Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Dzień Ziemi w klasach1-3

  • PDFDrukujEmail
 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Ziemi o tematyce „Palący temat – niska emisja”. Z tej okazji odbyły się dwa spotkania dla klas 1 – 3. Podczas pierwszego uczniowie obejrzeli krótki teatrzyk ekologiczny klasy IIIa ukazujący zasady ekologicznego postępowania w życiu codziennym.  K. Lejk przedstawiła prezentację, z której uczniowie dowiedzieli się jakie substancje zanieczyszczają powietrze, skąd się biorą i co należy robić, by poprawić jakość powietrza wokół nas. Zaproszony gość – pracownik Nadleśnictwa Osie pan Dawid Warzyński - opowiedział dzieciom jak ważną rolę w oczyszczaniu powietrza i produkcji tlenu pełnią drzewa. Na zakończenie spotkania wspólnie posadziliśmy drzewko w przyszkolnym ogródku, by cieszyło nas swoja urodą i wzbogacało powietrze o  życiodajny tlen.

Podczas drugiego spotkania uczniowie klas 1 – 3 mieli okazję zobaczyć inscenizację pt. „Królewna Śnieżka i Ekoludki” przygotowane przez klasę I c wraz z wychowawczynią 
E. Chmarzyńską. Pierwszaki przebrane za Ekoludki  rozprawiły się w niej z wszechobecnym czarnym dymem, zanieczyszczeniami i zalegającymi
w lesie śmieciami oraz sprawiły, że Ziemia stała się  czysta i szczęśliwa. Występy uczniów klasy Ic wzbudziły podziw całej społeczności uczniowskiej, nauczycieli i dyrekcji i zostały nagrodzone ogromnymi i zasłużonym brawami. Drugie spotkanie to też był czas na podziękowanie uczniom za udział w konkursie plastycznym i literackim „Listy do Ziemi” oraz  wręczenie nagród zwycięzcom.
Organizatorami szkolnych obchodów Dnia Ziemi były nauczycielki: Katarzyna Lejk, Emilia Chmarzyńska.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś270
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1230
Wizyt w miesiącu4357
Razem329898

Jest 134 użytkowników online

HomeWydarzeniaDzień Ziemi w klasach1-3