Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Gimnazjum

Podsumowanie akcji "Zbiórka surowców wtórnych"

 • PDFDrukujEmail

Świadomość ekologiczna oraz wyrabianie dobrych nawyków gospodarowania odpadami, to jedne z głównych założeń przyświecających akcji zbierania surowców wtórnych, organizowanej w naszej szkole już kolejny raz. Celem zbiórki makulatury, butelek PET, sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii  jest wzrost świadomości w zakresie korzyści odzysku surowców wtórnych, kształtowanie świadomości proekologicznej już od najmłodszych lat, a także budowanie świadomości ekologicznej w kwestii oddzielania odpadów niebezpiecznych od ogółu odpadów i konieczność ich utylizacji. Nasi uczniowie wiedzą, że  zbieranie surowców wtórnych nie jest  rzeczą trudną, ale wymagającą minimalnego zaangażowania i wyrobienia pewnego nawyku wprowadzonego w codzienne życie. Na uroczystym apelu szkolnym w dniu 13 października nastąpiło podsumowanie akcji zbiórki surowców.

Więcej

Kulturalna jesień w naszym Gimnazjum

 • PDFDrukujEmail

Jesień w bieżącym roku szkolnym obfituje w wyjazdy kulturalne, współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu „Razem ku wiedzy…”. Od początku października gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć w bydgoskim Multikinie film pt. „Miasto 44” oraz spektakl „Koncert życzeń” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. W najbliższym czasie-wyjazd na film pt. „Bogowie”, a w listopadzie- toruńskie spotkanie z piosenkami Grechuty w koncercie "Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?".  Wycieczki kulturalne cieszą się ogromną popularnością,  młodzież nie może się doczekać  kolejnych propozycji.

Pracownikom Oświaty życzymy…

 • PDFDrukujEmail

Obchody Święta  Edukacji Narodowej, powszechnie znanego jako Dzień Nauczyciela, w tym roku upłynęły w rytmie standardów  amerykańskich, zaprezentowanych przez muzyków Filharmonii Pomorskiej. Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra  Kater podziękowała za życzenia od Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców. Podkreśliła, że  to święto całej Oświaty,  nauczycieli i wychowawców, pracowników administracji i obsługi. Nagrodę Dyrektora Zespołu odebrali nauczyciele: Barbara Deinowska, Alina Bagińska, Teresa Malinowska, Jolanta Nagórska, Elżbieta Sosnowicz, Monika Wojnerowicz-Bocian, Jacek Kujawa, Kamila Śpica-Głowacka, Anetta Piekarska, Walentyna Ilczuk, Małgorzata Dombrowska, Henryk Porożyński. Nagrody Wójta Gminy Osie powędrowały do Bożeny Głąb-Hebdy, Grażyny Bagniewskiej oraz Wiesławy Herder.

W 75. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

 • PDFDrukujEmail
Dzisiaj przypada 75. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Jak napisał w liście otwartym z okazji rocznicy prezes IPN‑u, Łukasz Kamiński: „Tajne struktury państwa polskiego, podległe rządowi RP na uchodźstwie, nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Rozbudowane piony wojskowy i cywilny pozwalały na zachowanie ciągłości struktur państwowych . Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem, ale także stworzenie siły moralnej, kultywowanie niepodległościowej tradycji, która pozwoliła przetrwać także czas komunistycznej dyktatury”. Upamiętnieniu tych wydarzeń  posłużył apel przygotowany przez gimnazjalistów pod  kierunkiem nauczyciela historii – Wiesławy Herder.

O fascynacji górami oraz wakacyjnej podróży Jedwabnym Szlakiem według Rafała Kuzimskiego

 • PDFDrukujEmail

W środę 24 września br. o godz.17 00 w GOK w Osiu odbyło się spotkanie z nauczycielem geografii w Zespole Szkół w Osiu-Rafałem Kuzimskim. Poświęcone ono zostało siedmiotygodniowej podróży przez stepy, góry i pustynie Azji Środkowej. Dość licznie zebrani uczestnicy mogli obejrzeć zdjęcia, a także posłuchać  bezpośredniej relacji człowieka, który ma odwagę realizować pasje i marzenia. Rafał Kuzimski mówił o poczuciu szczęścia prostych ludzi w kazachskim stepie, ich serdeczności, gościnności, o absurdach azjatyckiej biurokracji i…. pokorze wobec gór każdego, kto się w nie wybiera i chce wrócić żywy. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli wielu środowisk, w tym nauczycieli (na czele z Dyrektor Aleksandrą Kater) oraz uczniów.

Więcej

Witaj szkoło!

 • PDFDrukujEmail
Pierwszego września 2014 roku, w holu budynku naszej szkoły powitalismy nowy rok szkolny 2014/2015. Uczniowie wysluchali przemówienia inaugurującego, wygłoszonego przez Dyrektor Aleksandrę Kater. Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski wręczył stypendia uczniom wyróżniającym się w nauce, osiągnięciach sportowych i artystycznych. Otrzymali je następujący uczniowie: Jeremiasz Bączkowski, Szymon Bocian, Aleksandra Chmarzyńska, Katarzyna Gatz, Karol Kuzimski, Agnieszka Manikowska, Klaudia Minder, Julia Nagórska, Joanna Poćwiardowska, Oliwia Potocka, Klaudia Śrubkowska. Gratulujemy. Wszystkim życzymy owocnej nauki i wielu niezapomnianych chwil w nowym roku szkolnym.

Harmonogram dowozów do Zespołu Szkól w Osiu

 • PDFDrukujEmail
Poniżej przedstawiamy harmonogram dowozów do Zespołu Szkól w Osiu w roku szkolnym 2014/2015:

Więcej

"Ale to już było…"

 • PDFDrukujEmail

Ta piosenka autorstwa Andrzeja Sikorowskiego stała się punktem kulminacyjnym programu artystycznego gimnazjalistów, przygotowanego pod kierunkiem Moniki  Wojnerowicz - Bocian. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się w sali widowiskowej GOK w Osiu, by pożegnać  mijający rok szkolny 2013/2014. Nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem odebrali gimnazjaliści, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, natomiast ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne, które wręczała Dyrektor Zespołu Aleksandra Kater. Słowa uznania, listy gratulacyjne oraz upominki w imieniu Przewodniczącego Rady Gminy Osie i własnym skierował do absolwentów również Wójt-Michał Grabski. Wójt Gminy Osie ufundował też nagrodę specjalną, tablet, dla tegorocznej  laureatki  konkursu przedmiotowego z biologii, Aleksandry Jezierskiej. W atmosferze programu „ i do płaczu, i do śmiechu” rok szkolny został pożegnany. Do zobaczenia po wakacjach!

Podsumowanie roku szkolnego 2013/2014 w gimnazjum

 • PDFDrukujEmail

Czwartek 26 czerwca br. to ostatni dzień nauki w roku szkolnym 2013/2014.Nazajutrz wystarczy tylko odebrać świadectwa. Na czwartkowym apelu, podsumowującym rok szkolny, Dyrektor Zespołu Aleksandra Kater, podziękowała wszystkim zebranym za pracę i sukcesy, które przyczyniły się do promowania  dobrego imienia naszej szkoły. Oto lista nagrodzonych gimnazjalistów:


Więcej

Szkolne konkursy języka angielskiego

 • PDFDrukujEmail

 Co roku w Zespole szkól w Osiu odbywają się konkursy języka angielskiego.  Jeden z nich -  szkolny konkurs dla uczniów klas 4 - 6 odbył się 13 maja 2014 roku. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania językiem angielskim oraz motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych. W konkursie brały udział dzieci klas 4 -6 Zespołu Szkół w Osiu – łącznie 23 osoby. Konkurs był przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego mgr Piotra Ilczuka oraz mgr Walentynę Ilczuk. Według liczby zdobytych punktów wyniki konkursu były następujące: I miejsce – Jan Bocian (kl.4b), Agata Turzyńska ( kl.5b), Angelika Durajewska ( 6b) II miejsce – Aniela Bettka ( 4b ),Oliwia Kołodziejczak ( 5),Miłosz Wąsikowski ( 6a ) III miejsce – Agnieszka Kotlenga ( 4a ), Joanna Kater ( 5), Karolina Zielińska ( 6b ). Zwycięscy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrekcję Zespołu Szkól w Osiu.

Więcej

Słowo źródłem inspiracji

 • PDFDrukujEmail

Dnia 14 czerwca 2014 r. w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy odbył się finał Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”. Spośród 1500 osób, 36 zakwalifikowało się do ostatniego etapu, a wśród nich dwie uczennice naszego Gimnazjum: Julia Kołodziejczak i Agnieszka Manikowska z kl. II a, które przygotowywały się pod kierownictwem p. Marii Kaczmarek. Pomimo wielkiego zaangażowania i starań, dziewczynom nie udało się zdobyć wyróżnienia. Mamy nadzieję, że w ślady finalistek pójdą inni uczniowie i osiągną wymarzone laury.

 

                                                                                                              Agnieszka Manikowska

kl. II a

Dalsze losy naszych absolwentów

 • PDFDrukujEmail

Mija rok, odkąd pożegnał szkolne mury rocznik 1997. Oto kilka słów o jednym z ubiegłorocznych absolwentów naszego Gimnazjum-Pawle Mechlińskim. Jako uczeń klasy I Collegium Marianum Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Pelplinie Paweł zakwalifikował się do centralnego finału XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Supraślu. Uzyskał tytuł finalisty, dzięki któremu ma wstęp na sześćdziesiąt uczelni wyższych na kierunki przyrodnicze, medyczne, a także związane z ochroną i kształtowaniem środowiska bez postępowania kwalifikacyjnego. Gratulujemy! Cieszymy się, że dobre podstawy Paweł wyniósł ze szkoły w rodzinnej miejscowości. Przypominamy, że o jego osiągnięciach w oskim Gimnazjum  również pisaliśmy na naszej stronie internetowej w zakładce „Nasze sukcesy”.

Ach ten Paryż...

 • PDFDrukujEmail

Wyjeżdżamy do Paryża!!! Dnia 31 maja (sobota) o godz.11.30 zebraliśmy się przed budynkiem Zespołu Szkół w Osiu. Po uprzednim sprawdzeniu dokumentów, pełni entuzjazmu ruszyliśmy w drogę. Granicę altPolski przekroczyliśmy w Świecku i wjechaliśmy na teren Niemiec. Przejeżdżaliśmy przez Niemcy, Holandię i wjechaliśmy do Francji. Każdemu z nas rozbłysły oczy, kiedy podziwialiśmy Paryż przez szybę autokaru. Mimo trudu jazdy, w tej chwili nie było widać po nas zmęczenia. Pierwszą atrakcją  była jazda metrem. W ekspresowym tempie dotarliśmy do dzielnicy Chatelet i wyspy wyspy de la Cite, na której znajduje się katedra Notre Dame. Zaszokował nas jej ogrom i piękno.

Więcej

"Ich czworo"-wizyta w teatrze

 • PDFDrukujEmail

Dnia 7 czerwca 2014 r. uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu obejrzeli spektakl pt. „Ich czworo”, na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej. Przedstawienie miało miejsce w    toruńskim teatrze im. Wilama Horzycy i zostało wyreżyserowane przez Karinę Piwowarską. „Ich czworo”, w podtytule „Tragedia ludzi głupich” to utwór, który pomimo tego, że został napisany ponad  sto lat temu, jest nadal aktualny i porusza problem odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Więcej

Konkurs wiedzy ekologiczno-regionalno-pożarniczej 2014

 • PDFDrukujEmail

Dnia 23 maja 2014r. w naszej szkole - jak co roku - odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy ekologiczno – regionalno - pożarniczej, połączony z konkurencjami sprawnościowymi. Gotowość do podjęcia rywalizacji zgłosili  uczniowie z pięciu szkół: Jeżewa, Cekcyna, Laskowic, Lniana i Nowego. Za jego organizację odpowiedzialne były nauczycielki naszego Gimnazjum: p. Kamila Śpica-Głowacka oraz p. Grażyna Bagniewska.

Więcej

Muzyka Mistrzów

 • PDFDrukujEmail

        02 czerwca 2014r, uczniowie gimnazjum udali się na spotkanie z muzyką klasyczną. Projekt pod nazwą „ Muzyka Mistrzów” wzbudził wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Nie brakowało tez radości , zabaw, żartów wprowadzonych przez muzyków Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Rebusy, tańce i gry pozwoliły na odprężenie i chwilę zapomnienia o szkolnych zmaganiach z ocenami. Audycja Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy była możliwa dzięki realizowanemu przez szkołę projektowi POKL 9.1.2  pn. "Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości - Szkoła miejscem optymalizacji szans edukacyjnych wiejskich dzieci". Po koncercie w muzycznym nastroju odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych klas drugich. Dzień minął pod znakiem muzyki Bacha , Mozarta i Dworzaka. Czekamy na następny taki koncert !

Julia Kołodziejczak ,kl. II a

XXVII Ogólnopolski Konkurs ,,Mój Las”

 • PDFDrukujEmail

24 maja 2014 r., w budynku Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, nastąpiło uroczyste podsumowanie etapu okręgowego konkursu ogólnopolskiego ,,Mój Las”, w którym uczeń naszej szkoły, Szymon Bocian zdobył II miejsce.  Konkurs ten ma swoją długą tradycję , a w tym roku nastąpiła jego XXVII edycja. Organizatorem konkursu jest Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie. Cele konkursu to: popularyzowanie wiedzy o ekosystemie lasu, planowanie i organizowanie własnej nauki, a także rozwijanie osobistych zainteresowań. Adresatami są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tematem tegorocznego konkursu, w kategorii gimnazjalnej, było wyjaśnienie pojęcia „Lasy wielofunkcyjne”. Laureatowi gratulujemy!

Wyjazd do Multikina

 • PDFDrukujEmail

24 maja br. uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu obejrzeli w Multikinie w Bydgoszczy film pt. ,,Transcendencja".  Wyjazd odbył się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu pn. „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości-Szkoła miejscem optymalizacji szans edukacyjnych wiejskich dzieci”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Uczestniczyli w nim uczniowie z kółka teatralnego i zajęć wyrównawczych z języka polskiego.

Po wycieczce do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu

 • PDFDrukujEmail

 

Dnia 17 maja 2014r. odbyła się wycieczka do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu, realizowana w ramach projektu pt. ”Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości – Szkoła miejscem optymalizacji szans edukacyjnych wiejskich dzieci.” Pierwszym rekwizytem, który zobaczyliśmy, było wahadło Foucaulta – główna wizytówka Centrum Nowoczesności.

Więcej

„Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…”

 • PDFDrukujEmail

Od maja br. w Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu realizowany jest projekt pn. „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości-Szkoła miejscem optymalizacji szans edukacyjnych wiejskich dzieci”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Uwzględnia on zajęcia pozalekcyjne z zakresu nauk matematyczno - przyrodniczych, języków obcych oraz ICT (zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów z matematyki, biologii, fizyki z chemią, języka angielskiego, języka niemieckiego, informatyki oraz geografii), realizację ścieżek edukacyjnych w celu podniesienia świadomości  ekologicznej oraz kompetencji kluczowych w zakresie przedsiębiorczości, świadomości i ekspresji kultury oraz tożsamości regionalnej i wychowania patriotycznego (kółko ekologiczne, kółko podstaw przedsiębiorczości, kółko teatralne, kółko regionalne), zajęcia z doradztwa edukacyjno-zawodowego (forma grupowa i indywidualna), zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze (z przedmiotów: matematyka, język polski, język angielski), zajęcia dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych (zajęcia rewalidacyjne, zajęcia dla uczniów z dysleksją oraz gimnastyki  korekcyjnej). Dzięki tak bogatej ofercie edukacyjnej nasi gimnazjaliści jeszcze w następnym roku szkolnym będą mogli spędzać czas w szkole i nie tylko, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Zabytki i Skarby Kociewia

 • PDFDrukujEmail

29 kwietnia 2014r. odbyła się kolejna już XVIII Gala Kociewska. Tegoroczny temat konkursu „ Zabytki i Skarby Kociewia” miał na celu  rozpowszechniać i promować region Kociewie, a w szczególności jego architekturę i walory przyrodnicze. Nadrzędnym celem  uroczystości  jest popularyzowanie gwary kociewskiej, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz integracja szkół regionu Kociewie. Jak co roku udział w konkursie wzięły gminy i powiaty, które podejmują inicjatywy służące pielęgnowaniu tradycji   regionalnych. W tegorocznym konkursie plastyczno-fotograficznym rywalizowało 17 szkół z naszego powiatu. Nagrody i w kategorii Gimnazjum otrzymało troje uczniów naszej szkoły. Laureatami zostali: Patrycja Isbaner, Agata Polak i Szymon Bocian. Serdecznie gratulujemy!
Opiekun: Monika Wojnerowicz-Bocian

Dni Olimpijczyka - Festiwal Sztafet

 • PDFDrukujEmail

W czwartek 10.04.2014 r. na stadionie w Świeciu odbyła się XII powiatowa inauguracja Dni Olimpijczyka "Festiwal sztafet". Biegała młodzież z powiatu świeckiego. Zmagania młodzieży obserwowali zaproszeni goście, wśród których byli polscy olimpijczycy oraz przedstawiciele władz samorządowych. W dwunastej edycji zaproszenie do udziału w sportowej rywalizacji przyjęło 16 szkół podstawowych, 10 szkół gimnazjalnych i 4 szkoły ponadgimnazjalne. W ramach imprezy odbyły się biegi sztafetowe oraz test wiedzy olimpijskiej. W teście, uczennice naszego Gimnazjum zajęły I miejsce (Marta Karpus, Patrycja Iglińska). Uczniom szkoły podstawowej nie udało się powtórzyć wyniku z zeszłego roku, kiedy to zajęli I miejsce. W tym roku uplasowali się na IX miejscu ( Miłosz Wąsikowski, Eryk Kubera). W sztafecie, drużyny Szkoły Podstawowej i Gimnazjum stanęły na podium zajmując III miejsca. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że wśród tak utalentowanej młodzieży są przyszli polscy olimpijczycy.

Więcej

Recytatorki zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich

 • PDFDrukujEmail

We wtorek dn. 15 kwietnia br. w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Słowa „Słowne inspiracje – artystyczne kreacje”. Wzięły w nich udział trzy laureatki etapu gminnego z naszego Gimnazjum: Agnieszka Manikowska i Julia Kołodziejczak z kl. IIA oraz Patrycja Iglińska z kl. IIIA.

Więcej

„W przyjaźni z naturą”- konkurs literacko-fotograficzny

 • PDFDrukujEmail

W sobotnie przedpołudnie 12 kwietnia br. w Technikum Leśnym w Tucholi odbyła się gala III edycji konkursu literacko-fotograficznego „W przyjaźni z naturą” . Wzięły w niej udział dwie reprezentantki naszej szkoły: Klaudia Śrubkowska z kl. IIB – laureatka I miejsca oraz Aleksandra Chmarzyńska z kl. IC, która otrzymała wyróżnienie. Jury konkursowe wybrało ich prace spośród  ponad pięćdziesięciu, nadesłanych z różnych stron Pomorza.

Więcej

Turniej Coca-Cola Cup 2014

 • PDFDrukujEmail

28 marca 2014 roku uczennice naszej szkoły były gospodarzami turnieju eliminacyjnego piłki nożnej Coca-Cola Cup. W końcowej klasyfikacji nasze zawodniczki zajęły II miejsce. Na I miejscu uplasowały się dziewczęta ze Śliwic, III miejsce przypadło Gródkowi, a IV drużynie z Nowego.

Skład zespołu: Klaudia Isbaner, Anna Miszke, Natalia Piór, Paulina Steffan, Joanna Poćwiardowska, Agata Polak, Alicja Gwizdała, Malwina Smaga, Alicja Peplińska, Paulina Kozakiewicz.

Organizatorzy zawodów: nauczyciele wychowania fizycznego 

 2 kwietnia podobnie jak dziewczęta, chłopcy także  rozegrali swój turniej eliminacyjny, który tym razem odbył się w Warlubiu. Zawody zakończyły się zwycięstwem naszego zespołu, który awansował do dalszego etapu rozgrywek. Pozostałe miejsca zajęli zawodnicy z Warlubia II, Nowego III i Laskowic IV miejsce.

Skład zespołu: Błażej Kwaśniewski, Karol Kierzkowski, Maksymilian Kujawa, Dominik Hajer, Jakub Bagiński, Fabian Rink, Adrian Dambek, Mateusz Kruszczyński, Mateusz Deinowski.

Opiekunowie zespołu: Marek Bagiński i Jacek Bocian

Drużynie dziewcząt jak i chłopców gratulujemy !

Dylematy trzecioklasistów

 • PDFDrukujEmail

Jak dobrze wybrać szkołę ponadgimnazjalną? Jaki zawód da mi pracę i dobre perspektywy na przyszłość? Oto najważniejsze dylematy trzecioklasistów, którzy za dwa miesiące pożegnają mury gimnazjum. Aby ułatwić wybór, w ramach spotkania z rodzicami 20.02.2014 roku swoją ofertę edukacyjną zaprezentowali przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Świeciu. Ponadto w początkach marca odbyło się spotkanie z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu, została też zorganizowana wycieczka na Świeckie Targi Edukacji i Pracy oraz „Drzwi otwarte” ZSP i II LO w Świeciu. W minionym tygodniu w naszej szkole gościli przedstawiciele I LO w Świeciu, Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy a także lokalnej Firmy "Gzella". Tak szeroka oferta edukacyjna powinna zadowolić nawet  najbardziej niezdecydowanych. "Duchem sprawczym" przedsięwzięć, jak co roku, była Małgorzata Dombrowska, pedagog szkolny.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś89
Wczoraj392
Wizyt w tygodniu89
Wizyt w miesiącu8858
Razem312480

Jest 11 użytkowników online

Homestart