Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

Za rękę z Einsteinem...w Warszawie

 • PDFDrukujEmail

 

W ramach programu „Za rękę z Einsteinem” odbyła się dwudniowa wycieczka do stolicy. 15 listopada 2011r  nasz autokar sprzed szkoły ruszył w kierunku Warszawy.

Więcej

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe

 • PDFDrukujEmail
Miniony tydzień upłynął pod szyldem szkolnych eliminacji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Choć startowało wielu gimnazjalistów, tylko nieliczni zakwalifikowali się do etapu rejonowego.Według wstępnych ustaleń komisji są to: z języka polskiego-Oliwia Zielińska (kl.IIIA) i Oliwer Trzeciak (kl.IIIC) przygotowani przez p.Marię Kaczmarek; z historii-Paweł Mechliński (kl.IIA) przygotowany przez p.Wiesławę Herder; z języka angielskiego-Oliwer Trzeciak (kl.IIIC) przygotowany przez p. Piotra Ilczuka; z chemii-Oskar Kontny (kl.III B) przygotowany przez p.Kamilę Śpicę-Głowacką.Ostateczne wyniki, potwierdzone przez komisje rejonowe, zostaną ogłoszone dopiero w grudniu, jednak wszystkim uczestnikom gratulujemy już dziś i życzymy dalszych sukcesów.

Dyskoteka andrzejkowa w Gimnazjum

 • PDFDrukujEmail
W środę 23 listopada br., w gościnnych progach "Jutrzenki",  odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla gimnazjalistów. Młodzież skupiła się wyłącznie na zabawie, rezygnując z wróżb czy lania wosku,ale i tak humory dopisywały. Organizatorem imprezy był Samorząd Szkolny wraz z opiekunką p.Joanną Kowalonek.

Ola mówi, że warto się uczyć

 • PDFDrukujEmail

Na stronie internetowej nie możemy pominąć absolwentki naszego Gimnazjum- Oli Półgęsek, o której wielokrotnie pisaliśmy na starej „stronce” jako o uczestniczce i laureatce wielu konkursów. W związku z tym, że  w minionym roku szkolnym, gdy Ola byaltła jeszcze uczennicą kl. III B Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu, strona internetowa szkoły nie działa, chcemy przypomnieć, że nasza uczennica to laureatka Wojewódzkich Konkursów  Przedmiotowych z Języka Polskiego oraz Biologii.  „W nagrodę”  została  zwolniona z egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej, a na zaświadczeniu z OKE otrzymała maksymalną liczbę punktów z każdej z części. Oczywiście-od swoich nauczycielek przedmiotu (p. Beaty Bucholc i p. Grażyny  Bagniewskiej) -dostała również po „szóstce” na świadectwie. W naszej szkole Ola Półgęsek jest pierwszą laureatką konkursów,  zwolnioną z egzaminu gimnazjalnego. Niedowiarkom powtarzamy "za mistrzynią", że warto się uczyć, a Oli życzymy dalszych sukcesów !

O Neptunie, którego…nie było

 • PDFDrukujEmail

Słoneczna pogoda, słoneczne dziewczyny i …mnóstwo pozytywnych emocji po wycieczce do Trójmiasta, która odbyła  się w sobotę 12 listopada br. Jej uczestnicy to uczniowie kl. III B Gimnazjum, dla których wychowawczyni-pani Maria Łapińska- zorganizowała wyprawę. Zdjęcia nie kłamią-wycieczka się udała.alt

„1920 Bitwa Warszawska”

 • PDFDrukujEmail

Historia „cudu nad Wisłą” w technologii 3D w filmie Jerzego Hoffmana zachęciła nauczycieli i młodzież naszego Gimnazjum do odwiedzenia Cinema City w Toruniu. Wycieczka odbyła się 12 października br, jej organizatorem była pani Bogumiła Karpus. Wzięli w niej udział uczniowie klas II i III, a opiekę sprawowały nauczycielki: Maria Kaczmarek, Grażyna Bagniewska i Kamila Śpica -Głowacka. Z opinii uczestników wynika, że film dostarczył mocnych wrażeń, zwłaszcza naturalizm w opisie scen wojennych. Walor edukacyjny miały również odwiedziny w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, gdzie młodzież mogła zobaczyć prezentację pt. „Międzynarodowy Rok Lasów”.

IV Kociewski Konkurs Literacki w Tczewie

 • PDFDrukujEmail

Czwarta już edycja Kociewskiego Konkursu Literackiego im. Romana Landowskiego w Tczewie za nami. Po raz czwarty - z sukcesami - ku zadowoleniu biorących w nim udział uczniów, jak i przygotowujących ich nauczycieli. Tegorocznymi laureatami są: Aleksandra Jezierska (kl. IA)-II miejsce w juweniliach literackich oraz wyróżnienie za recytację, Agata Skrzoska (kl. IIC)-wyróżnienie w juweniliach literackich oraz Paweł Mechliński (kl. IIA)-I miejsce w juweniliach literackich. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez panie: Marię Kaczmarek i Beatę Bucholc. W najbliższym czasie zaprezentujemy na naszej stronie nagrodzone prace.

„To są Fakty”…a właściwie-Otrzęsiny2011!

 • PDFDrukujEmail

      Dnia11 października 2011r. odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych Gimnazjum. Zorganizowano je w konwencji znanych programów telewizyjnych: Must be the music, Kocham Cię, Polsko, Top Model, Trudne sprawy, Strongman, Fakty.

 

Więcej

Narodowe Święto Niepodległości

 • PDFDrukujEmail

W bieżącym rokuzobacz zdjęcia obchodziliśmy 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie artystycznym, który został zaprezentowany społeczności naszej szkoły w czwartek 10 listopada, nie zabrakło pieśni patriotycznych, nastrojowych wierszy, wspomnień ani …samego Piłsudskiego. Nad przygotowaniem uczniów do inscenizacji czuwali nauczyciele: Maria Kaczmarek, Małgorzata Lisewska oraz Jacek Bocian. Program został zaprezentowany również następnego dnia na uroczystej sesji Rady Gminy Osie z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości oraz lokalnej społeczności w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu.


Test Matematyka Oxford Plus 2011

 • PDFDrukujEmail

Szesnasta edycja Konkursu Matematycznego "Test Matematyka Oxford" odbyła się 4 listopada 2011 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół w Osiu. Konkurs jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w poznawaniu tajników wiedzy matematycznej. Liczba uczniów zgłoszonych do konkursu to 39 osób, w tym: w kategorii 1 Gimnazjum : 10 osób, 2 Gimnazjum : 12 osób, 3 Gimnazjum : 17 osób. Wyniki zostaną ogłoszone do 13 stycznia 2012 r.

"Jeśli potrafisz to przeczytać, podziękuj swemu nauczycielowi"

 • PDFDrukujEmail
Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy pod nazwą Dzień Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowane na Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku.
 

Więcej

„Carmen”, czyli magia opery Bizeta

 • PDFDrukujEmail

Historia pięknej Cyganki Carmen od wieków wywołuje wielkie emocje wśród miłośników muzyki klasycznej i … nieodmiennie przyciąga rzesze widzów. W piątkowy wieczór 28 października br. mieli okazję przekonać się o tym uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu. To nieśmiertelne dzieło Georgesa Bizeta ściągnęło do  Opery Nova w Bydgoszczy tłumy melomanów w różnym wieku.

Więcej

Sprzątamy świat dla siebie i przyszłych pokoleń

 • PDFDrukujEmail

Wrzesień to już tradycyjnie czas wielkiej ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół w Osiu, wyposażeni w rękawice, worki i  instrukcje segregowania śmieci, wyruszyli w teren. Pogoda dopisała, jednak trzeba przyznać-śmieci w lasach jest wciąż dużo. Po pracy wszystkich uczniów czekały na stadionie kiełbaski i pyszna grochówka. Szkolnym koordynatorem imprezy był Wicedyrektor Zespołu Józef Malinowski, a współorganizatorem - Nadleśnictwo Osie.

 

Molierowski "Świętoszek" w Osiu

 • PDFDrukujEmail

Z początkiem października, z inicjatywy Dyrekcji Zespołu Szkół w Osiu,  w progi Gminnego Ośrodka Kultury zawitał dwuosobowy zespół aktorów z Białegostoku z fragmentami dramatu Moliera pt.„Świętoszek”. Jako że twórczość tego francuskiego komediopisarza należy do kanonu lektur,  w przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas II i III naszego Gimnazjum. Spektakl można  było uznać za wprawkę do omawiania lektury, jednak trzeba pamiętać, że były to zaledwie najbardziej znane i reprezentatywne fragmenty utworu. W przypadku osób, które nie przeczytały książki, na pewno trudno było zorientować się w scenach, choć ekspresja młodych aktorów i ich umiejętność wczuwania się w różne role stanowiły niewątpliwy walor tego krótkiego przedstawienia.


Trochę Grecji w słowiańskim Biskupinie

 • PDFDrukujEmail

„Grecja-narodziny Europy”- pod tym hasłem odbył się tegoroczny festyn  w słowiańskim Biskupinie. W imprezie 22 września 2011 roku wzięli też udział uczniowie klas pierwszych naszego Gimnazjum.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś15
Wczoraj311
Wizyt w tygodniu2232
Wizyt w miesiącu9736
Razem256332

Jest 78 użytkowników online

Homestart