4 punkty i 7 zada po 5 punktw). Ucze uczestniczcy w konkursie tej kategorii otrzymywa w chwili rozpoczcia konkursu 21 punktw.

Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o rnym stopniu trudnoci (8 zada po 3 punkty, 8 zada po 4 punkty i 8 zada po 5 punktw). Ucze uczestniczcy w konkursie tej kategorii otrzymywa w chwili rozpoczcia konkursu 24 punkty.


Testy konkursowe pozostaych kategorii zawieray po 30 pyta o rnym stopniu trudnoci (10 zada po 3 punkty, 10 zada po 4 punkty i 10 zada po 5 punktw. Ucze uczestniczcy w konkursie w kadej z tych kategorii otrzymywa w chwili rozpoczcia konkursu 30 punktw.

Do kadego zadania doczonych byo 5 odpowiedzi, z ktrych dokadnie jedna bya poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymywa zero punktw, natomiast za odpowied bdn lub zaznaczenie wicej ni jednej odpowiedzi- punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie, co eliminowao u uczniw ?strzelanie? i zmuszao do mylenia. Kady z uczniw otrzyma drobny upominek w postaci ukadanki logicznej ?Pentomino?. Na wyniki Konkursu trzeba bdzie poczeka okoo dwch miesicy.

Wszystkim uczestnikom yczymy jak najwyszych wynikw.

                                                                                                                                                                                         Koordynator konkursu: Joanna Kowalonek

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś282
Wczoraj324
Wizyt w tygodniu2822
W tym miesiącu9306
Razem383319

Jest 55 użytkowników online

HomeSzkolne [re]akcjeKangur matematyczny 2016