Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Gimnazjum

Oskie bieganie -gimnazjum 2012

 • PDFDrukujEmail

W sobotę, 29 września 2012 r., odbyły się XXIII Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. Na stadionie sportowym w Osiu wystartowali zawodnicy z Bukowca, Brzezin, Korytowa, Drzycimia, Lipinek, Lniana, Nowego, Osia, Siemkowa, Sierosławia, Śliwic, Grudziądza. Konkurencje rozgrywane były w 11 kategoriach, uczestnicy pokonywali dystanse na 400, 800, 1200, 1600, 2000 i 2400 metrów. Uczniowie naszego gimnazjum wystartowali  w kategorii biegowej na 1200 m (chłopcy i dziewczęta), 1600 m (dziewczęta).  Premiowane miejsca zajęli następujący zawodnicy:

Dziewczęta- na dystansie 1200 m: Julia Kołodziejczak 2 miejsce, Alicja Gwizdała 4, Justyna Spychalska 5, Paulina Kozakiewicz 8. Na dystansie1600m:  Izabela Kiełpińska 2, Barbara Pilarska 3, Paulina Sowińska 4, Monika Mechlińska 5.                                     

Chłopcy-na dystansie 1200 m: Jakub Bagiński 1 miejsce, Wojciech Konieczka 3, Patryk Kiełpiński 8.                                                     
W  ostatecznej rywalizacji szkół gimnazjalnych, Gimnazjum w Osiu zdobyło puchar i zajęło I miejsce.

Opiekun gimnazjalistów: Jacek Bocian                                                                                                                                             

Wszystkim uczestnikom serdecznie  gratulujemy!

Sztafetowe biegi przełajowe 2012

 • PDFDrukujEmail

3 października 2012 r. w Lipinkach odbyły się sztafetowe biegi przełajowe na szczeblu powiatu. W kategorii  10x800 m dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce i tym samym zdobyły tytuł Wicemistrza Powiatu  Świeckiego.  Drużyna chłopców w biegu 10x1000 m zajęła V miejsce.  Szkołę reprezentowali następujący zawodnicy:
Drużyna dziewcząt: Paulina Sowińska, Emilia Gąsiorowska, Izabela Kiełpińska, Monika Mechlińska, Julia Kołodziejczak, Alicja Gwizdała, Klaudia Umerska, Justyna Spychalska, Barbara Pilarska, Alicja Kondel.
Drużyna chłopców: Wojciech Konieczka, Fabian Rink, Jakub Bagiński, Filip Chudecki, Jarosław Gzella, Mateusz Kozioł, Maciej Recki, Marcin Pranga, Karol Kuzimski,Marcin Różyński, Karol Kierzkowski.
Przygotowanie i prowadzenie drużyn  Jacek Bocian.

Świadomi zagrożenia na 5

 • PDFDrukujEmail
          W maju oraz czerwcu  grupa uczniów z naszego gimnazjum przygotowywała projekt do konkursu realizowanego w ramach kampanii „Świadomi zagrożenia – ogień w lesie” organizowanej przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych. Ich zadaniem było wykonanie fotoalbumu, prezentacji oraz filmu na temat „Świadomi zagrożenia – ogień w lesie – sposoby reagowania”. Pięć osób z klasy IIa pod okiem Pana Jacka Kujawy stworzyło bardzo dobrą pracę, dzięki której cieszą się V miejscem w województwie kujawsko-pomorskim. Łącznie w konkursie brało udział 27 szkół z naszego  województwa. Pierwsze trzy miejsca otrzymały nagrody multimedialne, takie jak np. tablica interaktywna, natomiast zdobywcy miejsc I-VI  spędzą dwa tygodnie na letniej zielonej szkole w Białce Tatrzańskiej. Możemy być dumni, gdyż jest to bardzo duże osiągnięcie naszych uczniów. Liczymy na to, że w przyszłych latach będziemy mogli cieszyć się kolejnymi wyróżnieniami i nagrodami nie tylko w tej dziedzinie.

zobacz film

Piknik edukacyjny w Gródku

 • PDFDrukujEmail

Na zakończenie projektu „Za rękę z Einsteinem”, w którym nasze Gimnazjum uczestniczyło od trzech lat, odbył się piknik edukacyjny w Gimnazjum w Gródku. Na szczęście pogoda dopisała, więc nasi uczniowie mogli na świeżym powietrzu skorzystać z wielu atrakcji, przygotowanych przez Politechnikę Gdańską, nie tylko przyglądając się doświadczeniom, ale również w nich uczestnicząc.

Wycieczka rowerowa do Szkółki Leśnej Wydry

 • PDFDrukujEmail

W środę, 27 czerwca 2012 roku, odbyła się wycieczka rowerowa kl. I A i IIA Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu do Szkółki Leśnej Wydry. Leśniczy – szkółkarz Marek Manikowski w interesujący sposób opowiadał o tym, jak funkcjonuje szkółka leśna, oprowadził  po kwaterach, zaprezentował deszczownię, która wywarła na nas wielkie wrażenie. Pokazywał oraz omawiał ciekawostki botaniczne i zoologiczne, dzięki czemu wycieczka nabrała charakteru nietypowej, ale niezwykle ciekawej lekcji przyrody. Na zakończenie odbyło się ognisko, za które- jak również za gadżety wręczone uczniom i opiekunom- serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Trzebciny oraz Leśniczemu Szkółki Leśnej Wydry.

BenioVita 2012

 • PDFDrukujEmail

Gościnne progi BenioVity, jak co roku, mimo zmiany właścicieli i prac remontowych na terenie ośrodka, znów stanęły otworem przed młodzieżą Zespołu Szkół w Osiu. Na miejscu czekało wiele atrakcji, m.in. meleksy, bilard, strzelanie z łuku, ognisko. Gimnazjaliści chętnie z nich korzystali, mimo iż pogoda tego dnia (26 czerwca br.) była dość kapryśna. Wyjazd zorganizował Henryk Porożyński. Nowym Właścicielom oraz Kierownictwu BenioVity dziękujemy za to, że mogliśmy miło spędzić czas poza szkołą.

W plenerze nad jeziorem Mukrza

 • PDFDrukujEmail

W dniu 1 czerwca 2012r. od godziny 11:30 do 14:00 gimnazjaliści z Osia uczestniczyli w imprezie plenerowej, zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka przez Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Szkolne Koło Caritas, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu, Koło Gospodyń Wiejskich w Tleniu oraz Radę Sołecką w Tleniu na gminnym kąpielisku nad jeziorem Mukrza. Mimo deszczowej pogody wszyscy świetnie się bawili, gdyż na uczniów czekało wiele atrakcji.


Więcej

Na wycieczce w Gdańsku przed Euro 2012

 • PDFDrukujEmail
Dnia 29 maja 2012 roku odbyła się wycieczka szkolna do Trójmiasta, w której uczestniczyły klasy IB i IC Gimnazjum pod opieką wychowawców: pani Wiesławy Herder, pana Marka Bagińskiego oraz nauczycielki matematyki pani Marii Łapińskiej.

Więcej

Podróż do ojczyzny Rumcajsa

 • PDFDrukujEmail

 

W środę  23 maja br. o godz. 4:00 sprzed Zespołu Szkół w Osiu zapakowaliśmy się do autokaru, by wyruszyć w długą, ale pełną przygód podróż do naszych południowo-zachodnich sąsiadów- Czechów. Naszym celem były: Praga i Skalne Miasto.

Więcej

IX Konkurs Matematyczny uczniów klas III gimnazjum w Świeciu

 • PDFDrukujEmail
W dniu 20 kwietnia 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Floriana Ceynowy    w Świeciu odbył się IX Konkurs Matematyczny przeznaczony dla uczniów kończących gimnazjum. Jego celem jest popularyzacja matematyki wśród gimnazjalistów, pobudzanie ich do rozwijania swych uzdolnień i zainteresowań.

Więcej

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2012

 • PDFDrukujEmail
Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Zespołu Szkół w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się 15 marca 2011 r. o godz. 9.00. Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy trzeciej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach.

Więcej

ELI

 • PDFDrukujEmail
Program należy rozpakować (zip), następnie zainstalować uruchamiając plik Setup.exe w katalogu Setup. (pobierz klikająć na obrazek).

"Na kolanie, Panie Janie"

 • PDFDrukujEmail

27 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu spotkała się cała społeczność naszej szkoły z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przedstawienie po tytułem „Na kolanie, Panie Janie”, zorganizowane w konwencji humorystycznej przybliżyło widzom okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja.


Więcej

Bory Tucholskie w oczach dziecka

 • PDFDrukujEmail

XXII finał konkursu plastycznego pn. „Bory Tucholskie w Oczach dziecka” połączony z uroczystym wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej, miał miejsce 30 marca 2012 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.

Więcej

Egzamin gimnazjalny 2012 za nami!

 • PDFDrukujEmail
Ostatni tydzień kwietnia to dla gimnazjalistów czas wielkiej próby-egzaminu wieńczącego trzyletni cykl pracy w gimnazjum. W tym roku po raz pierwszy trzecioklasiści zdawali egzamin w nowej formule: osobno język polski oraz historia i wos, przedmioty przyrodnicze oraz matematyka, a w ostatnim dniu język angielski.Na wyniki trzeba będzie poczekać do czerwca.

VI Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Zakładów Pracy w Zespole Szkół w Osiu

 • PDFDrukujEmail

 

W dniu 13 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół w Osiu odbyła się VI Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Zakładów Pracy. Zaproszono przedstawicieli szkół z województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, które najchętniej są wybierane przez uczniów naszego gimnazjum jako kolejny etap kształcenia.

Więcej

Konkurs językowy dla uczniów gimnazjum

 • PDFDrukujEmail
W marcu 2012 r. został przeprowadzony konkurs dla uczniów klas I i II gimnazjum organizowany przez nauczycieli bibliotekarzy. Celem konkursu było wyjaśnienie znaczenia trudnych lub rzadko używanych wyrazów. Do zadań gimnazjalistów należało dopasować podane wyrazy do objaśnień. Uczniowie mogli skorzystać z księgozbioru podręcznego biblioteki szkolnej. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Wszyscy otrzymali dodatkowe oceny z języka polskiego.

Konkurs plastyczny Za rzeką, za lasem kociewskie pejzaże...

 • PDFDrukujEmail

Dnia 14 kwietnia 2012 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej konkurs plastyczny i fotograficzny pn. „Za rzeką, za lasem kociewskie pejzaże”. Celem konkursu było ukazanie tego, co jest malownicze i niepowtarzalne w naszej Małej Ojczyźnie. Przedstawienie piękna i niezwykłości świata naszych rzek, jezior, pól i łąk oraz lasów. Rozbudzanie oraz kształtowanie miłości   i szacunku do Kociewia. Nagrody w konkursie plastycznym odebrali:  Weronika Stosik, Beata Skrzoska, Kinga Malinowska, Agata Polak, Klaudia Talaśka, Emilia Konieczka, Anna Manikowska.  Nagrody       w konkursie fotograficznym przypadły Beacie Skrzoska i Agacie Reckiej. Uczniów do udziału w konkursieprzygotowała Monika Wojnerowicz-Bocian.

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

 • PDFDrukujEmail

To pytanie nurtuje wielu użytkowników sieci, zarówno tych młodszych, jak i całkiem dojrzałych. Jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie, jak robić zakupy, czym jest cyberprzemoc i o tym, że warto dzielić się swoimi doświadczeniami mówił przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Świeciu aspirant Marek Rydzewski.


Więcej

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

 • PDFDrukujEmail
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci naszego Kolegi, doświadczonego, wieloletniego Nauczyciela języka angielskiego śp. Marka Chmary. Jego niespodziewane, zbyt wczesne, odejście przepełniło żałobą nasze serca. Trudno uwierzyć, bo jeszcze kilka dni temu był między nami, jak zwykle żartował, snuł wakacyjne plany...Łączymy się w bólu z Rodziną i składamy najszczersze wyrazy współczucia. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu w środę 7 marca br. o godz. 10 00.

Świat kolorów, wzorów i kształtów

 • PDFDrukujEmail

Justyna Bocian uczęszcza do klasy trzeciej naszego gimnazjum.  Jest nie tylko bardzo dobrą uczennicą i laureatką wielu konkursów plastycznych i fotograficznych, ale w natłoku zajęć  szkolnych znajduje czas na realizację swojego hobby. Justyna należy do osób z pasją. W czasie wolnym od obowiązków szkolnych  sama projektuje i tworzy biżuterię.


Więcej

Osiągnięcia sportowe gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail
 
   Sportowe rozgrywki i sukcesy, te małe i duże, zawsze cieszą, dlatego chcielibyśmy w tym miejscu podzielić się ubiegłorocznymi i bieżącymi osiągnięciami sportowymi.

Więcej

Konkurs wiedzy o parkach krajobrazowych Polski

 • PDFDrukujEmail

Dnia 10.01.2012 roku w siedzibie Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu  odbył się Konkurs wiedzy o parkach krajobrazowych Polski. Jego uczestnikami byli uczniowie trzech gimnazjów: z Lniana, Warlubia i Osia. Tematyka obejmowała wiedzę biologiczną, geograficzną, ekologiczną oraz wiedzę o ośmiu parkach krajobrazowych naszego województwa. Pierwsze miejsce w eliminacjach międzyszkolnych zajęli uczniowie z Lniana, a drugie - równorzędnie  uczniowie z Warlubia i Osia. Wszyscy uczestnicy wykazali się sporą i porównywalną wiedzą, otrzymali  za nią nagrody w postaci wydawnictw albumowych.

Międzynarodowy Konkurs Językowy Oxford Plus

 • PDFDrukujEmail

Osiemnasta edycja Międzynarodowego Konkursu Językowego Oxford Plus odbyła się w Zespole Szkół w Osiu w dniu 28.10.2011r. Jej celem było zachęcenie uczniów do lepszego opanowania języka obcego oraz rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim. Laureatem Konkursu V stopnia w kategorii szkół ponadpodstawowych został uczeń klasy IB Przemysław Michałek. Wszyscy uczestnicy Test Oxford Plus otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Polskie Media Amer.Com SA. Organizatorami eliminacji szkolnych byli nauczyciele języka angielskiego Piotr Ilczuk oraz Walentyna Ilczuk.

Życzenia

 • PDFDrukujEmail

Wszytkim Gościom Strony Internetowej Zespołu Szkół w Osiu
życzymy rodzinnych, pełnych radosnej nadziei Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2012 Roku

Dyrekcja,Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Osiu
 

Idą Święta!

 • PDFDrukujEmail
Idą Święta! Świadczą o tym nie tylko świąteczne wystroje pomieszczeń klasowych, ale również Jasełka, przygotowane przez uczniów naszego Zespołu pod kierunkiem p. Moniki Wojnerowicz-Bocian.Przedstawienie odbyło się w czwartek, 22 grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. To kolejny dowód, że zdolnych uczniów o zacięciu aktorskim,  pomysłowości i wyobraźni  w naszej szkole nie brakuje. Tego dnia został też rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Dwudziestu gimnazjalistów otrzymało nagrody, plecaki oraz sprzęt sportowy,  ufundowane przez p.Krzysztofa Otlewskiego. Na zakończenie tego miłego dnia uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na tradycyjnych Wigiliach.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś90
Wczoraj392
Wizyt w tygodniu90
Wizyt w miesiącu8859
Razem312481

Jest 59 użytkowników online

Homestart