Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2012

 • PDFDrukujEmail
Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Zespołu Szkół w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się 15 marca 2011 r. o godz. 9.00. Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy trzeciej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach.

Więcej

ELI

 • PDFDrukujEmail
Program należy rozpakować (zip), następnie zainstalować uruchamiając plik Setup.exe w katalogu Setup. (pobierz klikająć na obrazek).

"Na kolanie, Panie Janie"

 • PDFDrukujEmail

27 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu spotkała się cała społeczność naszej szkoły z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przedstawienie po tytułem „Na kolanie, Panie Janie”, zorganizowane w konwencji humorystycznej przybliżyło widzom okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja.


Więcej

Bory Tucholskie w oczach dziecka

 • PDFDrukujEmail

XXII finał konkursu plastycznego pn. „Bory Tucholskie w Oczach dziecka” połączony z uroczystym wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej, miał miejsce 30 marca 2012 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.

Więcej

Egzamin gimnazjalny 2012 za nami!

 • PDFDrukujEmail
Ostatni tydzień kwietnia to dla gimnazjalistów czas wielkiej próby-egzaminu wieńczącego trzyletni cykl pracy w gimnazjum. W tym roku po raz pierwszy trzecioklasiści zdawali egzamin w nowej formule: osobno język polski oraz historia i wos, przedmioty przyrodnicze oraz matematyka, a w ostatnim dniu język angielski.Na wyniki trzeba będzie poczekać do czerwca.

VI Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Zakładów Pracy w Zespole Szkół w Osiu

 • PDFDrukujEmail

 

W dniu 13 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół w Osiu odbyła się VI Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Zakładów Pracy. Zaproszono przedstawicieli szkół z województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, które najchętniej są wybierane przez uczniów naszego gimnazjum jako kolejny etap kształcenia.

Więcej

Konkurs językowy dla uczniów gimnazjum

 • PDFDrukujEmail
W marcu 2012 r. został przeprowadzony konkurs dla uczniów klas I i II gimnazjum organizowany przez nauczycieli bibliotekarzy. Celem konkursu było wyjaśnienie znaczenia trudnych lub rzadko używanych wyrazów. Do zadań gimnazjalistów należało dopasować podane wyrazy do objaśnień. Uczniowie mogli skorzystać z księgozbioru podręcznego biblioteki szkolnej. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Wszyscy otrzymali dodatkowe oceny z języka polskiego.

Konkurs plastyczny Za rzeką, za lasem kociewskie pejzaże...

 • PDFDrukujEmail

Dnia 14 kwietnia 2012 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej konkurs plastyczny i fotograficzny pn. „Za rzeką, za lasem kociewskie pejzaże”. Celem konkursu było ukazanie tego, co jest malownicze i niepowtarzalne w naszej Małej Ojczyźnie. Przedstawienie piękna i niezwykłości świata naszych rzek, jezior, pól i łąk oraz lasów. Rozbudzanie oraz kształtowanie miłości   i szacunku do Kociewia. Nagrody w konkursie plastycznym odebrali:  Weronika Stosik, Beata Skrzoska, Kinga Malinowska, Agata Polak, Klaudia Talaśka, Emilia Konieczka, Anna Manikowska.  Nagrody       w konkursie fotograficznym przypadły Beacie Skrzoska i Agacie Reckiej. Uczniów do udziału w konkursieprzygotowała Monika Wojnerowicz-Bocian.

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

 • PDFDrukujEmail

To pytanie nurtuje wielu użytkowników sieci, zarówno tych młodszych, jak i całkiem dojrzałych. Jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie, jak robić zakupy, czym jest cyberprzemoc i o tym, że warto dzielić się swoimi doświadczeniami mówił przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Świeciu aspirant Marek Rydzewski.


Więcej

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

 • PDFDrukujEmail
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci naszego Kolegi, doświadczonego, wieloletniego Nauczyciela języka angielskiego śp. Marka Chmary. Jego niespodziewane, zbyt wczesne, odejście przepełniło żałobą nasze serca. Trudno uwierzyć, bo jeszcze kilka dni temu był między nami, jak zwykle żartował, snuł wakacyjne plany...Łączymy się w bólu z Rodziną i składamy najszczersze wyrazy współczucia. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu w środę 7 marca br. o godz. 10 00.

Świat kolorów, wzorów i kształtów

 • PDFDrukujEmail

Justyna Bocian uczęszcza do klasy trzeciej naszego gimnazjum.  Jest nie tylko bardzo dobrą uczennicą i laureatką wielu konkursów plastycznych i fotograficznych, ale w natłoku zajęć  szkolnych znajduje czas na realizację swojego hobby. Justyna należy do osób z pasją. W czasie wolnym od obowiązków szkolnych  sama projektuje i tworzy biżuterię.


Więcej

Osiągnięcia sportowe gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail
 
   Sportowe rozgrywki i sukcesy, te małe i duże, zawsze cieszą, dlatego chcielibyśmy w tym miejscu podzielić się ubiegłorocznymi i bieżącymi osiągnięciami sportowymi.

Więcej

Konkurs wiedzy o parkach krajobrazowych Polski

 • PDFDrukujEmail

Dnia 10.01.2012 roku w siedzibie Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu  odbył się Konkurs wiedzy o parkach krajobrazowych Polski. Jego uczestnikami byli uczniowie trzech gimnazjów: z Lniana, Warlubia i Osia. Tematyka obejmowała wiedzę biologiczną, geograficzną, ekologiczną oraz wiedzę o ośmiu parkach krajobrazowych naszego województwa. Pierwsze miejsce w eliminacjach międzyszkolnych zajęli uczniowie z Lniana, a drugie - równorzędnie  uczniowie z Warlubia i Osia. Wszyscy uczestnicy wykazali się sporą i porównywalną wiedzą, otrzymali  za nią nagrody w postaci wydawnictw albumowych.

Międzynarodowy Konkurs Językowy Oxford Plus

 • PDFDrukujEmail

Osiemnasta edycja Międzynarodowego Konkursu Językowego Oxford Plus odbyła się w Zespole Szkół w Osiu w dniu 28.10.2011r. Jej celem było zachęcenie uczniów do lepszego opanowania języka obcego oraz rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim. Laureatem Konkursu V stopnia w kategorii szkół ponadpodstawowych został uczeń klasy IB Przemysław Michałek. Wszyscy uczestnicy Test Oxford Plus otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Polskie Media Amer.Com SA. Organizatorami eliminacji szkolnych byli nauczyciele języka angielskiego Piotr Ilczuk oraz Walentyna Ilczuk.

Życzenia

 • PDFDrukujEmail

Wszytkim Gościom Strony Internetowej Zespołu Szkół w Osiu
życzymy rodzinnych, pełnych radosnej nadziei Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2012 Roku

Dyrekcja,Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Osiu
 

Idą Święta!

 • PDFDrukujEmail
Idą Święta! Świadczą o tym nie tylko świąteczne wystroje pomieszczeń klasowych, ale również Jasełka, przygotowane przez uczniów naszego Zespołu pod kierunkiem p. Moniki Wojnerowicz-Bocian.Przedstawienie odbyło się w czwartek, 22 grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. To kolejny dowód, że zdolnych uczniów o zacięciu aktorskim,  pomysłowości i wyobraźni  w naszej szkole nie brakuje. Tego dnia został też rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Dwudziestu gimnazjalistów otrzymało nagrody, plecaki oraz sprzęt sportowy,  ufundowane przez p.Krzysztofa Otlewskiego. Na zakończenie tego miłego dnia uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na tradycyjnych Wigiliach.

Kiermasz świąteczny kl. II A

 • PDFDrukujEmail

Dnia 30 listopada br. w Zespole Szkół w Osiu odbył się kiermasz świąteczny połączony z loterią, który zorganizowała klasa 2A Gimnazjum. Cała szkoła mogła kupować losy i wygrywać wykonane przez uczniów nagrody: od niewielkich zawieszek na choinkę po ozdoby z szyszek. Dobrym pomysłem okazało się upieczenie ciasteczek i babeczek - wszystko zostało sprzedane w ciągu dwóch przerw międzylekcyjnych.


Więcej

Próbny egzamin gimnazjalny

 • PDFDrukujEmail
Uwaga! W bieżącym tygodniu odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny: w środę (7 grudnia)  - w części humanistycznej, w czwartek (8 grudnia)- w części matematyczno-przyrodniczej i w piątek (9 grudnia) - z języka angielskiego. W tych dniach trzecioklasiści nie będą mieli lekcji, gdyż po zakończeniu egzaminu, w środę i w czwartek, odbędą się prezentacje projektów, przygotowanych przez nich w kl. II.

Za rękę z Einsteinem...w Warszawie

 • PDFDrukujEmail

 

W ramach programu „Za rękę z Einsteinem” odbyła się dwudniowa wycieczka do stolicy. 15 listopada 2011r  nasz autokar sprzed szkoły ruszył w kierunku Warszawy.

Więcej

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe

 • PDFDrukujEmail
Miniony tydzień upłynął pod szyldem szkolnych eliminacji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Choć startowało wielu gimnazjalistów, tylko nieliczni zakwalifikowali się do etapu rejonowego.Według wstępnych ustaleń komisji są to: z języka polskiego-Oliwia Zielińska (kl.IIIA) i Oliwer Trzeciak (kl.IIIC) przygotowani przez p.Marię Kaczmarek; z historii-Paweł Mechliński (kl.IIA) przygotowany przez p.Wiesławę Herder; z języka angielskiego-Oliwer Trzeciak (kl.IIIC) przygotowany przez p. Piotra Ilczuka; z chemii-Oskar Kontny (kl.III B) przygotowany przez p.Kamilę Śpicę-Głowacką.Ostateczne wyniki, potwierdzone przez komisje rejonowe, zostaną ogłoszone dopiero w grudniu, jednak wszystkim uczestnikom gratulujemy już dziś i życzymy dalszych sukcesów.

Dyskoteka andrzejkowa w Gimnazjum

 • PDFDrukujEmail
W środę 23 listopada br., w gościnnych progach "Jutrzenki",  odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla gimnazjalistów. Młodzież skupiła się wyłącznie na zabawie, rezygnując z wróżb czy lania wosku,ale i tak humory dopisywały. Organizatorem imprezy był Samorząd Szkolny wraz z opiekunką p.Joanną Kowalonek.

Ola mówi, że warto się uczyć

 • PDFDrukujEmail

Na stronie internetowej nie możemy pominąć absolwentki naszego Gimnazjum- Oli Półgęsek, o której wielokrotnie pisaliśmy na starej „stronce” jako o uczestniczce i laureatce wielu konkursów. W związku z tym, że  w minionym roku szkolnym, gdy Ola byaltła jeszcze uczennicą kl. III B Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu, strona internetowa szkoły nie działa, chcemy przypomnieć, że nasza uczennica to laureatka Wojewódzkich Konkursów  Przedmiotowych z Języka Polskiego oraz Biologii.  „W nagrodę”  została  zwolniona z egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej, a na zaświadczeniu z OKE otrzymała maksymalną liczbę punktów z każdej z części. Oczywiście-od swoich nauczycielek przedmiotu (p. Beaty Bucholc i p. Grażyny  Bagniewskiej) -dostała również po „szóstce” na świadectwie. W naszej szkole Ola Półgęsek jest pierwszą laureatką konkursów,  zwolnioną z egzaminu gimnazjalnego. Niedowiarkom powtarzamy "za mistrzynią", że warto się uczyć, a Oli życzymy dalszych sukcesów !

O Neptunie, którego…nie było

 • PDFDrukujEmail

Słoneczna pogoda, słoneczne dziewczyny i …mnóstwo pozytywnych emocji po wycieczce do Trójmiasta, która odbyła  się w sobotę 12 listopada br. Jej uczestnicy to uczniowie kl. III B Gimnazjum, dla których wychowawczyni-pani Maria Łapińska- zorganizowała wyprawę. Zdjęcia nie kłamią-wycieczka się udała.alt

„1920 Bitwa Warszawska”

 • PDFDrukujEmail

Historia „cudu nad Wisłą” w technologii 3D w filmie Jerzego Hoffmana zachęciła nauczycieli i młodzież naszego Gimnazjum do odwiedzenia Cinema City w Toruniu. Wycieczka odbyła się 12 października br, jej organizatorem była pani Bogumiła Karpus. Wzięli w niej udział uczniowie klas II i III, a opiekę sprawowały nauczycielki: Maria Kaczmarek, Grażyna Bagniewska i Kamila Śpica -Głowacka. Z opinii uczestników wynika, że film dostarczył mocnych wrażeń, zwłaszcza naturalizm w opisie scen wojennych. Walor edukacyjny miały również odwiedziny w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, gdzie młodzież mogła zobaczyć prezentację pt. „Międzynarodowy Rok Lasów”.

IV Kociewski Konkurs Literacki w Tczewie

 • PDFDrukujEmail

Czwarta już edycja Kociewskiego Konkursu Literackiego im. Romana Landowskiego w Tczewie za nami. Po raz czwarty - z sukcesami - ku zadowoleniu biorących w nim udział uczniów, jak i przygotowujących ich nauczycieli. Tegorocznymi laureatami są: Aleksandra Jezierska (kl. IA)-II miejsce w juweniliach literackich oraz wyróżnienie za recytację, Agata Skrzoska (kl. IIC)-wyróżnienie w juweniliach literackich oraz Paweł Mechliński (kl. IIA)-I miejsce w juweniliach literackich. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez panie: Marię Kaczmarek i Beatę Bucholc. W najbliższym czasie zaprezentujemy na naszej stronie nagrodzone prace.

„To są Fakty”…a właściwie-Otrzęsiny2011!

 • PDFDrukujEmail

      Dnia11 października 2011r. odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych Gimnazjum. Zorganizowano je w konwencji znanych programów telewizyjnych: Must be the music, Kocham Cię, Polsko, Top Model, Trudne sprawy, Strongman, Fakty.

 

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś14
Wczoraj115
Wizyt w tygodniu129
Wizyt w miesiącu5807
Razem290447

Jest 33 użytkowników online

Homestart