Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Co nieco o kulturze

„Koncert życzeń dla Niepodległej”

 • PDFDrukujEmail

Przełom pierwszej i drugiej dekady listopada to czas świętowania odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przypadającą w tym roku 99. rocznicę uczniowie Szkoły Podstawowej w Osiu uczcili montażem słowno-muzycznym pn. „Koncert życzeń dla Niepodległej”, który zaprezentowali społeczności szkolnej w piątek 10 listopada oraz mieszkańcom gminy - 11 listopada. W programie wzięli udział: Joanna Kater, Oliwia Kołodziejczak, Zuzanna Zawadzińska, Inga Meller, Anna Deinowska, Aniela Bettka, Magdalena Bocian  i Mateusz Betyna. Do jego powstania przyczyniło się wielu innych uczniów, którzy zebrali  i nagrali wywiady z mieszkańcami naszej gminy, a nad realizacją czuwały: Maria Kaczmarek, Kamila Śpica-Głowacka i Beata Bucholc.

Beata Bucholc

O Złotej Rybce, która czyniła cuda

 • PDFDrukujEmail

W piątek, 29 września br., odbyła się wycieczka klas IVa i IVb do toruńskiego Baja Pomorskiego na spektakl pt. „Baśń o Złotej Rybce”, zorganizowana przez wychowawczynię klasy IVa. Dodatkowo uczestniczyło w niej dziesięcioro chętnych dzieci z klasy IVc. Opiekę sprawowały: Maria Kaczmarek, Joanna Rajnik, Grażyna Kruszewska i Beata Bucholc. Przedstawienie dostarczyło widzom wielu wrażeń. Przekonująca gra aktorska połączona z prostą scenografią, tańcem światła i cieni oraz  muzyką podkreślały przesłanie utworu: chciwość nie popłaca, a to, co najważniejsze, kryje się w dobrym sercu.

Beata Bucholc

Inscenizacja baśni pt. ,,Kopciuszek’’

 • PDFDrukujEmail

           W poniedziałek, 20 lutego 2017r. uczniowie klasy 4b przedstawiali ,,Kopciuszka’’, czyli znaną każdemu od dzieciństwa baśń.  Były piękne, kolorowe stroje do każdej z ról oraz samodzielnie wykonane rekwizyty. Dzieci, podzielone na sześć zespołów inscenizowały fragmenty z życia baśniowej postaci. Niektórzy odegrali swoje role w sposób tradycyjny. Nie zabrakło także nowoczesnego wykonania: Kopciuszek w trampkach czy w stroju z XXI wieku. Młodzi aktorzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Widzowie czuli się prawie jak w teatrze.

Antonina Bocian                           

Gimnazjaliści czytają młodszym uczniom

 • PDFDrukujEmail

W listopadzie 2016 r. w naszej szkole rozpoczęła się akcja „Gimnazjaliści czytają młodszym uczniom”. Ma ona na celu promocję literatury i czytelnictwa wśród uczniów. Gimnazjalistki: Julia Piekarska i Melania Czarnowska ze „Szkolnego Koła Przyjaciół Książki” przeczytały czwartoklasistom fragment lektury Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Dzieci słuchały z zainteresowaniem czytanych opowieści szpaka Mateusza, a potem bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Na miłośników tej książki w szkolnej bibliotece czekają kolejne części trylogii: „Podróże pana Kleksa” i „Tryumf pana Kleksa”.

J R

 

Wycieczka do grodu Kopernika

 • PDFDrukujEmail
W poniedziałek, 17 października br., odbyła się  wycieczka  uczniów klas IV i V do Torunia. W planie był spektakl w Teatrze Baj Pomorski pt."Baśń o dzielnym Radomirze", spotkanie z przedstawicielami Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz spacer po urokliwej toruńskiej Starówce. Z sentymentem wspominamy gościnność Leśników, dzięki którym dzieci spędziły czas na ciekawych warsztatach z przyrody, połączonych z konkursami i grami dydaktycznymi. Na pamiątkę każdy uczestnik dostał upominek, który będzie przypominał te miłe chwile. Dziękujemy!
Beata Bucholc

Zeszyt lektur na szóstkę

 • PDFDrukujEmail

Zapraszam miłośników książek z klas czwartych do udziału w konkursie czytelniczym „Zeszyt lektur na szóstkę”.

Regulamin

                                                                                                                                                                                           JR

Więcej

Rewia na lodzie

 • PDFDrukujEmail

Dnia 31 marca i 1 kwietnia br. uczniowie klas drugich, piątych oraz szóstych szkoły podstawowej, obejrzeli baśniowe widowisko MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena pt. ,,Królowa Śniegu". altPrzedstawienie odbyło się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Toruniu. Wszyscy byli pod wrażeniem pięknych strojów, gry światła, a przede wszystkim umiejętności łyżwiarskich aktorów spektaklu.  Nad uczestnikami wyjazdu czuwały  panie: Małgorzata Lisewska, Hanna Pawlik-Kiełpińska, Monika Wojnerowicz-Bocian, Radosława Grabska, Elżbieta Sosnowicz, Aleksandra Kater, Alina Bagińska, Joanna Rajnik.
MWB

Hotel Transylwania i kino Helios

 • PDFDrukujEmail

W dniu 6 listopada uczniowie klas piątych i szóstej obejrzeli, w kinie Helios, w Grudziądzu film pt. ,,Hotel Transylwania 2". Ta zabawna komedia to kontynuacja przeboju z 2012 roku, opowiadającego o hotelu prowadzonym przez hrabiego Drakulę. W "Hotelu Transylwania 2" ponownie spotykamy potwory wszelkiej maści: hrabiego Drakulę, Mavis, Mumię Murray, Niewidzialnego Człowieka i wielu innych. Sympatyczne monstra zostają zmuszone do złamania pierwszej zasady Hotelu Transylwania: Unikaj ludzi! Stają z nimi oko w oko, choć tak bardzo się ich boją. Film bardzo się wszystkim podobał i wprowadził uczestników seansu w doskonały nastrój. Organizatorem wyjazdu była Monika Wojnerowicz-Bocian, opiekę pełniły panie: Małgorzata Lisewska i Hanna Pawlik Kiełpińska.

MWB

Zmagania z językiem polskim

 • PDFDrukujEmail

         19. 05.2015 r. odbył się konkurs językowy dla uczniów kl. VI „Z polszczyzną za pan brat”. Szóstoklasiści musieli wykazać się umiejętnością posługiwania się językiem i rozwiązać 10 zadań o zróżnicowanej trudności. W konkursie wzięło udział 8 uczniów, laureatami są:

 1.      Oliwia Kołodziejczak kl. VI a

2.      Agata Turzyńska VI b

       Cezary Nagórski VI a

3.      Joanna Kater VI a

 Nagrody książkowe zostały ufundowane przez dyrektora Zespołu Szkół w Osiu.  Organizatorami konkursu i członkami jury były: Joanna Rajnik i Małgorzata Lisewska.     Podsumowanie konkursu nastąpi na apelu szkolnym.

JR

Kulturalnej jesieni ciąg dalszy...

 • PDFDrukujEmail

23 października br. uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli, w kinie Helios, film pt. ,,Pinokio”.  To znana historia pajaca, wyrzeźbionego przez Dżepetta,  za nic mającego dobre wychowanie i sprawiającego swojemu stwórcy wiele kłopotów wychowawczych. Pinokio uciekł z domu i wyruszył  w świat w poszukiwaniu przygód. Musiał ratować się przed oszustami, dowiedział się, jak to jest być w oślej skórze, a nawet zwiedził wnętrze prawdziwego wieloryba. Poprzez pryzmat przygód Pinokia dzieci poznały znaczenie słów prawdomówność, lojalność i odwaga.

Wyjazd do kina Helios w Grudziądzu

 • PDFDrukujEmail
W dniu 16 października 2013 r . uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej i klasy pierwszej gimnazjum obejrzeli w kinie Helios, w Grudziądzu, film przygodowy pt. ,, Dary Anioła: Miasto kości". Obraz jest ekranizacjąświatowego bestsellera, będącego pierwszą częścią serii książki ,,Dary Anioła". Akcja filmu toczy się we współczesnym Nowym Jorku. Zwyczajna na pozór nastolatka Clary Fray przypadkiem odkrywa, iż należy do niezwykłej kasty Nocnych Łowców, pół aniołów, którzy toczą odwieczną walkę w obronie naszego świata przed atakami demonów. Fabuła tej opowieści trzymała wszystkich w napięciu od początku do samego końca.

W krainie wierszy Juliana Tuwima

 • PDFDrukujEmail
 
 W 2013 roku przypada 60 rocznica śmierci i stulecie debiutu poetyckiego Juliana Tuwima. Uchwałą Sejmu RP, rok 2013 ogłoszony został Rokiem Juliana Tuwima.  Aby upowszechnić wiedzę o poecie, nauczyciele bibliotekarze w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeprowadzili imprezę czytelniczą dla uczniów klasy IV b – „W krainie wierszy Juliana Tuwima ”. Dzieci poznały ciekawostki z życia oraz twórczości poety oraz wysłuchały trzech wierszy autora: „Abecadło”, „Okulary”, „Słoń Trąbalski”. Na zakończenie czwartoklasiści odpowiadali na pytania konkursowe związane z tematyką zajęcia i otrzymali symboliczne nagrody.
 
JR AB

 

"Na tropie Marsupilami"

 • PDFDrukujEmail

18.10.2012 r. uczniowie klas V i VI obejrzeli w kinie Helios w Grudziądzu, film pt. „Na tropie Marsupilami”. Przygoda głównych bohaterów rozpoczyna się, gdy nieustraszony reporter dostaje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z wodzem dzikiego plemienia Payów. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że do tej pory sprytny dziennikarz kręcił swoje mrożące krew w żyłach relacje, w przydomowym ogródku głuchej ciotki. Dan wyrusza do egzotycznej Palombii. Mając za przewodnika lokalnego cwaniaczka Pablito, niespodziewanie odkryje istnienie mitycznego stworzenia – Marsupilami. Film to błyskotliwa, egzotyczna i zwariowana  komedia dla całej rodziny. Opiekunowie wycieczki: Joanna Rajnik, Hanna Pawlik-Kiełpińska, Małgorzata Lisewska, Monika Wojnerowicz-Bocian.

zobacz zdjęcia

Więcej

Konkurs czytelniczy ze znajomości polskich przysłów dla uczniów klas V-VI

 • PDFDrukujEmail
W marcu 2012 r. odbył się konkurs czytelniczy organizowany przez nauczycieli bibliotekarzy. Jego celem było zwrócenie uwagi na obecność przysłów w naszym życiu, rozbudzenie zainteresowania nimi, wskazanie możliwości oraz źródeł ich poznania.

Więcej

Jasełka 2011

 • PDFDrukujEmail
W tegorocznych Jasełkach 2011 wystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierownictwem p. Moniki Wojnerowicz-Bocian. 

Więcej

Byliśmy w teatrze na przedstawieniu pt. "Kot w butach"

 • PDFDrukujEmail

 

 
Dnia 28 października 2011 roku uczniowie  naszej szkoły wybrali się do teatru im. W. Horzycy w Toruniu  na przedstawienie  pt. „Kot w butach” , na motywach bajki Charlesa Perrault. Reżyser przedstawienia zaprosił widzów do świata, w którym wszystko mogło się zdarzyć.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś272
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1232
Wizyt w miesiącu4359
Razem329900

Jest 171 użytkowników online

HomeCo nieco o kulturze