Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

Słowo źródłem inspiracji

 • PDFDrukujEmail

Dnia 14 czerwca 2014 r. w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy odbył się finał Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”. Spośród 1500 osób, 36 zakwalifikowało się do ostatniego etapu, a wśród nich dwie uczennice naszego Gimnazjum: Julia Kołodziejczak i Agnieszka Manikowska z kl. II a, które przygotowywały się pod kierownictwem p. Marii Kaczmarek. Pomimo wielkiego zaangażowania i starań, dziewczynom nie udało się zdobyć wyróżnienia. Mamy nadzieję, że w ślady finalistek pójdą inni uczniowie i osiągną wymarzone laury.

 

                                                                                                              Agnieszka Manikowska

kl. II a

Dalsze losy naszych absolwentów

 • PDFDrukujEmail

Mija rok, odkąd pożegnał szkolne mury rocznik 1997. Oto kilka słów o jednym z ubiegłorocznych absolwentów naszego Gimnazjum-Pawle Mechlińskim. Jako uczeń klasy I Collegium Marianum Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Pelplinie Paweł zakwalifikował się do centralnego finału XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Supraślu. Uzyskał tytuł finalisty, dzięki któremu ma wstęp na sześćdziesiąt uczelni wyższych na kierunki przyrodnicze, medyczne, a także związane z ochroną i kształtowaniem środowiska bez postępowania kwalifikacyjnego. Gratulujemy! Cieszymy się, że dobre podstawy Paweł wyniósł ze szkoły w rodzinnej miejscowości. Przypominamy, że o jego osiągnięciach w oskim Gimnazjum  również pisaliśmy na naszej stronie internetowej w zakładce „Nasze sukcesy”.

Ach ten Paryż...

 • PDFDrukujEmail

Wyjeżdżamy do Paryża!!! Dnia 31 maja (sobota) o godz.11.30 zebraliśmy się przed budynkiem Zespołu Szkół w Osiu. Po uprzednim sprawdzeniu dokumentów, pełni entuzjazmu ruszyliśmy w drogę. Granicę altPolski przekroczyliśmy w Świecku i wjechaliśmy na teren Niemiec. Przejeżdżaliśmy przez Niemcy, Holandię i wjechaliśmy do Francji. Każdemu z nas rozbłysły oczy, kiedy podziwialiśmy Paryż przez szybę autokaru. Mimo trudu jazdy, w tej chwili nie było widać po nas zmęczenia. Pierwszą atrakcją  była jazda metrem. W ekspresowym tempie dotarliśmy do dzielnicy Chatelet i wyspy wyspy de la Cite, na której znajduje się katedra Notre Dame. Zaszokował nas jej ogrom i piękno.

Więcej

"Ich czworo"-wizyta w teatrze

 • PDFDrukujEmail

Dnia 7 czerwca 2014 r. uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu obejrzeli spektakl pt. „Ich czworo”, na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej. Przedstawienie miało miejsce w    toruńskim teatrze im. Wilama Horzycy i zostało wyreżyserowane przez Karinę Piwowarską. „Ich czworo”, w podtytule „Tragedia ludzi głupich” to utwór, który pomimo tego, że został napisany ponad  sto lat temu, jest nadal aktualny i porusza problem odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Więcej

Konkurs wiedzy ekologiczno-regionalno-pożarniczej 2014

 • PDFDrukujEmail

Dnia 23 maja 2014r. w naszej szkole - jak co roku - odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy ekologiczno – regionalno - pożarniczej, połączony z konkurencjami sprawnościowymi. Gotowość do podjęcia rywalizacji zgłosili  uczniowie z pięciu szkół: Jeżewa, Cekcyna, Laskowic, Lniana i Nowego. Za jego organizację odpowiedzialne były nauczycielki naszego Gimnazjum: p. Kamila Śpica-Głowacka oraz p. Grażyna Bagniewska.

Więcej

Muzyka Mistrzów

 • PDFDrukujEmail

        02 czerwca 2014r, uczniowie gimnazjum udali się na spotkanie z muzyką klasyczną. Projekt pod nazwą „ Muzyka Mistrzów” wzbudził wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Nie brakowało tez radości , zabaw, żartów wprowadzonych przez muzyków Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Rebusy, tańce i gry pozwoliły na odprężenie i chwilę zapomnienia o szkolnych zmaganiach z ocenami. Audycja Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy była możliwa dzięki realizowanemu przez szkołę projektowi POKL 9.1.2  pn. "Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości - Szkoła miejscem optymalizacji szans edukacyjnych wiejskich dzieci". Po koncercie w muzycznym nastroju odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych klas drugich. Dzień minął pod znakiem muzyki Bacha , Mozarta i Dworzaka. Czekamy na następny taki koncert !

Julia Kołodziejczak ,kl. II a

XXVII Ogólnopolski Konkurs ,,Mój Las”

 • PDFDrukujEmail

24 maja 2014 r., w budynku Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, nastąpiło uroczyste podsumowanie etapu okręgowego konkursu ogólnopolskiego ,,Mój Las”, w którym uczeń naszej szkoły, Szymon Bocian zdobył II miejsce.  Konkurs ten ma swoją długą tradycję , a w tym roku nastąpiła jego XXVII edycja. Organizatorem konkursu jest Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie. Cele konkursu to: popularyzowanie wiedzy o ekosystemie lasu, planowanie i organizowanie własnej nauki, a także rozwijanie osobistych zainteresowań. Adresatami są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tematem tegorocznego konkursu, w kategorii gimnazjalnej, było wyjaśnienie pojęcia „Lasy wielofunkcyjne”. Laureatowi gratulujemy!

Wyjazd do Multikina

 • PDFDrukujEmail

24 maja br. uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu obejrzeli w Multikinie w Bydgoszczy film pt. ,,Transcendencja".  Wyjazd odbył się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu pn. „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości-Szkoła miejscem optymalizacji szans edukacyjnych wiejskich dzieci”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Uczestniczyli w nim uczniowie z kółka teatralnego i zajęć wyrównawczych z języka polskiego.

Po wycieczce do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu

 • PDFDrukujEmail

 

Dnia 17 maja 2014r. odbyła się wycieczka do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu, realizowana w ramach projektu pt. ”Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości – Szkoła miejscem optymalizacji szans edukacyjnych wiejskich dzieci.” Pierwszym rekwizytem, który zobaczyliśmy, było wahadło Foucaulta – główna wizytówka Centrum Nowoczesności.

Więcej

„Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…”

 • PDFDrukujEmail

Od maja br. w Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu realizowany jest projekt pn. „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości-Szkoła miejscem optymalizacji szans edukacyjnych wiejskich dzieci”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Uwzględnia on zajęcia pozalekcyjne z zakresu nauk matematyczno - przyrodniczych, języków obcych oraz ICT (zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów z matematyki, biologii, fizyki z chemią, języka angielskiego, języka niemieckiego, informatyki oraz geografii), realizację ścieżek edukacyjnych w celu podniesienia świadomości  ekologicznej oraz kompetencji kluczowych w zakresie przedsiębiorczości, świadomości i ekspresji kultury oraz tożsamości regionalnej i wychowania patriotycznego (kółko ekologiczne, kółko podstaw przedsiębiorczości, kółko teatralne, kółko regionalne), zajęcia z doradztwa edukacyjno-zawodowego (forma grupowa i indywidualna), zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze (z przedmiotów: matematyka, język polski, język angielski), zajęcia dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych (zajęcia rewalidacyjne, zajęcia dla uczniów z dysleksją oraz gimnastyki  korekcyjnej). Dzięki tak bogatej ofercie edukacyjnej nasi gimnazjaliści jeszcze w następnym roku szkolnym będą mogli spędzać czas w szkole i nie tylko, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Zabytki i Skarby Kociewia

 • PDFDrukujEmail

29 kwietnia 2014r. odbyła się kolejna już XVIII Gala Kociewska. Tegoroczny temat konkursu „ Zabytki i Skarby Kociewia” miał na celu  rozpowszechniać i promować region Kociewie, a w szczególności jego architekturę i walory przyrodnicze. Nadrzędnym celem  uroczystości  jest popularyzowanie gwary kociewskiej, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz integracja szkół regionu Kociewie. Jak co roku udział w konkursie wzięły gminy i powiaty, które podejmują inicjatywy służące pielęgnowaniu tradycji   regionalnych. W tegorocznym konkursie plastyczno-fotograficznym rywalizowało 17 szkół z naszego powiatu. Nagrody i w kategorii Gimnazjum otrzymało troje uczniów naszej szkoły. Laureatami zostali: Patrycja Isbaner, Agata Polak i Szymon Bocian. Serdecznie gratulujemy!
Opiekun: Monika Wojnerowicz-Bocian

Dni Olimpijczyka - Festiwal Sztafet

 • PDFDrukujEmail

W czwartek 10.04.2014 r. na stadionie w Świeciu odbyła się XII powiatowa inauguracja Dni Olimpijczyka "Festiwal sztafet". Biegała młodzież z powiatu świeckiego. Zmagania młodzieży obserwowali zaproszeni goście, wśród których byli polscy olimpijczycy oraz przedstawiciele władz samorządowych. W dwunastej edycji zaproszenie do udziału w sportowej rywalizacji przyjęło 16 szkół podstawowych, 10 szkół gimnazjalnych i 4 szkoły ponadgimnazjalne. W ramach imprezy odbyły się biegi sztafetowe oraz test wiedzy olimpijskiej. W teście, uczennice naszego Gimnazjum zajęły I miejsce (Marta Karpus, Patrycja Iglińska). Uczniom szkoły podstawowej nie udało się powtórzyć wyniku z zeszłego roku, kiedy to zajęli I miejsce. W tym roku uplasowali się na IX miejscu ( Miłosz Wąsikowski, Eryk Kubera). W sztafecie, drużyny Szkoły Podstawowej i Gimnazjum stanęły na podium zajmując III miejsca. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że wśród tak utalentowanej młodzieży są przyszli polscy olimpijczycy.

Więcej

Recytatorki zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich

 • PDFDrukujEmail

We wtorek dn. 15 kwietnia br. w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Słowa „Słowne inspiracje – artystyczne kreacje”. Wzięły w nich udział trzy laureatki etapu gminnego z naszego Gimnazjum: Agnieszka Manikowska i Julia Kołodziejczak z kl. IIA oraz Patrycja Iglińska z kl. IIIA.

Więcej

„W przyjaźni z naturą”- konkurs literacko-fotograficzny

 • PDFDrukujEmail

W sobotnie przedpołudnie 12 kwietnia br. w Technikum Leśnym w Tucholi odbyła się gala III edycji konkursu literacko-fotograficznego „W przyjaźni z naturą” . Wzięły w niej udział dwie reprezentantki naszej szkoły: Klaudia Śrubkowska z kl. IIB – laureatka I miejsca oraz Aleksandra Chmarzyńska z kl. IC, która otrzymała wyróżnienie. Jury konkursowe wybrało ich prace spośród  ponad pięćdziesięciu, nadesłanych z różnych stron Pomorza.

Więcej

Turniej Coca-Cola Cup 2014

 • PDFDrukujEmail

28 marca 2014 roku uczennice naszej szkoły były gospodarzami turnieju eliminacyjnego piłki nożnej Coca-Cola Cup. W końcowej klasyfikacji nasze zawodniczki zajęły II miejsce. Na I miejscu uplasowały się dziewczęta ze Śliwic, III miejsce przypadło Gródkowi, a IV drużynie z Nowego.

Skład zespołu: Klaudia Isbaner, Anna Miszke, Natalia Piór, Paulina Steffan, Joanna Poćwiardowska, Agata Polak, Alicja Gwizdała, Malwina Smaga, Alicja Peplińska, Paulina Kozakiewicz.

Organizatorzy zawodów: nauczyciele wychowania fizycznego 

 2 kwietnia podobnie jak dziewczęta, chłopcy także  rozegrali swój turniej eliminacyjny, który tym razem odbył się w Warlubiu. Zawody zakończyły się zwycięstwem naszego zespołu, który awansował do dalszego etapu rozgrywek. Pozostałe miejsca zajęli zawodnicy z Warlubia II, Nowego III i Laskowic IV miejsce.

Skład zespołu: Błażej Kwaśniewski, Karol Kierzkowski, Maksymilian Kujawa, Dominik Hajer, Jakub Bagiński, Fabian Rink, Adrian Dambek, Mateusz Kruszczyński, Mateusz Deinowski.

Opiekunowie zespołu: Marek Bagiński i Jacek Bocian

Drużynie dziewcząt jak i chłopców gratulujemy !

Dylematy trzecioklasistów

 • PDFDrukujEmail

Jak dobrze wybrać szkołę ponadgimnazjalną? Jaki zawód da mi pracę i dobre perspektywy na przyszłość? Oto najważniejsze dylematy trzecioklasistów, którzy za dwa miesiące pożegnają mury gimnazjum. Aby ułatwić wybór, w ramach spotkania z rodzicami 20.02.2014 roku swoją ofertę edukacyjną zaprezentowali przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Świeciu. Ponadto w początkach marca odbyło się spotkanie z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu, została też zorganizowana wycieczka na Świeckie Targi Edukacji i Pracy oraz „Drzwi otwarte” ZSP i II LO w Świeciu. W minionym tygodniu w naszej szkole gościli przedstawiciele I LO w Świeciu, Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy a także lokalnej Firmy "Gzella". Tak szeroka oferta edukacyjna powinna zadowolić nawet  najbardziej niezdecydowanych. "Duchem sprawczym" przedsięwzięć, jak co roku, była Małgorzata Dombrowska, pedagog szkolny.

„Kamienie na szaniec”

 • PDFDrukujEmail

Filmowa adaptacja „Kamieni na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego, choć jeszcze przed pojawieniem się na ekranie wzbudziła wiele kontrowersji, przyciąga do kina rzesze młodzieży (i nie tylko). Również gimnazjaliści z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjazdach do kina, by móc skonfrontować utwór  zajmujący szczególną pozycję w kanonie lektur z obrazem Glińskiego. Wycieczkę dla klas II (18 marca) zorganizowały Magdalena Konieczka oraz Maria Kaczmarek, a dla klas I i III (26 marca ) - Beata Bucholc oraz Kamila Śpica-Głowacka. Wrażeniami po obejrzeniu filmu uczniowie podzielili się na lekcjach języka polskiego oraz wychowawczych.

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na 2014 r.

 • PDFDrukujEmail


I etap turnieju :

W styczniu i lutym  odbyły się eliminacje  mające  na celu wyłonienie  drużyny Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, które będą reprezentowały Zespół Szkół na szczeblu podrejonu.

Więcej

XXIV KONKURS PLASTYCZNY BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA

 • PDFDrukujEmail

Dnia 28 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pn. ,,Bory Tucholskie w Oczach Dziecka". Uroczystą galę uświetniły swoim występem solistki Młodzieżowego Studia Piosenki: Joanna Kater, Oliwia Kołodziejczak, Zuzanna Zawadzińska,
a także Zespół Pieśni i Tańca z Tucholi ''Młodzi Borowiacy". W tym roku na konkurs napłynęło, po wstępnej selekcji, 700 prac z 40 placówek. Komisja konkursowa w składzie: Bożena Kołacz, Magdalena Skrzyńska, Monika Wiśniewska, Małgorzata Sitkiewicz 3 marca nagrodziła i wyróżniła 108 prac .
Z naszej szkoły swoje nagrody odebrali: Maciej Grzywacz, Angelika Durajewska, Wiktoria Kędzierska, Weronika Ratajczak, Karolina Zielińska, Szymon Bocian, Agata Gliniecka, Maksymilian Pilarski, Aleksandra Jezierska, Katarzyna Gatz.  Dodatkową nagrodę  ufundowaną przez Pana Tadeusza Kowalskiego Burmistrza Tucholi otrzymał Szymon Bocian. Gratulujemy!

,,Śpiewaj razem z nami" konkurs dla młodych piosenkarzy

 • PDFDrukujEmail

27 marca 2014 r. Agnieszka Manikowska i Julia Kołodziejczak wzięły udział w II edycji konkursu dla młodych piosenkarzy ,,Śpiewaj razem z nami", zorganizowanego przez ZSCKR w Bydgoszczy. Jego celem była prezentacja talentów, wymiana doświadczeń muzycznych i integracja młodzieży szkolnej.  W konkursie brało udział 21 solistów - uczniów gimnazjów województwa kujawsko-pomorskiego. Każdy wykonawca zaprezentował dwie piosenki, zróznicowane w charakterze. Jury oceniało muzykalność, ekspresję, intonację i ogólną estetykę występu. Należy dodać, że poziom konkursu był bardzo wysoki i udział w nim wzięli najlepsi z najlepszych . Nasze wokalistki  spisały się bardzo dobrze i zebrały doskonałe recenzje. Agnieszka Manikowska zdobyła  wyróżnienie.  Serdecznie gratulujemy obu naszym reprezentantkom.

„Archipelag Skarbów”

 • PDFDrukujEmail

„Archipelag Skarbów” to program profilaktyki zintegrowanej skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego przesłaniem jest kształcenie zdrowego i mądrego stylu życia. Jak czytamy na stronie internetowej organizatorów: „Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniają grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbów, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń”. W ostatnim tygodniu marca, w czasie rekolekcji wielkopostnych, w  podróż po „Archipelagu Skarbów” wybrali się nasi gimnazjaliści.

Finalistki konkursu przedmiotowego z chemii

 • PDFDrukujEmail

W pierwszych dniach marca br. we Włocławku odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego z chemii.  Pragniemy podzielić się miłą wiadomością, że dwie gimnazjalistki: Aleksandra Jezierska z kl.IIIA oraz Patrycja Iglińska z kl.IIIA zostały jego finalistkami. Przypomnijmy, że uczennice zostały przygotowane przez  Kamilę Śpicę-Głowacką. Gratulujemy!

Dyskoteka Karnawałowa

 • PDFDrukujEmail
      Dnia 29 stycznia 2014r. za zgodą pani Dyrektor i dzięki wielkiemu zaangażowaniu opiekunki samorządu, jak i jego uczennic, odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów gimnazjum. Sala na dyskotekę była pięknie ustrojona kolorowymi balonami, serpentynami i wstążkami, co świetnie ze sobą współgrało. Wspólna zabawa rozpoczęła się o 16:30 i trwała do 19. Urozmaiceniem naszej dyskoteki były różne konkursy. Każdy uczestnik konkursów został obdarowany miłą niespodzianką za udział. Panowała wyśmienita atmosfera. Niesamowita energia i entuzjazm dobrze bawiących się uczniów.Po dyskotece wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to świetna impreza i już czekają na kolejną.

Opracowały : Malwina Smaga i Patrycja Czubek

Sukces Oli Jezierskiej

 • PDFDrukujEmail
Z przyjemnością informujemy, że nasza gimnazjalistka Ola Jezierska z kl.IIIA została laureatką konkursu przedmiotowego z biologii. Dzięki temu zostanie zwolniona z egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno-przyrodnicznej.Ola przygotowywała się pod kierunkiem Grażyny Bagniewskiej. Gratulujemy!

Ferie na sportowo

 • PDFDrukujEmail

 

W dniach 5-6 lutego 2014r. w godzinach od 9.00 do14.00 odbywały się zajęcia rekreacyjno-sportowe dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Osiu. Zajęcia, turnieje oraz rozgrywki sportowe przygotował i przeprowadził Michał Dombrowski.

Więcej

Tournee Agnieszki

 • PDFDrukujEmail

W dniach 12-20.12.2014 r. uczennica naszego gimnazjum, Agnieszka Manikowska wzięła udział w tournee artystycznym po Europie. Nasza młoda artystka w 2012 r .była laureatką I Regionalnego Młodzieżowego  Konkursu Piosenki ,,Złoty Mikrofon" i obecnie doskonali swój warsztat wokalny  w Młodzieżowum Studiu Piosenki  w GOK-u w Osiu. Agnieszka została zaproszona do udziału w tournee przez Regionalną Akademię Piosenki z Pomorza i Kujaw i wraz z innymi uczestnikami wzięła udział w koncertach w Kościele Św. Stanisława w Rzymie. Przy okazji młodzi artyści zwiedzili wiele ciekawych i niesamowitych miejsc we Włoszech, Austrii i Czechach. Cieszymy się z sukcesu Agnieszki. Zachęcamy wszystkich do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś58
Wczoraj115
Wizyt w tygodniu173
Wizyt w miesiącu5851
Razem290491

Jest 42 użytkowników online

Homestart