Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Gimnazjum

Sztafetowe biegi przełajowe

 • PDFDrukujEmail

      21 października udaliśmy się na eliminacje powiatowe w przełajowych biegach sztafetowych.  Naszą szkołę reprezentowała 18-osobowa grupa dziewcząt  (podstawówka i gimnazjum)  oraz 18-osobowa grupa chłopców (podstawówka i gimnazjum). Zawody odbyły  się w Świeciu na stadionie WDY. 800m- dystans dziewcząt, a 1000m dystans chłopców.  Zarówno dziewczęta  jak i  chłopacy z podstawówki  zajęli  4 miejsce. Niestety naszym kolegom z gimnazjum nie powiodło się i zawody skończyli na ostatnim miejscu. My, dziewczęta zawalczyłyśmy  o zwycięstwo,  które udało nam się zdobyć.  Chociaż obawiałyśmy się przegranej, wywalczyłyśmy pierwsze miejsce. Tym sposobem zakwalifikowałyśmy się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Bydgoszczy już 27.10.2016 !

Naszym kolegom i koleżankom  serdecznie gratulujemy!

Trzymajcie za nas kciuki !

Melania Czarnowska 

Z fizyką za pan brat

 • PDFDrukujEmail

Dnia 12 października 2016r. uczniowie trzecich klas gimnazjum, wraz z opiekunami, wzięli udział w wyjeździe do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Mieliśmy okazję zwiedzić ekspozycje oraz wykonywać ciekawe doświadczenia związane z fizyką, m. in. o szybkości, prądzie elektrycznym, przyciąganiu ziemskim. Duże zainteresowanie wzbudziły wystawy ,,O obrotach” - jej głównym tematem jest ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne i  ,,Rzeka” - centralnym jej punktem jest model koryta rzeki – od źródła po ujście. Znajdują się tam modele m. in. oczyszczalni ścieków i tamy. Tę ekspozycję wielu z nas uznało za najciekawszą. Dzięki interaktywnym eksponatom dowiedzieliśmy się nowych rzeczy, umożliwiających wykonywanie eksperymentów oraz obserwację przeróżnych zjawisk fizycznych.

Zuzanna Zomkowska, kl. IIIB

Rok Henryka Sienkiewicza w bibliotece szkolnej

 • PDFDrukujEmail

 W tym roku przypada 170 rocznica urodzin oraz 100 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza, dlatego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, mając na uwadze zasługi noblisty dla Narodu i nieoceniony udział w dziele odrodzenia Polski, ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. To wydarzenie jest wspaniałą okazją do przybliżenia gimnazjalistom barwnego życia pisarza, publicysty i podróżnika oraz Jego dzieł. W związku z powyższym, biblioteka szkolna ogłasza konkurs wiedzy „Sienkiewiczowskie potyczki”.

Regulamin

Więcej

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

 • PDFDrukujEmail

Dnia 3 października 2016 r. udaliśmy się na mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody miały miejsce na stadionie WDY w Świeciu. Naszą szkołę reprezentowała 12-osobowa grupa uczniów gimnazjum i 10-osobowa szkoły podstawowej. Zmagania rozgrywane były na dystansach: podstawówka: dz.-800 m ch.-1000 m gimnazjum: dz.-1500 m ch.-2000 m. Nasza koleżanka, Joanna Kater została wicemistrzynią powiatu świeckiego w biegu na 1500m i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Melania Czarnowska

Oskie bieganie

 • PDFDrukujEmail

W dniu 24.09.2016r. na stadionie sportowym w Osiu, odbyły się XXVII OSKIE BIEGI im. Krzysztofa Malinowskiego. Konkurencje biegowe rozgrywane były w dziesięciu kategoriach. W zawodach udział brało wiele okolicznych szkół. Wyniki klasyfikacji indywidualnej uczniów naszej szkoły: kat. II: Szymon Sondowski – I miejsce – 400 m, kat. IV: Adrian Otlewski – III miejsce – 800 m, kat. V: Joanna Kater – I miejsce – 800 m, kat. VI: Maciej Kuzimski – II miejsce – 1000 m, kat. VIII: Michał Manikowski – II miejsce – 1500 m Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych: I miejsce- SP Nowe II miejsce- SP Drzycim III miejsce- SP Osie Klasyfikacja drużynowa szkół gimnazjalnych: I miejsce- Gimnazjum Osie II miejsce- Gimnazjum Korytowo III miejsce- Gimnazjum Warlubie Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.
Nauczyciele wychowania fizycznego

Wycieczka rowerowo-kajakowa do Tlenia

 • PDFDrukujEmail

         Dnia 17 września, w sobotę, gimnazjaliści z  klasy I c, pod opieką wychowawczyni, wybrali się na  wycieczkę rowerowo – kajakową. Trasa rowerowa prowadziła z Osia do Tlenia. Uczniowie mogli zapoznać się z zasadami poruszania się po ścieżkach i szlakach rowerowych oraz przyswajali adekwatne przepisy ruchu drogowego. W Tleniu, na plaży strzeżonej nad jeziorem Mukrza, wzięli udział w krótkim szkoleniu z zakresu podstaw manewrowania kajakiem, a następnie wybrali się na krótką wycieczkę kajakową.  Po zmaganiach rekreacyjno – sportowych odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszyscy cało i bezpiecznie wrócili do Osia. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach.

Elżbieta Kurek


"Kangur matematyczny 2016"

 • PDFDrukujEmail

W ostatni czwartek, tj. 23 czerwca 2016 roku, przed zakończeniem roku szkolnego, na apelu  rozdaliśmy nagrody najlepszym uczestnikom konkursu: "Kangur matematyczny".W tym roku szkolnym uczestnicy konkursu reprezentowali naprawdę wysoki poziom. Mimo iż w gimnazjum tylko dwoje uczniów: Malinowski Artur z klasy 2C oraz Zielińska Karolina z klasy 2B otrzymało wyróżnienia (poziom finalisty - laureata), to siedmioro z pozostałych uczestników wykazało się również  wspaniałą znajomością matematyki. A byli to : Jezierski Paweł, Wąsikowski Miłosz i Cichocki Jan - wszyscy z klasy IIA, Pliszka Marek z klasy IIC oraz pierwszoklasiści: Kwidzińska Julita, Kater Joanna -  z klasy IA i Cezary Nagórski z klasy IB. Równie wysoki poziom prezentowali też uczniowie szkoły podstawowej, przede wszystkim z klas I – III. Troje uczniów 2 klasy otrzymało wyróżnienia: Dams Marcel, Szwankowski Wiktor i Tworek Dawid  oraz dwoje uczniów 3 klasy: Melzer Mikołaj oraz Kawecka Małgorzata. Wysokimi wynikami na tle szkoły wyróżnili się również: z klasy 2: Mientka Nikola oraz Konieczka Anna, z klasy 4: Warchoł Gracjan, z klasy 5: Iglińska Aleksandra oraz z klasy 6: Bocian Jan i Bettka Aniela. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności najlepszym i liczymy na solidną pracę oraz jeszcze lepsze wyniki w kolejnej edycji.

Koordynator konkursu: Joanna Kowalonek

 

„Wszystko przed nami…”

 • PDFDrukujEmail

To motto programu artystycznego absolwentów Gimnazjum, którzy dzisiaj wraz z kolegami z młodszych klas odebrali  upragnione świadectwa. Uroczystości towarzyszyły życzenia, podziękowania, pożegnanie absolwentów, ale i pedagogów, którzy przeszli na emeryturę (Wiesława Herder, Bogumiła Karpus i Danuta Motała) lub zamierzają realizować własne pasje (Rafał Kuzimski).  Wszystkim uczniom naszej szkoły mówimy:  "Do zobaczenia we wrześniu!"

Beata Bucholc

Apel podsumowujący pracę w roku szkolnym 2015/2016

 • PDFDrukujEmail

Mija kolejny rok szkolny. To czas podsumowań wspólnej pracy, sukcesów małych i dużych, wręczania nagród, podziękowań. Na apelach w Zespole Szkół w Osiu wręczono nagrody rzeczowe i książkowe uczniom zaangażowanym w promowanie sportu, konkursów wiedzowych, imprez na orientację, działalności charytatywnej Szkolnego Koła Caritas. Wójt Gminy Osie  Michał Grabski uhonorował stypendiami gimnazjalistów za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i sporcie (za II okres  przyznano dwadzieścia dziewięć gratyfikacji finansowych). Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra Kater życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji!

Beata Bucholc

„Drzewo, które przyniosło sukces”

 • PDFDrukujEmail

W sobotę 18 czerwca br. odbył się w Bydgoszczy wojewódzki finał Turnieju Słowa –„Słowo źródłem inspiracji”. Finalistów gościło Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Uczestników oceniało jury złożone z aktorów scen toruńskich i bydgoskich. Wśród czterdziestu sześciu najlepszych recytatorów naszego województwa znalazła się Oliwia Kołodziejczak, uczennica kl. IA naszego Gimnazjum, która zajęła trzecie miejsce. Recytacja utworu Sheila Silversteina pt. „Drzewo, które umiało dawać” spotkała się z dużym aplauzem zgromadzonej publiczności. Cieszymy się z sukcesu Oliwii i serdecznie jej gratulujemy!

Maria Kaczmarek

Podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego

 • PDFDrukujEmail

       Dnia 14 czerwca 2016 r. odbyła się piesza wycieczka do Żura, dla uczniów działających w samorządzie szkolnym. O godzinie 7.55 uczniowie wraz z opiekunami: Panem Rafałem Kuzimskim, Panią Anną Śpicą Majszak oraz Panią Joanną Rajnik wyruszyli sprzed szkoły. O godzinie 10.00 na polu biwakowym, przewodnicząca samorządu szkolnego – Melania Czarnowska rozpoczęła piknik. Na początku strażacy pokazali młodzieży, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Następnie odbył się pokaz umiejętności naszych uczniów zaangażowanych w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Po tym rozpalono ognisko. Na każdego czekała kiełbaska i inne pyszności. Przy muzyce uczniowie tańczyli, grali w piłkę nożną, siatkówkę i badmintona. Na koniec uczestnicy zwiedzili Elektrownię Wodną w Żurze po której oprowadził Pan Tadeusz Czarnowski. Około godziny 15:00 zakończono piknik podsumowujący pracę samorządu uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie pikniku.

Szczególne podziękowania dla:

OSP Osie,

Wdeckiego WOPR,

Państwa I. T. Czarnowskich

„Chmarzyński” Sp. z o.o

Piekarni Osie


Nicol Warchoł IIa

Zwiedziliśmy Trzebciny...

 • PDFDrukujEmail

Dnia 14 czerwca  2016r. odbyła się wycieczka klas I gimnazjum do Nadleśnictwa Trzebciny pod opieką wychowawców: Pani Marii Kaczmarek, Pani Joanny Kowalonek oraz Pana Jacka Bociana. Na początku uczniowie wraz z wychowawcami zwiedzili obiekty - Izbę Przyrodniczo - Leśną oraz siedzibę Nadleśnictwa. Następnie wraz z przewodnikiem przeszli na ścieżkę dydaktyczną, na której czekały ich rozmaite zadania, związane z pracą leśników. Zorganizowano również ognisko z kiełbaskami. W prezencie Nadleśnictwo ufundowało nam drożdżówki oraz obdarowało firmowymi gadżetami. Na zakończenie wycieczki uczniowie integrowali się na pomoście, miło spędzając czas i słuchając muzyki. Wycieczkę uważamy za udaną, chętnie pojechalibyśmy na nią jeszcze raz.

Joanna Kater, kl. I A

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016.

 • PDFDrukujEmail

10 czerwca 2016r. w auli Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala dla uczniów gimnazjum, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów organizowanych przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. W rejonie bydgoskim 76 uczniów zdobyło tytuł laureata. Uczennica naszego gimnazjum - Aleksandra Chmarzyńska odebrała nagrodę jako trzykrotna laureatka z następujących przedmiotów:  j. angielski, chemia, j. niemiecki. Gratulujemy Oli wspaniałych osiągnięć i życzymy, by były one zapowiedzią dalszych sukcesów.

Niezapomniana lekcja historii w Muzeum Stutthof

 • PDFDrukujEmail

W dniu 19 maja br. uczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Sztutowa i Stegny. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Stutthof, które powstało na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Zwiedzanie muzeum, uzupełnione projekcją filmu z okresu II wojny światowej, to niezapomniana lekcja historii. Uczniowie poznali historię obozu, warunki życia i pracy więźniów. Po chwili zadumy i refleksji uczestnicy wycieczki udali się do Stegny – nadmorskiej miejscowości turystycznej. Wędrując wzdłuż wybrzeża, uczniowie mieli okazję podziwiać uroki plaży. Nie zabrakło czasu na rekreację i mały posiłek. Wycieczkę zorganizowali wychowawcy klas trzecich wraz z panem Henrykiem Porożyńskim.

Aleksandra Chmarzyńska, kl. III C

zobacz artykuł w "Czasie Świecia"

Podsumowanie projektów edukacyjnych gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail

Dnia 03.06.2016r w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyły się prezentacje projektów gimnazjalnych, przygotowanych przez uczniów klas drugich. Przegląd rozpoczął się o godzinie 11 00. Na pierwszy ogień poszła grupa pana Jacka Kujawy, która przedstawiła niebezpieczeństwa czyhające w Internecie. Jako następna zaprezentowała się grupa pani Kamili Śpicy-Głowackiej, przedstawiając „Anegdoty z życia sławnych fizyków i chemików”. Trzeci projekt to historia mediów, przygotowana pod czujnym okiem pani Bogumiły Karpus. Kolejna prezentacja dotyczyła zagadnienia: „Bioróżnorodność  Wdeckiego Parku Krajobrazowego”, którą koordynował pan Rafał Kuzimski. Piąta z kolei prezentacja dotyczyła sposobów wykorzystywania hodowli zwierząt, którą stworzyła grupa pani Grażyny Bagniewskiej. Kolejny projekt- „Lapbooki, czyli książki robione na kolanie”, przedstawiła  grupa pani Anny Śpicy. Następny występ należał do grupy pani Beaty Bucholc, opowiadającej o „Kociewiu – naszej Małej Ojczyźnie’’. Przedostatnia zaprezentowała się grupa pana Marka Bagińskiego, prezentująca historię mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. Ostatnia prezentacja należała do grupy pana Michała Dombrowskiego, a dotyczyła różnorodnych form tańca. Uczniowie przygotowujący prezentacje wykazali się pomysłowością, a kilkoro też charyzmą, o którą ich nie posądzilibyśmy. Występ grupy tanecznej wzbudził wielki entuzjazm  publiczności. O 12.30 zakończyło się przedstawienie projektów.

Miłosz Wąsikowski, kl. II A

Konkurs ,,Krajobrazy województwa kujawsko-pomorskiego" rozstrzygnięty!

 • PDFDrukujEmail

Dotarły do nas fantastyczne informacje z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, dotyczące rozstrzygniętego konkursu plastycznego ,,Krajobrazy województwa kujawsko-pomorskiego".  Nowa edycja  tegoż konkursu zebrała altponad 560 prac plastycznych, autorstwa dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego województwa. Prace zwycięzców będą zdobić kalendarz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na rok 2017. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na stronach tego kalendarza znajdą się aż trzy prace naszych gimnazjalistów: STYCZEŃ - SZYMON BOCIAN, PAŹDZIERNIK - ARTUR MALINOWSKI, LISTOPAD - OLIWIA KOŁODZIEJCZAK. Dodatkowo przyznano 45 wyróżnień, z czego 3 powędrowały do Małgorzaty Derengowskiej i Beaty Karwasz z gimnazjum oraz  Emilii Wiśniewskiej ze szkoły podstawowej. Komisja oceniająca pogratulowała uczestnikom wyjątkowego talentu plastycznego,  niebywałej wyobraźni i wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody i walory krajobrazu.

MWB

GIMNAZJADA POWIATU ŚWIECKIEGO W LEKKOATLETYCE INDYWIDUALNEJ

 • PDFDrukujEmail

Dnia 20 maja 2016 r. uczniowie gimnazjum wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych ,,Gimnazjada Powiatu Świeckiego w Lekkoatletyce Indywidualnej". Gratulujem naszym zawodnikom, ktorzy w rywalizacji sportowej spisali się doskonale. W biegu na 300 m, I miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Powiatu wywalczyła Joanna Kater. Magdalena Ziółkowska w biegu na 100 m zdobyła brązowy medal. W rywalizacji chłopców w tej konkurencji (100 m), brązowy medal powędrował do Krzysztofa Gzelli. Zawodnicy, którzy pobiegli w sztafecie szwedzkiej zdobywając złoto, zasłużyli  na najwyższe uznanie. Skład zwycięskiej drużyny to: 400 m - Joanna Kater, 300 m - Zuzanna Chudecka, 200 m - Anna Adrych, 100 m - Magdalena Ziółkowska. Sztafeta szwedzka chłopców uplasowała się tuż za podium, zajmując IV miejsce. Gratulujemy wszystkim sportowcom!
MWB

" Wiwat 3 Maj! "

 • PDFDrukujEmail

Dnia 6 maja 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu uczniowie klasy 2B naszego Gimnazjum oraz 5A Szkoły Podstawowej wystąpili w przedstawieniu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wystrój sceny imitował studio telewizyjne. Reporterzy i korespondentka przeprowadzali wywiady z osobistościami epoki oświecenia, które przyczyniły się do uchwalenia tego doniosłego dokumentu. Prezenter sportowy wprowadził publiczność w świat sportu, a „pogodynka” przekazała informacje dotyczące atmosfery, towarzyszącej obradom. Dopełnieniem występu były reklamy i występ gimnazjalistek w repertuarze patriotycznym. Panie Anna Śpica oraz Małgorzata Lisewska czuwały nad przygotowaniami oraz przebiegiem występu.
                                                                                                   Oliwia Kwidzińska, kl. II B

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO...

 • PDFDrukujEmail

W piątek, 6 maja świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, została zaprezentowana inscenizacja upamiętniająca to ważne, historyczne wydarzenie. Program uroczystości przygotowali  uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pań: Małgorzaty Lisewskiej i Anny Śpicy. W Konstytucji 3 Maja Polacy widzą w symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Kilkadziesiąt lat temu jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego.

„POWIATOWY FESTIWAL SZTAFET”- ŚWIECIE 2016

 • PDFDrukujEmail

W dniu 22.04.2016 r. na stadionie w Świeciu, odbyła się XIV Powiatowa Inauguracja Dni Olimpijczyka "Festiwal sztafet". Biegała młodzież z powiatu świeckiego. Zmagania zawodników obserwowali zaproszeni goście, wśród których byli polscy olimpijczycy oraz przedstawiciele władz samorządowych. W czternastej edycji zaproszenie do udziału w sportowej rywalizacji przyjęło 13 szkół podstawowych, 10 szkół gimnazjalnych i 4 szkoły ponadgimnazjalne. W ramach imprezy odbyły się biegi sztafetowe oraz test wiedzy olimpijskiej. W teście, uczennice naszego gimnazjum zajęły III miejsce (Angelika Durajewska, Weronika Ratajczak). Natomiast szkoła podstawowa w tym roku uplasowała się na V miejscu (Anna Deinowska, Aniela Bettka). W sztafecie, drużyny szkoły podstawowej i gimnazjum stanęły na podium zajmując II miejsca. Skład drużyn: szkoła podstawowa: Oliwia Zielińska, Marcelina Steffan,Wiktoria Krawczyk, Klaudia Horbacz, Małgorzata Pawlik, Klaudia Krupa, Michał Pawlik, Maciej Grzywacz, Fabian Nowakowski, Dominik Gzella , Adrian Otlewski, Oskar Adametz, Anna Deinowska, aniela Bettka. Gimnazjum: Weronika Ratajczak, Angelika Durajewska, Joanna Kater Zuzanna Chudecka, Anna Adrych,Magdalena Ziółkowska, Michał Manikowski, Daniel Konieczka, Krzysztof Joppek, Krzysztof Gzella, Mikołaj Błażejewski, Agata Kubera. Opiekunowie: Jacek Bocian, Michał Dombrowski, Marek Bagiński

Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji: „Podaruj książkę bibliotece”

 • PDFDrukujEmail

        

     W marcu i kwietniu 2016 r. w naszej szkole przeprowadzona została akcja „Podaruj książkę bibliotece”, której celem było wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe.  Można było przekazać lektury, literaturę piękną oraz popularnonaukową. Książki powinny być w dobrym stanie, wydane po 2000 roku, a o zgodę na podarowanie powinni wyrazić rodzice. W akcji wzięło udział 14 uczniów szkoły podstawowej i 2 nauczycieli. Przekazali 67 książek

 

Więcej

XV Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów powiatu świeckiego rozstrzygnięty!

 • PDFDrukujEmail

Dnia 15.04.2016roku dwoje uczniów klas trzecich naszego Gimnazjum, Aleksandra Chmarzyńska oraz Szymon Bocian, wzięło udział w XV Konkursie Matematycznym, zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Zmagali się oni przez 120 minut z 10 zadaniami otwartymi. Po tygodniu otrzymaliśmy wyniki: Aleksandra zdobyła 57 punktów na 60 możliwych do otrzymania i zajęła II miejsce, Szymonowi natomiast zabrakło tylko 5 punktów, by zdobyć tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                             Joanna Kowalonek

PIŁKARSKA WIOSNA

 • PDFDrukujEmail

Marzec i kwiecień w naszej szkole obfitował w rozgrywki piłki nożnej, głównie płci pięknej. Zawodnicy i zawodniczki SP i Gimnazjum rywalizowali w wielu turniejach na różnym szczeblu. Oto szczegóły: 1. Turniej piłkarski Coca –cola (dziewczęta gimnazjum). W marcu na Orliku w Osiu odbył się I etap eliminacyjny. Udział wzięło pięć drużyn: Laskowice, Stobno, Śliwice, Świecie i Osie. Dziewcząt zakończyły turniej się na IV miejscu. 2. Turniej piłkarski Coca-cola (chłopcy gimnazjum). Nasi chłopcy zmagali się w Żalnie z drużynami Stobna, Żalna, Śliwic i Bysławia. Ostatecznie zajęli IV miejsce. 3. Gimnazjada 2016. W kwietniu odbyły się rozgrywki podrejonowe w piłkę nożną. Dziewczęta gimnazjum rywalizowały z drużynami Lniana i Laskowic zajmując I miejsce. Dzięki wygranej awansowały do zawodów powiatowych w Świeciu zajmując IV miejsce. 4. Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej. Turniej dla naszych dziewcząt szkoły podstawowej rozpoczął się zawodami na szczeblu gminnym, na którym to wygrały z drużyną Wierzchów i awansowały do podrejonów. W podrejonach gościliśmy drużyny z Laskowic i Lniana. Dziewczęta zremisowały z Laskowicami, a z Lnianem wygrały 7:0. Wygrana dała im awans do zawodów powiatowych, w których udział wzięły również drużyny z Grupy, Świecia i Serocka. Ostatecznie dziewczęta z Osia zostały wicemistrzyniami powiatu świeckiego. Opiekunowie drużyn: M. Bagiński, J. Bocian, M. Dombrowski,


H.Pawlik-Kiełpińska

I miejsce w powiatowym Konkursie Matematycznym

 • PDFDrukujEmail

Dnia 8 kwietnia 2016 roku uczennica 3 klasy naszego Gimnazjum Aleksandra Chmarzyńska wzięła udział w I edycji Konkursu Matematycznego dla Uczniów Gimnazjum powiatu świeckiego, zorganizowanego pod patronatem Wyższej Szkoły Języków Obcych w Świeciu. Brało w nim udział 11 uczniów z różnych szkół. Zmagali się oni z 15 zadaniami zamkniętymi oraz 4 otwartymi, mając na to wszystko czas 90 minut. Aleksandra zajęła I miejsce w tym konkursie i otrzymała VOUCHER TURYSTYCZNY, uprawniający do odbioru wycieczki do Ośrodka Wypoczynkowego Mazury w Krzyżach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Kowalonek

 

Wyjazd na Konkurs, ciekawe spotkania i plany na przyszłość

 • PDFDrukujEmail

Dnia 22 marca w I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”. Do Świecia przyjechali gimnazjaliści z ośmiu szkół powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa zwycięzców szkolnego etapu Konkursu w składzie: Z. Chudecka (3B) , A. Chmarzyńska (3C), A. Kotlenga (3C), O. Potocka (3A) , K. Solecki (3C). Test obejmował zadania gramatyczno-leksykalne, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, dodatkowo quiz kulturoznawczy dotyczący świąt i festiwali. Uczestnicy konkursu dostali dyplom i podziękowania. Dzięki wyjazdowi poznaliśmy bliżej szkołę ponadgimnazjalną z naszego powiatu i nie tylko. Po konkursie byliśmy zaproszeni na wykład przedstawiciela International House. Rodowity Irlandczyk opowiedział nam o swojej ojczyźnie oraz przyszłości języka irlandzkiego, o polskich emigrantach zamieszkujących Zieloną Wyspę. Usłyszeliśmy język nie tylko angielski, ale także irlandzki! Wisienką na torcie był niezwykły taniec irlandzki (tzw. „jig”) przygotowany przez uczennice Liceum. Niewiele brakowało, abyśmy poczuli się tego dnia jak w Irlandii! Miło nam także było spotkać liczne grono absolwentów naszego Gimnazjum , obecnie uczniów I LO. Z radością opowiadali oni o swoim Liceum. Stwierdzili jednogłośnie, że nasza szkoła dobrze przygotowała ich do dalszej edukacji. Absolwenci przekonywali trzecioklasistów do tego, aby szczególną uwagę zwrócili na języki obce. Zachęcali także, żeby przy podjęciu decyzji o szkole, w której dalej chcemy się kształcić, nie kierować się wyborem kolegów i koleżanek.

 

                                                                              Walentyna Ilczuk

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś296
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1256
Wizyt w miesiącu4383
Razem329924

Jest 25 użytkowników online

Homestart