Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


  • PDFDrukujEmail

          W sobot 6 maja grupa gimnazjalistw (14 osb) wraz z opiekunami wybraa si na warsztaty filmowe do Gdyskiej Szkoy Filmowej w Centrum Filmowym w Gdyni. Wyjazd zorganizowano dla uczniw, ktrzy nakrcili profilaktyczny film ?Gimnazjalisto! Nie daj si sprzeda!? (w formie nagrody i docenienia ich pracy) oraz uczniw zainteresowanych t tematyk. Udzia w warsztatach by bezpatny, a podr sfinansowaa Komisja ds. Profilaktyki i Rozwizywania Problemw Alkoholowych. Wycieczka bya kolejnym dowodem na to, e mona spdzi wolny czas w miej i wesoej atmosferze, a co najwaniejsze zdoby bardzo ciekaw i przydatn wiedz.

Celem jednodniowych warsztatw prowadzonych w Gdyskiej Szkole Filmowej w ramach programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna jest szerzenie edukacji filmowej i kulturalnej wrd dzieci i modziey. Warsztaty miay za zadanie pogbienie wiedzy z zakresu korzystania z jzyka filmowego przy wasnych produkcjach, zarwno szkolnych jak i prywatnych. Wykadowca-czynny zawodowo filmowiec  uczy w sposb przystpny podstaw jzyka filmowego, obsugi profesjonalnego sprztu oraz zdradza w jaki sposb mona zastpi profesjonalny sprzt w warunkach domowych. Uczestnicy zaj poznali  podstawy kadrowania i kompozycji, ktre obowizuj w filmach fabularnych i dokumentalnych. Warsztaty czyy w sobie form wykadw teoretycznych i wicze praktycznych z wykorzystaniem profesjonalnego sprztu filmowego i owietleniowego.
Warsztat rozpoczyna si wstpem teoretycznym i analitycznym przygotowujcym uczestnikw do konkretnej pracy ze sprztem. Dziki przekazywanym podstawom sztuki filmowej modzie dowiedziaa  si, w jaki sposb moe wykorzysta urzdzenia, eby osign podany efekt. Podczas pracy z kamer uczestnicy nagrywali  wasny materia, ktry nastpnie,  zmontowano w prosty film, w nowoczesnej  Sali  montaowej Gdyskiej Szkoy Filmowej, ktra ma swoj siedzib w Gdyskim Centrum Filmowym. Film stworzony przez uczestnikw to sekwencje od 4 do 6 scen na podstawie przygotowanego przez wykadowc i omwionego wsplnie scenariusza. Po zakoczeniu warsztatw szkoa otrzymaa  nagranie  zrealizowanego przez uczniw materiau. Uczniom wrczono  take certyfikat ukoczenia warsztatw Filmoteki Szkolnej.

 

Program warsztatw:
09:30 - 10:00: Wykad teoretyczny (podstawy pracy na planie filmowym, praca z kamer, podstawy kadrowania, kompozycji, nauka o wietle).
10:00 - 11:00: Warsztat z jzyka filmowego (podstawy reyserii filmowej, praca z aktorem, praca z kamer i owietleniem, praktyczna nauka kadrowania), prowadzony w studiu filmowym w Gdyskiej Szkole Filmowej.
11:00 - 12:30: Pomys, tworzenie i praca nad scenariuszem.
12:30 - 14:30: Casting, obsada, nagranie materiau filmowego.
14:30 - 15:15: Przerwa.
15:15 - 19:00: Podstawy montau filmowego. Krtki wstp teoretyczny, analiza przykadw, monta oraz analiza zrealizowanego materiau.


 

Po jednodniowym warsztacie uczestnicy posiadaj podstawowy zasb wiedzy o jzyku filmu, zasadach kompozycji i kadrowania, podstawy tworzenia prostych scenariuszy  oraz potrafi samodzielnie nagra materia, reyserowa proste sceny i zmontowa krtk form filmow. Bardzo istotnym elementem warsztatu jest kocowa analiza (zawierajca zarwno uwagi wykadowcy jak i pomysy, komentarze uczestnikw), wskazujca sabe i mocne strony produkcji. Takie zakoczenie zaj jest doskonaym pocztkiem do dalszej kreatywnej i twrczej drogi uczestnikw warsztatw Filmoteki Szkolnej.

 

 

Uczestnicy warsztatw:

 

1.Betyna Mateusz

 

2.Bocian Jan

 

3.Czarnowska Melania

 

4.Czarnowski Jakub

 

5.Durajewska Angelika

 

6.Jdryczka Pawe

 

7.Kater Joanna

 

8.Koodziejczak Oliwia

 

9.Manikowski Micha

 

10.Wsikowski Miosz

 

11.Piekarska Julia

 

12.Nawrocka Judyta

 

13.Meller Inga

 

14.Zomkowska Zuzanna

 

 

Opiekunowie:

 

1.Dombrowska Magorzata

 

2.Powiera Jagoda

 

 

Serdecznie dzikujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwizywania Problemw Alkoholowych za sfinansowanie wyjazdu na warsztaty, z jednoczesnym zwrceniem uwagi, e w taki sposb mona spdza czas, bez uywek i wspomagaczy!!!

 

Przygotowaa pedagog  Magorzata Dombrowska

 


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś26
Wczoraj522
Wizyt w tygodniu26
W tym miesiącu8417
Razem523402

Jest 43 użytkowników online