Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Śladami Mikołaja Kopernika

  • PDFDrukujEmail

 

18 maja to dzień pełen wrażeń dla uczniów klasy IIB. Śladami Mikołaja Kopernika dzieci przemierzały uliczki Torunia, poznając jego urokliwe i niezwykłe miejsca. W planetarium obejrzały seans „Mój kumpel Niko”, gdzie zostały wprowadzone w świat planet i gwiazdozbiorów, który zainspirował małego Mikołaja. W orbitarium mogły same przeprowadzić wiele eksperymentów, a w Domu Kopernika zapoznać się z przyrządami, którymi posługiwał się wielki astronom.

 

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć pod pomnikiem Kopernika i zakupów przy Krzywej Wieży, dzieci zjadły pyszny obiad w barze „Małgośka”, a następnie obejrzały przepiękne eksponaty sztuki Dalekiego Wschodu w muzeum „Pod Gwiazdą”. Na koniec udały się do Muzeum Piernika, gdzie poznały tajniki sztuki wypiekania pierników. Wycieczka była bardzo udana, a radość budzi też fakt, że Toruń powitał wszystkich piękną pogodą, mimo prognoz zapowiadających opady deszczu nad miastem.

 Alina Bagińska

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś13
Wczoraj115
Wizyt w tygodniu128
Wizyt w miesiącu5806
Razem290446

Jest 18 użytkowników online

HomeWycieczkiŚladami Mikołaja Kopernika