Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


  • PDFDrukujEmail

Narodowy Dzie Pamici ?onierzy Wykltych to polskie wito pastwowe obchodzone corocznie 1 marca, powicone pamici onierzy antykomunistycznego, niepodlegociowego podziemia. onierze Wyklci, mimo wysikw komunistycznej propagandy w Polsce, dzi s naszymi bohaterami, a Narodowy Dzie Pamici onierzy Wykltych to data szczeglna. Tego dnia, w naszym kraju, odbywaj si rnego rodzaju wydarzenia honorujce, skazywanych na zapomnienie, przedstawicieli ostatniego zbrojnego podziemia niepodlegociowego. Z tej okazji uczniowie naszej szkoy wzili udzia w konkursie historycznym, zorganizowanym z inicjatywy Pana Marka Manikowskiego, a przeprowadzonym przez historykw: Wiesaw Herder i Jacka Bocian. Rozstrzygnicie rywalizacji nastpi na uroczystej gali  4 marca 2017 r. w Gminnym Orodku Kultury w Osiu. Gimnazjalici obejrzeli rwnie film pt. ,,Inka? przybliajcy tematyk walki onierzy niezomnych o wolno  i niepodlego naszej ojczyzny.
MWB

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś156
Wczoraj351
Wizyt w tygodniu1780
W tym miesiącu6154
Razem370891

Jest 17 użytkowników online