Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


„Bądź sobą-szukaj właściwej drogi”

  • PDFDrukujEmail

Pod takim hasłem (słowa Janusza Korczaka) dnia 30 marca odbyła się kolejna już, organizowana od 2005 roku Giełda Szkół Pnadgimnazjalnych w Zespole Szkół w Osiu. Uczniowie klas III gimnazjum mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Na spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury przybyli przedstawiciele dwunastu szkół ponadgimnazjalnych ze Świecia, Grubna, Tucholi, Skórcza, Śliwic i Grudziądza oraz dwóch  firm ze Świecia i Osia. Szkoły te bardzo chętnie wybierają nasi uczniowie, a firmy chciałyby przyjąć naszych absolwentów na praktyczną naukę zawodu. Spotkanie przygotowali pedagog Małgorzata Dombrowska i doradca zawodowy Michał Dombrowski, który w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury całość poprowadził. Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu – Aleksandra Kater uroczyście otworzyła Giełdę i serdecznie podziękowała przedstawicielom szkół za to, że tak licznie przybyli na spotkanie z naszą młodzieżą. Uczniowie  zapoznali się z informacją o rekrutacji przybyłych instytucji, których przedstawiciele chwalili naszą młodzież za kulturalne zachowanie. W sprawnym przebiegu prezentowania szkół pomagali pracownicy GOK oraz cztery uczennice klasy I i II gimnazjum.

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu jest bardzo trudnym, złożonym procesem, dlatego uczniowie w ciągu całego roku szkolnego spotykają się indywidualnie z doradcą zawodowym na terenie szkoły, co w dużej mierze pomoże im wybrać dalszą ścieżkę edukacyjną zgodnie ze swoimi marzeniami, potrzebami, predyspozycjami. Ponadto poszczególni zainteresowani uczniowie korzystają z tzw. „Drzwi otwartych szkół”, stron internetowych, ulotek i informacji zamieszczanych na tablicy w holu naszej szkoły.

 

 

W dniach 19,20, 21 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum przystąpią do egzaminu gimnazjalnego, który obejmuje zagadnienia z całej zdobytej wiedzy. Wyniki osiągnięte na tym egzaminie będą ważne w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i razem ze świadectwem ukończenia szkoły będą stanowiły warunek przyjęcia do wymarzonej szkoły. Życzymy dobrych wyników z egzaminu i mądrych wyborów szkoły i zawodu na przyszłość!!!

 

Przygotowała pedagog  M Dombrowska

 

 


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś169
Wczoraj332
Wizyt w tygodniu825
Wizyt w miesiącu3952
Razem329493

Jest 68 użytkowników online

HomeSzkolne [re]akcje„Bądź sobą-szukaj właściwej drogi”