Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

Podsumowanie projektów edukacyjnych gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail

Dnia 03.06.2016r w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyły się prezentacje projektów gimnazjalnych, przygotowanych przez uczniów klas drugich. Przegląd rozpoczął się o godzinie 11 00. Na pierwszy ogień poszła grupa pana Jacka Kujawy, która przedstawiła niebezpieczeństwa czyhające w Internecie. Jako następna zaprezentowała się grupa pani Kamili Śpicy-Głowackiej, przedstawiając „Anegdoty z życia sławnych fizyków i chemików”. Trzeci projekt to historia mediów, przygotowana pod czujnym okiem pani Bogumiły Karpus. Kolejna prezentacja dotyczyła zagadnienia: „Bioróżnorodność  Wdeckiego Parku Krajobrazowego”, którą koordynował pan Rafał Kuzimski. Piąta z kolei prezentacja dotyczyła sposobów wykorzystywania hodowli zwierząt, którą stworzyła grupa pani Grażyny Bagniewskiej. Kolejny projekt- „Lapbooki, czyli książki robione na kolanie”, przedstawiła  grupa pani Anny Śpicy. Następny występ należał do grupy pani Beaty Bucholc, opowiadającej o „Kociewiu – naszej Małej Ojczyźnie’’. Przedostatnia zaprezentowała się grupa pana Marka Bagińskiego, prezentująca historię mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. Ostatnia prezentacja należała do grupy pana Michała Dombrowskiego, a dotyczyła różnorodnych form tańca. Uczniowie przygotowujący prezentacje wykazali się pomysłowością, a kilkoro też charyzmą, o którą ich nie posądzilibyśmy. Występ grupy tanecznej wzbudził wielki entuzjazm  publiczności. O 12.30 zakończyło się przedstawienie projektów.

Miłosz Wąsikowski, kl. II A

Konkurs ,,Krajobrazy województwa kujawsko-pomorskiego" rozstrzygnięty!

 • PDFDrukujEmail

Dotarły do nas fantastyczne informacje z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, dotyczące rozstrzygniętego konkursu plastycznego ,,Krajobrazy województwa kujawsko-pomorskiego".  Nowa edycja  tegoż konkursu zebrała altponad 560 prac plastycznych, autorstwa dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego województwa. Prace zwycięzców będą zdobić kalendarz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na rok 2017. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na stronach tego kalendarza znajdą się aż trzy prace naszych gimnazjalistów: STYCZEŃ - SZYMON BOCIAN, PAŹDZIERNIK - ARTUR MALINOWSKI, LISTOPAD - OLIWIA KOŁODZIEJCZAK. Dodatkowo przyznano 45 wyróżnień, z czego 3 powędrowały do Małgorzaty Derengowskiej i Beaty Karwasz z gimnazjum oraz  Emilii Wiśniewskiej ze szkoły podstawowej. Komisja oceniająca pogratulowała uczestnikom wyjątkowego talentu plastycznego,  niebywałej wyobraźni i wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody i walory krajobrazu.

MWB

GIMNAZJADA POWIATU ŚWIECKIEGO W LEKKOATLETYCE INDYWIDUALNEJ

 • PDFDrukujEmail

Dnia 20 maja 2016 r. uczniowie gimnazjum wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych ,,Gimnazjada Powiatu Świeckiego w Lekkoatletyce Indywidualnej". Gratulujem naszym zawodnikom, ktorzy w rywalizacji sportowej spisali się doskonale. W biegu na 300 m, I miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Powiatu wywalczyła Joanna Kater. Magdalena Ziółkowska w biegu na 100 m zdobyła brązowy medal. W rywalizacji chłopców w tej konkurencji (100 m), brązowy medal powędrował do Krzysztofa Gzelli. Zawodnicy, którzy pobiegli w sztafecie szwedzkiej zdobywając złoto, zasłużyli  na najwyższe uznanie. Skład zwycięskiej drużyny to: 400 m - Joanna Kater, 300 m - Zuzanna Chudecka, 200 m - Anna Adrych, 100 m - Magdalena Ziółkowska. Sztafeta szwedzka chłopców uplasowała się tuż za podium, zajmując IV miejsce. Gratulujemy wszystkim sportowcom!
MWB

" Wiwat 3 Maj! "

 • PDFDrukujEmail

Dnia 6 maja 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu uczniowie klasy 2B naszego Gimnazjum oraz 5A Szkoły Podstawowej wystąpili w przedstawieniu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wystrój sceny imitował studio telewizyjne. Reporterzy i korespondentka przeprowadzali wywiady z osobistościami epoki oświecenia, które przyczyniły się do uchwalenia tego doniosłego dokumentu. Prezenter sportowy wprowadził publiczność w świat sportu, a „pogodynka” przekazała informacje dotyczące atmosfery, towarzyszącej obradom. Dopełnieniem występu były reklamy i występ gimnazjalistek w repertuarze patriotycznym. Panie Anna Śpica oraz Małgorzata Lisewska czuwały nad przygotowaniami oraz przebiegiem występu.
                                                                                                   Oliwia Kwidzińska, kl. II B

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO...

 • PDFDrukujEmail

W piątek, 6 maja świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, została zaprezentowana inscenizacja upamiętniająca to ważne, historyczne wydarzenie. Program uroczystości przygotowali  uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pań: Małgorzaty Lisewskiej i Anny Śpicy. W Konstytucji 3 Maja Polacy widzą w symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Kilkadziesiąt lat temu jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego.

„POWIATOWY FESTIWAL SZTAFET”- ŚWIECIE 2016

 • PDFDrukujEmail

W dniu 22.04.2016 r. na stadionie w Świeciu, odbyła się XIV Powiatowa Inauguracja Dni Olimpijczyka "Festiwal sztafet". Biegała młodzież z powiatu świeckiego. Zmagania zawodników obserwowali zaproszeni goście, wśród których byli polscy olimpijczycy oraz przedstawiciele władz samorządowych. W czternastej edycji zaproszenie do udziału w sportowej rywalizacji przyjęło 13 szkół podstawowych, 10 szkół gimnazjalnych i 4 szkoły ponadgimnazjalne. W ramach imprezy odbyły się biegi sztafetowe oraz test wiedzy olimpijskiej. W teście, uczennice naszego gimnazjum zajęły III miejsce (Angelika Durajewska, Weronika Ratajczak). Natomiast szkoła podstawowa w tym roku uplasowała się na V miejscu (Anna Deinowska, Aniela Bettka). W sztafecie, drużyny szkoły podstawowej i gimnazjum stanęły na podium zajmując II miejsca. Skład drużyn: szkoła podstawowa: Oliwia Zielińska, Marcelina Steffan,Wiktoria Krawczyk, Klaudia Horbacz, Małgorzata Pawlik, Klaudia Krupa, Michał Pawlik, Maciej Grzywacz, Fabian Nowakowski, Dominik Gzella , Adrian Otlewski, Oskar Adametz, Anna Deinowska, aniela Bettka. Gimnazjum: Weronika Ratajczak, Angelika Durajewska, Joanna Kater Zuzanna Chudecka, Anna Adrych,Magdalena Ziółkowska, Michał Manikowski, Daniel Konieczka, Krzysztof Joppek, Krzysztof Gzella, Mikołaj Błażejewski, Agata Kubera. Opiekunowie: Jacek Bocian, Michał Dombrowski, Marek Bagiński

Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji: „Podaruj książkę bibliotece”

 • PDFDrukujEmail

        

     W marcu i kwietniu 2016 r. w naszej szkole przeprowadzona została akcja „Podaruj książkę bibliotece”, której celem było wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe.  Można było przekazać lektury, literaturę piękną oraz popularnonaukową. Książki powinny być w dobrym stanie, wydane po 2000 roku, a o zgodę na podarowanie powinni wyrazić rodzice. W akcji wzięło udział 14 uczniów szkoły podstawowej i 2 nauczycieli. Przekazali 67 książek

 

Więcej

XV Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów powiatu świeckiego rozstrzygnięty!

 • PDFDrukujEmail

Dnia 15.04.2016roku dwoje uczniów klas trzecich naszego Gimnazjum, Aleksandra Chmarzyńska oraz Szymon Bocian, wzięło udział w XV Konkursie Matematycznym, zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Zmagali się oni przez 120 minut z 10 zadaniami otwartymi. Po tygodniu otrzymaliśmy wyniki: Aleksandra zdobyła 57 punktów na 60 możliwych do otrzymania i zajęła II miejsce, Szymonowi natomiast zabrakło tylko 5 punktów, by zdobyć tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                             Joanna Kowalonek

PIŁKARSKA WIOSNA

 • PDFDrukujEmail

Marzec i kwiecień w naszej szkole obfitował w rozgrywki piłki nożnej, głównie płci pięknej. Zawodnicy i zawodniczki SP i Gimnazjum rywalizowali w wielu turniejach na różnym szczeblu. Oto szczegóły: 1. Turniej piłkarski Coca –cola (dziewczęta gimnazjum). W marcu na Orliku w Osiu odbył się I etap eliminacyjny. Udział wzięło pięć drużyn: Laskowice, Stobno, Śliwice, Świecie i Osie. Dziewcząt zakończyły turniej się na IV miejscu. 2. Turniej piłkarski Coca-cola (chłopcy gimnazjum). Nasi chłopcy zmagali się w Żalnie z drużynami Stobna, Żalna, Śliwic i Bysławia. Ostatecznie zajęli IV miejsce. 3. Gimnazjada 2016. W kwietniu odbyły się rozgrywki podrejonowe w piłkę nożną. Dziewczęta gimnazjum rywalizowały z drużynami Lniana i Laskowic zajmując I miejsce. Dzięki wygranej awansowały do zawodów powiatowych w Świeciu zajmując IV miejsce. 4. Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej. Turniej dla naszych dziewcząt szkoły podstawowej rozpoczął się zawodami na szczeblu gminnym, na którym to wygrały z drużyną Wierzchów i awansowały do podrejonów. W podrejonach gościliśmy drużyny z Laskowic i Lniana. Dziewczęta zremisowały z Laskowicami, a z Lnianem wygrały 7:0. Wygrana dała im awans do zawodów powiatowych, w których udział wzięły również drużyny z Grupy, Świecia i Serocka. Ostatecznie dziewczęta z Osia zostały wicemistrzyniami powiatu świeckiego. Opiekunowie drużyn: M. Bagiński, J. Bocian, M. Dombrowski,


H.Pawlik-Kiełpińska

I miejsce w powiatowym Konkursie Matematycznym

 • PDFDrukujEmail

Dnia 8 kwietnia 2016 roku uczennica 3 klasy naszego Gimnazjum Aleksandra Chmarzyńska wzięła udział w I edycji Konkursu Matematycznego dla Uczniów Gimnazjum powiatu świeckiego, zorganizowanego pod patronatem Wyższej Szkoły Języków Obcych w Świeciu. Brało w nim udział 11 uczniów z różnych szkół. Zmagali się oni z 15 zadaniami zamkniętymi oraz 4 otwartymi, mając na to wszystko czas 90 minut. Aleksandra zajęła I miejsce w tym konkursie i otrzymała VOUCHER TURYSTYCZNY, uprawniający do odbioru wycieczki do Ośrodka Wypoczynkowego Mazury w Krzyżach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Kowalonek

 

Wyjazd na Konkurs, ciekawe spotkania i plany na przyszłość

 • PDFDrukujEmail

Dnia 22 marca w I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”. Do Świecia przyjechali gimnazjaliści z ośmiu szkół powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa zwycięzców szkolnego etapu Konkursu w składzie: Z. Chudecka (3B) , A. Chmarzyńska (3C), A. Kotlenga (3C), O. Potocka (3A) , K. Solecki (3C). Test obejmował zadania gramatyczno-leksykalne, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, dodatkowo quiz kulturoznawczy dotyczący świąt i festiwali. Uczestnicy konkursu dostali dyplom i podziękowania. Dzięki wyjazdowi poznaliśmy bliżej szkołę ponadgimnazjalną z naszego powiatu i nie tylko. Po konkursie byliśmy zaproszeni na wykład przedstawiciela International House. Rodowity Irlandczyk opowiedział nam o swojej ojczyźnie oraz przyszłości języka irlandzkiego, o polskich emigrantach zamieszkujących Zieloną Wyspę. Usłyszeliśmy język nie tylko angielski, ale także irlandzki! Wisienką na torcie był niezwykły taniec irlandzki (tzw. „jig”) przygotowany przez uczennice Liceum. Niewiele brakowało, abyśmy poczuli się tego dnia jak w Irlandii! Miło nam także było spotkać liczne grono absolwentów naszego Gimnazjum , obecnie uczniów I LO. Z radością opowiadali oni o swoim Liceum. Stwierdzili jednogłośnie, że nasza szkoła dobrze przygotowała ich do dalszej edukacji. Absolwenci przekonywali trzecioklasistów do tego, aby szczególną uwagę zwrócili na języki obce. Zachęcali także, żeby przy podjęciu decyzji o szkole, w której dalej chcemy się kształcić, nie kierować się wyborem kolegów i koleżanek.

 

                                                                              Walentyna Ilczuk

Eliminacje gminne konkursu recytatorskiego „Słowo źródłem inspiracji”

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie Zespołu Szkół w Osiu, zarówno Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum, wzięli udział w kolejnej edycji Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”. Po wysłuchaniu prezentacji jury przyznało reprezentantom naszej placówki następujące nagrody: w kategorii klas I-III sp: I miejsce-Mikołaj Melzer, II miejsce-Adam Solecki; w kategorii klas IV-VI:  I miejsce-Aleksandra Kośmider, II miejsce-Magdalena Bocian; w kategorii gimnazjum: I miejsce: Oliwia Kołodziejczak, II miejsce-Melania Czarnowska, III miejsce-Joanna Kater. Laureaci będą reprezentować naszą gminę  w eliminacjach powiatowych. Gratulujemy! Więcej informacji na stronie www.gokosie.pl.

Beata Bucholc

„Dokąd po gimnazjum?”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 5 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017. Na spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury przybyli przedstawiciele siedmiu szkół ponadgimnazjalnych ze Świecia, Grubna, Tucholi i Nakła oraz trzech firm ze Świecia, Śliwic i Osia. Szkoły te bardzo chętnie wybierają nasi uczniowie, a firmy chciałyby przyjąć naszych absolwentów na praktyczną naukę zawodu. Spotkanie przygotowali pedagog Małgorzata Dombrowska i doradca zawodowy Michał Dombrowski, który w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury całość poprowadził. Uczniowie pod opieką wychowawców zapoznali się z informacją o rekrutacji przybyłych instytucji, których przedstawiciele chwalili naszą młodzież za kulturalne zachowanie. W sprawnym przebiegu prezentowania szkół pomagali pracownicy GOK oraz cztery uczennice klas II gimnazjum.Wybór szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu jest bardzo trudnym, złożonym procesem, dlatego uczniowie w ciągu całego roku szkolnego spotykają się indywidualnie z doradcą zawodowym na terenie szkoły, co w dużej mierze pomoże im wybrać dalszą ścieżkę edukacyjną zgodnie ze swoimi marzeniami, potrzebami, predyspozycjami. Ponadto poszczególni zainteresowani uczniowie korzystają z tzw. „Drzwi otwartych szkół”, stron internetowych, ulotek i informacji zamieszczanych na tablicy w holu naszej szkoły.
W dniach 18,19,20 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum przystąpią do Egzaminu Gimnazjalnego, który obejmuje zagadnienia z całej zdobytej wiedzy. Wyniki osiągnięte na tym egzaminie będą ważne w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i razem ze świadectwem ukończenia szkoły będą stanowiły warunek przyjęcia do wymarzonej szkoły. Rekrutacja do większości szkół  rozpocznie się 23 maja i potrwa do 20 czerwca (składanie podań). Życzymy dobrych wyników z egzaminu i mądrych wyborów szkoły i zawodu na przyszłość!!!

Małgorzata Dombrowska

 

 


O sukcesach gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail

W roku szkolnym 2015/2016  dwoje uczniów naszego Gimnazjum – Aleksandra Chmarzyńska (kl. 3 C) i Marek Pliszka (kl. 2 C) - znalazło się w ścisłym gronie  uczniów  biorących udział w finale Wojewódzkiego Konkursu  Języka Angielskiego. Z dumą i radością mamy przyjemność  ogłosić, że uczennica  naszej  szkoły,  Aleksandra Chmarzyńska z klasy 3C, uzyskała  tytuł  laureata  tegoż  konkursu w województwie kujawsko-pomorskim. Uczennica zostaje zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego i z obu części otrzymuje wynik 100%. Serdecznie  gratulujemy  i  życzymy  dalszych  sukcesów!

             

                                                                                                                        Walentyna Ilczuk

XX GALA KOCIEWSKA

 • PDFDrukujEmail

W piątek , 8 kwietnia br. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w uroczystej, jubileuszowej,  XX Gali Kociewskiej, podsumowującej międzypowiatowy konkurs recytatorski, plastyczny i piosenki, pn. ,,Tajemnice Kociewskiej Stecki". Uroczystość otworzyła Pani Maria Jankowiak, dyrektor Zespołu Szkół w Warlubiu, a nad sprawnym jej przebiegiem czuwały panie: Żaneta Jaworska i Alina Nowicka. Zespół szkolny „Melodie”, zaprezentował w krótkim programie folklorystycznym małą ojczyznę – Kociewie. W trakcie spotkania nagrodzono i wyróżniono 63 uczniów. Uwieńczeniem uroczystej Gali Kociewskiej był wspólny wernisaż przy wystawie prac plastycznych. Wśród wielu znakomitych gości, którzy zaszczycili uroczystość swoją obecnością, był między innymi Pan Robert Malinowski - prezydent miasta Grudziądza - brat patrona szkoły w Warlubiu-Bronisława Malinowskiego. Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły to: Mikołaj Błażejewski, Szymon Bocian, Zuzanna Zomkowska. Wyróżnienia zdobyli: Miłosz Wąsikowski i Aleksandra Chmarzyńska. Gratulujemy!
MWB

„Podaruj książkę bibliotece”!

 • PDFDrukujEmail

    Zapraszam wszystkich czytelników do włączenia się w akcję „Podaruj książkę bibliotece”, której celem jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Jeżeli przeczytałeś książki, które warto polecić innym - przekaż je do biblioteki szkolnej.

1.     Akcja trwa do 30.04. 2016 r.

2.     Do biblioteki szkolnej można przekazać lektury, literaturę piękną oraz  popularnonaukową.

3.     Książki powinny być w dobrym stanie, wydane po 2000 roku.

4.     Zanim podarujesz książkę bibliotece, zapytaj o zgodę Rodziców.

                                               

    Joanna Rajnik

 

Mamy finalistę konkursu przedmiotowego z historii

 • PDFDrukujEmail

4 marca 2016 roku w V LO w Toruniu odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego z historii. Finalistą wyżej wymienionego konkursu został uczeń klasy IIIA naszego Gimnazjum- Szymon Bocian. Wykazał się On ogromną wiedzą i umiejętnościami z zakresu historii od pradziejów do zakończenia I wojny światowej. Serdecznie gratulujemy Szymonowi oraz Jego Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                           Wiesława Herder

II miejsce w etapie wojewódzkim konkursu "Poznajemy parki krajobrazowe Polski"

 • PDFDrukujEmail
          W piątek 18 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w etapie wojewódzkim konkursu przyrodniczego „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”. Konkurs odbył się w neogotyckim pałacu w Kobylnikach niedaleko Kruszwicy. Konkurs składał się z 25 pytań testowych oraz rozpoznawania roślin i zwierząt objętych ochroną ścisłą i częściową. W przerwie, kiedy komisja konkursowa sprawdzała prace miał miejsce występ profesjonalnego iluzjonisty. W wolnym czasie uczestnicy zwiedzili wnętrza pałacu. Po przerwie dyrektor Nadgoplańskiego Parku Krajobrazowego przedstawił wyniki konkursu. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Artur Malinowski kl. IIc, Marek Pliszka kl. IIc, Szymon Bocian kl. IIIa i Zuzanna Chudecka kl. IIIb zajęła ostatecznie wysokie, II miejsce w województwie. Po ogłoszeniu wyników i obiedzie wszyscy w dobrym humorze i zadowoleni z nagród wrócili do domu.

Rafał Kuzimski
 

„Zemsta”…w Lnianie

 • PDFDrukujEmail
  Dnia  17 marca 2016 roku uczniowie klas pierwszych naszego Gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się do świetlicy w Lnianie,  gdzie obejrzeli przedstawienie pt. „Zemsta" Aleksandra Fredry w adaptacji Wojciecha Ziółkowskiego. „ Z zacnej sztuki „Zemsta” Aleksandra Fredry zostało 20% "- tak o swojej inscenizacji powiedział autor adaptacji. Sztukę wystawili aktorzy Grupy Teatralnej MASQUE działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tucholi. Zmienione teksty trafiały do widzów swoim dowcipem, rysem postaci, które w tej wersji „Zemsty” stały się współczesne i mocno przerysowane.  Podczas przedstawienia publiczność reagowała salwami śmiechu i gromkimi oklaskami.  „Zemsta”,  choć w tej odsłonie bardzo różniła się od oryginału, dostarczyła widzom niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z  teatrem.
Aleksandra Sondowska  kl. IC

Finałowa gala XXVI edycji konkursu plastycznego "Bory Tucholskie w oczach dziecka"

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznym , ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Bory Tucholskie w Oczach Dziecka” udział wzięło około 900 prac aż z 43 placówek. Uroczysta, XXVI już gala konkursu, miała miejsce 18 marca 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu . Wydarzenie to uświetnił swoim występem zespół Malachit z OKSiR w Świeciu, którego opiekunem i choreografem jest Monika Tom. Książki o tematyce ekologiczno- przyrodniczej, z rąk zaproszonych gości, odebrało 124 laureatów konkursu. Nagrody odebrali również uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Renkiewicz, Szymon Bocian, Artur Malinowski, Paweł Jezierski, Patrycja Pawlik, Jakub Czarnowski, Emilia Wiśniewska, Michał Hinkelmann, Aleksandra Kośmider, Aleksandra Iglińska, Aleksandra Hinkelmann, Rozalia Czuryło. Serdecznie gratulujemy!
MWB

Kangur matematyczny 2016

 • PDFDrukujEmail

Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Zespołu Szkół w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się 17 marca 2016 r.  o godz. 9.00. Jego  cel to popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej

Mamy trzykrotną laureatkę!

 • PDFDrukujEmail

Miło nam poinformować, że Aleksandra Chmarzyńska,  uczennica klasy IIIC, uzyskała tytuł laureata w trzech kuratoryjnych konkursach przedmiotowych: z chemii, z języka angielskiego i języka niemieckiego. Uzyskany tytuł gwarantuje na egzaminie gimnazjalnym z przedmiotów przyrodniczych i języka angielskiego 100% punktów, jak również umożliwia wstęp do każdej wybranej przez uczennicę szkoły średniej.

                                                                                                                                                                                                     Grażyna Bagniewska

„Oxford matematyczny 2016"

 • PDFDrukujEmail

          Na wczorajszym apelu uczniowie, którzy wyróżnili się w konkursie „Oxford matematyczny” otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez panią dyrektor Aleksandrę Kater.

Więcej

Stypendyści górą

 • PDFDrukujEmail

Dzisiejsze przedpołudnie było szczególnie miłe dla gimnazjalistów nagrodzonych stypendium za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Osiu nagrody odebrali: Joanna Kater (kl. IA), Oliwia  Kołodziejczak (kl.IA), Aleksandra Sondowska (kl.IC), Bartosz Minder (kl.IC), Mateusz Betyna (kl.IC), Miłosz Wąsikowski (kl. IIA), Jakub Czarnowski (kl. II A), Karol Kaczmarek (kl. IIA), Julia Piekarska (kl.IIB), Karolina Zielińska(kl. II B), Angelika Durajewska (kl. IIC),Weronika Ratajczak (kl. IIC),Marek Pliszka (kl.IIC), Szymon Bocian (kl. III A), Klaudia Minder (kl. III A), Aleksandra Chmarzyńska (kl. IIIC). Gratulujemy!

Ferie na sportowo!

 • PDFDrukujEmail

W poniedziałek 18 stycznia w naszej szkole odbyły się zajęcia rekreacyjno-sportowe dla chętnych uczniów gimnazjum przygotowane  przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Michała Dombrowskiego. W ramach tych zajęć zorganizowano błyskawiczny turniej w piłkę siatkową dziewcząt oraz piłkę nożną chłopców. W turnieju brało udział 20 dziewcząt, które reprezentowały klasy I, II i III gimnazjum. W wyniku rywalizacji I miejsce zajęły dziewczęta z klas pierwszych, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z klas trzecich, a III i IV lokatę zajęły drużyny reprezentantek klas drugich. W składzie 12 osób stawili się chętni do gry chłopcy, przedstawiciele klas I, II, III gimnazjum. Utworzono trzy drużyny składające się z chłopców różnych klas i rozegrano kilka emocjonujących meczy. Zwycięzcy turnieju piłki siatkowej i nożnej otrzymali wyróżnienia. W czasie rywalizacji panowała miła i przyjazna atmosfera. Wszystkim obecnym w tym dniu uczniom dziękuję za  tak liczny udział w rozgrywkach i kulturalne zachowanie.

                                                                        Michał Dombrowski

TURNIEJ MINIPIŁKI SIATKOWEJ-podsumowanie

 • PDFDrukujEmail

           Podczas ferii zimowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach sportowych. W dniu 19.01.2016 r. odbył się turniej mini piłki siatkowej w dwóch kategoriach: kat. I- kl. IV-V SP i kat. II – kl. VI SP – I G. W kategorii pierwszej zgłosiły się 3 drużyny. W wyniku rywalizacji I miejsce zajął zespół w składzie: Adam Piekarski, Gracjan Warchoł, Remigiusz Cyrczak, Aleksandra Czarnowska, Ksawier Foj, II miejsce: Oliwia Szymczak, Emilia Wiśniewska, Martyna Święcicka, Monika Pawlik, III miejsce: Klaudia Krasucka, Marta Kubera, Magdalena Bocian, Bartosz Czarnowski. W kategorii drugiej zgłosiło się 5 drużyn. W wyniku rywalizacji I miejsce zajął zespół w składzie: Dawid Pawlik, Joanna Kater, Zuzanna Zawadzińska, Oskar Łytkowski, II miejsce: Piotr Kwaśniewski, Kamil Kuziemski, Mateusz Betyna, Klaudiusz Kwaśniewski, III miejsce: Aniela Bettka, Anna Deinowska, Klaudia Krupa, Juliusz Werner, Jan Bocian, IV miejsce: Wiktoria Chmara, Aleksandra Sondowska, Roksana Wiśniewska, Zuzanna Jakimowicz, Aleksandra Zwiewka, V miejsce: Oskar Kozak, Adrian Nawrocki, Wiktoria Dąbrowska, Anna Stosik. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci piłek siatkowych i nożnych, a wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy: H. Pawlik-Kiełpińska i Jacek Bocian.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś307
Wczoraj180
Wizyt w tygodniu602
Wizyt w miesiącu6280
Razem290920

Jest 46 użytkowników online

Homestart