Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Gimnazjum

„Nauka i Kariera”- nagrody rozdane!

 • PDFDrukujEmail

Konkurs pod hasłem „Nauka i Kariera” został zorganizowany przez Posła na Sejm RP Pana Jarosława Katulskiego z Tucholi. Skierowany do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych zakładał przygotowanie przez uczestników dwustronicowego biuletynu. W wyniku eliminacji konkursowych III miejsce zajął Paweł Mechliński z kl. III A, który przygotował pracę pod kierunkiem Pani Marii Kaczmarek. Dodatkową nagrodę-bon upominkowy-otrzymało również Gimnazjum w Osiu za nadesłanie największej ilości biuletynów (było ich 13).W poniedziałkowe przedpołudnie w Tucholi nagrody wraz z gratulacjami odebrali laureaci oraz Dyrektor Zespołu Pani Aleksandra Kater i Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski.

"Szanuj swoje środowisko"2013

 • PDFDrukujEmail

W dniu 10 czerwca 2013r. uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu wzięli udział w konkursie ekologicznym pod hasłem „Szanuj swoje środowisko” zorganizowanym przez Gimnazjum z Lniana. Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Jezierska, Małgorzata Fryszka i Marcin Różyński zajęła trzecie miejsce. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, rozpoznając ze zdjęć chronione rośliny i zwierzęta oraz rozwiązując zadania testowe, zagadki i rebusy.

Więcej

Prezentacja projektów uczniowskich 2012

 • PDFDrukujEmail
W piątkowe popołudnie, 7czerwca br., uczniowie klas trzecich Gimnazjum zaprezentowali efekty swojej pracy w ramach projektów przygotowanych w minionym roku szkolnym. Dyrektor Zespołu Pani Aleksandra Kater podziękowała gimnazjalistom i ich opiekunom za wkład pracy włożony w przygotowanie. Podkreśliła, że - choć trudno wartościować, który projekt był najlepszy ze względu na swoją niepowtarzalność, każdy wniósł wiele interesujących treści o  "małej Ojczyźnie", walorach sportu i zdrowego odżywiania.

Konkurs Wiedzy Przyrodniczej, Regionalnej i Pożarniczej

 • PDFDrukujEmail
 
W dniu 24 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej, Regionalnej i Pożarniczej, którego organizatorami były instytucje: Bractwo Czarnej Wody, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu, Nadleśnictwo Osie, Ochotnicza Straż Pożarna  w Osiu, Wdecki Park Krajobrazowy oraz Zespół Szkół w Osiu. Udział w nim wzięli reprezentanci  siedmiu placówek: Osie, Warlubie, Nowe, Jeżewo, Laskowice, Cekcyn oraz Lniano. Konkurs miał na celu upowszechnienie wiedzy przyrodniczo-ekologicznej i zasad ochrony lasów przed pożarami.

Więcej

Na karkonoskim szlaku

 • PDFDrukujEmail

W dniach 15-17 maja 2013r. odbyła się wycieczka w Karkonosze (do Karpacza) dla gimnazjalistów z Osia i Laskowic. Uczniowie wraz z nauczycielami: panią Kamilą Śpicą - Głowacką, panią Beatą Bucholc oraz pedagogami z zaprzyjaźnionej szkoły, zdobywali szczyty i zwiedzali okoliczne zabytki. Pierwszym celem wyprawy był Kościół Pokoju w Jaworze. Ta  ewangelicka świątynia z XVII wieku została wybudowana na mocy porozumień pokoju westfalskiego zawartego w 1648roku, który kończył wojnę trzydziestoletnią.


Więcej

Magiczne miejsca na Kociewiu-konkurs plastyczny

 • PDFDrukujEmail

10 maja 2013r. odbyła się kolejna już XVII  Gala Kociewska. Tegoroczny temat konkursu „ Magiczne miejsca na Kociewiu” miał na celu  rozpowszechniać i promować region Kociewie, a w szczególności altjego magiczne miejsca. Nadrzędnym celem  uroczystości  jest popularyzowanie gwary kociewskiej, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz integracja szkół regionu Kociewie. Jak co roku udział w konkursie wzięły gminy i powiaty, które podejmują inicjatywy służące pielęgnowaniu tradycji   regionalnych. Podczas imprezy nagrody odebrało 70 uczniów. Nagrody i wyróżnienia w kategorii Gimnazjum otrzymało aż sześciu uczniów naszej szkoły. Laureatami zostali: Tymoteusz Wąsikowski, Paweł Andrearczyk, Justyna Ostrowska, Katarzyna Gatz, Aleksandra Jezierska i Małgorzata Fryszka. Opiekun grupy Monika Wojnerowicz-Bocian.

MB

Wiwat 3 Maja!

 • PDFDrukujEmail
"Tym, co w Polsce dali myśl,
Aby stworzyć cud majowy,
Cześć z oddaniem złóżmy dziś,
przed pamiątką chyląc głowy."
07.05.2013 r. na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, uczniowe klas IVa i Va zaprezentowali program artystyczny upamiętniający kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Publiczność miała okazję przypomnieć altsobie okoliczności powstania tego ważnego dla nas Polaków  dokumentu. Młodzi aktorzy podkreślili, że uchwalenie Konstytucji 3 Maja było  w tamtych latach , symbolem wewnętrznych sił narodu, zdolnego do politycznego odrodzenia się. Występy uświetnił śpiew solistek: Joanny Kater i Oliwii Kołodziejczak. Projekcja   filmu, prezentującego rys historyczny powstania konstytucji 3 Maja, zakończyła uroczystą akademię. Nad przebiegiem programu artystycznego czuwały Panie: Małgorzata Lisewska i Katarzyna Bruniewska-Gierczak.
MB

Egzamin gimnazjalny 2013

 • PDFDrukujEmail
Jutro egzamin gimnazjalny! Dla trzecioklasistów to sprawdzian ich kilkuletniej pracy: we wtorek 23 kwietnia - najpierw z historii i wiedzy o społeczeństwie, potem z jezyka polskiego, w środę 24 kwietnia- z przedmiotów przyrodniczych, następnie z matematyki, w czwartek-25 kwietnia z języka obcego. Młodsi gimnazjaliści mają w tym czasie dni wolne od zajęć dydaktycznych. Z drugiego dnia egzaminu zostali zwolnieni laureaci konkursów przedmiotowych: Paweł Mechliński oraz Tomasz Idczak, którzy na zaświadczeniu OKE otrzymają maksymalną liczbę punktów. Na wyniki pozostałych trzecioklasistów trzeba będzie poczekać do 21 czerwca.

Jak przygotowywałem się do konkursów?

 • PDFDrukujEmail

Na moje przygotowania do konkursów przedmiotowych składała się przede wszystkim duża ilość zdeterminowanej, ciężkiej pracy. Ale od początku...


Więcej

Gala laureatów konkursów przedmiotowych- Bydgoszcz 2013

 • PDFDrukujEmail

16 kwietnia 2013r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych, w czasie której nasi gimnazjaliści, Paweł Mechliński z kl.III A oraz Tomasz Idczak również z kl. III A, odebrali zaświadczenia dla laureatów oraz pamiątkowe statuetki.


Więcej

COCA COLA CUP 2013

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku na wiosnę ruszył Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej COCA COLA CUP. Dziesiątego kwietnia br. dziewczęta i chłopcy z naszego Gimnazjum pojechali do Nowego, by tam rozegrać mecze pierwszego etapu. W wyniku eliminacji „panie” zajęły miejsce drugie (przegrywając z Nowem), a „panowie” wywalczyli miejsce pierwsze, co dało im awans do kolejnego etapu. Oba nasze zespoły pokazały klasę i wysoki poziom umiejętności piłkarskich, podczas meczu chłopaków z drużyną z Michala "nasi" strzelili 10 bramek a rywale żadnej – brawo Osie!!!Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas kolejnych rozgrywek!


Więcej

„Od słownych inspiracji do artystycznych kreacji”

 • PDFDrukujEmail

Pod taką nazwą w czwartkowe popołudnie 11.04.2013r. odbyły się w Świeciu eliminacje powiatowe nowego Turnieju Słowa.  Jego organizatorzy to Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Osiu, wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych. W kategorii kl. IV-VI szkoły podstawowej sukcesem zakończyły się występy Aleksandry Chmarzyńskiej z kl. VI a – miejsce II (przygotowanie: Bogumiła Karpus) i Oliwii Kołodziejczak z kl. IV a – miejsce III (przygotowanie: Małgorzata Lisewska). Spośród gimnazjalistów uwagę jury zwróciła recytacja Aleksandry Jezierskiej z kl. II A- miejsce II (przygotowanie: Beata Bucholc). Laureatki będą reprezentować szkołę i powiat świecki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się  w dniach 26-27-28 kwietnia br. w Pałacu w Lubostroniu. Gratulujemy!

Konkurs plastyczny W harmonii z przyrodą

 • PDFDrukujEmail

Organizatorem II edycji konkursu plastycznego „W harmonii z przyrodą” był Wdecki Park Krajobrazowy.  W rywalizacji artystycznej wzięło udział  ponad 4670! z 459 placówek. Cele konkursu to: popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody; zachęcanie dzieci i młodzieży do ochrony środowiska i zwrócenia uwagi na otaczającą przyrodę; rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest przyroda; kształtowanie świadomości o potrzebie ochrony przyrody i środowiska; kształtowanie wyobraźni dzieci i młodzieży poprzez prace plastyczne oraz rozwijanie zdolności manualnych uczestników.

Spośród tak wielkiej liczby uczestników Jury wyróżniło prace uczennic naszego gimnazjum. Nagrody książkowe odebrały Weronika Stosik i Agata Polak. Serdecznie gratulujemy!

 MB

Rozstrzygnięcie konkursu Bory Tucholskie w Oczach Dziecka

 • PDFDrukujEmail

Na tegorocznej gali konkursu plastycznego pn. „Bory Tucholskie w Oczach Dziecka” nagrody odebrali uczniowie: ze szkoły podstawowej Mateusz Kawecki i gimnazjum Małgorzata Fryszka, Emilia Gąsiaorowska, Agata Polak, Patrycja Iglińska, Aleksandra Jezierska. Na konkurs napłynęło, 750 prac z 48 placówek. Komisja konkursowa w składzie: Bożena Kołacz, Magdalena Skrzyńska, Monika Wiśniewska, Marek Lejk,  nagrodziła i wyróżniła 81 prac. Imprezę uświetniły swoim występem solistki Młodzieżowego Studia Piosenki, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, Magdalena Pruszak,Oliwia Zielińska, Agnieszka Manikowska i Celina Kessler.

 

Brawo Gimnazjaliści!

 • PDFDrukujEmail
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w gronie gimnazjalistów pojawili się laureaci kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. To Paweł Mechliński z kl.IIIA-laureat konkursu przedmiotowego z geografii i finalista konkursu z języka polskiego oraz Tomasz Idczak (również kl.IIIA)-laureat konkursu z chemii. Gratulujemy nie tylko uczniom, ale i nauczycielom, którzy przyczynili się do ich sukcesu: Marii Kaczmarek, Kamili Śpicy-Głowackiej oraz Józefowi Malinowskiemu. W tym miejscu warto dodaltać, że laureaci zostaną zwolnieni z poszczególnych części egzaminu gimnazjalnego, a na zaświadczeniu OKE otrzymają maksymalną liczbę punktów. A jednak-warto się uczyć!!!Więcej

Wyróżnienie dla formacji tanecznej LATINO

 • PDFDrukujEmail

W pierwszym dniu marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się konkurs taneczny. Nasze Gimnazjum również wystawiło swoją reprezentację, którą przygotowała Elżbieta Kurek. Dziewczęta w składzie: Patrycja Iglińska, Paulina Steffan, Klaudia Umerska, Wiktoria Kubera, Oktawia Krasucka oraz Elżbieta Wiktorowska wystąpiły jako formacja taneczna pod nazwą LATINO.


Więcej

"Słowem opowiedziane" przez gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail
W poniedziałkowe wczesne popołudnie  4 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się Turniej Słowa pod hasłem "Słowem opowiedziane", w którym uczestniczyli również uczniowie Zespołu Szkół w Osiu. W kategorii gimnazjum sukces odniosły uczennice: Aleksandra Jezierska-kl.IIA (miejsce I), Agnieszka Manikowska -kl.IA (miejsce II), Jullia Kolodziejczak -kl.IA ( miejsce III), Lidia Wyka -kl.IIIC (wyróżnienie). Gimnazjalistki zostały przygotowane przez Marię Kaczmarek oraz Beatę Bucholc.Gratulujemy!

„Trampkarze” na drugiej pozycji w turnieju halowym w Cekcynie

 • PDFDrukujEmail

W dniu 23.02.2013r. na Hali Widowiskowo – Sportowej w Cekcynie rozegrany został turniej piłkarski „Trampkarzy”. Ostatecznie podczas rozgrywek zaprezentowało swoje umiejętności piłkarskie osiem zespołów piłkarskich z terenu województwa kujawsko – pomorskiego. Drużyna piłkarska Gromu Osie podczas turnieju wystąpiła w następującym składzie : Fabian Rink, Jakub Bagiński, Mateusz Deinowski, Wojciech Konieczka, Dawid Kubera Maksymilian Kujawa, Ferdynand Kujawa, Karol Kierzkowski, Piotr Galiński, Klaudiusz Smorąg. Wszyscy są uczniami Zespołu Szkół w Osiu.

Więcej

"Biblioteczny Konkurs Walentynkowy"

 • PDFDrukujEmail
14.02.2013 r. rozstrzygnięty został „Biblioteczny Konkurs Walentynkowy” przeznaczony dla uczniów gimnazjum.  Zadaniem gimnazjalistów było dobranie w pary postaci znanych z historii, literatury i sztuki. W konkursie wzięło udział 14 osób. Każdy uczestnik otrzymał walentynkowy upominek. Konkurs przygotowały Joanna Rajnik i Alina Bagińska.

Sukcesy naszych drużyn w piłce siatkowej

 • PDFDrukujEmail

Dnia 31 stycznia w Lnianie odbyły się zawody – półfinały powiatu świeckiego dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej. Oba zespoły, które reprezentowały naszą szkołę, stanęły na wysokości zadania, wykazując prawdziwego ducha walki i zagrały po dwa mecze, każdy na bardzo wysokim poziomie. Zarówno panie jak i panowie wywalczyli II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportowej.


Więcej

Lubimy "kijkowanie"

 • PDFDrukujEmail

W sobotę 5 stycznia br. odbył się kolejny spacer z kijami Nordic Walking. Parking przy szkole był miejscem naszej zbiórki. Każdy uczestnik otrzymał odpowiednie dla siebie kije i wyruszyliśmy. Trasa była bardzo malownicza, prowadziła przez Starnie do punktu widokowego Zatoki.


Więcej

Konkurs Wiedzy o Parkach Krajobrazowych Polski 2013

 • PDFDrukujEmail

W dniu 11.01.2013 roku uczniowie Gimnazjum w Osiu wzięli udział w eliminacjach do wojewódzkiego etapu Konkursu Wiedzy o Parkach Krajobrazowych Polski. Nasza drużyna, członkowie Koła Ekologicznego, w składzie: Małgorzata Fryszka, Marcin Różyński, Anna Zielińska i Aleksandra Jezierska zajęła drugie miejsce, przegrywając jednym punktem z gimnazjalistami z Lniana.


Więcej

Konkurs Najpiękniejsza Karta Świąteczna 2012

 • PDFDrukujEmail

 

W tegorocznej – ósmej edycji , szkolnego  konkursu pn. „Najpiękniejsza Karta Świąteczna”, wzięło udział 236 prac. Wszystkie prace wyróżniały się oryginalnością i pomysłowością.Jury w składzie: Wiesława Herder, Beata Bucholc, Józef Malinowski  przyznało nagrody w dwóch kategoriach:  szkoła podstawowa i gimnazjum. Jak co roku, za organizację konkursu i wystawę prac, odpowiedzialna była Monika Wojnerowicz-Bocian.

Więcej

Konkursy przedmiotowe 2012

 • PDFDrukujEmail

Grudzień to nie tylko czas świątecznych przygotowań, ale i wytężonej pracy umysłowej dla  uczniów, którzy w wyniku eliminacji szkolnych zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Warto wiedzieć, że laureaci zostaną zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego. W etapie rejonowym Zespół Szkół w Osiu reprezentowali uczniowie: Szymon Bocian- kl. VI z historii, Zuzanna Chudecka -kl. VI z przyrody, Paweł Mechliński –kl. IIIA  z języka polskiego, języka angielskiego, geografii, Monika Mechlińska- kl.IIIA z języka polskiego, Magdalena Kulas- kl. IIIB z języka polskiego, Kamila Szymańska- kl. IIIB z języka polskiego, Marcin Różyński- kl. IIIA z geografii oraz Tomasz Idczak- kl. IIIA z chemii. Do etapu rejonowego z języka polskiego zakwalifikowała się również Anna Manikowska z kl. IIIA, jednak nie mogła wziąć w nim udziału z powodu choroby. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Do etapu wojewódzkiego przeszli: Paweł Mechliński z języka polskiego i geografii oraz  Tomasz Idczak z chemii. Nad przygotowaniem gimnazjalistów czuwali nauczyciele: Maria Kaczmarek, Kamila Śpica-Głowacka i Józef Malinowski.

Mikołajkowy Kiermasz kl.III A

 • PDFDrukujEmail

W przeddzień święta Mikołaja klasa III A wraz ze swoją Wychowawczynią Panią Kamilą Śpicą – Głowacką zorganizowała II Kiermasz Świąteczny. Przygotowania do tej akcji trwały już trzy tygodnie wcześniej. W sprzedaży były babeczki i ciasteczka, które upiekły uczennice klasy III A. Oprócz wypieków na przerwach odbyła się loteria fantowa, w której do wylosowania były świąteczne ozdoby, zabawki, pluszaki, a nawet biżuteria. Jak w ubiegłym roku cały dochód z Kiermaszu został przekazany Szkolnemu Kołu Caritas na zakup upominków dla dzieci z Domu Dziecka w Bąkowie.

Więcej

Na szlaku Nordic Walking

 • PDFDrukujEmail

 

W sobotę 24 listopada br. odbył się marsz z kijami Nordic Walking. Mimo brzydkiej pogody z rana grupa gimnazjalistek wraz z Panią Elą Kurek zebrała się pod szkołą, by wybrać się na spacer z kijami.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś296
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1256
Wizyt w miesiącu4383
Razem329924

Jest 26 użytkowników online

Homestart