Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


I Edycja Profilaktycznego Konkursu Plastycznego „Papierosy, Alkohol, Narkotyki – JESTEM PRZECIW!”

  • PDFDrukujEmail

W konkursie plastycznym brali udział uczniowie klas VI SP i I, II, III gimnazjum. Zadaniem uczniów było przygotowanie tematycznej gazetki ściennej oraz plakatu profilaktycznego: klasy VI o tematyce antynikotynowej, klasy I o tematyce antyalkoholowej, a klasy II i III- antynarkotykowej. Wszystkie klasy przystąpiły do konkursu, przygotowały interesujące gazetki oraz plakaty. Każda klasa dostarczyła komisji jeden plakat, były też plakaty w konkursie indywidualnym.

Oceny prac (gazetek i plakatów) dokonała komisja w składzie: opiekun Samorządu Szkolnego, pedagog szkolny, nauczyciel plastyki,  przedstawiciele Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uczniowie. Każdy oceniający miał swoją kartę oceny, na której przydzielał punkty każdej klasie w dwóch kategoriach. Ocenie podlegała: zawartość merytoryczna, kreatywność, oryginalność i pomysłowość, forma estetyczna; uwzględniano wiek autorów prac i gazetek ściennych. Każdej klasie przyznawano punkty od 1 do 5(osobno za gazetkę i plakat), dodatkowo przyznano punkty za liczny udział uczniów na rzecz klasy- po 1 punkcie (do 10 uczniów), po 2 punkty (powyżej 10 uczniów).
Po przeliczeniu wszystkich punktów okazało się, ile punktów otrzymała każda klasa. Najwięcej punktów zdobyła klasa III a -57 punktów i tym samym wygrała główną nagrodę tj. wyjazd klasowy do kina. Pozostałe klasy otrzymały następującą ilość punktów:

klasa VI a – 52,

klasa VI b – 45,

klasa I a- 50,

klasa I b – 39,

klasa I c – 55,

klasa II a – 46,

klasa II b – 52,

klasa II c – 40,

klasa III b – 44,

klasa III c - 55.

 

W konkursie indywidualnym dwa plakaty miały po 4 głosy oddane przez komisję: nr 22 i 32, pozostałe miały po 2 głosy, po 1 głosie lub bez głosu. W związku z tym autorzy tych dwóch plakatów zajęli I miejsce: Kwidzińska Julita, Gzella Krzysztof, Kołodziejczak Oliwia oraz Wąsikowski Miłosz, Czarnowska Melania, Czarnowski Jakub.

 Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, nauczycielom plastyki, którzy na lekcjach czuwali nad pracą młodzieży i wychowawcom, pod których czujnym okiem przygotowano ciekawe gazetki ścienne. Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie nagród w konkursie. Wyjazd do kina jest jednocześnie zwróceniem uwagi, że w taki sposób można spędzać czas, bez używek i wspomagaczy. GRATULUJEMY!

Przygotowała pedagog  Małgorzata Dombrowska


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś170
Wczoraj332
Wizyt w tygodniu826
Wizyt w miesiącu3953
Razem329494

Jest 72 użytkowników online

HomeSzkolne [re]akcjeI Edycja Profilaktycznego Konkursu Plastycznego „Papierosy, Alkohol, Narkotyki – JESTEM PRZECIW!”