Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


  • PDFDrukujEmail

 

18 maja to dzie peen wrae dla uczniw klasy IIB. ladami Mikoaja Kopernika dzieci przemierzay uliczki Torunia, poznajc jego urokliwe i niezwyke miejsca. W planetarium obejrzay seans ?Mj kumpel Niko?, gdzie zostay wprowadzone w wiat planet i gwiazdozbiorw, ktry zainspirowa maego Mikoaja. W orbitarium mogy same przeprowadzi wiele eksperymentw, a w Domu Kopernika zapozna si z przyrzdami, ktrymi posugiwa si wielki astronom.

 

Po zrobieniu pamitkowych zdj pod pomnikiem Kopernika i zakupw przy Krzywej Wiey, dzieci zjady pyszny obiad w barze ?Magoka?, a nastpnie obejrzay przepikne eksponaty sztuki Dalekiego Wschodu w muzeum ?Pod Gwiazd?. Na koniec uday si do Muzeum Piernika, gdzie poznay tajniki sztuki wypiekania piernikw. Wycieczka bya bardzo udana, a rado budzi te fakt, e Toru powita wszystkich pikn pogod, mimo prognoz zapowiadajcych opady deszczu nad miastem.

 Alina Bagiska

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś70
Wczoraj330
Wizyt w tygodniu1027
W tym miesiącu7681
Razem372418

Jest 37 użytkowników online