Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


W Grodzie Kopernika

  • PDFDrukujEmail
Dnia 7  czerwca uczniowie klas 2a i 2c wybrali się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie Grodu Kopernika rozpoczęli od Starówki gdzie próbowali stanąć prosto przy Krzywej Wieży, zobaczyli dom, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, poznali legendę o Flisaku i żabach, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem naszego astronoma. Z wielkim zainteresowaniem zobaczyli przedstawienie w Baju Pomorskim - unowocześnioną wersję bajki "Kopciuszek", udali się w podróż "kilkaset lat wcześniej" po Toruniu podczas seansu "Mój przyjaciel Niko" w planetarium, a także wcielili się w rolę cukierników w Muzeum Pierników gdzie wypiekali swoje pierniki.Uczniowie mieli też czas aby zjeść obiad, kupić pamiątki z wycieczki i spróbować gorących pączków. Pogoda i humor dopisały, wszyscy wrócili pełni wrażeń do domu.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś296
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1256
Wizyt w miesiącu4383
Razem329924

Jest 38 użytkowników online

HomeWycieczkiW Grodzie Kopernika