Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Gimnazjum

Cukierki od Mikołaja

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na 6 grudnia, kiedy to odwiedza nas Święty Mikołaj. W tym roku również nie zawiedliśmy  się. Każdy otrzymał słodki upominek. Mikołajkowa ekipa częstowała wszystkich uczniów cukierkami.
MWB

KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO

 • PDFDrukujEmail

W październiku został ogłoszony konkurs na plakat promujący czytelnictwo. Główny celem konkursu było stworzenie plakatu, który zainspiruje do czytania książek. Na konkurs zakwalifikowały się 22 plakaty. Prace uczniów zostały wyeksponowane w formie wystawy na szkolnym korytarzu. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi wkrótce. Organizatorzy: Joanna Rajnik, Monika Wojnerowicz-Bocian.

MWB

Świąteczna pomoc

 • PDFDrukujEmail

Rusza świąteczna pomoc. Szkolne koło Caritas organizuje zbórkę produktów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących. Specjalnie oznakowane kosze znajdą się wkrótce w sklepach naszej miejscowości. Każdy może przyłączyć się do tak szczytnej akcji pomagania innym. Zebrane dary zostaną rozdysponowane zgodnie z przeznaczeniem. Otwórzmy nasze serca i pomagajmy!
MWB

Więcej

Zostań św. Mikołajem

 • PDFDrukujEmail
         Organizujemy zbiórkę zabawek, maskotek, puzzli, artykułów szkolnych i słodyczy dla przyjaciół  z domu dziecka  w  Bąkowie oraz dla  dzieci sprawnych inaczej ze Zgromadzenia Sióstr Szarytek  w Chełmnie.


KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO

 • PDFDrukujEmail

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO
Główny celem konkursu jest stworzenie plakatu, który zainspiruje do czytania książek. Plakat może zawierać hasło reklamowe.
I. Organizatorzy: Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej w Osiu Joanna Rajnik, Monika Wojnerowicz-Bocian
II.Cele konkursu: -rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie prac plastycznych, -promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, -kształcenie umiejętności tworzenia plakatu, -rozwijanie zainteresowań, umiejętności plastycznych i kreatywności

Więcej

Święto wszystkich pracowników szkoły

 • PDFDrukujEmail

Dnia 13.10.2017 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie pod kierunkiem pani Elżbiety Kurek przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Aleksandra Kater złożyła podziękowania nauczycielom i pracownikom obsługi za  trud włożony w edukację dzieci i młodzieży oraz prawidłowe funkcjonowanie szkoły. W tym szczególnym dniu  z rąk przedstawicielki Wdeckiego Parku Krajobrazowego pani Anny Karpus nagrody odebrali uczniowie szczególnie zasłużeni w dziedzinie ochrony środowiska.

Elżbieta Kurek-opiekun SU

XXVIII BIEGI OSKIE

 • PDFDrukujEmail

W dniu 07.10.2017r. na stadionie sportowym w Osiu odbyły się XXVIII OSKIE BIEGI im. Krzysztofa Malinowskiego. Zawodnicy biegali na dystansach: 400, 600, 800, 1000 i 1500 m. W zawodach udział brali również uczniowie naszej szkoły. Było sporo emocji gdyż wielu naszych zawodników i zawodniczek zajmowało czwarte miejsca. Były jednak osoby które stanęły na podium: Gracjan Warchoł –II miejsce w biegu na 800 m oraz Maciej Grzywacz – III miejsce w biegu na 400 m. Nasi zawodnicy zajęli też wysokie miejsca w klasyfikacji drużynowej: SP4-6 : II miejsce, a Gimnazjum i 7kl.: III miejsce. W tym roku po raz pierwszy było można pobiec w biegu na 10km pod nazwą „Leśna Za-Dyszka”. Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem. W tym roku udział wzięło 98 zawodników. Imprezę poprowadził Dyrektor GOK w Osiu - Andrzej Kowalski, nagrody wręczali: Dyrektor SP w Osiu – Pani Aleksandra Kater, Przewodniczący RG Osie – Pan Roman Waśkowski, Maria Malinowska, Mariusz Deinowski, Włodzimierz Kiełczyński. Do zobaczenia w przyszłym roku.
HPK

MINI PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

 • PDFDrukujEmail

W dniu 29.09.2017 r. na Orliku w Osiu odbył się gminny turniej mini piłki nożnej chłopców Szkół Podstawowych. Gościliśmy drużynę z Wierzchów. Nasi chłopcy wygrali i awansowali do zawodów podrejonowych, które również odbyły się na naszym boisku. W rozgrywkach udział wzięły następujące szkoły: SP Drzycim, SP Jeżewo, SP Lniano i SP Osie. Niestety nasza drużyna mimo dwóch wygranych i jednego remisu nie awansował a do dalszego etapu zajmując II miejsce. Awans do finału powiatowego zdobyła SP w Drzycimiu.
HPK

POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

 • PDFDrukujEmail

Dnia 25 września 2017r.w Świeciu odbyły się mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała grupa zawodniczek i zawodników która rywalizowała na dystansach 800m,1000m,1500m i 2000m. Z całej grupy 21 zawodników do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Joanna Kater, która zajęła III miejsce w biegu na 1500m. Serdecznie gratulujemy.
HPK

To było ,,To"

 • PDFDrukujEmail

Dnia 5 października 2017 r. uczniowie klas siódmych udali się do Grudziądza do kina Helios na film pt. ,,To". Dzieło jest ekranizacją liczącej ponad tysiąc stron powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Film w reżyserii Muschiettiego to horror, ale jeszcze więcej niż grozy było w nim humoru. Jednak klaun Pennywise był naprawdę demoniczny, a jego zachowanie przyprawiało o ciarki. Opiekunami wyjazdy były Panie: Grażyna Bgniewska, Małgorzata Lisewska i Monika Wojnerowicz-Bocian.
MWB

Życzenia dla Jubilata

 • PDFDrukujEmail

Caritas Diecezji Toruńskiej świętowała w czwartek, 5 października, jubileusz 25-lecia istnienia. Uroczystej Mszy św. w intencji pracowników, współpracowników, wolontariuszy i podopiecznych Caritas przewodniczył bp Andrzej Suski. W imieniu naszej szkoły życzenia z okazji tak pięknego jubileuszu złożyli przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas im. św. Wincentego a Paulo z Panem Henrykiem Porożyńskim na czele. Dziękując wszystkim za udział w uroczystości ks. prał. Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej zaznaczył, że z obrazu Jezusa Miłosiernego uczymy się wrażliwości na biedę człowieka, ale także pokornego kroczenia droga miłości, której jesteśmy sługami. Caritas Diecezji Toruńskiej została powołana do istnienia dekretem bpa Andrzeja Suskiego z 2 kwietnia 1992 r.
MWB

Pomagamy z każdym krokiem - bieg charytatywny

 • PDFDrukujEmail

Na stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce 16.09.2017 r. wystartował 3. PKO Bieg Charytatywny. Pomagali dorośli, ale także najmłodsi mieszkańcy regionu, w tym także uczniowie naszej szkoły. Na listach startowych kilkuletnie dzieciaki, ale też doświadczeni biegacze. Tak było na stadionie Zawiszy i 12 obiektach lekkoatletycznych w całym kraju. Po godzinie 10 do biegu ruszyli najmłodsi. Potem do rywalizacji stanęli dorośli. Bieg główny miał formę sztafety. Biegać mógł każdy, kto zebrał pięcioosobową drużynę. Wystarczyło pobiec choć jedno okrążenie stadionu. Zaangażowanie biegaczy zostało przeliczone na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci. Bydgoszcz zwyciężyła w rankingu ogólnopolskim, gdzie wszystkie sztafety pokonały najwięcej okrążeń.
HPK

Europejski Dzień Języków Obcych

 • PDFDrukujEmail

Dnia 26 września 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Konkurs ten przygotowany został w formie quizu i skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych. Quiz zawierał elementy wiedzy o językach obcych a także poruszał podstawowe zagadnienia realio i kulturoznawcze dotyczące krajów europejskich. Oprócz tego zawodnicy mogli pochwalić się wiedzą z zakresu literatury, sportu, filmu a także geografii. W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn, będących reprezentantami poszczególnych klas Gimnazjum. Zwycięzcą została drużyna  klasy IIC w składzie: Aniela Bettka, Anna Deinowska, Jan Bocian. Drugie miejsce przypadło drużynie klasy IIIB (Zuzanna Jakimowicz, Kamil Kuziemski, Dominik Traczyński ), natomiast trzecie miejsce zdobyła drużyna klasy IIIA (Inga Meller, Joanna Kater, Oliwia Kołodziejczak). Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na najbliższym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!

Organizator konkursu: Grażyna Kruszewska


ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

 • PDFDrukujEmail

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKAZobacz plakat akcji

Aktywna integracja w Jumpin Place- Parku Trampolin

 • PDFDrukujEmail

Dnia 22.09.2017 uczniowie  klasy 2c gimnazjum wraz z kilkoma osobami z pozostałych klas pod opieką swojej wychowawczyni udali się do Jumpin Place - Parku Trampolin w Bydgoszczy. Uczniowie mieli do dyspozycji trzy różne areny, jednak największą atrakcją okazał się basen wypełniony gąbkami. Szaleliśmy do utraty sił, ale było warto, zabawa była świetna. Wyjazd był wspaniałą okazją do aktywnej integracji.

Elżbieta Kurek

Przedstawienie pełne wzruszeń

 • PDFDrukujEmail

W piątek, 9 czerwca, uczniowie naszego Gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu wspierającym kampanię antynarkotykową. Główną jego tematyką był los 13-letniej Aśki, która przez problemy w domu wplątała się w nieodpowiednie towarzystwo. Jej matka z własnej woli nie odstawiała alkoholu, a pochłonięty pracą ojciec codziennie wracał bardzo późno do domu. Dziewczynie nie wystarczało wsparcie ze strony przyjaciółki - Anki. Pewnego wieczoru poszła na imprezę w parku, na którą zaprosił ją nowy znajomy, Marek. Po przekonującej namowie poczęstował dziewczynę narkotykiem.Po czasie z każdym problemem w domu Aśka przychodziła do Marka na imprezy, aby znowu poczuć się pozornie szczęśliwie. Dziewczyna wpadła w nałóg, nic jej nie pomagało. Zachorowała również na AIDS. Kilka lat później spotkała dawną przyjaciółkę i opowiedziała jej swoją historię, że zostało jej już niewiele czasu. Zszokowana Anka nie wiedziała, jak ją pocieszyć. Asia kazała jej tylko ostrzec innych, aby nie popełniali tego samego błędu co ona. Przedstawienie wywołało u niektórych łzy wzruszenia, dla wielu stało się również przestrogą. Wystąpili: Zuzanna Zomkowska, Oliwia Kołodziejczak, Inga Meller, Paweł Jędryczka, Miłosz Wąsikowski, Melania Czarnowska, Joanna Kater, Michał Manikowski, Dominik Cyrczak oraz Maciej Powierża. Spektakl powstał pod kierunkiem pań: Małgorzaty Dombrowskiej i Elżbiety Kurek.
Zuzanna Zomkowska, kl. IIIB

 

Konkurs ekologiczny „Szanuj swoje środowisko”2017

 • PDFDrukujEmail

5 czerwca 2017 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marek Pliszka, Artur Malinowski i Angelika Durajewska, z panem Michałem Dombrowskim jako opiekunem, wzięła udział w konkursie  „Szanuj swoje środowisko”, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Lnianie. Konkurs dotyczył tematyki ekologicznej. Pierwszym zadaniem uczestników było napisanie testu, każdy uczeń pisał test osobno, wyniki indywidualne były na końcu sumowane na konto drużyny danej szkoły. W przerwie pomiędzy konkurencjami na uczniów czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku, który miał dodać energii do pokonania kolejnego wyzwania. Następnie uczniowie w trzyosobowych drużynach przystąpili  do rozwiązywania rebusów, zagadek i krzyżówek z zakresu podręcznikowej wiedzy gimnazjalnej z biologii i geografii. Wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze, mimo zaciętej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły w ogólnych rozrachunku nieco minęli się z podium i zajęli czwarte miejsce. Nikt niczego jednak nie żałuje, nagrody otrzymali wszyscy.
Angelika Durajewska, kl. IIIC 

/

Program profilaktyczny „Archipelag Skarbów”

 • PDFDrukujEmail

W dniach 5 i 6 czerwca 2017 roku odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas II i III gimnazjum naszej szkoły prowadzone przez wyspecjalizowanych trenerów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej z Gdyni. Zajęcia realizowane były w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w poniedziałek i wtorek w godzinach od 9.00 do 12.30. W trakcie tych spotkań uczniowie sześciu  klas II i III gimnazjum pod opieką nauczycieli i pedagoga zapoznali się z szeregiem obszarów problemowych. Program obejmował zagadnienia  profilaktyki uzależnień, profilaktyki przemocy, wychowania ku miłości i odpowiedzialności za swoją seksualność, profilaktykę ciąż nastolatek i profilaktykę HIV/AIDS oraz cele ogólno profilaktyczne. Wiedza przekazywana była w sposób ciekawy, często za pomocą prezentacji multimedialnych. Uczniowie brali też aktywny udział w zadaniach w trakcie zajęć, mieli też możliwość przygotowania artystycznego wkładu w Festiwal Archipelagu Skarbów (dwie uczennice przygotowały plakat, a jeden z uczniów napisał i przeczytał wiersz). Realizatorzy programu przekazali również pedagogowi informacje dla rodziców, z którymi zostaną zapoznani we wrześniu. Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie interesujących i wartościowych warsztatów profilaktycznych dla uczniów naszej szkoły.

Przygotowała pedagog  Małgorzata Dombrowska


Jak kreatywnie spędzać czas poza szkołą?

 • PDFDrukujEmail

W piątek 2 czerwca 2017r. uczniowie klas pierwszych oraz drugich Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Torunia. W pierwszej kolejności udali się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie kreatywnie spędzili czas, wykonując przeróżne eksperymenty oraz korzystając z ciekawych atrakcji tego miejsca. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starówki, a  następnie wizyta w  kinie, gdzie  można było obejrzeć film „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”.  Organizatorem wycieczki była pani  Kamila Śpica-Głowacka, a opiekunami państwo: Elżbieta Kurek, Monika Zielińska i Jakub Mięsiak.

Inga Meller, kl. II A


Cudze chwalicie, swego nie znacie…

 • PDFDrukujEmail

Od 24 do 26 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania stolicy był Wilanów – letnia siedziba królewska, założona przez Jana Sobieskiego dla ukochanej żony Marysieńki. Następnie spacerowaliśmy po przepięknych Łazienkach, podziwiając Pałac na Wodzie, amfiteatr, urokliwe ogrody. W kolejnych dniach odwiedziliśmy, m.in., Centrum Nauki Kopernik, w którym spędziliśmy kilka ekscytujących godzin, poświęcając je na zmierzenie się z eksperymentami naukowymi i fascynującymi doświadczeniami. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem Stadionu Narodowego – ma imponujące rozmiary, których nie oddaje w pełni żaden przekaz telewizyjny.

Więcej

„Najlepszy matematyk gimnazjum” już znany!

 • PDFDrukujEmail

W poniedziałek 5 czerwca odbyła się druga część konkursu „O tytuł najlepszego matematyka  gimnazjum” . Sześcioro uczniów klas gimnazjalnych przez 90 minut zmagało się z zestawem 5 zadań otwartych. Nie zabrakło również zadań sprawdzających ich wiedzę na temat znanych matematyków i ich dzieł oraz twierdzeń, takich jak: Pitagoras, Tales i Kartezjusz.

I MIEJSCE  i  TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA  GIMNAZJUM zdobyła OLIWIA KOŁODZIEJCZAK  z kl. 2A

II MIEJSCE zajęła KAROLINA ZIELIŃSKA z kl. 3B

III MIEJSCE zajął PIOTR KWAŚNIEWSKI z kl. 2B

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM!!

Organizator konkursu: Joanna Kowalonek


I Międzyszkolny Konkurs „Las – rozumiem, podziwiam, chronię”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 2 czerwca w Gimnazjum w Warlubiu odbył się nowy konkurs, który jest jakoby następcą Konkursu „Las szansą na zdrowie”. Pomysłodawcami nowego projektu są Nadleśnictwo Osie oraz trzy gimnazja z naszego rejonu: Warlubie, Osie i Nowe i te właśnie szkoły wystawiły swoje drużyny do rywalizacji. Opiekunami oskiej drużyny byli Michał Dombrowski i Wojciech Kater. Konkurs składał się z dwóch części: sportowej i ekologicznej. W każdej z nich drużyny mogły uzyskać maksymalny wynik 75 punktów. Obie części rozpoczęły się o godzinie 10.00 przywitaniem uczniów, ich opiekunów oraz członków jury przez Dyrektora Piotra Ptacha. Na boisku szkolnym 5-osobowe zespoły uczniów zmagały się w konkurencjach sportowych, głównie sprawnościowych, ale nie tylko – trzeba było wykazać się także umiejętnościami posługiwania się sprzętem strażackim, w czym świetni okazali się uczniowie z Osia. Nie obeszło się także bez śmiesznych (zależy dla kogo?) incydentów.

Więcej

Wycieczka Wrocław-Drezno

 • PDFDrukujEmail
  W dniach 31 maja oraz 1 i 2 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia i Drezna. Na trasie naszej podróży jako pierwszy znalazł się Wrocław. To przepiękne miasto zachwyciło nas swoją architekturą i zabytkami.Podczas zwiedzania Wrocławia    spotkaliśmy czołowych polskich polityków, a także znanego z programu ,,Ojczyzna – Polszczyzna” profesora Jana Miodka. Miasto baroku, Florencja Północy, miasto muzyki, w taki sposób można by opisać Drezno, było kolejnym celem naszej podróży. Podziwialiśmy tam    niesamowite zabytki, takie jak Kościół Marii Panny (Frauenkirche) który jest jednym z najważniejszych obiektów na mapie Drezna, czy Fürstenzug – Orszak Książąt, wraz z przepięknymi mozaikami, które zdobią mur okalający przyzamkowy dziedziniec turniejowy. Następnie przeszliśmy po Brühlsche Terrase - ogromny taras, z którego rozpościerał się przepiękny widok na panoramę Drezna. Zwiedziliśmy Pałac Zwinger, a w nim Galerię Starych Mistrzów kryjącą m.in. "Madonnę Sykstyńską" - dzieło Rafaela Santi, "Śpiącą Wenus" Giorgione  oraz bogatą kolekcję obrazów malarstwa włoskiego, holenderskiego i flamandzkiego. Podziwialiśmy zbiory porcelany, zgromadzone przez Augusta Mocnego, należące do największych na świecie. W ostatnim dniu pojechaliśmy do Saksonii Szwajcarskiej jednego  z najbardziej urokliwych regionów nie tylko całych Niemiec, ale także błyszczącego górskiego kryształu na turystycznej mapie całej Europy. Zwiedziliśmy tam Twierdzę Königstein – saską górską twierdzę Augusta Mocnego, położoną nieopodal miasteczka Königstein. Zachwyciła nas również Bastei formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii. Następnie udaliśmy się do Stolpen, gdzie zwiedziliśmy zamek, w którym przetrzymywana była hrabina Cosel. Wrażenia z wycieczki na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali: organizator-Jacek Bocian i opiekunowie: Małgorzata Lisewska, Hanna Pawlik-Kiełpińska, Monika Wojnerowicz-Bocian. MWB

Święto wszystkich dzieci i …naszej szkoły

 • PDFDrukujEmail

Dnia 31 maja w naszej szkole obchodzono Dzień Dziecka. Święto zostało połączone z uroczystym otwarciem nowo dobudowanej części szkoły. Na początek dziewczęta rozegrały mecze siatkówki, a chłopcy w tym samym czasie - piłki nożnej. Eliminacje odbywały się na dużej sali gimnastycznej oraz na „Orliku”. W siatkówkę wygrały reprezentantki klas drugich, a  w piłce nożnej najlepsi okazali się trzecioklasiści. Po emocjonujących zawodach każdy uczeń mógł skosztować pysznej grochówki. Po obchodach „na sportowo” przyszedł czas na spotkanie w GOK-u, gdzie również przybyli zaproszeni goście, m.in. Starosta Powiatu Świeckiego Pan Franciszek Koszowski oraz Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski. Na początek zebrani obejrzeli sztukę pt. ,,Skrzydełka oraz występ grupy tanecznej "Gwiazdeczki", w których wystąpili uczniowie naszego Zespołu. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Aleksandra Kater wygłosiła przemówienie, w którym przedstawiła zakres wykonanych prac remontowych. Następnie przemawiali goście: Wójt Gminy Osie oraz Starosta Powiatu Świeckiego. Chociaż za rok znowu będą obchody Dnia Dziecka, to otwarcie nowej części szkoły przeszło już do historii, którą będą wspominać wszyscy uczestnicy.

 Jan Cichocki, kl. III A

 


Otwarcie nowej szkoły

 • PDFDrukujEmail

Dnia 30 maja 2017 r. nadszedł długo oczekiwany dzień, w ktorym nastąpiło uroczyste otwarcie nowodobudowanej części szkoły. Znajdują się w niej nowe pracownie, toalety, sala do gimnastyki i silownia. Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości: przedstawicieli władz gminnych, powiatowych, dyrektorów szkół oraz zaprzyjaźnionych instytucji, którzy wraz z młodzieżą, nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w tym ważnym dla nas wszystkich wydarzeniu. Oficjalne uroczystości odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, podczas których dyrektor Aleksandra Kater wyraziła ogromną radość z otwarcia nowego obiektu dydaktycznego. Złożyła serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do powstania nowej części szkoły, wręczając im symboliczne kwiaty. Młodzież Zespołu Szkół zaprezentowała się w przedstawieniu pt. ,,Skrzydełka" oraz w pokazie tanecznym grupy ,,Gwiazdeczki". Wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć prezentację komputerową przedstawiającą poszczególne etapy powstawania budynku. Doniosłym momentem uroczystości była ceremonia oficjalnego oddania do użytku budynku i przecięcia wstęgi. Ks. Konrad Baumgart poświęcił nowe pomieszczenia szkolne, życząc, aby przyniosły szczęście i pomyślność całej społeczności szkolnej. Zgromadzeni goście udali się na zwiedzanie nowej części szkoły. Przed naszą młodzieżą stoją teraz liczne wyzwania. Pragniemy, aby uczyła się wdzięczności i odpowiedzialności oraz poszanowania mienia, które zostało jej powierzone, wierząc, że nauka w nowej szkole przyniesie wymiernie wysokie wyniki edukacyjne.
MWB

Chwile wzruszeń na wycieczce do Muzeum Stutthof

 • PDFDrukujEmail

Dnia 23.05.2017 r. odbyła się coroczna wycieczka klas III do Muzeum Stutthof w Sztutowie. Młodzież naszego Gimnazjum wraz z organizatorem Panem Henrykiem Porożyńskim i opiekunami miała okazję przeżyć niesamowitą lekcję historii, odwołując się do tragicznego czasu II wojny światowej. Mogliśmy zobaczyć, jak wyglądało życie osadzonych więźniów w tamtym okresie. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem sugestywnego opowiadania  pani przewodnik, która niezwykle interesująco  przedstawiła historię tego miejsca. Duże wrażenie zrobiła na nas komora gazowa, budynki mieszkalne więźniów oraz „ściana śmierci”. Poznaliśmy cały przebieg postępowania z ludźmi przebywającymi w obozie. Na zakończenie obejrzeliśmy krótki film o tematyce obozowej. Pobyt w Muzeum Stutthof wywołał w nas smutek i wzruszenie, a niejednej osobie zakręciła się symboliczna łza w oku. Odżyły uczucia patriotyczne i duma z osób, które poświęciły swoje życie za Ojczyznę. Na pocieszenie i przełamanie atmosfery wybraliśmy się do Stegny. Spacer po plaży, wspólne zdjęcia oraz spędzenie razem wolnego czasu zacieśniły w nas więzi koleżeńskie w te ostatnie dni przed zakończeniem Gimnazjum. 

Oliwia Kwidzińska, kl. III B

 


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś295
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1255
Wizyt w miesiącu4382
Razem329923

Jest 29 użytkowników online

Homestart