Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


„Carmen”, czyli magia opery Bizeta

  • PDFDrukujEmail

Historia pięknej Cyganki Carmen od wieków wywołuje wielkie emocje wśród miłośników muzyki klasycznej i … nieodmiennie przyciąga rzesze widzów. W piątkowy wieczór 28 października br. mieli okazję przekonać się o tym uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu. To nieśmiertelne dzieło Georgesa Bizeta ściągnęło do  Opery Nova w Bydgoszczy tłumy melomanów w różnym wieku. Wycieczka zaadresowana była głównie do uczniów klas IA I IIA oraz członków kół zainteresowań: polonistycznego i polonistyczno- regionalnego. Niektórzy z nich zawitali w progach bydgoskiej Opery po raz pierwszy. Około pięćdziesięciorga gimnazjalistów nie zraziły ani późna pora, ani konieczność poświęcenia swojego czasu wolnego. Mamy nadzieję, że wielu z nich „połknęło bakcyla” i z przyjemnością weźmie udział w następnym wyjeździe kulturalnym. Wycieczkę zorganizowała opiekunka koła polonistyczno-regionalnego i wychowawczyni kl.I A pani Beata Bucholc, a opiekę sprawowały panie: wychowawczyni kl. IIA  Kamila Śpica-Głowacka, opiekunka koła polonistycznego Maria Kaczmarek oraz Marzena Stosik (rodzic).

 

 

 

W tym miejscu w imieniu wszystkich uczestników chcielibyśmy podziękować Dyrektorowi Zespołu Szkół w Osiu Panu Markowi  Miesale za ufundowanie uczniom przejazdu.

 

 

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś89
Wczoraj392
Wizyt w tygodniu89
Wizyt w miesiącu8858
Razem312480

Jest 51 użytkowników online

HomeCo nieco o kulturze„Carmen”, czyli magia opery Bizeta