Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Byliśmy w teatrze na przedstawieniu pt. "Kot w butach"

  • PDFDrukujEmail

 

 
Dnia 28 października 2011 roku uczniowie  naszej szkoły wybrali się do teatru im. W. Horzycy w Toruniu  na przedstawienie  pt. „Kot w butach” , na motywach bajki Charlesa Perrault. Reżyser przedstawienia zaprosił widzów do świata, w którym wszystko mogło się zdarzyć.

 

Treść bajki jest powszechnie znana, trzej bracia otrzymują w spadku niewielki majątek młynarza. Najstarszemu przypada młyn, Średniemu – osioł, a Młody musi zadowolić się kotem. Młody niepocieszony takim podziałem, opuszcza dom i wyrusza w świat. Pierwsze spotkanie z Kotem jest dla niego ogromnym zaskoczeniem. Okazuje się, że niechciany Kot jest niezwykły. Tytułowy bohater otrzymuje od swojego pana buty i rozpoczyna realizację tajemnego planu. Chce uczynić z Młodego wspaniałego księcia. Wraz z Kotem spotkamy wiele postaci: przyjacielskie, pomocne, mądre, ale również takie, które będą utrudniały drogę do wymarzonego celu. Dzięki sprytowi i pomysłowości Kot przezwycięży wszystkie przeszkody. A wszystko to w imię przyjaźni, bo gdy ma się przyjaciela, wszystko jest piękniejsze, wszystko staje się możliwe.„Kot w butach” to  bajka muzyczna, do której teksty piosenek napisał Jacek Bończyk, a muzykę skomponował Zbigniew Krzywański. Widzów zachwyciła piękna scenografia i stroje aktorów. W czasie spektaklu na sali panowała cisza i skupienie przerywane często wybuchami śmiechu. Wspaniałą grę aktorską publiczność nagrodziła gromkimi brawami.Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Bogumiła Karpus, Ludmiła Cyrczak, Małgorzata Lisewska, Hanna Pawlik-Kiełpińska, Monika Wojnerowicz- Bocian.

MB

 

 

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś89
Wczoraj392
Wizyt w tygodniu89
Wizyt w miesiącu8858
Razem312480

Jest 41 użytkowników online

HomeCo nieco o kulturzeByliśmy w teatrze na przedstawieniu pt. "Kot w butach"