Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Gimnazjum

W 224.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 • PDFDrukujEmail

Społeczność Zespołu Szkół w Osiu uczciła 224.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem Bogumiły Karpus oraz Katarzyny Bruniewskiej-Gierczak. Patriotyczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom akademii, która odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.

Na kociewskim gościńcu

 • PDFDrukujEmail

17 kwietnia 2015 r., w Zespole Szkół w  Warlubiu,  odbyła się  XIX już Gala Kociewska, którą swoim występem uświetnił kociewski zespół ,,Melodie”.  Tradycyjne spotkali się  laureaci konkursu recytatorskiego, piosenki i plastycznego.  Tegorocznym konkursom przyświecał temat: „Na kociewskim gościńcu”. W zmaganiach uczestniczyło 15 szkół regionu Kociewie. Uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody w konkursie plastycznym. W kategorii klas I-III: Mikołaj Melzer, w kategorii gimnazjum: Katarzyna Gatz, Klaudia Śrubkowska, Szymon Bocian i Karol Kalinowski. Gratulujemy!
MWB

O potrzebie mądrych wyborów - okiem szkolnego pedagoga

 • PDFDrukujEmail

No i stało się!!! Uczniowie klas III gimnazjum przystąpią w dniach 21, 22, 23 kwietnia do egzaminu gimnazjalnego. Przed nimi duże wyzwanie. Przez trzy dni będą rozwiązywać zadania obejmujące cała zdobytą dotychczas wiedzę. Wyniki tego egzaminu (poza własnym zadowoleniem) będą ważne w czasie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, razem ze świadectwem ukończenia szkoły będą stanowiły warunek przyjęcia.

Więcej

XIII Inauguracja Dni Olimpijczyka pn. "Festiwal sztafet".

 • PDFDrukujEmail

W piątek 10.04.2015 r. na stadionie „WDY” w Świeciu odbyła się XIII Inauguracja Dni Olimpijczyka pn. "Festiwal sztafet".  Młodzież szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świeckiego rywalizowała w biegach sztafetowych oraz brała udział w Teście Wiedzy Olimpijskiej. Zmagania młodzieży obserwowali zaproszeni goście, wśród których byli polscy olimpijczycy oraz przedstawiciele władz samorządowych. W XIII edycji zaproszenie do udziału w sportowej rywalizacji przyjęło 16 szkół podstawowych, 8 szkół gimnazjalnych i 4 szkoły ponadgimnazjalne.

Więcej

Turniej Słowa pn. „Słowo źródłem inspiracji”- eliminacje powiatowe

 • PDFDrukujEmail

We wtorek, 14 kwietnia br., w OKSiR w Świeciu, odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Słowa pn. „Słowo źródłem inspiracji”, w których uczestniczyli również uczniowie Zespołu Szkół w Osiu. Miło nam poinformować, że ich prezentacje zostały  docenione przez jury i tak: Mikołaj Melzer otrzymał wyróżnienie w kategorii kl. I-III szkoły podstawowej, Oliwia Kołodziejczak-nagrodę w kategorii kl.IV-VI szkoły podstawowej i Julia Kołodziejczak-nagrodę w kategorii gimnazjum. Laureaci nagród będą reprezentować naszą szkołę  i powiat świecki w Finale Turnieju Słowa, który odbędzie się w dniach 12 - 14  czerwca br. w Tucholi. Gratulujemy recytatorom oraz ich nauczycielkom: Danucie Motale, Małgorzacie Lisewskiej i Marii Kaczmarek, życząc jednocześnie dalszych sukcesów!

Ogólnopolskie Wybory Książek

 • PDFDrukujEmail

         W ramach projektów związanych z zakupem nowych książek do bibliotek szkolnych, redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i Ministerstwo Edukacji Narodowej zorganizowało Ogólnopolskie Wybory Książek. Przedsięwzięcie ma na celu poznanie i upowszechnienie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz dostosowanie księgozbiorów bibliotek do ich potrzeb.


Więcej

Konkurs plastyczny ,,Zapobiegamy pożarom"

 • PDFDrukujEmail

Konkurs plastyczny pn. ,,Zapobiegamy pożarom" cieszy się w naszej szkole dużą popularnością. Organizowany jest przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i przebiega w kilku etapach: międzyszkolnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. O wynikach na szczeblu międzyszkolnym informowaliśmy już na naszej stronie internetowej. W sobotę, pierwszego dnia wiosny, w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie, nastąpiło podsumowanie etapu wojewódzkiego ww konkursu. Laureatem XVII Finału został Szymon Bocian, który odebrał nagrodę z rąk burmistrza Szubina. Gratulujemy!
MWB

XXV Finał konkursu plastycznego Bory Tucholskie w oczach dziecka

 • PDFDrukujEmail

Dnia 20 marca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, nastąpiło podsumowanie już XXV edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pn. ,,Bory Tucholskie w oczach dziecka". W szranki konkursu stanęło 800 prac z 45 placówek. Jak co roku jury miało trudne zadanie wyłonienia laureatów. Po wstępnej selekcji komisja konkursowa w składzie: Bożena Kołacz, Magdalena Skrzyńska, Monika Wiśniewska, Marek Lejk nagrodziła 115 prac. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że 16 nagród w postaci pięknych albumów, powędrowało do uczniów naszej szkoły. Laureatami zostali: w kategorii klas 0-3: Alicja Bocian, Sara Adametz, Szymon Solecki, Bartosz Nawrocki. W kategorii klas 4-6: Oliwia Kołodziejczak i Magdalena Bocian. W kategorii klas gimnazjalnych nagrody powędrowały do: Marcina Różyńskiego, Julii Mastalerz. Szymona Bocian, Igi Pajonkowskiej, Karoliny Zakrzewskiej, Roksany Buchholz, Karoliny Zielińskiej, Anity Strehlau, Agnieszki Manikowskiej i Maksymiliana Pilarskiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
MWB

Ferie na sportowo 2015

 • PDFDrukujEmail


W minione ferie na hali sportowej przy Zespole Szkół odbyły się zawody o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Osiu. Uczniowie rywalizowali w trzech dyscyplinach: mini piłce siatkowej, tenisie stołowym i piłkarzykach. W zawodach wzięło udział 48 uczniów i absolwentów naszej szkoły.

 

Więcej

„Chwała Bohaterom. Cześć Ich pamięci”

 • PDFDrukujEmail

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, obchodzonego 1 marca, uczniowie Zespołu Szkół w Osiu mieli okazję obejrzeć  dzisiaj w GOK wystawę pn. „Ostatni Żołnierze Niepodległej. Historia o nich głucho milczy”. Autorem ekspozycji był Marek Manikowski, lokalny pasjonat historii, który przy znaczącej pomocy Lucjana Mellera z GOK w Osiu, dokonał selekcji  bibliografii, fotografii  i innych materiałów. Wielu gimnazjalistów z zainteresowaniem uczestniczyło w tej cennej lekcji patriotyzmu.

Ferie bez nudy

 • PDFDrukujEmail

Choć ferie właśnie się skończyły, to dla wielu gimnazjalistów nie były tylko czasem bez szkoły i nauki. Dzięki realizowanemu w naszej placówce programowi „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…” w ciągu dwóch tygodni  feryjnej laby  uczniowie obejrzeli w Multikinie Bydgoszcz film pt.„Hiszpanka”, zwiedzili toruńskie Planetarium. Na zakończenie wysłuchali recitalu piosenek Jacka Kaczmarskiego i Marcina Świelickiego  pt. „Między nami” w wykonaniu aktorów Teatru im. Wilama Horzycy. Ferie bez nudy? Oby było tak za rok!

Konkurs Językowy Olimpiada Wiedzy „Archimedes Plus” 24 edycja

 • PDFDrukujEmail

Konkurs Językowy Olimpiada Wiedzy „Archimedes Plus” z języka angielskiego i niemieckiego dla klas I – III Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu odbył się 24.10.2014 r. Jego celem było zachęcenie uczniów gimnazjum do lepszego opanowania języków obcych oraz wzbogacenie wiedzy o świecie, w tym o krajach i narodach posługujących się językiem angielskim oraz niemieckim. W  Olimpiadzie brali udział gimnazjaliści z klas I – III, łącznie 29 osób. Organizatorem eliminacji szkolnych był mgr Piotr Ilczuk, a współorganizatorem mgr Walentyna Ilczuk. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z języka angielskiego oraz niemieckiego.

Więcej

Laureaci stypendium za wyniki w nauce, sporcie i sztuce- I okres 2014/2015

 • PDFDrukujEmail

Na dzisiejszym apelu zostali uhonorowani gimnazjaliści, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu  oraz  promowali  szkołę, osiągając  sukcesy w sporcie i sztuce. Certyfikaty potwierdzające przyznanie stypendium za  I okres 2014/2015 z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Osiu Aleksandry Kater odebrało osiemnaścioro uczniów.

Więcej

Mitologia inaczej, czyli Spętani przez Bogów

 • PDFDrukujEmail
     Dnia 27.01.2015 r. w GOK w Osiu odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów gimnazjum – Mitologia inaczej, czyli Spętani przez Bogów. Uczniowie musieli wykazać się znajomością treści książek Josephine Angelini: Spętani przez Bogów, Wędrówka przez sen i Bunt bogini oraz odpowiedzieć na pytania testowe. W konkursie wzięły udział: Daria Mantaj z kl. III a, Elżbieta Wiktorowska z kl. III b oraz Oliwia Potocka z kl. II a. Gimnazjalistki wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą lektury i prezentowały wyrównany poziom. W związku z tym uczestniczki konkursu zajęły równorzędne miejsca, a nagrody książkowe otrzymały w drodze losowania. Książki zakupione zostały przez GOK w Osiu, a konkurs przygotowały Maria Siekierkowska i Joanna Rajnik.

,,Anioły" rozdane

 • PDFDrukujEmail

Tegoroczna –  dziesiąta już edycja, szkolnego  konkursu na najpiękniejszą kartę świąteczną odbyła się pod nazwą: „Kiedy myślę: Anioł”. W konkursie, po wstępnej selekcji,  wzięło udział 126 prac. Jury w składzie: Kamila Śpica- Głowacka, Beata Bucholc, Anna Śpica Majszak przyznało po 20 nagród w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Wystawa prac młodych artystów jest świąteczną ozdobą szkolnego korytarza. Nagrody w postaci figurek aniołów odebrali:

Więcej

Koncert kolęd i pastorałek na ludowo

 • PDFDrukujEmail

W świąteczny nastrój  wprowadzili nas muzycy Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy koncertem kolęd i pastorałek  na ludowo. Skoczne i wesołe rytmy piosenek ludowych związanych z obchodami Bożego Narodzenia, barwne opowieści o adwentowych i świątecznych zwyczajach ludowych przetrwały do dziś dzięki działalności Oskara Kolberga. Zasługi  tego wybitnego etnografa,folklorysty, kompozytora zostały przywołane w kontekście kończącego się właśnie Roku Oskara Kolberga. Po audycji muzycznej Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra Kater złożyła życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Jak to Kacper, Melchior i Baltazar wybierali się do Betlejem… i o innych dziwach

 • PDFDrukujEmail
  Ostatni przed świętami tydzień nauki  w szkole to nie tylko klasowe spotkania przy wigilijnym stole, ale i… tradycyjne jasełka. Czwartkowe przedpołudnie rozbrzmiewało świątecznymi piosenkami,skeczami oraz życzeniami zaprezentowanymi w programie przygotowanym przez gimnazjalistów pod kierunkiem Moniki Wojnerowicz-Bocian w ramach unijnego programu „Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości…”. Po spektaklu nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w szkolnych i międzyszkolnych konkursach plastycznych.

Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,W HARMONII Z PRZYRODĄ"

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej - IV edycji ogólnpolskiego konkursu plastycznego, pn. ,,W harmonii z przyrodą", organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy, wyróżnienia zdobyli: z gimnazjim: Dominik Domish i Szymon Bocian, ze szkoły podstawowej: Joanna Kater i Oliwia Kołodziejczak. Celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody, zachęcanie dzieci i młodzieży do ochrony środowiska i zwrócenia uwagi na otaczającą przyrodę, rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest przyroda, a także kształtowanie świadomości o potrzebie ochrony przyrody i środowiska. Laureatom gratulujemy!

,,Złoty Mikrofon"

 • PDFDrukujEmail
III Regionalny Młodzieżowy Festiwal Piosenki ,,Złoty Mikrofon" już za nami.  29 listopada, na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 41 solistów i 5 zespołów wokalnych.  Celem festiwalu jest popularyzacja polskiej piosenki, pobudzenie wyobraźni i wrażliwości muzycznej, propagowanie śpiewania wśród dzieci i młodzieży. Wykonawcy, zdaniem Jury,  zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Z naszej szkoły w kategorii klas I-III, wyróżnienie zdobyla Julia Nagórska. W drugiej kategorii, III miejsce zajął Cezary Nagórski, a wyróżnienie zdobyła Magdalena Bocian. Podczas obrad Jury, czas swoim śpiewem umilali laureaci z ubiegłego roku: Oliwia Kolodziejczak, Joanna Kater i Zuzanna Zawadzińska. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Konkurs plastyczny -,,Jan Paweł II człowiek wolności"

 • PDFDrukujEmail

Miło nam poinformoać, że Agnieszka Manikowska, uczennica naszego gimnazjum, została laureatką konkursu plastycznego pn. ,,Jan Pawel II-człowiek wolności". Konkus został zorganizowany pod patronatem świeckiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Jego celem było pogłębianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości Papieża Jana Pawła II, a także odwołanie się do nieprzemijających wartości i idei tkwiących w jego życiu. Agnieszce gratulujemy!

Święto Odzyskania Niepodległości 11 listopada 2014r.

 • PDFDrukujEmail

Listopadowa zaduma nad złożonością losów naszej Ojczyzny a także  radość z odzyskania bytu państwowego  towarzyszyła obchodom Święta Odzyskania Niepodległości  w całym kraju. W naszej małej Ojczyźniealt  tegoroczne „urodziny” Niepodległej młodzież Zespołu Szkół w Osiu uczciła  spektaklem „Lilie” na podstawie ballady Adama Mickiewicza oraz wystawą, przygotowanymi pod kierunkiem Moniki Wojnerowicz-Bocian i Wiesławy Herder.To efekt pracy kół teatralnego i regionalnego, które działają w ramach programu "Razem ku wiedzy i lepszej przyszłości...".


Straaaszne „Otrzęsiny”!

 • PDFDrukujEmail

W atmosferze niesamowitości i grozy odbyły się dzisiaj tradycyjne już „Otrzęsiny”  pierwszoklasistów. Nad przygotowaniem imprezy czuwały klasy drugie wraz z wychowawczyniami.  Po wykonaniu zadań powierzonych „żakom” przez starszych kolegów ogłoszono wyniki: miejsce I - klasa IA, miejsce II - klasa IC i miejsce III - klasa IB. Wspólna zabawa przypieczętowała przyjęcie nowicjuszy do grona gimnazjalistów.

Straaaszne „Otrzęsiny”!

 • PDFDrukujEmail
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

W atmosferze niesamowitości i grozy odbyły się dzisiaj tradycyjne już „Otrzęsiny”  pierwszoklasistów. Nad przygotowaniem imprezy czuwały klasy drugie wraz z wychowawczyniami.  Po wykonaniu zadań powierzonych „żakom” przez starszych kolegów ogłoszono wyniki: miejsce I - klasa IA, miejsce II - klasa IC i miejsce III - klasa IB. Wspólna zabawa przypieczętowała przyjęcie nowicjuszy do grona gimnazjalistów.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Podsumowanie kuratoryjnych konkursów przedmiotowych w gimnazjum

 • PDFDrukujEmail

Październik to miesiąc szkolnych eliminacji konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Bierze w nich udział sporo uczniów, lecz do etapu rejonowego przechodzą nieliczni. W tym roku  są to: Aleksandra Chmarzyńska- IIC  i Brayan Wojciechowski  - IIIA- z języka angielskiego (nauczyciel: Walentyna Ilczuk), Karol Kuzimski –IIIC z języka niemieckiego (nauczyciel: Anetta Piekarska), Julia Nagórska -IIIB- z matematyki (nauczyciel: Magdalena Mięsiak) oraz z biologii (nauczyciel: Grażyna Bagniewska). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oskie Biegi

 • PDFDrukujEmail

W dniu 04.10.2014r. na stadionie sportowym w Osiu odbyły się XXV Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. W zawodach startowali również uczniowie naszej szkoły i jak co roku część z nich stanęła na podium:
Kater Joanna – II miejsce – 600 m
Kuzimski Maciej – I miejsce – 800 m
Felczykowska Kamila– III miejsce
Wojciechowski Brayan – III miejsce
Klasyfikacja drużynowa w kategorii szkół podstawowych: II miejsce SP Osie.
Klasyfikacja drużynowa w kategorii gimnazjum : II miejsce Gimnazjum w Osiu.
Hanna Pawlik-Kiełpińska

Podsumowanie akcji "Zbiórka surowców wtórnych"

 • PDFDrukujEmail

Świadomość ekologiczna oraz wyrabianie dobrych nawyków gospodarowania odpadami, to jedne z głównych założeń przyświecających akcji zbierania surowców wtórnych, organizowanej w naszej szkole już kolejny raz. Celem zbiórki makulatury, butelek PET, sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii  jest wzrost świadomości w zakresie korzyści odzysku surowców wtórnych, kształtowanie świadomości proekologicznej już od najmłodszych lat, a także budowanie świadomości ekologicznej w kwestii oddzielania odpadów niebezpiecznych od ogółu odpadów i konieczność ich utylizacji. Nasi uczniowie wiedzą, że  zbieranie surowców wtórnych nie jest  rzeczą trudną, ale wymagającą minimalnego zaangażowania i wyrobienia pewnego nawyku wprowadzonego w codzienne życie. Na uroczystym apelu szkolnym w dniu 13 października nastąpiło podsumowanie akcji zbiórki surowców.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś93
Wczoraj466
Wizyt w tygodniu1136
Wizyt w miesiącu8706
Razem243148

Jest 92 użytkowników online

Homestart