Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


W kierunku natury...

  • PDFDrukujEmail

To tegoroczne haso szkolnych obchodw Dnia Ziemi zorganizowanych przez Katarzyn Lejk dla uczniw klas 1 ? 3 ze Szkoy Podstawowej w Osiu w miesicach maj - czerwiec. Podczas pierwszego spotkania w obchodach uczestniczy pracownik Nadlenictwa Osie p. Dawid Warzyski, ktry bardzo ciekawie przedstawi uczniom atrakcje przyrodnicze gminy Osie, pokaza na zdjciach fajne miejsca, ktre warto obejrze oraz opowiedzia o zwierztach yjcych w pobliskich lasach. To wszytko okraszone byo interesujcymi zdjciami przyrodniczymi, atrakcyjnymi opowiastkami z ycia zwierzt i pasj lenika -mionika przyrody, ktra udzielia si uczniom.

Przyroda - jej stan to rdo naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego nie wolno by na los przyrody obojtnym. Warto j chroni, warto j szanowa, warto j docenia na co dzie i podejmowa dziaania zmierzajce do zachowania jej w jak najlepszym stanie. O tym opowiadaa prezentacja K. Lejk pokazujca uczestnikom obchodw na czym polega ekologiczny styl ycia. Dzieci dowiedziay si jak dba o przyrod oraz co mog codziennie robi, by ograniczy zanieczyszczenie rodowiska przyrodniczego. Kady z nas, ten may i ten duy moe y bliej natury poprzez codzienne wybory przyjazne przyrodzie. Nale do nich: oszczdzanie prdu, wody, zakupy w torbach wielokrotnego uytku, nie miecenie, segregowanie odpadw, jazda ekologicznymi pojazdami np. rowerem, dbanie o lasy, roliny, zwierzta, a nawet zdrowy - sportowy styl ycia. Dniu Ziemi towarzyszy wystrj szkoy nioscy przesanie ekologicznego postpowania ?Bliej natury? . Na zakoczenie spotkania dzieci zostay zaproszone do wzicia udziau w konkursie plastycznym lub plastyczno ? literackim ?Listy do Ziemi?. A o tym wkrtce.....

Katarzyna Lejk


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś36
Wczoraj344
Wizyt w tygodniu2607
W tym miesiącu7059
Razem430527

Jest 11 użytkowników online

HomeWydarzeniaW kierunku natury...