Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Konkursy i olimpiady

Konkurs wiedzy ekologicznej

 • PDFDrukujEmail
           W piątek 9 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej w Wierzchach odbył się konkurs wiedzy ekologicznej dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Magdalena Bocian, Martyna Mazuch i Adam Piekarski. Nasza drużyna  zdobyła wyróżnienie, a uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatora oraz Wdecki Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Trzebciny.

    Wojciech Kater.

Podsumowanie konkursu na ,,Ozdobę Wielkanocną"

 • PDFDrukujEmail

W dniach od 27.02.2017 do 25.03.2017r. odbył się konkurs na ,,Ozdobę Wielkanocną" Konkurs zaadresowany był do uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Osiu . W konkursie brało udział 21 osób. Wpłynęło 35 ozdób wielkanocnych.

W dniu 29.03.2017 roku Jury dokonało oceny prac.

Więcej

Podsumowanie konkursu na ,,Najpiękniejszą palmę Wielkanocną"

 • PDFDrukujEmail

W dniach od 27.02.2017 do 25.03.2017r. odbył się konkurs na ,,Najpiękniejszą palmę" Konkurs zaadresowany był do uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Osiu . W konkursie brało udział 10 osób. Wpłynęło 18 prac.

W dniu 29.03.2017 roku Jury dokonało oceny prac.

Więcej

Wielkanoc - źródłem inspiracji!

 • PDFDrukujEmail

W marcu został zorganizowany VIII Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną. Wzięły w nim udział dzieci z różnych szkół. Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w wyżej wymienionym konkursie. Wśród wielu pięknych, kolorowych pisanek została wybrana i nagrodzona praca Martyny Manikowskiej- uczennicy kl.IVa , którą wykonała pod kierunkiem p. Ludmiły Cyrczak. Wręczenie nagród nastąpiło 6 kwietnia 2017 roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.
               Martynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mamy również nadzieję, że za jej przykładem pójdą inni uczniowie
i za rok wezmą udział w konkursie.

Ludmiła Cyrczak

Słowo źródłem inspiracji

 • PDFDrukujEmail

Reprezentaci klas IV-VI występowali na deskach sali widowiskowej GOK-u w Osiu. Recytowali utwory poetów polskich i zagranicznych. Mali artyści reprezentowali wysoki poziom. Każdy z nich pragnął jak najlepiej przedstawić przygotowany przez siebie utwór. Jury wytypowało dwóch uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Świeciu w etapie rejonowym, który odbędzie się 9.05.br. Tymi młodymi, utalentowanymi recytatorami są: Magdalena Bocian - ucz. kl. VIa i Mikołaj Melzer - ucz. kl. IVb. Wszystkim młodym uczestnikom życzymy sukcesów. Brawo!
Małgorzata Lisewska

Wojewódzka gala konkursu plastycznego ,,Zapobiegamy pożarom''

 • PDFDrukujEmail

Dnia 31 marca 2017 r. w Przystani Wodnej w Nakle nad Notecią, odbyła się uroczysta gala wręczania ngród w kolejnym, wojewódzkim etapie konkursu plastycznego pn. ,,Zapobiegamy pożarom". Magdalena Bocian, z klasy VI a, zajęła II miejsce, a AgnieszkaOrlikowska, z oddziału przedszkolnego, odebrała nagrodę za  V miejsce. Ważnym punktem uroczystości był pokaz udzielania pierwszej pomocy, zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną. Opiekę nad laureatami sprawowała Bożena Głąb-Hebda.
MWB

,,Świat prozy i poezji"

 • PDFDrukujEmail

W dniu 12 kwietnia b.r. reprezentanci klas IV-VI wzięli udział w konkursie recytatorskim ,,Strofka", organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Osiu. Uczniowie pięknie recytowali wiersze. Rywalizowali z dziećmi ze szkoły w Wierzchach i z Brzezin.  Młodzi recytatorzy z Osia pokonali swoich konkurentów i będą reprezentować naszą szkołę w powiecie. I miejsce zajęła Aleksandra Kośmider z klasy IV b, II miejsce Magdalena Bocian z V b. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów, a pokonanym więcej wiary w siebie i wygranej w przyszłym roku.
Małgorzata Lisewska

Z wizytą w Akademii Pana Kleksa

 • PDFDrukujEmail

Dnia  15.12.2015 r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów kl. IV dotyczący lektury „Akademia Pana Kleksa”. Rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny z klas IV, a pozostali uczniowie dopingowali swoim kolegom. Czwartoklasiści zmierzyli się z 7 zadaniami konkursowymi o różnorodnym charakterze: odpowiadali na pytania o zróżnicowanym stopniu trudności, rozpoznawali rekwizyty, przyporządkowywali postacie do określonego fragmentu lektury, kończyli zdania oraz rozpoznawali kontynety. Każda z klas wykonała wcześniej postać Pana Kleksa, która została oceniona w czasie konkursu. Obie drużyny wykazały się ogromną wiedzą i prezentowały bardzo wyrównany poziom. Zwyciężyła klasa IVa w składzie: Martyna Święcicka, Gracjan Warchoł, Krystian Kątny uzyskując 30 pkt., o 3 punkty mniej zdobyli uczniowie klasy IVB: Julia Arczyńska, Oliwia Szymczak i Tomasz Piekarski. Postać Kleksa wykonali: Krystian Kątny (IVa) i  Julia Arczyńska (IVb). Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a klasa pamiątkowy dyplom. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury: p. Małgorzata Dombrowska i ucz. kl. VI b Aniela Bettka. Organizatorami imprezy czytelniczej były: Joanna Rajnik  i Małgorzata Lisewska.

JR

 

Konkurs recytatorski ,,Strofka"

 • PDFDrukujEmail

 25.03.2015r. odbył się w GOK-u   konkurs recytatorski ,,Strofka" dla klas IV-VI. Dzieci prezentowały wysoki poziom. Recytowały nie tylko poezję, ale i prozę. Wśród wielu uczestników konkursu wyłoniono troje,a są nimi: Mateusz Betyna-VIa, Oliwia Kołodziejczak- VIa ( op.Małgorzata Lisewska), Aleksandra Kośmider-Vb (op. Bogumiła Karpus). Osoby te będą reprezentować naszą szkołę w Świeciu. Życzymy im wielu sukcesów.
ML

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO

 • PDFDrukujEmail

07.02.2015 r.  w Bydgoszczy odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły: Agata Turzyńska- VI B i Joanna Kater-VI A. Rywalizacja była ostra, ponieważ uczestników było 440.  Agata Turzyńska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Gratulujemy Agacie, Asi i ich Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów. 

M. L.

Konkurs Językowy Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus z języka angielskiego 24 edycja

 • PDFDrukujEmail

Konkurs Językowy Olimpiada Wiedzy Archimedes z języka angielskiego klas V-VI Zespołu Szkól w Osiu odbył się 24.10.2014 r. Celem konkursu było zachęcenie dzieci Szkoły Podstawowej do lepszego opanowania języka angielskiego, rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim. W konkursie brały udział dzieci klas V-VI Zespołu Szkól w Osiu – łącznie 11 osób. Organizatorem Konkursu był mgr Piotr Ilczuk. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z języka angielskiego.

Więcej

Zmagania z językiem polskim!

 • PDFDrukujEmail

13.12.2014r. w Bydgoszczy odbył się  Konkurs  Przedmiotowy z Języka Polskiego na szczeblu rejonowym.  Wzięły   w nim udział uczennice  naszej szkoły:  Joanna  Kater (VI a) i Agata Turzyńska (VIb) (opiekun Małgorzata Lisewska).  Dziewczęta  rywalizowały o miejsce w finale. Godnie reprezentowały  naszą społeczność   szkolną.   Ich  trud i systematyczna  praca  zostały nagrodzone awansem do etapu wojewódzkiego. 18.12.2014r. na apelu szkolnym  Asia i Agata otrzymały nagrody z rąk  Pani Dyrektor  Aleksandry Kater.  Życzymy dziewczynkom  połamania pióra  podczas finału.

M.L.

Nasze sukcesy - podsumowanie roku szkolnego 2013/2014

 • PDFDrukujEmail

Wraz z końcem roku szkolnego nadszedł również czas podsumowań. Na uroczystym apelu szkolnym nagrody za pracę i osiągnięcia w konkursach odebrali uczniowie szkoły podstawowej. Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Poniżej przedstawiamy nazwiska nagrodzonych i wyróżnionych w różnych dziedzinach. Jednocześnie informujemy, że o pozostałych konkursach i ich laureatach, możecie przeczytać na na szej stronie internetowej.
Turniej wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”: I miejsce  Miłosz Wąsikowski, III miejsce Karolina Zielińska. Konkurs plastyczny pn. „Zapobiegamy pożarom”: I miejsce Klaudiusz Kwaśniewski, II miejsce Wiktoria Kędzierska, III miejsce Natalia Wąsikowska i wyróżnienie dla Agnieszki Kotengi. Nagrodę za działalność w Szkolnym Kole Przyjaciół Książki odebrała: Natalia Adrych, natomiast najlepszym czytelnikiem w bieżącym roku szkolnym została Aleksandra Ziefka.

Więcej

II Regionalny Młodzieżowy Festiwal Piosenki ,,Złoty Mikrofon"

 • PDFDrukujEmail

W dniu 23 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się II Regionalny Młodzieżowy Festiwal  Piosenki ,,Złoty Mikrofon". Kierownictwo artystyczne nad festiwalem sprawuje Krajowa Agencja Koncertowa Imprez Widowisk i Edukacji Artystycznej. Celem festiwalu jest propagowanie śpiewania wśród dzieci i młodzieży, kreowanie właściwych postaw estetycznych i kultury scenicznej oraz popularyzacja polskiej piosenki. W tegorocznym konkursie udział wzięli uczestnicy z kilku sąsiednich gmin. Naszą szkołę reprezentowało 10 wokalistek i wokalistów: Zuzanna Zawadzińska, Magdalena Bocian, Adam Piekarski, Aleksandra Kośmider, Cezary Nagórski, Joanna Kater, Oliwia Kołodziejczak, Anna Stosik, Julia Kołodziejczak, Magalena Ziółkowska, Mateusz Stosik. Jury w składzie: Andrzej Żółkoś-przewodniczący, Agnieszka Miklaszewska -Jarosz i Małgorzata Sitkiewicz przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III, Klasy IV-VI, gimnazja i licea). Poziom festiwalu okazał się bardzo wysoki. Nasi reprezentanci jednak nie zawiedli i zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia.
Kategoria I:  Magdalena Bocian I miejsce
Kategoria II: Zuzanna Zawadzińska I miejsce,  Oliwia Kołodziejczak II miejsce, Joanna Kater III miejsce, wyróżnienia dla Aleksandry Kośmider i Cezarego Nagórskiego.
Kategoria III: Jury nie przyznało I miejsca, Julia Kolodziejczak zajęła II miejsce.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zapobiegamy pożarom - konkurs plastyczny rozstrzygnięty

 • PDFDrukujEmail

W dniu 21.05.2013 r. na szkolnym apelu nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego pn. ,,Zapobiegamy pożarom", organizowanego co roku przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. W konkursie wzięli udział uczniowie z placówek oświatowych terenu Gminy Osie. Oceny prac dokonało jury w składzie: przewodniczący: Mirosław Nagórski, Ewa Mechlińska, Aneta Kiełpińska, Anna Melzer, Alina Siewert. Uczniowie naszej szkoły zdobyli liczne nagrody. Laureaci ze szkoły podstawowej w kategorii klas IV-VI to: I miejsce Szymon Bocian klasa 6b, III miejsce Oliwia Kołodziejczak z klasy 4a, wyróżnienie Karolina Zielińska z klasy 5b. W kategori gimnazjum I miejsce Paulina Bracka, II miejsce Emilia Gąsiorowska, III miejcse Jakub Bagiński oraz wyróżnienie dla pracy Natalii Piór. Laureatom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

MB

Konkurs języka angielskiego 2013

 • PDFDrukujEmail

Konkurs języka angielskiego klas IV-VI Zespołu Szkól w Osiu odbył się 14.05.2013 r. Jego celem było popularyzowanie języka angielskiego oraz rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, słuchania, prawidłowego reagowania językowego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych w zadaniach pisemnych. W konkursie brały udział dzieci klas IV-VI Zespołu Szkól w Osiu – łącznie 19 osób. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego mgr Piotra Ilczuka oraz mgr Walentynę Ilczuk.

Więcej

Nie ma jak z książką za pan brat!

 • PDFDrukujEmail

         15.05.2013r w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się konkurs czytelniczy  dla uczniów klas IV-VI pt. „Czy znasz swoje lektury?”. Impreza została zorganizowana przez bibliotekarzy Zespołu Szkół  i Biblioteki Publicznej w Osiu.

Więcej

Od słownych inspiracji do artystycznych kreacji

 • PDFDrukujEmail
26.04.2013 r. w Lubostroniu odbył się finał Turnieju Słowa pn. ,,Od słownych inspiracji do artystycznych kreacji". Wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły: Oliwia Kołodziejczak z klasy IV a i Aleksandra Chmarzyńska z klasy VI a. Piękne wnętrza pałacu i jego otoczenie sprawiły, że dziewczęta czuły się swobodnie na scenie. Wszyscy recytatorzy prezentowali wysoki poziom, jednak wybrańców było niewielu. Udział w Turnieju Słowa był dla naszych uczennic  finałem zmagań recytatorskich.

Szymon Bocian Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

 • PDFDrukujEmail

Uczeń naszej szkoły, Szymon Bocian, zdobył tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych, organizowanego pod patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty . W eliminacjach szkolnych, wyłonionych zostało 69 finalistów, spośród 984 startujących z 117 szkół. W sobotę 8.12.2012 r. 65 z nich przystąpiło do rywalizacji w etapie wojewódzkim.  W opinii Wojewódzkiej Komisji Konkursowej poziom konkursu był bardzo wysoki i wszyscy uczestnicy finału mogą czuć się zwycięzcami. W czasie uroczystego zakończenia, w którym uczestniczyli między innymi: Pani Danuta SzymańskaAl Samarrai- Dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty, Pani Grażyna Kufel Radna Rady Miasta Bydgoszczy i Przewodnicząca Rady Osiedla Błonie, pani Magdalena Buschmann z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Bydgoszczy, 10 uczestników, którzy uzyskali najlepsze rezultaty otrzymało nagrody regulaminowe i dodatkowe ufundowane prze panią Grażynę Kufel i Instytut Pamięci Narodowej.

 

Konkurs plastyczny

 • PDFDrukujEmail

Dnia 14 kwietnia 2012 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej konkurs plastyczny i fotograficzny pn. „Za rzeką, za lasem kociewskie pejzaże”. Celem konkursu było ukazanie tego, co jest malownicze i niepowtarzalne w naszej Małej Ojczyźnie. Przedstawienie piękna i niezwykłości świata naszych rzek, jezior, pól i łąk oraz lasów. Rozbudzanie oraz kształtowanie miłości   i szacunku do Kociewia. Nagrodę w konkursie plastycznym odebrał  Szymon Bocian, wyróżnienie zdobył Jakub Czarnowski. W konkursie fotograficznym nagrodzono Marcina Różyńskiego. Uczniów przygotowała Pani Aneta Kiełpińska.

Konkurs recytatorski "Strofka"

 • PDFDrukujEmail
Dnia 06.03.2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się konkurs recytatorski "Strofka". Uczestniczyły w nim dzieci z klas IV-VI, Szkoły Podstawowej w Osiu. Rywalizowały z rówiesnikami z ościennych szkół. Recytowały utwory różnych polskich poetów. Dzieci prezentowały wysoki poziom. Niestety, nie wszyscy recytatorzy mogli wygrać. Zwycięzcami zostały: Aniela Czuryło i Aleksandra Chmarzyńska z klasy V a. Obie uczennice wzięły udział w kolejnym etapie  konkursu recytatorskiego w Świeciu. Wyróżnienia otrzymały również Julia Kołodziejczak i Agnieszka Manikowska z klasy VI a.
Uczniów przygotowywały panie: Malgorzata Lisewska i Bogumiła Karpus.


MB

Międzynarodowy Konkurs Językowy Test Oxford Plus

 • PDFDrukujEmail
Międzynarodowy Konkurs Językowy odbył się w dniu 28.10.2011 r. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do lepszego opanowania języka obcego oraz rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim.

Więcej

Konkurs ,,Najpiękniejsza karta świąteczna" rozstrzygnięty!!!

 • PDFDrukujEmail

      Tegoroczny konkurs pn. ,,Najpiękniejsza karta świąteczna" odbył się w naszej szkole już po raz szósty.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś272
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1232
Wizyt w miesiącu4359
Razem329900

Jest 168 użytkowników online

HomeKonkursy i olimpiady