Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

Wyróżnienie dla formacji tanecznej LATINO

 • PDFDrukujEmail

W pierwszym dniu marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się konkurs taneczny. Nasze Gimnazjum również wystawiło swoją reprezentację, którą przygotowała Elżbieta Kurek. Dziewczęta w składzie: Patrycja Iglińska, Paulina Steffan, Klaudia Umerska, Wiktoria Kubera, Oktawia Krasucka oraz Elżbieta Wiktorowska wystąpiły jako formacja taneczna pod nazwą LATINO.


Więcej

"Słowem opowiedziane" przez gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail
W poniedziałkowe wczesne popołudnie  4 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się Turniej Słowa pod hasłem "Słowem opowiedziane", w którym uczestniczyli również uczniowie Zespołu Szkół w Osiu. W kategorii gimnazjum sukces odniosły uczennice: Aleksandra Jezierska-kl.IIA (miejsce I), Agnieszka Manikowska -kl.IA (miejsce II), Jullia Kolodziejczak -kl.IA ( miejsce III), Lidia Wyka -kl.IIIC (wyróżnienie). Gimnazjalistki zostały przygotowane przez Marię Kaczmarek oraz Beatę Bucholc.Gratulujemy!

„Trampkarze” na drugiej pozycji w turnieju halowym w Cekcynie

 • PDFDrukujEmail

W dniu 23.02.2013r. na Hali Widowiskowo – Sportowej w Cekcynie rozegrany został turniej piłkarski „Trampkarzy”. Ostatecznie podczas rozgrywek zaprezentowało swoje umiejętności piłkarskie osiem zespołów piłkarskich z terenu województwa kujawsko – pomorskiego. Drużyna piłkarska Gromu Osie podczas turnieju wystąpiła w następującym składzie : Fabian Rink, Jakub Bagiński, Mateusz Deinowski, Wojciech Konieczka, Dawid Kubera Maksymilian Kujawa, Ferdynand Kujawa, Karol Kierzkowski, Piotr Galiński, Klaudiusz Smorąg. Wszyscy są uczniami Zespołu Szkół w Osiu.

Więcej

"Biblioteczny Konkurs Walentynkowy"

 • PDFDrukujEmail
14.02.2013 r. rozstrzygnięty został „Biblioteczny Konkurs Walentynkowy” przeznaczony dla uczniów gimnazjum.  Zadaniem gimnazjalistów było dobranie w pary postaci znanych z historii, literatury i sztuki. W konkursie wzięło udział 14 osób. Każdy uczestnik otrzymał walentynkowy upominek. Konkurs przygotowały Joanna Rajnik i Alina Bagińska.

Sukcesy naszych drużyn w piłce siatkowej

 • PDFDrukujEmail

Dnia 31 stycznia w Lnianie odbyły się zawody – półfinały powiatu świeckiego dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej. Oba zespoły, które reprezentowały naszą szkołę, stanęły na wysokości zadania, wykazując prawdziwego ducha walki i zagrały po dwa mecze, każdy na bardzo wysokim poziomie. Zarówno panie jak i panowie wywalczyli II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportowej.


Więcej

Lubimy "kijkowanie"

 • PDFDrukujEmail

W sobotę 5 stycznia br. odbył się kolejny spacer z kijami Nordic Walking. Parking przy szkole był miejscem naszej zbiórki. Każdy uczestnik otrzymał odpowiednie dla siebie kije i wyruszyliśmy. Trasa była bardzo malownicza, prowadziła przez Starnie do punktu widokowego Zatoki.


Więcej

Konkurs Wiedzy o Parkach Krajobrazowych Polski 2013

 • PDFDrukujEmail

W dniu 11.01.2013 roku uczniowie Gimnazjum w Osiu wzięli udział w eliminacjach do wojewódzkiego etapu Konkursu Wiedzy o Parkach Krajobrazowych Polski. Nasza drużyna, członkowie Koła Ekologicznego, w składzie: Małgorzata Fryszka, Marcin Różyński, Anna Zielińska i Aleksandra Jezierska zajęła drugie miejsce, przegrywając jednym punktem z gimnazjalistami z Lniana.


Więcej

Konkurs Najpiękniejsza Karta Świąteczna 2012

 • PDFDrukujEmail

 

W tegorocznej – ósmej edycji , szkolnego  konkursu pn. „Najpiękniejsza Karta Świąteczna”, wzięło udział 236 prac. Wszystkie prace wyróżniały się oryginalnością i pomysłowością.Jury w składzie: Wiesława Herder, Beata Bucholc, Józef Malinowski  przyznało nagrody w dwóch kategoriach:  szkoła podstawowa i gimnazjum. Jak co roku, za organizację konkursu i wystawę prac, odpowiedzialna była Monika Wojnerowicz-Bocian.

Więcej

Konkursy przedmiotowe 2012

 • PDFDrukujEmail

Grudzień to nie tylko czas świątecznych przygotowań, ale i wytężonej pracy umysłowej dla  uczniów, którzy w wyniku eliminacji szkolnych zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Warto wiedzieć, że laureaci zostaną zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego. W etapie rejonowym Zespół Szkół w Osiu reprezentowali uczniowie: Szymon Bocian- kl. VI z historii, Zuzanna Chudecka -kl. VI z przyrody, Paweł Mechliński –kl. IIIA  z języka polskiego, języka angielskiego, geografii, Monika Mechlińska- kl.IIIA z języka polskiego, Magdalena Kulas- kl. IIIB z języka polskiego, Kamila Szymańska- kl. IIIB z języka polskiego, Marcin Różyński- kl. IIIA z geografii oraz Tomasz Idczak- kl. IIIA z chemii. Do etapu rejonowego z języka polskiego zakwalifikowała się również Anna Manikowska z kl. IIIA, jednak nie mogła wziąć w nim udziału z powodu choroby. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Do etapu wojewódzkiego przeszli: Paweł Mechliński z języka polskiego i geografii oraz  Tomasz Idczak z chemii. Nad przygotowaniem gimnazjalistów czuwali nauczyciele: Maria Kaczmarek, Kamila Śpica-Głowacka i Józef Malinowski.

Mikołajkowy Kiermasz kl.III A

 • PDFDrukujEmail

W przeddzień święta Mikołaja klasa III A wraz ze swoją Wychowawczynią Panią Kamilą Śpicą – Głowacką zorganizowała II Kiermasz Świąteczny. Przygotowania do tej akcji trwały już trzy tygodnie wcześniej. W sprzedaży były babeczki i ciasteczka, które upiekły uczennice klasy III A. Oprócz wypieków na przerwach odbyła się loteria fantowa, w której do wylosowania były świąteczne ozdoby, zabawki, pluszaki, a nawet biżuteria. Jak w ubiegłym roku cały dochód z Kiermaszu został przekazany Szkolnemu Kołu Caritas na zakup upominków dla dzieci z Domu Dziecka w Bąkowie.

Więcej

Na szlaku Nordic Walking

 • PDFDrukujEmail

 

W sobotę 24 listopada br. odbył się marsz z kijami Nordic Walking. Mimo brzydkiej pogody z rana grupa gimnazjalistek wraz z Panią Elą Kurek zebrała się pod szkołą, by wybrać się na spacer z kijami.

Więcej

Próbny egzamin gimnazjalny 2012

 • PDFDrukujEmail

Próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III odbył się 13, 14 i 15 listopada br. W pierwszym dniu  sprawdzane były wiadomości i umiejętności humanistyczne, w następnym - z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i w ostatnim - z języków obcych. Po raz pierwszy egzamin odbył się w salach Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Wyniki zostaną przedstawione uczniom na lekcjach wychowawczych, a rodzicom w czasie wywiadówek zaplanowanych na 3 grudnia.

"Tej, co nie zginęła"

 • PDFDrukujEmail

Szkolne obchody 94.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się 12 listopada br. w  sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Program artystyczny, przygotowany przez dzieci i młodzież  pod kierunkiem nauczycieli: Marii Kaczmarek, Moniki Wojnerowicz-Bocian oraz Jacka Bociana, wzruszał i skłaniał do refleksji „nad Tą, co nie zginęła”.

,,ZŁOTY MIKROFON" Regionalny Młodzieżowy Festiwal Piosenki

 • PDFDrukujEmail

   W sobotę, 27 października, w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się I Regionalny Młodzieżowy Festiwal Piosenki  „Złoty Mikrofon”. Celem festiwalu było propagowanie śpiewania wśród dzieci i młodzieży, popularyzowanie polskiej piosenki, pobudzenie wyobraźni i wrażliwości muzycznej oraz integracja i współzawodnictwo. Na konkurs napłynęło 31 zgłoszeń. Jury w składzie: Pani Agnieszka Miklaszewska-Jarosz i Pan Andrzej Żółkoś z Krajowej Agencji Koncertowej Imprez Widowisk i Edukacji Artystycznej, oceniało m.in. dobór repertuaru, osobowość i kreatywność sceniczną, intonację i dykcję.

Więcej

„A potem żyli długo i szczęśliwie…” , czyli Otrzęsiny 2012

 • PDFDrukujEmail

Dnia 19 października, w dość słoneczne, piątkowe popołudnie, odbyło się „pasowanie” klas pierwszych. Głównym celem tej imprezy było udowodnienie zarówno nauczycielom jak i starszym uczniom, że nasi młodsi koledzy zdołają sprostać wymaganiom stawianym w  gimnazjum. Wszystkim od samego rana udzielał się pozytywny nastrój związany z tematyką Otrzęsin, które zostały zorganizowane w konwencji  ślubu i wesela. Pierwszoklasiści z niecierpliwością odliczali minuty do godziny 1300, ponieważ wtedy rozpoczęła się „uroczystość”.


Więcej

Rowerem i w kajaku...czyli uroki Wdeckiego Parku Krajobrazowego

 • PDFDrukujEmail

W minioną sobotę, to jest 13 października, grupka uczniów naszej szkoły wraz z Panią Elą Kurek wybrała się na wycieczkę rowerową połączoną z nauką pływania kajakami turystycznymi. O 09:30 zebraliśmy się pod szkołą i po przeglądzie stanu technicznego naszych rowerów wyruszyliśmy do Żura, jadąc malowniczą trasą przez Grzybek.


Więcej

Zawody w Bukowcu

 • PDFDrukujEmail

          Dnia 09.10.2012 odbyły się w Bukowcu zawody powiatowe gimnazjów w piłkarskich piątkach dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowało 10 dziewcząt w składzie: Barbara Pilarska, Alicja Kondel, Julia Zawadzińska, Malwina Smaga, Dominika Sierosławska, Emilia Gąsiorowska, Agata Polak, Klaudia Umerska, Justyna Spychalska, Izabela Kiełpińska. Dziewczyny grały z drużynami ze Świecia, Nowego i Korytowa. Do dalszych rozgrywek przeszły dwie drużyny, ze Świecia i z Korytowa, naszym uczennicom niestety nie udało się awansować do dalszych rozgrywek ale walczyły dzielnie do ostatnich sekund meczu i pokazały prawdziwego ducha walki. Opiekunami podczas tych zawodów były panie Joanna Rajnik oraz Elżbieta Kurek lecz, to że dziewczyny awansowały do zawodów szczebla powiatowego to zasługa wszystkich nauczycieli wf-u.

"Koncert życzeń"

 • PDFDrukujEmail

 

 

W czwartkowe popołudnie 11 października 2012 r. udaliśmy się do Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu na spektakl pt. „Koncert życzeń”, czyli największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej od lat 60 do 90. Został on przygotowany przez aktorów Teatru oraz pięcioosobowy zespół muzyczny. Wśród wykonań nie zabrakło oryginalnych brzmień ani nowych, czasem zabawnych, a czasem fascynujących interpretacji. Na przykład: aktorka o głosie, który zapierał dech w piersiach, śpiewała piosenkę „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, a już za chwilę pan w piosence z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów” żegnał pomidory…


Więcej

Nasi górą! GIMNAZJADA Zawody podrejonowe w piłkę nożną

 • PDFDrukujEmail

W czwartek 11.10.2012 r. drużyna gimnazjalistów w składzie: Adrian Dambek, Mateusz Kruszczyński, Dawid Kubera, Kamil Hajer, Fabian Rink, Jakub Bagiński, Mikołaj Sowiński, Wojciech Konieczka, Mateusz Deinowski, Dominik Hajer,  zdobyła I miejsce w podrejonowych zawodach piłki nożnej i tym samym awansowała do finału powiatowego w tej dyscyplinie. Zawody odbyły się na boisku ,,orlik" w Osiu. Bój o najwyższy laur toczyły drużyny z Lniana, Laskowic i Gródka. Sędziował Tomasz Betka. Opiekunami drużyny oskiej są Jacek Bocian i Marek Bagiński.Zwycięzcom graulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Piłka nożna dziewcząt- zawody podrejonowe w Lnianie

 • PDFDrukujEmail

W dniu 5 pażdziernika 2012 r. drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum zajęła pierwsze miejsce w zawodach podrejonowych w piłkę nożną w Lnianie. Tym samym zawodniczki awansowały do finałow powiatowych, które odbędą się w Świeciu.
Dziewczynom gratulujemy!                                                                                                                                                                                                                   Opiekun : Elżbieta Kurek

Oskie bieganie -gimnazjum 2012

 • PDFDrukujEmail

W sobotę, 29 września 2012 r., odbyły się XXIII Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. Na stadionie sportowym w Osiu wystartowali zawodnicy z Bukowca, Brzezin, Korytowa, Drzycimia, Lipinek, Lniana, Nowego, Osia, Siemkowa, Sierosławia, Śliwic, Grudziądza. Konkurencje rozgrywane były w 11 kategoriach, uczestnicy pokonywali dystanse na 400, 800, 1200, 1600, 2000 i 2400 metrów. Uczniowie naszego gimnazjum wystartowali  w kategorii biegowej na 1200 m (chłopcy i dziewczęta), 1600 m (dziewczęta).  Premiowane miejsca zajęli następujący zawodnicy:

Dziewczęta- na dystansie 1200 m: Julia Kołodziejczak 2 miejsce, Alicja Gwizdała 4, Justyna Spychalska 5, Paulina Kozakiewicz 8. Na dystansie1600m:  Izabela Kiełpińska 2, Barbara Pilarska 3, Paulina Sowińska 4, Monika Mechlińska 5.                                     

Chłopcy-na dystansie 1200 m: Jakub Bagiński 1 miejsce, Wojciech Konieczka 3, Patryk Kiełpiński 8.                                                     
W  ostatecznej rywalizacji szkół gimnazjalnych, Gimnazjum w Osiu zdobyło puchar i zajęło I miejsce.

Opiekun gimnazjalistów: Jacek Bocian                                                                                                                                             

Wszystkim uczestnikom serdecznie  gratulujemy!

Sztafetowe biegi przełajowe 2012

 • PDFDrukujEmail

3 października 2012 r. w Lipinkach odbyły się sztafetowe biegi przełajowe na szczeblu powiatu. W kategorii  10x800 m dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce i tym samym zdobyły tytuł Wicemistrza Powiatu  Świeckiego.  Drużyna chłopców w biegu 10x1000 m zajęła V miejsce.  Szkołę reprezentowali następujący zawodnicy:
Drużyna dziewcząt: Paulina Sowińska, Emilia Gąsiorowska, Izabela Kiełpińska, Monika Mechlińska, Julia Kołodziejczak, Alicja Gwizdała, Klaudia Umerska, Justyna Spychalska, Barbara Pilarska, Alicja Kondel.
Drużyna chłopców: Wojciech Konieczka, Fabian Rink, Jakub Bagiński, Filip Chudecki, Jarosław Gzella, Mateusz Kozioł, Maciej Recki, Marcin Pranga, Karol Kuzimski,Marcin Różyński, Karol Kierzkowski.
Przygotowanie i prowadzenie drużyn  Jacek Bocian.

Świadomi zagrożenia na 5

 • PDFDrukujEmail
          W maju oraz czerwcu  grupa uczniów z naszego gimnazjum przygotowywała projekt do konkursu realizowanego w ramach kampanii „Świadomi zagrożenia – ogień w lesie” organizowanej przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych. Ich zadaniem było wykonanie fotoalbumu, prezentacji oraz filmu na temat „Świadomi zagrożenia – ogień w lesie – sposoby reagowania”. Pięć osób z klasy IIa pod okiem Pana Jacka Kujawy stworzyło bardzo dobrą pracę, dzięki której cieszą się V miejscem w województwie kujawsko-pomorskim. Łącznie w konkursie brało udział 27 szkół z naszego  województwa. Pierwsze trzy miejsca otrzymały nagrody multimedialne, takie jak np. tablica interaktywna, natomiast zdobywcy miejsc I-VI  spędzą dwa tygodnie na letniej zielonej szkole w Białce Tatrzańskiej. Możemy być dumni, gdyż jest to bardzo duże osiągnięcie naszych uczniów. Liczymy na to, że w przyszłych latach będziemy mogli cieszyć się kolejnymi wyróżnieniami i nagrodami nie tylko w tej dziedzinie.

zobacz film

Piknik edukacyjny w Gródku

 • PDFDrukujEmail

Na zakończenie projektu „Za rękę z Einsteinem”, w którym nasze Gimnazjum uczestniczyło od trzech lat, odbył się piknik edukacyjny w Gimnazjum w Gródku. Na szczęście pogoda dopisała, więc nasi uczniowie mogli na świeżym powietrzu skorzystać z wielu atrakcji, przygotowanych przez Politechnikę Gdańską, nie tylko przyglądając się doświadczeniom, ale również w nich uczestnicząc.

Wycieczka rowerowa do Szkółki Leśnej Wydry

 • PDFDrukujEmail

W środę, 27 czerwca 2012 roku, odbyła się wycieczka rowerowa kl. I A i IIA Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu do Szkółki Leśnej Wydry. Leśniczy – szkółkarz Marek Manikowski w interesujący sposób opowiadał o tym, jak funkcjonuje szkółka leśna, oprowadził  po kwaterach, zaprezentował deszczownię, która wywarła na nas wielkie wrażenie. Pokazywał oraz omawiał ciekawostki botaniczne i zoologiczne, dzięki czemu wycieczka nabrała charakteru nietypowej, ale niezwykle ciekawej lekcji przyrody. Na zakończenie odbyło się ognisko, za które- jak również za gadżety wręczone uczniom i opiekunom- serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Trzebciny oraz Leśniczemu Szkółki Leśnej Wydry.

BenioVita 2012

 • PDFDrukujEmail

Gościnne progi BenioVity, jak co roku, mimo zmiany właścicieli i prac remontowych na terenie ośrodka, znów stanęły otworem przed młodzieżą Zespołu Szkół w Osiu. Na miejscu czekało wiele atrakcji, m.in. meleksy, bilard, strzelanie z łuku, ognisko. Gimnazjaliści chętnie z nich korzystali, mimo iż pogoda tego dnia (26 czerwca br.) była dość kapryśna. Wyjazd zorganizował Henryk Porożyński. Nowym Właścicielom oraz Kierownictwu BenioVity dziękujemy za to, że mogliśmy miło spędzić czas poza szkołą.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś307
Wczoraj180
Wizyt w tygodniu602
Wizyt w miesiącu6280
Razem290920

Jest 45 użytkowników online

Homestart