Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Szkolne [re]akcje

I Edycja Profilaktycznego Konkursu Plastycznego „Papierosy, Alkohol, Narkotyki – JESTEM PRZECIW!”

 • PDFDrukujEmail

W konkursie plastycznym brali udział uczniowie klas VI SP i I, II, III gimnazjum. Zadaniem uczniów było przygotowanie tematycznej gazetki ściennej oraz plakatu profilaktycznego: klasy VI o tematyce antynikotynowej, klasy I o tematyce antyalkoholowej, a klasy II i III- antynarkotykowej. Wszystkie klasy przystąpiły do konkursu, przygotowały interesujące gazetki oraz plakaty. Każda klasa dostarczyła komisji jeden plakat, były też plakaty w konkursie indywidualnym.

Więcej

TO JUŻ OSTATNI ZESTAW ZADAŃ !

 • PDFDrukujEmail

         TO JUŻ OSTATNI ZESTAW ZADAŃ – CZAS NA ODDANIE ROZWIĄZAŃ  MIJA 10 MAJA. PAMIĘTAJ, ŻE ABY PRZEJŚĆ DO DRUGIEGO, OSTATNIEGO ETAPU I  WALCZYĆ O TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA GIMNAZJUM, MUSISZ UZYSKAĆ PRZYNAJMNIEJ 60% WSZYSTKICH PUNKTÓW MOŻLIWYCH DO ZDOBYCIA ZA WSZYSTKIE ZESTAWY.


przejdź do zadańWięcej

„Bądź sobą-szukaj właściwej drogi”

 • PDFDrukujEmail

Pod takim hasłem (słowa Janusza Korczaka) dnia 30 marca odbyła się kolejna już, organizowana od 2005 roku Giełda Szkół Pnadgimnazjalnych w Zespole Szkół w Osiu. Uczniowie klas III gimnazjum mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Na spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury przybyli przedstawiciele dwunastu szkół ponadgimnazjalnych ze Świecia, Grubna, Tucholi, Skórcza, Śliwic i Grudziądza oraz dwóch  firm ze Świecia i Osia. Szkoły te bardzo chętnie wybierają nasi uczniowie, a firmy chciałyby przyjąć naszych absolwentów na praktyczną naukę zawodu. Spotkanie przygotowali pedagog Małgorzata Dombrowska i doradca zawodowy Michał Dombrowski, który w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury całość poprowadził. Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu – Aleksandra Kater uroczyście otworzyła Giełdę i serdecznie podziękowała przedstawicielom szkół za to, że tak licznie przybyli na spotkanie z naszą młodzieżą. Uczniowie  zapoznali się z informacją o rekrutacji przybyłych instytucji, których przedstawiciele chwalili naszą młodzież za kulturalne zachowanie. W sprawnym przebiegu prezentowania szkół pomagali pracownicy GOK oraz cztery uczennice klasy I i II gimnazjum.

Więcej

„BĄDŹ MĄDRY W SIECI!!! STOP CYBERPRZEMOCY!!!

 • PDFDrukujEmail

Informacja dla uczniów, rodziców, wychowawców i nauczycieli!

 

       W związku z nasilającymi się negatywnymi zjawiskami w Internecie, na portalach społecznościowych oraz w grach komputerowych różnego typu prosi się wszystkich użytkowników o rozsądek i rozwagę w czasie korzystania z Internetu. Ważne i mądre wskazówki  oraz  informacje zamieszczone poniżej pomogą w bezpiecznym korzystaniu z nowoczesnych mediów. 

 

 

MASZ PRAWO BYĆ BEZPIECZNY W SIECI!

 

BĄDŹ MĄDRY! NIE DAJ SOBĄ MANIPULOWAĆ!

ZATRZYMAJ CYBERPRZEMOC!

Zobacz materiały:

Zagrożenia w internecie cz1

Zagrożenia w internecie cz2

Zagrożenia w internecie cz3

Zagrożenia w internecie cz4

Przygotowała pedagog Małgorzata Dombrowska

Więcej

Jutro próbny egzamin gimnazjalny

 • PDFDrukujEmail
Najbliższe trzy dni upłyną gimnazjalistom pod szyldem próbnego egzaminu gimnzjalnego. Jutro sprawdzana będzie wiedza z języka polskiego oraz historii i wos, w środę-z matematyki i przedmiotów przyrodniczych,  a w czwartek - z języka nowożytnego. Trzecioklasiści przychodzą do szkoły na godzinę  8 30, w dniach egzaminów nie będą mieli lekcji.
Beata Bucholc

Andrzejkowe „pląsy” w GOK

 • PDFDrukujEmail

Dnia 29.11.16 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa, zorganizowana z inicjatywy samorządu szkolnego i jego opiekuna - Pani Elżbiety Kurek. Wzięli w niej udział uczniowie „podstawówki” i gimnazjum. Zabawa trwała od godziny 16:30 do 19:00. Na sali panowała wspaniała muzyka, do której wszyscy świetnie się bawili.  DJ- Maciej zapewnił nam także ciekawe konkursy, w których chętnie braliśmy udział. Do samego końca towarzyszyła nam cudowna atmosfera i jeszcze lepsza muzyka. Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji GOK Osie za udostępnienie sali oraz wszystkim opiekunom, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Do zobaczenia na następnej dyskotece!
Melania  Czarnowska, kl. III A


Najlepszy matematyk w gimnazjum

 • PDFDrukujEmail

Zbliża się termin oddawania prac konkursowych.

Aktywnie i wesoło w terenie

 • PDFDrukujEmail

Dnia 29.10.2016 uczniowie klasy IC  wraz z wychowawczynią postanowili zorganizować grę terenową. Jej trasa prowadziła leśnymi  ścieżkami aż do Grzybka. Na uczestników czekały liczne zadania do wykonania, sprawdzające między  innymi ich spryt, zwinność i celność. Jednym z zadań było strzelanie z dmuchawy, innym - z wiatrówki  do „szczura”, należało również  odczytać zaszyfrowane informacje. Wszyscy poradzili sobie świetnie. Pogoda dopisała, spędziliśmy aktywnie i wesoło sobotnie przedpołudnie.

Elżbieta Kurek


Witajcie w Krainie Smerfów, czyli… „Otrzęsiny 2016”

 • PDFDrukujEmail

25 października 2016 roku w Zespole Szkół w Osiu odbyła się impreza z okazji „Otrzęsin” klas pierwszych, której organizatorami byli uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami. Motyw przewodni  został zaczerpnięty  z jednej z ulubionych bajek dzieciństwa i w takiej konwencji przygotowano poszczególne konkurencje. Na początek prowadzące zaprosiły klasy pierwsze i powitały Panią Dyrektor.  Po tym wstępie rozpoczęły się pierwsze konkurencje. Było ich jedenaście, między innymi quiz, napisanie poematu, namalowanie portretu, ubicie piany z jajek, hula - hop. Po przeprowadzeniu rozgrywek przyszedł czas na podsumowanie wyników. Pierwsze miejsce zajęła klasa IA, drugie -IC , a trzecie klasa IB. Na końcu pierwszoklasiści przystąpili do „smerfnego” ślubowania. Podsumowując, wszyscy bardzo dobrze się bawili i na pewno będą mieć miłe wspomnienia.

Zuzanna Jakimowicz, kl. IIB


„Wszystko przed nami…”

 • PDFDrukujEmail

To motto programu artystycznego absolwentów Gimnazjum, którzy dzisiaj wraz z kolegami z młodszych klas odebrali  upragnione świadectwa. Uroczystości towarzyszyły życzenia, podziękowania, pożegnanie absolwentów, ale i pedagogów, którzy przeszli na emeryturę (Wiesława Herder, Bogumiła Karpus i Danuta Motała) lub zamierzają realizować własne pasje (Rafał Kuzimski).  Wszystkim uczniom naszej szkoły mówimy:  "Do zobaczenia we wrześniu!"

Beata Bucholc

Apel podsumowujący pracę w roku szkolnym 2015/2016

 • PDFDrukujEmail

Mija kolejny rok szkolny. To czas podsumowań wspólnej pracy, sukcesów małych i dużych, wręczania nagród, podziękowań. Na apelach w Zespole Szkół w Osiu wręczono nagrody rzeczowe i książkowe uczniom zaangażowanym w promowanie sportu, konkursów wiedzowych, imprez na orientację, działalności charytatywnej Szkolnego Koła Caritas. Wójt Gminy Osie  Michał Grabski uhonorował stypendiami gimnazjalistów za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i sporcie (za II okres  przyznano dwadzieścia dziewięć gratyfikacji finansowych). Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra Kater życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji!

Beata Bucholc

Podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego

 • PDFDrukujEmail

       Dnia 14 czerwca 2016 r. odbyła się piesza wycieczka do Żura, dla uczniów działających w samorządzie szkolnym. O godzinie 7.55 uczniowie wraz z opiekunami: Panem Rafałem Kuzimskim, Panią Anną Śpicą Majszak oraz Panią Joanną Rajnik wyruszyli sprzed szkoły. O godzinie 10.00 na polu biwakowym, przewodnicząca samorządu szkolnego – Melania Czarnowska rozpoczęła piknik. Na początku strażacy pokazali młodzieży, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Następnie odbył się pokaz umiejętności naszych uczniów zaangażowanych w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Po tym rozpalono ognisko. Na każdego czekała kiełbaska i inne pyszności. Przy muzyce uczniowie tańczyli, grali w piłkę nożną, siatkówkę i badmintona. Na koniec uczestnicy zwiedzili Elektrownię Wodną w Żurze po której oprowadził Pan Tadeusz Czarnowski. Około godziny 15:00 zakończono piknik podsumowujący pracę samorządu uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie pikniku.

Szczególne podziękowania dla:

OSP Osie,

Wdeckiego WOPR,

Państwa I. T. Czarnowskich

„Chmarzyński” Sp. z o.o

Piekarni Osie


Nicol Warchoł IIa

Podsumowanie projektów edukacyjnych gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail

Dnia 03.06.2016r w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyły się prezentacje projektów gimnazjalnych, przygotowanych przez uczniów klas drugich. Przegląd rozpoczął się o godzinie 11 00. Na pierwszy ogień poszła grupa pana Jacka Kujawy, która przedstawiła niebezpieczeństwa czyhające w Internecie. Jako następna zaprezentowała się grupa pani Kamili Śpicy-Głowackiej, przedstawiając „Anegdoty z życia sławnych fizyków i chemików”. Trzeci projekt to historia mediów, przygotowana pod czujnym okiem pani Bogumiły Karpus. Kolejna prezentacja dotyczyła zagadnienia: „Bioróżnorodność  Wdeckiego Parku Krajobrazowego”, którą koordynował pan Rafał Kuzimski. Piąta z kolei prezentacja dotyczyła sposobów wykorzystywania hodowli zwierząt, którą stworzyła grupa pani Grażyny Bagniewskiej. Kolejny projekt- „Lapbooki, czyli książki robione na kolanie”, przedstawiła  grupa pani Anny Śpicy. Następny występ należał do grupy pani Beaty Bucholc, opowiadającej o „Kociewiu – naszej Małej Ojczyźnie’’. Przedostatnia zaprezentowała się grupa pana Marka Bagińskiego, prezentująca historię mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. Ostatnia prezentacja należała do grupy pana Michała Dombrowskiego, a dotyczyła różnorodnych form tańca. Uczniowie przygotowujący prezentacje wykazali się pomysłowością, a kilkoro też charyzmą, o którą ich nie posądzilibyśmy. Występ grupy tanecznej wzbudził wielki entuzjazm  publiczności. O 12.30 zakończyło się przedstawienie projektów.

Miłosz Wąsikowski, kl. II A

" Wiwat 3 Maj! "

 • PDFDrukujEmail

Dnia 6 maja 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu uczniowie klasy 2B naszego Gimnazjum oraz 5A Szkoły Podstawowej wystąpili w przedstawieniu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wystrój sceny imitował studio telewizyjne. Reporterzy i korespondentka przeprowadzali wywiady z osobistościami epoki oświecenia, które przyczyniły się do uchwalenia tego doniosłego dokumentu. Prezenter sportowy wprowadził publiczność w świat sportu, a „pogodynka” przekazała informacje dotyczące atmosfery, towarzyszącej obradom. Dopełnieniem występu były reklamy i występ gimnazjalistek w repertuarze patriotycznym. Panie Anna Śpica oraz Małgorzata Lisewska czuwały nad przygotowaniami oraz przebiegiem występu.
                                                                                                   Oliwia Kwidzińska, kl. II B

Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji: „Podaruj książkę bibliotece”

 • PDFDrukujEmail

        

     W marcu i kwietniu 2016 r. w naszej szkole przeprowadzona została akcja „Podaruj książkę bibliotece”, której celem było wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe.  Można było przekazać lektury, literaturę piękną oraz popularnonaukową. Książki powinny być w dobrym stanie, wydane po 2000 roku, a o zgodę na podarowanie powinni wyrazić rodzice. W akcji wzięło udział 14 uczniów szkoły podstawowej i 2 nauczycieli. Przekazali 67 książek

 

Więcej

„Dokąd po gimnazjum?”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 5 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017. Na spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury przybyli przedstawiciele siedmiu szkół ponadgimnazjalnych ze Świecia, Grubna, Tucholi i Nakła oraz trzech firm ze Świecia, Śliwic i Osia. Szkoły te bardzo chętnie wybierają nasi uczniowie, a firmy chciałyby przyjąć naszych absolwentów na praktyczną naukę zawodu. Spotkanie przygotowali pedagog Małgorzata Dombrowska i doradca zawodowy Michał Dombrowski, który w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury całość poprowadził. Uczniowie pod opieką wychowawców zapoznali się z informacją o rekrutacji przybyłych instytucji, których przedstawiciele chwalili naszą młodzież za kulturalne zachowanie. W sprawnym przebiegu prezentowania szkół pomagali pracownicy GOK oraz cztery uczennice klas II gimnazjum.Wybór szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu jest bardzo trudnym, złożonym procesem, dlatego uczniowie w ciągu całego roku szkolnego spotykają się indywidualnie z doradcą zawodowym na terenie szkoły, co w dużej mierze pomoże im wybrać dalszą ścieżkę edukacyjną zgodnie ze swoimi marzeniami, potrzebami, predyspozycjami. Ponadto poszczególni zainteresowani uczniowie korzystają z tzw. „Drzwi otwartych szkół”, stron internetowych, ulotek i informacji zamieszczanych na tablicy w holu naszej szkoły.
W dniach 18,19,20 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum przystąpią do Egzaminu Gimnazjalnego, który obejmuje zagadnienia z całej zdobytej wiedzy. Wyniki osiągnięte na tym egzaminie będą ważne w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i razem ze świadectwem ukończenia szkoły będą stanowiły warunek przyjęcia do wymarzonej szkoły. Rekrutacja do większości szkół  rozpocznie się 23 maja i potrwa do 20 czerwca (składanie podań). Życzymy dobrych wyników z egzaminu i mądrych wyborów szkoły i zawodu na przyszłość!!!

Małgorzata Dombrowska

 

 


„Podaruj książkę bibliotece”!

 • PDFDrukujEmail

    Zapraszam wszystkich czytelników do włączenia się w akcję „Podaruj książkę bibliotece”, której celem jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Jeżeli przeczytałeś książki, które warto polecić innym - przekaż je do biblioteki szkolnej.

1.     Akcja trwa do 30.04. 2016 r.

2.     Do biblioteki szkolnej można przekazać lektury, literaturę piękną oraz  popularnonaukową.

3.     Książki powinny być w dobrym stanie, wydane po 2000 roku.

4.     Zanim podarujesz książkę bibliotece, zapytaj o zgodę Rodziców.

                                               

    Joanna Rajnik

 

Kangur matematyczny 2016

 • PDFDrukujEmail

Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Zespołu Szkół w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się 17 marca 2016 r.  o godz. 9.00. Jego  cel to popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej

Warsztaty profilaktyczne na temat szkodliwości narkotyków,"dopalaczy" i samouszkodzeń

 • PDFDrukujEmail
Na przełomie października i listopada br. gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych poruszających problematykę szkodliwości narkotyków, "dopalaczy" i samouszkodzeń, realizowanych przez psychologa "Centrum Medicus"-Jacka Wiadernego. W ramach godzin wychowawczych  każda klasa odbyła po dwa spotkania.

„Jak gimnazjalista-pierwszoklasista został strażakiem”

 • PDFDrukujEmail

Tegoroczne „Otrzęsiny” odbyły się pod hasłem: ''straż pożarna''. W piątek 23 października 2015 pierwszoklasiści zmagali się w rozmaitych konkurencjach, takich jak: zaprezentowanie własnoręcznie zrobionego stroju strażackiego oraz filmiku, którego motywem przewodnim była praca strażaka czy wcześniej przygotowanej choreografii tanecznej. Najwięcej jednak było zadań sprawnościowych, ponieważ dobry strażak musi być wysportowany. Każdą konkurencję oceniało sprawiedliwe jury, w którego skład wchodzili nauczyciele i uczniowie. Wspaniali prowadzący i "opiekunowie" poszczególnych klas zapewnili dobrą zabawę. Walka była naprawdę zacięta i wyrównana. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła klasa 1B. Drugie miejsce zajęła klasa 1A, a trzecie- klasa 1C. Różnica punktowa była naprawdę niewielka. Wszyscy bardzo dobrze się spisali. Witamy w gronie gimnazjalistów!

                                                                                                                                                                                               Judyta Nawrocka, kl. II B


Wybory Rady Samorzadu Uczniowskiego

 • PDFDrukujEmail

    Dnia 29 września w gimnazjum przeprowadzono I turę wyborów Przewodniczącego i Zastępcy Przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Osiu. Na liście kandydatów znalazło się sześcioro uczniów: Czarnowska Melania, Chudecka Zuzanna, Ziółkowska Magdalena, Wąsikowski Miłosz, Nawrocka Judyta, Zielińska Karolina. W głosowaniu wzięło udział 165 uczniów. Największą liczbę głosów zdobyła Czarnowska Melania. Ponieważ żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowy głosów, zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w ciągu trzech dni przeprowadzono II turę wyborów.

Więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 • PDFDrukujEmail

Dla ponad pięciuset uczniów Zespołu Szkół w Osiu, podobnie jak w całej Polsce, dzisiaj zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Słowa podziękowań, gratulacje, życzenia, pożegnanie zasłużonego  pedagoga, Haliny Spychalskiej, która przechodzi na emeryturę- to zasadnicze  elementy dzisiejszej uroczystości. Punktem kulminacyjnym –jak co roku- był występ absolwentów Gimnazjum: koncert  z rockowym „pazurem”, dowcipne skecze, a na koniec-radość i uśmiech przemieszane ze łzami wzruszenia. Nie mniejsze emocje towarzyszyły uczniom  klas 0-III oraz IV-VI, którzy odebrali swoje świadectwa nieco wcześniej niż gimnazjaliści. Wszystkim życzymy słonecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

W 224.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 • PDFDrukujEmail

Społeczność Zespołu Szkół w Osiu uczciła 224.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem Bogumiły Karpus oraz Katarzyny Bruniewskiej-Gierczak. Patriotyczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom akademii, która odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.

O potrzebie mądrych wyborów - okiem szkolnego pedagoga

 • PDFDrukujEmail

No i stało się!!! Uczniowie klas III gimnazjum przystąpią w dniach 21, 22, 23 kwietnia do egzaminu gimnazjalnego. Przed nimi duże wyzwanie. Przez trzy dni będą rozwiązywać zadania obejmujące cała zdobytą dotychczas wiedzę. Wyniki tego egzaminu (poza własnym zadowoleniem) będą ważne w czasie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, razem ze świadectwem ukończenia szkoły będą stanowiły warunek przyjęcia.

Więcej

„Chwała Bohaterom. Cześć Ich pamięci”

 • PDFDrukujEmail

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, obchodzonego 1 marca, uczniowie Zespołu Szkół w Osiu mieli okazję obejrzeć  dzisiaj w GOK wystawę pn. „Ostatni Żołnierze Niepodległej. Historia o nich głucho milczy”. Autorem ekspozycji był Marek Manikowski, lokalny pasjonat historii, który przy znaczącej pomocy Lucjana Mellera z GOK w Osiu, dokonał selekcji  bibliografii, fotografii  i innych materiałów. Wielu gimnazjalistów z zainteresowaniem uczestniczyło w tej cennej lekcji patriotyzmu.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś14
Wczoraj303
Wizyt w tygodniu2108
Wizyt w miesiącu8291
Razem264896

Jest 74 użytkowników online

HomeSzkolne [re]akcje