Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Gimnazjum

„Podaruj książkę bibliotece”!

 • PDFDrukujEmail

    Zapraszam wszystkich czytelników do włączenia się w akcję „Podaruj książkę bibliotece”, której celem jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Jeżeli przeczytałeś książki, które warto polecić innym - przekaż je do biblioteki szkolnej.

1.     Akcja trwa do 30.04. 2016 r.

2.     Do biblioteki szkolnej można przekazać lektury, literaturę piękną oraz  popularnonaukową.

3.     Książki powinny być w dobrym stanie, wydane po 2000 roku.

4.     Zanim podarujesz książkę bibliotece, zapytaj o zgodę Rodziców.

                                               

    Joanna Rajnik

 

Mamy finalistę konkursu przedmiotowego z historii

 • PDFDrukujEmail

4 marca 2016 roku w V LO w Toruniu odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego z historii. Finalistą wyżej wymienionego konkursu został uczeń klasy IIIA naszego Gimnazjum- Szymon Bocian. Wykazał się On ogromną wiedzą i umiejętnościami z zakresu historii od pradziejów do zakończenia I wojny światowej. Serdecznie gratulujemy Szymonowi oraz Jego Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                           Wiesława Herder

II miejsce w etapie wojewódzkim konkursu "Poznajemy parki krajobrazowe Polski"

 • PDFDrukujEmail
          W piątek 18 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w etapie wojewódzkim konkursu przyrodniczego „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”. Konkurs odbył się w neogotyckim pałacu w Kobylnikach niedaleko Kruszwicy. Konkurs składał się z 25 pytań testowych oraz rozpoznawania roślin i zwierząt objętych ochroną ścisłą i częściową. W przerwie, kiedy komisja konkursowa sprawdzała prace miał miejsce występ profesjonalnego iluzjonisty. W wolnym czasie uczestnicy zwiedzili wnętrza pałacu. Po przerwie dyrektor Nadgoplańskiego Parku Krajobrazowego przedstawił wyniki konkursu. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Artur Malinowski kl. IIc, Marek Pliszka kl. IIc, Szymon Bocian kl. IIIa i Zuzanna Chudecka kl. IIIb zajęła ostatecznie wysokie, II miejsce w województwie. Po ogłoszeniu wyników i obiedzie wszyscy w dobrym humorze i zadowoleni z nagród wrócili do domu.

Rafał Kuzimski
 

„Zemsta”…w Lnianie

 • PDFDrukujEmail
  Dnia  17 marca 2016 roku uczniowie klas pierwszych naszego Gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się do świetlicy w Lnianie,  gdzie obejrzeli przedstawienie pt. „Zemsta" Aleksandra Fredry w adaptacji Wojciecha Ziółkowskiego. „ Z zacnej sztuki „Zemsta” Aleksandra Fredry zostało 20% "- tak o swojej inscenizacji powiedział autor adaptacji. Sztukę wystawili aktorzy Grupy Teatralnej MASQUE działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tucholi. Zmienione teksty trafiały do widzów swoim dowcipem, rysem postaci, które w tej wersji „Zemsty” stały się współczesne i mocno przerysowane.  Podczas przedstawienia publiczność reagowała salwami śmiechu i gromkimi oklaskami.  „Zemsta”,  choć w tej odsłonie bardzo różniła się od oryginału, dostarczyła widzom niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z  teatrem.
Aleksandra Sondowska  kl. IC

Finałowa gala XXVI edycji konkursu plastycznego "Bory Tucholskie w oczach dziecka"

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznym , ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Bory Tucholskie w Oczach Dziecka” udział wzięło około 900 prac aż z 43 placówek. Uroczysta, XXVI już gala konkursu, miała miejsce 18 marca 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu . Wydarzenie to uświetnił swoim występem zespół Malachit z OKSiR w Świeciu, którego opiekunem i choreografem jest Monika Tom. Książki o tematyce ekologiczno- przyrodniczej, z rąk zaproszonych gości, odebrało 124 laureatów konkursu. Nagrody odebrali również uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Renkiewicz, Szymon Bocian, Artur Malinowski, Paweł Jezierski, Patrycja Pawlik, Jakub Czarnowski, Emilia Wiśniewska, Michał Hinkelmann, Aleksandra Kośmider, Aleksandra Iglińska, Aleksandra Hinkelmann, Rozalia Czuryło. Serdecznie gratulujemy!
MWB

Kangur matematyczny 2016

 • PDFDrukujEmail

Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Zespołu Szkół w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się 17 marca 2016 r.  o godz. 9.00. Jego  cel to popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej

Mamy trzykrotną laureatkę!

 • PDFDrukujEmail

Miło nam poinformować, że Aleksandra Chmarzyńska,  uczennica klasy IIIC, uzyskała tytuł laureata w trzech kuratoryjnych konkursach przedmiotowych: z chemii, z języka angielskiego i języka niemieckiego. Uzyskany tytuł gwarantuje na egzaminie gimnazjalnym z przedmiotów przyrodniczych i języka angielskiego 100% punktów, jak również umożliwia wstęp do każdej wybranej przez uczennicę szkoły średniej.

                                                                                                                                                                                                     Grażyna Bagniewska

„Oxford matematyczny 2016"

 • PDFDrukujEmail

          Na wczorajszym apelu uczniowie, którzy wyróżnili się w konkursie „Oxford matematyczny” otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez panią dyrektor Aleksandrę Kater.

Więcej

Stypendyści górą

 • PDFDrukujEmail

Dzisiejsze przedpołudnie było szczególnie miłe dla gimnazjalistów nagrodzonych stypendium za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Osiu nagrody odebrali: Joanna Kater (kl. IA), Oliwia  Kołodziejczak (kl.IA), Aleksandra Sondowska (kl.IC), Bartosz Minder (kl.IC), Mateusz Betyna (kl.IC), Miłosz Wąsikowski (kl. IIA), Jakub Czarnowski (kl. II A), Karol Kaczmarek (kl. IIA), Julia Piekarska (kl.IIB), Karolina Zielińska(kl. II B), Angelika Durajewska (kl. IIC),Weronika Ratajczak (kl. IIC),Marek Pliszka (kl.IIC), Szymon Bocian (kl. III A), Klaudia Minder (kl. III A), Aleksandra Chmarzyńska (kl. IIIC). Gratulujemy!

Ferie na sportowo!

 • PDFDrukujEmail

W poniedziałek 18 stycznia w naszej szkole odbyły się zajęcia rekreacyjno-sportowe dla chętnych uczniów gimnazjum przygotowane  przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Michała Dombrowskiego. W ramach tych zajęć zorganizowano błyskawiczny turniej w piłkę siatkową dziewcząt oraz piłkę nożną chłopców. W turnieju brało udział 20 dziewcząt, które reprezentowały klasy I, II i III gimnazjum. W wyniku rywalizacji I miejsce zajęły dziewczęta z klas pierwszych, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z klas trzecich, a III i IV lokatę zajęły drużyny reprezentantek klas drugich. W składzie 12 osób stawili się chętni do gry chłopcy, przedstawiciele klas I, II, III gimnazjum. Utworzono trzy drużyny składające się z chłopców różnych klas i rozegrano kilka emocjonujących meczy. Zwycięzcy turnieju piłki siatkowej i nożnej otrzymali wyróżnienia. W czasie rywalizacji panowała miła i przyjazna atmosfera. Wszystkim obecnym w tym dniu uczniom dziękuję za  tak liczny udział w rozgrywkach i kulturalne zachowanie.

                                                                        Michał Dombrowski

TURNIEJ MINIPIŁKI SIATKOWEJ-podsumowanie

 • PDFDrukujEmail

           Podczas ferii zimowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach sportowych. W dniu 19.01.2016 r. odbył się turniej mini piłki siatkowej w dwóch kategoriach: kat. I- kl. IV-V SP i kat. II – kl. VI SP – I G. W kategorii pierwszej zgłosiły się 3 drużyny. W wyniku rywalizacji I miejsce zajął zespół w składzie: Adam Piekarski, Gracjan Warchoł, Remigiusz Cyrczak, Aleksandra Czarnowska, Ksawier Foj, II miejsce: Oliwia Szymczak, Emilia Wiśniewska, Martyna Święcicka, Monika Pawlik, III miejsce: Klaudia Krasucka, Marta Kubera, Magdalena Bocian, Bartosz Czarnowski. W kategorii drugiej zgłosiło się 5 drużyn. W wyniku rywalizacji I miejsce zajął zespół w składzie: Dawid Pawlik, Joanna Kater, Zuzanna Zawadzińska, Oskar Łytkowski, II miejsce: Piotr Kwaśniewski, Kamil Kuziemski, Mateusz Betyna, Klaudiusz Kwaśniewski, III miejsce: Aniela Bettka, Anna Deinowska, Klaudia Krupa, Juliusz Werner, Jan Bocian, IV miejsce: Wiktoria Chmara, Aleksandra Sondowska, Roksana Wiśniewska, Zuzanna Jakimowicz, Aleksandra Zwiewka, V miejsce: Oskar Kozak, Adrian Nawrocki, Wiktoria Dąbrowska, Anna Stosik. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci piłek siatkowych i nożnych, a wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy: H. Pawlik-Kiełpińska i Jacek Bocian.

Finał konkursu „Bio+…”

 • PDFDrukujEmail

        We wtorek 12 stycznia, w oskim GOK-u odbył się finał wojewódzkiego konkursu ekologicznego „BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni w województwie kujawsko - pomorskim".Celem projektu "BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni w województwie kujawsko - pomorskim" było przekazanie w atrakcyjnej formie wiedzy nt. bioróżnorodności i zagrożeń związanych z jej utratą a także zachęcenie do postaw i wyborów w życiu codziennym, które mogą spowalniać proces zanikania różnorodności biologicznej.

Więcej

Konkurs plastyczny pn. ,,Dopalacze kradną życie" rozstrzygnięty

 • PDFDrukujEmail

Konkurs plastyczny na plakat pn. ,,Dopalacze kradną życie", został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji oraz Urząd Miejski w Świeciu. Propagowanie wiedzy na temat szkodliwości działania dopalaczy oraz kształtowane negatywnej postawy wobec ich zażywania, to jedne z głównych założeń tego konkursu. Udział w nim wzięło 18 gimnazjów z terenu całego powiatu, co świadczy jak dużym cieszył się zainteresowaniem. Miło nam poinformowć, że plakat Jakuba Czarnowskiego z naszego gimnazjum zdobył wyróżnienie w konkursie. Serdecznie gratulujemy.
MWB

Uwaga! Ferie!

 • PDFDrukujEmail
Poniżej podajemy
HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA FERIE ZIMOWE 2016. Zapraszamy miłośników sportu i wszystkich zainteresowanych.

Więcej

I Etap konkursu plastycznego Zapobiegajmy pożarom za nami

 • PDFDrukujEmail

Ogólnopolski konkurs plastyczny pn. ,,Zapobiegajmy pożarom" ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk. Pierwszy-gminny etap tego konkursu już za nami. Jury dokonało oceny prac, które będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym. W szkole podstawowej I miejsce: Marta Szwarc, II miejsce: Oskar Kozak, III miejsce: Magdalena Bocian. Wyróznienie zdobyła: Anna Deinowska. W gimnazjum I miejsce: Szymon Bocian i Jakub Czarnowski, II miejsce: Karolina Zielińska i Miłosz Wąsikowski, II miejsce: Maciej Powierża i Aleksandra Chmarzyńska. Wyróżnienia: Tomasz Miszke i Zuzanna Chudecka. Zyczymy powodzenia na dalszych etapach konkursu!
MWB

Najpiękniejsze kartki świąteczne nagrodzone

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej, XI edycji konkursu plastycznego pn. ,,Najpiękniejsza karta świąteczna 2015” udział wzięło 150 prac uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Kartki stworzyły świąteczną wystawę, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Jak co roku uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Jury w składzie: Kamila Śpica-Głowacka, Wiesława Herder i Beata Bucholc postanowiło nagrodzić następujących uczestników konkrsu:

Więcej

Laureaci etapu rejonowego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

 • PDFDrukujEmail
Jak co roku, jesienią, odbyły się szkolne eliminacje kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, w których wzięli udział również przedstawiciele naszej szkoły. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się nieliczni, wśród nich: Aleksandra Chmarzyńska -kl.IIIC- z języka niemieckiego (przygotowanie: Anetta Piekarska),  z języka angielskiego (przygotowanie: Walentyna Ilczuk), z chemii (przygotowanie: Grażyna Bagniewska), Marek Pliszka-kl.IIC-z języka angielskiego (przygotowanie: Walentyna Ilczuk) oraz Szymon Bocian-kl.IIIA- z historii (przygotowanie:Wiesława Herder).Z przyjemnością informujemy, że uczniowie ci będą reprezentowali szkołę w finale wojewódzkim. Przypominamy, że nagrodą dla laureatów jest zwolnienienie z danej części egzaminu gimnazjalnego oraz ocena celująca na świadectwie. Gratulujemy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom!

W harmonii z przyrodą

 • PDFDrukujEmail
Ogólnopolski konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą”, organizowany przez Wdecki Park Krajobrazowy, z siedzibą w Osiu, miał w tym roku już swoją piątą odsłonę. Głównym celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody. Jury konkursowe w składzie osobowym: 1.Monika Wiśniewska - przewodniczący, 2.Anna Karpus –sekretarz , 3.Maria Siekierkowska – członek, 4.Dorota Piechowska –członek, 5.Marek Miesała – członek, zakończyło prace 2 grudnia b.r. i wyłoniło grupę laureatów i wyróżnionych. Niezmiernie miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych wyróżnienie zdobyła Anna Deinowska. W kategorii gimnazjalnej 3 miejsce –Szymon Bocian, a wyróżnienia zdobyły: Małgorzata Derengowska, Roksana Buchholz, Patrycja Pawlik. Wzystkim serdecznie gratulujemy! MWB

Dyskoteka andrzejkowa

 • PDFDrukujEmail

Dnia 20 listopada 2015r. dzięki zaangażowaniu samorządu szkolnego i jego opiekuna, odbyła się dyskoteka andrzejkowa w stylu retro. Na potrzebę zabawy wcześniej przeprowadzono prezentację w klasach gimnazjalnych, w której pokazano modę z lat 50', 60', 70', 80' i 90' . Uczniowie gimnazjum jak i podstawówki wspólnie bawili się na szkolnym holu, który ozdobiony kolorowymi balonami, serpentynami i wstążkami, pełnił tym razem funkcję dyskoteki. Urozmaiceniem zabawy były różne konkursy, a także możliwość skorzystania z sesji fotograficznej, którą przeprowadziła Pani Monika Wojnerowicz-Bocian. Muzykę zapewnił nasz szkolny DJ- Błażej Kwaśniewski. Panowała wyśmienita, pełna pozytywnej energii i entuzjazmu, atmosfera. W dyskotece wzięły udział 93 osoby z naszej szkoły. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to świetna impreza i czekają na następną.
Melania Czarnowska

Święto Niepodległości

 • PDFDrukujEmail

Dnia 10 listopada 2015 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, która została przygotowana przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem Katarzyny Bruniewskiej -Gierczak, przy pomocy pań: Marii Kaczmarek i Beaty Bucholc. Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu państwa polskiego. Widzowie zostali wprowadzeni w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Występujący ukazali ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Pieśni i interpretacje recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia Polaków walczących o niepodległość. Program artystyczny został zaprezentowany również 11 listopada na gminnych obchdach Święta Niepodległości. Dziękujemy za tę piękną lekcję historii.

MWB

Warsztaty profilaktyczne na temat szkodliwości narkotyków,"dopalaczy" i samouszkodzeń

 • PDFDrukujEmail
Na przełomie października i listopada br. gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych poruszających problematykę szkodliwości narkotyków, "dopalaczy" i samouszkodzeń, realizowanych przez psychologa "Centrum Medicus"-Jacka Wiadernego. W ramach godzin wychowawczych  każda klasa odbyła po dwa spotkania.

Gimnazjaliści w kinie Helios

 • PDFDrukujEmail

Dnia 28 października odbyła się wycieczka uczniów klas drugich gimnazjum wraz z opiekunami do kina Helios w Grudziądzu na film pt. ,,Więzień Labiryntu: Próba Ognia''. To ekranizacja drugiego tomu bestsellerowej sagi Jamesa Dashnera. Akcja thrillera science fiction rozgrywa się w świecie dotkniętym wielkim kataklizmem. Ponownie spotykamy Thomasa. Po ucieczce z Labiryntu młody chłopak i pozostali Streferzy muszą zmierzyć się z największym wyzwaniem: odnaleźć tajemniczą organizację WCKD. Film był bardzo interesujący. Trzymał w napięciu od początku aż po napisy końcowe. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i już nie mogą się doczekać ekranizacji kolejnej części trylogii.

 

Miłosz Wąsikowski, kl. IIA

Wyprawa do Młyna Wiedzy w Toruniu

 • PDFDrukujEmail

Dnia 27 października 2015 roku gimnazjaliści z klas trzecich udali się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Opiekunami wyprawy byli nauczyciele: pani Grażyna Bagniewska, pani Kamila Śpica-Głowacka i pan Rafał Kuzimski. W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne trzy wystawy stałe: „O obrotach” , „Rzeka” oraz „Idee”. Tematem wystawy stałej „ O obrotach” jest ruch obrotowy. Centralnym punktem wystawy „Rzeka” jest model koryta rzeki. Na wystawie znajdują się różne modele, m.in. tam i oczyszczalni ścieków. Przestrzeń wystawiennicza „Idee” jest podzielona na cztery strefy: komunikacji, sztuki i piękna, życia oraz konstruktora. Każda z nich nawiązuje do innej idei stworzonej i realizowanej przez człowieka.  Oprócz wystaw stałych znajdują się też wystawy czasowe, np. „ Gdzie wzrok nie sięga” czy „Więcej światła”.  Jedną z atrakcji jest też model wahadła Foucaulta. Wszystkie ekspozycje umożliwiają uczniom zdobycie wiedzy, którą mogą wykorzystać w szkole. To nauka połączona z zabawą.Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

 Oliwia Potocka, kl. III A

„Jak gimnazjalista-pierwszoklasista został strażakiem”

 • PDFDrukujEmail

Tegoroczne „Otrzęsiny” odbyły się pod hasłem: ''straż pożarna''. W piątek 23 października 2015 pierwszoklasiści zmagali się w rozmaitych konkurencjach, takich jak: zaprezentowanie własnoręcznie zrobionego stroju strażackiego oraz filmiku, którego motywem przewodnim była praca strażaka czy wcześniej przygotowanej choreografii tanecznej. Najwięcej jednak było zadań sprawnościowych, ponieważ dobry strażak musi być wysportowany. Każdą konkurencję oceniało sprawiedliwe jury, w którego skład wchodzili nauczyciele i uczniowie. Wspaniali prowadzący i "opiekunowie" poszczególnych klas zapewnili dobrą zabawę. Walka była naprawdę zacięta i wyrównana. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła klasa 1B. Drugie miejsce zajęła klasa 1A, a trzecie- klasa 1C. Różnica punktowa była naprawdę niewielka. Wszyscy bardzo dobrze się spisali. Witamy w gronie gimnazjalistów!

                                                                                                                                                                                               Judyta Nawrocka, kl. II B


Gimnazjada Powiatu Świeckiego - zawody podrejonowe piłki nożnej w Osiu

 • PDFDrukujEmail

W środę 7 października 2015 r. w Osiu,  odbył się turniej piłki nożnej chłopców. Rywalizowały drużyny z Osia, Jeżewa i Lniana. Zawody zakończyły sie zwycięstwem drużyny Gospodarzy i awansem do finału powiatowego w Świeciu. Skład zwycięskiej drużyny: Miłosz Wąsikowski, Piotr Smyk, Mikołaj Manikowski, Michał Błażejewski, Jakub Jędryczka, Adrian Recki, Szymon Kuc, Karol Kaczmarek, Dawid Jasnoch, Błażej Kwaśniewski. Gratulujemy awansu i życzymy powodzenia na dalszym etapie zmagań.

XXVI Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego

 • PDFDrukujEmail

XXVI Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego już za nami. Na stadionie sportowym w Osiu wystartowali zawodnicy z Bukowca, Brzezin, Drzycimia, Laskowic, Lipinek, Nowego, Osia, Śliwic, Wierzchów, Świecia, Gródka, Warlubia, Korytowa. Impreza zgromadziła blisko 350 osób. Konkurencje rozgrywane były w 10 kategoriach. Dystanse na 400, 600, 800, 1000, 1500 metrów pokonywała młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych. Miło nam poinformować, że uczniowie szkoły podstawowej, w klasyfikacji drużynowej, zajęli I miejsce, natomiast reprezentacja gimnazjum stanęła na trzecim stopniu podium. Poniżej prezentujemy wyniki indywidualne nagrodzonych zawodników i zawodniczek: Kategoria II- chłopcy I miejsce- Warchoł Gracjan; Kategoria III- dziewczęta II miejsce- Krupa Klaudia; Kategoria IV- chłopcy II miejsce- Adametz Oskar; Kategoria VI- chłopcy II miejsce- Manikowski Michał.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś270
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1230
Wizyt w miesiącu4357
Razem329898

Jest 157 użytkowników online

Homestart