Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Gimnazjum

Laureaci konkursu plastycznego w wywiadzie dla Telewizji Bydgoszcz

 • PDFDrukujEmail

Dnia 23 listopada 2018 r. laureaci konkursu plastycznego pn. ,,Przyroda i architektura województwa kujawsko pomorskiego” uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej to wydarzenie. Konkurs organizowany był pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Nowa edycja konkursu zebrała blisko 550 prac plastycznych, których autorami są dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego województwa. Niezmiernie miło jest nam poinformować , że zwycięzcy, których prace są zamieszczone w kalendarzu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na rok 2019 to aż troje uczniów naszej szkoły: Magdalena Bocian – MARZEC, Oliwia Kołodziejczak – KWIECIEŃ, Piotr Kwaśniewski – SIERPIEŃ. Wyróżnienia zdobyli: Kacper Makowski, Bartosz Minder, Aleksandra Iglińska. W związku z tym, że to właśnie szkoła w Osiu zebrała najliczniejszą pulę nagród, to nasi laureaci udzielali wywiadu dla TV Bydgoszcz, który można było obejrzeć w programie Zbliżenia dnia 23.11.20018 r.
GRATULUJEMY!
MWB

Z nostalgią o gimnazjalistach

 • PDFDrukujEmail

Absolwenci klas III pożegnali się przedstawieniem z gronem pedagogicznym i resztą szkolnej społeczności. Spektakl był pomysłem autorskim jednej z absolwentek i nawiązywał tematyką do życia w szkole. Nie zabrakło w nim treści wokalno-muzycznych, odwołujących się do uczniowskiej rzeczywistości. Dużymi owacjami zakończył się występ „grupy baletowej”, która zaprezentowała nowatorską choreografię taneczną. Pożegnalna piosenka, wykonana przez dwie uczennice, wywołała wzruszenie u publiczności. Absolwentom życzymy powodzenia, mając jednocześnie nadzieję, że minione 3 lata zapisały się w ich sercach miłymi momentami.
Maria Kaczmarek


W ŻYCIU JAK W MAMMA MIA!

 • PDFDrukujEmail

W klimacie piosenek z musicalu „Mamma Mia!” przedstawiciele Samorządu Szkolnego pod opieką Elżbiety Kurek przygotowali wspaniały pokaz umiejętności wokalnych i tanecznych. Mnóstwo pozytywnej energii oraz młodzieńcza radość wykonawców to niewątpliwe atuty projektu. Można uznać, że dzisiejsze przedstawienie to preludium do wakacji, na które wszyscy czekamy.
Beata Bucholc


Projekty edukacyjne gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail

Poniedziałkowe przedpołudnie 11 czerwca  zgromadziło w Gminnym Ośrodku Kultury gimnazjalistów klas II wraz z opiekunami, by mogli zaprezentować przygotowywane przez cały rok szkolny projekty edukacyjne. Wystąpiło dziewięć grup, a przekrój tematyczny był szeroki. Mogliśmy się dowiedzieć ciekawostek  o Mistrzostwach Świata 2018, zdrowej żywności na talerzu, Homerze i jego czasach, grze w szachy, zapobieganiu cyberprzemocy, zdrowym stylu życia w gminie Osie, a także odbyć wirtualną wycieczkę po Moskwie i USA oraz poznać zapożyczenia z języka angielskiego widoczne we współczesnej polszczyźnie. Pani Dyrektor podkreśliła, że dzisiejsza prezentacja to historyczne przedsięwzięcie, gdyż drugoklasiści po raz ostatni  w gimnazjum przygotowywali i prezentowali projekty edukacyjne.

Beata Bucholc

„Nigdy nie jest za późno…”

 • PDFDrukujEmail

Taki tytuł nosił spektakl, który uczniowie klas VII SP i II-III G obejrzeli 5 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy IIIa, IIIb, IIc, IIb i Vb (10 osób w głównej obsadzie- Oliwia K., Kamil K., Inga M., Marta D., Klaudia K., Asia  K., Ania D., Aniela B., Julita K., Paulina K.   + 2 statystów-Czarek N., Oskar K.), którym należy się ogromne podziękowanie. Podjęli się oni zagrania ról trudnych, w których dużą rolę odgrywają emocje. Właśnie odtworzenie emocji jeszcze nieznanych młodym ludziom, bo wcielali się w postać rodziców na przykład, było wielkim „aktorskim” wyzwaniem, z którym poradzili sobie doskonale. Autorem scenariusza i reżyserem była pedagog pani Małgorzata Dombrowska, a z ramienia GOK czuwał nad całością oraz dbał o efekty świetlne i dźwiękowe pan Lucjan Meller

 

Więcej

Wycieczka do Gdyni

 • PDFDrukujEmail

28 maja 2018 r. uczniowie klas siódmych i klasy trzeciej gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Gdyni. W programie znalazło się zwiedzanie Muzeum Oceanograficznego i Akwarium Morskiego, spacer po Skwerze Kościuszki - oglądanie cumujących przy nabrzeżu zabytkowych okrętów i statków żeglarskich ORP Błyskawica oraz najsłynniejszego polskiego żaglowca - Dar Pomorza, a także zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej. Opiekunowie wycieczki: Monika Wojnerowicz-Bocian, Małgorzata Lisewska, Grażyna Bagniewska, Jacek Bocian.
MWB

Przyroda i architektura województwa kujawsko-pomorskiego

 • PDFDrukujEmail

Na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy czytamy: ,,Nowa edycja konkursu plastycznego pn. „Przyroda i architektura województwa kujawsko-pomorskiego” zebrała blisko 550 prac plastycznych, których autorami są dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego województwa. Nadesłane prace ukazują wielki talent plastyczny dzieci i młodzieży, ich niebywałą wyobraźnię i umiejętność obserwacji środowiska naturalnego. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.” Niezmiernie miło jest nam poinformować , że zwycięzcy, których prace będą zdobić kalendarz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na rok 2019 to aż troje uczniów naszej szkoły: Magdalena Bocian – MARZEC, Oliwia Kołodziejczak – KWIECIEŃ, Piotr Kwaśniewski – SIERPIEŃ. Wyróżnienia zdobyli: Kacper Makowski, Bartosz Minder, Aleksandra Iglińska.
GRATULUJEMY!
MWB

„Las-rozumiem, podziwiam, chronię” 2018

 • PDFDrukujEmail

W środę, 30 maja, na boisku szkolnym odbył się konkurs wiedzy „Las-rozumiem, podziwiam, chronię”. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy przyrodniczo – ekologicznej i zasad ochrony lasów przed pożarami oraz popularyzacja historii i walorów turystycznych Ziemi Świeckiej.W konkursie wzięły udział drużyny z Warlubia i  Osia. Drużyny składały się z uczniów biorących udział w konkursie wiedzy oraz  uczniów uczestniczących w konkurencjach sprawnościowych, w tym związanych z umiejętnościami posługiwania się sprzętem strażackim. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Oliwia K., Anna D., Jan B., Joanna K., Aleksandra W., Wiktoria K., Dawid P., Eliasz B. Po zaciętej walce nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Osie. Organizatorzy konkursu to: Nadleśnictwo Osie, Ochotnicza Straż Pożarna w Osiu, Wdecki Park Krajobrazowy i Szkoła Podstawowa w Osiu.
Kamila Śpica-Głowacka  


NAJLEPSZY MATEMATYK W SZKOLE JEST JUŻ ZNANY!

 • PDFDrukujEmail

We wtorek 22 maja 2018 r. odbyła się druga część konkursu „O tytuł najlepszego matematyka”.  W tym roku tylko troje uczniów zdobyło wystarczającą liczbę punktów, aby przystąpić do drugiego etapu. Przez 90 minut zmagali się oni z zestawem pięciu zadań otwartych,  dzielnie walcząc o pierwsze miejsce. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE  i  TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA W GIMNAZJUM zdobyła ANNA D.  z kl. 2C

II MIEJSCE zajął  PIOTR K. z kl. 3B

III MIEJSCE zajęła ANIELA B. z kl. 2C

 SERDECZNIE  GRATULUJEMY  I  ŻYCZYMY  DALSZYCH  MATEMATYCZNYCH  SUKCESÓW !

Organizator konkursu: Joanna Kowalonek


Słowo źródłem inspiracji

 • PDFDrukujEmail

18.05.2018 r. w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu odbył się kolejny - powiatowy etap konkursu recytatorskiego Turniej Słowa pn . ,,Słowo źródłem inspiracji". Uczestniczyły w nim laureatki etapu gminnego: Oliwia Kołodziejczak, Magdalena Bocian, Aleksandra Kośmider. Do kolejnego etapu zakwalifikowała się Oliwia Kołodziejczak, a Magdalena Bocian zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.
MWB

Diecezjalny Konkurs Prezentacji Multimedialnych

 • PDFDrukujEmail

Dnia 16 maja 2018 r. w Bobowie odbyło się uroczyste podsumowanie diecezjalnego Konkursu Prezentacji Multimedialnych ,,Ojczyzna w życiu Jana Pawła II. Nagrodę w w/w konkursie odebrała uczennica naszej szkoły Magdalena Bocian, która swoją pracę przygotowała pod kierunkiem pana Henryka Porożyńskiego. Gratulujemy!
MWB

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 • PDFDrukujEmail

Dnia 26.04.2018 r. okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów klasy szkoły podstawowej i gimnazjum był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych. Treści scenariusza przybliżyły uczniom okoliczności powstania tego ważnego dokumentu, twórców ustawy i jej główne postanowienia. Wystąpili: Wiktoria Dąbrowska, Anna Deinowska, Magdalena Bocian, Natalia Wąsikowska, Julia Weisbrołt, Agnieszka Kotlenga, Zuzanna Sowińska, Maciej Kaczmarek, Jan Bocian, Jan Klonder, Adam Solecki. Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem Pań: Wiesławy Herder i Bogumiły Karpus.
MWB

,,Bory Tucholskie w oczach dziecka"

 • PDFDrukujEmail

XXVIII edycja konkursu plastycznego ,,Bory Tucholskie w oczach dziecka" już za nami. 27 kwietnia odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom. Pośród nich znaleźli się: Karolina Gugała, Dorota Kesner, Klaudiusz Kwaśniewski, Jakub Sowiński, Magdalena Bocian, Julia Spychalska, Julita Kwidzińska, Wiktoria Dworakowska. W Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu można podziwiać wystawę prac wszystkich uczestników konkursu. Serdecznie gratulujemy.
MWB

Na kociewską nutę

 • PDFDrukujEmail

„Na kociewską nutę”- pod takim hasłem odbył się tegoroczny międzypowiatowy konkurs plastyczny, organizowany przez PSP oraz Urząd Gminy w Warlubiu. Konkurs wpisał się już w kalendarz stałych imprez w naszym regionie. W tym roku odbyła się jego XXII edycja. Podczas uroczystej gali kociewskiej, która miała miejsce 12 kwietnia, wręczono nagrody laureatom. Wśród nich znalazły się uczennice naszej szkoły: Natalia Ziółkowska, Zuzanna Jankowska, Anna Deinowska. Serdecznie gratulujemy!
MWB

Konkurs recytatorski ,,Słowem opowiedziane"

 • PDFDrukujEmail

10.04.18 r. w GOK-u w Osiu odbył się konkurs recytatorski ,,Słowem opowiedziane". Naszą szkołę reprezentowało 16. uczestników z klas IV- VI, VII S.P. i I-III Gim. Młodzi recytatorzy przedstawili nie tylko poezję i prozę polską, ale sięgnęli do literatury światowej. Każdy z nich reprezentował wysoki poziom. Jury w składzie: p. Małgorzata Dombrowska, p. Maria Siekierkowska i p. Joanna Rajnik, po długiej debacie ogłosiło wyniki. Klasy IV- VI reprezentować w Świeciu będą następujące osoby: Agnieszka Kubera, Małgorzata Kawecka, Julia Arczyńska. Klasy VII i Gimnazjum- Oliwia Kołodziejczak , Magdalena Bocian, Aleksandra Kośmider. Wszystkim uczestnikom konkursu, jak i ich rodzicom oraz nauczycielom, gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.
ML

Kiermasz wielkanocny

 • PDFDrukujEmail

W dniach 21-23 marca trwać będzie w naszej szkole kiermasz wielkanocny.  Wszyscy chętni moga zaopatrzyć się w ręcznie robione ozdoby wielkanocne. Patronat nad akcją objął samorząd uczniowski wraz z opiekunami. Pieniądze zebrane ze sprzedaży dekoracji przeznaczone zostaną dla potrzebujących w naszej gminie.
MWB

Zapobiegajmy pożarom - etap powiatowy

 • PDFDrukujEmail

W dniu 5 stycznia 2018 r. w Świeciu odbył się powiatowy etap konkursu plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom". Konkurs przebiega pod patronatem ZOSP. Miło nam poinformować, że komisja w składzie: Iwona Karolewska, Ewa Gromowska, Józef Gawrych, włoniła zwycięzców, których prace będą rywalizować  w etapie wojewódzkim. Laureatami etapu powiatowego zostali: Wiktoria Baszanowska (kl. V), Dawid Pawlik (kl. III gim.), Joanna Kater (kl. III gim.), Magdalena Bocian (kl. VII). Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu konkursu.
MWB

FESTIWAL TALENTÓW 2018

 • PDFDrukujEmail

Nie można pytać życia o sens, można mu tylko sens nadać…
Cała wielkość naszej przygody polega na życiu, alt
które przychodzi do nas z pustymi rękoma,
lecz opuścić nas może wzbogacone i przekształcone.”
Romain Gary

Pierwszy Festiwal Talentów  2018 należy już do historii. Jego celem było zaprezentowanie pasji i talentów młodych ludzi, którzy, tak jak mówi cytat, swoimi zainteresowaniami, i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych prezentowali talenty wokalne, instrumentalne, literackie, taneczne, gimnastyczne, naukowe. Młodzi artyści zachwycili wszystkich swoim profesjonalizmem i kreatywnością.  Wystąpili: Julia Gierczak,Emilia Sokołowska, Wiktor Melzer, Zofia Chudecka, Cecylia Ayaba, Wiktoria Pozorska, Zofia Suchomska, Maksymilian Wąsikowski, Amelia Grabska, Bianka Babińska, Alicja Babińska, Karol Piekarski, Agnieszka Kubera, Julia Weisbrołt, Oliwia Ciszewska, Marcelina Steffan, Natalia Ziółkowska, Krzysztof Sprada, Aleksandra Hinkelmann, Agata Lipkowska, Aleksandra Spychalska, Aniela Bettka, Anna Deinowska, Oliwia Kołodziejczak, Klaudia Krupa, Aleksandra Wesołowska, Weronika Ziółkowska, Aleksandra Zwiefka, Inga Meller, Aleksandra Kośmider, Aleksandra Miszke, Emilia Lisewska, Paulina Gugała, Joanna Kater, Marta Kubera, Martyna Mączkowska, Marcin Zieliński, Tomasz Czechowski.
Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy. Echa festiwalu  pobrzmiewać będą w naszych głowach jeszcze długo. 
MWB

,,Wolności oddać nie umiem"- Gabriela Fleszara opowieści o uzależnieniach i życiu...

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym młodzież klas siódmych oraz  drugich gimnazjum naszej szkoły, uczestniczyła w spotkaniu, w ramach założeń programu wychowawczo-profilaktycznego. O swoich doświadczeniach i dokonywaniu właściwych wyborów mówił uczniom Gabriel Fleszar, znany głównie z przeboju „Kroplą deszczu”. Muzyk przybliżał uczniom skutki palenia papierosów, nadużywania alkoholu czy narkotyków. Podczas spotkana opowiedział młodzieży o uzależnieniach i jak w rzeczywistości wygląda walka o własną wolność. Dla przestrogi przywołał historie ludzi, którzy sukces w show biznesie okupili własnym zdrowiem i życiem. Fleszar opowieści ilustrował piosenkami, były to utwory min. Madonny, zespołu Chłopcy z Placu broni oraz jego własne, a ich wykonanie spotkało się z zasłużonym aplauzem publiczności. Artysta starał się uświadomić młodzieży, że życie jest ciekawsze bez używek, które dają jedynie złudzenie szczęścia, a tak naprawdę niosą cierpienie i często śmierć.

MWB

Za nami międzyszkolny etap konkursu plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom"

 • PDFDrukujEmail

Za nami I międzyszkolny etap konkursu plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom".  Jury w składzie: Mirosław Nagórski, Bożena Głąb-Hebda, Joanna Rajnik, Krzysztof Kessler, dokonało oceny prac i wyłoniło reprezentantów  w dalszym, powiatowym etapie w/w konkursu. Oto nagrodzeni uczniowie:
KATEGORIA szkoła podstawowa klasy IV-VI
I miejsce Kornelia Deinowska, II miejsce Antonina Bocian, III miejsce Martyna Manikowska, wyróżnienia w tej kategorii zdobyły: Wiktoria Baszanowska i Weronika Kwidzińska.
KATEGORIA klasy VII i oddziały gimnazjalne
I miejsce Aleksandra Sondowska, Magdalena Bocian, Patrycja Pawlik, II miejsce Joanna Kater, Anna Deinowska, Sylwia Wiśniewska, III miejsce Zuzanna Jakimowicz, Wiktoria Kędzierska, Martyna Mączkowska, wyróżnienie w tej kategorii zdobył Dawid Pawlik.
MWB

KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO- ROZSTRZYGNIĘTY!

 • PDFDrukujEmail

Na konkurs ,,Plakat promujący czytelnictwo" zakwalifikowały się 22 prace które stworzyły wystawę na szkolnym korytarzu. Jury w składzie: Bożena Głąb- Hebda , Monika, Wojnerowicz-Bocian, Joanna Rajnik, dnia 04.12.2017 r. dokonało oceny prac przyznając nagrody:
Klasy 7
I miejsce Magdalena Bocian, Martyna Mazuch, Wiesława Gibas, Małgorzata Pawlik- kl. 7 a
II miejsce Martyna Mączkowska, Aleksandra Iglińska, Marta Kubera, Klaudia Krasucka – kl. 7b
III miejsce Remigiusz Cyrczak, Patryk Czubek, Bartosz Kuzimski- kl.7a
Oddziały gimnazjalne
I miejsce Inga Meller, Oliwia Kołodziejczak, Julia Spychalska, Julita Kwidzińska, Paulina Gugała kl. III a
II miejsce Aleksandra Spychalska, Jan Klonder, Agata Lipkowska, Sylwia Warczak kl. II a
III miejsce Joanna Kater, Zuzanna Zawadzińska, Agata Turzyńska, Marta Dambek- kl. III a
IV miejsce Angelika Łepek, Sandra Depka kl. III c
MWB

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA 2017

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego pn. ,,Najpiękniejsza karta świąteczna 2017” udział wzięły 193 prace uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Kartki stworzyły świąteczną wystawę, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Jak co roku uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Kartki zostały wysłane wraz z życzeniami świątecznymi do różnych instytucji i przyjaciół szkoły. Sponsorami tegorocznych nagrod są: Krzysztof Otlewski ,,OKK Otlewski",  Mirosława i Mirosław Gzella ,,Eko Tank'' oraz Halina i Adam Malinowscy ,,MADROS".
MWB
Nagrodzeni uczniowie: 1. Martyna Manikowska 2. Monika Pawlik 3. Dorota Kesner 4. Angelika

Więcej

Klasowe spotkania wigilijne

 • PDFDrukujEmail

Tradycyjnie, przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie  zasiedli  przy klasowych stołach wigiljnych. Łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia pełne serdeczności i wzajemnej życzliwości. Po symbolicznej ,,wieczerzy" śpiewali kolędy i wymieniali się upomnkami światecznymi. Składamy w tym miejscu podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu klasowych wigilii.
MWB

Koncert świąteczny

 • PDFDrukujEmail

Święta Bożego Narodzenia, to piękny czas. To magia opleciona zwyczajami, tradycjami i wierzeniami, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. W tę uwielbianą przez nas atmosferę najpiękniejszych świąt wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły. Wystąpili oni w koncercie świątecznym, przygotowanym pod kierunkiem Pani Elżbiety Kurek. Usłyszeliśmy tradycyjne piosenki świąteczne i kolędy we wzruszającej aranżacji. Publiczność spędziła czas w niesamowitej, świątecznej, muzycznej atmosferze. W popołudniowej odsłonie koncertu uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy. Impreza miała miejsce 22 grudnia 2017 r.
MWB

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku z niecierpliwoci czekamy na 6 grudnia, kiedy to odwiedza nas wity Mikoaj. W tym roku rwnie nie zawiedlimy  si. Kady otrzyma sodki upominek. Mikoajkowa ekipa czstowaa wszystkich uczniw cukierkami.
MWB

 • PDFDrukujEmail

Rusza witeczna pomoc. Szkolne koo Caritas organizuje zbrk produktw ywnociowych dla najbardziej potrzebujcych. Specjalnie oznakowane kosze znajd si wkrtce w sklepach naszej miejscowoci. Kady moe przyczy si do tak szczytnej akcji pomagania innym. Zebrane dary zostan rozdysponowane zgodnie z przeznaczeniem. Otwrzmy nasze serca i pomagajmy!
MWB

Więcej

Więcej artykułów…

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś185
Wczoraj322
Wizyt w tygodniu2962
W tym miesiącu5663
Razem763710

Jest 34 użytkowników online

Homestart