Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


  • PDFDrukujEmail
 

Jak co roku uczniowie naszej szkoy wczyli si w obchody Dnia Ziemi o tematyce ?Palcy temat ? niska emisja?. Z tej okazji odbyy si dwa spotkania dla klas 1 ? 3. Podczas pierwszego uczniowie obejrzeli krtki teatrzyk ekologiczny klasy IIIa ukazujcy zasady ekologicznego postpowania w yciu codziennym.  K. Lejk przedstawia prezentacj, z ktrej uczniowie dowiedzieli si jakie substancje zanieczyszczaj powietrze, skd si bior i co naley robi, by poprawi jako powietrza wok nas. Zaproszony go ? pracownik Nadlenictwa Osie pan Dawid Warzyski - opowiedzia dzieciom jak wan rol w oczyszczaniu powietrza i produkcji tlenu peni drzewa. Na zakoczenie spotkania wsplnie posadzilimy drzewko w przyszkolnym ogrdku, by cieszyo nas swoja urod i wzbogacao powietrze o  yciodajny tlen.

Podczas drugiego spotkania uczniowie klas 1 ? 3 mieli okazj zobaczy inscenizacj pt. ?Krlewna nieka i Ekoludki? przygotowane przez klas I c wraz z wychowawczyni 
E. Chmarzysk. Pierwszaki przebrane za Ekoludki  rozprawiy si w niej z wszechobecnym czarnym dymem, zanieczyszczeniami i zalegajcymi
w lesie mieciami oraz sprawiy, e Ziemia staa si  czysta i szczliwa. Wystpy uczniw klasy Ic wzbudziy podziw caej spoecznoci uczniowskiej, nauczycieli i dyrekcji i zostay nagrodzone ogromnymi i zasuonym brawami. Drugie spotkanie to te by czas na podzikowanie uczniom za udzia w konkursie plastycznym i literackim ?Listy do Ziemi? oraz  wrczenie nagrd zwycizcom.
Organizatorami szkolnych obchodw Dnia Ziemi byy nauczycielki: Katarzyna Lejk, Emilia Chmarzyska.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś73
Wczoraj381
Wizyt w tygodniu1153
W tym miesiącu8467
Razem462865

Jest 34 użytkowników online