Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


  • PDFDrukujEmail

Od 8 do 10 czerwca uczniowie naszej szkoy uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Na trasie zwiedzania znalazy si: Czstochowa, Ogrodzieniec, Krakw, Ojcowski Park Narodowy. Pierwszego dnia zwiedzilimy Kaplic Matki Boej w Czstochowie. altZobaczylimy odsonity obraz Matki Boskiej Czstochowskiej. Zwiedzilimy Muzeum Klasztoru Paulinw. Po poudniu podziwialimy ruiny zamku w Ogrodziecu -najwikszego Orlego Gniada.

Chodzenie po schodach w gre i w d byo strasznie mczce, ale za to widoki byy wspaniae. Widzielimy Sa Skazacw, w ktrej znajdoway si przyrzdy do tortur z dawnych czasw. Na koniec dnia udalimy si na punkt widokowy, zktrego podziwialimy rozmiar Pustni Bdowskiej. Drugiego dnia zwiedzalimy Krakw. Autokarem dojechalimy na Wawel, gdzie pani przewodnik oprowadzaa na po katedrze, opowiedziaa nam o Grobach Krlewskich. Bylimy przy grobie Lecha i Marii Kaczyskich. Nastpnie udalimy si na wie, gdzie zobaczylimy Dzwon Zygmunta. Kolejnym punktem programu by Koci Mariacki, gdzie zobaczylimy otarz Wita Stwosza i poznalimy jego histori. Otarz zachwyci nas swoim rozmiarem i swoj histori. Pniej udalimy si pod bram Floriask. Spdzilimy tam kilka minut, poniewa chcielimy zdy jeszcze usysze hejna Mariacki. Pani przewodnik opowiedziaa nam histori rynku gwnego i Sukiennic. Mielimy chwilk na kupno pamitek. Nastpnie autokarem pojechalimy zobaczy Maczug Herkulesa, spod ktrej udalimy si na zamek na Pieskowej Skale. Widoki byy zachwycajce. Niestety dzie jest krtki, a czas leci bardzo szybko, wic po zwiedzeniu zamku musielimy uda si do schroniska, w ktrym czekaa na nas obiadokolacja. W ostatni dzie udalimy si na spacer po Ojcowskim Parku Narodowym. Na pocztku zwiedzilimy ruiny zamku w Ojcowie. Nastpnie przeszlimy przez Wwz Ciasne Skaki i Bram Krakowsk. Spacer by dosy mczcy, poniewa byo ciepo, ale opacao si i, chociaby dlatego, e krajobraz zachwyca swoim piknem. Na koniec udalimy si do Jaskini Nietoperzowej, gdzie przewodnik opowiedzia nam o jej powstaniu i skd wzia si jej nazwa. Czas zlecia nam bardzo szybko i przyjemnie. Cali i peni wrae wrcilimy do domu. Wycieczk organizowa Pan Jacen Bocian, czuway nad nami rwnie Panie: Magorzata Lisewska, Hanna Pawlik-Kiepiska, Monika Wojnerowicz-Bocian.
Dzikujemy!
Karolina Zieliska

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś84
Wczoraj375
Wizyt w tygodniu874
W tym miesiącu7716
Razem381729

Jest 272 użytkowników online