Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

„To są Fakty”…a właściwie-Otrzęsiny2011!

  • PDFDrukujEmail

      Dnia11 października 2011r. odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych Gimnazjum. Zorganizowano je w konwencji znanych programów telewizyjnych: Must be the music, Kocham Cię, Polsko, Top Model, Trudne sprawy, Strongman, Fakty.

 

Więcej

Narodowe Święto Niepodległości

  • PDFDrukujEmail

W bieżącym rokuzobacz zdjęcia obchodziliśmy 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie artystycznym, który został zaprezentowany społeczności naszej szkoły w czwartek 10 listopada, nie zabrakło pieśni patriotycznych, nastrojowych wierszy, wspomnień ani …samego Piłsudskiego. Nad przygotowaniem uczniów do inscenizacji czuwali nauczyciele: Maria Kaczmarek, Małgorzata Lisewska oraz Jacek Bocian. Program został zaprezentowany również następnego dnia na uroczystej sesji Rady Gminy Osie z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości oraz lokalnej społeczności w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu.


Test Matematyka Oxford Plus 2011

  • PDFDrukujEmail

Szesnasta edycja Konkursu Matematycznego "Test Matematyka Oxford" odbyła się 4 listopada 2011 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół w Osiu. Konkurs jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w poznawaniu tajników wiedzy matematycznej. Liczba uczniów zgłoszonych do konkursu to 39 osób, w tym: w kategorii 1 Gimnazjum : 10 osób, 2 Gimnazjum : 12 osób, 3 Gimnazjum : 17 osób. Wyniki zostaną ogłoszone do 13 stycznia 2012 r.

"Jeśli potrafisz to przeczytać, podziękuj swemu nauczycielowi"

  • PDFDrukujEmail
Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy pod nazwą Dzień Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowane na Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku.
 

Więcej

„Carmen”, czyli magia opery Bizeta

  • PDFDrukujEmail

Historia pięknej Cyganki Carmen od wieków wywołuje wielkie emocje wśród miłośników muzyki klasycznej i … nieodmiennie przyciąga rzesze widzów. W piątkowy wieczór 28 października br. mieli okazję przekonać się o tym uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu. To nieśmiertelne dzieło Georgesa Bizeta ściągnęło do  Opery Nova w Bydgoszczy tłumy melomanów w różnym wieku.

Więcej

Sprzątamy świat dla siebie i przyszłych pokoleń

  • PDFDrukujEmail

Wrzesień to już tradycyjnie czas wielkiej ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół w Osiu, wyposażeni w rękawice, worki i  instrukcje segregowania śmieci, wyruszyli w teren. Pogoda dopisała, jednak trzeba przyznać-śmieci w lasach jest wciąż dużo. Po pracy wszystkich uczniów czekały na stadionie kiełbaski i pyszna grochówka. Szkolnym koordynatorem imprezy był Wicedyrektor Zespołu Józef Malinowski, a współorganizatorem - Nadleśnictwo Osie.

 

Molierowski "Świętoszek" w Osiu

  • PDFDrukujEmail

Z początkiem października, z inicjatywy Dyrekcji Zespołu Szkół w Osiu,  w progi Gminnego Ośrodka Kultury zawitał dwuosobowy zespół aktorów z Białegostoku z fragmentami dramatu Moliera pt.„Świętoszek”. Jako że twórczość tego francuskiego komediopisarza należy do kanonu lektur,  w przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas II i III naszego Gimnazjum. Spektakl można  było uznać za wprawkę do omawiania lektury, jednak trzeba pamiętać, że były to zaledwie najbardziej znane i reprezentatywne fragmenty utworu. W przypadku osób, które nie przeczytały książki, na pewno trudno było zorientować się w scenach, choć ekspresja młodych aktorów i ich umiejętność wczuwania się w różne role stanowiły niewątpliwy walor tego krótkiego przedstawienia.


Trochę Grecji w słowiańskim Biskupinie

  • PDFDrukujEmail

„Grecja-narodziny Europy”- pod tym hasłem odbył się tegoroczny festyn  w słowiańskim Biskupinie. W imprezie 22 września 2011 roku wzięli też udział uczniowie klas pierwszych naszego Gimnazjum.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś243
Wczoraj400
Wizyt w tygodniu643
Wizyt w miesiącu10815
Razem245257

Jest 73 użytkowników online

Homestart