Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

Najpiękniejsze kartki świąteczne nagrodzone

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej, XI edycji konkursu plastycznego pn. ,,Najpiękniejsza karta świąteczna 2015” udział wzięło 150 prac uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Kartki stworzyły świąteczną wystawę, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Jak co roku uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Jury w składzie: Kamila Śpica-Głowacka, Wiesława Herder i Beata Bucholc postanowiło nagrodzić następujących uczestników konkrsu:

Więcej

Laureaci etapu rejonowego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

 • PDFDrukujEmail
Jak co roku, jesienią, odbyły się szkolne eliminacje kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, w których wzięli udział również przedstawiciele naszej szkoły. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się nieliczni, wśród nich: Aleksandra Chmarzyńska -kl.IIIC- z języka niemieckiego (przygotowanie: Anetta Piekarska),  z języka angielskiego (przygotowanie: Walentyna Ilczuk), z chemii (przygotowanie: Grażyna Bagniewska), Marek Pliszka-kl.IIC-z języka angielskiego (przygotowanie: Walentyna Ilczuk) oraz Szymon Bocian-kl.IIIA- z historii (przygotowanie:Wiesława Herder).Z przyjemnością informujemy, że uczniowie ci będą reprezentowali szkołę w finale wojewódzkim. Przypominamy, że nagrodą dla laureatów jest zwolnienienie z danej części egzaminu gimnazjalnego oraz ocena celująca na świadectwie. Gratulujemy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom!

W harmonii z przyrodą

 • PDFDrukujEmail
Ogólnopolski konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą”, organizowany przez Wdecki Park Krajobrazowy, z siedzibą w Osiu, miał w tym roku już swoją piątą odsłonę. Głównym celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody. Jury konkursowe w składzie osobowym: 1.Monika Wiśniewska - przewodniczący, 2.Anna Karpus –sekretarz , 3.Maria Siekierkowska – członek, 4.Dorota Piechowska –członek, 5.Marek Miesała – członek, zakończyło prace 2 grudnia b.r. i wyłoniło grupę laureatów i wyróżnionych. Niezmiernie miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych wyróżnienie zdobyła Anna Deinowska. W kategorii gimnazjalnej 3 miejsce –Szymon Bocian, a wyróżnienia zdobyły: Małgorzata Derengowska, Roksana Buchholz, Patrycja Pawlik. Wzystkim serdecznie gratulujemy! MWB

Dyskoteka andrzejkowa

 • PDFDrukujEmail

Dnia 20 listopada 2015r. dzięki zaangażowaniu samorządu szkolnego i jego opiekuna, odbyła się dyskoteka andrzejkowa w stylu retro. Na potrzebę zabawy wcześniej przeprowadzono prezentację w klasach gimnazjalnych, w której pokazano modę z lat 50', 60', 70', 80' i 90' . Uczniowie gimnazjum jak i podstawówki wspólnie bawili się na szkolnym holu, który ozdobiony kolorowymi balonami, serpentynami i wstążkami, pełnił tym razem funkcję dyskoteki. Urozmaiceniem zabawy były różne konkursy, a także możliwość skorzystania z sesji fotograficznej, którą przeprowadziła Pani Monika Wojnerowicz-Bocian. Muzykę zapewnił nasz szkolny DJ- Błażej Kwaśniewski. Panowała wyśmienita, pełna pozytywnej energii i entuzjazmu, atmosfera. W dyskotece wzięły udział 93 osoby z naszej szkoły. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to świetna impreza i czekają na następną.
Melania Czarnowska

Święto Niepodległości

 • PDFDrukujEmail

Dnia 10 listopada 2015 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, która została przygotowana przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem Katarzyny Bruniewskiej -Gierczak, przy pomocy pań: Marii Kaczmarek i Beaty Bucholc. Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu państwa polskiego. Widzowie zostali wprowadzeni w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Występujący ukazali ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Pieśni i interpretacje recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia Polaków walczących o niepodległość. Program artystyczny został zaprezentowany również 11 listopada na gminnych obchdach Święta Niepodległości. Dziękujemy za tę piękną lekcję historii.

MWB

Warsztaty profilaktyczne na temat szkodliwości narkotyków,"dopalaczy" i samouszkodzeń

 • PDFDrukujEmail
Na przełomie października i listopada br. gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych poruszających problematykę szkodliwości narkotyków, "dopalaczy" i samouszkodzeń, realizowanych przez psychologa "Centrum Medicus"-Jacka Wiadernego. W ramach godzin wychowawczych  każda klasa odbyła po dwa spotkania.

Gimnazjaliści w kinie Helios

 • PDFDrukujEmail

Dnia 28 października odbyła się wycieczka uczniów klas drugich gimnazjum wraz z opiekunami do kina Helios w Grudziądzu na film pt. ,,Więzień Labiryntu: Próba Ognia''. To ekranizacja drugiego tomu bestsellerowej sagi Jamesa Dashnera. Akcja thrillera science fiction rozgrywa się w świecie dotkniętym wielkim kataklizmem. Ponownie spotykamy Thomasa. Po ucieczce z Labiryntu młody chłopak i pozostali Streferzy muszą zmierzyć się z największym wyzwaniem: odnaleźć tajemniczą organizację WCKD. Film był bardzo interesujący. Trzymał w napięciu od początku aż po napisy końcowe. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i już nie mogą się doczekać ekranizacji kolejnej części trylogii.

 

Miłosz Wąsikowski, kl. IIA

Wyprawa do Młyna Wiedzy w Toruniu

 • PDFDrukujEmail

Dnia 27 października 2015 roku gimnazjaliści z klas trzecich udali się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Opiekunami wyprawy byli nauczyciele: pani Grażyna Bagniewska, pani Kamila Śpica-Głowacka i pan Rafał Kuzimski. W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne trzy wystawy stałe: „O obrotach” , „Rzeka” oraz „Idee”. Tematem wystawy stałej „ O obrotach” jest ruch obrotowy. Centralnym punktem wystawy „Rzeka” jest model koryta rzeki. Na wystawie znajdują się różne modele, m.in. tam i oczyszczalni ścieków. Przestrzeń wystawiennicza „Idee” jest podzielona na cztery strefy: komunikacji, sztuki i piękna, życia oraz konstruktora. Każda z nich nawiązuje do innej idei stworzonej i realizowanej przez człowieka.  Oprócz wystaw stałych znajdują się też wystawy czasowe, np. „ Gdzie wzrok nie sięga” czy „Więcej światła”.  Jedną z atrakcji jest też model wahadła Foucaulta. Wszystkie ekspozycje umożliwiają uczniom zdobycie wiedzy, którą mogą wykorzystać w szkole. To nauka połączona z zabawą.Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

 Oliwia Potocka, kl. III A

„Jak gimnazjalista-pierwszoklasista został strażakiem”

 • PDFDrukujEmail

Tegoroczne „Otrzęsiny” odbyły się pod hasłem: ''straż pożarna''. W piątek 23 października 2015 pierwszoklasiści zmagali się w rozmaitych konkurencjach, takich jak: zaprezentowanie własnoręcznie zrobionego stroju strażackiego oraz filmiku, którego motywem przewodnim była praca strażaka czy wcześniej przygotowanej choreografii tanecznej. Najwięcej jednak było zadań sprawnościowych, ponieważ dobry strażak musi być wysportowany. Każdą konkurencję oceniało sprawiedliwe jury, w którego skład wchodzili nauczyciele i uczniowie. Wspaniali prowadzący i "opiekunowie" poszczególnych klas zapewnili dobrą zabawę. Walka była naprawdę zacięta i wyrównana. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła klasa 1B. Drugie miejsce zajęła klasa 1A, a trzecie- klasa 1C. Różnica punktowa była naprawdę niewielka. Wszyscy bardzo dobrze się spisali. Witamy w gronie gimnazjalistów!

                                                                                                                                                                                               Judyta Nawrocka, kl. II B


Gimnazjada Powiatu Świeckiego - zawody podrejonowe piłki nożnej w Osiu

 • PDFDrukujEmail

W środę 7 października 2015 r. w Osiu,  odbył się turniej piłki nożnej chłopców. Rywalizowały drużyny z Osia, Jeżewa i Lniana. Zawody zakończyły sie zwycięstwem drużyny Gospodarzy i awansem do finału powiatowego w Świeciu. Skład zwycięskiej drużyny: Miłosz Wąsikowski, Piotr Smyk, Mikołaj Manikowski, Michał Błażejewski, Jakub Jędryczka, Adrian Recki, Szymon Kuc, Karol Kaczmarek, Dawid Jasnoch, Błażej Kwaśniewski. Gratulujemy awansu i życzymy powodzenia na dalszym etapie zmagań.

XXVI Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego

 • PDFDrukujEmail

XXVI Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego już za nami. Na stadionie sportowym w Osiu wystartowali zawodnicy z Bukowca, Brzezin, Drzycimia, Laskowic, Lipinek, Nowego, Osia, Śliwic, Wierzchów, Świecia, Gródka, Warlubia, Korytowa. Impreza zgromadziła blisko 350 osób. Konkurencje rozgrywane były w 10 kategoriach. Dystanse na 400, 600, 800, 1000, 1500 metrów pokonywała młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych. Miło nam poinformować, że uczniowie szkoły podstawowej, w klasyfikacji drużynowej, zajęli I miejsce, natomiast reprezentacja gimnazjum stanęła na trzecim stopniu podium. Poniżej prezentujemy wyniki indywidualne nagrodzonych zawodników i zawodniczek: Kategoria II- chłopcy I miejsce- Warchoł Gracjan; Kategoria III- dziewczęta II miejsce- Krupa Klaudia; Kategoria IV- chłopcy II miejsce- Adametz Oskar; Kategoria VI- chłopcy II miejsce- Manikowski Michał.

Uczniowie Gimnazjum w II etapie konkursu Bio +.

 • PDFDrukujEmail

     Dziesięcioosobowa grupa uczniów gimnazjum bierze udział w II etapie wojewódzkiego konkursu przyrodniczego Bio + bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni. Zadanie konkursowe na tym etapie obejmuje m.in. inwentaryzację wyznaczonego przez grupę terenu, monitoring warunków pogodowych i przygotowanie map. W tym etapie, uczestnicy wykorzystują umiejętności zdobyte na warsztatach podczas I etapu. Dokonują pomiarów i obserwacji w terenie, przy użyciu sprzętu dostarczonego przez Organizatorów tj. stacji meteorologicznej, higrometru, fotopułapki, GPS i innych. Badanie bioróżnorodności Wdeckiego Parku Krajobrazowego pozwala uczestnikom lepiej poznać najbliższe otoczenie i docenić walory przyrodnicze okolicy.

Więcej

Wybory Rady Samorzadu Uczniowskiego

 • PDFDrukujEmail

    Dnia 29 września w gimnazjum przeprowadzono I turę wyborów Przewodniczącego i Zastępcy Przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Osiu. Na liście kandydatów znalazło się sześcioro uczniów: Czarnowska Melania, Chudecka Zuzanna, Ziółkowska Magdalena, Wąsikowski Miłosz, Nawrocka Judyta, Zielińska Karolina. W głosowaniu wzięło udział 165 uczniów. Największą liczbę głosów zdobyła Czarnowska Melania. Ponieważ żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowy głosów, zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w ciągu trzech dni przeprowadzono II turę wyborów.

Więcej

Stypendia cieszą!

 • PDFDrukujEmail

Poranne spotkanie w murach szkoły, związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego,  stało się okazją do nagrodzenia tych uczniów, którzy w minionym okresie nauki uzyskali znaczące sukcesy. Piętnaścioro gimnazjalistów odebrało dziś  z rąk Wójta Gminy Osie Michała Grabskiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandry Kater stypendia za wysokie wyniki w nauce, sporcie oraz osiągnięcia artystyczne. W gronie laureatów znaleźli się: Miłosz Wąsikowski, Jan Cichocki, Paweł Jezierski, Jakub Czarnowski, Karolina Zielińska, Judyta Nawrocka, Julia Piekarska, Michał Manikowski, Marek Pliszka, Angelika Durajewska, Weronika Ratajczak, Paweł Jędryczka, Szymon Bocian, Oliwia Potocka, Aleksandra Chmarzyńska. Zadowolone twarze nagrodzonych świadczyły, że to uczciwie zarobione pieniądze. Stypendystom  gratulujemy, a wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nowym 2015/2016 roku szkolnym!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 • PDFDrukujEmail

Dla ponad pięciuset uczniów Zespołu Szkół w Osiu, podobnie jak w całej Polsce, dzisiaj zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Słowa podziękowań, gratulacje, życzenia, pożegnanie zasłużonego  pedagoga, Haliny Spychalskiej, która przechodzi na emeryturę- to zasadnicze  elementy dzisiejszej uroczystości. Punktem kulminacyjnym –jak co roku- był występ absolwentów Gimnazjum: koncert  z rockowym „pazurem”, dowcipne skecze, a na koniec-radość i uśmiech przemieszane ze łzami wzruszenia. Nie mniejsze emocje towarzyszyły uczniom  klas 0-III oraz IV-VI, którzy odebrali swoje świadectwa nieco wcześniej niż gimnazjaliści. Wszystkim życzymy słonecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015

 • PDFDrukujEmail

W przeddzień zakończenia roku szkolnego 2014/2015 odbyły się w naszej szkole apele podsumowujące rok ciężkiej pracy. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum odebrali z rąk Dyrektor altZespołu Aleksandry Kater, nagrody za osiągnięcia  i sukcesy, które przyczyniły się do promowania  dobrego imienia naszej szkoły. Wyróżniający się sportowcy odebrali imiene puchary. Uczniowie otrzymali odznaki INO (Imprezy Na Orientację) oraz nagrody za: czytelnictwo, sukcesy w konkursie ,,Kangur matematyczny", pracę społeczną na rzecz szkoły, pracę samorządzie uczniowskim,  Szkolnym Kole Caritas. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesow w kolejnym roku szkolnym. W galerii zdjęć nagrodzeni uczniowie.
MWB

Z muzyką na poważnie i na wesoło

 • PDFDrukujEmail

Ostatnie spotkanie z muzyką współorganizowane przez Filharmonię Pomorską w ramach projektu „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…” odbyło się 02.06.2015roku.Tym razem-oprócz muzyki- uczniowie Zespołu Szkół w Osiu mogli podziwiać  taniec klasyczny, locking, popping, breakdance i hip-hop.

Międzygminny Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Pożarniczej i Regionalnej 2015

 • PDFDrukujEmail

W piątek 29 maja br. na boisku Zespołu Szkół w Osiu odbył się Międzygminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej, Pożarniczej i Regionalnej. Jego organizatorami  były następujące instytucje: Zespół Szkół w Osiu, Nadleśnictwo Osie , Wdecki Park Krajobrazowy, Bractwo Czarnej Wody, OSP Osie i  GOK Osie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Osie Michał Grabski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie – Marek Sobczak, Dyrektor WPK - Daniel Siewert,  Komendant  Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Osie - Mirosław Nagórski. Współzawodniczyły gimnazja z Cekcyna, Nowego, Lniana i Osia. W tegorocznej edycji Konkursu zwyciężyła drużyna z Osia, II miejsce zajęła drużyna  z   Lniana, III miejsce– z Nowego, a IV miejsce - z Cekcyna. Nagrody to sprzęt turystyczny i przepiękne albumy książkowe.

Więcej

Podsumowanie majowych wycieczek kulturalnych

 • PDFDrukujEmail

W maju odbyły się ostatnie wycieczki kulturalne zaplanowane w ramach realizowanego w Zespole Szkół w Osiu projektu „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…”. Gimnazjaliści obejrzeli w Multikinie Bydgoszcz  filmy „Avengers” i „Wiek Adaline”, a w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu spektakle „Między nami” (powtórnie)  i „ Porucznik z Inishmore”.

Dzień Dziecka-wesoło, zdrowo i na sportowo

 • PDFDrukujEmail
„Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku,
uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością”
Antoine de Saint – Exupére
Dzień Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy, jak co roku, w duchu sportowej rywalizacji. Uczniowie szkoły podstawowej konkurowali ze sobą na torze przeszkód, w przeciąganiu liny, dmuchaniu balonów, oddzielaniu grochu od fasoli. Gimnazjaliści rywalizowali w turniejach piłki nożnej i siatkówki. Zwycięskie drużyny nagrodzono pucharami. Na wszystkich czekała gorąca grochówka, lody i słodycze.  Zmagania sportowe zakończyły się wspólną zbawa na płycie boiska. W tym miejscu serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów: Renaty i Jacka Chmarzyńskich, firm: Czesław Różyński, Madros- Adam Malinowski, Szkolnego Koła Caritas i Nadleśnictwa Osie.
MWB

Igraszki z diabłem

 • PDFDrukujEmail
        27 maja 2015 r. uczniowie koła teatralnego, pod kierunkiem Moniki Wojnerowicz-Bocian, zaprezentowali na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, sztukę czeskiego prozaika i dramaturga Jana Drdy „Hràtkys čertem” ,  „Igraszki z diabłem”. Ten dowcipny moralitet, gdzie w naturalny sposób mieszają się elementy sacrum i profanum, diabły i anioły, niewinność i pokusa, grzech i nawrócenie, miał swoją prapremierę w Pradze w 1945 r. Dziś wiele teatrów, zarówno polskich i zagranicznych, pragnie mieć w swoim repertuarze to jakże zabawne, nieśmiertelne widowisko oparte na motywach ludowych baśni, gdzie świat realny miesza się ze światem pozaziemskim, światem anielskim i diabelskim, gdzie wszystko staje się możliwe. Młodzi aktorzy spisali się rewelacyjnie. Widownia nagrodziła spektakl gromkimi brawami. W sztuce udział wzięli: Jeremiasz Bączkowski, Maksymilian Pilarski, Karol Kuzimski, Julia Kołodziejczak, Katarzyna Gatz, Julia Nagórska, Joanna Poćwiardowska, Agnieszka Manikowska, Mikołaj Manikowski, Michał Manikowski, Judyta Nawrocka, Paulina Steffan, Paweł Jędryczka, Karolina Zielińska, Maksymilian Kujawa, Melania Czarnowska, Oliwia Kwidzińska, Alicja Gwizdała.

Gimnazjada Powiatu Świeckiego w LA

 • PDFDrukujEmail

Dnia  19 maja 2015 r. na stadionie w Świeciu, odbył się Finał Powiatu Świeckiego w LA. Nasi reprezentanci  zdobyli  medale  i uzyskali awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się w czerwcu, również na świeckim  stadionie. Złote medale i mistrzostwo powiatu wywalczyli: Karol Kuzimski  w biegu na 100m i Ferdynand Kujawa w skoku w dal. Srebrny medal w pchnięciu kulą zdobył Michał Lisewski, a brązowy w tej samej kategorii Paulina Steffan. Doskonale spisali się również zawodnicy rywalizujący w konkurencji sztafet szwedzkich. Zarówno reprezentacja dziewcząt, jak i chłopców  zdobyła złoty medal.  W grupie dziewcząt pobiegły: Alicja Gwizdała (400m), Zuzanna Chudecka300m), Joanna Poćwiardowska (200m) i Magdalena Ziółkowska (100m). W sztafecie chłopców biegli: Maksymilian Kujawa (400m), Karol Kuzimski (300m), Krzysztof Joppek (200m) Tymoteusz Wąsikowski  (100m).  Bardzo dobrze spisali się pozostali reprezentanci, którzy zajęli wysokie miejsca w swoich konkurencjach. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Opiekunowie zawodników: Jacek Bocian, Michał Dombrowski.

Zielona Szkoła w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku

 • PDFDrukujEmail
W ubiegłą sobotę (23 maja br.)odbyły się kolejne zajęcia pod nazwą Zielona Szkoła w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Zajęcia edukacyjne przeprowadzono w laboratorium, pracowni mikroskopowej i na pobliskiej ścieżce dydaktycznej. Gimnazjaliści  zwiedzili również Ogród Botaniczny. Po zajęciach rozpalono ognisko. Podsumowaniem cyklu wyjazdów do KPCEE (odbywały się one w ramach projektu „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…) była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy.

Rafał Kuzimski

 

"BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi,bioodpowiedzialni w województwie kujawsko-pomorskim

 • PDFDrukujEmail

W środę 13 maja br. odbyły się trzecie z kolei warsztaty "BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni w województwie kujawsko-pomorskim". Wzięli w nich udział uczniowie pierwszych klas Gimnazjum: Judyta Nawrocka, Natalia Adrych, Angelika Durajewska, Karolina Zielińska, Miłosz Wąsikowski, Paweł Jędryczka, Paweł Jezierski, Marek Pliszka, Artur Malinowski i Karol Kaczmarek pod opieką pana Rafała Kuzimskiego. Pierwszego dnia gimnazjaliści uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej po terenie rezerwatów: Jezioro Ciche, Piaseczno i Stara Rzeka.  Młodzi przyrodnicy rozpoznali wiele gatunków ptaków, zarówno wodnych jak i lądowych. Drugiego dnia odbył się rejs tramwajem wodnym po Zalewie Żurskim. Z wody obserwowano m.in.  łabędzie nieme, zimorodki, gągoły, perkozy dwuczube, trzciniaki i czaple siwe. W lesie i na okolicznych łąkach odbyły się również zajęcia z botaniki. Nowatorskie zajęcia warsztatowe oraz terenowe, pozwalające w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę z ekologii i bioróżnorodności, uczestnicy projektu cenili sobie najbardziej.                                                                                                                                                                                                   Karolina Zielińska,kl. I B

Majówka z Filharmonią Pomorską

 • PDFDrukujEmail

Kolejne spotkanie z muzyką klasyczną, które odbyło się dziś w ramach realizowanego projektu „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…”, wprowadziło zebranych w wiosenny nastrój. Tym razem Filharmonia Pomorska zaproponowała młodzieży Zespołu Szkół w Osiu koncert na skrzypce, altówkę i wiolonczelę. Utwory m.in. Vivaldiego, Mendelsohna czy Beethovena przypomniały nie tylko o kolejnej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, ale też starą prawdę, że muzyka nie zna granic i łagodzi obyczaje.

W 224.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 • PDFDrukujEmail

Społeczność Zespołu Szkół w Osiu uczciła 224.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem Bogumiły Karpus oraz Katarzyny Bruniewskiej-Gierczak. Patriotyczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom akademii, która odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś58
Wczoraj115
Wizyt w tygodniu173
Wizyt w miesiącu5851
Razem290491

Jest 42 użytkowników online

Homestart