Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Gimnazjum

Kangur matematyczny 2016

 • PDFDrukujEmail

Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Zespołu Szkół w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się 17 marca 2016 r.  o godz. 9.00. Jego  cel to popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej

Mamy trzykrotną laureatkę!

 • PDFDrukujEmail

Miło nam poinformować, że Aleksandra Chmarzyńska,  uczennica klasy IIIC, uzyskała tytuł laureata w trzech kuratoryjnych konkursach przedmiotowych: z chemii, z języka angielskiego i języka niemieckiego. Uzyskany tytuł gwarantuje na egzaminie gimnazjalnym z przedmiotów przyrodniczych i języka angielskiego 100% punktów, jak również umożliwia wstęp do każdej wybranej przez uczennicę szkoły średniej.

                                                                                                                                                                                                     Grażyna Bagniewska

„Oxford matematyczny 2016"

 • PDFDrukujEmail

          Na wczorajszym apelu uczniowie, którzy wyróżnili się w konkursie „Oxford matematyczny” otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez panią dyrektor Aleksandrę Kater.

Więcej

Stypendyści górą

 • PDFDrukujEmail

Dzisiejsze przedpołudnie było szczególnie miłe dla gimnazjalistów nagrodzonych stypendium za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Osiu nagrody odebrali: Joanna Kater (kl. IA), Oliwia  Kołodziejczak (kl.IA), Aleksandra Sondowska (kl.IC), Bartosz Minder (kl.IC), Mateusz Betyna (kl.IC), Miłosz Wąsikowski (kl. IIA), Jakub Czarnowski (kl. II A), Karol Kaczmarek (kl. IIA), Julia Piekarska (kl.IIB), Karolina Zielińska(kl. II B), Angelika Durajewska (kl. IIC),Weronika Ratajczak (kl. IIC),Marek Pliszka (kl.IIC), Szymon Bocian (kl. III A), Klaudia Minder (kl. III A), Aleksandra Chmarzyńska (kl. IIIC). Gratulujemy!

Ferie na sportowo!

 • PDFDrukujEmail

W poniedziałek 18 stycznia w naszej szkole odbyły się zajęcia rekreacyjno-sportowe dla chętnych uczniów gimnazjum przygotowane  przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Michała Dombrowskiego. W ramach tych zajęć zorganizowano błyskawiczny turniej w piłkę siatkową dziewcząt oraz piłkę nożną chłopców. W turnieju brało udział 20 dziewcząt, które reprezentowały klasy I, II i III gimnazjum. W wyniku rywalizacji I miejsce zajęły dziewczęta z klas pierwszych, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z klas trzecich, a III i IV lokatę zajęły drużyny reprezentantek klas drugich. W składzie 12 osób stawili się chętni do gry chłopcy, przedstawiciele klas I, II, III gimnazjum. Utworzono trzy drużyny składające się z chłopców różnych klas i rozegrano kilka emocjonujących meczy. Zwycięzcy turnieju piłki siatkowej i nożnej otrzymali wyróżnienia. W czasie rywalizacji panowała miła i przyjazna atmosfera. Wszystkim obecnym w tym dniu uczniom dziękuję za  tak liczny udział w rozgrywkach i kulturalne zachowanie.

                                                                        Michał Dombrowski

TURNIEJ MINIPIŁKI SIATKOWEJ-podsumowanie

 • PDFDrukujEmail

           Podczas ferii zimowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach sportowych. W dniu 19.01.2016 r. odbył się turniej mini piłki siatkowej w dwóch kategoriach: kat. I- kl. IV-V SP i kat. II – kl. VI SP – I G. W kategorii pierwszej zgłosiły się 3 drużyny. W wyniku rywalizacji I miejsce zajął zespół w składzie: Adam Piekarski, Gracjan Warchoł, Remigiusz Cyrczak, Aleksandra Czarnowska, Ksawier Foj, II miejsce: Oliwia Szymczak, Emilia Wiśniewska, Martyna Święcicka, Monika Pawlik, III miejsce: Klaudia Krasucka, Marta Kubera, Magdalena Bocian, Bartosz Czarnowski. W kategorii drugiej zgłosiło się 5 drużyn. W wyniku rywalizacji I miejsce zajął zespół w składzie: Dawid Pawlik, Joanna Kater, Zuzanna Zawadzińska, Oskar Łytkowski, II miejsce: Piotr Kwaśniewski, Kamil Kuziemski, Mateusz Betyna, Klaudiusz Kwaśniewski, III miejsce: Aniela Bettka, Anna Deinowska, Klaudia Krupa, Juliusz Werner, Jan Bocian, IV miejsce: Wiktoria Chmara, Aleksandra Sondowska, Roksana Wiśniewska, Zuzanna Jakimowicz, Aleksandra Zwiewka, V miejsce: Oskar Kozak, Adrian Nawrocki, Wiktoria Dąbrowska, Anna Stosik. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci piłek siatkowych i nożnych, a wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy: H. Pawlik-Kiełpińska i Jacek Bocian.

Finał konkursu „Bio+…”

 • PDFDrukujEmail

        We wtorek 12 stycznia, w oskim GOK-u odbył się finał wojewódzkiego konkursu ekologicznego „BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni w województwie kujawsko - pomorskim".Celem projektu "BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni w województwie kujawsko - pomorskim" było przekazanie w atrakcyjnej formie wiedzy nt. bioróżnorodności i zagrożeń związanych z jej utratą a także zachęcenie do postaw i wyborów w życiu codziennym, które mogą spowalniać proces zanikania różnorodności biologicznej.

Więcej

Konkurs plastyczny pn. ,,Dopalacze kradną życie" rozstrzygnięty

 • PDFDrukujEmail

Konkurs plastyczny na plakat pn. ,,Dopalacze kradną życie", został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji oraz Urząd Miejski w Świeciu. Propagowanie wiedzy na temat szkodliwości działania dopalaczy oraz kształtowane negatywnej postawy wobec ich zażywania, to jedne z głównych założeń tego konkursu. Udział w nim wzięło 18 gimnazjów z terenu całego powiatu, co świadczy jak dużym cieszył się zainteresowaniem. Miło nam poinformowć, że plakat Jakuba Czarnowskiego z naszego gimnazjum zdobył wyróżnienie w konkursie. Serdecznie gratulujemy.
MWB

Uwaga! Ferie!

 • PDFDrukujEmail
Poniżej podajemy
HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA FERIE ZIMOWE 2016. Zapraszamy miłośników sportu i wszystkich zainteresowanych.

Więcej

I Etap konkursu plastycznego Zapobiegajmy pożarom za nami

 • PDFDrukujEmail

Ogólnopolski konkurs plastyczny pn. ,,Zapobiegajmy pożarom" ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk. Pierwszy-gminny etap tego konkursu już za nami. Jury dokonało oceny prac, które będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym. W szkole podstawowej I miejsce: Marta Szwarc, II miejsce: Oskar Kozak, III miejsce: Magdalena Bocian. Wyróznienie zdobyła: Anna Deinowska. W gimnazjum I miejsce: Szymon Bocian i Jakub Czarnowski, II miejsce: Karolina Zielińska i Miłosz Wąsikowski, II miejsce: Maciej Powierża i Aleksandra Chmarzyńska. Wyróżnienia: Tomasz Miszke i Zuzanna Chudecka. Zyczymy powodzenia na dalszych etapach konkursu!
MWB

Najpiękniejsze kartki świąteczne nagrodzone

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej, XI edycji konkursu plastycznego pn. ,,Najpiękniejsza karta świąteczna 2015” udział wzięło 150 prac uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Kartki stworzyły świąteczną wystawę, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Jak co roku uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Jury w składzie: Kamila Śpica-Głowacka, Wiesława Herder i Beata Bucholc postanowiło nagrodzić następujących uczestników konkrsu:

Więcej

Laureaci etapu rejonowego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

 • PDFDrukujEmail
Jak co roku, jesienią, odbyły się szkolne eliminacje kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, w których wzięli udział również przedstawiciele naszej szkoły. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się nieliczni, wśród nich: Aleksandra Chmarzyńska -kl.IIIC- z języka niemieckiego (przygotowanie: Anetta Piekarska),  z języka angielskiego (przygotowanie: Walentyna Ilczuk), z chemii (przygotowanie: Grażyna Bagniewska), Marek Pliszka-kl.IIC-z języka angielskiego (przygotowanie: Walentyna Ilczuk) oraz Szymon Bocian-kl.IIIA- z historii (przygotowanie:Wiesława Herder).Z przyjemnością informujemy, że uczniowie ci będą reprezentowali szkołę w finale wojewódzkim. Przypominamy, że nagrodą dla laureatów jest zwolnienienie z danej części egzaminu gimnazjalnego oraz ocena celująca na świadectwie. Gratulujemy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom!

W harmonii z przyrodą

 • PDFDrukujEmail
Ogólnopolski konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą”, organizowany przez Wdecki Park Krajobrazowy, z siedzibą w Osiu, miał w tym roku już swoją piątą odsłonę. Głównym celem konkursu jest popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody. Jury konkursowe w składzie osobowym: 1.Monika Wiśniewska - przewodniczący, 2.Anna Karpus –sekretarz , 3.Maria Siekierkowska – członek, 4.Dorota Piechowska –członek, 5.Marek Miesała – członek, zakończyło prace 2 grudnia b.r. i wyłoniło grupę laureatów i wyróżnionych. Niezmiernie miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych wyróżnienie zdobyła Anna Deinowska. W kategorii gimnazjalnej 3 miejsce –Szymon Bocian, a wyróżnienia zdobyły: Małgorzata Derengowska, Roksana Buchholz, Patrycja Pawlik. Wzystkim serdecznie gratulujemy! MWB

Dyskoteka andrzejkowa

 • PDFDrukujEmail

Dnia 20 listopada 2015r. dzięki zaangażowaniu samorządu szkolnego i jego opiekuna, odbyła się dyskoteka andrzejkowa w stylu retro. Na potrzebę zabawy wcześniej przeprowadzono prezentację w klasach gimnazjalnych, w której pokazano modę z lat 50', 60', 70', 80' i 90' . Uczniowie gimnazjum jak i podstawówki wspólnie bawili się na szkolnym holu, który ozdobiony kolorowymi balonami, serpentynami i wstążkami, pełnił tym razem funkcję dyskoteki. Urozmaiceniem zabawy były różne konkursy, a także możliwość skorzystania z sesji fotograficznej, którą przeprowadziła Pani Monika Wojnerowicz-Bocian. Muzykę zapewnił nasz szkolny DJ- Błażej Kwaśniewski. Panowała wyśmienita, pełna pozytywnej energii i entuzjazmu, atmosfera. W dyskotece wzięły udział 93 osoby z naszej szkoły. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to świetna impreza i czekają na następną.
Melania Czarnowska

Święto Niepodległości

 • PDFDrukujEmail

Dnia 10 listopada 2015 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, która została przygotowana przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem Katarzyny Bruniewskiej -Gierczak, przy pomocy pań: Marii Kaczmarek i Beaty Bucholc. Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu państwa polskiego. Widzowie zostali wprowadzeni w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Występujący ukazali ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Pieśni i interpretacje recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia Polaków walczących o niepodległość. Program artystyczny został zaprezentowany również 11 listopada na gminnych obchdach Święta Niepodległości. Dziękujemy za tę piękną lekcję historii.

MWB

Warsztaty profilaktyczne na temat szkodliwości narkotyków,"dopalaczy" i samouszkodzeń

 • PDFDrukujEmail
Na przełomie października i listopada br. gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych poruszających problematykę szkodliwości narkotyków, "dopalaczy" i samouszkodzeń, realizowanych przez psychologa "Centrum Medicus"-Jacka Wiadernego. W ramach godzin wychowawczych  każda klasa odbyła po dwa spotkania.

Gimnazjaliści w kinie Helios

 • PDFDrukujEmail

Dnia 28 października odbyła się wycieczka uczniów klas drugich gimnazjum wraz z opiekunami do kina Helios w Grudziądzu na film pt. ,,Więzień Labiryntu: Próba Ognia''. To ekranizacja drugiego tomu bestsellerowej sagi Jamesa Dashnera. Akcja thrillera science fiction rozgrywa się w świecie dotkniętym wielkim kataklizmem. Ponownie spotykamy Thomasa. Po ucieczce z Labiryntu młody chłopak i pozostali Streferzy muszą zmierzyć się z największym wyzwaniem: odnaleźć tajemniczą organizację WCKD. Film był bardzo interesujący. Trzymał w napięciu od początku aż po napisy końcowe. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i już nie mogą się doczekać ekranizacji kolejnej części trylogii.

 

Miłosz Wąsikowski, kl. IIA

Wyprawa do Młyna Wiedzy w Toruniu

 • PDFDrukujEmail

Dnia 27 października 2015 roku gimnazjaliści z klas trzecich udali się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Opiekunami wyprawy byli nauczyciele: pani Grażyna Bagniewska, pani Kamila Śpica-Głowacka i pan Rafał Kuzimski. W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne trzy wystawy stałe: „O obrotach” , „Rzeka” oraz „Idee”. Tematem wystawy stałej „ O obrotach” jest ruch obrotowy. Centralnym punktem wystawy „Rzeka” jest model koryta rzeki. Na wystawie znajdują się różne modele, m.in. tam i oczyszczalni ścieków. Przestrzeń wystawiennicza „Idee” jest podzielona na cztery strefy: komunikacji, sztuki i piękna, życia oraz konstruktora. Każda z nich nawiązuje do innej idei stworzonej i realizowanej przez człowieka.  Oprócz wystaw stałych znajdują się też wystawy czasowe, np. „ Gdzie wzrok nie sięga” czy „Więcej światła”.  Jedną z atrakcji jest też model wahadła Foucaulta. Wszystkie ekspozycje umożliwiają uczniom zdobycie wiedzy, którą mogą wykorzystać w szkole. To nauka połączona z zabawą.Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

 Oliwia Potocka, kl. III A

„Jak gimnazjalista-pierwszoklasista został strażakiem”

 • PDFDrukujEmail

Tegoroczne „Otrzęsiny” odbyły się pod hasłem: ''straż pożarna''. W piątek 23 października 2015 pierwszoklasiści zmagali się w rozmaitych konkurencjach, takich jak: zaprezentowanie własnoręcznie zrobionego stroju strażackiego oraz filmiku, którego motywem przewodnim była praca strażaka czy wcześniej przygotowanej choreografii tanecznej. Najwięcej jednak było zadań sprawnościowych, ponieważ dobry strażak musi być wysportowany. Każdą konkurencję oceniało sprawiedliwe jury, w którego skład wchodzili nauczyciele i uczniowie. Wspaniali prowadzący i "opiekunowie" poszczególnych klas zapewnili dobrą zabawę. Walka była naprawdę zacięta i wyrównana. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła klasa 1B. Drugie miejsce zajęła klasa 1A, a trzecie- klasa 1C. Różnica punktowa była naprawdę niewielka. Wszyscy bardzo dobrze się spisali. Witamy w gronie gimnazjalistów!

                                                                                                                                                                                               Judyta Nawrocka, kl. II B


Gimnazjada Powiatu Świeckiego - zawody podrejonowe piłki nożnej w Osiu

 • PDFDrukujEmail

W środę 7 października 2015 r. w Osiu,  odbył się turniej piłki nożnej chłopców. Rywalizowały drużyny z Osia, Jeżewa i Lniana. Zawody zakończyły sie zwycięstwem drużyny Gospodarzy i awansem do finału powiatowego w Świeciu. Skład zwycięskiej drużyny: Miłosz Wąsikowski, Piotr Smyk, Mikołaj Manikowski, Michał Błażejewski, Jakub Jędryczka, Adrian Recki, Szymon Kuc, Karol Kaczmarek, Dawid Jasnoch, Błażej Kwaśniewski. Gratulujemy awansu i życzymy powodzenia na dalszym etapie zmagań.

XXVI Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego

 • PDFDrukujEmail

XXVI Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego już za nami. Na stadionie sportowym w Osiu wystartowali zawodnicy z Bukowca, Brzezin, Drzycimia, Laskowic, Lipinek, Nowego, Osia, Śliwic, Wierzchów, Świecia, Gródka, Warlubia, Korytowa. Impreza zgromadziła blisko 350 osób. Konkurencje rozgrywane były w 10 kategoriach. Dystanse na 400, 600, 800, 1000, 1500 metrów pokonywała młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych. Miło nam poinformować, że uczniowie szkoły podstawowej, w klasyfikacji drużynowej, zajęli I miejsce, natomiast reprezentacja gimnazjum stanęła na trzecim stopniu podium. Poniżej prezentujemy wyniki indywidualne nagrodzonych zawodników i zawodniczek: Kategoria II- chłopcy I miejsce- Warchoł Gracjan; Kategoria III- dziewczęta II miejsce- Krupa Klaudia; Kategoria IV- chłopcy II miejsce- Adametz Oskar; Kategoria VI- chłopcy II miejsce- Manikowski Michał.

Uczniowie Gimnazjum w II etapie konkursu Bio +.

 • PDFDrukujEmail

     Dziesięcioosobowa grupa uczniów gimnazjum bierze udział w II etapie wojewódzkiego konkursu przyrodniczego Bio + bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni. Zadanie konkursowe na tym etapie obejmuje m.in. inwentaryzację wyznaczonego przez grupę terenu, monitoring warunków pogodowych i przygotowanie map. W tym etapie, uczestnicy wykorzystują umiejętności zdobyte na warsztatach podczas I etapu. Dokonują pomiarów i obserwacji w terenie, przy użyciu sprzętu dostarczonego przez Organizatorów tj. stacji meteorologicznej, higrometru, fotopułapki, GPS i innych. Badanie bioróżnorodności Wdeckiego Parku Krajobrazowego pozwala uczestnikom lepiej poznać najbliższe otoczenie i docenić walory przyrodnicze okolicy.

Więcej

Wybory Rady Samorzadu Uczniowskiego

 • PDFDrukujEmail

    Dnia 29 września w gimnazjum przeprowadzono I turę wyborów Przewodniczącego i Zastępcy Przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Osiu. Na liście kandydatów znalazło się sześcioro uczniów: Czarnowska Melania, Chudecka Zuzanna, Ziółkowska Magdalena, Wąsikowski Miłosz, Nawrocka Judyta, Zielińska Karolina. W głosowaniu wzięło udział 165 uczniów. Największą liczbę głosów zdobyła Czarnowska Melania. Ponieważ żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowy głosów, zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w ciągu trzech dni przeprowadzono II turę wyborów.

Więcej

Stypendia cieszą!

 • PDFDrukujEmail

Poranne spotkanie w murach szkoły, związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego,  stało się okazją do nagrodzenia tych uczniów, którzy w minionym okresie nauki uzyskali znaczące sukcesy. Piętnaścioro gimnazjalistów odebrało dziś  z rąk Wójta Gminy Osie Michała Grabskiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandry Kater stypendia za wysokie wyniki w nauce, sporcie oraz osiągnięcia artystyczne. W gronie laureatów znaleźli się: Miłosz Wąsikowski, Jan Cichocki, Paweł Jezierski, Jakub Czarnowski, Karolina Zielińska, Judyta Nawrocka, Julia Piekarska, Michał Manikowski, Marek Pliszka, Angelika Durajewska, Weronika Ratajczak, Paweł Jędryczka, Szymon Bocian, Oliwia Potocka, Aleksandra Chmarzyńska. Zadowolone twarze nagrodzonych świadczyły, że to uczciwie zarobione pieniądze. Stypendystom  gratulujemy, a wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nowym 2015/2016 roku szkolnym!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 • PDFDrukujEmail

Dla ponad pięciuset uczniów Zespołu Szkół w Osiu, podobnie jak w całej Polsce, dzisiaj zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Słowa podziękowań, gratulacje, życzenia, pożegnanie zasłużonego  pedagoga, Haliny Spychalskiej, która przechodzi na emeryturę- to zasadnicze  elementy dzisiejszej uroczystości. Punktem kulminacyjnym –jak co roku- był występ absolwentów Gimnazjum: koncert  z rockowym „pazurem”, dowcipne skecze, a na koniec-radość i uśmiech przemieszane ze łzami wzruszenia. Nie mniejsze emocje towarzyszyły uczniom  klas 0-III oraz IV-VI, którzy odebrali swoje świadectwa nieco wcześniej niż gimnazjaliści. Wszystkim życzymy słonecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015

 • PDFDrukujEmail

W przeddzień zakończenia roku szkolnego 2014/2015 odbyły się w naszej szkole apele podsumowujące rok ciężkiej pracy. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum odebrali z rąk Dyrektor altZespołu Aleksandry Kater, nagrody za osiągnięcia  i sukcesy, które przyczyniły się do promowania  dobrego imienia naszej szkoły. Wyróżniający się sportowcy odebrali imiene puchary. Uczniowie otrzymali odznaki INO (Imprezy Na Orientację) oraz nagrody za: czytelnictwo, sukcesy w konkursie ,,Kangur matematyczny", pracę społeczną na rzecz szkoły, pracę samorządzie uczniowskim,  Szkolnym Kole Caritas. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesow w kolejnym roku szkolnym. W galerii zdjęć nagrodzeni uczniowie.
MWB

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś232
Wczoraj386
Wizyt w tygodniu2174
Wizyt w miesiącu8243
Razem311865

Jest 21 użytkowników online

Homestart