Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Wycieczka kolejowa klas trzecich

  • PDFDrukujEmail

    W dniu 15.06.2016 r. odbyła się planowana kolejowa wycieczka dla klas  III a i III b do Bydgoszczy. Trzecioklasiści mieli okazję pojechać na tę wycieczkę pociągiem, dla wielu z nich była to pierwsza w życiu podróż tym środkiem transportu.  Obejrzeliśmy  odremontowany Dworzec Główny w Bydgoszczy, zabytkowy parowóz i dawny budynek  dworca oraz weszliśmy na platformę widokową. Nowoczesny budynek dworca pełen szkła i  przestrzeni, odnowione perony, przejścia podziemne, schody ruchome zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie. Dodatkową atrakcją było zwiedzenie pomieszczeń Straży Ochrony Kolei. Mieliśmy też okazję zobaczyć Technikum Kolejowe, jak prawdziwi studenci posiedzieć w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej, zwiedzić podziemia  i sale komputerowe, na których przyszli kolejarze uczą się  obsługi ruchu pociągów. Ukoronowaniem wycieczki było obejrzenie bajki animowanej „Angry birds 3 D” oraz powrót do domu oczywiście pociągiem. Wycieczkę zorganizował p. Henryk Porożyński, za co składamy mu serdeczne podziękowania.

K. Lejk

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś272
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1232
Wizyt w miesiącu4359
Razem329900

Jest 165 użytkowników online

HomeWycieczkiWycieczka kolejowa klas trzecich