Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Wycieczki

Pierwszaki na tropie dinozaurów

 • PDFDrukujEmail

W dniu 6 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 1 pojechali na wycieczkę do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Dzieci oglądały  ciekawie wkomponowane w leśną ścieżkę modele dinozaurów – wielkich jaszczurów  żyjących na Ziemi  od 231 do 66 mln lat temu. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Ziemi i podziwianie skamieniałości, w których odbiły się ślady dawnych zwierząt i roślin żyjących na naszej planecie. Wielu emocji dostarczył film oglądany w jakości 5D o początkach Ziemi i panowaniu dinozaurów. 

Więcej

Wycieczka do Chojnic

 • PDFDrukujEmail
 
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 3a, 3c wraz z wychowawczyniami i opiekunem Szkolnego Koła Caritas pojechali do Chojnic. Wizytę rozpoczęli od pobytu na basenie, gdzie mogli dać upust swoim wodnym zabawom. Zmęczeni zjedli obiad z deserem i udali się do Eksperymentarium. Zobaczyli wystawę żywych patyczaków. Podczas gdy prelegent opowiadał o nich ciekawie, można je było położyć sobie na ręce.

Więcej

Trójmiasto

 • PDFDrukujEmail
W tym roku uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszą atrakcją była wizyta w Eksperymentarium w Gdyni. Grupy miały zajęcia edukacyjne, gdzie poznawali elementy pogody i właściwości wody wykonując różne doświadczenia eksperymentalne. Niektórzy nawet wcielili się w rolę pogodynki. Następnie udali się w rejs Dragonem po zatoce. Sił wszyscy nabrali zjadając pyszny obiad. Opuszczając Gdynię pojechali do Sopotu, gdzie zobaczyli molo. Po sprawdzeniu czy woda w morzu rzeczywiście ma słony smak, pokonali kilka kilometrów idąc brzegiem morza do plaży w Jelitkowie. Nagrodą  za wysiłek były pyszne lody.Ostatnim punktem wycieczki była Starówka Gdańska. Dzieci podziwiały piękne kamieniczki, poznały legendę o Lwach Gdańskich i zobaczyły z bliska pomnik Neptuna. Była to wycieczka  pełna wrażeń i dobrego humoru.

Wycieczka do drukarni

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klasy 3a wybrali się wczoraj na wycieczkę do Laskowic, aby zwiedzić drukarnię IMPRIMUS. Nie zobaczyli jak wygląda drukowanie książek, ale mogli zobaczyć proces drukowania kuponów Toto Lotka, ulotek do gazet, druków do biur itp. Wszystko programowane jest komputerowo, a na końcu pracownik odbiera, sortuje, układa, przecina i pakuje dany produkt. W halach należy zachować szczególną ostrożność. Była to bardzo ciekawa i pouczająca dla nas lekcja.

R.G.


wizyta w Telewizji Bydgoszcz

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klas 3a i 3c pojechali dzisiaj na  wycieczkę  do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kompleksu  Sportowego Zawisza. Uczniowie mogli zobaczyć dzieci i młodzież podczas treningu strzelectwa, gimnastyki i akrobatyki, piłki nożnej a także boksu. Po obiekcie oprowadzał nas nasz dawny mieszkaniec  Osia  i uczeń naszej szkoły Artur Kohutek, brązowy medalista mistrzostw Europy w Monachium (2002) w biegu na 110 m przez płotki (13,32 s).

Więcej

W Fojutowie

 • PDFDrukujEmail

23 września klasa IIIb odwiedziła urokliwy zakątek Borów Tucholskich – Fojutowo. Najpierw dzieci zobaczyły akwedukt – unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej, a następnie podziwiały piękny krajobraz z wieży widokowej. Jednak największą frajdą była zabawa w „Małpim gaju” 
i na placu zabaw w miejscowym zajeździe. Po zjedzeniu dużych porcji frytek dzieci wróciły do szkoły
.
A.B.

Wycieczka kolejowa klas trzecich

 • PDFDrukujEmail

    W dniu 15.06.2016 r. odbyła się planowana kolejowa wycieczka dla klas  III a i III b do Bydgoszczy. Trzecioklasiści mieli okazję pojechać na tę wycieczkę pociągiem, dla wielu z nich była to pierwsza w życiu podróż tym środkiem transportu.  Obejrzeliśmy  odremontowany Dworzec Główny w Bydgoszczy, zabytkowy parowóz i dawny budynek  dworca oraz weszliśmy na platformę widokową. Nowoczesny budynek dworca pełen szkła i  przestrzeni, odnowione perony, przejścia podziemne, schody ruchome zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie. Dodatkową atrakcją było zwiedzenie pomieszczeń Straży Ochrony Kolei. Mieliśmy też okazję zobaczyć Technikum Kolejowe, jak prawdziwi studenci posiedzieć w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej, zwiedzić podziemia  i sale komputerowe, na których przyszli kolejarze uczą się  obsługi ruchu pociągów. Ukoronowaniem wycieczki było obejrzenie bajki animowanej „Angry birds 3 D” oraz powrót do domu oczywiście pociągiem. Wycieczkę zorganizował p. Henryk Porożyński, za co składamy mu serdeczne podziękowania.

K. Lejk

W Grodzie Kopernika

 • PDFDrukujEmail
Dnia 7  czerwca uczniowie klas 2a i 2c wybrali się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie Grodu Kopernika rozpoczęli od Starówki gdzie próbowali stanąć prosto przy Krzywej Wieży, zobaczyli dom, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, poznali legendę o Flisaku i żabach, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem naszego astronoma. Z wielkim zainteresowaniem zobaczyli przedstawienie w Baju Pomorskim - unowocześnioną wersję bajki "Kopciuszek", udali się w podróż "kilkaset lat wcześniej" po Toruniu podczas seansu "Mój przyjaciel Niko" w planetarium, a także wcielili się w rolę cukierników w Muzeum Pierników gdzie wypiekali swoje pierniki.Uczniowie mieli też czas aby zjeść obiad, kupić pamiątki z wycieczki i spróbować gorących pączków. Pogoda i humor dopisały, wszyscy wrócili pełni wrażeń do domu.

Wycieczka do lasu

 • PDFDrukujEmail
30.05.16r, w poniedziałek uczniowie klas pierwszych brały udział w wycieczce do lasu a dokładniej na "Zatoki" ścieżką dydaktyczną. Wszystko to za sprawą pracownika Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu, p. Moniki Wiśniewskiej. Dzięki jej wiedzy uczniowie dowiedzieli się jakie rośliny są pod ochroną, które owady są szkodliwe, jak powinny wyglądać prawidłowo wykonane karmniki dla ptaków i od czego zależy ich wielkość, jak również w jaki sposób i czym dokarmiani są mieszkańcy lasu. Miłym akcentem wycieczki był piknik na łonie natury.
E.Ch.

Śladami Mikołaja Kopernika

 • PDFDrukujEmail

 

18 maja to dzień pełen wrażeń dla uczniów klasy IIB. Śladami Mikołaja Kopernika dzieci przemierzały uliczki Torunia, poznając jego urokliwe i niezwykłe miejsca. W planetarium obejrzały seans „Mój kumpel Niko”, gdzie zostały wprowadzone w świat planet i gwiazdozbiorów, który zainspirował małego Mikołaja. W orbitarium mogły same przeprowadzić wiele eksperymentów, a w Domu Kopernika zapoznać się z przyrządami, którymi posługiwał się wielki astronom.

Więcej

Spotkanie ze smokiem

 • PDFDrukujEmail
20 kwietnia uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Aliną Bagińską wybrali się do teatru w Grudziądzu na przedstawienie "O smoku wawelskim". Adaptacja znanej legendy bardzo się dzieciom podobała. Wielkie emocje wzbudził nie tylko wynurzający się z oparów dymu, głośno ryczący smok, ale również przedstawieni w sposób humorystyczny dzielni rycerze, przybywający do króla Kraka z różnych stron świata. Na pewno tak wspaniale wyreżyserowany spektakl zachęci dzieci do kiolejnych spotkań ze sztuką teatralną.

Wycieczka do Poledna

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klas 2a i 2c w dzień wolny od zajęć pojechali na wycieczkę do Poledna. Na miejscu mogli zwiedzić niezwykłą wystawę, na której zgromadzono 200 gatunków zwierząt. Umieszczono je w czterech blokach odpowiadających kontynentom z których pochodzą. Można zatem było podziwiać faunę Ameryki Azji, Europy i Afryki. Wystawa działa na wszystkie zmysły oglądających. Ogromne wrażenie robią spadająca lawina górska i stado pędzących słoni od których trzęsie się podłoga. Wszystkie zwierzęta umieszczone są w bogatej scenografii. Można powiedzieć, że uczniowie odbyli piękną podróż przyrodniczą, po której wzięli udział w warsztatach plastycznych. Tam  mogli swoje wrażenia wyrazić poprzez wykonanie prac plastycznych.

W Krainie Indian

 • PDFDrukujEmail

25 września w piękny, jesienny dzień uczniowie klasy IIb wraz z opiekunami odwiedzili Muzeum Kultury Indian Ameryki Północnej im. SAT-OKHA w Wymysłowie koło Tucholi. W niezwykłej atmosferze, przy dźwiękach indiańskiej muzyki, dzieci słuchały opowieści pana Jana Kłodzińskiego i oglądały eksponaty przywiezione od Indian Ameryki Pn.. Podziwiały też wyroby sztuki indiańskiej wykonane przez polskich artystów oraz samego SAT-OKHA. Po zabawie w tipi odwiedziły stajnię pełną koni i kucyków różnej rasy i maści oraz przespacerowały się leśnym szlakiem nad urokliwą rzekę Brdę. Na koniec przy ognisku dzieci posiliły się samodzielnie upieczonymi kiełbaskami. Do domu wracały zadowolone i zaopatrzone w „łapacze snów” oraz inne indiańskie amulety.
A.B.

Wizyta w OSP

 • PDFDrukujEmail

19.06.2015r uczniowie klas 0 odwiedzili Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Dzieci miały możliwość zapoznać się z wyposażeniem wozów strażackich. Dowiedziały się jak wygląda praca strażaka, co należy do jego obowiązków oraz za pomocą jakiego sprzętu usuwa skutki katastrof. Bardzo dziękujemy strażakom, za ciepłe przyjęcie Nas oraz za przekazanie niezbędnej wiedzy!!!
E.Ch.

Wycieczka klas "0"

 • PDFDrukujEmail

Dnia 3.06.2015r.odbyła się wycieczka klas "0". Uczniowie wyjechali do Familly Parku, gdzie zabawa jak zawsze nie miała końca, albowiem dzieci korzystały min. z: rajdów samochodowych, kręgli, tunelu linowego a także z dmuchanej zjeżdżalni. Stamtąd wraz z opiekunkami dojechały do Myślęcinka. Tym razem do Parku Dinozaurów. Spacer po lesie, wypełnionym figurami przypominającymi autentyczne rozmiary pradawnych istnień był zachwycający. Wycieczkę uatrakcyjniły dźwięki dinozaurów wydobywające się z krzaków oraz drobne pamiątki- figurki. I tak zmęczeni oraz pełni wrażeń zakończyli wspólną wyprawę.     

E.Ch.

Wycieczka klas pierwszych

 • PDFDrukujEmail

W dzisiejszym dniu uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Grudziądza, gdzie prawie cały dzień spędzili na atrakcjach w Mega Parku. Mogły tam zobaczyć różne zwierzęta, których nie można spotkać w Polsce. Miały okazję zobaczyć makiety zwierząt morskich, dinozaurów a także postaci z bajek. Wszyscy odbyli przejażdżkę podczas, której zostali napadnięci przez kowbojów z Dzikiego Zachodu!!!Z wielkim zaangażowaniem dzieci szukały złota w „rzece” czy kości dinozaura w ziemi. Miały okazję strzelać z broni czy doić krowę. Za wielkim apetytem zjadły obiad, po którym pojechali do kina na film „Rechotek”. Cali, zdrowi i uśmiechnięci wrócili do domu.

Wycieczki Klas II

 • PDFDrukujEmail

W dniu 26.05.2015 r. klasy II a i II b pojechały na wycieczkę po Kaszubach. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta na fermie strusi w Garczynie. Tam uczniowie zobaczyli strusie na różnych etapach rozwoju,  poznali ich zwyczaje a także mieli okazję potrzymać w rękach strusie jajo. Potem drugoklasiści zwiedzili stare chaty robotników leśnych i chłopów, drewniane wiatraki, tartak, maleńki drewniany kościółek w skansenie we Wdzydzach Kiszewskich. Największą atrakcją skansenu okazała się lekcja w szkole sprzed ok. 100 lat. Pisanie atramentem piórem gęsim wcale nie było łatwe, a dawne kary w postaci „dyscypliny”, kozy czy klęczenie na grochu zaskoczyły współczesnych uczniów. Ciekawym miejscem na trasie wycieczki okazał się skansen „Parowozownia” w Kościerzynie. Przejazd drezyną, wejście na wagony i lokomotywy dawnych parowozów dostarczyło mnóstwo radości małym zwiedzającym. Kolejnym elementem wycieczki był pobyt w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Jego atrakcjami był bunkier z czasów II wojny światowej, dom do góry nogami czy BAJKI KASZUBSKIE. Wycieczkę zakończyło wejście na najwyższy szczyt Pomorza – górę Wieżycę (329 m n.p.m.) i znajdującą się na niej platformę widokową. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy „mali podróżnicy” powrócili do Osia.

Wpis: Katarzyna Lejk

O Kocie w butach

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych i oddziału 0 a wybrali się na wycieczkę do teatru w Grudziądzu, gdzie obejrzeli bajkę.
Spektakl O Kocie w butach to sceniczna wersja popularnej opowieści Kot w butach zamieszczonej w zbiorach baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów oraz Charlesa Perraulta.
 Janek i Kot ruszają przed siebie, by szukać szczęścia. Ciekaw świata Kot wiele wie, sporo rozumie.

Więcej

Dzien Ziemniaka

 • PDFDrukujEmail

25 września uczniowie z klas "0" udali się na pole p. Pawła Reckiego z okazji "Święta ziemniaka". Dzieci wraz z opiekunami obserwowały jesienne prace w polu- wykopki, następnie zbierały ziemniaki, które wzbogaciły kącik przyrody. Atrakcją wspólnego spotkania było ognisko i pieczone ziemniaczki. Na zakończenie gospodarze obdarowali nas słodkościami. Za wszystko ślicznie dziękujemy i mamy nadzieję, do zobaczenia za rok.
E. Ch.

Ścieżka dydaktyczna "Zatoki"

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich odbyli pieszą wycieczkę po ścieżce dydaktycznej „Zatoki”. Przewodnikiem naszym był pracownik Nadleśnictwa Osie pan Dawid Warzyński, który bardzo ciekawie przybliżył uczniom wiadomości dotyczące życia w lesie. Mowa była o roślinach, zwierzętach: owadach, ssakach, ptakach, płazach itp., budkach lęgowych, ochronie, zachowaniu bezpieczeństwa w lesie. Na zakończenie wszyscy piekli kiełbaski w ognisku, które następnie smakowicie zjedli. Cala wyprawa była bardzo ciekawa i pouczająca.

Wycieczk do Torunia

 • PDFDrukujEmail

W dniu 18czerwca klasy trzecie naszej szkoły udały się na wycieczkę do Torunia. Pobyt w Toruniu rozpoczęliśmy od wizyty w Planetarium gdzie zostaliśmy zabrani w podróż kosmiczną na planety naszego Układu Słonecznego. Wrażenia były ogromne.

Więcej

Wycieczki klas "0"

 • PDFDrukujEmail

06.06.2014r. Dzieci z klas "0" wybrały się na wycieczkę do Centrum Rozrywki w Bydgoszczy do "Familly" Park'u. Co tam się działo!! Dzieci swobodnie spacerowały po hali korzystając z atrakcji tj:
Scena teatralna 

Samochodziki akumulatorowe
Wielopoziomowy labirynt
Tęczowa zjeżdżalnia

Kręgielnia

Armatki pneumatyczne

Automaty zręcznościowe
To nie koniec. Z Bydgoszczy przejechalismy do Myślęcinka, a tam? Zaginiony Świat -Park Dinozaurów w Muzeum Paleontologicznym. Spacerując polesie mozna było podziwiać dinozaury wyglądające jak żywe jak również usłyszeć dźwięki, które wydawały.

Wizyta Tiliobusu

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły w dniu dzisiejszym udały się na wycieczkę do siedziby Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu. Powodem spotkania był przyjazd Tiliobusu – specjalnie przystosowanego samochodu – mobilnego stoiska ekologicznego. Pracownicy Tiliobusu przyjechali  do Osia w ramach realizacji projektu, którego głównym celem jest zwiększenie akceptacji zasad ochrony przyrody wśród społeczności lokalnej i wzmocnienie zasobów przyrodniczych regionu, w tym przede wszystkim obszarów Natura 2000. Najpierw uczniowie wzięli udział w prelekcji na temat przyrody, jej ochrony, by następnie już czynnie wziąć udział w grach, zabawach o tematyce przyrodniczej. Każdy uczeń zobowiązał się do szanowania naszej przyrody, bo od niej zależy nasze egzystowanie.

Program "Poczytaj Bratkowi"

 • PDFDrukujEmail

Bratek – bohater Ortograffiti i dzieci – wyruszył w podróż po wszystkich szkołach podstawowych, by zachęcić dzieci do czytania książek. Nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej zorganizowali z tej okazji w swoich szkołach kąciki czytelnicze „Poczytaj Bratkowi”. Uczniowie naszej szkoły włączyli się i również czytali młodszym kolegom, zachęcając tym samym do podejmowania prób samodzielnego czytania. Wszystkim życzymy zapału i radości w odkrywaniu pięknego świata książki…

Wyjazd do teatru

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich wybrali się do Teatru w Grudziądzu na premierę bajki „Karczma diabła” w reżyserii  Zbigniewa Kulwickiego. „Pewnego dnia do położonej na odludziu karczmy, przybywa wielce tajemniczy gość. Jego pełne złota kufry przyciągają uwagę złych i chciwych właścicieli karczmy. Pazerni na pieniądze oberżyści postanawiają okraść swojego klienta. Podczas kradzieży, na plecach niecnych karczmarzy lądują „samobijące kije”, które niemiłosiernie otrzepują im skórę. Ich krzyk i lament budzą tajemniczego gościa, który okazuje się diabłem.
 Władca piekieł daruje im życie w zamian za współpracę. Od tej chwili w karczmie zaczynają dziać się przedziwne historie…”

 

Święto ziemniaka

 • PDFDrukujEmail

30 września 2013r dzieci 5-cio i 6-cio letnie brały udział w wycieczce z okazji "Święta ziemniaka". Dzieci wraz z opiekunami obserwowały jesienne prace w polu - wykopki. Następnie uczestniczyliśmy w pracach polowych zbierając ziemniaki. Zebrane ziemniaki wzbogacą zbiory w kąciku przyrody oraz zostaną wykorzystane do wykonania ziemniaczanych pieczątek. Na zakończenie zjedliśmy smaczne pieczone, ziemniaki a potem nasi gospodarze przygotowali dla nas słodką niespodziankę. Serdecznie im za wszystko dziękujemy. Pogoda i humory dopisały, do zobaczenia za rok.
B.D.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś295
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1255
Wizyt w miesiącu4382
Razem329923

Jest 29 użytkowników online

HomeWycieczki