Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Gimnazjum

Kiermasz wielkanocny

 • PDFDrukujEmail

W dniach 21-23 marca trwać będzie w naszej szkole kiermasz wielkanocny.  Wszyscy chętni moga zaopatrzyć się w ręcznie robione ozdoby wielkanocne. Patronat nad akcją objął samorząd uczniowski wraz z opiekunami. Pieniądze zebrane ze sprzedaży dekoracji przeznaczone zostaną dla potrzebujących w naszej gminie.
MWB

Zapobiegajmy pożarom - etap powiatowy

 • PDFDrukujEmail

W dniu 5 stycznia 2018 r. w Świeciu odbył się powiatowy etap konkursu plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom". Konkurs przebiega pod patronatem ZOSP. Miło nam poinformować, że komisja w składzie: Iwona Karolewska, Ewa Gromowska, Józef Gawrych, włoniła zwycięzców, których prace będą rywalizować  w etapie wojewódzkim. Laureatami etapu powiatowego zostali: Wiktoria Baszanowska (kl. V), Dawid Pawlik (kl. III gim.), Joanna Kater (kl. III gim.), Magdalena Bocian (kl. VII). Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu konkursu.
MWB

FESTIWAL TALENTÓW 2018

 • PDFDrukujEmail

Nie można pytać życia o sens, można mu tylko sens nadać…
Cała wielkość naszej przygody polega na życiu, alt
które przychodzi do nas z pustymi rękoma,
lecz opuścić nas może wzbogacone i przekształcone.”
Romain Gary

Pierwszy Festiwal Talentów  2018 należy już do historii. Jego celem było zaprezentowanie pasji i talentów młodych ludzi, którzy, tak jak mówi cytat, swoimi zainteresowaniami, i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych prezentowali talenty wokalne, instrumentalne, literackie, taneczne, gimnastyczne, naukowe. Młodzi artyści zachwycili wszystkich swoim profesjonalizmem i kreatywnością.  Wystąpili: Julia Gierczak,Emilia Sokołowska, Wiktor Melzer, Zofia Chudecka, Cecylia Ayaba, Wiktoria Pozorska, Zofia Suchomska, Maksymilian Wąsikowski, Amelia Grabska, Bianka Babińska, Alicja Babińska, Karol Piekarski, Agnieszka Kubera, Julia Weisbrołt, Oliwia Ciszewska, Marcelina Steffan, Natalia Ziółkowska, Krzysztof Sprada, Aleksandra Hinkelmann, Agata Lipkowska, Aleksandra Spychalska, Aniela Bettka, Anna Deinowska, Oliwia Kołodziejczak, Klaudia Krupa, Aleksandra Wesołowska, Weronika Ziółkowska, Aleksandra Zwiefka, Inga Meller, Aleksandra Kośmider, Aleksandra Miszke, Emilia Lisewska, Paulina Gugała, Joanna Kater, Marta Kubera, Martyna Mączkowska, Marcin Zieliński, Tomasz Czechowski.
Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy. Echa festiwalu  pobrzmiewać będą w naszych głowach jeszcze długo. 
MWB

,,Wolności oddać nie umiem"- Gabriela Fleszara opowieści o uzależnieniach i życiu...

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym młodzież klas siódmych oraz  drugich gimnazjum naszej szkoły, uczestniczyła w spotkaniu, w ramach założeń programu wychowawczo-profilaktycznego. O swoich doświadczeniach i dokonywaniu właściwych wyborów mówił uczniom Gabriel Fleszar, znany głównie z przeboju „Kroplą deszczu”. Muzyk przybliżał uczniom skutki palenia papierosów, nadużywania alkoholu czy narkotyków. Podczas spotkana opowiedział młodzieży o uzależnieniach i jak w rzeczywistości wygląda walka o własną wolność. Dla przestrogi przywołał historie ludzi, którzy sukces w show biznesie okupili własnym zdrowiem i życiem. Fleszar opowieści ilustrował piosenkami, były to utwory min. Madonny, zespołu Chłopcy z Placu broni oraz jego własne, a ich wykonanie spotkało się z zasłużonym aplauzem publiczności. Artysta starał się uświadomić młodzieży, że życie jest ciekawsze bez używek, które dają jedynie złudzenie szczęścia, a tak naprawdę niosą cierpienie i często śmierć.

MWB

Za nami międzyszkolny etap konkursu plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom"

 • PDFDrukujEmail

Za nami I międzyszkolny etap konkursu plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom".  Jury w składzie: Mirosław Nagórski, Bożena Głąb-Hebda, Joanna Rajnik, Krzysztof Kessler, dokonało oceny prac i wyłoniło reprezentantów  w dalszym, powiatowym etapie w/w konkursu. Oto nagrodzeni uczniowie:
KATEGORIA szkoła podstawowa klasy IV-VI
I miejsce Kornelia Deinowska, II miejsce Antonina Bocian, III miejsce Martyna Manikowska, wyróżnienia w tej kategorii zdobyły: Wiktoria Baszanowska i Weronika Kwidzińska.
KATEGORIA klasy VII i oddziały gimnazjalne
I miejsce Aleksandra Sondowska, Magdalena Bocian, Patrycja Pawlik, II miejsce Joanna Kater, Anna Deinowska, Sylwia Wiśniewska, III miejsce Zuzanna Jakimowicz, Wiktoria Kędzierska, Martyna Mączkowska, wyróżnienie w tej kategorii zdobył Dawid Pawlik.
MWB

KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO- ROZSTRZYGNIĘTY!

 • PDFDrukujEmail

Na konkurs ,,Plakat promujący czytelnictwo" zakwalifikowały się 22 prace które stworzyły wystawę na szkolnym korytarzu. Jury w składzie: Bożena Głąb- Hebda , Monika, Wojnerowicz-Bocian, Joanna Rajnik, dnia 04.12.2017 r. dokonało oceny prac przyznając nagrody:
Klasy 7
I miejsce Magdalena Bocian, Martyna Mazuch, Wiesława Gibas, Małgorzata Pawlik- kl. 7 a
II miejsce Martyna Mączkowska, Aleksandra Iglińska, Marta Kubera, Klaudia Krasucka – kl. 7b
III miejsce Remigiusz Cyrczak, Patryk Czubek, Bartosz Kuzimski- kl.7a
Oddziały gimnazjalne
I miejsce Inga Meller, Oliwia Kołodziejczak, Julia Spychalska, Julita Kwidzińska, Paulina Gugała kl. III a
II miejsce Aleksandra Spychalska, Jan Klonder, Agata Lipkowska, Sylwia Warczak kl. II a
III miejsce Joanna Kater, Zuzanna Zawadzińska, Agata Turzyńska, Marta Dambek- kl. III a
IV miejsce Angelika Łepek, Sandra Depka kl. III c
MWB

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA 2017

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego pn. ,,Najpiękniejsza karta świąteczna 2017” udział wzięły 193 prace uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Kartki stworzyły świąteczną wystawę, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Jak co roku uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Kartki zostały wysłane wraz z życzeniami świątecznymi do różnych instytucji i przyjaciół szkoły. Sponsorami tegorocznych nagrod są: Krzysztof Otlewski ,,OKK Otlewski",  Mirosława i Mirosław Gzella ,,Eko Tank'' oraz Halina i Adam Malinowscy ,,MADROS".
MWB
Nagrodzeni uczniowie: 1. Martyna Manikowska 2. Monika Pawlik 3. Dorota Kesner 4. Angelika

Więcej

Klasowe spotkania wigilijne

 • PDFDrukujEmail

Tradycyjnie, przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie  zasiedli  przy klasowych stołach wigiljnych. Łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia pełne serdeczności i wzajemnej życzliwości. Po symbolicznej ,,wieczerzy" śpiewali kolędy i wymieniali się upomnkami światecznymi. Składamy w tym miejscu podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu klasowych wigilii.
MWB

Koncert świąteczny

 • PDFDrukujEmail

Święta Bożego Narodzenia, to piękny czas. To magia opleciona zwyczajami, tradycjami i wierzeniami, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. W tę uwielbianą przez nas atmosferę najpiękniejszych świąt wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły. Wystąpili oni w koncercie świątecznym, przygotowanym pod kierunkiem Pani Elżbiety Kurek. Usłyszeliśmy tradycyjne piosenki świąteczne i kolędy we wzruszającej aranżacji. Publiczność spędziła czas w niesamowitej, świątecznej, muzycznej atmosferze. W popołudniowej odsłonie koncertu uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy. Impreza miała miejsce 22 grudnia 2017 r.
MWB

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku z niecierpliwoci czekamy na 6 grudnia, kiedy to odwiedza nas wity Mikoaj. W tym roku rwnie nie zawiedlimy  si. Kady otrzyma sodki upominek. Mikoajkowa ekipa czstowaa wszystkich uczniw cukierkami.
MWB

 • PDFDrukujEmail

Rusza witeczna pomoc. Szkolne koo Caritas organizuje zbrk produktw ywnociowych dla najbardziej potrzebujcych. Specjalnie oznakowane kosze znajd si wkrtce w sklepach naszej miejscowoci. Kady moe przyczy si do tak szczytnej akcji pomagania innym. Zebrane dary zostan rozdysponowane zgodnie z przeznaczeniem. Otwrzmy nasze serca i pomagajmy!
MWB

Więcej

 • PDFDrukujEmail
         Organizujemy zbirk zabawek, maskotek, puzzli, artykuw szkolnych i sodyczy dla przyjaci  z domu dziecka  w  Bkowie oraz dla  dzieci sprawnych inaczej ze Zgromadzenia Sistr Szarytek  w Chemnie.


 • PDFDrukujEmail

Dnia 13.10.2017 roku odby si w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie pod kierunkiem pani Elbiety Kurek przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Aleksandra Kater zoya podzikowania nauczycielom i pracownikom obsugi za trud woony w edukacj dzieci i modziey oraz prawidowe funkcjonowanie szkoy. W tym szczeglnym dniu z rk przedstawicielki Wdeckiego Parku Krajobrazowego pani Anny Karpus nagrody odebrali uczniowie szczeglnie zasueni w dziedzinie ochrony rodowiska.

Elbieta Kurek-opiekun SU

XXVIII BIEGI OSKIE

 • PDFDrukujEmail

W dniu 07.10.2017r. na stadionie sportowym w Osiu odbyy si XXVIII OSKIE BIEGI im. Krzysztofa Malinowskiego. Zawodnicy biegali na dystansach: 400, 600, 800, 1000 i 1500 m. W zawodach udzia brali rwnie uczniowie naszej szkoy. Byo sporo emocji gdy wielu naszych zawodnikw i zawodniczek zajmowao czwarte miejsca. Byy jednak osoby ktre stany na podium: Gracjan Warcho ?II miejsce w biegu na 800 m oraz Maciej Grzywacz ? III miejsce w biegu na 400 m. Nasi zawodnicy zajli te wysokie miejsca w klasyfikacji druynowej: SP4-6 : II miejsce, a Gimnazjum i 7kl.: III miejsce. W tym roku po raz pierwszy byo mona pobiec w biegu na 10km pod nazw ?Lena Za-Dyszka?. Bieg cieszy si duym zainteresowaniem. W tym roku udzia wzio 98 zawodnikw. Imprez poprowadzi Dyrektor GOK w Osiu - Andrzej Kowalski, nagrody wrczali: Dyrektor SP w Osiu ? Pani Aleksandra Kater, Przewodniczcy RG Osie ? Pan Roman Wakowski, Maria Malinowska, Mariusz Deinowski, Wodzimierz Kieczyski. Do zobaczenia w przyszym roku.
HPK

 • PDFDrukujEmail

W dniu 29.09.2017 r. na Orliku w Osiu odby si gminny turniej mini piki nonej chopcw Szk Podstawowych. Gocilimy druyn z Wierzchw. Nasi chopcy wygrali i awansowali do zawodw podrejonowych, ktre rwnie odbyy si na naszym boisku. W rozgrywkach udzia wziy nastpujce szkoy: SP Drzycim, SP Jeewo, SP Lniano i SP Osie. Niestety nasza druyna mimo dwch wygranych i jednego remisu nie awansowa a do dalszego etapu zajmujc II miejsce. Awans do finau powiatowego zdobya SP w Drzycimiu.
HPK

 • PDFDrukujEmail

Dnia 25 wrzenia 2017r.w wieciu odbyy si mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przeajowych. Nasz szko reprezentowaa grupa zawodniczek i zawodnikw ktra rywalizowaa na dystansach 800m,1000m,1500m i 2000m. Z caej grupy 21 zawodnikw do etapu wojewdzkiego zakwalifikowaa si Joanna Kater, ktra zaja III miejsce w biegu na 1500m. Serdecznie gratulujemy.
HPK

 • PDFDrukujEmail

Dnia 5 padziernika 2017 r. uczniowie klas sidmych udali si do Grudzidza do kina Helios na film pt. ,,To". Dzieo jest ekranizacj liczcej ponad tysic stron powieci Stephena Kinga pod tym samym tytuem. Film w reyserii Muschiettiego to horror, ale jeszcze wicej ni grozy byo w nim humoru. Jednak klaun Pennywise by naprawd demoniczny, a jego zachowanie przyprawiao o ciarki. Opiekunami wyjazdy byy Panie: Grayna Bgniewska, Magorzata Lisewska i Monika Wojnerowicz-Bocian.
MWB

 • PDFDrukujEmail

Caritas Diecezji Toruskiej witowaa w czwartek, 5 padziernika, jubileusz 25-lecia istnienia. Uroczystej Mszy w. w intencji pracownikw, wsppracownikw, wolontariuszy i podopiecznych Caritas przewodniczy bp Andrzej Suski. W imieniu naszej szkoy yczenia z okazji tak piknego jubileuszu zoyli przedstawiciele Szkolnego Koa Caritas im. w. Wincentego a Paulo z Panem Henrykiem Poroyskim na czele. Dzikujc wszystkim za udzia w uroczystoci ks. pra. Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruskiej zaznaczy, e z obrazu Jezusa Miosiernego uczymy si wraliwoci na bied czowieka, ale take pokornego kroczenia droga mioci, ktrej jestemy sugami. Caritas Diecezji Toruskiej zostaa powoana do istnienia dekretem bpa Andrzeja Suskiego z 2 kwietnia 1992 r.
MWB

 • PDFDrukujEmail

Na stadionach lekkoatletycznych w caej Polsce 16.09.2017 r. wystartowa 3. PKO Bieg Charytatywny. Pomagali doroli, ale take najmodsi mieszkacy regionu, w tym take uczniowie naszej szkoy. Na listach startowych kilkuletnie dzieciaki, ale te dowiadczeni biegacze. Tak byo na stadionie Zawiszy i 12 obiektach lekkoatletycznych w caym kraju. Po godzinie 10 do biegu ruszyli najmodsi. Potem do rywalizacji stanli doroli. Bieg gwny mia form sztafety. Biega mg kady, kto zebra picioosobow druyn. Wystarczyo pobiec cho jedno okrenie stadionu. Zaangaowanie biegaczy zostao przeliczone na obiady dla najbardziej potrzebujcych dzieci. Bydgoszcz zwyciya w rankingu oglnopolskim, gdzie wszystkie sztafety pokonay najwicej okre.
HPK

 • PDFDrukujEmail

Dnia 26 wrzenia 2017r. odby si w naszej szkole konkurs z okazji Europejskiego Dnia Jzykw Obcych. Konkurs ten przygotowany zosta w formie quizu i skierowany by do uczniw klas gimnazjalnych. Quiz zawiera elementy wiedzy o jzykach obcych a take porusza podstawowe zagadnienia realio i kulturoznawcze dotyczce krajw europejskich. Oprcz tego zawodnicy mogli pochwali si wiedz z zakresu literatury, sportu, filmu a take geografii. W konkursie wzio udzia sze trzyosobowych druyn, bdcych reprezentantami poszczeglnych klas Gimnazjum. Zwycizc zostaa druyna  klasy IIC w skadzie: Aniela Bettka, Anna Deinowska, Jan Bocian. Drugie miejsce przypado druynie klasy IIIB (Zuzanna Jakimowicz, Kamil Kuziemski, Dominik Traczyski ), natomiast trzecie miejsce zdobya druyna klasy IIIA (Inga Meller, Joanna Kater, Oliwia Koodziejczak). Uroczyste wrczenie nagrd odbdzie si na najbliszym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluj!

Organizator konkursu: Grayna Kruszewska


 • PDFDrukujEmail

ZBIRKA YWNOCI I RODKW CZYSTOCI DLA ZWIERZT ZE SCHRONISKAZobacz plakat akcji

Aktywna integracja w Jumpin Place- Parku Trampolin

 • PDFDrukujEmail

Dnia 22.09.2017 uczniowie klasy 2c gimnazjum wraz z kilkoma osobami z pozostaych klas pod opiek swojej wychowawczyni udali si do Jumpin Place - Parku Trampolin w Bydgoszczy. Uczniowie mieli do dyspozycji trzy rne areny, jednak najwiksz atrakcj okaza si basen wypeniony gbkami. Szalelimy do utraty si, ale byo warto, zabawa bya wietna. Wyjazd by wspania okazj do aktywnej integracji.

Elbieta Kurek

 • PDFDrukujEmail

W pitek, 9 czerwca, uczniowie naszego Gimnazjum zaprezentowali swoje umiejtnoci aktorskie w przedstawieniu wspierajcym kampani antynarkotykow. Gwn jego tematyk by los 13-letniej Aki, ktra przez problemy w domu wpltaa si w nieodpowiednie towarzystwo. Jej matka z wasnej woli nie odstawiaa alkoholu, a pochonity prac ojciec codziennie wraca bardzo pno do domu. Dziewczynie nie wystarczao wsparcie ze strony przyjaciki - Anki. Pewnego wieczoru posza na imprez w parku, na ktr zaprosi j nowy znajomy, Marek. Po przekonujcej namowie poczstowa dziewczyn narkotykiem.Po czasie z kadym problemem w domu Aka przychodzia do Marka na imprezy, aby znowu poczu si pozornie szczliwie. Dziewczyna wpada w nag, nic jej nie pomagao. Zachorowaa rwnie na AIDS. Kilka lat pniej spotkaa dawn przyjacik i opowiedziaa jej swoj histori, e zostao jej ju niewiele czasu. Zszokowana Anka nie wiedziaa, jak j pocieszy. Asia kazaa jej tylko ostrzec innych, aby nie popeniali tego samego bdu co ona. Przedstawienie wywoao u niektrych zy wzruszenia, dla wielu stao si rwnie przestrog. Wystpili: Zuzanna Zomkowska, Oliwia Koodziejczak, Inga Meller, Pawe Jdryczka, Miosz Wsikowski, Melania Czarnowska, Joanna Kater, Micha Manikowski, Dominik Cyrczak oraz Maciej Powiera. Spektakl powsta pod kierunkiem pa: Magorzaty Dombrowskiej i Elbiety Kurek.
Zuzanna Zomkowska, kl. IIIB

 • PDFDrukujEmail

5 czerwca 2017 roku reprezentacja naszej szkoy w skadzie: Marek Pliszka, Artur Malinowski i Angelika Durajewska, z panem Michaem Dombrowskim jako opiekunem, wzia udzia w konkursie ?Szanuj swoje rodowisko?, ktry odbywa si w Szkole Podstawowej w Lnianie. Konkurs dotyczy tematyki ekologicznej. Pierwszym zadaniem uczestnikw byo napisanie testu, kady ucze pisa test osobno, wyniki indywidualne byy na kocu sumowane na konto druyny danej szkoy. W przerwie pomidzy konkurencjami na uczniw czekaa niespodzianka w postaci sodkiego poczstunku, ktry mia doda energii do pokonania kolejnego wyzwania. Nastpnie uczniowie w trzyosobowych druynach przystpili do rozwizywania rebusw, zagadek i krzywek z zakresu podrcznikowej wiedzy gimnazjalnej z biologii i geografii. Wszystko odbywao si w przyjaznej atmosferze, mimo zacitej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoy w oglnych rozrachunku nieco minli si z podium i zajli czwarte miejsce. Nikt niczego jednak nie auje, nagrody otrzymali wszyscy.
Angelika Durajewska, kl. IIIC

/

 • PDFDrukujEmail

W dniach 5 i 6 czerwca 2017 roku odbyy si warsztaty profilaktyczne dla uczniw klas II i III gimnazjum naszej szkoy prowadzone przez wyspecjalizowanych trenerw Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej z Gdyni. Zajcia realizowane byy w gocinnych progach Gminnego Orodka Kultury w poniedziaek i wtorek w godzinach od 9.00 do 12.30. W trakcie tych spotka uczniowie szeciu klas II i III gimnazjum pod opiek nauczycieli i pedagoga zapoznali si z szeregiem obszarw problemowych. Program obejmowa zagadnienia profilaktyki uzalenie, profilaktyki przemocy, wychowania ku mioci i odpowiedzialnoci za swoj seksualno, profilaktyk ci nastolatek i profilaktyk HIV/AIDS oraz cele oglno profilaktyczne. Wiedza przekazywana bya w sposb ciekawy, czsto za pomoc prezentacji multimedialnych. Uczniowie brali te aktywny udzia w zadaniach w trakcie zaj, mieli te moliwo przygotowania artystycznego wkadu w Festiwal Archipelagu Skarbw (dwie uczennice przygotoway plakat, a jeden z uczniw napisa i przeczyta wiersz). Realizatorzy programu przekazali rwnie pedagogowi informacje dla rodzicw, z ktrymi zostan zapoznani we wrzeniu. Serdecznie dzikujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwizywania Problemw Alkoholowych za sfinansowanie interesujcych i wartociowych warsztatw profilaktycznych dla uczniw naszej szkoy.

Przygotowaa pedagog Magorzata Dombrowska


 • PDFDrukujEmail

W pitek 2 czerwca 2017r. uczniowie klas pierwszych oraz drugich Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Torunia. W pierwszej kolejnoci udali si do Centrum Nowoczesnoci Myn Wiedzy, gdzie kreatywnie spdzili czas, wykonujc przerne eksperymenty oraz korzystajc z ciekawych atrakcji tego miejsca. Nastpnym punktem wycieczki byo zwiedzanie Starwki, a  nastpnie wizyta w  kinie, gdzie  mona byo obejrze film ?Piraci z Karaibw. Zemsta Salazara?.  Organizatorem wycieczki bya pani  Kamila pica-Gowacka, a opiekunami pastwo: Elbieta Kurek, Monika Zieliska i Jakub Misiak.

Inga Meller, kl. II A


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś265
Wczoraj355
Wizyt w tygodniu1276
W tym miesiącu6536
Razem361723

Jest 83 użytkowników online

Homestart