Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Nasze sukcesy

Europejski Dzień Języków Obcych

 • PDFDrukujEmail

Dnia 26 września 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Konkurs ten przygotowany został w formie quizu i skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych. Quiz zawierał elementy wiedzy o językach obcych a także poruszał podstawowe zagadnienia realio i kulturoznawcze dotyczące krajów europejskich. Oprócz tego zawodnicy mogli pochwalić się wiedzą z zakresu literatury, sportu, filmu a także geografii. W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn, będących reprezentantami poszczególnych klas Gimnazjum. Zwycięzcą została drużyna  klasy IIC w składzie: Aniela Bettka, Anna Deinowska, Jan Bocian. Drugie miejsce przypadło drużynie klasy IIIB (Zuzanna Jakimowicz, Kamil Kuziemski, Dominik Traczyński ), natomiast trzecie miejsce zdobyła drużyna klasy IIIA (Inga Meller, Joanna Kater, Oliwia Kołodziejczak). Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na najbliższym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!

Organizator konkursu: Grażyna Kruszewska


Konkurs ekologiczny „Szanuj swoje środowisko”2017

 • PDFDrukujEmail

5 czerwca 2017 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marek Pliszka, Artur Malinowski i Angelika Durajewska, z panem Michałem Dombrowskim jako opiekunem, wzięła udział w konkursie  „Szanuj swoje środowisko”, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Lnianie. Konkurs dotyczył tematyki ekologicznej. Pierwszym zadaniem uczestników było napisanie testu, każdy uczeń pisał test osobno, wyniki indywidualne były na końcu sumowane na konto drużyny danej szkoły. W przerwie pomiędzy konkurencjami na uczniów czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku, który miał dodać energii do pokonania kolejnego wyzwania. Następnie uczniowie w trzyosobowych drużynach przystąpili  do rozwiązywania rebusów, zagadek i krzyżówek z zakresu podręcznikowej wiedzy gimnazjalnej z biologii i geografii. Wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze, mimo zaciętej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły w ogólnych rozrachunku nieco minęli się z podium i zajęli czwarte miejsce. Nikt niczego jednak nie żałuje, nagrody otrzymali wszyscy.
Angelika Durajewska, kl. IIIC 

/

„Najlepszy matematyk gimnazjum” już znany!

 • PDFDrukujEmail

W poniedziałek 5 czerwca odbyła się druga część konkursu „O tytuł najlepszego matematyka  gimnazjum” . Sześcioro uczniów klas gimnazjalnych przez 90 minut zmagało się z zestawem 5 zadań otwartych. Nie zabrakło również zadań sprawdzających ich wiedzę na temat znanych matematyków i ich dzieł oraz twierdzeń, takich jak: Pitagoras, Tales i Kartezjusz.

I MIEJSCE  i  TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA  GIMNAZJUM zdobyła OLIWIA KOŁODZIEJCZAK  z kl. 2A

II MIEJSCE zajęła KAROLINA ZIELIŃSKA z kl. 3B

III MIEJSCE zajął PIOTR KWAŚNIEWSKI z kl. 2B

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM!!

Organizator konkursu: Joanna Kowalonek


I Międzyszkolny Konkurs „Las – rozumiem, podziwiam, chronię”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 2 czerwca w Gimnazjum w Warlubiu odbył się nowy konkurs, który jest jakoby następcą Konkursu „Las szansą na zdrowie”. Pomysłodawcami nowego projektu są Nadleśnictwo Osie oraz trzy gimnazja z naszego rejonu: Warlubie, Osie i Nowe i te właśnie szkoły wystawiły swoje drużyny do rywalizacji. Opiekunami oskiej drużyny byli Michał Dombrowski i Wojciech Kater. Konkurs składał się z dwóch części: sportowej i ekologicznej. W każdej z nich drużyny mogły uzyskać maksymalny wynik 75 punktów. Obie części rozpoczęły się o godzinie 10.00 przywitaniem uczniów, ich opiekunów oraz członków jury przez Dyrektora Piotra Ptacha. Na boisku szkolnym 5-osobowe zespoły uczniów zmagały się w konkurencjach sportowych, głównie sprawnościowych, ale nie tylko – trzeba było wykazać się także umiejętnościami posługiwania się sprzętem strażackim, w czym świetni okazali się uczniowie z Osia. Nie obeszło się także bez śmiesznych (zależy dla kogo?) incydentów.

Więcej

Otwarcie nowej szkoły

 • PDFDrukujEmail

Dnia 30 maja 2017 r. nadszedł długo oczekiwany dzień, w ktorym nastąpiło uroczyste otwarcie nowodobudowanej części szkoły. Znajdują się w niej nowe pracownie, toalety, sala do gimnastyki i silownia. Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości: przedstawicieli władz gminnych, powiatowych, dyrektorów szkół oraz zaprzyjaźnionych instytucji, którzy wraz z młodzieżą, nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w tym ważnym dla nas wszystkich wydarzeniu. Oficjalne uroczystości odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, podczas których dyrektor Aleksandra Kater wyraziła ogromną radość z otwarcia nowego obiektu dydaktycznego. Złożyła serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do powstania nowej części szkoły, wręczając im symboliczne kwiaty. Młodzież Zespołu Szkół zaprezentowała się w przedstawieniu pt. ,,Skrzydełka" oraz w pokazie tanecznym grupy ,,Gwiazdeczki". Wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć prezentację komputerową przedstawiającą poszczególne etapy powstawania budynku. Doniosłym momentem uroczystości była ceremonia oficjalnego oddania do użytku budynku i przecięcia wstęgi. Ks. Konrad Baumgart poświęcił nowe pomieszczenia szkolne, życząc, aby przyniosły szczęście i pomyślność całej społeczności szkolnej. Zgromadzeni goście udali się na zwiedzanie nowej części szkoły. Przed naszą młodzieżą stoją teraz liczne wyzwania. Pragniemy, aby uczyła się wdzięczności i odpowiedzialności oraz poszanowania mienia, które zostało jej powierzone, wierząc, że nauka w nowej szkole przyniesie wymiernie wysokie wyniki edukacyjne.
MWB

Wojewódzki finał Turnieju Słowa w Bydgoszczy

 • PDFDrukujEmail

20 maja 2017roku w Bydgoski Centrum Kultury  odbył się wojewódzki  finał  Turnieju Słowa pod nazwą „Słowo źródłem inspiracji”. Trzecie miejsce w kategorii młodzieży gimnazjalnej zajęła Oliwia Kołodziejczak, uczennica  kl. II A Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu. Zaprezentowała fragment prozy Bruna Ferrero pt. „Bajka o miłości”. Warto wspomnieć, że w finale znalazło się wielu wytrawnych recytatorów, którzy włożyli sporo wysiłku w przygotowanie repertuaru. Konkursy recytatorskie promują kulturę języka, kształcą umiejętność interpretowania różnych form literackich. Doświadczenie zdobyte przez Oliwię w obcowaniu z literaturą na pewno uwrażliwi ją na piękno języka. Oliwio, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Maria Kaczmarek


Teatr bez granic

 • PDFDrukujEmail

15 maja 2017 r. zespół teatralny Glob-us, wziął udział w przeglądzie teatrów dziecięcych ,,Teatr bez granic", w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu. Uczniowie naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu ,,Skrzydełka". Młodzi aktorzy zaprezentowali się doskonale i zdobyli nagrodę, którą jest udział w kolejnym - wojewódzkim etapie konfrontacji teatralnych. Skład zespołu aktorskiego wchodzą: Magdalena Bocian, Wiktoria Dąbrowska, Anna Deinowska, Paweł Jędryczka, Joanna Kater, Oliwia Kolodziejczak, Klaudia Krupa, Kamil Kuziemski, Cezary Nagórski, Aleksandra Kośmider. Opiekunem grupy jest Monika Wojnerowicz-Bocian

Skrzydlaci przyjaciele Kociewia

 • PDFDrukujEmail

Dnia 12 maja 2017 r. podczas XXI Gali Kociewskiej wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego, recytatorskiego i piosenki, który w tym roku przebiegał pod hasłem: ,,Skrzydlaci przyjaciele Kociewia". Swoje nagrody w kategorii malarstwo odebrało pięcioro uczniów naszego gimnazjum: Karolina Zielińska, Zuzanna Jakimowicz,Tomasz Miszke, Jakub Czarnowski i Nicol Warchoł. Serdecznie gratulujemy! Opiekunem zespołu była Monika Wojnerowicz-Bocian.
MWB

Warsztaty filmowe w Gdyńskiej Szkole Filmowej

 • PDFDrukujEmail

          W sobotę 6 maja grupa gimnazjalistów (14 osób) wraz z opiekunami wybrała się na warsztaty filmowe do Gdyńskiej Szkoły Filmowej w Centrum Filmowym w Gdyni. Wyjazd zorganizowano dla uczniów, którzy nakręcili profilaktyczny film „Gimnazjalisto! Nie daj się sprzedać!” (w formie nagrody i docenienia ich pracy) oraz uczniów zainteresowanych tą tematyką. Udział w warsztatach był bezpłatny, a podróż sfinansowała Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wycieczka była kolejnym dowodem na to, że można spędzić wolny czas w miłej i wesołej atmosferze, a co najważniejsze zdobyć bardzo ciekawą i przydatną wiedzę.

Więcej

„Matematycy z 3C”

 • PDFDrukujEmail

7 kwietnia sześcioro uczniów klas trzecich naszego Gimnazjum wzięło udział w XVI Konkursie Matematycznym organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Dwóch z nich zdobyło wyróżnienia: Emil Grużalski i Artur Malinowski, obaj z klasy 3C. 24 kwietnia o godzinie 10.50 w auli Liceum wręczono im dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Kowalonek


BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA

 • PDFDrukujEmail

Dnia 7 kwietnia b.r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca XXVII już edycję konkursu plastycznego pn. ,,Bory Tucholskie w oczach dziecka". Mamy zaszczyt poinformować, że laureatami ww konkursu z naszej szkoły zostali: gimnazjum: Jakub Czarnowski, Oliwia Kołodziejczak, Zuzanna Zomkowska, Tomasz Miszke, Adam Sprada; szkoła podstawowa: Mateusz Kawecki, Vesna Trzeciak, Julia Wrzos. Serdecznie gratulujemy!
MWB

Konkurs plastyczny ,,Zapobiegamy pożarom"

 • PDFDrukujEmail

Dnia 22 grudnia 2016 r. jury w składzie: Mirosław Nagórski, Aneta Kiełpińska, Joanna Rajnik, Sebastian Konopacki, dokonało oceny prac w  międzyszkolnym etapie, kolejnej już odsłony, konkursu plastycznego ,,Zapobiegamy pożarom". W kategorii klasy IV-VI szkoły podstawowej II miejsce na równi zdobyli: Magdalena Bocian i Karol Michałowski, III miejsce Martna Mączkowska. Wyróżnienie zdobyła Kornelia Deinowska. W kaegorii gimnazjum I miejsce zajął Jakub Czarnowski, II Oliwia Kołodziejczak i III Julia Piekarska. Wyróżnienia zdobyli: Zuzanna Zawadzińska, Miłosz Wąsikowski i Karolina Zielińska. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.
MWB

Najpiękniejsza kartka świąteczna 2016

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego pn. ,,Najpiękniejsza karta świąteczna 2016” udział wzięły 183 prace uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Kartki stworzyły świąteczną wystawę, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Tegoroczne nagrody zostały ufundowane dzięki hojności naszych sponsorów, a są nimi: Piotr Jagła -Zakład Wielobranżowy JAG-BET oraz Janusz Herder Dyrektor ds. Wytwarzania - ENEA WYTWARZANIE. Bardzo dziękujemy! Jury w składzie: Małgorzata Lisewska, Walentyna Ilczuk i Hanna Pawlik - Kiełpińska postanowiło nagrodzić następujących uczestników konkrsu:

Więcej

Nagrodzeni w konkursie literacko-plastycznym „Moje miejsce na ziemi-moja miejscowość, mój region”

 • PDFDrukujEmail

We wtorek 20 grudnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie ( Filia nr 3 ) miała miejsce miła uroczystość wręczenia nagród laureatom Międzyszkolnego konkursu regionalnego „Moje miejsce na ziemi-moja miejscowość, mój region”, w którym uczestniczyli również uczniowie naszego Zespołu. Laureatem trzeciego miejsca w kategorii: opowiadanie został Jan Bocian, a wyróżnienie w tej samej kategorii uzyskała Anna Deinowska, oboje z kl. IC. Wyróżnienie otrzymał też Mateusz Kawecki z kl. VI b za pracę plastyczną. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów. Poniżej publikujemy konkursowe prace literackie gimnazjalistów.
Beata Bucholc

Więcej

Kociewska szopka bożonarodzeniowa

 • PDFDrukujEmail
15 grudnia 2016 r. w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, odbyło się wręczenie nagród w ,,XXV Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową".Organizatorem konkursu jest Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury ,,Ognisko" w Starogardzie Gdańskim. Miło nam poinformoać, iż uczeń naszego gimnazjum- Jakub Czarnowski zdobył I miejsce w w/w konkursie. Opiekunem jest Pan Henryk Porożyński
MWB

W harmonii z przyrodą - VI edycja konkursu plastycznego

 • PDFDrukujEmail

Ogólnopolski konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą”, organizowany przez Wdecki Park Krajobrazowy, z siedzibą w Osiu, miał w tym roku już swoją szóstą odsłonę. Głównym celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody. Jury konkursowe w składzie osobowym: Monika Wiśniewska - przewodnicząca, Anna Karpus, Lucjan Meller, Bartosz Adamczyk, Daniel Siewert, wyłoniło grupę laureatów i wyróżnionych. Niezmiernie miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych III miejsce zdobyła Magdalena Bocian. W kategorii gimnazjalnej 3 miejsce – Zuzanna Zomkowska, a wyróżnienie zdobył: Emil Grużalski. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
MWB

Krajobrazy województwa kujawsko - pomorskiego

 • PDFDrukujEmail

W dniu 7 listopada 2016 r. w Sali Konferencyjnej Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym  pn. ,,Krajobrazy województwa kujawsko-pomorskiego''. Wyniki konkursu ogłoszone zostały w czerwcu bieżącego roku, natomiast uroczysta gala miała miejsce właśnie dzisiaj. Swoje nagrody odebrali uczniowie naszej szkoły, zwycięzcy konkursu:  absolwent Szymon Bocian, Artur Malinowski, Oliwia Kołodziejczak oraz autorki prac wyróżnionych: Emilia Wiśniewska i nasze absolwentki Małgorzata Derengowska i Beata Karwasz. Oprócz cennych nagród laureaci cieszą się również z faktu, że ich prace zdobią strony kalendarza Wojewody Kujawsko - Pomorskiego na rok 2017. Gratulujemy!
MWB

"Kangur matematyczny 2016"

 • PDFDrukujEmail

W ostatni czwartek, tj. 23 czerwca 2016 roku, przed zakończeniem roku szkolnego, na apelu  rozdaliśmy nagrody najlepszym uczestnikom konkursu: "Kangur matematyczny".W tym roku szkolnym uczestnicy konkursu reprezentowali naprawdę wysoki poziom. Mimo iż w gimnazjum tylko dwoje uczniów: Malinowski Artur z klasy 2C oraz Zielińska Karolina z klasy 2B otrzymało wyróżnienia (poziom finalisty - laureata), to siedmioro z pozostałych uczestników wykazało się również  wspaniałą znajomością matematyki. A byli to : Jezierski Paweł, Wąsikowski Miłosz i Cichocki Jan - wszyscy z klasy IIA, Pliszka Marek z klasy IIC oraz pierwszoklasiści: Kwidzińska Julita, Kater Joanna -  z klasy IA i Cezary Nagórski z klasy IB. Równie wysoki poziom prezentowali też uczniowie szkoły podstawowej, przede wszystkim z klas I – III. Troje uczniów 2 klasy otrzymało wyróżnienia: Dams Marcel, Szwankowski Wiktor i Tworek Dawid  oraz dwoje uczniów 3 klasy: Melzer Mikołaj oraz Kawecka Małgorzata. Wysokimi wynikami na tle szkoły wyróżnili się również: z klasy 2: Mientka Nikola oraz Konieczka Anna, z klasy 4: Warchoł Gracjan, z klasy 5: Iglińska Aleksandra oraz z klasy 6: Bocian Jan i Bettka Aniela. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności najlepszym i liczymy na solidną pracę oraz jeszcze lepsze wyniki w kolejnej edycji.

Koordynator konkursu: Joanna Kowalonek

 

„Drzewo, które przyniosło sukces”

 • PDFDrukujEmail

W sobotę 18 czerwca br. odbył się w Bydgoszczy wojewódzki finał Turnieju Słowa –„Słowo źródłem inspiracji”. Finalistów gościło Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Uczestników oceniało jury złożone z aktorów scen toruńskich i bydgoskich. Wśród czterdziestu sześciu najlepszych recytatorów naszego województwa znalazła się Oliwia Kołodziejczak, uczennica kl. IA naszego Gimnazjum, która zajęła trzecie miejsce. Recytacja utworu Sheila Silversteina pt. „Drzewo, które umiało dawać” spotkała się z dużym aplauzem zgromadzonej publiczności. Cieszymy się z sukcesu Oliwii i serdecznie jej gratulujemy!

Maria Kaczmarek

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016.

 • PDFDrukujEmail

10 czerwca 2016r. w auli Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala dla uczniów gimnazjum, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów organizowanych przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. W rejonie bydgoskim 76 uczniów zdobyło tytuł laureata. Uczennica naszego gimnazjum - Aleksandra Chmarzyńska odebrała nagrodę jako trzykrotna laureatka z następujących przedmiotów:  j. angielski, chemia, j. niemiecki. Gratulujemy Oli wspaniałych osiągnięć i życzymy, by były one zapowiedzią dalszych sukcesów.

Konkurs ,,Krajobrazy województwa kujawsko-pomorskiego" rozstrzygnięty!

 • PDFDrukujEmail

Dotarły do nas fantastyczne informacje z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, dotyczące rozstrzygniętego konkursu plastycznego ,,Krajobrazy województwa kujawsko-pomorskiego".  Nowa edycja  tegoż konkursu zebrała altponad 560 prac plastycznych, autorstwa dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego województwa. Prace zwycięzców będą zdobić kalendarz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na rok 2017. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na stronach tego kalendarza znajdą się aż trzy prace naszych gimnazjalistów: STYCZEŃ - SZYMON BOCIAN, PAŹDZIERNIK - ARTUR MALINOWSKI, LISTOPAD - OLIWIA KOŁODZIEJCZAK. Dodatkowo przyznano 45 wyróżnień, z czego 3 powędrowały do Małgorzaty Derengowskiej i Beaty Karwasz z gimnazjum oraz  Emilii Wiśniewskiej ze szkoły podstawowej. Komisja oceniająca pogratulowała uczestnikom wyjątkowego talentu plastycznego,  niebywałej wyobraźni i wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody i walory krajobrazu.

MWB

XV Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów powiatu świeckiego rozstrzygnięty!

 • PDFDrukujEmail

Dnia 15.04.2016roku dwoje uczniów klas trzecich naszego Gimnazjum, Aleksandra Chmarzyńska oraz Szymon Bocian, wzięło udział w XV Konkursie Matematycznym, zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Zmagali się oni przez 120 minut z 10 zadaniami otwartymi. Po tygodniu otrzymaliśmy wyniki: Aleksandra zdobyła 57 punktów na 60 możliwych do otrzymania i zajęła II miejsce, Szymonowi natomiast zabrakło tylko 5 punktów, by zdobyć tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                             Joanna Kowalonek

I miejsce w powiatowym Konkursie Matematycznym

 • PDFDrukujEmail

Dnia 8 kwietnia 2016 roku uczennica 3 klasy naszego Gimnazjum Aleksandra Chmarzyńska wzięła udział w I edycji Konkursu Matematycznego dla Uczniów Gimnazjum powiatu świeckiego, zorganizowanego pod patronatem Wyższej Szkoły Języków Obcych w Świeciu. Brało w nim udział 11 uczniów z różnych szkół. Zmagali się oni z 15 zadaniami zamkniętymi oraz 4 otwartymi, mając na to wszystko czas 90 minut. Aleksandra zajęła I miejsce w tym konkursie i otrzymała VOUCHER TURYSTYCZNY, uprawniający do odbioru wycieczki do Ośrodka Wypoczynkowego Mazury w Krzyżach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Kowalonek

 

Wyjazd na Konkurs, ciekawe spotkania i plany na przyszłość

 • PDFDrukujEmail

Dnia 22 marca w I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”. Do Świecia przyjechali gimnazjaliści z ośmiu szkół powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa zwycięzców szkolnego etapu Konkursu w składzie: Z. Chudecka (3B) , A. Chmarzyńska (3C), A. Kotlenga (3C), O. Potocka (3A) , K. Solecki (3C). Test obejmował zadania gramatyczno-leksykalne, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, dodatkowo quiz kulturoznawczy dotyczący świąt i festiwali. Uczestnicy konkursu dostali dyplom i podziękowania. Dzięki wyjazdowi poznaliśmy bliżej szkołę ponadgimnazjalną z naszego powiatu i nie tylko. Po konkursie byliśmy zaproszeni na wykład przedstawiciela International House. Rodowity Irlandczyk opowiedział nam o swojej ojczyźnie oraz przyszłości języka irlandzkiego, o polskich emigrantach zamieszkujących Zieloną Wyspę. Usłyszeliśmy język nie tylko angielski, ale także irlandzki! Wisienką na torcie był niezwykły taniec irlandzki (tzw. „jig”) przygotowany przez uczennice Liceum. Niewiele brakowało, abyśmy poczuli się tego dnia jak w Irlandii! Miło nam także było spotkać liczne grono absolwentów naszego Gimnazjum , obecnie uczniów I LO. Z radością opowiadali oni o swoim Liceum. Stwierdzili jednogłośnie, że nasza szkoła dobrze przygotowała ich do dalszej edukacji. Absolwenci przekonywali trzecioklasistów do tego, aby szczególną uwagę zwrócili na języki obce. Zachęcali także, żeby przy podjęciu decyzji o szkole, w której dalej chcemy się kształcić, nie kierować się wyborem kolegów i koleżanek.

 

                                                                              Walentyna Ilczuk

Eliminacje gminne konkursu recytatorskiego „Słowo źródłem inspiracji”

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie Zespołu Szkół w Osiu, zarówno Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum, wzięli udział w kolejnej edycji Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”. Po wysłuchaniu prezentacji jury przyznało reprezentantom naszej placówki następujące nagrody: w kategorii klas I-III sp: I miejsce-Mikołaj Melzer, II miejsce-Adam Solecki; w kategorii klas IV-VI:  I miejsce-Aleksandra Kośmider, II miejsce-Magdalena Bocian; w kategorii gimnazjum: I miejsce: Oliwia Kołodziejczak, II miejsce-Melania Czarnowska, III miejsce-Joanna Kater. Laureaci będą reprezentować naszą gminę  w eliminacjach powiatowych. Gratulujemy! Więcej informacji na stronie www.gokosie.pl.

Beata Bucholc

O sukcesach gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail

W roku szkolnym 2015/2016  dwoje uczniów naszego Gimnazjum – Aleksandra Chmarzyńska (kl. 3 C) i Marek Pliszka (kl. 2 C) - znalazło się w ścisłym gronie  uczniów  biorących udział w finale Wojewódzkiego Konkursu  Języka Angielskiego. Z dumą i radością mamy przyjemność  ogłosić, że uczennica  naszej  szkoły,  Aleksandra Chmarzyńska z klasy 3C, uzyskała  tytuł  laureata  tegoż  konkursu w województwie kujawsko-pomorskim. Uczennica zostaje zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego i z obu części otrzymuje wynik 100%. Serdecznie  gratulujemy  i  życzymy  dalszych  sukcesów!

             

                                                                                                                        Walentyna Ilczuk

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś73
Wczoraj297
Wizyt w tygodniu2296
Wizyt w miesiącu5904
Razem321636

Jest 61 użytkowników online

HomeNasze sukcesy