Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Co nieco o kulturze

KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO

  • PDFDrukujEmail

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO
Główny celem konkursu jest stworzenie plakatu, który zainspiruje do czytania książek. Plakat może zawierać hasło reklamowe.
I. Organizatorzy: Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej w Osiu Joanna Rajnik, Monika Wojnerowicz-Bocian
II.Cele konkursu: -rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie prac plastycznych, -promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, -kształcenie umiejętności tworzenia plakatu, -rozwijanie zainteresowań, umiejętności plastycznych i kreatywności

Więcej

To było ,,To"

  • PDFDrukujEmail

Dnia 5 października 2017 r. uczniowie klas siódmych udali się do Grudziądza do kina Helios na film pt. ,,To". Dzieło jest ekranizacją liczącej ponad tysiąc stron powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Film w reżyserii Muschiettiego to horror, ale jeszcze więcej niż grozy było w nim humoru. Jednak klaun Pennywise był naprawdę demoniczny, a jego zachowanie przyprawiało o ciarki. Opiekunami wyjazdy były Panie: Grażyna Bgniewska, Małgorzata Lisewska i Monika Wojnerowicz-Bocian.
MWB

Życzenia dla Jubilata

  • PDFDrukujEmail

Caritas Diecezji Toruńskiej świętowała w czwartek, 5 października, jubileusz 25-lecia istnienia. Uroczystej Mszy św. w intencji pracowników, współpracowników, wolontariuszy i podopiecznych Caritas przewodniczył bp Andrzej Suski. W imieniu naszej szkoły życzenia z okazji tak pięknego jubileuszu złożyli przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas im. św. Wincentego a Paulo z Panem Henrykiem Porożyńskim na czele. Dziękując wszystkim za udział w uroczystości ks. prał. Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej zaznaczył, że z obrazu Jezusa Miłosiernego uczymy się wrażliwości na biedę człowieka, ale także pokornego kroczenia droga miłości, której jesteśmy sługami. Caritas Diecezji Toruńskiej została powołana do istnienia dekretem bpa Andrzeja Suskiego z 2 kwietnia 1992 r.
MWB

WITAJ MAJ-3 MAJ!

  • PDFDrukujEmail

4 maja 2017 r. z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, uczniowie naszj szkoły obejrzeli przedstawienie pt. ,,Powrót posła", zrealizowane na podstawie komedii Juliana Ursyna Niemcewicza. Inscenizację przygotowali uczniowie z klas II i III, pod czujnym okiem Pań: Wiesławy Herder i Bogumiły Karpus. W przedstawieniu udział wzięli: Oliwia Kołodziejczak, Joanna Kater, Oliwia Kwidzińska, Emil Grużalski, Weronika Ratajczak, Miłosz Wąsikowski, Dominik Cyrczak, Michał Manikowski, Judyta Nawrocka, Krzysztof Joppek, Karolina Zielińska, Zuzanna Zomkowska.
B. Karpus

KIERMASZ WIELKANOCNY

  • PDFDrukujEmail

Dzisiaj w naszej szkole obył się kolorowy kiermasz wielkanocny. Wszyscy chętni mogli kupić dekoracje świąteczne na wielkanocny stół. Należy zaznaczyć, że wszyskie ozdoby wykonane były własnoręcznie przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Jutro kolejna odsłona kiermaszu, więc serdecznie zapraszamy do zakupów. Kwota zebrana ze sprzedaży przeznaczona zostanie na cele szkolne. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Szkolny pod opieką Pań: Ludmiły Cyrczak oraz Elżbiety Kurek. Dnia 5 i 6 kwietnia kiermasz odbędzie się również w szkole w Jutrzence. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
                                                        Samorząd uczniowski
MWB

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś73
Wczoraj297
Wizyt w tygodniu2296
Wizyt w miesiącu5904
Razem321636

Jest 58 użytkowników online

HomeCo nieco o kulturze