Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Na szlaku

„I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”- z wizytą w Domu Dziecka w Bąkowie

 • PDFDrukujEmail

W sobotę 2 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Joanny Kowalonek i pana Henryka Porożyńskiego  ze SK Caritas udali się z „mikołajem” do przyjaciół z Domu Dziecka w Bąkowie. W paczkach,  przygotowanych  m.in. przez uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli,  znalazły się środki czystości, sprzęt AGD, zabawki, artykuły szkolne oraz słodycze. Dzieci bardzo się ucieszyły z  obecności rówieśników oraz prezentów. Mikołajkowe upominki wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy przekazali dary serca i sprawili, że na twarzach dzieci z domu dziecka pojawił się uśmiech.

Joanna Kowalonek


Szóstoklasiści w grodzie Kopernika

 • PDFDrukujEmail

24 marca 2017 r, uczniowie klas szóstych udali się na wycieczkę do Torunia. Miasto przywitało nas piękną wiosenną pogodą.  Pierwszym punktem programu była wizyta w teatrze Baj Pomorski, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. ,,Aya - znaczy miłość". Mała bohaterka Aya,wraz ze swoją szmacianą zabawką słoniem Habibi zabrała nas w podróż w zaświaty w poszukiwaniu rodziców. Spektakl był opowieścią o sile miłości, która może odmienić świat i pokonać nawet wojnę. Następnie zwiedziliśmy Stare Miasto i udaliśmy się do Planetarium gdzie obserwowaliśmy niebo podczas dwóch seansów filmowych. Po posiłku udaliśmy sie w drogę powrotną, pełni niezapomnianych wrażeń. Opiekunowie wycieczki: Małgorzata Lisewska, Monika Wojnerowicz-Bocian, Wojciech Kater.
MWB

Nieznany Grudziądz

 • PDFDrukujEmail

15 czerwca 2016 r.uczniowie klas V a, V b i VI a uczestniczyli w wyjeździe do Grudziądza. W programie wycieczki, oprócz seansu filmowego w kinie Helios (film ,,Księga Dżungli"), było zwiedzanie miasta. Pomimo burzliwej historii, w Grudziądzu zachowało się wiele zabytków wartych obejrzenia, które przyciągają swoją niepowtarzalnością, różnorodnością architektoniczną oraz niezaprzeczalnym urokiem. Na trasie zwiedzania znalazły się: Brama Wodna z początku XIV wieku, zespół spichrzy, których większość pochodzi z XVI-XVIII wieku. Weszliśmy na najwyższe wzniesienie w Grudziądzu, na którym w latach 1250–1299 Zakon Krzyżacki wzniósł zamek. Pozostała po nim tylko wieża Klimek oraz studnia o głębokości 50 m. Dziś możemy podziwiać zrekonstruowaną wieżę, studnię i wyeksponowane relikty murów zamkowych. Trud wejścia na wieżę Klimek zrekompensowały nam wspaniałe widoki na panoramę miasta i dolinę Wisły. Grudziądz jest naprawdę piękny! Opiekę nad ,,turystami" sprawowały Panie: Monika Wojnerowicz-Bocian, Hanna Pawlik-Kielpińska, Małgorzata Lisewska.
MWB

Z wizytą u króla Kraka i nie tylko...

 • PDFDrukujEmail

Od 8 do 10 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Na trasie zwiedzania znalazły się: Częstochowa, Ogrodzieniec, Kraków, Ojcowski Park Narodowy. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kaplicę Matki Bożej w Częstochowie. altZobaczyliśmy odsłonięty obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.  Zwiedziliśmy Muzeum  Klasztoru Paulinów. Po południu  podziwialiśmy ruiny zamku w Ogrodzieńcu -największego Orlego Gniada.

Więcej

W Bydgoszczy

 • PDFDrukujEmail

3 czerwca 2016 r. uczniowie klas V b, VI a i VI b, uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy. Głównym punktem programu było zwiedzanie budynku TVP Bydgoszcz i zapoznanie z pracą dziennikarzy. Wszyscy mieli okazję stanąć za kamerą, ale rownież zasiąść przy pulpicie spikera telewizyjneo. Po posiłku w restauracji MacDonalds, uczestnicy wycieczki udali się na stadion ,,Zawisza", który zwiedzili łącznie z  przyległymi do niego obiektami sportowymi,  takimi jak: sala do gimnastyki artystycznej, siłownia, nowoczesna hala do gry w tenisa ziemnego. Nad przebiegiem wycieczki czuwał Pan Henryk Porożyński wraz z opiekunami: Hanną Pawlik-Kiełpińską, Moniką Wojnerowicz-Bocian, Wojciechem Katerem.
MWB

Kierunek Biskupin

 • PDFDrukujEmail

19 maja 2016 r.  klasa V a, pod opieką pań: Małgorzaty Lisewskiej i Joanny Rajnik, udała się na wycieczkę do najbardziej znanego rezerwatu archeologicznego w Europie Środkowej - Biskupina. Zwiedzanie skansenu w Biskupinie jest w programie każdej wycieczki wiodącej Szlakiem Piastowskim. Szczególnie dużo dzieci i młodzieży przyjeżdża tutaj we wrześniu, kiedy odbywa się Festyn Archeologiczny, największa tego typu impreza w Polsce. Uczniowie obejrzeli wnętrza zrekonstruowanych chat, sprzęty, jakimi posługiwali się mieszkańcy osady, również wystawę muzealna pt. „Świt historii nad Jeziorem Biskupińskim”, a także XIX-wieczną zagrodę pałucką. Skansen archeologiczny w Biskupinie stanowił też plan dla kilku realizacji filmowych. Kręcono tu ujęcia do filmów Jerzego Hoffmanna Ogniem i mieczem i Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem. Uczestnicy wycieczki wrócili pełni wrażeń i wzbogaceni o nową wiedzę historyczną.
MWB

Z wizytą na zamku krzyżackim

 • PDFDrukujEmail

12 maja 2015 r. klasy: IV a, IV b i Va odwiedziły rezydencję wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego. Wyjechaliśmy rano i w wesołej atmosferze dotarliśmy pod średniowieczne bramy. Przez korytarze i komnaty zamczyska przeprowadził nas elektroniczny przewodnik. Niestraszne nam były mroczne, schody, wysokie progi i ciasne, tajemne przejścia! Wcisnęliśmy się wszędzie, wszystko obejrzeliśmy, a zachwytom nie było końca. Widzieliśmy między innymi, jak piękna komnatę zamieszkiwał mistrz krzyżacki, obejrzeliśmy zamkowe kuchnie i refektarze, a nawet krzyżackie toalety! Dowiedzieliśmy się o malborskim zamku wielu ciekawych rzeczy – czy wiedzieliście na przykład, że twierdza malborska zbudowana jest z około czterdziestu milionów cegieł?! Oczarowani pięknem malborskiego zamku, wróciliśmy do Osia. Organizatorem wycieczki była Hanna Pawlik-Kiełpińska, opiekę sprawowali: Małgorzata Lisewska, Monika Wojnerowicz-Bocian i Marek Bagiński.
MWB

Wycieczka do Poznania

 • PDFDrukujEmail

10 czerwca 2014 r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w całodziennej wycieczce do Poznania. Wyjazd nastapił już we wczesnych godzinach porannych. Na trasie naszego zwiedzania znalazły się Katedra Poznańska w Ostrowie Tumskim, Stary Rynek, Ratusz, pręgierz, poznańskie koziołki, kamienice, kościoły św. Jana i św. Małgorzaty. Zwiedzaliśmy również największą w Europie, poznańską palmiarnię, liczącą sobie już sto trzy lata. Zachwyciło nas bogactwo roślinności tropikalnej. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie stadionu piłkarskiego INEA , na którym odbywały się mecze Euro 2012. Mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko trybuny dla kibiców, ale także sztnie dla pliłkarzy, salę konferencyjną i stanowiska komentatorskie. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Osia. Organizatorem wycieczki była Monika Wojnerowicz- Bocian. Opiekę pełnili: Małgorzata Lisewska i Jacek Bocian.

Ognisko w Starej Rzece

 • PDFDrukujEmail

26. czerwca 2013 r. klasa Vb wraz z opiekunami Moniką i Jackiem Bocian,  wyruszyła na wycieczkę rowerową: na trasie Osie -Stara Rzeka.Głównym jej celem było poznanie okolicznych terenów oraz aktywne i kulturalne spędzanie wolnego czasu. Trasa wycieczki liczyła około 7 km i wiodła przez okoliczne lasy. Gdy dojechaliśmy do celu czekało  na nas przygotowane ognisko i posiłek.  Jedliśmy kiełbaski i  raczyliśmy się upieczonymi specjalnie dla nas przez babcię Zuzi Zomkowskiej pączkami.  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Państwu Zomkowskim za miłe przyjęcie i  organizację ogniska.  W drodze powrotnej  zmoczył nas deszcz, byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z naszej wyprawy.

Wycieczka rowerowa do Trzebcin

 • PDFDrukujEmail

W dniu 24.06.2013 r. przy pięknej pogodzie klasa VI a udała się  na wycieczkę rowerową do Nadleśnictwa Trzebciny. Humory dopisywały, słońce świeciło, ptaki śpiewały, las pięknie pachniał, a nogi dawały radę. Ale nie obyło się bez drobnych problemów. A to łańcuch spadł, a to przerzutka nie chciała przeskoczyć, a to ktoś jechał za wolno, albo za szybko, albo .............. narzekań było sporo, a pot lał się z twarzy. Na szczęście dotarliśmy do celu. Tam czekała na nas pani Katarzyna Kasprzyk pracownik Nadleśnictwa Trzebciny. Wraz z nią pieszo zwiedziliśmy leśną ścieżkę dydaktyczną położoną wokół jeziora Wypalanka. Było też ognisko, kiełbaski, quiz przyrodniczy i niespodziewane nagrody.  Droga powrotna upłynęła milej i sprawniej. Wiadomo z górki jedzie się szybciej. Jeszcze przystanek w Tleniu na lody, powrót ścieżką rowerową do Osia i licznik pokazał 30 km. Niezły wynik, jak na pierwszą wyprawę rowerową. Opiekunami tej wyprawy byli: H. Pawlik – Kiełpińska, K. Lejk i L. Dąbrowski.

 

 

Za miłe przyjęcie i poświęcony czas składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Trzebciny.

K. L.

Wyprawa śladami Piastów

 • PDFDrukujEmail

12.06.2013 r. odbyła się wycieczka klas piątych do Żnina -Biskupina-Kruszwicy. Autokarem dojechaliśmy do Żnina, a stamtąd kolejką wąskotorową do Biskupina. Tam  pod opieką przewodnika zwiedzaliśmy najstarszą, zrekonstruowaną na ziemiach polskich osadę kultury łużyckiej. W muzeum  zapoznaliśmy się z historią osady oraz historią wykopalisk archeologicznych. Poznaliśmy również warunki życia ówczesnych ludzi, ich zwyczaje dnia codziennego, obrządkowość, stroje oraz okoliczności powstania, rozwoju i upadku osady. Po wizycie w muzeum zostaliśmy oprowadzeni po biskupińskiej osadzie, obejrzeliśmy rekonstrukcję chat, fortyfikacje i mury obronne.

Więcej

Jak przygoda to tylko w Warszawie

 • PDFDrukujEmail

Dnia 28 maja 2013r wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę szkolną do Warszawy. W wyprawie tej udział brali uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum wraz z opiekunami: Hanną Pawlik, Moniką Bocian, Jackiem Kujawą oraz  kierownikiem wycieczki, panem Jackiem Bocian. Już podczas podróży mogliśmy podziwiać piękne widoki zza szyby autokaru. Towarzysząca nam pani przewodnik przekazywała  różne informacje o miejscach, które znalazły się na trasie naszej podróży.

Więcej

O lekcji przyrody... na wycieczce

 • PDFDrukujEmail

 

W dniu 28 listopada br. odbyła się   wycieczka przedmiotowa do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz do Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium - Toruń”. Głównym jej celem była realizacja podstawy programowej nauczania przyrody  w klasach szóstych szkoły podstawowej. Zorganizowaniem wyprawy zajęli się Hanna Pawlik-Kiełpińska i Wojciech Kater.

Więcej

Sprzątaliśmy świat

 • PDFDrukujEmail

Podobnie jak w latach poprzednich, nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Sprzątanie Świata”, która odbyła się 15.09.2011r. „Sprzątanie Świata” konsoliduje ludzi, uczy odpowiedzialności i samodzielnego działania. Pobudza inicjatywę i pomysłowość. Rodzi zdrową rywalizację   w słusznej sprawie. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś272
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1232
Wizyt w miesiącu4359
Razem329900

Jest 169 użytkowników online

HomeNa szlaku