Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

Teatr bez granic

 • PDFDrukujEmail

15 maja 2017 r. zespół teatralny Glob-us, wziął udział w przeglądzie teatrów dziecięcych ,,Teatr bez granic", w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu. Uczniowie naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu ,,Skrzydełka". Młodzi aktorzy zaprezentowali się doskonale i zdobyli nagrodę, którą jest udział w kolejnym - wojewódzkim etapie konfrontacji teatralnych. Skład zespołu aktorskiego wchodzą: Magdalena Bocian, Wiktoria Dąbrowska, Anna Deinowska, Paweł Jędryczka, Joanna Kater, Oliwia Kolodziejczak, Klaudia Krupa, Kamil Kuziemski, Cezary Nagórski, Aleksandra Kośmider. Opiekunem grupy jest Monika Wojnerowicz-Bocian

Skrzydlaci przyjaciele Kociewia

 • PDFDrukujEmail

Dnia 12 maja 2017 r. podczas XXI Gali Kociewskiej wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego, recytatorskiego i piosenki, który w tym roku przebiegał pod hasłem: ,,Skrzydlaci przyjaciele Kociewia". Swoje nagrody w kategorii malarstwo odebrało pięcioro uczniów naszego gimnazjum: Karolina Zielińska, Zuzanna Jakimowicz,Tomasz Miszke, Jakub Czarnowski i Nicol Warchoł. Serdecznie gratulujemy! Opiekunem zespołu była Monika Wojnerowicz-Bocian.
MWB

Warsztaty filmowe w Gdyńskiej Szkole Filmowej

 • PDFDrukujEmail

          W sobotę 6 maja grupa gimnazjalistów (14 osób) wraz z opiekunami wybrała się na warsztaty filmowe do Gdyńskiej Szkoły Filmowej w Centrum Filmowym w Gdyni. Wyjazd zorganizowano dla uczniów, którzy nakręcili profilaktyczny film „Gimnazjalisto! Nie daj się sprzedać!” (w formie nagrody i docenienia ich pracy) oraz uczniów zainteresowanych tą tematyką. Udział w warsztatach był bezpłatny, a podróż sfinansowała Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wycieczka była kolejnym dowodem na to, że można spędzić wolny czas w miłej i wesołej atmosferze, a co najważniejsze zdobyć bardzo ciekawą i przydatną wiedzę.

Więcej

Turniej strzelecki

 • PDFDrukujEmail
Dnia 13.04.2017 uczniowie z klasy 1C gimnazjum wraz z wychowawczynią Elżbietą Kurek wybrali się na wycieczkę w terenie połączoną z turniejem strzeleckim. Mieliśmy okazję strzelać z wiatrówki do tarczy i tzw. ,,szczura'' , z łuku oraz z dmuchawy.  Wycieczka była bardzo ciekawa, pogoda dopisała a my miło wspólnie spędziliśmy czas.
  Aleksandra Wesołowska

Piłka nożna dziewcząt Gimnazjada 2017

 • PDFDrukujEmail
W kwietniu dziewczęta gimnazjum wzięły udział w podrejonowym turnieju piłki nożnej. Rywalizowały z drużynami Lniana i Laskowic zajmując I miejsce. Dzięki wygranej awansowały do zawodów powiatowych w Świeciu zajmując ostatecznie III miejsce.

Więcej

WITAJ MAJ-3 MAJ!

 • PDFDrukujEmail

4 maja 2017 r. z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, uczniowie naszj szkoły obejrzeli przedstawienie pt. ,,Powrót posła", zrealizowane na podstawie komedii Juliana Ursyna Niemcewicza. Inscenizację przygotowali uczniowie z klas II i III, pod czujnym okiem Pań: Wiesławy Herder i Bogumiły Karpus. W przedstawieniu udział wzięli: Oliwia Kołodziejczak, Joanna Kater, Oliwia Kwidzińska, Emil Grużalski, Weronika Ratajczak, Miłosz Wąsikowski, Dominik Cyrczak, Michał Manikowski, Judyta Nawrocka, Krzysztof Joppek, Karolina Zielińska, Zuzanna Zomkowska.
B. Karpus

„Matematycy z 3C”

 • PDFDrukujEmail

7 kwietnia sześcioro uczniów klas trzecich naszego Gimnazjum wzięło udział w XVI Konkursie Matematycznym organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Dwóch z nich zdobyło wyróżnienia: Emil Grużalski i Artur Malinowski, obaj z klasy 3C. 24 kwietnia o godzinie 10.50 w auli Liceum wręczono im dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Kowalonek


I Edycja Profilaktycznego Konkursu Plastycznego „Papierosy, Alkohol, Narkotyki – JESTEM PRZECIW!”

 • PDFDrukujEmail

W konkursie plastycznym brali udział uczniowie klas VI SP i I, II, III gimnazjum. Zadaniem uczniów było przygotowanie tematycznej gazetki ściennej oraz plakatu profilaktycznego: klasy VI o tematyce antynikotynowej, klasy I o tematyce antyalkoholowej, a klasy II i III- antynarkotykowej. Wszystkie klasy przystąpiły do konkursu, przygotowały interesujące gazetki oraz plakaty. Każda klasa dostarczyła komisji jeden plakat, były też plakaty w konkursie indywidualnym.

Więcej

BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA

 • PDFDrukujEmail

Dnia 7 kwietnia b.r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca XXVII już edycję konkursu plastycznego pn. ,,Bory Tucholskie w oczach dziecka". Mamy zaszczyt poinformować, że laureatami ww konkursu z naszej szkoły zostali: gimnazjum: Jakub Czarnowski, Oliwia Kołodziejczak, Zuzanna Zomkowska, Tomasz Miszke, Adam Sprada; szkoła podstawowa: Mateusz Kawecki, Vesna Trzeciak, Julia Wrzos. Serdecznie gratulujemy!
MWB

TO JUŻ OSTATNI ZESTAW ZADAŃ !

 • PDFDrukujEmail

         TO JUŻ OSTATNI ZESTAW ZADAŃ – CZAS NA ODDANIE ROZWIĄZAŃ  MIJA 10 MAJA. PAMIĘTAJ, ŻE ABY PRZEJŚĆ DO DRUGIEGO, OSTATNIEGO ETAPU I  WALCZYĆ O TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA GIMNAZJUM, MUSISZ UZYSKAĆ PRZYNAJMNIEJ 60% WSZYSTKICH PUNKTÓW MOŻLIWYCH DO ZDOBYCIA ZA WSZYSTKIE ZESTAWY.


przejdź do zadańWięcej

„Bądź sobą-szukaj właściwej drogi”

 • PDFDrukujEmail

Pod takim hasłem (słowa Janusza Korczaka) dnia 30 marca odbyła się kolejna już, organizowana od 2005 roku Giełda Szkół Pnadgimnazjalnych w Zespole Szkół w Osiu. Uczniowie klas III gimnazjum mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Na spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury przybyli przedstawiciele dwunastu szkół ponadgimnazjalnych ze Świecia, Grubna, Tucholi, Skórcza, Śliwic i Grudziądza oraz dwóch  firm ze Świecia i Osia. Szkoły te bardzo chętnie wybierają nasi uczniowie, a firmy chciałyby przyjąć naszych absolwentów na praktyczną naukę zawodu. Spotkanie przygotowali pedagog Małgorzata Dombrowska i doradca zawodowy Michał Dombrowski, który w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury całość poprowadził. Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu – Aleksandra Kater uroczyście otworzyła Giełdę i serdecznie podziękowała przedstawicielom szkół za to, że tak licznie przybyli na spotkanie z naszą młodzieżą. Uczniowie  zapoznali się z informacją o rekrutacji przybyłych instytucji, których przedstawiciele chwalili naszą młodzież za kulturalne zachowanie. W sprawnym przebiegu prezentowania szkół pomagali pracownicy GOK oraz cztery uczennice klasy I i II gimnazjum.

Więcej

KIERMASZ WIELKANOCNY

 • PDFDrukujEmail

Dzisiaj w naszej szkole obył się kolorowy kiermasz wielkanocny. Wszyscy chętni mogli kupić dekoracje świąteczne na wielkanocny stół. Należy zaznaczyć, że wszyskie ozdoby wykonane były własnoręcznie przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Jutro kolejna odsłona kiermaszu, więc serdecznie zapraszamy do zakupów. Kwota zebrana ze sprzedaży przeznaczona zostanie na cele szkolne. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Szkolny pod opieką Pań: Ludmiły Cyrczak oraz Elżbiety Kurek. Dnia 5 i 6 kwietnia kiermasz odbędzie się również w szkole w Jutrzence. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
                                                        Samorząd uczniowski
MWB

"Sen nocy letniej" w Operze Nova w Bydgoszczy-nasze wrażenia

 • PDFDrukujEmail

Dnia 14 marca 2017 roku uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu wraz z opiekunami wybrali się do Opery Nova w Bydgoszczy, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Sen nocy letniej". Był to balet zainspirowany utworem Williama Szekspira do muzyki Feliksa Mendelssohna-Bartholdy'ego. Karol Urbański, inscenizator i choreograf, podążył śladami Szekspira: zobaczyliśmy królestwo elfów, władającego nim Oberona i wszędobylskiego, niebezpiecznego Puka, czapkę z oślimi uszami, mgłę zasnuwającą las oraz rzemieślników przygotowujących teatralne przedstawienie z okazji ślubu Tezeusza z Hipolitą. Orkiestrę Opery Nova poprowadził Jerzy Wołosiuk. Wszyscy wróciliśmy z uśmiechami na twarzach. Wyjazd był jak najbardziej udany.

Aleksandra Sondowska, kl. IIC

 


„BĄDŹ MĄDRY W SIECI!!! STOP CYBERPRZEMOCY!!!

 • PDFDrukujEmail

Informacja dla uczniów, rodziców, wychowawców i nauczycieli!

 

       W związku z nasilającymi się negatywnymi zjawiskami w Internecie, na portalach społecznościowych oraz w grach komputerowych różnego typu prosi się wszystkich użytkowników o rozsądek i rozwagę w czasie korzystania z Internetu. Ważne i mądre wskazówki  oraz  informacje zamieszczone poniżej pomogą w bezpiecznym korzystaniu z nowoczesnych mediów. 

 

 

MASZ PRAWO BYĆ BEZPIECZNY W SIECI!

 

BĄDŹ MĄDRY! NIE DAJ SOBĄ MANIPULOWAĆ!

ZATRZYMAJ CYBERPRZEMOC!

Zobacz materiały:

Zagrożenia w internecie cz1

Zagrożenia w internecie cz2

Zagrożenia w internecie cz3

Zagrożenia w internecie cz4

Przygotowała pedagog Małgorzata Dombrowska

Więcej

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

 • PDFDrukujEmail

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego, niepodległościowego podziemia. Żołnierze Wyklęci, mimo wysiłków komunistycznej propagandy w Polsce, dziś są naszymi bohaterami, a Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to data szczególna. Tego dnia, w naszym kraju, odbywają się różnego rodzaju wydarzenia honorujące, skazywanych na zapomnienie, przedstawicieli ostatniego zbrojnego podziemia niepodległościowego. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym, zorganizowanym z inicjatywy Pana Marka Manikowskiego, a przeprowadzonym przez historyków: Wiesławę Herder i Jacka Bocian. Rozstrzygnięcie rywalizacji nastąpi na uroczystej gali  4 marca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Gimnazjaliści obejrzeli również film pt. ,,Inka” przybliżający tematykę walki żołnierzy niezłomnych o wolność  i niepodległość naszej ojczyzny.
MWB

Półfinał powiatu w piłce siatkowej

 • PDFDrukujEmail

W środę, 18 stycznia br., w naszej szkole odbyły się zawody – półfinał powiatu dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych. Do rywalizacji stanęły drużyny z Lniana, Gródka i Osia. Na początku swoje mecze rozegrały dziewczęta, następnie rywalizowali chłopcy. W obu kategoriach grupa z Lniana zajęła pierwsze miejsce, na miejscu drugim turniej zakończyli reprezentanci i reprezentantki naszej szkoły, a miejsce trzecie zajęły drużyny z Gródka. Gratulujemy wszystkim i cieszymy się z sukcesu naszych zawodników.
Elżbieta Kurek

 


„Gimnazjalisto! Nie daj się sprzedać!”

 • PDFDrukujEmail

        W kończącym się semestrze bieżącego roku szkolnego grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w Powiatowym Konkursie Filmowym organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Świeciu. Celem konkursu było „promowanie bezpiecznych postaw i zachowań nakierunkowanych na zapobieganie szeroko pojętemu zjawisku, jakim jest handel ludźmi oraz demoralizacja młodzieży z tym związana”. Ludzie są wykorzystywani w różny sposób, między innymi do przymusowej pracy, żebrania, popełniania przestępstw, pobierania narządów, niewolnictwa domowego oraz prostytucji (materiały na temat handlu ludźmi znajdują się w zakładce Rodzice).

Zapraszamy do obejrzenia filmu!!!


Więcej

Superwycieczka gimnazjalistów z IC

 • PDFDrukujEmail

W piątek, 06.01.2017r., klasa IC wybrała się wraz z wychowawczynią, Panią  Elżbietą Kurek, na wycieczkę krajoznawczą po regionie, której ukoronowaniem miało być ognisko i pieczenie kiełbasek. Pokonując  trasę, byliśmy zaskoczeni, że w lesie jest tyle śniegu. Krajobrazy zimowe na trasie były bajeczne, dawno nie widzieliśmy takiej zimy. Podczas wyprawy świetnie się bawiliśmy, rzucaliśmy śnieżkami, woziliśmy się na sankach. Trasa nie była bardzo długa, a i tak w połowie czuliśmy się, jakbyśmy mieli zaraz zdobyć Biegun Północny. Na miejscu „czekało” już ognisko, więc  zaczęliśmy piec kiełbaski, a następnie znowu poszliśmy zjeżdżać na sankach, bo przecież trzeba było korzystać z pięknej pogody. Droga do domu minęła nam bardzo szybko, choć byliśmy zmęczeni i zmarznięci. Dzięki naszej Wychowawczyni bardzo się ze sobą zżyliśmy i mamy nadzieję, że jeszcze nieraz wybierzemy się na taką superwycieczkę.
Aniela Bettka, kl. IC


Konkurs plastyczny ,,Zapobiegamy pożarom"

 • PDFDrukujEmail

Dnia 22 grudnia 2016 r. jury w składzie: Mirosław Nagórski, Aneta Kiełpińska, Joanna Rajnik, Sebastian Konopacki, dokonało oceny prac w  międzyszkolnym etapie, kolejnej już odsłony, konkursu plastycznego ,,Zapobiegamy pożarom". W kategorii klasy IV-VI szkoły podstawowej II miejsce na równi zdobyli: Magdalena Bocian i Karol Michałowski, III miejsce Martna Mączkowska. Wyróżnienie zdobyła Kornelia Deinowska. W kaegorii gimnazjum I miejsce zajął Jakub Czarnowski, II Oliwia Kołodziejczak i III Julia Piekarska. Wyróżnienia zdobyli: Zuzanna Zawadzińska, Miłosz Wąsikowski i Karolina Zielińska. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.
MWB

Najpiękniejsza kartka świąteczna 2016

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego pn. ,,Najpiękniejsza karta świąteczna 2016” udział wzięły 183 prace uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Kartki stworzyły świąteczną wystawę, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Tegoroczne nagrody zostały ufundowane dzięki hojności naszych sponsorów, a są nimi: Piotr Jagła -Zakład Wielobranżowy JAG-BET oraz Janusz Herder Dyrektor ds. Wytwarzania - ENEA WYTWARZANIE. Bardzo dziękujemy! Jury w składzie: Małgorzata Lisewska, Walentyna Ilczuk i Hanna Pawlik - Kiełpińska postanowiło nagrodzić następujących uczestników konkrsu:

Więcej

Nagrodzeni w konkursie literacko-plastycznym „Moje miejsce na ziemi-moja miejscowość, mój region”

 • PDFDrukujEmail

We wtorek 20 grudnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie ( Filia nr 3 ) miała miejsce miła uroczystość wręczenia nagród laureatom Międzyszkolnego konkursu regionalnego „Moje miejsce na ziemi-moja miejscowość, mój region”, w którym uczestniczyli również uczniowie naszego Zespołu. Laureatem trzeciego miejsca w kategorii: opowiadanie został Jan Bocian, a wyróżnienie w tej samej kategorii uzyskała Anna Deinowska, oboje z kl. IC. Wyróżnienie otrzymał też Mateusz Kawecki z kl. VI b za pracę plastyczną. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów. Poniżej publikujemy konkursowe prace literackie gimnazjalistów.
Beata Bucholc

Więcej

Kociewska szopka bożonarodzeniowa

 • PDFDrukujEmail
15 grudnia 2016 r. w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, odbyło się wręczenie nagród w ,,XXV Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową".Organizatorem konkursu jest Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury ,,Ognisko" w Starogardzie Gdańskim. Miło nam poinformoać, iż uczeń naszego gimnazjum- Jakub Czarnowski zdobył I miejsce w w/w konkursie. Opiekunem jest Pan Henryk Porożyński
MWB

W harmonii z przyrodą - VI edycja konkursu plastycznego

 • PDFDrukujEmail

Ogólnopolski konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą”, organizowany przez Wdecki Park Krajobrazowy, z siedzibą w Osiu, miał w tym roku już swoją szóstą odsłonę. Głównym celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody. Jury konkursowe w składzie osobowym: Monika Wiśniewska - przewodnicząca, Anna Karpus, Lucjan Meller, Bartosz Adamczyk, Daniel Siewert, wyłoniło grupę laureatów i wyróżnionych. Niezmiernie miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych III miejsce zdobyła Magdalena Bocian. W kategorii gimnazjalnej 3 miejsce – Zuzanna Zomkowska, a wyróżnienie zdobył: Emil Grużalski. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
MWB

Jutro próbny egzamin gimnazjalny

 • PDFDrukujEmail
Najbliższe trzy dni upłyną gimnazjalistom pod szyldem próbnego egzaminu gimnzjalnego. Jutro sprawdzana będzie wiedza z języka polskiego oraz historii i wos, w środę-z matematyki i przedmiotów przyrodniczych,  a w czwartek - z języka nowożytnego. Trzecioklasiści przychodzą do szkoły na godzinę  8 30, w dniach egzaminów nie będą mieli lekcji.
Beata Bucholc

Andrzejkowe „pląsy” w GOK

 • PDFDrukujEmail

Dnia 29.11.16 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa, zorganizowana z inicjatywy samorządu szkolnego i jego opiekuna - Pani Elżbiety Kurek. Wzięli w niej udział uczniowie „podstawówki” i gimnazjum. Zabawa trwała od godziny 16:30 do 19:00. Na sali panowała wspaniała muzyka, do której wszyscy świetnie się bawili.  DJ- Maciej zapewnił nam także ciekawe konkursy, w których chętnie braliśmy udział. Do samego końca towarzyszyła nam cudowna atmosfera i jeszcze lepsza muzyka. Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji GOK Osie za udostępnienie sali oraz wszystkim opiekunom, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Do zobaczenia na następnej dyskotece!
Melania  Czarnowska, kl. III A


Konkurs wiedzy „Sienkiewiczowskie potyczki” rozstrzygnięty

 • PDFDrukujEmail

 

Dnia 15.11.2016 r. komisja w składzie: Małgorzata Lisewska i Joanna Rajnik, oceniła prace konkursowe.  Za rozwiązanie 4 zadań uczniowie mogli otrzymać 52 punkty.
Wyniki:

1.    1.  Julia Piekarska kl. III b -50p.

2.    2.  Jakub Czarnowski kl. III a- 49 p.

3.    2.  Piotr Kwaśniewski kl. II b- 49 p.

4.    3.  Karolina Zielińska kl. III b -48 p.

5.    3. Jan Bocian kl. I c-48 p.

6.    4. Klaudia Depka kl. III a- 41 p.

7.    5. Agata Kubera kl. III a- 41 p.

Wręczenie nagród w grudniu na apelu szkolnym.

JR

 

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś14
Wczoraj303
Wizyt w tygodniu2108
Wizyt w miesiącu8291
Razem264896

Jest 49 użytkowników online

Homestart