Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


„Gimnazjalisto! Nie daj się sprzedać!”

  • PDFDrukujEmail

        W kończącym się semestrze bieżącego roku szkolnego grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w Powiatowym Konkursie Filmowym organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Świeciu. Celem konkursu było „promowanie bezpiecznych postaw i zachowań nakierunkowanych na zapobieganie szeroko pojętemu zjawisku, jakim jest handel ludźmi oraz demoralizacja młodzieży z tym związana”. Ludzie są wykorzystywani w różny sposób, między innymi do przymusowej pracy, żebrania, popełniania przestępstw, pobierania narządów, niewolnictwa domowego oraz prostytucji (materiały na temat handlu ludźmi znajdują się w zakładce Rodzice).

Zapraszamy do obejrzenia filmu!!! 

Uczniowie  stworzyli swój autorski film pod kierunkiem pani Jagody Powierży-studentki UKW w Bydgoszczy odbywającej praktykę studencką w gimnazjum oraz pedagoga szkolnego pani Małgorzaty Dombrowskiej. Sami przygotowali scenariusz, scenografię, byli reżyserami, aktorami, operatorami kamer, montażystami, lektorami, kompozytorami i wykonawcami utworów. W trakcie pracy nad tym projektem panowała twórcza, inspirująca atmosfera, nawiązały się nowe przyjaźnie, a już istniejące wzmocniły się dzięki wspólnym przeżyciom. Podziękowania należą się ogromne!!! W tym miejscu wypada też podziękować wszystkim „przychylnym”, bez których ten film nie powstałby: pani dyrektor Aleksandrze Kater, paniom z księgowości, sekretariatu, nauczycielom, pracownikom budowy (którzy użyczyli sprzętu i miejsca).

W dniu 23 listopada twórcy filmu „Gimnazjalisto! Nie daj się sprzedać!” wraz z opiekunami uczestniczyli w Gali Konkursu w OKSIR w Świeciu, w trakcie której  przedstawiono problemy i zagrożenia związane z handlem ludźmi. Podziękowano szkołom za udział w konkursie. Tym razem nasi uczniowie nie wygrali tej rywalizacji (brali udział po raz pierwszy w konkursie filmowym), ale uważają, że ich film w niczym nie odbiegał od poziomu filmów nagrodzonych, które mogli obejrzeć podczas gali, był tak samo dobry, być może zabrakło tym razem odrobiny szczęścia…

W nagrodę za ciężką, twórczą, artystyczną pracę nad filmem uczniowie pojadą na wycieczkę, w czasie której planowana jest między innymi wizyta na planie „prawdziwego” filmu i seans filmowy w Kinie Studyjnym Szkoły Filmowej. Wyjazd będzie możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Uczniowie-twórcy filmu:

1.Czarnowska Melania                               III a

2.Durajewska Angelika                               III c

3.Jędryczka Paweł                                       III c               

4.Manikowski Michał                                  III b

5.Powierża Maciej                                        III c

6.Wąsikowski Miłosz                                   III a

7.Betyna Mateusz                                         II c

8.Bocian Jan                                                 I c

9.Kater Joanna                                            II a

10.Kołodziejczak Oliwia                              II a

11.Piekarska Julia                                        III b

12.Czarnowski Jakub                                 III a

 

Pedagog szkolny-Małgorzata Dombrowska

 

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś73
Wczoraj297
Wizyt w tygodniu2296
Wizyt w miesiącu5904
Razem321636

Jest 90 użytkowników online

HomeRadosna twórczość uczniów„Gimnazjalisto! Nie daj się sprzedać!”