Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

COCA COLA CUP 2013

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku na wiosnę ruszył Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej COCA COLA CUP. Dziesiątego kwietnia br. dziewczęta i chłopcy z naszego Gimnazjum pojechali do Nowego, by tam rozegrać mecze pierwszego etapu. W wyniku eliminacji „panie” zajęły miejsce drugie (przegrywając z Nowem), a „panowie” wywalczyli miejsce pierwsze, co dało im awans do kolejnego etapu. Oba nasze zespoły pokazały klasę i wysoki poziom umiejętności piłkarskich, podczas meczu chłopaków z drużyną z Michala "nasi" strzelili 10 bramek a rywale żadnej – brawo Osie!!!Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas kolejnych rozgrywek!


Więcej

„Od słownych inspiracji do artystycznych kreacji”

 • PDFDrukujEmail

Pod taką nazwą w czwartkowe popołudnie 11.04.2013r. odbyły się w Świeciu eliminacje powiatowe nowego Turnieju Słowa.  Jego organizatorzy to Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Osiu, wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych. W kategorii kl. IV-VI szkoły podstawowej sukcesem zakończyły się występy Aleksandry Chmarzyńskiej z kl. VI a – miejsce II (przygotowanie: Bogumiła Karpus) i Oliwii Kołodziejczak z kl. IV a – miejsce III (przygotowanie: Małgorzata Lisewska). Spośród gimnazjalistów uwagę jury zwróciła recytacja Aleksandry Jezierskiej z kl. II A- miejsce II (przygotowanie: Beata Bucholc). Laureatki będą reprezentować szkołę i powiat świecki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się  w dniach 26-27-28 kwietnia br. w Pałacu w Lubostroniu. Gratulujemy!

Konkurs plastyczny W harmonii z przyrodą

 • PDFDrukujEmail

Organizatorem II edycji konkursu plastycznego „W harmonii z przyrodą” był Wdecki Park Krajobrazowy.  W rywalizacji artystycznej wzięło udział  ponad 4670! z 459 placówek. Cele konkursu to: popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody; zachęcanie dzieci i młodzieży do ochrony środowiska i zwrócenia uwagi na otaczającą przyrodę; rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest przyroda; kształtowanie świadomości o potrzebie ochrony przyrody i środowiska; kształtowanie wyobraźni dzieci i młodzieży poprzez prace plastyczne oraz rozwijanie zdolności manualnych uczestników.

Spośród tak wielkiej liczby uczestników Jury wyróżniło prace uczennic naszego gimnazjum. Nagrody książkowe odebrały Weronika Stosik i Agata Polak. Serdecznie gratulujemy!

 MB

Rozstrzygnięcie konkursu Bory Tucholskie w Oczach Dziecka

 • PDFDrukujEmail

Na tegorocznej gali konkursu plastycznego pn. „Bory Tucholskie w Oczach Dziecka” nagrody odebrali uczniowie: ze szkoły podstawowej Mateusz Kawecki i gimnazjum Małgorzata Fryszka, Emilia Gąsiaorowska, Agata Polak, Patrycja Iglińska, Aleksandra Jezierska. Na konkurs napłynęło, 750 prac z 48 placówek. Komisja konkursowa w składzie: Bożena Kołacz, Magdalena Skrzyńska, Monika Wiśniewska, Marek Lejk,  nagrodziła i wyróżniła 81 prac. Imprezę uświetniły swoim występem solistki Młodzieżowego Studia Piosenki, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, Magdalena Pruszak,Oliwia Zielińska, Agnieszka Manikowska i Celina Kessler.

 

Brawo Gimnazjaliści!

 • PDFDrukujEmail
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w gronie gimnazjalistów pojawili się laureaci kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. To Paweł Mechliński z kl.IIIA-laureat konkursu przedmiotowego z geografii i finalista konkursu z języka polskiego oraz Tomasz Idczak (również kl.IIIA)-laureat konkursu z chemii. Gratulujemy nie tylko uczniom, ale i nauczycielom, którzy przyczynili się do ich sukcesu: Marii Kaczmarek, Kamili Śpicy-Głowackiej oraz Józefowi Malinowskiemu. W tym miejscu warto dodaltać, że laureaci zostaną zwolnieni z poszczególnych części egzaminu gimnazjalnego, a na zaświadczeniu OKE otrzymają maksymalną liczbę punktów. A jednak-warto się uczyć!!!Więcej

Wyróżnienie dla formacji tanecznej LATINO

 • PDFDrukujEmail

W pierwszym dniu marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się konkurs taneczny. Nasze Gimnazjum również wystawiło swoją reprezentację, którą przygotowała Elżbieta Kurek. Dziewczęta w składzie: Patrycja Iglińska, Paulina Steffan, Klaudia Umerska, Wiktoria Kubera, Oktawia Krasucka oraz Elżbieta Wiktorowska wystąpiły jako formacja taneczna pod nazwą LATINO.


Więcej

"Słowem opowiedziane" przez gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail
W poniedziałkowe wczesne popołudnie  4 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się Turniej Słowa pod hasłem "Słowem opowiedziane", w którym uczestniczyli również uczniowie Zespołu Szkół w Osiu. W kategorii gimnazjum sukces odniosły uczennice: Aleksandra Jezierska-kl.IIA (miejsce I), Agnieszka Manikowska -kl.IA (miejsce II), Jullia Kolodziejczak -kl.IA ( miejsce III), Lidia Wyka -kl.IIIC (wyróżnienie). Gimnazjalistki zostały przygotowane przez Marię Kaczmarek oraz Beatę Bucholc.Gratulujemy!

„Trampkarze” na drugiej pozycji w turnieju halowym w Cekcynie

 • PDFDrukujEmail

W dniu 23.02.2013r. na Hali Widowiskowo – Sportowej w Cekcynie rozegrany został turniej piłkarski „Trampkarzy”. Ostatecznie podczas rozgrywek zaprezentowało swoje umiejętności piłkarskie osiem zespołów piłkarskich z terenu województwa kujawsko – pomorskiego. Drużyna piłkarska Gromu Osie podczas turnieju wystąpiła w następującym składzie : Fabian Rink, Jakub Bagiński, Mateusz Deinowski, Wojciech Konieczka, Dawid Kubera Maksymilian Kujawa, Ferdynand Kujawa, Karol Kierzkowski, Piotr Galiński, Klaudiusz Smorąg. Wszyscy są uczniami Zespołu Szkół w Osiu.

Więcej

"Biblioteczny Konkurs Walentynkowy"

 • PDFDrukujEmail
14.02.2013 r. rozstrzygnięty został „Biblioteczny Konkurs Walentynkowy” przeznaczony dla uczniów gimnazjum.  Zadaniem gimnazjalistów było dobranie w pary postaci znanych z historii, literatury i sztuki. W konkursie wzięło udział 14 osób. Każdy uczestnik otrzymał walentynkowy upominek. Konkurs przygotowały Joanna Rajnik i Alina Bagińska.

Sukcesy naszych drużyn w piłce siatkowej

 • PDFDrukujEmail

Dnia 31 stycznia w Lnianie odbyły się zawody – półfinały powiatu świeckiego dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej. Oba zespoły, które reprezentowały naszą szkołę, stanęły na wysokości zadania, wykazując prawdziwego ducha walki i zagrały po dwa mecze, każdy na bardzo wysokim poziomie. Zarówno panie jak i panowie wywalczyli II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportowej.


Więcej

Lubimy "kijkowanie"

 • PDFDrukujEmail

W sobotę 5 stycznia br. odbył się kolejny spacer z kijami Nordic Walking. Parking przy szkole był miejscem naszej zbiórki. Każdy uczestnik otrzymał odpowiednie dla siebie kije i wyruszyliśmy. Trasa była bardzo malownicza, prowadziła przez Starnie do punktu widokowego Zatoki.


Więcej

Konkurs Wiedzy o Parkach Krajobrazowych Polski 2013

 • PDFDrukujEmail

W dniu 11.01.2013 roku uczniowie Gimnazjum w Osiu wzięli udział w eliminacjach do wojewódzkiego etapu Konkursu Wiedzy o Parkach Krajobrazowych Polski. Nasza drużyna, członkowie Koła Ekologicznego, w składzie: Małgorzata Fryszka, Marcin Różyński, Anna Zielińska i Aleksandra Jezierska zajęła drugie miejsce, przegrywając jednym punktem z gimnazjalistami z Lniana.


Więcej

Konkurs Najpiękniejsza Karta Świąteczna 2012

 • PDFDrukujEmail

 

W tegorocznej – ósmej edycji , szkolnego  konkursu pn. „Najpiękniejsza Karta Świąteczna”, wzięło udział 236 prac. Wszystkie prace wyróżniały się oryginalnością i pomysłowością.Jury w składzie: Wiesława Herder, Beata Bucholc, Józef Malinowski  przyznało nagrody w dwóch kategoriach:  szkoła podstawowa i gimnazjum. Jak co roku, za organizację konkursu i wystawę prac, odpowiedzialna była Monika Wojnerowicz-Bocian.

Więcej

Konkursy przedmiotowe 2012

 • PDFDrukujEmail

Grudzień to nie tylko czas świątecznych przygotowań, ale i wytężonej pracy umysłowej dla  uczniów, którzy w wyniku eliminacji szkolnych zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Warto wiedzieć, że laureaci zostaną zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego. W etapie rejonowym Zespół Szkół w Osiu reprezentowali uczniowie: Szymon Bocian- kl. VI z historii, Zuzanna Chudecka -kl. VI z przyrody, Paweł Mechliński –kl. IIIA  z języka polskiego, języka angielskiego, geografii, Monika Mechlińska- kl.IIIA z języka polskiego, Magdalena Kulas- kl. IIIB z języka polskiego, Kamila Szymańska- kl. IIIB z języka polskiego, Marcin Różyński- kl. IIIA z geografii oraz Tomasz Idczak- kl. IIIA z chemii. Do etapu rejonowego z języka polskiego zakwalifikowała się również Anna Manikowska z kl. IIIA, jednak nie mogła wziąć w nim udziału z powodu choroby. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Do etapu wojewódzkiego przeszli: Paweł Mechliński z języka polskiego i geografii oraz  Tomasz Idczak z chemii. Nad przygotowaniem gimnazjalistów czuwali nauczyciele: Maria Kaczmarek, Kamila Śpica-Głowacka i Józef Malinowski.

Mikołajkowy Kiermasz kl.III A

 • PDFDrukujEmail

W przeddzień święta Mikołaja klasa III A wraz ze swoją Wychowawczynią Panią Kamilą Śpicą – Głowacką zorganizowała II Kiermasz Świąteczny. Przygotowania do tej akcji trwały już trzy tygodnie wcześniej. W sprzedaży były babeczki i ciasteczka, które upiekły uczennice klasy III A. Oprócz wypieków na przerwach odbyła się loteria fantowa, w której do wylosowania były świąteczne ozdoby, zabawki, pluszaki, a nawet biżuteria. Jak w ubiegłym roku cały dochód z Kiermaszu został przekazany Szkolnemu Kołu Caritas na zakup upominków dla dzieci z Domu Dziecka w Bąkowie.

Więcej

Na szlaku Nordic Walking

 • PDFDrukujEmail

 

W sobotę 24 listopada br. odbył się marsz z kijami Nordic Walking. Mimo brzydkiej pogody z rana grupa gimnazjalistek wraz z Panią Elą Kurek zebrała się pod szkołą, by wybrać się na spacer z kijami.

Więcej

Próbny egzamin gimnazjalny 2012

 • PDFDrukujEmail

Próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III odbył się 13, 14 i 15 listopada br. W pierwszym dniu  sprawdzane były wiadomości i umiejętności humanistyczne, w następnym - z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i w ostatnim - z języków obcych. Po raz pierwszy egzamin odbył się w salach Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Wyniki zostaną przedstawione uczniom na lekcjach wychowawczych, a rodzicom w czasie wywiadówek zaplanowanych na 3 grudnia.

"Tej, co nie zginęła"

 • PDFDrukujEmail

Szkolne obchody 94.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się 12 listopada br. w  sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Program artystyczny, przygotowany przez dzieci i młodzież  pod kierunkiem nauczycieli: Marii Kaczmarek, Moniki Wojnerowicz-Bocian oraz Jacka Bociana, wzruszał i skłaniał do refleksji „nad Tą, co nie zginęła”.

,,ZŁOTY MIKROFON" Regionalny Młodzieżowy Festiwal Piosenki

 • PDFDrukujEmail

   W sobotę, 27 października, w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się I Regionalny Młodzieżowy Festiwal Piosenki  „Złoty Mikrofon”. Celem festiwalu było propagowanie śpiewania wśród dzieci i młodzieży, popularyzowanie polskiej piosenki, pobudzenie wyobraźni i wrażliwości muzycznej oraz integracja i współzawodnictwo. Na konkurs napłynęło 31 zgłoszeń. Jury w składzie: Pani Agnieszka Miklaszewska-Jarosz i Pan Andrzej Żółkoś z Krajowej Agencji Koncertowej Imprez Widowisk i Edukacji Artystycznej, oceniało m.in. dobór repertuaru, osobowość i kreatywność sceniczną, intonację i dykcję.

Więcej

„A potem żyli długo i szczęśliwie…” , czyli Otrzęsiny 2012

 • PDFDrukujEmail

Dnia 19 października, w dość słoneczne, piątkowe popołudnie, odbyło się „pasowanie” klas pierwszych. Głównym celem tej imprezy było udowodnienie zarówno nauczycielom jak i starszym uczniom, że nasi młodsi koledzy zdołają sprostać wymaganiom stawianym w  gimnazjum. Wszystkim od samego rana udzielał się pozytywny nastrój związany z tematyką Otrzęsin, które zostały zorganizowane w konwencji  ślubu i wesela. Pierwszoklasiści z niecierpliwością odliczali minuty do godziny 1300, ponieważ wtedy rozpoczęła się „uroczystość”.


Więcej

Rowerem i w kajaku...czyli uroki Wdeckiego Parku Krajobrazowego

 • PDFDrukujEmail

W minioną sobotę, to jest 13 października, grupka uczniów naszej szkoły wraz z Panią Elą Kurek wybrała się na wycieczkę rowerową połączoną z nauką pływania kajakami turystycznymi. O 09:30 zebraliśmy się pod szkołą i po przeglądzie stanu technicznego naszych rowerów wyruszyliśmy do Żura, jadąc malowniczą trasą przez Grzybek.


Więcej

Zawody w Bukowcu

 • PDFDrukujEmail

          Dnia 09.10.2012 odbyły się w Bukowcu zawody powiatowe gimnazjów w piłkarskich piątkach dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowało 10 dziewcząt w składzie: Barbara Pilarska, Alicja Kondel, Julia Zawadzińska, Malwina Smaga, Dominika Sierosławska, Emilia Gąsiorowska, Agata Polak, Klaudia Umerska, Justyna Spychalska, Izabela Kiełpińska. Dziewczyny grały z drużynami ze Świecia, Nowego i Korytowa. Do dalszych rozgrywek przeszły dwie drużyny, ze Świecia i z Korytowa, naszym uczennicom niestety nie udało się awansować do dalszych rozgrywek ale walczyły dzielnie do ostatnich sekund meczu i pokazały prawdziwego ducha walki. Opiekunami podczas tych zawodów były panie Joanna Rajnik oraz Elżbieta Kurek lecz, to że dziewczyny awansowały do zawodów szczebla powiatowego to zasługa wszystkich nauczycieli wf-u.

"Koncert życzeń"

 • PDFDrukujEmail

 

 

W czwartkowe popołudnie 11 października 2012 r. udaliśmy się do Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu na spektakl pt. „Koncert życzeń”, czyli największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej od lat 60 do 90. Został on przygotowany przez aktorów Teatru oraz pięcioosobowy zespół muzyczny. Wśród wykonań nie zabrakło oryginalnych brzmień ani nowych, czasem zabawnych, a czasem fascynujących interpretacji. Na przykład: aktorka o głosie, który zapierał dech w piersiach, śpiewała piosenkę „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, a już za chwilę pan w piosence z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów” żegnał pomidory…


Więcej

Nasi górą! GIMNAZJADA Zawody podrejonowe w piłkę nożną

 • PDFDrukujEmail

W czwartek 11.10.2012 r. drużyna gimnazjalistów w składzie: Adrian Dambek, Mateusz Kruszczyński, Dawid Kubera, Kamil Hajer, Fabian Rink, Jakub Bagiński, Mikołaj Sowiński, Wojciech Konieczka, Mateusz Deinowski, Dominik Hajer,  zdobyła I miejsce w podrejonowych zawodach piłki nożnej i tym samym awansowała do finału powiatowego w tej dyscyplinie. Zawody odbyły się na boisku ,,orlik" w Osiu. Bój o najwyższy laur toczyły drużyny z Lniana, Laskowic i Gródka. Sędziował Tomasz Betka. Opiekunami drużyny oskiej są Jacek Bocian i Marek Bagiński.Zwycięzcom graulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Piłka nożna dziewcząt- zawody podrejonowe w Lnianie

 • PDFDrukujEmail

W dniu 5 pażdziernika 2012 r. drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum zajęła pierwsze miejsce w zawodach podrejonowych w piłkę nożną w Lnianie. Tym samym zawodniczki awansowały do finałow powiatowych, które odbędą się w Świeciu.
Dziewczynom gratulujemy!                                                                                                                                                                                                                   Opiekun : Elżbieta Kurek

Oskie bieganie -gimnazjum 2012

 • PDFDrukujEmail

W sobotę, 29 września 2012 r., odbyły się XXIII Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. Na stadionie sportowym w Osiu wystartowali zawodnicy z Bukowca, Brzezin, Korytowa, Drzycimia, Lipinek, Lniana, Nowego, Osia, Siemkowa, Sierosławia, Śliwic, Grudziądza. Konkurencje rozgrywane były w 11 kategoriach, uczestnicy pokonywali dystanse na 400, 800, 1200, 1600, 2000 i 2400 metrów. Uczniowie naszego gimnazjum wystartowali  w kategorii biegowej na 1200 m (chłopcy i dziewczęta), 1600 m (dziewczęta).  Premiowane miejsca zajęli następujący zawodnicy:

Dziewczęta- na dystansie 1200 m: Julia Kołodziejczak 2 miejsce, Alicja Gwizdała 4, Justyna Spychalska 5, Paulina Kozakiewicz 8. Na dystansie1600m:  Izabela Kiełpińska 2, Barbara Pilarska 3, Paulina Sowińska 4, Monika Mechlińska 5.                                     

Chłopcy-na dystansie 1200 m: Jakub Bagiński 1 miejsce, Wojciech Konieczka 3, Patryk Kiełpiński 8.                                                     
W  ostatecznej rywalizacji szkół gimnazjalnych, Gimnazjum w Osiu zdobyło puchar i zajęło I miejsce.

Opiekun gimnazjalistów: Jacek Bocian                                                                                                                                             

Wszystkim uczestnikom serdecznie  gratulujemy!

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś16
Wczoraj388
Wizyt w tygodniu1858
Wizyt w miesiącu9428
Razem243870

Jest 48 użytkowników online

Homestart