Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Spotkanie z przeszłością

  • PDFDrukujEmail

Uczniowie naszej szkoły mogli dzisiaj przez chwilę „przenieść się do przeszłości”. Zobaczyli między innymi w jaki sposób w dawnych czasach oświetlano mieszkania, prasowano pościel żelazkiem na duszę, prano odzież na tarze, w jaki sposób noszono wodę z rzeki, przędzono wełnę na kołowrotku, ważono towar, mielono ziarna, spędzano czas na robieniu na drutach czy haftowaniu.


 Zaproszeni goście państwo Sowińscy i pani Kołacz chętnie podzielili się swoimi umiejętnościami wykonywania codziennych obowiązków w minionych czasach. Ogromną atrakcją było dla dzieci pranie na tarze, czy wspólne robienie masła w maselnicy zwaną też kierzanką. Uwieńczeniem spotkania było posmakowanie upieczonego w domu  chleba ,posmarowanego  świeżym masłem. Wszyscy orzekli zgodnie, że smakuje wyśmienicie. Dzisiaj życie nasze ułatwiają nam różnego typu urządzenia, sprzęty itp., ale czy przez to mamy więcej czasu dla siebie?...

Spotkanie przygotowały i poprowadziły panie Radosława Grabska i Elżbieta Sosnowicz.


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś234
Wczoraj350
Wizyt w tygodniu1837
Wizyt w miesiącu9644
Razem256240

Jest 96 użytkowników online

HomeWydarzeniaSpotkanie z przeszłością