Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Kangur matematyczny 2016

  • PDFDrukujEmail

Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Zespołu Szkół w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się 17 marca 2016 r.  o godz. 9.00. Jego  cel to popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W konkursie uczestniczyli wytypowani przez nauczycieli uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum:


- w kategorii: „Żaczek” z klas drugich  – 17 uczniów

- w kategorii: „Maluch” z klas trzecich - 7 uczniów i z klas czwartych – 12 uczniów
- w kategorii: „Beniamin” z klas piątych – 9 uczniów i z klas szóstych – 4 uczniów
- w kategorii: „Kadet” z klas I gimn. – 10 uczniów i z klas II gimn. 12 uczniów
- w kategorii: „Junior” z klas III gimn. – 3 uczniów.

Razem szkołę reprezentowało 74 uczniów.

 Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania testowe o różnym stopniu trudności. Na rozwiązanie testu przeznaczono 60 minut dla uczniów klas 1 i 2 szkoły podstawowej oraz 75 minut dla uczniów klas 3 – 6 SP i  I – III gimnazjum.

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie tej kategorii otrzymywał w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.

Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie tej kategorii otrzymywał w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.


Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierały po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymywał w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych było 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymywał zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi- punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie, co eliminowało u uczniów „strzelanie” i zmuszało do myślenia. Każdy z uczniów otrzymał drobny upominek w postaci układanki logicznej „Pentomino”. Na wyniki Konkursu trzeba będzie poczekać około dwóch miesięcy.

Wszystkim uczestnikom życzymy jak najwyższych wyników.

                                                                                                                                                                                         Koordynator konkursu: Joanna Kowalonek

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś127
Wczoraj379
Wizyt w tygodniu506
Wizyt w miesiącu9275
Razem312897

Jest 59 użytkowników online

HomeSzkolne [re]akcjeKangur matematyczny 2016