Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


  • PDFDrukujEmail

        W koczcym si semestrze biecego roku szkolnego grupa uczniw naszego gimnazjum wzia udzia w Powiatowym Konkursie Filmowym organizowanym przez Komend Powiatow Policji w wieciu. Celem konkursu byo ?promowanie bezpiecznych postaw i zachowa nakierunkowanych na zapobieganie szeroko pojtemu zjawisku, jakim jest handel ludmi oraz demoralizacja modziey z tym zwizana?. Ludzie s wykorzystywani w rny sposb, midzy innymi do przymusowej pracy, ebrania, popeniania przestpstw, pobierania narzdw, niewolnictwa domowego oraz prostytucji (materiay na temat handlu ludmi znajduj si w zakadce Rodzice).

Zapraszamy do obejrzenia filmu!!! 

Uczniowie  stworzyli swj autorski film pod kierunkiem pani Jagody Powiery-studentki UKW w Bydgoszczy odbywajcej praktyk studenck w gimnazjum oraz pedagoga szkolnego pani Magorzaty Dombrowskiej. Sami przygotowali scenariusz, scenografi, byli reyserami, aktorami, operatorami kamer, montaystami, lektorami, kompozytorami i wykonawcami utworw. W trakcie pracy nad tym projektem panowaa twrcza, inspirujca atmosfera, nawizay si nowe przyjanie, a ju istniejce wzmocniy si dziki wsplnym przeyciom. Podzikowania nale si ogromne!!! W tym miejscu wypada te podzikowa wszystkim ?przychylnym?, bez ktrych ten film nie powstaby: pani dyrektor Aleksandrze Kater, paniom z ksigowoci, sekretariatu, nauczycielom, pracownikom budowy (ktrzy uyczyli sprztu i miejsca).

W dniu 23 listopada twrcy filmu ?Gimnazjalisto! Nie daj si sprzeda!? wraz z opiekunami uczestniczyli w Gali Konkursu w OKSIR w wieciu, w trakcie ktrej  przedstawiono problemy i zagroenia zwizane z handlem ludmi. Podzikowano szkoom za udzia w konkursie. Tym razem nasi uczniowie nie wygrali tej rywalizacji (brali udzia po raz pierwszy w konkursie filmowym), ale uwaaj, e ich film w niczym nie odbiega od poziomu filmw nagrodzonych, ktre mogli obejrze podczas gali, by tak samo dobry, by moe zabrako tym razem odrobiny szczcia?

W nagrod za cik, twrcz, artystyczn prac nad filmem uczniowie pojad na wycieczk, w czasie ktrej planowana jest midzy innymi wizyta na planie ?prawdziwego? filmu i seans filmowy w Kinie Studyjnym Szkoy Filmowej. Wyjazd bdzie moliwy dziki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwizywania Problemw Alkoholowych.

Uczniowie-twrcy filmu:

1.Czarnowska Melania                               III a

2.Durajewska Angelika                               III c

3.Jdryczka Pawe                                       III c               

4.Manikowski Micha                                  III b

5.Powiera Maciej                                        III c

6.Wsikowski Miosz                                   III a

7.Betyna Mateusz                                         II c

8.Bocian Jan                                                 I c

9.Kater Joanna                                            II a

10.Koodziejczak Oliwia                              II a

11.Piekarska Julia                                        III b

12.Czarnowski Jakub                                 III a

 

Pedagog szkolny-Magorzata Dombrowska

 

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś172
Wczoraj347
Wizyt w tygodniu2030
W tym miesiącu8872
Razem382885

Jest 16 użytkowników online