Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Na szlaku

Jak kreatywnie spędzać czas poza szkołą?

 • PDFDrukujEmail

W piątek 2 czerwca 2017r. uczniowie klas pierwszych oraz drugich Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Torunia. W pierwszej kolejności udali się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie kreatywnie spędzili czas, wykonując przeróżne eksperymenty oraz korzystając z ciekawych atrakcji tego miejsca. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starówki, a  następnie wizyta w  kinie, gdzie  można było obejrzeć film „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”.  Organizatorem wycieczki była pani  Kamila Śpica-Głowacka, a opiekunami państwo: Elżbieta Kurek, Monika Zielińska i Jakub Mięsiak.

Inga Meller, kl. II A


Cudze chwalicie, swego nie znacie…

 • PDFDrukujEmail

Od 24 do 26 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania stolicy był Wilanów – letnia siedziba królewska, założona przez Jana Sobieskiego dla ukochanej żony Marysieńki. Następnie spacerowaliśmy po przepięknych Łazienkach, podziwiając Pałac na Wodzie, amfiteatr, urokliwe ogrody. W kolejnych dniach odwiedziliśmy, m.in., Centrum Nauki Kopernik, w którym spędziliśmy kilka ekscytujących godzin, poświęcając je na zmierzenie się z eksperymentami naukowymi i fascynującymi doświadczeniami. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem Stadionu Narodowego – ma imponujące rozmiary, których nie oddaje w pełni żaden przekaz telewizyjny.

Więcej

Wycieczka Wrocław-Drezno

 • PDFDrukujEmail
  W dniach 31 maja oraz 1 i 2 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia i Drezna. Na trasie naszej podróży jako pierwszy znalazł się Wrocław. To przepiękne miasto zachwyciło nas swoją architekturą i zabytkami.Podczas zwiedzania Wrocławia    spotkaliśmy czołowych polskich polityków, a także znanego z programu ,,Ojczyzna – Polszczyzna” profesora Jana Miodka. Miasto baroku, Florencja Północy, miasto muzyki, w taki sposób można by opisać Drezno, było kolejnym celem naszej podróży. Podziwialiśmy tam    niesamowite zabytki, takie jak Kościół Marii Panny (Frauenkirche) który jest jednym z najważniejszych obiektów na mapie Drezna, czy Fürstenzug – Orszak Książąt, wraz z przepięknymi mozaikami, które zdobią mur okalający przyzamkowy dziedziniec turniejowy. Następnie przeszliśmy po Brühlsche Terrase - ogromny taras, z którego rozpościerał się przepiękny widok na panoramę Drezna. Zwiedziliśmy Pałac Zwinger, a w nim Galerię Starych Mistrzów kryjącą m.in. "Madonnę Sykstyńską" - dzieło Rafaela Santi, "Śpiącą Wenus" Giorgione  oraz bogatą kolekcję obrazów malarstwa włoskiego, holenderskiego i flamandzkiego. Podziwialiśmy zbiory porcelany, zgromadzone przez Augusta Mocnego, należące do największych na świecie. W ostatnim dniu pojechaliśmy do Saksonii Szwajcarskiej jednego  z najbardziej urokliwych regionów nie tylko całych Niemiec, ale także błyszczącego górskiego kryształu na turystycznej mapie całej Europy. Zwiedziliśmy tam Twierdzę Königstein – saską górską twierdzę Augusta Mocnego, położoną nieopodal miasteczka Königstein. Zachwyciła nas również Bastei formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii. Następnie udaliśmy się do Stolpen, gdzie zwiedziliśmy zamek, w którym przetrzymywana była hrabina Cosel. Wrażenia z wycieczki na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali: organizator-Jacek Bocian i opiekunowie: Małgorzata Lisewska, Hanna Pawlik-Kiełpińska, Monika Wojnerowicz-Bocian. MWB

Chwile wzruszeń na wycieczce do Muzeum Stutthof

 • PDFDrukujEmail

Dnia 23.05.2017 r. odbyła się coroczna wycieczka klas III do Muzeum Stutthof w Sztutowie. Młodzież naszego Gimnazjum wraz z organizatorem Panem Henrykiem Porożyńskim i opiekunami miała okazję przeżyć niesamowitą lekcję historii, odwołując się do tragicznego czasu II wojny światowej. Mogliśmy zobaczyć, jak wyglądało życie osadzonych więźniów w tamtym okresie. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem sugestywnego opowiadania  pani przewodnik, która niezwykle interesująco  przedstawiła historię tego miejsca. Duże wrażenie zrobiła na nas komora gazowa, budynki mieszkalne więźniów oraz „ściana śmierci”. Poznaliśmy cały przebieg postępowania z ludźmi przebywającymi w obozie. Na zakończenie obejrzeliśmy krótki film o tematyce obozowej. Pobyt w Muzeum Stutthof wywołał w nas smutek i wzruszenie, a niejednej osobie zakręciła się symboliczna łza w oku. Odżyły uczucia patriotyczne i duma z osób, które poświęciły swoje życie za Ojczyznę. Na pocieszenie i przełamanie atmosfery wybraliśmy się do Stegny. Spacer po plaży, wspólne zdjęcia oraz spędzenie razem wolnego czasu zacieśniły w nas więzi koleżeńskie w te ostatnie dni przed zakończeniem Gimnazjum. 

Oliwia Kwidzińska, kl. III B

 


Superwycieczka gimnazjalistów z IC

 • PDFDrukujEmail

W piątek, 06.01.2017r., klasa IC wybrała się wraz z wychowawczynią, Panią  Elżbietą Kurek, na wycieczkę krajoznawczą po regionie, której ukoronowaniem miało być ognisko i pieczenie kiełbasek. Pokonując  trasę, byliśmy zaskoczeni, że w lesie jest tyle śniegu. Krajobrazy zimowe na trasie były bajeczne, dawno nie widzieliśmy takiej zimy. Podczas wyprawy świetnie się bawiliśmy, rzucaliśmy śnieżkami, woziliśmy się na sankach. Trasa nie była bardzo długa, a i tak w połowie czuliśmy się, jakbyśmy mieli zaraz zdobyć Biegun Północny. Na miejscu „czekało” już ognisko, więc  zaczęliśmy piec kiełbaski, a następnie znowu poszliśmy zjeżdżać na sankach, bo przecież trzeba było korzystać z pięknej pogody. Droga do domu minęła nam bardzo szybko, choć byliśmy zmęczeni i zmarznięci. Dzięki naszej Wychowawczyni bardzo się ze sobą zżyliśmy i mamy nadzieję, że jeszcze nieraz wybierzemy się na taką superwycieczkę.
Aniela Bettka, kl. IC


Wycieczka rowerowo-kajakowa do Tlenia

 • PDFDrukujEmail

         Dnia 17 września, w sobotę, gimnazjaliści z  klasy I c, pod opieką wychowawczyni, wybrali się na  wycieczkę rowerowo – kajakową. Trasa rowerowa prowadziła z Osia do Tlenia. Uczniowie mogli zapoznać się z zasadami poruszania się po ścieżkach i szlakach rowerowych oraz przyswajali adekwatne przepisy ruchu drogowego. W Tleniu, na plaży strzeżonej nad jeziorem Mukrza, wzięli udział w krótkim szkoleniu z zakresu podstaw manewrowania kajakiem, a następnie wybrali się na krótką wycieczkę kajakową.  Po zmaganiach rekreacyjno – sportowych odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszyscy cało i bezpiecznie wrócili do Osia. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach.

Elżbieta Kurek


Zwiedziliśmy Trzebciny...

 • PDFDrukujEmail

Dnia 14 czerwca  2016r. odbyła się wycieczka klas I gimnazjum do Nadleśnictwa Trzebciny pod opieką wychowawców: Pani Marii Kaczmarek, Pani Joanny Kowalonek oraz Pana Jacka Bociana. Na początku uczniowie wraz z wychowawcami zwiedzili obiekty - Izbę Przyrodniczo - Leśną oraz siedzibę Nadleśnictwa. Następnie wraz z przewodnikiem przeszli na ścieżkę dydaktyczną, na której czekały ich rozmaite zadania, związane z pracą leśników. Zorganizowano również ognisko z kiełbaskami. W prezencie Nadleśnictwo ufundowało nam drożdżówki oraz obdarowało firmowymi gadżetami. Na zakończenie wycieczki uczniowie integrowali się na pomoście, miło spędzając czas i słuchając muzyki. Wycieczkę uważamy za udaną, chętnie pojechalibyśmy na nią jeszcze raz.

Joanna Kater, kl. I A

Niezapomniana lekcja historii w Muzeum Stutthof

 • PDFDrukujEmail

W dniu 19 maja br. uczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Sztutowa i Stegny. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Stutthof, które powstało na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Zwiedzanie muzeum, uzupełnione projekcją filmu z okresu II wojny światowej, to niezapomniana lekcja historii. Uczniowie poznali historię obozu, warunki życia i pracy więźniów. Po chwili zadumy i refleksji uczestnicy wycieczki udali się do Stegny – nadmorskiej miejscowości turystycznej. Wędrując wzdłuż wybrzeża, uczniowie mieli okazję podziwiać uroki plaży. Nie zabrakło czasu na rekreację i mały posiłek. Wycieczkę zorganizowali wychowawcy klas trzecich wraz z panem Henrykiem Porożyńskim.

Aleksandra Chmarzyńska, kl. III C

zobacz artykuł w "Czasie Świecia"

Wyprawa do Młyna Wiedzy w Toruniu

 • PDFDrukujEmail

Dnia 27 października 2015 roku gimnazjaliści z klas trzecich udali się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Opiekunami wyprawy byli nauczyciele: pani Grażyna Bagniewska, pani Kamila Śpica-Głowacka i pan Rafał Kuzimski. W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne trzy wystawy stałe: „O obrotach” , „Rzeka” oraz „Idee”. Tematem wystawy stałej „ O obrotach” jest ruch obrotowy. Centralnym punktem wystawy „Rzeka” jest model koryta rzeki. Na wystawie znajdują się różne modele, m.in. tam i oczyszczalni ścieków. Przestrzeń wystawiennicza „Idee” jest podzielona na cztery strefy: komunikacji, sztuki i piękna, życia oraz konstruktora. Każda z nich nawiązuje do innej idei stworzonej i realizowanej przez człowieka.  Oprócz wystaw stałych znajdują się też wystawy czasowe, np. „ Gdzie wzrok nie sięga” czy „Więcej światła”.  Jedną z atrakcji jest też model wahadła Foucaulta. Wszystkie ekspozycje umożliwiają uczniom zdobycie wiedzy, którą mogą wykorzystać w szkole. To nauka połączona z zabawą.Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

 Oliwia Potocka, kl. III A

Zielona Szkoła w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku

 • PDFDrukujEmail
W ubiegłą sobotę (23 maja br.)odbyły się kolejne zajęcia pod nazwą Zielona Szkoła w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Zajęcia edukacyjne przeprowadzono w laboratorium, pracowni mikroskopowej i na pobliskiej ścieżce dydaktycznej. Gimnazjaliści  zwiedzili również Ogród Botaniczny. Po zajęciach rozpalono ognisko. Podsumowaniem cyklu wyjazdów do KPCEE (odbywały się one w ramach projektu „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…) była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy.

Rafał Kuzimski

 

"BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi,bioodpowiedzialni w województwie kujawsko-pomorskim

 • PDFDrukujEmail

W środę 13 maja br. odbyły się trzecie z kolei warsztaty "BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni w województwie kujawsko-pomorskim". Wzięli w nich udział uczniowie pierwszych klas Gimnazjum: Judyta Nawrocka, Natalia Adrych, Angelika Durajewska, Karolina Zielińska, Miłosz Wąsikowski, Paweł Jędryczka, Paweł Jezierski, Marek Pliszka, Artur Malinowski i Karol Kaczmarek pod opieką pana Rafała Kuzimskiego. Pierwszego dnia gimnazjaliści uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej po terenie rezerwatów: Jezioro Ciche, Piaseczno i Stara Rzeka.  Młodzi przyrodnicy rozpoznali wiele gatunków ptaków, zarówno wodnych jak i lądowych. Drugiego dnia odbył się rejs tramwajem wodnym po Zalewie Żurskim. Z wody obserwowano m.in.  łabędzie nieme, zimorodki, gągoły, perkozy dwuczube, trzciniaki i czaple siwe. W lesie i na okolicznych łąkach odbyły się również zajęcia z botaniki. Nowatorskie zajęcia warsztatowe oraz terenowe, pozwalające w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę z ekologii i bioróżnorodności, uczestnicy projektu cenili sobie najbardziej.                                                                                                                                                                                                   Karolina Zielińska,kl. I B

O fascynacji górami oraz wakacyjnej podróży Jedwabnym Szlakiem według Rafała Kuzimskiego

 • PDFDrukujEmail

W środę 24 września br. o godz.17 00 w GOK w Osiu odbyło się spotkanie z nauczycielem geografii w Zespole Szkół w Osiu-Rafałem Kuzimskim. Poświęcone ono zostało siedmiotygodniowej podróży przez stepy, góry i pustynie Azji Środkowej. Dość licznie zebrani uczestnicy mogli obejrzeć zdjęcia, a także posłuchać  bezpośredniej relacji człowieka, który ma odwagę realizować pasje i marzenia. Rafał Kuzimski mówił o poczuciu szczęścia prostych ludzi w kazachskim stepie, ich serdeczności, gościnności, o absurdach azjatyckiej biurokracji i…. pokorze wobec gór każdego, kto się w nie wybiera i chce wrócić żywy. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli wielu środowisk, w tym nauczycieli (na czele z Dyrektor Aleksandrą Kater) oraz uczniów.

Więcej

Harmonogram dowozów do Zespołu Szkól w Osiu

 • PDFDrukujEmail
Poniżej przedstawiamy harmonogram dowozów do Zespołu Szkól w Osiu w roku szkolnym 2014/2015:

Więcej

Ach ten Paryż...

 • PDFDrukujEmail

Wyjeżdżamy do Paryża!!! Dnia 31 maja (sobota) o godz.11.30 zebraliśmy się przed budynkiem Zespołu Szkół w Osiu. Po uprzednim sprawdzeniu dokumentów, pełni entuzjazmu ruszyliśmy w drogę. Granicę altPolski przekroczyliśmy w Świecku i wjechaliśmy na teren Niemiec. Przejeżdżaliśmy przez Niemcy, Holandię i wjechaliśmy do Francji. Każdemu z nas rozbłysły oczy, kiedy podziwialiśmy Paryż przez szybę autokaru. Mimo trudu jazdy, w tej chwili nie było widać po nas zmęczenia. Pierwszą atrakcją  była jazda metrem. W ekspresowym tempie dotarliśmy do dzielnicy Chatelet i wyspy wyspy de la Cite, na której znajduje się katedra Notre Dame. Zaszokował nas jej ogrom i piękno.

Więcej

Na karkonoskim szlaku

 • PDFDrukujEmail

W dniach 15-17 maja 2013r. odbyła się wycieczka w Karkonosze (do Karpacza) dla gimnazjalistów z Osia i Laskowic. Uczniowie wraz z nauczycielami: panią Kamilą Śpicą - Głowacką, panią Beatą Bucholc oraz pedagogami z zaprzyjaźnionej szkoły, zdobywali szczyty i zwiedzali okoliczne zabytki. Pierwszym celem wyprawy był Kościół Pokoju w Jaworze. Ta  ewangelicka świątynia z XVII wieku została wybudowana na mocy porozumień pokoju westfalskiego zawartego w 1648roku, który kończył wojnę trzydziestoletnią.


Więcej

Lubimy "kijkowanie"

 • PDFDrukujEmail

W sobotę 5 stycznia br. odbył się kolejny spacer z kijami Nordic Walking. Parking przy szkole był miejscem naszej zbiórki. Każdy uczestnik otrzymał odpowiednie dla siebie kije i wyruszyliśmy. Trasa była bardzo malownicza, prowadziła przez Starnie do punktu widokowego Zatoki.


Więcej

Na szlaku Nordic Walking

 • PDFDrukujEmail

 

W sobotę 24 listopada br. odbył się marsz z kijami Nordic Walking. Mimo brzydkiej pogody z rana grupa gimnazjalistek wraz z Panią Elą Kurek zebrała się pod szkołą, by wybrać się na spacer z kijami.

Więcej

Rowerem i w kajaku...czyli uroki Wdeckiego Parku Krajobrazowego

 • PDFDrukujEmail

W minioną sobotę, to jest 13 października, grupka uczniów naszej szkoły wraz z Panią Elą Kurek wybrała się na wycieczkę rowerową połączoną z nauką pływania kajakami turystycznymi. O 09:30 zebraliśmy się pod szkołą i po przeglądzie stanu technicznego naszych rowerów wyruszyliśmy do Żura, jadąc malowniczą trasą przez Grzybek.


Więcej

Wycieczka rowerowa do Szkółki Leśnej Wydry

 • PDFDrukujEmail

W środę, 27 czerwca 2012 roku, odbyła się wycieczka rowerowa kl. I A i IIA Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu do Szkółki Leśnej Wydry. Leśniczy – szkółkarz Marek Manikowski w interesujący sposób opowiadał o tym, jak funkcjonuje szkółka leśna, oprowadził  po kwaterach, zaprezentował deszczownię, która wywarła na nas wielkie wrażenie. Pokazywał oraz omawiał ciekawostki botaniczne i zoologiczne, dzięki czemu wycieczka nabrała charakteru nietypowej, ale niezwykle ciekawej lekcji przyrody. Na zakończenie odbyło się ognisko, za które- jak również za gadżety wręczone uczniom i opiekunom- serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Trzebciny oraz Leśniczemu Szkółki Leśnej Wydry.

BenioVita 2012

 • PDFDrukujEmail

Gościnne progi BenioVity, jak co roku, mimo zmiany właścicieli i prac remontowych na terenie ośrodka, znów stanęły otworem przed młodzieżą Zespołu Szkół w Osiu. Na miejscu czekało wiele atrakcji, m.in. meleksy, bilard, strzelanie z łuku, ognisko. Gimnazjaliści chętnie z nich korzystali, mimo iż pogoda tego dnia (26 czerwca br.) była dość kapryśna. Wyjazd zorganizował Henryk Porożyński. Nowym Właścicielom oraz Kierownictwu BenioVity dziękujemy za to, że mogliśmy miło spędzić czas poza szkołą.

W plenerze nad jeziorem Mukrza

 • PDFDrukujEmail

W dniu 1 czerwca 2012r. od godziny 11:30 do 14:00 gimnazjaliści z Osia uczestniczyli w imprezie plenerowej, zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka przez Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Szkolne Koło Caritas, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu, Koło Gospodyń Wiejskich w Tleniu oraz Radę Sołecką w Tleniu na gminnym kąpielisku nad jeziorem Mukrza. Mimo deszczowej pogody wszyscy świetnie się bawili, gdyż na uczniów czekało wiele atrakcji.


Więcej

Na wycieczce w Gdańsku przed Euro 2012

 • PDFDrukujEmail
Dnia 29 maja 2012 roku odbyła się wycieczka szkolna do Trójmiasta, w której uczestniczyły klasy IB i IC Gimnazjum pod opieką wychowawców: pani Wiesławy Herder, pana Marka Bagińskiego oraz nauczycielki matematyki pani Marii Łapińskiej.

Więcej

Podróż do ojczyzny Rumcajsa

 • PDFDrukujEmail

 

W środę  23 maja br. o godz. 4:00 sprzed Zespołu Szkół w Osiu zapakowaliśmy się do autokaru, by wyruszyć w długą, ale pełną przygód podróż do naszych południowo-zachodnich sąsiadów- Czechów. Naszym celem były: Praga i Skalne Miasto.

Więcej

Za rękę z Einsteinem...w Warszawie

 • PDFDrukujEmail

 

W ramach programu „Za rękę z Einsteinem” odbyła się dwudniowa wycieczka do stolicy. 15 listopada 2011r  nasz autokar sprzed szkoły ruszył w kierunku Warszawy.

Więcej

O Neptunie, którego…nie było

 • PDFDrukujEmail

Słoneczna pogoda, słoneczne dziewczyny i …mnóstwo pozytywnych emocji po wycieczce do Trójmiasta, która odbyła  się w sobotę 12 listopada br. Jej uczestnicy to uczniowie kl. III B Gimnazjum, dla których wychowawczyni-pani Maria Łapińska- zorganizowała wyprawę. Zdjęcia nie kłamią-wycieczka się udała.alt

Trochę Grecji w słowiańskim Biskupinie

 • PDFDrukujEmail

„Grecja-narodziny Europy”- pod tym hasłem odbył się tegoroczny festyn  w słowiańskim Biskupinie. W imprezie 22 września 2011 roku wzięli też udział uczniowie klas pierwszych naszego Gimnazjum.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś73
Wczoraj297
Wizyt w tygodniu2296
Wizyt w miesiącu5904
Razem321636

Jest 53 użytkowników online

HomeNa szlaku