Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Zwiedziliśmy Trzebciny...

  • PDFDrukujEmail

Dnia 14 czerwca  2016r. odbyła się wycieczka klas I gimnazjum do Nadleśnictwa Trzebciny pod opieką wychowawców: Pani Marii Kaczmarek, Pani Joanny Kowalonek oraz Pana Jacka Bociana. Na początku uczniowie wraz z wychowawcami zwiedzili obiekty - Izbę Przyrodniczo - Leśną oraz siedzibę Nadleśnictwa. Następnie wraz z przewodnikiem przeszli na ścieżkę dydaktyczną, na której czekały ich rozmaite zadania, związane z pracą leśników. Zorganizowano również ognisko z kiełbaskami. W prezencie Nadleśnictwo ufundowało nam drożdżówki oraz obdarowało firmowymi gadżetami. Na zakończenie wycieczki uczniowie integrowali się na pomoście, miło spędzając czas i słuchając muzyki. Wycieczkę uważamy za udaną, chętnie pojechalibyśmy na nią jeszcze raz.

Joanna Kater, kl. I A

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016.

  • PDFDrukujEmail

10 czerwca 2016r. w auli Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala dla uczniów gimnazjum, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów organizowanych przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. W rejonie bydgoskim 76 uczniów zdobyło tytuł laureata. Uczennica naszego gimnazjum - Aleksandra Chmarzyńska odebrała nagrodę jako trzykrotna laureatka z następujących przedmiotów:  j. angielski, chemia, j. niemiecki. Gratulujemy Oli wspaniałych osiągnięć i życzymy, by były one zapowiedzią dalszych sukcesów.

Niezapomniana lekcja historii w Muzeum Stutthof

  • PDFDrukujEmail

W dniu 19 maja br. uczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Sztutowa i Stegny. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Stutthof, które powstało na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Zwiedzanie muzeum, uzupełnione projekcją filmu z okresu II wojny światowej, to niezapomniana lekcja historii. Uczniowie poznali historię obozu, warunki życia i pracy więźniów. Po chwili zadumy i refleksji uczestnicy wycieczki udali się do Stegny – nadmorskiej miejscowości turystycznej. Wędrując wzdłuż wybrzeża, uczniowie mieli okazję podziwiać uroki plaży. Nie zabrakło czasu na rekreację i mały posiłek. Wycieczkę zorganizowali wychowawcy klas trzecich wraz z panem Henrykiem Porożyńskim.

Aleksandra Chmarzyńska, kl. III C

zobacz artykuł w "Czasie Świecia"

Podsumowanie projektów edukacyjnych gimnazjalistów

  • PDFDrukujEmail

Dnia 03.06.2016r w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyły się prezentacje projektów gimnazjalnych, przygotowanych przez uczniów klas drugich. Przegląd rozpoczął się o godzinie 11 00. Na pierwszy ogień poszła grupa pana Jacka Kujawy, która przedstawiła niebezpieczeństwa czyhające w Internecie. Jako następna zaprezentowała się grupa pani Kamili Śpicy-Głowackiej, przedstawiając „Anegdoty z życia sławnych fizyków i chemików”. Trzeci projekt to historia mediów, przygotowana pod czujnym okiem pani Bogumiły Karpus. Kolejna prezentacja dotyczyła zagadnienia: „Bioróżnorodność  Wdeckiego Parku Krajobrazowego”, którą koordynował pan Rafał Kuzimski. Piąta z kolei prezentacja dotyczyła sposobów wykorzystywania hodowli zwierząt, którą stworzyła grupa pani Grażyny Bagniewskiej. Kolejny projekt- „Lapbooki, czyli książki robione na kolanie”, przedstawiła  grupa pani Anny Śpicy. Następny występ należał do grupy pani Beaty Bucholc, opowiadającej o „Kociewiu – naszej Małej Ojczyźnie’’. Przedostatnia zaprezentowała się grupa pana Marka Bagińskiego, prezentująca historię mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. Ostatnia prezentacja należała do grupy pana Michała Dombrowskiego, a dotyczyła różnorodnych form tańca. Uczniowie przygotowujący prezentacje wykazali się pomysłowością, a kilkoro też charyzmą, o którą ich nie posądzilibyśmy. Występ grupy tanecznej wzbudził wielki entuzjazm  publiczności. O 12.30 zakończyło się przedstawienie projektów.

Miłosz Wąsikowski, kl. II A

Konkurs ,,Krajobrazy województwa kujawsko-pomorskiego" rozstrzygnięty!

  • PDFDrukujEmail

Dotarły do nas fantastyczne informacje z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, dotyczące rozstrzygniętego konkursu plastycznego ,,Krajobrazy województwa kujawsko-pomorskiego".  Nowa edycja  tegoż konkursu zebrała altponad 560 prac plastycznych, autorstwa dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego województwa. Prace zwycięzców będą zdobić kalendarz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na rok 2017. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na stronach tego kalendarza znajdą się aż trzy prace naszych gimnazjalistów: STYCZEŃ - SZYMON BOCIAN, PAŹDZIERNIK - ARTUR MALINOWSKI, LISTOPAD - OLIWIA KOŁODZIEJCZAK. Dodatkowo przyznano 45 wyróżnień, z czego 3 powędrowały do Małgorzaty Derengowskiej i Beaty Karwasz z gimnazjum oraz  Emilii Wiśniewskiej ze szkoły podstawowej. Komisja oceniająca pogratulowała uczestnikom wyjątkowego talentu plastycznego,  niebywałej wyobraźni i wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody i walory krajobrazu.

MWB

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś169
Wczoraj332
Wizyt w tygodniu825
Wizyt w miesiącu3952
Razem329493

Jest 22 użytkowników online

Home