Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Gimnazjum

„Archipelag Skarbów”

 • PDFDrukujEmail

„Archipelag Skarbów” to program profilaktyki zintegrowanej skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego przesłaniem jest kształcenie zdrowego i mądrego stylu życia. Jak czytamy na stronie internetowej organizatorów: „Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniają grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbów, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń”. W ostatnim tygodniu marca, w czasie rekolekcji wielkopostnych, w  podróż po „Archipelagu Skarbów” wybrali się nasi gimnazjaliści.

Finalistki konkursu przedmiotowego z chemii

 • PDFDrukujEmail

W pierwszych dniach marca br. we Włocławku odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego z chemii.  Pragniemy podzielić się miłą wiadomością, że dwie gimnazjalistki: Aleksandra Jezierska z kl.IIIA oraz Patrycja Iglińska z kl.IIIA zostały jego finalistkami. Przypomnijmy, że uczennice zostały przygotowane przez  Kamilę Śpicę-Głowacką. Gratulujemy!

Dyskoteka Karnawałowa

 • PDFDrukujEmail
      Dnia 29 stycznia 2014r. za zgodą pani Dyrektor i dzięki wielkiemu zaangażowaniu opiekunki samorządu, jak i jego uczennic, odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów gimnazjum. Sala na dyskotekę była pięknie ustrojona kolorowymi balonami, serpentynami i wstążkami, co świetnie ze sobą współgrało. Wspólna zabawa rozpoczęła się o 16:30 i trwała do 19. Urozmaiceniem naszej dyskoteki były różne konkursy. Każdy uczestnik konkursów został obdarowany miłą niespodzianką za udział. Panowała wyśmienita atmosfera. Niesamowita energia i entuzjazm dobrze bawiących się uczniów.Po dyskotece wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to świetna impreza i już czekają na kolejną.

Opracowały : Malwina Smaga i Patrycja Czubek

Sukces Oli Jezierskiej

 • PDFDrukujEmail
Z przyjemnością informujemy, że nasza gimnazjalistka Ola Jezierska z kl.IIIA została laureatką konkursu przedmiotowego z biologii. Dzięki temu zostanie zwolniona z egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno-przyrodnicznej.Ola przygotowywała się pod kierunkiem Grażyny Bagniewskiej. Gratulujemy!

Ferie na sportowo

 • PDFDrukujEmail

 

W dniach 5-6 lutego 2014r. w godzinach od 9.00 do14.00 odbywały się zajęcia rekreacyjno-sportowe dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Osiu. Zajęcia, turnieje oraz rozgrywki sportowe przygotował i przeprowadził Michał Dombrowski.

Więcej

Tournee Agnieszki

 • PDFDrukujEmail

W dniach 12-20.12.2014 r. uczennica naszego gimnazjum, Agnieszka Manikowska wzięła udział w tournee artystycznym po Europie. Nasza młoda artystka w 2012 r .była laureatką I Regionalnego Młodzieżowego  Konkursu Piosenki ,,Złoty Mikrofon" i obecnie doskonali swój warsztat wokalny  w Młodzieżowum Studiu Piosenki  w GOK-u w Osiu. Agnieszka została zaproszona do udziału w tournee przez Regionalną Akademię Piosenki z Pomorza i Kujaw i wraz z innymi uczestnikami wzięła udział w koncertach w Kościele Św. Stanisława w Rzymie. Przy okazji młodzi artyści zwiedzili wiele ciekawych i niesamowitych miejsc we Włoszech, Austrii i Czechach. Cieszymy się z sukcesu Agnieszki. Zachęcamy wszystkich do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Święta, Święta!

 • PDFDrukujEmail

Idą Święta!  Z tej okazji brać uczniowska spotkała się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, gdzie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum obejrzeli przedstawienie świąteczne, przygotowane pod kierunkiem Pani Anety Piekarskiej i Pana Dawida Chyłły. Poezja i piękne utwory bożonarodzeniowe, śpiewane w różnych językach, wprowadziły wszystkich w nastrój oczekiwania na te szczególne święta. Harcerze przekazali również na ręce dyrekcji Betlejemskie Światełko Pokoju. Rozstrzygnięty został także  konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną. W tegorocznej – dziewiątej już edycji, wzięło udział 225 prac. Jury w składzie: Kamila Śpica- Głowacka, Małgorzata Dombrowska, Katarzyna Zemke, przyznało po 21 nagród w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą, a ich prace zdobią szkolny korytarz, nadając świątecznego charakteru szkolnej przestrzeni. Po uroczystościach w domu kultury uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w kasach przy wigilijnych stołach. Był to dzień pełen wrażeń. Zobaczymy się wkrótce w Nowym 2014 Roku.

XXII Kociewski Konkurs Plastyczny na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową

 • PDFDrukujEmail

Boże Narodzenie to czas niezwykły, czas radości, odpoczynku od codzienności, refleksji oraz wspomnień, czas adorowania tradycji chrześcijańskiej i lokalnej – ludowej. Nieodłączną częścią tej tradycji jest budowanie świątecznych szopek. Daje ono okazję do pogłębienia znajomości tematu, pozwala wykazać się pomysłowością i zręcznością, kształci zamiłowanie do sztuki, wymaga wiele cierpliwości. W tym roku na XXII  Kociewski Konkurs Plastyczny na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową, organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. wpłynęło 97 prac. Miło nam poinformować, że praca naszych gimnazjalistów: Oliwii Potockiej i Szymona Bocian zdobyła wyróżnienie w w/w konkursie. Gratulujemy!

W HARMONII Z PRZYRODĄ -konkurs plastyczny

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie gimnazjum wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu plastycznego pn. „W HARMONII Z PRZYRODĄ”, organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy w Osiu.  Celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody, zachęcanie dzieci i młodzieży do ochrony środowiska i zwrócenia uwagi na otaczającą przyrodę, rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest przyroda, a także kształtowanie świadomości o potrzebie ochrony przyrody i środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Gratulujemy Krzysztofowi Pruszakowi, którego praca zdobyła wyróżnienie.

Kiermasz świąteczny 2013

 • PDFDrukujEmail

 

Dnia 13.12.2013r. (w piątek) odbył się w naszej szkole, jak co roku, kiermasz świąteczny. Wystawione ozdoby uczniowie – zarówno starsi gimnazjaliści, jak i młodsi z podstawówki - zrobili sami na warsztatach artystycznych 12.12.13r., zorganizowanych przez Radę Rodziców. Poprowadziły je Panie: Dorota Kujawa i Hanna Bocian. Na tych zajęciach uczniowie mogli wykazać się pomysłowością, a pomysłów było dużo.

Więcej

Wyróżnienie dla Agaty

 • PDFDrukujEmail

W listopadzie 2013 r. rozstrzygnięty został powiatowy konkurs plastyczny na plakat pn. ,,Wolność to życie bez nałogów", zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Świeciu i Bibliotekę Pedagogiczną w Świeciu. Do konkursu przystąpiło 7 szkół, w tym 4 ponadgimnazjalne i 3 szkoły gimnazjalne. Miło nam poinformować, że Agata Polak, uczennica naszego gimnazjum zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w formie wystawy w Bibliotece Pedagogicznej w Świeciu.


Więcej

Konkursy przedmiotowe 2013

 • PDFDrukujEmail

Przełom października i listopada to czas kuratoryjnych konkursów przedmiotowych w szkole. Jak co roku wzięło w nich udział wielu gimnazjalistów, ale tylko najlepsi zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Są to: Klaudia Jasnoch (IIIC) z historii – przygotowanie: Wiesława Herder, Patrycja Iglińska (IIIA) z geografii - przygotowanie: Rafał Kuzimski oraz chemii - przygotowanie: Kamila Śpica-Głowacka, Aleksandra Jezierska (IIIA) z biologii - przygotowanie: Grażyna Bagniewska, chemii - przygotowanie: Kamila Śpica - Głowacka oraz matematyki - przygotowanie: Halina Spychalska, Bryan Wojciechowski (IIA) z języka angielskiego - przygotowanie: Walentyna Ilczuk, Karol Kuzimski (IIC) z języka niemieckiego - przygotowanie:Anetta Piekarska. Laureatom  szkolnych rozgrywek konkursowych życzymy powodzenia w etapie rejonowym!

Wrażenia z wyjazdu do kina na film" Mój biegun"

 • PDFDrukujEmail

Dnia 5 listopada br. odbyła się szkolna wycieczka klas II i III gimnazjum do kina „Helios” w Grudziądzu na film pt. „Mój biegun”.  Zbiórka odbyła się o godzinie 10:35, po trzech pierwszych lekcjach. Nasze wychowawczynie: p. Maria Kaczmarek. p. Magdalena Konieczka, p. Beata Bucholc i p. Joanna Rajnik sprawdziły listę obecności, po czym wsiedliśmy do autobusu.


Więcej

Święto wszystkich Polaków

 • PDFDrukujEmail

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Każdego roku przeżywamy ten dzień  bardzo wyjątkowo.  W tym roku również uczciliśmy to wydarzenie,  prezentując program artystyczny na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli:  Katarzyny Bruniewskiej-Gierczak, Wiesławy Herder i  Moniki Wojnerowicz-Bocian ,  przedstawili  językiem poezji  drogę Polski do niepodległości .

Więcej

Halloween w szkole

 • PDFDrukujEmail

Święto Halloween przybyło do nas z Ameryki, choć wbrew pozorom stamtąd nie pochodzi. Sięga ono dawnej tradycji Celtów, zamieszkujących na długo przed początkiem naszej ery dzisiejsze tereny Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii i północnej Francji. A dokładniej – pochodzi z ceremonii celtyckich kapłanów, zwanych Druidami. Zgodnie z celtyckim kalendarzem, 31 października był ostatnim dniem starego roku oraz początkiem zimy. Wierzono również, że w tym dniu duchy zmarłych odwiedzają ziemię. Dlatego też na wzgórzach palono ogniska, wkładano straszne maski, hałasowano, aby odstraszyć złe moce Halloween!


Więcej

II miejsce w ćwierćfinale zawodów wojewódzkich w piłce nożnej dziewcząt

 • PDFDrukujEmail
Dnia 21.10.2013 r. uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w zawodach piłki nożnej w Gniewkowie. Był to kolejny etap finałów wojewodzkich ,,Gimnazjady. Zawodniczki po zaciętej walce uplasowały się na drugim miejscu. W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół z Gniewkowa, Strzelna i Śliwic. I miejsce zajęły dziewczęta z Gniewkowa, II z Osia, III ze Strzelna, a IV drużyna ze Śliwic. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Piór, Klaudia Isbaner, Alicja Gwizdała, Małgorzata Kondel, Aleksandra Konieczka, Paulina Kozakiewicz, Paulina Steffan, Natalia Kortas, Malwina Smaga, Zuzanna Chudecka, Alicja Peplińska. Opiekun drużyny: Hanna Pawlik-Kiełpińska i Jacek  Bocian. Gratulujemy!

Gimnazjaliści też lubią kino

 • PDFDrukujEmail

W dniu 15 października 2013r. odbyła się wycieczka gimnazjalistów z kl. III B i III C do kina mieszczącego się w galerii handlowej „Alfa”  w Grudziądzu. Zorganizowali ją: pani Joanna Rajnik, pani Wiesława Herder i pan Marek Bagiński. Ze szkoły wyjechaliśmy o godz. 8.15, a wróciliśmy o godz. 13.20. Obejrzeliśmy film w 3D Alfonsa Cauraona pt. „Grawitacja” .


Więcej

Naszym Nauczycielom...

 • PDFDrukujEmail

 

Dnia 11 października w Zespole Szkół w Osiu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Aleksandra Kater, która wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i altpracownikom obsługi.

Więcej

Harry Potter i … gimnazjaliści-pierwszoklasiści 2013

 • PDFDrukujEmail

 

Dnia 9 października br. w Zespole Szkół w Osiu odbyły się „Otrzęsiny” uczniów klas pierwszych gimnazjum. Tego dnia „pierwszacy” stali się pełnowartościowymi członkami naszej szkolnej społeczności. Zanim jednak to nastąpiło, musieli wykazać się sprytem, zręcznością oraz wiedzą, zaliczyli też kilka magicznych konkurencji przygotowanych przez wyjątkowych gości – Harry’ego Pottera i Hermionę Granger.

Więcej

Finał Wojewódzki Indywidualne Biegi Przełajowe

 • PDFDrukujEmail
W dniu 3 października 2013 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w finale wojewódzkim biegów przełajowych. Alicja Gwizdała w biegu na 1500 m zajęła 30 miejsce, a Jakub Bagiński na dystansie 2000 m uplasował się na 17 pozycji. Biorąc pod uwagę dużą liczbę startujących w każdej konkurencji biegowej (około 100 zawodników na każdym dystansie), także rangę zawodów  osiągnięcia naszych uczniów należy uznać za sukces. Gratulujemy.

Turniepiłki nożnej chłopców-zawody podrejonowe

 • PDFDrukujEmail
Dnia 2 pażdziernika 2013 r. na boisku ,,Orlik" w Osiu odbył się Turniej piłki nożnej- półfinał powiatu świeckiego. W wyniku zaciętej rywalizacji drużyna naszego gimnazjum zajęła II miejsce nieznacznie ulegając zespołowi z Lniana. III miejsce zdobyli zawodnicy z Gródka, a czwarte zespół z Jeżewa. Do finału powiatowego w Świeciu zakwalifikowała się drużyna, która zajęła I miejsce.
Osie-Gródek 14:0
Osie-Jeżewo 10:0
Osie-Lniano 0:2
Jeżewo- Lniano 1:1
Lniano-Grodek 2:0
Jeżewo-Gródek 1:2

Zwycięski Półfinał Powiatu Świeckiego w Lnianie

 • PDFDrukujEmail
 

W dniu 3 pażdziernika 2013 r. w Lnianie odbyły się zawody piłki nożnej dziewcząt- Gimnazjada. W turnieju udział wzięły  cztery drużyny z  Lniana, Jeżewa, Osia i Gródka. W wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce zajęły zawodniczki naszej szkoły w następującym skaładzie: Klaudia Isbaner, Oktawia Krasucka, Małgorzata Kondel, Aleksandra Konieczka,Paulina Kozakiewicz, Paulina Steffan, Natalia Kortas, Malwina Smaga, Zuzanna Chudecka, Alicja Peplińska. Opiekun drużyny Jacek  Bocian. Gratulujemy!

Pomóż Ani i Innym

 • PDFDrukujEmail

Pomóż Ani i Innym
Data: 29 września 2013 roku.

                                                                               Godzina: 10.00-16.00

                                                                               Miejsce: Gimnazjum w Laskowicach


„Cześć! Jestem Ania. Mam 31 lat i pochodzę z Laskowic koło Świecia. W lipcu dowiedziałam się, że choruję na ostrą białaczkę szpikową. Wiadomość o chorobie była dla mnie wielkim szokiem, ale nie poddaję się i walczę, bo kocham życie.

Jeśli chcesz pomóc mi w tej walce, proszę zostań dawcą, bo być może to właśnie Twój szpik mnie uratuje i da mi szanse na drugie życie.

Od zawsze lubiłam podróżować. Od lipca zaczęłam najdłuższą i najważniejszą podróż w moim życiu – podróż o zdrowie. Nie bój się i nie bądź obojętny! Ja  i Inni chorzy czekamy na Twoją pomoc. Dla Ciebie to będzie chwila, a dla nas całe życie...!”

Rodzina, przyjaciele Ani, Władze lokalne, aby pomóc Ani i Innym pacjentom znadującym się w podobnej sytuacji, zdecydowali się zorganizować akcję rejestracji.

 

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku, która odbędzie się 29 września 2013 roku w Gimnazjum w Laskowicach polega na:

 • przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego
 • wypełnieniu formularza z podstawowymi danymi osobowymi
 • pobraniu 4ml krwi do przeprowadzenia badan genetycznych

 

Dlaczego w Polsce nadal tak mało ludzi decyduje się na to by zostać dawcą szpiku?

Przede wszystkim wynika to z niewiedzy. Większość osób, które chcą pomóc innym boi się, że ratując komuś życie, narażają swoje. Istnieje stereotyp związany z oddaniem szpiku kostnego. Duża strzykawka, zastrzyk w kręgosłup i paraliż. Tymczasem jest to nieprawda.

 

W momencie w którym będziemy mogli komuś pomóc są pobierane albo komorki macierzyste z krwi obwodowej, albo szpik z talerza kości biodrowej. NIE JEST TO KRĘGOSŁUP!

 

Są dwie metody pobrania:

1.    Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej:

·         Metoda stosowana w ok. 80% pobrań do przeszczepienia.

·         Dawca na 5 dni  pięć dni przed pobraniem przyjmuje zastrzyki stymulujące produkcję komórek macierzystych szpiku, skąd przedostają się do krwi obwodowej, a następnie są z niej bezpośrednio pobierane.

·          Zastrzyki robi dwa razy dziennie sam dawca, albo podskórnie poniżej pośladków, albo w brzuch. Robione są cieniutką, ok. 1cm długości igiełką, przy czym wrażenie jest takie, jak przy ukąszeniu komara.

·         Samo pobranie komórek odbywa się na drodze tzw. Aferezy, jest to zabieg przypominający autotransfuzję. Siedzą lub leżąc mamy wbite igły jedną w zgięcie łokciowe, drugą w nadgarstek. Z przetaczanej krwi separowane są komórki macierzyste.

·         Cały zabieg trwa maksymalnie 4 godziny, a ilość pobranego płynu to mniej niż puszka Coca-Coli. Po kilku godzinach odpoczynku możemy już normalnie funkcjonować nie odczuwając praktycznie żadnych skutków ubocznych.

 

 1. Pobranie szpiku z talerza kosci biodrowej.

·         Metoda stosowana w około 20% pobrań.

·         wymaga już ok. 2 dniowego pobytu w szpitalu, ponieważ zabieg wykonywany jest w pełnym znieczuleniu.

·          Dawca przyjmowany jest na oddział wieczorem w dniu poprzedzającym pobranie, następnego dnia rano odbywa się zabieg, który wraz z narkozą trwa maksymalnie godzinę.

·         W trakcie zabiegu dawca leży na brzuchu, a dwóch lekarzy równolegle pobiera szpik z talerza kości biodrowej – dwa dołeczki, które każdy ma powyżej pośladków. Następnego dnia po zabiegu dawca wypuszczany jest do domu.

·         Szpik regeneruje się w ciągu dwóch tygodni.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

 • PDFDrukujEmail

Rok szkolny 2013/2014 rozpoczął się nietypowo, bo 2 września, dzięki czemu wszyscy zyskaliśmy dodatkowy dzień wakacji. Inauguracja odbyła się w nowej scenografii, będącej efektem dwumiesięcznego remontu i zmian lokalizacyjnych w szkole, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy. Były one możliwe dzięki środkom pozyskanym z projektów napisanych przez Panią Dyrektor Aleksandrę Kater oraz dzięki współpracy z władzami samorządowymi gminy Osie. W uroczystości wziął udział również Wójt Pan Michał Grabski, który po raz pierwszy w historii oskiej placówki wręczył dyplomy gratulacyjne siedemnaściorgu gimnazjalistom, laureatom stypendium za osiągnięcia w nauce i sporcie.

Pożegnanie absolwentów 2012/2013

 • PDFDrukujEmail
Kolejny rok szkolny za nami. W piątek 28 czerwca br. absolwentów Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu żegnali Dyrektor Szkoły Pani Aleksandra Kater oraz Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski. W uroczystości wziął udział także Poseł na Sejm RP Pan Jarosław Katulski, który wręczył bon upominkowy jako nagrodę  za najliczniejszy udział w konkursie "Nauka i Kariera". Pani Dyrektor pochwaliła wysoki poziom wyników egzaminu gimnazjalnego, co znalazło także odzwierciedlenie w końcoworocznych ocenach dydaktycznych - w klasach trzecich było aż dziewięć świadectw z wyróżnieniem (w sumie było ich dzięwiętnaście). Wyróżnieni gimnazjaliści zostali uhonorowani pięknymi albumami, a ich rodzice listami gratulacyjnymi. Laureaci konkursów przedmiotowych-Paweł Mechliński i Tomasz Idczak otrzymali  w prezencie od Wójta tablety. Na zakończenie absolwenci zaprezentowali program pożegnalny. Podobna uroczystość skupiła rano społeczność Szkoły Podstawowej. Słonecznych wakacji!

„Nauka i Kariera”- nagrody rozdane!

 • PDFDrukujEmail

Konkurs pod hasłem „Nauka i Kariera” został zorganizowany przez Posła na Sejm RP Pana Jarosława Katulskiego z Tucholi. Skierowany do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych zakładał przygotowanie przez uczestników dwustronicowego biuletynu. W wyniku eliminacji konkursowych III miejsce zajął Paweł Mechliński z kl. III A, który przygotował pracę pod kierunkiem Pani Marii Kaczmarek. Dodatkową nagrodę-bon upominkowy-otrzymało również Gimnazjum w Osiu za nadesłanie największej ilości biuletynów (było ich 13).W poniedziałkowe przedpołudnie w Tucholi nagrody wraz z gratulacjami odebrali laureaci oraz Dyrektor Zespołu Pani Aleksandra Kater i Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś178
Wczoraj366
Wizyt w tygodniu2879
Wizyt w miesiącu8555
Razem312177

Jest 18 użytkowników online

Homestart