Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Andrzejki

  • PDFDrukujEmail

Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie!

 Dawniej istotną część wieczoru andrzejkowego stanowiły wróżby, mające obecnie charakter zabawowy. Lano na wodę ołów, obecnie leje się wosk. Z uformowanych w ten sposób figur przepowiadano przyszłość. Można ją odczytywać pod światło, co cień pokaże. Dzisiaj różnego rodzaju zabawy traktuje się jako z " przymrużeniem oka". Uczniowie klas trzecich tez postanowili pobawić się wspólnie i lali wosk przez dziurkę od klucza, obierali jabłko starając się uzyskać jak najdłuższą oberżynę, rzucali kostkami i odczytywali znaczenie liczb wreszcie ustawiali buty, sprawdzając, czyj pierwszy opuści próg klasy. Śmiechu było przy tym bardzo dużo. Każdy uczeń poszedł do domu z pamiątką wosku.
R.G.


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś124
Wczoraj379
Wizyt w tygodniu503
Wizyt w miesiącu9272
Razem312894

Jest 50 użytkowników online

HomeWydarzeniaAndrzejki