Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

Przedstawienie pełne wzruszeń

 • PDFDrukujEmail

W piątek, 9 czerwca, uczniowie naszego Gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu wspierającym kampanię antynarkotykową. Główną jego tematyką był los 13-letniej Aśki, która przez problemy w domu wplątała się w nieodpowiednie towarzystwo. Jej matka z własnej woli nie odstawiała alkoholu, a pochłonięty pracą ojciec codziennie wracał bardzo późno do domu. Dziewczynie nie wystarczało wsparcie ze strony przyjaciółki - Anki. Pewnego wieczoru poszła na imprezę w parku, na którą zaprosił ją nowy znajomy, Marek. Po przekonującej namowie poczęstował dziewczynę narkotykiem.Po czasie z każdym problemem w domu Aśka przychodziła do Marka na imprezy, aby znowu poczuć się pozornie szczęśliwie. Dziewczyna wpadła w nałóg, nic jej nie pomagało. Zachorowała również na AIDS. Kilka lat później spotkała dawną przyjaciółkę i opowiedziała jej swoją historię, że zostało jej już niewiele czasu. Zszokowana Anka nie wiedziała, jak ją pocieszyć. Asia kazała jej tylko ostrzec innych, aby nie popełniali tego samego błędu co ona. Przedstawienie wywołało u niektórych łzy wzruszenia, dla wielu stało się również przestrogą. Wystąpili: Zuzanna Zomkowska, Oliwia Kołodziejczak, Inga Meller, Paweł Jędryczka, Miłosz Wąsikowski, Melania Czarnowska, Joanna Kater, Michał Manikowski, Dominik Cyrczak oraz Maciej Powierża. Spektakl powstał pod kierunkiem pań: Małgorzaty Dombrowskiej i Elżbiety Kurek.
Zuzanna Zomkowska, kl. IIIB

 

Konkurs ekologiczny „Szanuj swoje środowisko”2017

 • PDFDrukujEmail

5 czerwca 2017 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marek Pliszka, Artur Malinowski i Angelika Durajewska, z panem Michałem Dombrowskim jako opiekunem, wzięła udział w konkursie  „Szanuj swoje środowisko”, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Lnianie. Konkurs dotyczył tematyki ekologicznej. Pierwszym zadaniem uczestników było napisanie testu, każdy uczeń pisał test osobno, wyniki indywidualne były na końcu sumowane na konto drużyny danej szkoły. W przerwie pomiędzy konkurencjami na uczniów czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku, który miał dodać energii do pokonania kolejnego wyzwania. Następnie uczniowie w trzyosobowych drużynach przystąpili  do rozwiązywania rebusów, zagadek i krzyżówek z zakresu podręcznikowej wiedzy gimnazjalnej z biologii i geografii. Wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze, mimo zaciętej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły w ogólnych rozrachunku nieco minęli się z podium i zajęli czwarte miejsce. Nikt niczego jednak nie żałuje, nagrody otrzymali wszyscy.
Angelika Durajewska, kl. IIIC 

/

Program profilaktyczny „Archipelag Skarbów”

 • PDFDrukujEmail

W dniach 5 i 6 czerwca 2017 roku odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas II i III gimnazjum naszej szkoły prowadzone przez wyspecjalizowanych trenerów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej z Gdyni. Zajęcia realizowane były w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w poniedziałek i wtorek w godzinach od 9.00 do 12.30. W trakcie tych spotkań uczniowie sześciu  klas II i III gimnazjum pod opieką nauczycieli i pedagoga zapoznali się z szeregiem obszarów problemowych. Program obejmował zagadnienia  profilaktyki uzależnień, profilaktyki przemocy, wychowania ku miłości i odpowiedzialności za swoją seksualność, profilaktykę ciąż nastolatek i profilaktykę HIV/AIDS oraz cele ogólno profilaktyczne. Wiedza przekazywana była w sposób ciekawy, często za pomocą prezentacji multimedialnych. Uczniowie brali też aktywny udział w zadaniach w trakcie zajęć, mieli też możliwość przygotowania artystycznego wkładu w Festiwal Archipelagu Skarbów (dwie uczennice przygotowały plakat, a jeden z uczniów napisał i przeczytał wiersz). Realizatorzy programu przekazali również pedagogowi informacje dla rodziców, z którymi zostaną zapoznani we wrześniu. Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie interesujących i wartościowych warsztatów profilaktycznych dla uczniów naszej szkoły.

Przygotowała pedagog  Małgorzata Dombrowska


Jak kreatywnie spędzać czas poza szkołą?

 • PDFDrukujEmail

W piątek 2 czerwca 2017r. uczniowie klas pierwszych oraz drugich Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Torunia. W pierwszej kolejności udali się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie kreatywnie spędzili czas, wykonując przeróżne eksperymenty oraz korzystając z ciekawych atrakcji tego miejsca. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starówki, a  następnie wizyta w  kinie, gdzie  można było obejrzeć film „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”.  Organizatorem wycieczki była pani  Kamila Śpica-Głowacka, a opiekunami państwo: Elżbieta Kurek, Monika Zielińska i Jakub Mięsiak.

Inga Meller, kl. II A


Cudze chwalicie, swego nie znacie…

 • PDFDrukujEmail

Od 24 do 26 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania stolicy był Wilanów – letnia siedziba królewska, założona przez Jana Sobieskiego dla ukochanej żony Marysieńki. Następnie spacerowaliśmy po przepięknych Łazienkach, podziwiając Pałac na Wodzie, amfiteatr, urokliwe ogrody. W kolejnych dniach odwiedziliśmy, m.in., Centrum Nauki Kopernik, w którym spędziliśmy kilka ekscytujących godzin, poświęcając je na zmierzenie się z eksperymentami naukowymi i fascynującymi doświadczeniami. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem Stadionu Narodowego – ma imponujące rozmiary, których nie oddaje w pełni żaden przekaz telewizyjny.

Więcej

„Najlepszy matematyk gimnazjum” już znany!

 • PDFDrukujEmail

W poniedziałek 5 czerwca odbyła się druga część konkursu „O tytuł najlepszego matematyka  gimnazjum” . Sześcioro uczniów klas gimnazjalnych przez 90 minut zmagało się z zestawem 5 zadań otwartych. Nie zabrakło również zadań sprawdzających ich wiedzę na temat znanych matematyków i ich dzieł oraz twierdzeń, takich jak: Pitagoras, Tales i Kartezjusz.

I MIEJSCE  i  TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA  GIMNAZJUM zdobyła OLIWIA KOŁODZIEJCZAK  z kl. 2A

II MIEJSCE zajęła KAROLINA ZIELIŃSKA z kl. 3B

III MIEJSCE zajął PIOTR KWAŚNIEWSKI z kl. 2B

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM!!

Organizator konkursu: Joanna Kowalonek


I Międzyszkolny Konkurs „Las – rozumiem, podziwiam, chronię”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 2 czerwca w Gimnazjum w Warlubiu odbył się nowy konkurs, który jest jakoby następcą Konkursu „Las szansą na zdrowie”. Pomysłodawcami nowego projektu są Nadleśnictwo Osie oraz trzy gimnazja z naszego rejonu: Warlubie, Osie i Nowe i te właśnie szkoły wystawiły swoje drużyny do rywalizacji. Opiekunami oskiej drużyny byli Michał Dombrowski i Wojciech Kater. Konkurs składał się z dwóch części: sportowej i ekologicznej. W każdej z nich drużyny mogły uzyskać maksymalny wynik 75 punktów. Obie części rozpoczęły się o godzinie 10.00 przywitaniem uczniów, ich opiekunów oraz członków jury przez Dyrektora Piotra Ptacha. Na boisku szkolnym 5-osobowe zespoły uczniów zmagały się w konkurencjach sportowych, głównie sprawnościowych, ale nie tylko – trzeba było wykazać się także umiejętnościami posługiwania się sprzętem strażackim, w czym świetni okazali się uczniowie z Osia. Nie obeszło się także bez śmiesznych (zależy dla kogo?) incydentów.

Więcej

Wycieczka Wrocław-Drezno

 • PDFDrukujEmail
  W dniach 31 maja oraz 1 i 2 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia i Drezna. Na trasie naszej podróży jako pierwszy znalazł się Wrocław. To przepiękne miasto zachwyciło nas swoją architekturą i zabytkami.Podczas zwiedzania Wrocławia    spotkaliśmy czołowych polskich polityków, a także znanego z programu ,,Ojczyzna – Polszczyzna” profesora Jana Miodka. Miasto baroku, Florencja Północy, miasto muzyki, w taki sposób można by opisać Drezno, było kolejnym celem naszej podróży. Podziwialiśmy tam    niesamowite zabytki, takie jak Kościół Marii Panny (Frauenkirche) który jest jednym z najważniejszych obiektów na mapie Drezna, czy Fürstenzug – Orszak Książąt, wraz z przepięknymi mozaikami, które zdobią mur okalający przyzamkowy dziedziniec turniejowy. Następnie przeszliśmy po Brühlsche Terrase - ogromny taras, z którego rozpościerał się przepiękny widok na panoramę Drezna. Zwiedziliśmy Pałac Zwinger, a w nim Galerię Starych Mistrzów kryjącą m.in. "Madonnę Sykstyńską" - dzieło Rafaela Santi, "Śpiącą Wenus" Giorgione  oraz bogatą kolekcję obrazów malarstwa włoskiego, holenderskiego i flamandzkiego. Podziwialiśmy zbiory porcelany, zgromadzone przez Augusta Mocnego, należące do największych na świecie. W ostatnim dniu pojechaliśmy do Saksonii Szwajcarskiej jednego  z najbardziej urokliwych regionów nie tylko całych Niemiec, ale także błyszczącego górskiego kryształu na turystycznej mapie całej Europy. Zwiedziliśmy tam Twierdzę Königstein – saską górską twierdzę Augusta Mocnego, położoną nieopodal miasteczka Königstein. Zachwyciła nas również Bastei formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii. Następnie udaliśmy się do Stolpen, gdzie zwiedziliśmy zamek, w którym przetrzymywana była hrabina Cosel. Wrażenia z wycieczki na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali: organizator-Jacek Bocian i opiekunowie: Małgorzata Lisewska, Hanna Pawlik-Kiełpińska, Monika Wojnerowicz-Bocian. MWB

Święto wszystkich dzieci i …naszej szkoły

 • PDFDrukujEmail

Dnia 31 maja w naszej szkole obchodzono Dzień Dziecka. Święto zostało połączone z uroczystym otwarciem nowo dobudowanej części szkoły. Na początek dziewczęta rozegrały mecze siatkówki, a chłopcy w tym samym czasie - piłki nożnej. Eliminacje odbywały się na dużej sali gimnastycznej oraz na „Orliku”. W siatkówkę wygrały reprezentantki klas drugich, a  w piłce nożnej najlepsi okazali się trzecioklasiści. Po emocjonujących zawodach każdy uczeń mógł skosztować pysznej grochówki. Po obchodach „na sportowo” przyszedł czas na spotkanie w GOK-u, gdzie również przybyli zaproszeni goście, m.in. Starosta Powiatu Świeckiego Pan Franciszek Koszowski oraz Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski. Na początek zebrani obejrzeli sztukę pt. ,,Skrzydełka oraz występ grupy tanecznej "Gwiazdeczki", w których wystąpili uczniowie naszego Zespołu. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Aleksandra Kater wygłosiła przemówienie, w którym przedstawiła zakres wykonanych prac remontowych. Następnie przemawiali goście: Wójt Gminy Osie oraz Starosta Powiatu Świeckiego. Chociaż za rok znowu będą obchody Dnia Dziecka, to otwarcie nowej części szkoły przeszło już do historii, którą będą wspominać wszyscy uczestnicy.

 Jan Cichocki, kl. III A

 


Otwarcie nowej szkoły

 • PDFDrukujEmail

Dnia 30 maja 2017 r. nadszedł długo oczekiwany dzień, w ktorym nastąpiło uroczyste otwarcie nowodobudowanej części szkoły. Znajdują się w niej nowe pracownie, toalety, sala do gimnastyki i silownia. Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości: przedstawicieli władz gminnych, powiatowych, dyrektorów szkół oraz zaprzyjaźnionych instytucji, którzy wraz z młodzieżą, nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w tym ważnym dla nas wszystkich wydarzeniu. Oficjalne uroczystości odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, podczas których dyrektor Aleksandra Kater wyraziła ogromną radość z otwarcia nowego obiektu dydaktycznego. Złożyła serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do powstania nowej części szkoły, wręczając im symboliczne kwiaty. Młodzież Zespołu Szkół zaprezentowała się w przedstawieniu pt. ,,Skrzydełka" oraz w pokazie tanecznym grupy ,,Gwiazdeczki". Wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć prezentację komputerową przedstawiającą poszczególne etapy powstawania budynku. Doniosłym momentem uroczystości była ceremonia oficjalnego oddania do użytku budynku i przecięcia wstęgi. Ks. Konrad Baumgart poświęcił nowe pomieszczenia szkolne, życząc, aby przyniosły szczęście i pomyślność całej społeczności szkolnej. Zgromadzeni goście udali się na zwiedzanie nowej części szkoły. Przed naszą młodzieżą stoją teraz liczne wyzwania. Pragniemy, aby uczyła się wdzięczności i odpowiedzialności oraz poszanowania mienia, które zostało jej powierzone, wierząc, że nauka w nowej szkole przyniesie wymiernie wysokie wyniki edukacyjne.
MWB

Chwile wzruszeń na wycieczce do Muzeum Stutthof

 • PDFDrukujEmail

Dnia 23.05.2017 r. odbyła się coroczna wycieczka klas III do Muzeum Stutthof w Sztutowie. Młodzież naszego Gimnazjum wraz z organizatorem Panem Henrykiem Porożyńskim i opiekunami miała okazję przeżyć niesamowitą lekcję historii, odwołując się do tragicznego czasu II wojny światowej. Mogliśmy zobaczyć, jak wyglądało życie osadzonych więźniów w tamtym okresie. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem sugestywnego opowiadania  pani przewodnik, która niezwykle interesująco  przedstawiła historię tego miejsca. Duże wrażenie zrobiła na nas komora gazowa, budynki mieszkalne więźniów oraz „ściana śmierci”. Poznaliśmy cały przebieg postępowania z ludźmi przebywającymi w obozie. Na zakończenie obejrzeliśmy krótki film o tematyce obozowej. Pobyt w Muzeum Stutthof wywołał w nas smutek i wzruszenie, a niejednej osobie zakręciła się symboliczna łza w oku. Odżyły uczucia patriotyczne i duma z osób, które poświęciły swoje życie za Ojczyznę. Na pocieszenie i przełamanie atmosfery wybraliśmy się do Stegny. Spacer po plaży, wspólne zdjęcia oraz spędzenie razem wolnego czasu zacieśniły w nas więzi koleżeńskie w te ostatnie dni przed zakończeniem Gimnazjum. 

Oliwia Kwidzińska, kl. III B

 


Wojewódzki finał Turnieju Słowa w Bydgoszczy

 • PDFDrukujEmail

20 maja 2017roku w Bydgoski Centrum Kultury  odbył się wojewódzki  finał  Turnieju Słowa pod nazwą „Słowo źródłem inspiracji”. Trzecie miejsce w kategorii młodzieży gimnazjalnej zajęła Oliwia Kołodziejczak, uczennica  kl. II A Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu. Zaprezentowała fragment prozy Bruna Ferrero pt. „Bajka o miłości”. Warto wspomnieć, że w finale znalazło się wielu wytrawnych recytatorów, którzy włożyli sporo wysiłku w przygotowanie repertuaru. Konkursy recytatorskie promują kulturę języka, kształcą umiejętność interpretowania różnych form literackich. Doświadczenie zdobyte przez Oliwię w obcowaniu z literaturą na pewno uwrażliwi ją na piękno języka. Oliwio, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Maria Kaczmarek


Teatr bez granic

 • PDFDrukujEmail

15 maja 2017 r. zespół teatralny Glob-us, wziął udział w przeglądzie teatrów dziecięcych ,,Teatr bez granic", w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu. Uczniowie naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu ,,Skrzydełka". Młodzi aktorzy zaprezentowali się doskonale i zdobyli nagrodę, którą jest udział w kolejnym - wojewódzkim etapie konfrontacji teatralnych. Skład zespołu aktorskiego wchodzą: Magdalena Bocian, Wiktoria Dąbrowska, Anna Deinowska, Paweł Jędryczka, Joanna Kater, Oliwia Kolodziejczak, Klaudia Krupa, Kamil Kuziemski, Cezary Nagórski, Aleksandra Kośmider. Opiekunem grupy jest Monika Wojnerowicz-Bocian

Skrzydlaci przyjaciele Kociewia

 • PDFDrukujEmail

Dnia 12 maja 2017 r. podczas XXI Gali Kociewskiej wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego, recytatorskiego i piosenki, który w tym roku przebiegał pod hasłem: ,,Skrzydlaci przyjaciele Kociewia". Swoje nagrody w kategorii malarstwo odebrało pięcioro uczniów naszego gimnazjum: Karolina Zielińska, Zuzanna Jakimowicz,Tomasz Miszke, Jakub Czarnowski i Nicol Warchoł. Serdecznie gratulujemy! Opiekunem zespołu była Monika Wojnerowicz-Bocian.
MWB

Warsztaty filmowe w Gdyńskiej Szkole Filmowej

 • PDFDrukujEmail

          W sobotę 6 maja grupa gimnazjalistów (14 osób) wraz z opiekunami wybrała się na warsztaty filmowe do Gdyńskiej Szkoły Filmowej w Centrum Filmowym w Gdyni. Wyjazd zorganizowano dla uczniów, którzy nakręcili profilaktyczny film „Gimnazjalisto! Nie daj się sprzedać!” (w formie nagrody i docenienia ich pracy) oraz uczniów zainteresowanych tą tematyką. Udział w warsztatach był bezpłatny, a podróż sfinansowała Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wycieczka była kolejnym dowodem na to, że można spędzić wolny czas w miłej i wesołej atmosferze, a co najważniejsze zdobyć bardzo ciekawą i przydatną wiedzę.

Więcej

Turniej strzelecki

 • PDFDrukujEmail
Dnia 13.04.2017 uczniowie z klasy 1C gimnazjum wraz z wychowawczynią Elżbietą Kurek wybrali się na wycieczkę w terenie połączoną z turniejem strzeleckim. Mieliśmy okazję strzelać z wiatrówki do tarczy i tzw. ,,szczura'' , z łuku oraz z dmuchawy.  Wycieczka była bardzo ciekawa, pogoda dopisała a my miło wspólnie spędziliśmy czas.
  Aleksandra Wesołowska

Piłka nożna dziewcząt Gimnazjada 2017

 • PDFDrukujEmail
W kwietniu dziewczęta gimnazjum wzięły udział w podrejonowym turnieju piłki nożnej. Rywalizowały z drużynami Lniana i Laskowic zajmując I miejsce. Dzięki wygranej awansowały do zawodów powiatowych w Świeciu zajmując ostatecznie III miejsce.

Więcej

WITAJ MAJ-3 MAJ!

 • PDFDrukujEmail

4 maja 2017 r. z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, uczniowie naszj szkoły obejrzeli przedstawienie pt. ,,Powrót posła", zrealizowane na podstawie komedii Juliana Ursyna Niemcewicza. Inscenizację przygotowali uczniowie z klas II i III, pod czujnym okiem Pań: Wiesławy Herder i Bogumiły Karpus. W przedstawieniu udział wzięli: Oliwia Kołodziejczak, Joanna Kater, Oliwia Kwidzińska, Emil Grużalski, Weronika Ratajczak, Miłosz Wąsikowski, Dominik Cyrczak, Michał Manikowski, Judyta Nawrocka, Krzysztof Joppek, Karolina Zielińska, Zuzanna Zomkowska.
B. Karpus

„Matematycy z 3C”

 • PDFDrukujEmail

7 kwietnia sześcioro uczniów klas trzecich naszego Gimnazjum wzięło udział w XVI Konkursie Matematycznym organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Dwóch z nich zdobyło wyróżnienia: Emil Grużalski i Artur Malinowski, obaj z klasy 3C. 24 kwietnia o godzinie 10.50 w auli Liceum wręczono im dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Kowalonek


I Edycja Profilaktycznego Konkursu Plastycznego „Papierosy, Alkohol, Narkotyki – JESTEM PRZECIW!”

 • PDFDrukujEmail

W konkursie plastycznym brali udział uczniowie klas VI SP i I, II, III gimnazjum. Zadaniem uczniów było przygotowanie tematycznej gazetki ściennej oraz plakatu profilaktycznego: klasy VI o tematyce antynikotynowej, klasy I o tematyce antyalkoholowej, a klasy II i III- antynarkotykowej. Wszystkie klasy przystąpiły do konkursu, przygotowały interesujące gazetki oraz plakaty. Każda klasa dostarczyła komisji jeden plakat, były też plakaty w konkursie indywidualnym.

Więcej

BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA

 • PDFDrukujEmail

Dnia 7 kwietnia b.r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca XXVII już edycję konkursu plastycznego pn. ,,Bory Tucholskie w oczach dziecka". Mamy zaszczyt poinformować, że laureatami ww konkursu z naszej szkoły zostali: gimnazjum: Jakub Czarnowski, Oliwia Kołodziejczak, Zuzanna Zomkowska, Tomasz Miszke, Adam Sprada; szkoła podstawowa: Mateusz Kawecki, Vesna Trzeciak, Julia Wrzos. Serdecznie gratulujemy!
MWB

TO JUŻ OSTATNI ZESTAW ZADAŃ !

 • PDFDrukujEmail

         TO JUŻ OSTATNI ZESTAW ZADAŃ – CZAS NA ODDANIE ROZWIĄZAŃ  MIJA 10 MAJA. PAMIĘTAJ, ŻE ABY PRZEJŚĆ DO DRUGIEGO, OSTATNIEGO ETAPU I  WALCZYĆ O TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA GIMNAZJUM, MUSISZ UZYSKAĆ PRZYNAJMNIEJ 60% WSZYSTKICH PUNKTÓW MOŻLIWYCH DO ZDOBYCIA ZA WSZYSTKIE ZESTAWY.


przejdź do zadańWięcej

„Bądź sobą-szukaj właściwej drogi”

 • PDFDrukujEmail

Pod takim hasłem (słowa Janusza Korczaka) dnia 30 marca odbyła się kolejna już, organizowana od 2005 roku Giełda Szkół Pnadgimnazjalnych w Zespole Szkół w Osiu. Uczniowie klas III gimnazjum mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Na spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury przybyli przedstawiciele dwunastu szkół ponadgimnazjalnych ze Świecia, Grubna, Tucholi, Skórcza, Śliwic i Grudziądza oraz dwóch  firm ze Świecia i Osia. Szkoły te bardzo chętnie wybierają nasi uczniowie, a firmy chciałyby przyjąć naszych absolwentów na praktyczną naukę zawodu. Spotkanie przygotowali pedagog Małgorzata Dombrowska i doradca zawodowy Michał Dombrowski, który w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury całość poprowadził. Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu – Aleksandra Kater uroczyście otworzyła Giełdę i serdecznie podziękowała przedstawicielom szkół za to, że tak licznie przybyli na spotkanie z naszą młodzieżą. Uczniowie  zapoznali się z informacją o rekrutacji przybyłych instytucji, których przedstawiciele chwalili naszą młodzież za kulturalne zachowanie. W sprawnym przebiegu prezentowania szkół pomagali pracownicy GOK oraz cztery uczennice klasy I i II gimnazjum.

Więcej

KIERMASZ WIELKANOCNY

 • PDFDrukujEmail

Dzisiaj w naszej szkole obył się kolorowy kiermasz wielkanocny. Wszyscy chętni mogli kupić dekoracje świąteczne na wielkanocny stół. Należy zaznaczyć, że wszyskie ozdoby wykonane były własnoręcznie przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Jutro kolejna odsłona kiermaszu, więc serdecznie zapraszamy do zakupów. Kwota zebrana ze sprzedaży przeznaczona zostanie na cele szkolne. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Szkolny pod opieką Pań: Ludmiły Cyrczak oraz Elżbiety Kurek. Dnia 5 i 6 kwietnia kiermasz odbędzie się również w szkole w Jutrzence. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
                                                        Samorząd uczniowski
MWB

"Sen nocy letniej" w Operze Nova w Bydgoszczy-nasze wrażenia

 • PDFDrukujEmail

Dnia 14 marca 2017 roku uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu wraz z opiekunami wybrali się do Opery Nova w Bydgoszczy, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Sen nocy letniej". Był to balet zainspirowany utworem Williama Szekspira do muzyki Feliksa Mendelssohna-Bartholdy'ego. Karol Urbański, inscenizator i choreograf, podążył śladami Szekspira: zobaczyliśmy królestwo elfów, władającego nim Oberona i wszędobylskiego, niebezpiecznego Puka, czapkę z oślimi uszami, mgłę zasnuwającą las oraz rzemieślników przygotowujących teatralne przedstawienie z okazji ślubu Tezeusza z Hipolitą. Orkiestrę Opery Nova poprowadził Jerzy Wołosiuk. Wszyscy wróciliśmy z uśmiechami na twarzach. Wyjazd był jak najbardziej udany.

Aleksandra Sondowska, kl. IIC

 


„BĄDŹ MĄDRY W SIECI!!! STOP CYBERPRZEMOCY!!!

 • PDFDrukujEmail

Informacja dla uczniów, rodziców, wychowawców i nauczycieli!

 

       W związku z nasilającymi się negatywnymi zjawiskami w Internecie, na portalach społecznościowych oraz w grach komputerowych różnego typu prosi się wszystkich użytkowników o rozsądek i rozwagę w czasie korzystania z Internetu. Ważne i mądre wskazówki  oraz  informacje zamieszczone poniżej pomogą w bezpiecznym korzystaniu z nowoczesnych mediów. 

 

 

MASZ PRAWO BYĆ BEZPIECZNY W SIECI!

 

BĄDŹ MĄDRY! NIE DAJ SOBĄ MANIPULOWAĆ!

ZATRZYMAJ CYBERPRZEMOC!

Zobacz materiały:

Zagrożenia w internecie cz1

Zagrożenia w internecie cz2

Zagrożenia w internecie cz3

Zagrożenia w internecie cz4

Przygotowała pedagog Małgorzata Dombrowska

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś15
Wczoraj115
Wizyt w tygodniu130
Wizyt w miesiącu5808
Razem290448

Jest 37 użytkowników online

Homestart