Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Co nieco o kulturze

Klasowe spotkania wigilijne

  • PDFDrukujEmail

Tradycyjnie, przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie  zasiedli  przy klasowych stołach wigiljnych. Łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia pełne serdeczności i wzajemnej życzliwości. Po symbolicznej ,,wieczerzy" śpiewali kolędy i wymieniali się upomnkami światecznymi. Składamy w tym miejscu podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu klasowych wigilii.
MWB

Koncert świąteczny

  • PDFDrukujEmail

Święta Bożego Narodzenia, to piękny czas. To magia opleciona zwyczajami, tradycjami i wierzeniami, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. W tę uwielbianą przez nas atmosferę najpiękniejszych świąt wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły. Wystąpili oni w koncercie świątecznym, przygotowanym pod kierunkiem Pani Elżbiety Kurek. Usłyszeliśmy tradycyjne piosenki świąteczne i kolędy we wzruszającej aranżacji. Publiczność spędziła czas w niesamowitej, świątecznej, muzycznej atmosferze. W popołudniowej odsłonie koncertu uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy. Impreza miała miejsce 22 grudnia 2017 r.
MWB

  • PDFDrukujEmail

Dnia 5 padziernika 2017 r. uczniowie klas sidmych udali si do Grudzidza do kina Helios na film pt. ,,To". Dzieo jest ekranizacj liczcej ponad tysic stron powieci Stephena Kinga pod tym samym tytuem. Film w reyserii Muschiettiego to horror, ale jeszcze wicej ni grozy byo w nim humoru. Jednak klaun Pennywise by naprawd demoniczny, a jego zachowanie przyprawiao o ciarki. Opiekunami wyjazdy byy Panie: Grayna Bgniewska, Magorzata Lisewska i Monika Wojnerowicz-Bocian.
MWB

  • PDFDrukujEmail

Caritas Diecezji Toruskiej witowaa w czwartek, 5 padziernika, jubileusz 25-lecia istnienia. Uroczystej Mszy w. w intencji pracownikw, wsppracownikw, wolontariuszy i podopiecznych Caritas przewodniczy bp Andrzej Suski. W imieniu naszej szkoy yczenia z okazji tak piknego jubileuszu zoyli przedstawiciele Szkolnego Koa Caritas im. w. Wincentego a Paulo z Panem Henrykiem Poroyskim na czele. Dzikujc wszystkim za udzia w uroczystoci ks. pra. Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruskiej zaznaczy, e z obrazu Jezusa Miosiernego uczymy si wraliwoci na bied czowieka, ale take pokornego kroczenia droga mioci, ktrej jestemy sugami. Caritas Diecezji Toruskiej zostaa powoana do istnienia dekretem bpa Andrzeja Suskiego z 2 kwietnia 1992 r.
MWB

WITAJ MAJ-3 MAJ!

  • PDFDrukujEmail

4 maja 2017 r. z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Gminnym Orodku Kultury w Osiu, uczniowie naszj szkoy obejrzeli przedstawienie pt. ,,Powrt posa", zrealizowane na podstawie komedii Juliana Ursyna Niemcewicza. Inscenizacj przygotowali uczniowie z klas II i III, pod czujnym okiem Pa: Wiesawy Herder i Bogumiy Karpus. W przedstawieniu udzia wzili: Oliwia Koodziejczak, Joanna Kater, Oliwia Kwidziska, Emil Grualski, Weronika Ratajczak, Miosz Wsikowski, Dominik Cyrczak, Micha Manikowski, Judyta Nawrocka, Krzysztof Joppek, Karolina Zieliska, Zuzanna Zomkowska.
B. Karpus

Więcej artykułów…

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś346
Wczoraj406
Wizyt w tygodniu752
W tym miesiącu6019
Razem341102

Jest 61 użytkowników online

HomeCo nieco o kulturze