Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Imprezy

„Miłosierdzie jest jedno”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 1 grudnia 2017r. odbyła się wycieczka klasy IVb i IVc  na toruńskie lodowisko „TOR – TOR” z okazji Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jak co roku odbyło się pod patronatem Caritas. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmiało: „Miłosierdzie jest jedno”. Nasza szkoła pod kierownictwem p. Henryka Porożyńskiego przygotowała dary serca – świąteczne prezenty, tj. zabawki i słodycze dla dzieci z hospicjum. Poza środkami materialnymi ofiarowaliśmy również pomoc finansową w kwocie 1500 złotych na edukację dzieci z Afryki w ramach dziesiątej już odsłony akcji „Warto być bohaterem”, której twarzą jest siostra Zygmunta, misjonarka pracująca z dziećmi w Burundi, w Afryce wschodniej. W ramach tej właśnie akcji zostaliśmy wyróżnieni  CERTYFIKATEM za szczególne zaangażowanie dla Szkoły Budującej Wrażliwość Społeczną 2017/2018. Poza naszą szkołą certyfikat otrzymała jeszcze szkoła z Torunia, Grudziądza i Topólki - spośród 250 szkół z województwa kujawsko – pomorskiego. Uczniowie klasy IVb i IVc w blaskach fleszy dumnie odebrali certyfikat i godnie reprezentowali całą społeczność SP w Osiu. Poza tym uczniowie klas IV mieli okazję zobaczyć hokeistów i motocyklistów, prezentujących swoje umiejętności na lodowisku oraz pokaz jazdy figurowej na lodzie grupy tanecznej i młodych solistów z Polski i Białorusi. Organizatorzy spotkania zadbali też o miłośników motoryzacji, przygotowując prezentację wozów wojskowych i policyjnych. Toruński „TOR – TOR” odwiedził również Święty Mikołaj, który obdarował dzieci cukierkami.

Grażyna Kruszewska


Dzień Życzliwości i Pozdrowień

 • PDFDrukujEmail

W  naszej szkole 21 listopada z okazji Dnia Życzliwości zorganizowano specjalną pocztę , dzięki której każdy mógł napisać  miłe słowa do swoich rówieśników. Dzięki ciepłym słowom ten listopadowy dzień okazał się lepszy. To kolejne przedsięwzięcie naszego Samorządu Uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym. Pamiętajmy, bądźmy uprzejmi dla innych nie tylko w Dniu Życzliwości !
Elżbieta Kurek

„Upiorna” dyskoteka

 • PDFDrukujEmail

W dniu 17 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się „upiorna” dyskoteka, zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.  Zabawa cieszyła się wysoką frekwencją. Wszyscy chętnie tańczyli oraz brali udział w konkursach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne superdyskoteki.
Elżbieta Kurek


Wesoło i zdrowo - bo na sportowo

 • PDFDrukujEmail

Dzień Dziecka w naszej szkole, jak co roku,  obchodzony był na sportowo.  Drużyny ze wszystkich klas rywalizowały ze sobą w licznych konkurencjach. Wiele zabawy dostaczyły skoki w workach czy przeciąganie liny. Z trybun rozlegał się gromki doping. Uczniowie musieli rownież wykazać się wiedzą z dziedziny różnych dyscyplin sportowych. Na wszystkich czekała gorąca grochówka i słodycze. Imprezę przygotowali i prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Hanna Pawlik-Kiełpińska, Jacek Bocian, Michał Dombrowski, Marek Bagiński.
MWB

Spotkanie z Mikołajem

 • PDFDrukujEmail

Dnia 16.12.2014 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół w Osiu pod kierunkiem  pana Henryka Porożyńskiego gościła w hali Łuczniczki w Bydgoszczy. Czekały tam na nas różne atrakcje takie jak: przedstawienie teatralne, występ kapeli bydgoskiej, pokazy taneczne i spotkanie z Mikołajem. Od członków Caritas wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki w postaci słodyczy. Chwile spędzone tam sprawiły nam wiele radości.
Anna Deinowska

Sprzątamy Świat

 • PDFDrukujEmail

Już od ponad 20 lat, wrzesień jest w Polsce miesiącem porządków i sprzątania świata. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły  uzbrojeni w worki na śmieci i rękawice wzięli udział w tej największej w Polsce akcji ekologicznej, znanej pod nazwą „Sprzątanie Świata”. Każda klasa porządkowała przydzielony jej teren. Grochówka i kiełbaski wynagrodziły trud młodych wolontariuszy.Tegoroczne hasło akcji brzmi „Turysto! Szanuj środowisko!” i zwraca uwagę na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze w czasie wypoczynku, na wakacjach, na urlopie oraz promuje odpowiedzialną turystykę.

W karnawale wszyscy bardzo lubią bale

 • PDFDrukujEmail

31 stycznia 2014 r. na sali gimnastycznej odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas IV-VI. Niektórzy uczestnicy przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Przy dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez DJ, wszyscy bawili się doskonale. Zabawę umilały konkursy z nagrodami, w których uczniowie brali udział z dużym zaangażowaniem.

 

Sprzątamy świat

 • PDFDrukujEmail


alt
„Sprzątanie Świata ” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, w której jak co roku bierzemy aktywny udział. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tym roku sprzątanie przbiegało pod hasłem: ,,Odkrywamy czystą Polskę".  Niech akcja stanie się pretekstem do tego, żeby każdego dnia, na nowo, odpowiedzialnie korzystać ze środowiska. Bo przecież pod naporem codzienności łatwo zapomina się o podstawowych i najprostszych, a dla nas dostępnych, sposobach dzięki którym nasz negatywny wpływ na środowisko zmniejsza się.

Zakończenie roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail

28.czerwca 2013 r. to dzień, w którym nastąpiło, długo oczekiwane, uroczyste zakończenie roku szkolnego2012/2013. Uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami zgromadzili się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra Kater powitała wszystkich zebranych, po krótkim przemówieniu nastąpiło wręczenie świadectw i nagród uczniom wyróżniającym się w nauce i frekwencji. Podniosły charakter uroczystości podkreślał fakt pożegnania absolwentów szkoły podstawowej. Uczniowie klas szóstych, pod kierunkiem swoich wychowawców: Hanny Pawlik-Kiełpińskiej i Wojciecha Katera, przygotowali program artystyczny, będący podziękowaniem za wspólnie spędzony czas w szkole podstawowej. Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego, przeniesie się na czas wakacyjny. Wszystkim Wam życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych wrażeń, a także ochoczego powrotu do szkoły już we wrześniu.

Dzień Dziecka-Święto Sportu

 • PDFDrukujEmail

Dzień Dziecka przypadł w tym roku w sobotę. W  naszej szkole jego obchody zaplanowano na 3 czerwca, czyli w poniedziałek. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rywalizowali w różnego rodzaju konkurencjach sportowych i grach zespołowych. Dużą popularnością cieszyly się: przeciąganie liny, strzelanie z łuku, dmuchawki. Swoją szybkość i zwinność zawodnicy drużyn mieli okazję zaprezentować na torze przeszkód. Zainteresowanie budził międzyklasowy turniej piłki nożnej chłopców, zawody w piłkę ręczną  dziewcząt, atakże rywalizacja zawodników w tenisie stołowym. Gimnazjaliści mieli okazję wykazać się  siłą podnosząc ciężarki. Zawodników dopingowali kibice. Dzięki licznym sposorom dzieci otrzymały słodycze i lody. Szkoła zpewniła wszystkim ciepły posiłek, zupę grochową, która w ten dzień smakowala szczególnie dobrze.  Dzięki sprzyjającej aurze, dobrym humorom i świetnej zabawie szybko minął wspólnie spędzony czas.
 MB

Dzień Ziemi 2013

 • PDFDrukujEmail

W dniu 25 kwietnia odbyły się szkolne obchody Dnia Ziemi. Na wstępie udaliśmy się do GOK-u w Osiu gdzie Pan Dawid Warzyński z Nadleśnictwa Osie przeprowadził prelekcję na temat ochrony przeciwpożarowej, połączonej z nowym filmem o lasach. Później odbyły się wycieczki do rezerwatów przyrody: klasy 4a i 4b zwiedziły rezerwat "Brzęki" im. Zygmunta Czubińskiego, klasy 5a i 5b były w rezerwacie " Miedzno", a klasy 6a i 6b pojechały do rezerwatu "Dury". Celem wycieczek było poznanie walorów przyrodniczych Wdeckiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Osie.  Przewodnikami po rezerwatach byli pracownicy tych dwóch zaprzyjaźnionych ze szkołą  instytucji.  Opiekunom grup oraz pracownikom Wdeckiego P.K. i Nadleśnictwa Osie składam Serdeczne podziękowania.
.... i do zobaczenia na kolejnych szlakach przyrodniczych naszej małej ojczyzny w przyszłym roku szkolnym.
  W. Kater

Boże Narodzenie 2012

 • PDFDrukujEmail

Białych myśli, lekkich jak puch,
niech Anioł przywieje z nieba,
otworzy skrzydłem nadziei,
i niech kolędę zaśpiewa.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali program artystyczny. Przybliżyli wszystkim zebranym zwyczaje bożonarodzeniowe z różnych krajów. Kolędy w wykonaniu solistów, umiliły wspólnie spędzony czas. Nad całością przedstawienia czuwali: Aneta Piekarska, Walentyna Ilczuk, Piotr Ilczuk. Dyrektor szkoły, Aleksandra Kater, wręczyła nagrody uczniom reprezentującym szkołę w konkursach na szczeblu wojewódzkim, Zuzannie Chudeckiej i Szymonowi Bocian oraz  złożyła życzenia świąteczne wszystkim zebranym.

Zabawa andrzejkowa

 • PDFDrukujEmail

Dnia 26.11.2012 r. odbyła się w szkole zabawa andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Samorząd uczniowski, pod kierunkiem pani Ludmiły Cyrczak, przygotował zabawy, konkursy i wróżby andrzejkowe. Uczestnicy wesoło spędzali czas, biorąc udział w wyścigach w workach, tańcu na gazetach, jedzeniu jabłek bez pomocy rąk i innych. tradycyjne wróżby andrzejkowe "pomogły" dowiedzieć się co spotka nas w przyszłości. Drobne upominki ufundowane zostały przez sklep "Artykuły Paiernicze"  Iwona Chudecka. Dziekujemy.

Święto Niepodległości

 • PDFDrukujEmail

„Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.”
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół w Osiu, przygotowali program artystyczny, który zaprezentowany został na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu 11 i 12 listopada 2012 r. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych artystów. Nad całością przedstawienia czuwali Maria Kaczmarek, Monika Wojnerowicz-Bocian, Jacek Bocian.

Świat Astrid Lindgren

 • PDFDrukujEmail
       W dniu 19.10.2012r. chętni uczniowie z kl. IV a wzięli udział w imprezie czytelniczej „Świat Astrid Lindgren” zorganizowanej przez bibliotekarzy Zespołu Szkół  i Biblioteki Publicznej w Osiu.

Więcej

Święto Edukacji Narodowej 2012

 • PDFDrukujEmail

12 października 2012 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, powszechnie nazywanego Dniem Nauczyciela. Właśnie tego dnia mamy okazję obdarować naszychalt pedagogów kwiatami i złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w naszą edukację. W akademii uczestniczyli uczniowie , nauczyciele, pracownicy obsługi . Program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Wiesławy Herder, Beaty Bucholc i Joanny Kowalonek, został nagrodzony przez społeczność szkolną gromkimi brawami. Życzymy nauczycielom: „takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wrażliwości, aby służba młodym ludziom i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców”.
W tym roku Nagrody Wójta odebrali: Józef Malinowski, Maria Kaczmarek; Nagrody Dyrektora: Bogumiła Karpus, Ludmiła Cyrczak, Piotr Ilczuk, Joanna Rajnik, Joanna Kowalonek, Jacek Kujawa, Katarzyna Lejk, Wiesława Herder, Bożena Głąb-Hebda,Małgorzata Dombrowska, Lukrecja Borowicz. Gratulujemy!

Sprzątamy świat

 • PDFDrukujEmail

   Ponownie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku wzięliśmy udzał w akcji ,,Sprzątanie świata". 21 września 2012 r. "uzbrojeni"  w worki i rękawiczki ruszyliśmy sprzątać okolicę. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że w lesie można znaleźć nie tylko grzyby, ale także rosnące w nim  góry śmieci. Mamy nadzieję, że na terenie objętym sprzątaniem będzie czysto do następnego roku. Wysiłek uczestników został nagrodzony gorącą zupą i kiełbaskami z ogniska. Podsumowując tegoroczną akcję, należy podkreślić, że tak samo, jak w ubiegłych latach, mogliśmy się przekonać, że naszym uczniom zależy na przyszłości Ziemi i z wielką chęcią chcą jej pomagać.  Akcja ,,Śprzątanie świata" to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości  ekologicznej społeczeństw.

Spotkanie z przewodnikami i treserami psów

 • PDFDrukujEmail

W piątek 20 stycznia 2012 r. zawodowi treserzy psów z Prywatnej Szkoły Samoobrony z Włocławka spotkali się z uczniami klas IV- VI szkoły podstawowej. alt

Więcej

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

 • PDFDrukujEmail

alt22 grudnia 2011 roku harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju przewodniczącym poszczególnych klas.

Więcej

My też pomagamy

 • PDFDrukujEmail
W dniu 21.12.2011r. w budynku Zespołu Szkół w Osiu odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski. Wykonawcami ozdób świątecznych byli uczniowie naszej szkoły. Zebraną kwotę przeznaczono na zakup środków czystości dla rodzin, które ucierpiały w pożarze w miejscowości Jastrzębie.

Dyskoteka andrzejkowa

 • PDFDrukujEmail
 
W dniu 24.11.2011 r. w Jutrzence odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów szkoły podstawowej klas IV-VI. Młodzież bawiła się wspaniale. Dziewczęta  z klas  szóstych przygotowały wróżby andrzejkowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i sprawiły im wiele radości. alt

Więcej

Wigilie klasowe

 • PDFDrukujEmail

W przedostatni dzień nauki, przed przerwą świąteczną odbyły się w klasach uroczyste wigilie z udziałem uczniów i wychowawców.

Więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

 • PDFDrukujEmail

Dnia 1 września 2011 r. o godz. 9:00 w Zespole Szkół w Osiu odbyła się uroczystość  rozpoczęcia roku szkolnego 2011/ 2012.

 

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś272
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1232
Wizyt w miesiącu4359
Razem329900

Jest 173 użytkowników online

HomeImprezy