Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


  • PDFDrukujEmail

Pod takim hasem (sowa Janusza Korczaka) dnia 30 marca odbya si kolejna ju, organizowana od 2005 roku Gieda Szk Pnadgimnazjalnych w Zespole Szk w Osiu. Uczniowie klas III gimnazjum mieli okazj zapozna si z ofert edukacyjn na rok szkolny 2017/2018. Na spotkanie w Gminnym Orodku Kultury przybyli przedstawiciele dwunastu szk ponadgimnazjalnych ze wiecia, Grubna, Tucholi, Skrcza, liwic i Grudzidza oraz dwch firm ze wiecia i Osia. Szkoy te bardzo chtnie wybieraj nasi uczniowie, a firmy chciayby przyj naszych absolwentw na praktyczn nauk zawodu. Spotkanie przygotowali pedagog Magorzata Dombrowska i doradca zawodowy Micha Dombrowski, ktry w gocinnych progach Gminnego Orodka Kultury cao poprowadzi. Dyrektor Zespou Szk w Osiu ? Aleksandra Kater uroczycie otworzya Gied i serdecznie podzikowaa przedstawicielom szk za to, e tak licznie przybyli na spotkanie z nasz modzie. Uczniowie zapoznali si z informacj o rekrutacji przybyych instytucji, ktrych przedstawiciele chwalili nasz modzie za kulturalne zachowanie. W sprawnym przebiegu prezentowania szk pomagali pracownicy GOK oraz cztery uczennice klasy I i II gimnazjum.

Wybr szkoy ponadgimnazjalnej i zawodu jest bardzo trudnym, zoonym procesem, dlatego uczniowie w cigu caego roku szkolnego spotykaj si indywidualnie z doradc zawodowym na terenie szkoy, co w duej mierze pomoe im wybra dalsz ciek edukacyjn zgodnie ze swoimi marzeniami, potrzebami, predyspozycjami. Ponadto poszczeglni zainteresowani uczniowie korzystaj z tzw. ?Drzwi otwartych szk?, stron internetowych, ulotek i informacji zamieszczanych na tablicy w holu naszej szkoy.

W dniach 19,20, 21 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum przystpi do egzaminu gimnazjalnego, ktry obejmuje zagadnienia z caej zdobytej wiedzy. Wyniki osignite na tym egzaminie bd wane w procesie rekrutacji do szk ponadgimnazjalnych i razem ze wiadectwem ukoczenia szkoy bd stanowiy warunek przyjcia do wymarzonej szkoy. yczymy dobrych wynikw z egzaminu i mdrych wyborw szkoy i zawodu na przyszo!!!

Przygotowaa pedagog M Dombrowska


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś182
Wczoraj334
Wizyt w tygodniu2839
W tym miesiącu8561
Razem393372

Jest 49 użytkowników online