Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-7

Gimnazjum


Co nieco o kulturze

WITAJ MAJ-3 MAJ!

  • PDFDrukujEmail

4 maja 2017 r. z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, uczniowie naszj szkoły obejrzeli przedstawienie pt. ,,Powrót posła", zrealizowane na podstawie komedii Juliana Ursyna Niemcewicza. Inscenizację przygotowali uczniowie z klas II i III, pod czujnym okiem Pań: Wiesławy Herder i Bogumiły Karpus. W przedstawieniu udział wzięli: Oliwia Kołodziejczak, Joanna Kater, Oliwia Kwidzińska, Emil Grużalski, Weronika Ratajczak, Miłosz Wąsikowski, Dominik Cyrczak, Michał Manikowski, Judyta Nawrocka, Krzysztof Joppek, Karolina Zielińska, Zuzanna Zomkowska.
B. Karpus

KIERMASZ WIELKANOCNY

  • PDFDrukujEmail

Dzisiaj w naszej szkole obył się kolorowy kiermasz wielkanocny. Wszyscy chętni mogli kupić dekoracje świąteczne na wielkanocny stół. Należy zaznaczyć, że wszyskie ozdoby wykonane były własnoręcznie przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Jutro kolejna odsłona kiermaszu, więc serdecznie zapraszamy do zakupów. Kwota zebrana ze sprzedaży przeznaczona zostanie na cele szkolne. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Szkolny pod opieką Pań: Ludmiły Cyrczak oraz Elżbiety Kurek. Dnia 5 i 6 kwietnia kiermasz odbędzie się również w szkole w Jutrzence. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
                                                        Samorząd uczniowski
MWB

"Sen nocy letniej" w Operze Nova w Bydgoszczy-nasze wrażenia

  • PDFDrukujEmail

Dnia 14 marca 2017 roku uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu wraz z opiekunami wybrali się do Opery Nova w Bydgoszczy, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Sen nocy letniej". Był to balet zainspirowany utworem Williama Szekspira do muzyki Feliksa Mendelssohna-Bartholdy'ego. Karol Urbański, inscenizator i choreograf, podążył śladami Szekspira: zobaczyliśmy królestwo elfów, władającego nim Oberona i wszędobylskiego, niebezpiecznego Puka, czapkę z oślimi uszami, mgłę zasnuwającą las oraz rzemieślników przygotowujących teatralne przedstawienie z okazji ślubu Tezeusza z Hipolitą. Orkiestrę Opery Nova poprowadził Jerzy Wołosiuk. Wszyscy wróciliśmy z uśmiechami na twarzach. Wyjazd był jak najbardziej udany.

Aleksandra Sondowska, kl. IIC

 


Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  • PDFDrukujEmail

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego, niepodległościowego podziemia. Żołnierze Wyklęci, mimo wysiłków komunistycznej propagandy w Polsce, dziś są naszymi bohaterami, a Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to data szczególna. Tego dnia, w naszym kraju, odbywają się różnego rodzaju wydarzenia honorujące, skazywanych na zapomnienie, przedstawicieli ostatniego zbrojnego podziemia niepodległościowego. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym, zorganizowanym z inicjatywy Pana Marka Manikowskiego, a przeprowadzonym przez historyków: Wiesławę Herder i Jacka Bocian. Rozstrzygnięcie rywalizacji nastąpi na uroczystej gali  4 marca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Gimnazjaliści obejrzeli również film pt. ,,Inka” przybliżający tematykę walki żołnierzy niezłomnych o wolność  i niepodległość naszej ojczyzny.
MWB

Konkurs wiedzy „Sienkiewiczowskie potyczki” rozstrzygnięty

  • PDFDrukujEmail

 

Dnia 15.11.2016 r. komisja w składzie: Małgorzata Lisewska i Joanna Rajnik, oceniła prace konkursowe.  Za rozwiązanie 4 zadań uczniowie mogli otrzymać 52 punkty.
Wyniki:

1.    1.  Julia Piekarska kl. III b -50p.

2.    2.  Jakub Czarnowski kl. III a- 49 p.

3.    2.  Piotr Kwaśniewski kl. II b- 49 p.

4.    3.  Karolina Zielińska kl. III b -48 p.

5.    3. Jan Bocian kl. I c-48 p.

6.    4. Klaudia Depka kl. III a- 41 p.

7.    5. Agata Kubera kl. III a- 41 p.

Wręczenie nagród w grudniu na apelu szkolnym.

JR

 

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś219
Wczoraj366
Wizyt w tygodniu2840
Wizyt w miesiącu7825
Razem301199

Jest 41 użytkowników online

HomeCo nieco o kulturze