Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

Ogólnopolskie Wybory Książek

 • PDFDrukujEmail

         W ramach projektów związanych z zakupem nowych książek do bibliotek szkolnych, redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i Ministerstwo Edukacji Narodowej zorganizowało Ogólnopolskie Wybory Książek. Przedsięwzięcie ma na celu poznanie i upowszechnienie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz dostosowanie księgozbiorów bibliotek do ich potrzeb.


Więcej

Konkurs plastyczny ,,Zapobiegamy pożarom"

 • PDFDrukujEmail

Konkurs plastyczny pn. ,,Zapobiegamy pożarom" cieszy się w naszej szkole dużą popularnością. Organizowany jest przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i przebiega w kilku etapach: międzyszkolnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. O wynikach na szczeblu międzyszkolnym informowaliśmy już na naszej stronie internetowej. W sobotę, pierwszego dnia wiosny, w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie, nastąpiło podsumowanie etapu wojewódzkiego ww konkursu. Laureatem XVII Finału został Szymon Bocian, który odebrał nagrodę z rąk burmistrza Szubina. Gratulujemy!
MWB

XXV Finał konkursu plastycznego Bory Tucholskie w oczach dziecka

 • PDFDrukujEmail

Dnia 20 marca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, nastąpiło podsumowanie już XXV edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pn. ,,Bory Tucholskie w oczach dziecka". W szranki konkursu stanęło 800 prac z 45 placówek. Jak co roku jury miało trudne zadanie wyłonienia laureatów. Po wstępnej selekcji komisja konkursowa w składzie: Bożena Kołacz, Magdalena Skrzyńska, Monika Wiśniewska, Marek Lejk nagrodziła 115 prac. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że 16 nagród w postaci pięknych albumów, powędrowało do uczniów naszej szkoły. Laureatami zostali: w kategorii klas 0-3: Alicja Bocian, Sara Adametz, Szymon Solecki, Bartosz Nawrocki. W kategorii klas 4-6: Oliwia Kołodziejczak i Magdalena Bocian. W kategorii klas gimnazjalnych nagrody powędrowały do: Marcina Różyńskiego, Julii Mastalerz. Szymona Bocian, Igi Pajonkowskiej, Karoliny Zakrzewskiej, Roksany Buchholz, Karoliny Zielińskiej, Anity Strehlau, Agnieszki Manikowskiej i Maksymiliana Pilarskiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
MWB

Ferie na sportowo 2015

 • PDFDrukujEmail


W minione ferie na hali sportowej przy Zespole Szkół odbyły się zawody o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Osiu. Uczniowie rywalizowali w trzech dyscyplinach: mini piłce siatkowej, tenisie stołowym i piłkarzykach. W zawodach wzięło udział 48 uczniów i absolwentów naszej szkoły.

 

Więcej

„Chwała Bohaterom. Cześć Ich pamięci”

 • PDFDrukujEmail

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, obchodzonego 1 marca, uczniowie Zespołu Szkół w Osiu mieli okazję obejrzeć  dzisiaj w GOK wystawę pn. „Ostatni Żołnierze Niepodległej. Historia o nich głucho milczy”. Autorem ekspozycji był Marek Manikowski, lokalny pasjonat historii, który przy znaczącej pomocy Lucjana Mellera z GOK w Osiu, dokonał selekcji  bibliografii, fotografii  i innych materiałów. Wielu gimnazjalistów z zainteresowaniem uczestniczyło w tej cennej lekcji patriotyzmu.

Ferie bez nudy

 • PDFDrukujEmail

Choć ferie właśnie się skończyły, to dla wielu gimnazjalistów nie były tylko czasem bez szkoły i nauki. Dzięki realizowanemu w naszej placówce programowi „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…” w ciągu dwóch tygodni  feryjnej laby  uczniowie obejrzeli w Multikinie Bydgoszcz film pt.„Hiszpanka”, zwiedzili toruńskie Planetarium. Na zakończenie wysłuchali recitalu piosenek Jacka Kaczmarskiego i Marcina Świelickiego  pt. „Między nami” w wykonaniu aktorów Teatru im. Wilama Horzycy. Ferie bez nudy? Oby było tak za rok!

Konkurs Językowy Olimpiada Wiedzy „Archimedes Plus” 24 edycja

 • PDFDrukujEmail

Konkurs Językowy Olimpiada Wiedzy „Archimedes Plus” z języka angielskiego i niemieckiego dla klas I – III Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu odbył się 24.10.2014 r. Jego celem było zachęcenie uczniów gimnazjum do lepszego opanowania języków obcych oraz wzbogacenie wiedzy o świecie, w tym o krajach i narodach posługujących się językiem angielskim oraz niemieckim. W  Olimpiadzie brali udział gimnazjaliści z klas I – III, łącznie 29 osób. Organizatorem eliminacji szkolnych był mgr Piotr Ilczuk, a współorganizatorem mgr Walentyna Ilczuk. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z języka angielskiego oraz niemieckiego.

Więcej

Laureaci stypendium za wyniki w nauce, sporcie i sztuce- I okres 2014/2015

 • PDFDrukujEmail

Na dzisiejszym apelu zostali uhonorowani gimnazjaliści, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu  oraz  promowali  szkołę, osiągając  sukcesy w sporcie i sztuce. Certyfikaty potwierdzające przyznanie stypendium za  I okres 2014/2015 z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Osiu Aleksandry Kater odebrało osiemnaścioro uczniów.

Więcej

Mitologia inaczej, czyli Spętani przez Bogów

 • PDFDrukujEmail
     Dnia 27.01.2015 r. w GOK w Osiu odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów gimnazjum – Mitologia inaczej, czyli Spętani przez Bogów. Uczniowie musieli wykazać się znajomością treści książek Josephine Angelini: Spętani przez Bogów, Wędrówka przez sen i Bunt bogini oraz odpowiedzieć na pytania testowe. W konkursie wzięły udział: Daria Mantaj z kl. III a, Elżbieta Wiktorowska z kl. III b oraz Oliwia Potocka z kl. II a. Gimnazjalistki wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą lektury i prezentowały wyrównany poziom. W związku z tym uczestniczki konkursu zajęły równorzędne miejsca, a nagrody książkowe otrzymały w drodze losowania. Książki zakupione zostały przez GOK w Osiu, a konkurs przygotowały Maria Siekierkowska i Joanna Rajnik.

,,Anioły" rozdane

 • PDFDrukujEmail

Tegoroczna –  dziesiąta już edycja, szkolnego  konkursu na najpiękniejszą kartę świąteczną odbyła się pod nazwą: „Kiedy myślę: Anioł”. W konkursie, po wstępnej selekcji,  wzięło udział 126 prac. Jury w składzie: Kamila Śpica- Głowacka, Beata Bucholc, Anna Śpica Majszak przyznało po 20 nagród w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Wystawa prac młodych artystów jest świąteczną ozdobą szkolnego korytarza. Nagrody w postaci figurek aniołów odebrali:

Więcej

Koncert kolęd i pastorałek na ludowo

 • PDFDrukujEmail

W świąteczny nastrój  wprowadzili nas muzycy Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy koncertem kolęd i pastorałek  na ludowo. Skoczne i wesołe rytmy piosenek ludowych związanych z obchodami Bożego Narodzenia, barwne opowieści o adwentowych i świątecznych zwyczajach ludowych przetrwały do dziś dzięki działalności Oskara Kolberga. Zasługi  tego wybitnego etnografa,folklorysty, kompozytora zostały przywołane w kontekście kończącego się właśnie Roku Oskara Kolberga. Po audycji muzycznej Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra Kater złożyła życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Jak to Kacper, Melchior i Baltazar wybierali się do Betlejem… i o innych dziwach

 • PDFDrukujEmail
  Ostatni przed świętami tydzień nauki  w szkole to nie tylko klasowe spotkania przy wigilijnym stole, ale i… tradycyjne jasełka. Czwartkowe przedpołudnie rozbrzmiewało świątecznymi piosenkami,skeczami oraz życzeniami zaprezentowanymi w programie przygotowanym przez gimnazjalistów pod kierunkiem Moniki Wojnerowicz-Bocian w ramach unijnego programu „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…”. Po spektaklu nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w szkolnych i międzyszkolnych konkursach plastycznych.

Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,W HARMONII Z PRZYRODĄ"

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej - IV edycji ogólnpolskiego konkursu plastycznego, pn. ,,W harmonii z przyrodą", organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy, wyróżnienia zdobyli: z gimnazjim: Dominik Domish i Szymon Bocian, ze szkoły podstawowej: Joanna Kater i Oliwia Kołodziejczak. Celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody, zachęcanie dzieci i młodzieży do ochrony środowiska i zwrócenia uwagi na otaczającą przyrodę, rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest przyroda, a także kształtowanie świadomości o potrzebie ochrony przyrody i środowiska. Laureatom gratulujemy!

,,Złoty Mikrofon"

 • PDFDrukujEmail
III Regionalny Młodzieżowy Festiwal Piosenki ,,Złoty Mikrofon" już za nami.  29 listopada, na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 41 solistów i 5 zespołów wokalnych.  Celem festiwalu jest popularyzacja polskiej piosenki, pobudzenie wyobraźni i wrażliwości muzycznej, propagowanie śpiewania wśród dzieci i młodzieży. Wykonawcy, zdaniem Jury,  zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Z naszej szkoły w kategorii klas I-III, wyróżnienie zdobyla Julia Nagórska. W drugiej kategorii, III miejsce zajął Cezary Nagórski, a wyróżnienie zdobyła Magdalena Bocian. Podczas obrad Jury, czas swoim śpiewem umilali laureaci z ubiegłego roku: Oliwia Kolodziejczak, Joanna Kater i Zuzanna Zawadzińska. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Konkurs plastyczny -,,Jan Paweł II człowiek wolności"

 • PDFDrukujEmail

Miło nam poinformoać, że Agnieszka Manikowska, uczennica naszego gimnazjum, została laureatką konkursu plastycznego pn. ,,Jan Pawel II-człowiek wolności". Konkus został zorganizowany pod patronatem świeckiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Jego celem było pogłębianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości Papieża Jana Pawła II, a także odwołanie się do nieprzemijających wartości i idei tkwiących w jego życiu. Agnieszce gratulujemy!

Święto Odzyskania Niepodległości 11 listopada 2014r.

 • PDFDrukujEmail

Listopadowa zaduma nad złożonością losów naszej Ojczyzny a także  radość z odzyskania bytu państwowego  towarzyszyła obchodom Święta Odzyskania Niepodległości  w całym kraju. W naszej małej Ojczyźniealt  tegoroczne „urodziny” Niepodległej młodzież Zespołu Szkół w Osiu uczciła  spektaklem „Lilie” na podstawie ballady Adama Mickiewicza oraz wystawą, przygotowanymi pod kierunkiem Moniki Wojnerowicz-Bocian i Wiesławy Herder.To efekt pracy kół teatralnego i regionalnego, które działają w ramach programu "Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości...".


Straaaszne „Otrzęsiny”!

 • PDFDrukujEmail

W atmosferze niesamowitości i grozy odbyły się dzisiaj tradycyjne już „Otrzęsiny”  pierwszoklasistów. Nad przygotowaniem imprezy czuwały klasy drugie wraz z wychowawczyniami.  Po wykonaniu zadań powierzonych „żakom” przez starszych kolegów ogłoszono wyniki: miejsce I - klasa IA, miejsce II - klasa IC i miejsce III - klasa IB. Wspólna zabawa przypieczętowała przyjęcie nowicjuszy do grona gimnazjalistów.

Straaaszne „Otrzęsiny”!

 • PDFDrukujEmail
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

W atmosferze niesamowitości i grozy odbyły się dzisiaj tradycyjne już „Otrzęsiny”  pierwszoklasistów. Nad przygotowaniem imprezy czuwały klasy drugie wraz z wychowawczyniami.  Po wykonaniu zadań powierzonych „żakom” przez starszych kolegów ogłoszono wyniki: miejsce I - klasa IA, miejsce II - klasa IC i miejsce III - klasa IB. Wspólna zabawa przypieczętowała przyjęcie nowicjuszy do grona gimnazjalistów.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Podsumowanie kuratoryjnych konkursów przedmiotowych w gimnazjum

 • PDFDrukujEmail

Październik to miesiąc szkolnych eliminacji konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Bierze w nich udział sporo uczniów, lecz do etapu rejonowego przechodzą nieliczni. W tym roku  są to: Aleksandra Chmarzyńska- IIC  i Brayan Wojciechowski  - IIIA- z języka angielskiego (nauczyciel: Walentyna Ilczuk), Karol Kuzimski –IIIC z języka niemieckiego (nauczyciel: Anetta Piekarska), Julia Nagórska -IIIB- z matematyki (nauczyciel: Magdalena Mięsiak) oraz z biologii (nauczyciel: Grażyna Bagniewska). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oskie Biegi

 • PDFDrukujEmail

W dniu 04.10.2014r. na stadionie sportowym w Osiu odbyły się XXV Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. W zawodach startowali również uczniowie naszej szkoły i jak co roku część z nich stanęła na podium:
Kater Joanna – II miejsce – 600 m
Kuzimski Maciej – I miejsce – 800 m
Felczykowska Kamila– III miejsce
Wojciechowski Brayan – III miejsce
Klasyfikacja drużynowa w kategorii szkół podstawowych: II miejsce SP Osie.
Klasyfikacja drużynowa w kategorii gimnazjum : II miejsce Gimnazjum w Osiu.
Hanna Pawlik-Kiełpińska

Podsumowanie akcji "Zbiórka surowców wtórnych"

 • PDFDrukujEmail

Świadomość ekologiczna oraz wyrabianie dobrych nawyków gospodarowania odpadami, to jedne z głównych założeń przyświecających akcji zbierania surowców wtórnych, organizowanej w naszej szkole już kolejny raz. Celem zbiórki makulatury, butelek PET, sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii  jest wzrost świadomości w zakresie korzyści odzysku surowców wtórnych, kształtowanie świadomości proekologicznej już od najmłodszych lat, a także budowanie świadomości ekologicznej w kwestii oddzielania odpadów niebezpiecznych od ogółu odpadów i konieczność ich utylizacji. Nasi uczniowie wiedzą, że  zbieranie surowców wtórnych nie jest  rzeczą trudną, ale wymagającą minimalnego zaangażowania i wyrobienia pewnego nawyku wprowadzonego w codzienne życie. Na uroczystym apelu szkolnym w dniu 13 października nastąpiło podsumowanie akcji zbiórki surowców.

Więcej

Kulturalna jesień w naszym Gimnazjum

 • PDFDrukujEmail

Jesień w bieżącym roku szkolnym obfituje w wyjazdy kulturalne, współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu „Razem ku wiedzy…”. Od początku października gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć w bydgoskim Multikinie film pt. „Miasto 44” oraz spektakl „Koncert życzeń” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. W najbliższym czasie-wyjazd na film pt. „Bogowie”, a w listopadzie- toruńskie spotkanie z piosenkami Grechuty w koncercie "Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?".  Wycieczki kulturalne cieszą się ogromną popularnością,  młodzież nie może się doczekać  kolejnych propozycji.

Pracownikom Oświaty życzymy…

 • PDFDrukujEmail

Obchody Święta  Edukacji Narodowej, powszechnie znanego jako Dzień Nauczyciela, w tym roku upłynęły w rytmie standardów  amerykańskich, zaprezentowanych przez muzyków Filharmonii Pomorskiej. Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra  Kater podziękowała za życzenia od Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców. Podkreśliła, że  to święto całej Oświaty,  nauczycieli i wychowawców, pracowników administracji i obsługi. Nagrodę Dyrektora Zespołu odebrali nauczyciele: Barbara Deinowska, Alina Bagińska, Teresa Malinowska, Jolanta Nagórska, Elżbieta Sosnowicz, Monika Wojnerowicz-Bocian, Jacek Kujawa, Kamila Śpica-Głowacka, Anetta Piekarska, Walentyna Ilczuk, Małgorzata Dombrowska, Henryk Porożyński. Nagrody Wójta Gminy Osie powędrowały do Bożeny Głąb-Hebdy, Grażyny Bagniewskiej oraz Wiesławy Herder.

W 75. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

 • PDFDrukujEmail
Dzisiaj przypada 75. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Jak napisał w liście otwartym z okazji rocznicy prezes IPN‑u, Łukasz Kamiński: „Tajne struktury państwa polskiego, podległe rządowi RP na uchodźstwie, nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Rozbudowane piony wojskowy i cywilny pozwalały na zachowanie ciągłości struktur państwowych . Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem, ale także stworzenie siły moralnej, kultywowanie niepodległościowej tradycji, która pozwoliła przetrwać także czas komunistycznej dyktatury”. Upamiętnieniu tych wydarzeń  posłużył apel przygotowany przez gimnazjalistów pod  kierunkiem nauczyciela historii – Wiesławy Herder.

O fascynacji górami oraz wakacyjnej podróży Jedwabnym Szlakiem według Rafała Kuzimskiego

 • PDFDrukujEmail

W środę 24 września br. o godz.17 00 w GOK w Osiu odbyło się spotkanie z nauczycielem geografii w Zespole Szkół w Osiu-Rafałem Kuzimskim. Poświęcone ono zostało siedmiotygodniowej podróży przez stepy, góry i pustynie Azji Środkowej. Dość licznie zebrani uczestnicy mogli obejrzeć zdjęcia, a także posłuchać  bezpośredniej relacji człowieka, który ma odwagę realizować pasje i marzenia. Rafał Kuzimski mówił o poczuciu szczęścia prostych ludzi w kazachskim stepie, ich serdeczności, gościnności, o absurdach azjatyckiej biurokracji i…. pokorze wobec gór każdego, kto się w nie wybiera i chce wrócić żywy. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli wielu środowisk, w tym nauczycieli (na czele z Dyrektor Aleksandrą Kater) oraz uczniów.

Więcej

Witaj szkoło!

 • PDFDrukujEmail
Pierwszego września 2014 roku, w holu budynku naszej szkoły powitalismy nowy rok szkolny 2014/2015. Uczniowie wysluchali przemówienia inaugurującego, wygłoszonego przez Dyrektor Aleksandrę Kater. Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski wręczył stypendia uczniom wyróżniającym się w nauce, osiągnięciach sportowych i artystycznych. Otrzymali je następujący uczniowie: Jeremiasz Bączkowski, Szymon Bocian, Aleksandra Chmarzyńska, Katarzyna Gatz, Karol Kuzimski, Agnieszka Manikowska, Klaudia Minder, Julia Nagórska, Joanna Poćwiardowska, Oliwia Potocka, Klaudia Śrubkowska. Gratulujemy. Wszystkim życzymy owocnej nauki i wielu niezapomnianych chwil w nowym roku szkolnym.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś58
Wczoraj115
Wizyt w tygodniu173
Wizyt w miesiącu5851
Razem290491

Jest 42 użytkowników online

Homestart