Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Wydarzenia

Miłość w poezji i piosence czyli kochaj mnie.

 • PDFDrukujEmail

 „Czasami kogoś lubi się zbyt mocno Prosiaczku. I to się nazywa Miłość.

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść – spytał Krzyś ściskając Misiową łapkę – co wtedy?

- Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. –Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika”

Te słowa z książki  „Kubuś Puchatek” A.A. Milne wprowadziły uczniów naszej szkoły w nastrój dzisiejszego spotkania. Od momentu naszych narodzin towarzyszą nam uczucia i  wyrażanie emocji. Każdy z nas czuje się miło kiedy usłyszy pochwałę ,komplement czy zostanie obdarowany uśmiechem. Z przesłaniem abyśmy każdego dnia pamiętali o uprzejmości wobec siebie, uczniowie klasy 3 a z pomocą wychowawczyni Radosławy Grabskiej przygotowali program słowno –muzyczny „Miłość w poezji i piosence czyli kochaj mnie”.


Kot – bajkowy przyjaciel

 • PDFDrukujEmail

 Światowy Dzień Kota – to święto obchodzone 17 lutego. Ma one na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie ludzi na trudny koci los. W przeddzień tego święta dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w imprezie czytelniczej „Kot – bajkowy przyjaciel”. Przedszkolacy poznali przygody Kota w butach i Cukierka, oglądali książki dla dzieci oraz rozwiązywali zagadki. Grupy rywalizowały w „kocich konkursach”: piły mleczko przez słomki, smakowały różne potrawy. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawie, która miała formę opowieści ruchowej: miauczały, robiły koci grzbiet, mruczały i chlipały mleczko, a największą radość sprawił im taniec przy piosence „Kotki dwa”. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz cukierki. Imprezę przygotowały Joanna Rajnik z biblioteki w Zespole Szkół w Osiu oraz Maria Siekierkowska z Gminnej Biblioteki Publicznej. To już było kolejne zajęcie popularyzujące czytelnictwo wśród dzieci naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich do opieki nad zwierzętami, bo one są najlepszymi przyjaciółmi ludzi.

JR


wizyta w Schronisku dla bezdomnyc zwierząt

 • PDFDrukujEmail

W dniach 16-27 stycznia 2017r. w Szkole Podstawowej w Osiu została przeprowadzona zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sulnówku.
Przeprowadzeniem całej akcji zajęła się klasa II b pod opieką pani Anny Kowalonek. Uczniowie klasy II b przygotowali plakat oraz ulotki, które informowały o zbliżającej się zbiórce. Można było znaleźć na nich dokładne informacje na temat tego, czego potrzebują zwierzęta ze schroniska, gdzie należy przynosić rzeczy oraz do kiedy potrwa akcja. Plakat został zwieszony w głównym korytarzu szkoły.

Więcej

Bal karnawałowy

 • PDFDrukujEmail

Dzisiaj odbył się Bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły. Jako pierwsze bawiły się oddziały przedszkolne i zerowe, następnie uczniowie klas 1-3. Dla wszystkich dzieci jest to miła zabawa, kiedy przebierają się za różne postaci. Na sali było dzisiaj kolorowo, wesoło, radośnie i głośno. Wodzirejem był od lat zaprzyjaźniony pan Andrzej Smeja. Były muzyczne przeboje, tańce, pląsy i konkursy. Zabawa była przednia. Tanecznym krokiem wszyscy uczniowie i nauczyciele udali się na oczekiwane ferie zimowe.
Tym samym życzymy wszystkim  odpoczynku, bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu i wielu wrażeń.


W naszej szkole odbył się konkurs na „Kartę Bożonarodzeniową.

 • PDFDrukujEmail

Celem konkursu było propagowanie zwyczajów i obrzędów wigilijnych, wykazanie się umiejętnościami manualnymi i pomysłowością oraz rozwijanie wrażliwości plastycznej. Format karty mógł być dowolny, albowiemzałożeniem organizatorów konkursu było zachęcenie uczniów do wymyślenia różnorodnych, ciekawych i oryginalnych kształtów i form kart bożonarodzeniowych. Organizatorzy pozostawili również uczestnikom konkursu wybór techniki i materiałów.

Więcej

Wigilie klasowe

 • PDFDrukujEmail

Dzisiaj, w ostatnim dniu nauki w tym roku kalendarzowym miały miejsce Wigilie klasowe. Najpierw jednak wszyscy udali się do GOK, gdzie obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów klasy 2b pod kierownictwem pani Anny Kowalonek. Występ był przeuroczy. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie aniołów, bohaterów bajek ,a także Józefa z Maryją. Występujący usłyszeli podziękowania od pani dyrektor i gromkie brawa od widzów. Następnie miał miejsce krótki apel gdzie panie J.Nagórska i L.Cyrczak wręczyły nagrody z konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową. Po apelu odbyły się Wigilie w klasach gdzie towarzyszyło składanie życzeń, wspólny poczęstunek i śpiewanie kolęd. Oczywiście każdy znalazł pod choinką prezent od Gwiazdora. Wszystkim udzielił się już  świąteczny nastrój.


Mikołajki

 • PDFDrukujEmail

          6 grudnia - to niewątpliwie bardzo ważna data w kalendarzu. Wiedzą o tym najlepiej dzieci, ponieważ to właśnie tego dnia, od samego rana, wyczekują św. Mikołaja. W oddziałach „0” spotkanie mikołajkowe zaczęło się o godz. 9.30. W magiczny nastrój wprowadziło dzieci przedstawienie kukiełkowe pt: ”Spotkanie ze św. Mikołajem”. Aby spotkać prawdziwego św. Mikołaja dzieci musiały spełnić trzy warunki: poprawnie rozwiązać quiz mikołajkowy (aby tego dokonać wystarczyło dokładnie słuchać treści listu zostawionego przez św. Mikołaja w trakcie przedstawienia), rozwiązać łamigłówkę świąteczną oraz odbyć podróż do Laponii. Na szczęście wszystkie trzy warunki udało się spełnić i wtedy pozostało jedynie wymówić magiczne zaklęcie aby pojawił się św. Mikołaj. Spotkanie było niezwykle ekscytujące, ponieważ dzieci miały okazję zapytać Mikołaja o nurtujące je zagadnienia np. „Ile lat potrzeba aby zapuścić taką długą, piękną brodę?” czy „Po czym można poznać, że Mikołaj jest prawdziwy?”. Pytań było wiele ale na szczęście św. Mikołaj miał tyle czasu aby wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie z nich. Po wywiadzie nadeszła upragniona przez wszystkich chwila - rozdanie prezentów. Oczywiście najpierw dzieci musiały zasłużyć na podarunki pięknym odśpiewaniem świątecznych piosenek.

Anna  Melzer

Andrzejki

 • PDFDrukujEmail

30 listopada 2016r. dzieci z  oddziałów przedszkolnych – „motylki” i „świetliki” uczestniczyły w „Spotkaniu Andrzejkowym”. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać tradycję związaną z andrzejkami oraz przenieść się na jakiś czas w świat marzeń i fantazji. Pomogła w tym niewątpliwie obecność „Czarownicy”, która poprowadziła zajęcia oraz nauczyła dzieci piosenki o sobie. A jaka to piosenka? Oczywiście „Baba – Jaga stara”. W czasie spotkania dzieci poznały wróżby takie jak: „wyścig butów”, „serca z imionami”, „magiczne kubki”, „czarodziejskie talerze”, „magia cyfr” oraz „studnia życzeń”. Zajęcia zakończyło wspólne odśpiewanie nauczonej piosenki oraz wypowiedzenie magicznego zaklęcia.

            Anna  Melzer

Poznajemy instrumenty – spotkanie z muzyką

 • PDFDrukujEmail

            Dnia 9 listopada 2016r. dzieci z grup przedszkolnych  - „motylki” i „świetliki” wzięły udział w zajęciach „Poznajemy instrumenty – spotkanie z muzyką”, podczas którego mogły poznać różne instrumenty muzyczne. W czasie zajęć dzieci  nie tylko poznały podział instrumentów (strunowe, dęte, perkusyjne) ale również miały okazję posłuchać gry na niektórych z nich. Miały też okazję spróbować swoich sił podczas gry na: akordeonie, keyboardzie czy jembe. Okazało się, że gra na instrumentach wcale nie jest taka prosta jak się niektórym wydawało i wymaga wielu ćwiczeń i zaangażowania.„Spotkanie z muzyką” wyzwoliło u dzieci dużą ciekawość. Okazało się, że wiele osób posiada zdolności muzyczne, które być może rozwiną w przyszłości?

            Anna  Melzer

Dawniej a dziś

 • PDFDrukujEmail

4 listopada 2016 r. dzieci z oddziałów „0” wzięły udział w spotkaniu pt: Dawniej a dziś”. Zajęcia te miały na celu porównanie przedmiotów codziennego użytku – współczesnych  i starodawnych. W czasie spotkania dzieci miały okazję przekonać się jak żyli ludzie kiedyś a jak żyją w czasach współczesnych. Na własne oczy mogli zobaczyć przedmioty używane w odległych dla ich pokolenia czasach. Były to między innymi: żelazko węglowe, tara do prania, młynek do kawy, telefony stacjonarne, starodawne aparaty fotograficzne, stare narzędzia stolarskie oraz wiele innych.W czasie zajęć dzieci udzielały odpowiedzi na zagadki dotyczące sprzętów codziennego użytku, jak również brały udział w zabawach: „praczki” oraz „list do babci”.Spotkanie dotyczące przeszłości spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i niewątpliwie skłoniło do refleksji dotyczącej sposobu życia ich dziadków i pradziadków.

Anna  Melzer

konkurs plastyczny

 • PDFDrukujEmail

        Dnia 8 listopada 2016r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez Wdecki Park Krajobrazowy pt: ”Moje ulubione zwierzątko leśne”. Z każdej grupy z oddziałów „0” zostali wyłonieni zwycięzcy jednakże, praca każdego z dzieci została doceniona i wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pięknymi nagrodami książkowymi, co spotkało się wielką radością i zadowoleniem ze strony dzieci.

           
Anna  Melzer

Moje ulubione zwierzątko leśne

 • PDFDrukujEmail

        W dniach 27 i 28 października 2016r. w oddziałach „0” odbyły się spotkania z pracownikiem Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Tematem spotkań było: „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?”. Pani Monika, z pomocą pięknie przygotowanego pokazu multimedialnego, zaznajomiła dzieci z tematyką zajęć oraz ogłosiła konkurs plastyczny na temat: „Moje ulubione zwierzątko leśne”.

          Anna  Melzer

Spotkanie z przyrodą

 • PDFDrukujEmail

       W dniach 10 i 11 października w oddziałach „0” odbyły się spotkania z pracownikiem Nadleśnictwa w Osiu. Tematem zajęć było: „Czy łatwo w lesie spotkać jesień?”. Na spotkaniach Pan Dawid w bardzo interesujący sposób, za pomocą świeżo zebranych z lasu materiałów przyrodniczych, opowiedział w jaki sposób można rozpoznać w lesie oznaki jesieni. Dzieci dowiedziały między innymi: w jaki sposób liście zmieniają kolor w okresie jesiennym oraz zostały poinformowane o tym, by nie dotykać nieznanych roślin w lesie, ponieważ mogą być trujące.
Anna  Melzer

Andrzejki

 • PDFDrukujEmail

Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie!

 Dawniej istotną część wieczoru andrzejkowego stanowiły wróżby, mające obecnie charakter zabawowy. Lano na wodę ołów, obecnie leje się wosk. Z uformowanych w ten sposób figur przepowiadano przyszłość. Można ją odczytywać pod światło, co cień pokaże. Dzisiaj różnego rodzaju zabawy traktuje się jako z " przymrużeniem oka". Uczniowie klas trzecich tez postanowili pobawić się wspólnie i lali wosk przez dziurkę od klucza, obierali jabłko starając się uzyskać jak najdłuższą oberżynę, rzucali kostkami i odczytywali znaczenie liczb wreszcie ustawiali buty, sprawdzając, czyj pierwszy opuści próg klasy. Śmiechu było przy tym bardzo dużo. Każdy uczeń poszedł do domu z pamiątką wosku.
R.G.


Bajkobus

 • PDFDrukujEmail
Objazdowy Festiwal Filmów Animowanych dla Dzieci i Młodzieży BAJKOBUS  po 7 latach od ostatniej podróży zabrał dzisiaj uczniów naszej szkoły w krainę filmów animowanych. Oddziały przedszkolne i zerowe poznały perełki najnowszej polskiej animacji. Dowiedziały się jakie bajki oglądali ich rodzice a może nawet dziadkowie, kiedy byli w ich wieku. Uczniowie klas 1-3 zobaczyli na ekranie smoki, królów, czarodziejów, pradawne rekwizyty i niezwykłe przygody - zarówno w starym, jak i nowym wydaniu.
R.G.

Spotkanie z przeszłością

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie naszej szkoły mogli dzisiaj przez chwilę „przenieść się do przeszłości”. Zobaczyli między innymi w jaki sposób w dawnych czasach oświetlano mieszkania, prasowano pościel żelazkiem na duszę, prano odzież na tarze, w jaki sposób noszono wodę z rzeki, przędzono wełnę na kołowrotku, ważono towar, mielono ziarna, spędzano czas na robieniu na drutach czy haftowaniu.

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail

14 października obchodzą swoje święto wszyscy nauczyciele, wychowawcy i pracownicy oświaty. W dzisiejszym dniu w naszej szkole odbył się uroczysty apel z tej okazji. Pani dyrektor Aleksandra Kater złożyła podziękowania nauczycielom i pracownikom obsługi za trud wnoszony w pracę z dziećmi. Życzyła też dalszej owocnej i satysfakcjonującej pracy.

Więcej

SPOTKANIE Z PANIĄ JESIENIĄ

 • PDFDrukujEmail

              Dnia 23 września 2016 roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych (5-latki), udały się do lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Ku ich wielkiemu zdziwieniu, w lesie, krzątała się akurat Pani Jesień malująca liście. Nieznajoma dama wyjawiła dzieciom sekrety swojej obecności w lesie właśnie tego dnia. Opowiedziała również o swoich obowiązkach , którym musi sprostać, aby jesień w lesie była piękna i kolorowa.

             Spotkanie z Panią Jesienią było niezwykłym przeżyciem, które niewątpliwie pozostanie jeszcze
na długo w pamięci przedszkolaków.

 

                                                                                                                                                   Anna Melzer

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM – „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

 • PDFDrukujEmail

22 września 2016 roku, dzieci z oddziałów „0” wzięły udział w spotkaniu z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie wiadomości z zakresu zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa. W czasie spotkania pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania podczas przechodzenia przez ulicę, wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi osobami oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Gość zademonstrował również, w jaki sposób należy zachować się podczas ataku groźnego psa.

Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały wskazówek oraz rad zaproszonego na zajęcia gościa.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołały także strój oraz akcesoria policjanta.

                W podziękowaniu za przybycie, dzieci obdarowały Pana policjanta: piosenką o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, pięknym żółtym słonecznikiem oraz gromkimi brawami.

                Aby rady i wskazówki pana policjanta na długi czas pozostały w pamięci, dzieci otrzymały na pamiątkę  - „Indeks bezpiecznego przedszkolaka”.

                Anna Melzer

Witaj szkoło

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym rozpoczął się kolejny rok szkolny. Od godziny 8 w naszej szkole jako pierwsi zjawili się uczniowie oddziałów zerowych i przedszkolnych. Następnie Panie dyrektor Aleksandra Kater i Bożena Głąb-Hebda powitały serdecznie uczniów klas 1-3, nauczycieli i rodziców. Wszyscy zostali poinformowani o przeprowadzonych remontach w obiekcie. Odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej. Wszystkim pani dyrektor życzyła sukcesów w nauce, radosnych chwil spędzonych w szkole i prawdziwych przyjaźni.

Zakończenie roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to najbardziej wyczekiwany dzień przez uczniów. Dzisiaj uczniowie zostali nagrodzeni za swoją pracę otrzymując świadectwo. Szczególnie wyróżniający się w nauce ,wzorowym zachowaniu, konkursach otrzymali nagrody książkowe. Były również podziękowania dla rodziców, nauczycieli i wszystkich związanych z pracą w szkole. Program artystyczny na apelu zaprezentowali uczniowie klasy 2 b pod kierownictwem pani Aliny Bagińskiej. Pani dyrektor życzyła wszystkim słonecznych, bezpiecznych i niezapomnianych wakacji.

Bezpieczne wakacje

 • PDFDrukujEmail
W dzisiejszym dniu uczniów naszej szkoły odwiedzili starszy sierżant Paulina Kufel z Komendy Powiatowej Policji  i młodszy ogniomistrz Patryk Kaczerowski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świeciu. Goście przeprowadzieli pogadankę z dziećmi na temat różnych sytuacji, które mogą wydarzyć się w czasie wakacji. Było sprawdzanie znajomości numerów alarmowych, jak zachowywać się nad wodą, w domu, na ulicy itp. Wiadomości teoretyczne naszych dzieci były imponujące, należy tylko sobie życzyć by nie miały okazji by je sprawdzać w rzeczywistości.

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail
W Dniu Dziecka zajęć szkolnych nie było, tylko jak co roku dzieci klas 0-3 wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych. Rywalizowały między klasami w biegu slalomem między pachołkami, biegu z woreczkiem na głowie, z jajkiem na łyżce, "zerówkowicze" byli ratownikami misia, skakali przez ławeczki, przez linę, dużo emocji wzbudzio strzelanie piłką do bramki, podczas którego trzeba było wykazać się precyzją. Bardzo dobrze radziły sobie z tym dziewczęta. Wszyscy przekonali się, że warto umieć zawiązywać buty, ponieważ jedną z konkurencji było wiązanie kokardy na ręcę nauczycielki. Zabawa była udana, humory dopisywały, pogoda też była łaskawa. Na zakończenie dnia pełnego wrażen wszyscy w klasach zjedli przepyszną zupę grochową.

Wizyta z OSP z Miedzna

 • PDFDrukujEmail
23.05.2016r. nasi uczniowie, a mianowicie dzieci z klas 0-III wraz z wychowawczyniami ugościli Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedznie. Organizatorką spotkania była Jolanta Nagórska. Dzięki uprzejmości strażaków, dzieci miały możliwość zapoznać się z wyposażeniem wozów strażackich a nawet posiedzieć w nich przez chwilkę. Dowiedziały się jak wygląda praca strażaka, co należy do jego obowiązków, za pomocą jakiego sprzętu usuwa skutki katastrof i w jaki sposób pomagają poszkodowanym. Spotkanie umilił "zimny prysznic"

W Bullerbyn jest zawsze wesoło

 • PDFDrukujEmail

25.05.2016 r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów kl. III „Spotkanie z dziećmi  z Bullerbyn”. Trzecioklasiści musieli wykazać się znajomością treści lektury i rozwiązać 4 zadania. W konkursie wzięło udział 12 uczniów.

Laureaci

1.      Małgorzata Kawecka kl. III b –68 p.

2.      Martyna Manikowska kl. III a -65p.

3.      Alicja Bocian kl. III a  -64 p.

4.      Rozalia Czuryło kl. III a – 60 p.

Pozostali uczestnicy uzyskali wyniki poniżej 60 punktów: Antonina Bocian kl. III b , Mikołaj Melzer kl. III b, Weronika Zielińska kl. III b, Weronika Kwidzińska kl. III b, Wiktoria Baszanowska kl. III b, Kajetan Kwaśniewski kl. III a, Wiktoria Krawczyk kl. III b, Sara Adametz kl. III a .
Organizatorami konkursu były: Joanna Rajnik i Alina Bagińska. Podsumowanie konkursu nastąpi na apelu szkolnym, na którym każdy z uczestników otrzyma dyplom oraz nagrodę książkową.

JR

 

Szkolny konkurs Listy do Ziemi

 • PDFDrukujEmail
W ramach szkolnych obchodów Dnia Ziemi dla klas 1 – 3 szkoły podstawowej Katarzyna Lejk zorganizowała konkurs przyrodniczy pod nazwą „Listy do Ziemi.” Konkurs miał charakter plastyczny i literacki był przeznaczony dla uczniów klas 1 – 3. W ramach konkursu uczniowie klas pierwszych wykonywali listy do Ziemi w formie rysunkowej, klasy trzecie pisały listy w formie pisemnej, a klasy drugie układały życzenia do Ziemi. W konkursie wzięło łącznie udział 66 uczniów. Prace klas pierwszych i drugich oceniało jury w składzie: K. Lejk, D. Motała i A. Melzer.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś93
Wczoraj466
Wizyt w tygodniu1136
Wizyt w miesiącu8706
Razem243148

Jest 82 użytkowników online

HomeWydarzenia