Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


  • PDFDrukujEmail

Uczniowie naszej szkoy mogli dzisiaj przez chwil ?przenie si do przeszoci?. Zobaczyli midzy innymi w jaki sposb w dawnych czasach owietlano mieszkania, prasowano pociel elazkiem na dusz, prano odzie na tarze, w jaki sposb noszono wod z rzeki, przdzono wen na koowrotku, waono towar, mielono ziarna, spdzano czas na robieniu na drutach czy haftowaniu.


 Zaproszeni gocie pastwo Sowiscy i pani Koacz chtnie podzielili si swoimi umiejtnociami wykonywania codziennych obowizkw w minionych czasach. Ogromn atrakcj byo dla dzieci pranie na tarze, czy wsplne robienie masa w maselnicy zwan te kierzank. Uwieczeniem spotkania byo posmakowanie upieczonego w domu  chleba ,posmarowanego  wieym masem. Wszyscy orzekli zgodnie, e smakuje wymienicie. Dzisiaj ycie nasze uatwiaj nam rnego typu urzdzenia, sprzty itp., ale czy przez to mamy wicej czasu dla siebie?...

Spotkanie przygotoway i poprowadziy panie Radosawa Grabska i Elbieta Sosnowicz.


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś280
Wczoraj324
Wizyt w tygodniu2820
W tym miesiącu9304
Razem383317

Jest 56 użytkowników online