Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Co nieco o kulturze

W ŻYCIU JAK W MAMMA MIA!

  • PDFDrukujEmail

W klimacie piosenek z musicalu „Mamma Mia!” przedstawiciele Samorządu Szkolnego pod opieką Elżbiety Kurek przygotowali wspaniały pokaz umiejętności wokalnych i tanecznych. Mnóstwo pozytywnej energii oraz młodzieńcza radość wykonawców to niewątpliwe atuty projektu. Można uznać, że dzisiejsze przedstawienie to preludium do wakacji, na które wszyscy czekamy.
Beata Bucholc


„Nigdy nie jest za późno…”

  • PDFDrukujEmail

Taki tytuł nosił spektakl, który uczniowie klas VII SP i II-III G obejrzeli 5 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy IIIa, IIIb, IIc, IIb i Vb (10 osób w głównej obsadzie- Oliwia K., Kamil K., Inga M., Marta D., Klaudia K., Asia  K., Ania D., Aniela B., Julita K., Paulina K.   + 2 statystów-Czarek N., Oskar K.), którym należy się ogromne podziękowanie. Podjęli się oni zagrania ról trudnych, w których dużą rolę odgrywają emocje. Właśnie odtworzenie emocji jeszcze nieznanych młodym ludziom, bo wcielali się w postać rodziców na przykład, było wielkim „aktorskim” wyzwaniem, z którym poradzili sobie doskonale. Autorem scenariusza i reżyserem była pedagog pani Małgorzata Dombrowska, a z ramienia GOK czuwał nad całością oraz dbał o efekty świetlne i dźwiękowe pan Lucjan Meller

 

Więcej

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  • PDFDrukujEmail

Dnia 26.04.2018 r. okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów klasy szkoły podstawowej i gimnazjum był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych. Treści scenariusza przybliżyły uczniom okoliczności powstania tego ważnego dokumentu, twórców ustawy i jej główne postanowienia. Wystąpili: Wiktoria Dąbrowska, Anna Deinowska, Magdalena Bocian, Natalia Wąsikowska, Julia Weisbrołt, Agnieszka Kotlenga, Zuzanna Sowińska, Maciej Kaczmarek, Jan Bocian, Jan Klonder, Adam Solecki. Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem Pań: Wiesławy Herder i Bogumiły Karpus.
MWB

,,Wolności oddać nie umiem"- Gabriela Fleszara opowieści o uzależnieniach i życiu...

  • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym młodzież klas siódmych oraz  drugich gimnazjum naszej szkoły, uczestniczyła w spotkaniu, w ramach założeń programu wychowawczo-profilaktycznego. O swoich doświadczeniach i dokonywaniu właściwych wyborów mówił uczniom Gabriel Fleszar, znany głównie z przeboju „Kroplą deszczu”. Muzyk przybliżał uczniom skutki palenia papierosów, nadużywania alkoholu czy narkotyków. Podczas spotkana opowiedział młodzieży o uzależnieniach i jak w rzeczywistości wygląda walka o własną wolność. Dla przestrogi przywołał historie ludzi, którzy sukces w show biznesie okupili własnym zdrowiem i życiem. Fleszar opowieści ilustrował piosenkami, były to utwory min. Madonny, zespołu Chłopcy z Placu broni oraz jego własne, a ich wykonanie spotkało się z zasłużonym aplauzem publiczności. Artysta starał się uświadomić młodzieży, że życie jest ciekawsze bez używek, które dają jedynie złudzenie szczęścia, a tak naprawdę niosą cierpienie i często śmierć.

MWB

Klasowe spotkania wigilijne

  • PDFDrukujEmail

Tradycyjnie, przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie  zasiedli  przy klasowych stołach wigiljnych. Łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia pełne serdeczności i wzajemnej życzliwości. Po symbolicznej ,,wieczerzy" śpiewali kolędy i wymieniali się upomnkami światecznymi. Składamy w tym miejscu podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu klasowych wigilii.
MWB

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś236
Wczoraj558
Wizyt w tygodniu3778
W tym miesiącu10000
Razem487000

Jest 33 użytkowników online

HomeCo nieco o kulturze