Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 4-8

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 • PDFDrukujEmail

,,Ziemio Polska, Ziemio trudna bądź pozdrowiona!
My też Cię pozdrawiamy i cieszymy się , że Cię mamy".
Tymi słowami rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Teatr cieni wzruszająco pokazał trudną historię naszego kraju. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Program artystyczny został zaprezentowany również podczas oficjalnych obchodów dnia 11 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Przedstawienie przygotowali nauczyciele: Monika Wojnerowicz-Bocian i Jacek Bocian
MWB

,,DROGI POLSKI DO NIEPODLEGŁOŚCI” - konkurs na plakat

 • PDFDrukujEmail

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości , odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na plakat ,,DROGI POLSKI DO NIEPODLEGŁOŚCI”. Konkurs adresowany był do uczniów klas VII, VIII i klasy III gimnazjum. Prace plastyczne ze względu na duży format wykonywane były w zespołach. Do rywalizacji przystąpiło 27 grup. Jury postanowiło przyznać równorzędne nagrody następującym zespołom uczniów. * JAKUB ŁYTKOWSKI KACPER MAKOWSKI DANIEL SKWIERCZ KLAUDIUSZ KWAŚNIEWSKI * KAROLINA SZAMOCKA ALEKSANDRA MISZKE * ANIELA BETTKA ANNA DEINOWSKA OLIWIA POCAŁUJKO EMILIA KUZIMSKA * WERONIKA KIEDROWSKA ROKSANA KWIATKOWSKA MARTYNA ŚWIĘCICKA MARTA SZWAR * JAN KLONDER ALEKSANDRA SPYCHALSKA SYLWIA WARCZAK AGATA LIPKOWSKA * IZABELA KROGULEC KLAUDIA KORTAS * WIKTORIA SUCHOMSKA SONIA WOJCIECHOWSKA EMILIA WIŚNIEWSKA WIKTORIA HERMANN SANDRA GRZYWACZ Prace plastyczne stworzyły wystawę pokonkursową i eksponowane są w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu.
Organizator konkursu: Monika Wojnerowicz-Bocian
MWB

ZABAWA INTEGRACYJNA KLAS CZWARTYCH

 • PDFDrukujEmail

W środę 31 października 2018 roku uczniowie klas czwartych wzięli udział w zabawie integracyjnej, minigrze na terenie szkoły, którą przygotował dla nich Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Elżbiety Kurek. Aby dotrzeć do wyznaczonego miejsca,  dzieci musiały złamać szyfr i odczytać wiadomość. Na czwartoklasistów czekał szereg zadań do wykonania, m.in. zmierzenie "Orlika", policzenie schodów do biblioteki, rozszyfrowanie mapki, rozpoznanie sal lekcyjnych i podanie ich numerów. Uczniowie musieli także dotrzeć do niektórych miejsc lub nauczycieli i zdobyć od nich różne informacje.  Wszystkie klasy dzielnie walczyły, jednak najlepszą okazała się klasa 4c. Na zakończenie zmagań uczniowie wzięli udział w dyskotece, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Ponieważ w tym czasie w naszej szkole obchodzono Piżama Day, znaleźli się odważni czwartoklasiści, którzy na lekcje przyszli  w piżamach. Serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie Kurek i  Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie wspaniałej zabawy dla naszych czwartoklasistów.

Joanna Kowalonek


REKORD DLA ŻYCIA

 • PDFDrukujEmail

Ponad 120 osób wzięło dzisiaj udział w szczytnej akcji mającej na celu zdobywanie umiejętności koniecznych do ratowania zdrowia i życia. Boisko Orlik było miejscem gdzie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Należy nadmienić, że to dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. Koordynatorem akcji w naszej szkole byli: Adrian Dombrowski, Michał Dombrowski i Elżbieta Kurek,  przy współudziale ,,OSP Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego Osie". W tym miejscu wyrażamy ogromną wdzięczność dla Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Osiu.
MWB

ESTONIA I SERBIA PO ANGIELSKU

 • PDFDrukujEmail

Pod koniec września w naszej szkole w ramach współpracy z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym doszło w naszej szkole do cyklu spotkań z paniami z Serbii i Estonii, które przyjechały na staż do Polski, by zgłębiać tajniki populacji wilków w naszym regionie. Chcąc zaciekawić uczniów tym tematem, przygotowały prezentację multimedialną w języku angielskim i przedstawiły je klasom gimnazjalnym i klasie 8c. Pokaz rozpoczął się od prezentacji dotyczącej Serbii i Estonii. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji na temat tych państw, a także podziwiali zdjęcia atrakcji turystycznych oraz wspaniałych estońskich i serbskich pejzaży. Najważniejszą jednak korzyścią ze spotkania był fakt, iż uczniowie mogli zmierzyć się ze swoim strachem w pokonywaniu barier językowych i porozmawiać w języku angielskim. A było to możliwe dzięki wsparciu nauczycielek języka angielskiego, tj. Agnieszki Majki, Marty Siekierkowskiej i Grażyny Kruszewskiej, które ochoczo zachęcały uczniów do zadawania pytań gościom i służyły pomocą w rozwiązywaniu problemów językowych. Oby więcej takich spotkań…

Grażyna Kruszewska


KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

 • PDFDrukujEmail

Dnia 28 września 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu przeprowadzony został Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Celem konkursu było propagowanie nauki języków obcych z jednoczesnym doskonaleniem zdolności artystycznych i wokalnych. Aż 21 uczestników stanęło na scenie, aby zaprezentować swoje utwory, a publiczność miała okazję wysłuchać ich w następujących językach: angielskim, niemieckim, włoskim, a nawet greckim! Zmagania konkursowe odbywały się w 2 kategoriach: indywidualnej oraz zespołowej. Jury złożone ze specjalistów z dziedziny śpiewu i języków obcych, przyznało nagrody oraz jedno wyróżnienie. Lista laureatów konkursu przedstawia się następująco:
Nagrody w kategorii indywidualnej: - Sonia W. - I miejsce - Magdalena B. – II miejsce - Blanka B.- III miejsce
Nagrody w kategorii zespołowej: - Anna D. oraz Aleksandra K. – I miejsce - Natalia W., Agnieszka K., Aniela B. oraz Anna D. – II miejsce - Oliwia C. oraz Anna K. – III miejsce Wyróżnienie: Alicja B.
Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali oceną celującą, a dla zwycięzców szkoła ufundowała dyplomy oraz nagrody specjalne. Gratulacje i serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników! Organizatorzy konkursu: Grażyna Kruszewska, Agnieszka Majka, Anetta Piekarska, Monika Wojnerowicz- Bocian oraz Marta Siekierkowska.
MS

Wyjazd do kina

 • PDFDrukujEmail

26.09.2018 r. klasy ósme naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe do kina Helios w Grudziądzu. Uczniowie obejrzeli zabawną polską komedię pt. ,,Juliusz", w której tytułowy bohater poszukuje życiowego szczęścia. Jak to zwykle bywa, nie da się go znależć bez wsparcia przyjaciół. Opiekunowie wycieczki: Grażyna Bagniewska, Małgorzata Lisewska i Monika Wojnerowicz- Bocian.
MWB

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 • PDFDrukujEmail

Kolejny rok szkolny za nami! Ostatni dzień w szkole to radość i zadowolenie na twarzach uczniów, duma rodziców odbierających listy gratulacyjne oraz łzy wzruszenia absolwentów przedostatniego rocznika gimnazjum. Programy artystyczne przygotowane przez szóstoklasistów oraz gimnazjalistów pod opieką nauczycieli i wychowawców uświetniły piątkowe spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku, słonecznych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!
Beata Bucholc


Biskupin zdobyty

 • PDFDrukujEmail

Dnia 19 czerwca 2018 roku odbyła się wycieczka klas IV do Biskupina i okolic. Pierwszym punktem programu był Żnin, skąd uczniowie wsiedli do kolejki wąskotorowej i wyruszyli do Wenecji ( nie mylić z Wenecją we Włoszech ).W Wenecji zwiedzili ruiny zamku Diabła Weneckiego oraz muzeum kolejki wąskotorowej. W muzeum tym uczniowie mogli wcielić się w postać dróżnika, maszynisty czy konduktora pociągu. Z Wenecji udali się do Biskupina, by wraz przewodnikiem zwiedzić prehistoryczną osadę. Uwieńczeniem całej wycieczki był rejs statkiem  po Jeziorze Biskupińskim. Nie mogło też zabraknąć  pamiątkowych gadżetów. Zaopatrzeni w łuki, strzały i kusze rycerze Szkoły Podstawowej w Osiu, pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenie, wrócili  autokarem do domu.
Grażyna Kruszewska


Projekt „skarbonka”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 15 czerwca 2018 roku klasa IV b wraz z wychowawcą  i panią Agnieszką Majką wybrała się do Tlenia na pizzę i lody. Fundusze na ten cel klasa zorganizowała sobie sama, zbierając przez cały rok szkolny pieniążki do klasowej skarbonki .Uczniowie uzbierali sobie w ten sposób 200złotych.A może innym klasom spodoba się ten pomysł i w przyszłym roku szkolnym również zaczną odkładać na drobne klasowe przyjemności?
Grażyna Kruszewska


Zajęcia rozwijające z chemii

 • PDFDrukujEmail

W pierwszym okresie roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klasy VII b brali udział w zajęciach rozwijających z chemii, podczas których własnoręcznie wykonywali mydełka glicerynowe. Dzięki użyciu różnych barwników, zapachów i własnej pomysłowości udało im się stworzyć ciekawe produkty. Niewątpliwie zajęcia te okazały się ciekawym doświadczeniem i uzupełnieniem lekcji chemii.
Kamila Śpica-Głowacka


YOU ARE THE BEST AT ENGLISH

 • PDFDrukujEmail

Dnia 24 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Osiu odbyła się I edycja konkursu ‘You are the best at English’. Jego celem było wyłonienie osób najlepiej posługujących się językiem angielskim na poziomie klasy IV, V, VI i VII. W konkursie wzięło udział 36 uczniów. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu leksykalno – gramatycznego, za który można było otrzymać 50 punktów. Zwycięzcami a jednocześnie mistrzami w tej kategorii okazali się:

Julia W. – klasa IV

Rozalia C. – klasa V

Tymoteusz R. – klasa VI

Piotr R. – klasa VII

Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony oceną celującą, a dla zwycięzców  szkoła przygotowała nagrody specjalne, które zostaną wręczone na apelu kończącym rok szkolny2017/2018. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!

Grażyna Kruszewska ( organizator konkursu )

Ortograficzne potyczki

 • PDFDrukujEmail

Siódmego maja w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się kolejna edycja Konkursu Ortograficznego „O pióro Wójta Gminy Osie”. Wystartowało  dwanaścioro uczniów klas IV-VI oraz trzynaścioro gimnazjalistów i siódmoklasistów. Jury przyznało następujące miejsca: w kategorii klas IV-VI: I miejsce-Antonina B. (Vb), II miejsce- Oliwia K. (Va), III miejsce: Agnieszka K. (IVa); w kategorii kl. VII i gimnazjum: I miejsce-Jan B. (IIC), II miejsce: Martyna M. (VIIa), III miejsce: Marcin Z.  (VIIb). Laureaci pierwszego miejsca odbiorą swoje nagrody z rąk Wójta Gminy Osie podczas XXIV Dni Osia 7 lipca. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zapału do zgłębiania zasad ortografii!
Beata Bucholc


,,Wędrówka po świecie lektur”

 • PDFDrukujEmail

 

  Dnia 22.05.2018 r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas VI "Z lekturami za pan brat"zorganizowany przez Joannę Rajnik i Małgorzatę Lisewską. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny. Sześcioklasiści zmierzyli się z 6 różnorodnymi zadaniami dotyczącymi treści lektur obowiazkowych w klasach 4-6. Rywalizacja między klasami odbywała się w miłej i przyjaznej atmosferze.
Wyniki konkursu:
I miejsce: klasa VI a- 49 p. - w składzie: Martyna Święcicka, Szymon Sondowski, Krystian Kątny;
II miejsce: klasa VI b - 32 p. - w składzie: Julia Arczyńska, Monika Pawlik,  Zuzanna Jankowska.
Podsumowanie konkursu i wręcznie nagród nastąpi na apelu szkolnym. Uczestnikom gratulujemy.

JR

"Auggie nie może zmienić tego, jak wygląda,ale my możemy zmienić to, co widzimy"

 • PDFDrukujEmail
Wielu wzruszeń dostarczył czwarto- i piątoklasistom film pt. "Cudowny chłopak" w reżyserii Stephena Chbosky'ego., który mieli okazję obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu 23 marca br. Propozycja Kina Objazdowego FERMENT okazała się strzałem w dziesiątkę, dzieci z uwagą i skupieniem śledziły szkolne perypetie Auggie'ego. Pozytywne przesłanie filmu najlepiej chyba oddają wypowiedzi  bohaterów: "Jeśli możesz dać dowód albo swojej racji, albo swojej dobroci, daj dowód swojej dobroci", "Wielkość przejawia się nie w sile, lecz we właściwym jej wykorzystaniu" czy "Największym człowiekiem jest ten, kto swoją siłą potrafi porwać najwięcej serc". Oby te życiowe mądrości trafiły do wszystkich serc.
Beata Bucholc

Kangur matematyczny 2018

 • PDFDrukujEmail

Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Szkoły Podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się 15 marca 2018 r. Wzięło  w nim udział 57 uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Uczestnicy rozwiązywali zadania testowe o różnym stopniu trudności. Na rozwiązanie mieli 75 minut. Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności    (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie tej kategorii otrzymywał w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty. Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierały po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymywał w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Do każdego zadania dołączonych było 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymywał zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie, co eliminowało u uczniów „strzelanie” i zmuszało do myślenia. Każdy z uczniów otrzymał drobny upominek. Na wyniki Konkursu trzeba będzie poczekać około dwóch miesięcy. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najwyższych wyników.

Koordynator konkursu Joanna Kowalonek

KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS IV – VI SP „MISTRZ RACHUNKU”

 • PDFDrukujEmail

Dnia  6.03.2018r. odbył się,  po raz pierwszy w naszej szkole,  konkurs matematyczny dla klas IV-VI SP „Mistrz Rachunku”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas IV, V i VI SP, łącznie 31 osób. Zadaniem uczestników było rozwiązanie  z zestawu stu sześciu krótkich zadań rachunkowych, jak największej ich ilości, w czasie 30 minut. Zadania dostosowane były do każdej grupy wiekowej. W sumie można było uzyskać 106 punktów.

Więcej

Dotacja na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej

 • PDFDrukujEmail
            9 listopada 2017 roku została uchwalona ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2017 (Dz.U. z 2017 r poz. 2161), zmieniająca ustawę z dnia 15 września 2017 r. o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1774). Ww. ustawa weszła w życie w dniu 24 listopada 2017r.
           Zgodnie z uchwalonymi zmianami Wojewoda Kujawsko – Pomorski przekazał Gminie Osie środki w ramach dotacji celowej na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej.

Więcej

„Aktywna tablica” 2017-2019

 • PDFDrukujEmail


 

W roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła otrzymała dotacjęw ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów  i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”

            Baza dydaktyczna Szkoły Podstawowej w Osiu wzbogaciła się o dwie kolejne tablice interaktywne, projektory oraz głośniki o wartości 17.500 zł. Nowy sprzęt multimedialny szkoła otrzymała w wyniku przystąpienia do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych
na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.

Więcej

Dofinansowanie z MEN w wysokości 70.000

 • PDFDrukujEmail

Dofinansowanie z MEN w wysokości 70.000 w zakresie wyposażenia w sprzęt szkolny
i pomoce dydaktyczne dla Szkoły Podstawowej w Osiu.
 

 

         W związku ze złożeniem przez Gminę Osie wniosku o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z 0,4% rezerwy w roku 2017 z tytułu dofinansowania w zakresie wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne w nowo wybudowanych obiektach oświatowych szkół (placówek) publicznych prowadzonych (dotowanych) przez jednostki samorządu terytorialnego nasza szkoła otrzymała w 2017r. dotację w wysokości 70.000zł.

Więcej

Stypendia 2018 rozdane

 • PDFDrukujEmail

Ostatni przed feriami dzień w szkole upłynął w atmosferze podsumowań pierwszego okresu nauki. Najlepsi uczniowie i sportowcy odebrali z rąk Dyrektora Szkoły Podstawowej oraz Wójta Gminy Osie stypendia. Za osiągnięcia naukowo-sportowe nagrodzono: Magdalenę Bocian (VIIa),Martę Kuberę (VIIa)Natalię Wąsikowska (IIB), Annę Deinowską (IIC), Anielę Bettkę (IIC), Joannę Kater (IIIA), Zuzannę Jakimowicz (IIIB),Wiktorię Chmarę (IIIC), Aleksandrę Sondowską (IIIC) oraz Roksanę Wiśniewską (IIIC).W kategorii  „nauka”  stypendia odebrali: Aleksandra Iglińska (VIIb), Marcin Zieliński (VIIb), Jan Bocian (IIC), Inga Meller (IIIA), Oliwia Kołodziejczak (IIIA), a w kategorii „sport”: Klaudiusz Kwaśniewski (IIB), Julia Spychalska (IIIA),Zuzanna Zawadzińska (IIIA),Kamil Kuziemski (IIIB) oraz Dawid Pawlik (IIIC). Jak łatwo zauważyć, po raz pierwszy w rankingu najlepszych pojawili się uczniowie klas siódmych. Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

Beata Bucholc

I znowu „Gwiezdne wojny”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 11 stycznia 2018 roku odbył się wyjazd do kina Helios w Grudziądzu na projekcję filmu pt „Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi”. W wycieczce uczestniczyły klasy IVa, IVb i IIc gimnazjum. Poza oczywistym celem, jakim było obejrzenie filmu, ważnym punktem programu okazał się kinowy bar, w którym uczniowie mogli zaopatrzyć się w kubełki popcornu i ukochany przez najmłodszych napój gazowany, której marka znana jest wszystkim na całym świecie. Zadowoleni oraz pełni wrażeń uczniowie wraz z opiekunami wrócili do domu z nadzieją na kolejną, dziewiątą już część „Gwiezdnych wojen”.

Grażyna Kruszewska

 


 • PDFDrukujEmail

Dnia 1 grudnia 2017r. odbya si wycieczka klasy IVb i IVc na toruskie lodowisko ?TOR ? TOR? z okazji Inauguracji Wigilijnego Dziea Pomocy Dzieciom, ktre jak co roku odbyo si pod patronatem Caritas. Haso tegorocznego wydarzenia brzmiao: ?Miosierdzie jest jedno?. Nasza szkoa pod kierownictwem p. Henryka Poroyskiego przygotowaa dary serca ? witeczne prezenty, tj. zabawki i sodycze dla dzieci z hospicjum. Poza rodkami materialnymi ofiarowalimy rwnie pomoc finansow w kwocie 1500 zotych na edukacj dzieci z Afryki w ramach dziesitej ju odsony akcji ?Warto by bohaterem?, ktrej twarz jest siostra Zygmunta, misjonarka pracujca z dziemi w Burundi, w Afryce wschodniej. W ramach tej wanie akcji zostalimy wyrnieni CERTYFIKATEM za szczeglne zaangaowanie dla Szkoy Budujcej Wraliwo Spoeczn 2017/2018. Poza nasz szko certyfikat otrzymaa jeszcze szkoa z Torunia, Grudzidza i Toplki - spord 250 szk z wojewdztwa kujawsko ? pomorskiego. Uczniowie klasy IVb i IVc w blaskach fleszy dumnie odebrali certyfikat i godnie reprezentowali ca spoeczno SP w Osiu. Poza tym uczniowie klas IV mieli okazj zobaczy hokeistw i motocyklistw, prezentujcych swoje umiejtnoci na lodowisku oraz pokaz jazdy figurowej na lodzie grupy tanecznej i modych solistw z Polski i Biaorusi. Organizatorzy spotkania zadbali te o mionikw motoryzacji, przygotowujc prezentacj wozw wojskowych i policyjnych. Toruski ?TOR ? TOR? odwiedzi rwnie wity Mikoaj, ktry obdarowa dzieci cukierkami.

Grayna Kruszewska


 • PDFDrukujEmail

Jak co roku z niecierpliwoci czekamy na 6 grudnia, kiedy to odwiedza nas wity Mikoaj. W tym roku rwnie nie zawiedlimy  si. Kady otrzyma sodki upominek. Mikoajkowa ekipa czstowaa wszystkich uczniw cukierkami.
MWB

 • PDFDrukujEmail

W sobot 2 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoy pod opiek pani Joanny Kowalonek i pana Henryka Poroyskiego ze SK Caritas udali si z ?mikoajem? do przyjaci z Domu Dziecka w Bkowie. W paczkach, przygotowanych m.in. przez uczniw i ich rodzicw oraz nauczycieli, znalazy si rodki czystoci, sprzt AGD, zabawki, artykuy szkolne oraz sodycze. Dzieci bardzo si ucieszyy z obecnoci rwienikw oraz prezentw. Mikoajkowe upominki wprowadziy wszystkich w witeczny nastrj. Serdecznie dzikujemy wszystkim, ktrzy przekazali dary serca i sprawili, e na twarzach dzieci z domu dziecka pojawi si umiech.

Joanna Kowalonek


 • PDFDrukujEmail

W naszej szkole 21 listopada z okazji Dnia yczliwoci zorganizowano specjaln poczt , dziki ktrej kady mg napisa mie sowa do swoich rwienikw. Dziki ciepym sowom ten listopadowy dzie okaza si lepszy. To kolejne przedsiwzicie naszego Samorzdu Uczniowskiego w biecym roku szkolnym. Pamitajmy, bdmy uprzejmi dla innych nie tylko w Dniu yczliwoci !
Elbieta Kurek

Więcej artykułów…

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś189
Wczoraj392
Wizyt w tygodniu2118
W tym miesiącu5627
Razem440151

Jest 25 użytkowników online

Homestart