Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Gimnazjum

Igraszki z diabłem

 • PDFDrukujEmail
        27 maja 2015 r. uczniowie koła teatralnego, pod kierunkiem Moniki Wojnerowicz-Bocian, zaprezentowali na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, sztukę czeskiego prozaika i dramaturga Jana Drdy „Hràtkys čertem” ,  „Igraszki z diabłem”. Ten dowcipny moralitet, gdzie w naturalny sposób mieszają się elementy sacrum i profanum, diabły i anioły, niewinność i pokusa, grzech i nawrócenie, miał swoją prapremierę w Pradze w 1945 r. Dziś wiele teatrów, zarówno polskich i zagranicznych, pragnie mieć w swoim repertuarze to jakże zabawne, nieśmiertelne widowisko oparte na motywach ludowych baśni, gdzie świat realny miesza się ze światem pozaziemskim, światem anielskim i diabelskim, gdzie wszystko staje się możliwe. Młodzi aktorzy spisali się rewelacyjnie. Widownia nagrodziła spektakl gromkimi brawami. W sztuce udział wzięli: Jeremiasz Bączkowski, Maksymilian Pilarski, Karol Kuzimski, Julia Kołodziejczak, Katarzyna Gatz, Julia Nagórska, Joanna Poćwiardowska, Agnieszka Manikowska, Mikołaj Manikowski, Michał Manikowski, Judyta Nawrocka, Paulina Steffan, Paweł Jędryczka, Karolina Zielińska, Maksymilian Kujawa, Melania Czarnowska, Oliwia Kwidzińska, Alicja Gwizdała.

Gimnazjada Powiatu Świeckiego w LA

 • PDFDrukujEmail

Dnia  19 maja 2015 r. na stadionie w Świeciu, odbył się Finał Powiatu Świeckiego w LA. Nasi reprezentanci  zdobyli  medale  i uzyskali awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się w czerwcu, również na świeckim  stadionie. Złote medale i mistrzostwo powiatu wywalczyli: Karol Kuzimski  w biegu na 100m i Ferdynand Kujawa w skoku w dal. Srebrny medal w pchnięciu kulą zdobył Michał Lisewski, a brązowy w tej samej kategorii Paulina Steffan. Doskonale spisali się również zawodnicy rywalizujący w konkurencji sztafet szwedzkich. Zarówno reprezentacja dziewcząt, jak i chłopców  zdobyła złoty medal.  W grupie dziewcząt pobiegły: Alicja Gwizdała (400m), Zuzanna Chudecka300m), Joanna Poćwiardowska (200m) i Magdalena Ziółkowska (100m). W sztafecie chłopców biegli: Maksymilian Kujawa (400m), Karol Kuzimski (300m), Krzysztof Joppek (200m) Tymoteusz Wąsikowski  (100m).  Bardzo dobrze spisali się pozostali reprezentanci, którzy zajęli wysokie miejsca w swoich konkurencjach. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Opiekunowie zawodników: Jacek Bocian, Michał Dombrowski.

Zielona Szkoła w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku

 • PDFDrukujEmail
W ubiegłą sobotę (23 maja br.)odbyły się kolejne zajęcia pod nazwą Zielona Szkoła w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Zajęcia edukacyjne przeprowadzono w laboratorium, pracowni mikroskopowej i na pobliskiej ścieżce dydaktycznej. Gimnazjaliści  zwiedzili również Ogród Botaniczny. Po zajęciach rozpalono ognisko. Podsumowaniem cyklu wyjazdów do KPCEE (odbywały się one w ramach projektu „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…) była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy.

Rafał Kuzimski

 

"BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi,bioodpowiedzialni w województwie kujawsko-pomorskim

 • PDFDrukujEmail

W środę 13 maja br. odbyły się trzecie z kolei warsztaty "BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni w województwie kujawsko-pomorskim". Wzięli w nich udział uczniowie pierwszych klas Gimnazjum: Judyta Nawrocka, Natalia Adrych, Angelika Durajewska, Karolina Zielińska, Miłosz Wąsikowski, Paweł Jędryczka, Paweł Jezierski, Marek Pliszka, Artur Malinowski i Karol Kaczmarek pod opieką pana Rafała Kuzimskiego. Pierwszego dnia gimnazjaliści uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej po terenie rezerwatów: Jezioro Ciche, Piaseczno i Stara Rzeka.  Młodzi przyrodnicy rozpoznali wiele gatunków ptaków, zarówno wodnych jak i lądowych. Drugiego dnia odbył się rejs tramwajem wodnym po Zalewie Żurskim. Z wody obserwowano m.in.  łabędzie nieme, zimorodki, gągoły, perkozy dwuczube, trzciniaki i czaple siwe. W lesie i na okolicznych łąkach odbyły się również zajęcia z botaniki. Nowatorskie zajęcia warsztatowe oraz terenowe, pozwalające w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę z ekologii i bioróżnorodności, uczestnicy projektu cenili sobie najbardziej.                                                                                                                                                                                                   Karolina Zielińska,kl. I B

Majówka z Filharmonią Pomorską

 • PDFDrukujEmail

Kolejne spotkanie z muzyką klasyczną, które odbyło się dziś w ramach realizowanego projektu „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…”, wprowadziło zebranych w wiosenny nastrój. Tym razem Filharmonia Pomorska zaproponowała młodzieży Zespołu Szkół w Osiu koncert na skrzypce, altówkę i wiolonczelę. Utwory m.in. Vivaldiego, Mendelsohna czy Beethovena przypomniały nie tylko o kolejnej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, ale też starą prawdę, że muzyka nie zna granic i łagodzi obyczaje.

W 224.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 • PDFDrukujEmail

Społeczność Zespołu Szkół w Osiu uczciła 224.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem Bogumiły Karpus oraz Katarzyny Bruniewskiej-Gierczak. Patriotyczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom akademii, która odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.

Na kociewskim gościńcu

 • PDFDrukujEmail

17 kwietnia 2015 r., w Zespole Szkół w  Warlubiu,  odbyła się  XIX już Gala Kociewska, którą swoim występem uświetnił kociewski zespół ,,Melodie”.  Tradycyjne spotkali się  laureaci konkursu recytatorskiego, piosenki i plastycznego.  Tegorocznym konkursom przyświecał temat: „Na kociewskim gościńcu”. W zmaganiach uczestniczyło 15 szkół regionu Kociewie. Uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody w konkursie plastycznym. W kategorii klas I-III: Mikołaj Melzer, w kategorii gimnazjum: Katarzyna Gatz, Klaudia Śrubkowska, Szymon Bocian i Karol Kalinowski. Gratulujemy!
MWB

O potrzebie mądrych wyborów - okiem szkolnego pedagoga

 • PDFDrukujEmail

No i stało się!!! Uczniowie klas III gimnazjum przystąpią w dniach 21, 22, 23 kwietnia do egzaminu gimnazjalnego. Przed nimi duże wyzwanie. Przez trzy dni będą rozwiązywać zadania obejmujące cała zdobytą dotychczas wiedzę. Wyniki tego egzaminu (poza własnym zadowoleniem) będą ważne w czasie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, razem ze świadectwem ukończenia szkoły będą stanowiły warunek przyjęcia.

Więcej

XIII Inauguracja Dni Olimpijczyka pn. "Festiwal sztafet".

 • PDFDrukujEmail

W piątek 10.04.2015 r. na stadionie „WDY” w Świeciu odbyła się XIII Inauguracja Dni Olimpijczyka pn. "Festiwal sztafet".  Młodzież szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świeckiego rywalizowała w biegach sztafetowych oraz brała udział w Teście Wiedzy Olimpijskiej. Zmagania młodzieży obserwowali zaproszeni goście, wśród których byli polscy olimpijczycy oraz przedstawiciele władz samorządowych. W XIII edycji zaproszenie do udziału w sportowej rywalizacji przyjęło 16 szkół podstawowych, 8 szkół gimnazjalnych i 4 szkoły ponadgimnazjalne.

Więcej

Turniej Słowa pn. „Słowo źródłem inspiracji”- eliminacje powiatowe

 • PDFDrukujEmail

We wtorek, 14 kwietnia br., w OKSiR w Świeciu, odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Słowa pn. „Słowo źródłem inspiracji”, w których uczestniczyli również uczniowie Zespołu Szkół w Osiu. Miło nam poinformować, że ich prezentacje zostały  docenione przez jury i tak: Mikołaj Melzer otrzymał wyróżnienie w kategorii kl. I-III szkoły podstawowej, Oliwia Kołodziejczak-nagrodę w kategorii kl.IV-VI szkoły podstawowej i Julia Kołodziejczak-nagrodę w kategorii gimnazjum. Laureaci nagród będą reprezentować naszą szkołę  i powiat świecki w Finale Turnieju Słowa, który odbędzie się w dniach 12 - 14  czerwca br. w Tucholi. Gratulujemy recytatorom oraz ich nauczycielkom: Danucie Motale, Małgorzacie Lisewskiej i Marii Kaczmarek, życząc jednocześnie dalszych sukcesów!

Ogólnopolskie Wybory Książek

 • PDFDrukujEmail

         W ramach projektów związanych z zakupem nowych książek do bibliotek szkolnych, redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i Ministerstwo Edukacji Narodowej zorganizowało Ogólnopolskie Wybory Książek. Przedsięwzięcie ma na celu poznanie i upowszechnienie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz dostosowanie księgozbiorów bibliotek do ich potrzeb.


Więcej

Konkurs plastyczny ,,Zapobiegamy pożarom"

 • PDFDrukujEmail

Konkurs plastyczny pn. ,,Zapobiegamy pożarom" cieszy się w naszej szkole dużą popularnością. Organizowany jest przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i przebiega w kilku etapach: międzyszkolnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. O wynikach na szczeblu międzyszkolnym informowaliśmy już na naszej stronie internetowej. W sobotę, pierwszego dnia wiosny, w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie, nastąpiło podsumowanie etapu wojewódzkiego ww konkursu. Laureatem XVII Finału został Szymon Bocian, który odebrał nagrodę z rąk burmistrza Szubina. Gratulujemy!
MWB

XXV Finał konkursu plastycznego Bory Tucholskie w oczach dziecka

 • PDFDrukujEmail

Dnia 20 marca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, nastąpiło podsumowanie już XXV edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pn. ,,Bory Tucholskie w oczach dziecka". W szranki konkursu stanęło 800 prac z 45 placówek. Jak co roku jury miało trudne zadanie wyłonienia laureatów. Po wstępnej selekcji komisja konkursowa w składzie: Bożena Kołacz, Magdalena Skrzyńska, Monika Wiśniewska, Marek Lejk nagrodziła 115 prac. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że 16 nagród w postaci pięknych albumów, powędrowało do uczniów naszej szkoły. Laureatami zostali: w kategorii klas 0-3: Alicja Bocian, Sara Adametz, Szymon Solecki, Bartosz Nawrocki. W kategorii klas 4-6: Oliwia Kołodziejczak i Magdalena Bocian. W kategorii klas gimnazjalnych nagrody powędrowały do: Marcina Różyńskiego, Julii Mastalerz. Szymona Bocian, Igi Pajonkowskiej, Karoliny Zakrzewskiej, Roksany Buchholz, Karoliny Zielińskiej, Anity Strehlau, Agnieszki Manikowskiej i Maksymiliana Pilarskiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
MWB

Ferie na sportowo 2015

 • PDFDrukujEmail


W minione ferie na hali sportowej przy Zespole Szkół odbyły się zawody o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Osiu. Uczniowie rywalizowali w trzech dyscyplinach: mini piłce siatkowej, tenisie stołowym i piłkarzykach. W zawodach wzięło udział 48 uczniów i absolwentów naszej szkoły.

 

Więcej

„Chwała Bohaterom. Cześć Ich pamięci”

 • PDFDrukujEmail

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, obchodzonego 1 marca, uczniowie Zespołu Szkół w Osiu mieli okazję obejrzeć  dzisiaj w GOK wystawę pn. „Ostatni Żołnierze Niepodległej. Historia o nich głucho milczy”. Autorem ekspozycji był Marek Manikowski, lokalny pasjonat historii, który przy znaczącej pomocy Lucjana Mellera z GOK w Osiu, dokonał selekcji  bibliografii, fotografii  i innych materiałów. Wielu gimnazjalistów z zainteresowaniem uczestniczyło w tej cennej lekcji patriotyzmu.

Ferie bez nudy

 • PDFDrukujEmail

Choć ferie właśnie się skończyły, to dla wielu gimnazjalistów nie były tylko czasem bez szkoły i nauki. Dzięki realizowanemu w naszej placówce programowi „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…” w ciągu dwóch tygodni  feryjnej laby  uczniowie obejrzeli w Multikinie Bydgoszcz film pt.„Hiszpanka”, zwiedzili toruńskie Planetarium. Na zakończenie wysłuchali recitalu piosenek Jacka Kaczmarskiego i Marcina Świelickiego  pt. „Między nami” w wykonaniu aktorów Teatru im. Wilama Horzycy. Ferie bez nudy? Oby było tak za rok!

Konkurs Językowy Olimpiada Wiedzy „Archimedes Plus” 24 edycja

 • PDFDrukujEmail

Konkurs Językowy Olimpiada Wiedzy „Archimedes Plus” z języka angielskiego i niemieckiego dla klas I – III Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu odbył się 24.10.2014 r. Jego celem było zachęcenie uczniów gimnazjum do lepszego opanowania języków obcych oraz wzbogacenie wiedzy o świecie, w tym o krajach i narodach posługujących się językiem angielskim oraz niemieckim. W  Olimpiadzie brali udział gimnazjaliści z klas I – III, łącznie 29 osób. Organizatorem eliminacji szkolnych był mgr Piotr Ilczuk, a współorganizatorem mgr Walentyna Ilczuk. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z języka angielskiego oraz niemieckiego.

Więcej

Laureaci stypendium za wyniki w nauce, sporcie i sztuce- I okres 2014/2015

 • PDFDrukujEmail

Na dzisiejszym apelu zostali uhonorowani gimnazjaliści, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu  oraz  promowali  szkołę, osiągając  sukcesy w sporcie i sztuce. Certyfikaty potwierdzające przyznanie stypendium za  I okres 2014/2015 z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Osiu Aleksandry Kater odebrało osiemnaścioro uczniów.

Więcej

Mitologia inaczej, czyli Spętani przez Bogów

 • PDFDrukujEmail
     Dnia 27.01.2015 r. w GOK w Osiu odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów gimnazjum – Mitologia inaczej, czyli Spętani przez Bogów. Uczniowie musieli wykazać się znajomością treści książek Josephine Angelini: Spętani przez Bogów, Wędrówka przez sen i Bunt bogini oraz odpowiedzieć na pytania testowe. W konkursie wzięły udział: Daria Mantaj z kl. III a, Elżbieta Wiktorowska z kl. III b oraz Oliwia Potocka z kl. II a. Gimnazjalistki wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą lektury i prezentowały wyrównany poziom. W związku z tym uczestniczki konkursu zajęły równorzędne miejsca, a nagrody książkowe otrzymały w drodze losowania. Książki zakupione zostały przez GOK w Osiu, a konkurs przygotowały Maria Siekierkowska i Joanna Rajnik.

,,Anioły" rozdane

 • PDFDrukujEmail

Tegoroczna –  dziesiąta już edycja, szkolnego  konkursu na najpiękniejszą kartę świąteczną odbyła się pod nazwą: „Kiedy myślę: Anioł”. W konkursie, po wstępnej selekcji,  wzięło udział 126 prac. Jury w składzie: Kamila Śpica- Głowacka, Beata Bucholc, Anna Śpica Majszak przyznało po 20 nagród w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Wystawa prac młodych artystów jest świąteczną ozdobą szkolnego korytarza. Nagrody w postaci figurek aniołów odebrali:

Więcej

Koncert kolęd i pastorałek na ludowo

 • PDFDrukujEmail

W świąteczny nastrój  wprowadzili nas muzycy Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy koncertem kolęd i pastorałek  na ludowo. Skoczne i wesołe rytmy piosenek ludowych związanych z obchodami Bożego Narodzenia, barwne opowieści o adwentowych i świątecznych zwyczajach ludowych przetrwały do dziś dzięki działalności Oskara Kolberga. Zasługi  tego wybitnego etnografa,folklorysty, kompozytora zostały przywołane w kontekście kończącego się właśnie Roku Oskara Kolberga. Po audycji muzycznej Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra Kater złożyła życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Jak to Kacper, Melchior i Baltazar wybierali się do Betlejem… i o innych dziwach

 • PDFDrukujEmail
  Ostatni przed świętami tydzień nauki  w szkole to nie tylko klasowe spotkania przy wigilijnym stole, ale i… tradycyjne jasełka. Czwartkowe przedpołudnie rozbrzmiewało świątecznymi piosenkami,skeczami oraz życzeniami zaprezentowanymi w programie przygotowanym przez gimnazjalistów pod kierunkiem Moniki Wojnerowicz-Bocian w ramach unijnego programu „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…”. Po spektaklu nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w szkolnych i międzyszkolnych konkursach plastycznych.

Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,W HARMONII Z PRZYRODĄ"

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej - IV edycji ogólnpolskiego konkursu plastycznego, pn. ,,W harmonii z przyrodą", organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy, wyróżnienia zdobyli: z gimnazjim: Dominik Domish i Szymon Bocian, ze szkoły podstawowej: Joanna Kater i Oliwia Kołodziejczak. Celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody, zachęcanie dzieci i młodzieży do ochrony środowiska i zwrócenia uwagi na otaczającą przyrodę, rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest przyroda, a także kształtowanie świadomości o potrzebie ochrony przyrody i środowiska. Laureatom gratulujemy!

,,Złoty Mikrofon"

 • PDFDrukujEmail
III Regionalny Młodzieżowy Festiwal Piosenki ,,Złoty Mikrofon" już za nami.  29 listopada, na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 41 solistów i 5 zespołów wokalnych.  Celem festiwalu jest popularyzacja polskiej piosenki, pobudzenie wyobraźni i wrażliwości muzycznej, propagowanie śpiewania wśród dzieci i młodzieży. Wykonawcy, zdaniem Jury,  zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Z naszej szkoły w kategorii klas I-III, wyróżnienie zdobyla Julia Nagórska. W drugiej kategorii, III miejsce zajął Cezary Nagórski, a wyróżnienie zdobyła Magdalena Bocian. Podczas obrad Jury, czas swoim śpiewem umilali laureaci z ubiegłego roku: Oliwia Kolodziejczak, Joanna Kater i Zuzanna Zawadzińska. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Konkurs plastyczny -,,Jan Paweł II człowiek wolności"

 • PDFDrukujEmail

Miło nam poinformoać, że Agnieszka Manikowska, uczennica naszego gimnazjum, została laureatką konkursu plastycznego pn. ,,Jan Pawel II-człowiek wolności". Konkus został zorganizowany pod patronatem świeckiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Jego celem było pogłębianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości Papieża Jana Pawła II, a także odwołanie się do nieprzemijających wartości i idei tkwiących w jego życiu. Agnieszce gratulujemy!

Święto Odzyskania Niepodległości 11 listopada 2014r.

 • PDFDrukujEmail

Listopadowa zaduma nad złożonością losów naszej Ojczyzny a także  radość z odzyskania bytu państwowego  towarzyszyła obchodom Święta Odzyskania Niepodległości  w całym kraju. W naszej małej Ojczyźniealt  tegoroczne „urodziny” Niepodległej młodzież Zespołu Szkół w Osiu uczciła  spektaklem „Lilie” na podstawie ballady Adama Mickiewicza oraz wystawą, przygotowanymi pod kierunkiem Moniki Wojnerowicz-Bocian i Wiesławy Herder.To efekt pracy kół teatralnego i regionalnego, które działają w ramach programu "Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości...".


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś89
Wczoraj392
Wizyt w tygodniu89
Wizyt w miesiącu8858
Razem312480

Jest 12 użytkowników online

Homestart