Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Z wizytą u króla Kraka i nie tylko...

  • PDFDrukujEmail

Od 8 do 10 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Na trasie zwiedzania znalazły się: Częstochowa, Ogrodzieniec, Kraków, Ojcowski Park Narodowy. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kaplicę Matki Bożej w Częstochowie. altZobaczyliśmy odsłonięty obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.  Zwiedziliśmy Muzeum  Klasztoru Paulinów. Po południu  podziwialiśmy ruiny zamku w Ogrodzieńcu -największego Orlego Gniada.

Chodzenie po schodach w góre i w dół było strasznie męczące, ale za to widoki były wspaniałe. Widzieliśmy Sałę Skazańców, w której znajdowały się przyrządy do tortur z dawnych czasów. Na koniec dnia udaliśmy się na punkt widokowy, zktórego podziwialiśmy rozmiar Pustni Błędowskiej.  Drugiego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Autokarem dojechaliśmy na Wawel, gdzie pani przewodnik oprowadzała na po katedrze, opowiedziała nam o Grobach Królewskich. Byliśmy  przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich. Następnie udaliśmy się na wieżę, gdzie zobaczyliśmy Dzwon Zygmunta. Kolejnym punktem programu był Kościół Mariacki, gdzie zobaczyliśmy ołtarz Wita Stwosza i poznaliśmy jego historię. Ołtarz zachwycił nas swoim rozmiarem i swoją historią. Póżniej udaliśmy się pod bramę Floriańską. Spędziliśmy tam kilka minut, ponieważ chcieliśmy zdążyć jeszcze usłyszeć hejnał Mariacki. Pani przewodnik opowiedziała nam  historię rynku głównego i Sukiennic. Mieliśmy chwilkę na kupno pamiątek. Następnie autokarem pojechaliśmy  zobaczyć Maczugę Herkulesa, spod której udaliśmy się na zamek na Pieskowej Skale. Widoki były zachwycające. Niestety dzień jest krótki, a czas leci bardzo szybko, więc po zwiedzeniu zamku musieliśmy udać się do schroniska, w którym czekała na nas obiadokolacja. W ostatni dzień udaliśmy się na spacer po Ojcowskim Parku Narodowym. Na początku zwiedziliśmy ruiny zamku w Ojcowie. Następnie przeszliśmy przez Wąwóz Ciasne Skałki i Bramę Krakowską. Spacer był dosyć męczący, ponieważ było ciepło, ale opłacało się iść, chociażby dlatego, że krajobraz zachwycał swoim pięknem. Na koniec udaliśmy się do Jaskini Nietoperzowej, gdzie przewodnik opowiedział nam o jej  powstaniu i skąd wzięła się jej nazwa. Czas zleciał nam bardzo szybko i przyjemnie. Cali i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Wycieczkę organizował Pan Jacen Bocian, czuwały nad nami również Panie: Małgorzata Lisewska, Hanna Pawlik-Kiełpińska, Monika Wojnerowicz-Bocian.
Dziękujemy!
Karolina Zielińska

 

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś72
Wczoraj297
Wizyt w tygodniu2295
Wizyt w miesiącu5903
Razem321635

Jest 27 użytkowników online

HomeNa szlakuZ wizytą u króla Kraka i nie tylko...