Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Co nieco o kulturze

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  • PDFDrukujEmail

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego, niepodległościowego podziemia. Żołnierze Wyklęci, mimo wysiłków komunistycznej propagandy w Polsce, dziś są naszymi bohaterami, a Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to data szczególna. Tego dnia, w naszym kraju, odbywają się różnego rodzaju wydarzenia honorujące, skazywanych na zapomnienie, przedstawicieli ostatniego zbrojnego podziemia niepodległościowego. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym, zorganizowanym z inicjatywy Pana Marka Manikowskiego, a przeprowadzonym przez historyków: Wiesławę Herder i Jacka Bocian. Rozstrzygnięcie rywalizacji nastąpi na uroczystej gali  4 marca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Gimnazjaliści obejrzeli również film pt. ,,Inka” przybliżający tematykę walki żołnierzy niezłomnych o wolność  i niepodległość naszej ojczyzny.
MWB

Konkurs wiedzy „Sienkiewiczowskie potyczki” rozstrzygnięty

  • PDFDrukujEmail

 

Dnia 15.11.2016 r. komisja w składzie: Małgorzata Lisewska i Joanna Rajnik, oceniła prace konkursowe.  Za rozwiązanie 4 zadań uczniowie mogli otrzymać 52 punkty.
Wyniki:

1.    1.  Julia Piekarska kl. III b -50p.

2.    2.  Jakub Czarnowski kl. III a- 49 p.

3.    2.  Piotr Kwaśniewski kl. II b- 49 p.

4.    3.  Karolina Zielińska kl. III b -48 p.

5.    3. Jan Bocian kl. I c-48 p.

6.    4. Klaudia Depka kl. III a- 41 p.

7.    5. Agata Kubera kl. III a- 41 p.

Wręczenie nagród w grudniu na apelu szkolnym.

JR

 

BAJKOBUS FESTIWAL FILMÓW ANIMOWANYCH

  • PDFDrukujEmail

Po siedmiu latach od ostatniej podróży, pełnej filmowych przeżyć, OBJAZDOWY FESTIWAL FILMÓW ANIMOWANYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ,,BAJKOBUS", wyruszył w trasę i zawitał ponownie w Osiu. Na jego pokładzie znalazły się zarówno cenione klasyki  jak i najnowsze osiągnięcia polskiej animacji. Uczniowie klas 4-6 przekonali się jak przeróżne techniki animacji sprawdzaja się w opowiadaniu pradawnych historii, baśni li legend. Gimnazjaliści natomiast zostali zaproszeni na wizualny esej, w którym przegląd atrakcyjnych filmów przeróżnych gatunków przeplatał się z prelekcją. Pokaz filmów wzbogacony był o warsztaty artystyczne z Moniką Kuczyniecką, autorką wielokrotnie nagradzanych filmów animowanych. Animowani pasażerowie Bajkobusa zabrali dzieci i młodzież do niesamowitego świata barwnych marzeń i swobodnej kreacji.
MWB

Z fizyką za pan brat

  • PDFDrukujEmail

Dnia 12 października 2016r. uczniowie trzecich klas gimnazjum, wraz z opiekunami, wzięli udział w wyjeździe do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Mieliśmy okazję zwiedzić ekspozycje oraz wykonywać ciekawe doświadczenia związane z fizyką, m. in. o szybkości, prądzie elektrycznym, przyciąganiu ziemskim. Duże zainteresowanie wzbudziły wystawy ,,O obrotach” - jej głównym tematem jest ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne i  ,,Rzeka” - centralnym jej punktem jest model koryta rzeki – od źródła po ujście. Znajdują się tam modele m. in. oczyszczalni ścieków i tamy. Tę ekspozycję wielu z nas uznało za najciekawszą. Dzięki interaktywnym eksponatom dowiedzieliśmy się nowych rzeczy, umożliwiających wykonywanie eksperymentów oraz obserwację przeróżnych zjawisk fizycznych.

Zuzanna Zomkowska, kl. IIIB

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO...

  • PDFDrukujEmail

W piątek, 6 maja świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, została zaprezentowana inscenizacja upamiętniająca to ważne, historyczne wydarzenie. Program uroczystości przygotowali  uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pań: Małgorzaty Lisewskiej i Anny Śpicy. W Konstytucji 3 Maja Polacy widzą w symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Kilkadziesiąt lat temu jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś53
Wczoraj412
Wizyt w tygodniu865
Wizyt w miesiącu11037
Razem245479

Jest 62 użytkowników online

HomeCo nieco o kulturze