Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

Konkurs plastyczny ,,Zapobiegamy pożarom"

 • PDFDrukujEmail

Dnia 22 grudnia 2016 r. jury w składzie: Mirosław Nagórski, Aneta Kiełpińska, Joanna Rajnik, Sebastian Konopacki, dokonało oceny prac w  międzyszkolnym etapie, kolejnej już odsłony, konkursu plastycznego ,,Zapobiegamy pożarom". W kategorii klasy IV-VI szkoły podstawowej II miejsce na równi zdobyli: Magdalena Bocian i Karol Michałowski, III miejsce Martna Mączkowska. Wyróżnienie zdobyła Kornelia Deinowska. W kaegorii gimnazjum I miejsce zajął Jakub Czarnowski, II Oliwia Kołodziejczak i III Julia Piekarska. Wyróżnienia zdobyli: Zuzanna Zawadzińska, Miłosz Wąsikowski i Karolina Zielińska. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.
MWB

Najpiękniejsza kartka świąteczna 2016

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego pn. ,,Najpiękniejsza karta świąteczna 2016” udział wzięły 183 prace uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Kartki stworzyły świąteczną wystawę, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Tegoroczne nagrody zostały ufundowane dzięki hojności naszych sponsorów, a są nimi: Piotr Jagła -Zakład Wielobranżowy JAG-BET oraz Janusz Herder Dyrektor ds. Wytwarzania - ENEA WYTWARZANIE. Bardzo dziękujemy! Jury w składzie: Małgorzata Lisewska, Walentyna Ilczuk i Hanna Pawlik - Kiełpińska postanowiło nagrodzić następujących uczestników konkrsu:

Więcej

Nagrodzeni w konkursie literacko-plastycznym „Moje miejsce na ziemi-moja miejscowość, mój region”

 • PDFDrukujEmail

We wtorek 20 grudnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie ( Filia nr 3 ) miała miejsce miła uroczystość wręczenia nagród laureatom Międzyszkolnego konkursu regionalnego „Moje miejsce na ziemi-moja miejscowość, mój region”, w którym uczestniczyli również uczniowie naszego Zespołu. Laureatem trzeciego miejsca w kategorii: opowiadanie został Jan Bocian, a wyróżnienie w tej samej kategorii uzyskała Anna Deinowska, oboje z kl. IC. Wyróżnienie otrzymał też Mateusz Kawecki z kl. VI b za pracę plastyczną. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów. Poniżej publikujemy konkursowe prace literackie gimnazjalistów.
Beata Bucholc

Więcej

Kociewska szopka bożonarodzeniowa

 • PDFDrukujEmail
15 grudnia 2016 r. w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, odbyło się wręczenie nagród w ,,XXV Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową".Organizatorem konkursu jest Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury ,,Ognisko" w Starogardzie Gdańskim. Miło nam poinformoać, iż uczeń naszego gimnazjum- Jakub Czarnowski zdobył I miejsce w w/w konkursie. Opiekunem jest Pan Henryk Porożyński
MWB

W harmonii z przyrodą - VI edycja konkursu plastycznego

 • PDFDrukujEmail

Ogólnopolski konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą”, organizowany przez Wdecki Park Krajobrazowy, z siedzibą w Osiu, miał w tym roku już swoją szóstą odsłonę. Głównym celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody. Jury konkursowe w składzie osobowym: Monika Wiśniewska - przewodnicząca, Anna Karpus, Lucjan Meller, Bartosz Adamczyk, Daniel Siewert, wyłoniło grupę laureatów i wyróżnionych. Niezmiernie miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych III miejsce zdobyła Magdalena Bocian. W kategorii gimnazjalnej 3 miejsce – Zuzanna Zomkowska, a wyróżnienie zdobył: Emil Grużalski. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
MWB

Jutro próbny egzamin gimnazjalny

 • PDFDrukujEmail
Najbliższe trzy dni upłyną gimnazjalistom pod szyldem próbnego egzaminu gimnzjalnego. Jutro sprawdzana będzie wiedza z języka polskiego oraz historii i wos, w środę-z matematyki i przedmiotów przyrodniczych,  a w czwartek - z języka nowożytnego. Trzecioklasiści przychodzą do szkoły na godzinę  8 30, w dniach egzaminów nie będą mieli lekcji.
Beata Bucholc

Andrzejkowe „pląsy” w GOK

 • PDFDrukujEmail

Dnia 29.11.16 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa, zorganizowana z inicjatywy samorządu szkolnego i jego opiekuna - Pani Elżbiety Kurek. Wzięli w niej udział uczniowie „podstawówki” i gimnazjum. Zabawa trwała od godziny 16:30 do 19:00. Na sali panowała wspaniała muzyka, do której wszyscy świetnie się bawili.  DJ- Maciej zapewnił nam także ciekawe konkursy, w których chętnie braliśmy udział. Do samego końca towarzyszyła nam cudowna atmosfera i jeszcze lepsza muzyka. Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji GOK Osie za udostępnienie sali oraz wszystkim opiekunom, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Do zobaczenia na następnej dyskotece!
Melania  Czarnowska, kl. III A


Konkurs wiedzy „Sienkiewiczowskie potyczki” rozstrzygnięty

 • PDFDrukujEmail

 

Dnia 15.11.2016 r. komisja w składzie: Małgorzata Lisewska i Joanna Rajnik, oceniła prace konkursowe.  Za rozwiązanie 4 zadań uczniowie mogli otrzymać 52 punkty.
Wyniki:

1.    1.  Julia Piekarska kl. III b -50p.

2.    2.  Jakub Czarnowski kl. III a- 49 p.

3.    2.  Piotr Kwaśniewski kl. II b- 49 p.

4.    3.  Karolina Zielińska kl. III b -48 p.

5.    3. Jan Bocian kl. I c-48 p.

6.    4. Klaudia Depka kl. III a- 41 p.

7.    5. Agata Kubera kl. III a- 41 p.

Wręczenie nagród w grudniu na apelu szkolnym.

JR

 

BAJKOBUS FESTIWAL FILMÓW ANIMOWANYCH

 • PDFDrukujEmail

Po siedmiu latach od ostatniej podróży, pełnej filmowych przeżyć, OBJAZDOWY FESTIWAL FILMÓW ANIMOWANYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ,,BAJKOBUS", wyruszył w trasę i zawitał ponownie w Osiu. Na jego pokładzie znalazły się zarówno cenione klasyki  jak i najnowsze osiągnięcia polskiej animacji. Uczniowie klas 4-6 przekonali się jak przeróżne techniki animacji sprawdzaja się w opowiadaniu pradawnych historii, baśni li legend. Gimnazjaliści natomiast zostali zaproszeni na wizualny esej, w którym przegląd atrakcyjnych filmów przeróżnych gatunków przeplatał się z prelekcją. Pokaz filmów wzbogacony był o warsztaty artystyczne z Moniką Kuczyniecką, autorką wielokrotnie nagradzanych filmów animowanych. Animowani pasażerowie Bajkobusa zabrali dzieci i młodzież do niesamowitego świata barwnych marzeń i swobodnej kreacji.
MWB

Święto Niepodległości

 • PDFDrukujEmail

Kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodleglości, uczciliśmy wystawiając sztukę autorstwa Małgorzaty Jokiel pt. ,,Skrzydełka". 11 listopada, przedstawienie w wykonaniu naszej młodzieży, znalazło się w obchodach gminnego Święta Niepodległości. Dzień wcześniej obejrzeli je nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowei i gimnazjum. W spektaklu udział wzięli: Oliwia  Kołodziejczak, Joanna Kater, Wiktoria Dąbrowska, Aleksandra Kośmider, Anna Deinowska, Klaudia Krupa, Magdalena Bocian, Cezary  Nagórski, Paweł Jędryczka, Kamil Kuziemski. Młodzi aktorzy spisali się doskonale i odebrali liczne gratulacje.
MWB

Krajobrazy województwa kujawsko - pomorskiego

 • PDFDrukujEmail

W dniu 7 listopada 2016 r. w Sali Konferencyjnej Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym  pn. ,,Krajobrazy województwa kujawsko-pomorskiego''. Wyniki konkursu ogłoszone zostały w czerwcu bieżącego roku, natomiast uroczysta gala miała miejsce właśnie dzisiaj. Swoje nagrody odebrali uczniowie naszej szkoły, zwycięzcy konkursu:  absolwent Szymon Bocian, Artur Malinowski, Oliwia Kołodziejczak oraz autorki prac wyróżnionych: Emilia Wiśniewska i nasze absolwentki Małgorzata Derengowska i Beata Karwasz. Oprócz cennych nagród laureaci cieszą się również z faktu, że ich prace zdobią strony kalendarza Wojewody Kujawsko - Pomorskiego na rok 2017. Gratulujemy!
MWB

Najlepszy matematyk w gimnazjum

 • PDFDrukujEmail

Zbliża się termin oddawania prac konkursowych.

Aktywnie i wesoło w terenie

 • PDFDrukujEmail

Dnia 29.10.2016 uczniowie klasy IC  wraz z wychowawczynią postanowili zorganizować grę terenową. Jej trasa prowadziła leśnymi  ścieżkami aż do Grzybka. Na uczestników czekały liczne zadania do wykonania, sprawdzające między  innymi ich spryt, zwinność i celność. Jednym z zadań było strzelanie z dmuchawy, innym - z wiatrówki  do „szczura”, należało również  odczytać zaszyfrowane informacje. Wszyscy poradzili sobie świetnie. Pogoda dopisała, spędziliśmy aktywnie i wesoło sobotnie przedpołudnie.

Elżbieta Kurek


„Piłkarskie Piątki” chłopców z gimnazjum

 • PDFDrukujEmail

W dniu 07.10.2016r., na „Orliku” przy naszej szkole, odbył się podrejonowy turniej piłki nożnej chłopców. W rozgrywkach udział wzięły Gimnazja z  Laskowic, Gródka, Lniana i Osia. Awans do finału powiatowego wywalczyła drużyna z Osia. W poniedziałek 10.10.2016 w Świeciu graliśmy z rywalami z Nowego, Korytowa i ze Świecia. Nasza drużyna zajęła IV miejsce .

Elżbieta Kurek

Witajcie w Krainie Smerfów, czyli… „Otrzęsiny 2016”

 • PDFDrukujEmail

25 października 2016 roku w Zespole Szkół w Osiu odbyła się impreza z okazji „Otrzęsin” klas pierwszych, której organizatorami byli uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami. Motyw przewodni  został zaczerpnięty  z jednej z ulubionych bajek dzieciństwa i w takiej konwencji przygotowano poszczególne konkurencje. Na początek prowadzące zaprosiły klasy pierwsze i powitały Panią Dyrektor.  Po tym wstępie rozpoczęły się pierwsze konkurencje. Było ich jedenaście, między innymi quiz, napisanie poematu, namalowanie portretu, ubicie piany z jajek, hula - hop. Po przeprowadzeniu rozgrywek przyszedł czas na podsumowanie wyników. Pierwsze miejsce zajęła klasa IA, drugie -IC , a trzecie klasa IB. Na końcu pierwszoklasiści przystąpili do „smerfnego” ślubowania. Podsumowując, wszyscy bardzo dobrze się bawili i na pewno będą mieć miłe wspomnienia.

Zuzanna Jakimowicz, kl. IIB


Sztafetowe biegi przełajowe

 • PDFDrukujEmail

      21 października udaliśmy się na eliminacje powiatowe w przełajowych biegach sztafetowych.  Naszą szkołę reprezentowała 18-osobowa grupa dziewcząt  (podstawówka i gimnazjum)  oraz 18-osobowa grupa chłopców (podstawówka i gimnazjum). Zawody odbyły  się w Świeciu na stadionie WDY. 800m- dystans dziewcząt, a 1000m dystans chłopców.  Zarówno dziewczęta  jak i  chłopacy z podstawówki  zajęli  4 miejsce. Niestety naszym kolegom z gimnazjum nie powiodło się i zawody skończyli na ostatnim miejscu. My, dziewczęta zawalczyłyśmy  o zwycięstwo,  które udało nam się zdobyć.  Chociaż obawiałyśmy się przegranej, wywalczyłyśmy pierwsze miejsce. Tym sposobem zakwalifikowałyśmy się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Bydgoszczy już 27.10.2016 !

Naszym kolegom i koleżankom  serdecznie gratulujemy!

Trzymajcie za nas kciuki !

Melania Czarnowska 

Z fizyką za pan brat

 • PDFDrukujEmail

Dnia 12 października 2016r. uczniowie trzecich klas gimnazjum, wraz z opiekunami, wzięli udział w wyjeździe do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Mieliśmy okazję zwiedzić ekspozycje oraz wykonywać ciekawe doświadczenia związane z fizyką, m. in. o szybkości, prądzie elektrycznym, przyciąganiu ziemskim. Duże zainteresowanie wzbudziły wystawy ,,O obrotach” - jej głównym tematem jest ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne i  ,,Rzeka” - centralnym jej punktem jest model koryta rzeki – od źródła po ujście. Znajdują się tam modele m. in. oczyszczalni ścieków i tamy. Tę ekspozycję wielu z nas uznało za najciekawszą. Dzięki interaktywnym eksponatom dowiedzieliśmy się nowych rzeczy, umożliwiających wykonywanie eksperymentów oraz obserwację przeróżnych zjawisk fizycznych.

Zuzanna Zomkowska, kl. IIIB

Rok Henryka Sienkiewicza w bibliotece szkolnej

 • PDFDrukujEmail

 W tym roku przypada 170 rocznica urodzin oraz 100 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza, dlatego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, mając na uwadze zasługi noblisty dla Narodu i nieoceniony udział w dziele odrodzenia Polski, ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. To wydarzenie jest wspaniałą okazją do przybliżenia gimnazjalistom barwnego życia pisarza, publicysty i podróżnika oraz Jego dzieł. W związku z powyższym, biblioteka szkolna ogłasza konkurs wiedzy „Sienkiewiczowskie potyczki”.

Regulamin

Więcej

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

 • PDFDrukujEmail

Dnia 3 października 2016 r. udaliśmy się na mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody miały miejsce na stadionie WDY w Świeciu. Naszą szkołę reprezentowała 12-osobowa grupa uczniów gimnazjum i 10-osobowa szkoły podstawowej. Zmagania rozgrywane były na dystansach: podstawówka: dz.-800 m ch.-1000 m gimnazjum: dz.-1500 m ch.-2000 m. Nasza koleżanka, Joanna Kater została wicemistrzynią powiatu świeckiego w biegu na 1500m i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Melania Czarnowska

Oskie bieganie

 • PDFDrukujEmail

W dniu 24.09.2016r. na stadionie sportowym w Osiu, odbyły się XXVII OSKIE BIEGI im. Krzysztofa Malinowskiego. Konkurencje biegowe rozgrywane były w dziesięciu kategoriach. W zawodach udział brało wiele okolicznych szkół. Wyniki klasyfikacji indywidualnej uczniów naszej szkoły: kat. II: Szymon Sondowski – I miejsce – 400 m, kat. IV: Adrian Otlewski – III miejsce – 800 m, kat. V: Joanna Kater – I miejsce – 800 m, kat. VI: Maciej Kuzimski – II miejsce – 1000 m, kat. VIII: Michał Manikowski – II miejsce – 1500 m Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych: I miejsce- SP Nowe II miejsce- SP Drzycim III miejsce- SP Osie Klasyfikacja drużynowa szkół gimnazjalnych: I miejsce- Gimnazjum Osie II miejsce- Gimnazjum Korytowo III miejsce- Gimnazjum Warlubie Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.
Nauczyciele wychowania fizycznego

Wycieczka rowerowo-kajakowa do Tlenia

 • PDFDrukujEmail

         Dnia 17 września, w sobotę, gimnazjaliści z  klasy I c, pod opieką wychowawczyni, wybrali się na  wycieczkę rowerowo – kajakową. Trasa rowerowa prowadziła z Osia do Tlenia. Uczniowie mogli zapoznać się z zasadami poruszania się po ścieżkach i szlakach rowerowych oraz przyswajali adekwatne przepisy ruchu drogowego. W Tleniu, na plaży strzeżonej nad jeziorem Mukrza, wzięli udział w krótkim szkoleniu z zakresu podstaw manewrowania kajakiem, a następnie wybrali się na krótką wycieczkę kajakową.  Po zmaganiach rekreacyjno – sportowych odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszyscy cało i bezpiecznie wrócili do Osia. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach.

Elżbieta Kurek


"Kangur matematyczny 2016"

 • PDFDrukujEmail

W ostatni czwartek, tj. 23 czerwca 2016 roku, przed zakończeniem roku szkolnego, na apelu  rozdaliśmy nagrody najlepszym uczestnikom konkursu: "Kangur matematyczny".W tym roku szkolnym uczestnicy konkursu reprezentowali naprawdę wysoki poziom. Mimo iż w gimnazjum tylko dwoje uczniów: Malinowski Artur z klasy 2C oraz Zielińska Karolina z klasy 2B otrzymało wyróżnienia (poziom finalisty - laureata), to siedmioro z pozostałych uczestników wykazało się również  wspaniałą znajomością matematyki. A byli to : Jezierski Paweł, Wąsikowski Miłosz i Cichocki Jan - wszyscy z klasy IIA, Pliszka Marek z klasy IIC oraz pierwszoklasiści: Kwidzińska Julita, Kater Joanna -  z klasy IA i Cezary Nagórski z klasy IB. Równie wysoki poziom prezentowali też uczniowie szkoły podstawowej, przede wszystkim z klas I – III. Troje uczniów 2 klasy otrzymało wyróżnienia: Dams Marcel, Szwankowski Wiktor i Tworek Dawid  oraz dwoje uczniów 3 klasy: Melzer Mikołaj oraz Kawecka Małgorzata. Wysokimi wynikami na tle szkoły wyróżnili się również: z klasy 2: Mientka Nikola oraz Konieczka Anna, z klasy 4: Warchoł Gracjan, z klasy 5: Iglińska Aleksandra oraz z klasy 6: Bocian Jan i Bettka Aniela. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności najlepszym i liczymy na solidną pracę oraz jeszcze lepsze wyniki w kolejnej edycji.

Koordynator konkursu: Joanna Kowalonek

 

„Wszystko przed nami…”

 • PDFDrukujEmail

To motto programu artystycznego absolwentów Gimnazjum, którzy dzisiaj wraz z kolegami z młodszych klas odebrali  upragnione świadectwa. Uroczystości towarzyszyły życzenia, podziękowania, pożegnanie absolwentów, ale i pedagogów, którzy przeszli na emeryturę (Wiesława Herder, Bogumiła Karpus i Danuta Motała) lub zamierzają realizować własne pasje (Rafał Kuzimski).  Wszystkim uczniom naszej szkoły mówimy:  "Do zobaczenia we wrześniu!"

Beata Bucholc

Apel podsumowujący pracę w roku szkolnym 2015/2016

 • PDFDrukujEmail

Mija kolejny rok szkolny. To czas podsumowań wspólnej pracy, sukcesów małych i dużych, wręczania nagród, podziękowań. Na apelach w Zespole Szkół w Osiu wręczono nagrody rzeczowe i książkowe uczniom zaangażowanym w promowanie sportu, konkursów wiedzowych, imprez na orientację, działalności charytatywnej Szkolnego Koła Caritas. Wójt Gminy Osie  Michał Grabski uhonorował stypendiami gimnazjalistów za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i sporcie (za II okres  przyznano dwadzieścia dziewięć gratyfikacji finansowych). Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra Kater życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji!

Beata Bucholc

„Drzewo, które przyniosło sukces”

 • PDFDrukujEmail

W sobotę 18 czerwca br. odbył się w Bydgoszczy wojewódzki finał Turnieju Słowa –„Słowo źródłem inspiracji”. Finalistów gościło Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Uczestników oceniało jury złożone z aktorów scen toruńskich i bydgoskich. Wśród czterdziestu sześciu najlepszych recytatorów naszego województwa znalazła się Oliwia Kołodziejczak, uczennica kl. IA naszego Gimnazjum, która zajęła trzecie miejsce. Recytacja utworu Sheila Silversteina pt. „Drzewo, które umiało dawać” spotkała się z dużym aplauzem zgromadzonej publiczności. Cieszymy się z sukcesu Oliwii i serdecznie jej gratulujemy!

Maria Kaczmarek

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś15
Wczoraj115
Wizyt w tygodniu130
Wizyt w miesiącu5808
Razem290448

Jest 34 użytkowników online

Homestart