Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 4-8

Kangur matematyczny 2019 - Najlepsi Matematycy są już znani!

 • PDFDrukujEmail

21 marca 2019 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej i Oddziałów Gimnazjalnych w Osiu wzięli udział  w  konkursie „Kangur Matematyczny”. Poznajmy najlepszych matematyków!

Więcej

,,Świat słowem malowany"

 • PDFDrukujEmail

22.05.2019r. odbyła się w Świeciu kolejna edycja konkursu recytatorskiego pt. ,,Słowotok". Wzięło w niej udział 56. uczestników. Naszą szkołę w kategorii klas IV- VI i VII- VIII reprezentowało pięć dziewczyn. Zwycięstwo odniosła Magdalena z kl. VIII A - zajęła I miejsce. Recytując utwór B. Ferrero ,,Tata pod łóżkiem", skłoniła słuchaczy do refleksji. Widać było po twarzach jury i uczestników konkursu, że zaprezentowany przez nią tekst, zrobił na nich ogromne wrażenie. Cieszymy się ze zwycięstwa Magdy. Życzymy dalszych sukcesów, a jej Rodzicom gratulujemy wspaniałej córki.
Małgorzata Lisewska

Zwycięzcy konkursu matematycznego organizowanego przez LO w Świeciu już znani!

 • PDFDrukujEmail

            Dnia  5 kwietnia 2019 r. uczniowie klas 8 SP i 3 GIM naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcącym im. Floriana Ceynowy w Świeciu.Mieli oni do rozwiązania 10 zadań otwartych dostosowanych do ich poziomu nauczania. Do konkursu przystąpiło około 120 osób z różnych szkół.
Dwojgu naszym uczniom udało się zająć miejsca w czołówce:

II miejsce zdobył Jan Bocian z klasy III C
III miejsce zdobył Marcin Zieliński z klasy VIII B

Każdy z laureatów otrzymał piękną nagrodę książkową.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Kowalonek

 

 

Wycieczka do Elektrowni Wodnej w Żurze

 • PDFDrukujEmail

9 maja 2019 r. uczniowie z klas siódmych wraz z opiekunami p. Kamilą Śpica -Głowacką i p. Joanną Rajnik zwiedzili Elektrownię Wodną w Żurze. Przewodnik p. Janusz Kuzimski opowiadał o historii, budowie oraz zasadach działania elektrowni. Wycieczka to jedna  z form realizowanej  innowacji pedagogicznej „Na Stulecie Odzyskania Niepodległości-ocalić od zapomnienia”.

JR


Konkurs recytatorski ,,SłowoTok"

 • PDFDrukujEmail

25 kwietnia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się I etap konkursu recytatorskiego pod nową nazwą: ,,SłowoTok". W kategorii IV-VI, I miejsce zdobyła Bianka Babińska, II Małgorzata Kawecka, III Marta Bogun.W kategorii klas VII-VIII, I miejsce zajęła Magdalena Bocian, II Julia Arczyńska, III Monika Pawlik. W kategorii gimnazjum I miejsce zdobyła Agata Lipkowska, II Aleksandra Kośmider, III Wiktoria Dąbrowska. Wszystkie laureatki pojadą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie tego konkursu. Gratulujemy!
MWB

XXIX odsłona konkursu Bory Tucholskie w oczach dziecka

 • PDFDrukujEmail

XXIX edycja konkursu plastycznego ,,Bory Tucholskie w oczach dziecka" już za nami. 26 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom. Pośród nich znaleźli się: Antonina Sprada, Oskar Konieczka, Oliwier Kwiatkowski, Wojciech Chmarzyński, Zofia Chudecka, Marta Szwarc, Fabian Stosik, Karolina Durajewska, Aniela Bettka, Filip Sokołowski. W Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu można podziwiać wystawę prac wszystkich uczestników konkursu. Serdecznie gratulujemy.
MWB

Zapobiegamy pożarom - sukces Klaudiusza

 • PDFDrukujEmail

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że praca Kaudiusza Kwaśnieskiego w ogólnopolskim  konkursie plstycznym ,,Zapobiegamy pożarom" pomyślnie przeszła eliminacje powiatowe, również wojewódzkie i zdobyła wyróżnienie na najwyższym ogólnopolskim etapie tego konkursu. Gratulujemy ogromnego sukcesu naszemu uczniowi klasy III gimnazjum.
MWB

Zapobiegamy pożarom-etap międzyszkolny

 • PDFDrukujEmail

Za nami I międzyszkolny etap konkursu plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom". Jury w składzie: Mirosław Nagórski, Bożena Głąb-Hebda, Joanna Rajnik, dokonało oceny prac i wyłoniło reprezentantów w dalszym, powiatowym etapie w/w konkursu. Oto nagrodzeni uczniowie: KATEGORIA szkoła podstawowa klasy IV-VI, I miejsce: Paulina Orlikowska, II miejsce: Oliwia Nagórska i Kornelia Deinowska, wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Mateusz Herman i Adam Solecki. KATEGORIA klasy VII-VIII i oddziały gimnazjalne: I miejsce: Klaudiusz Kwaśniewski, II miejsce:  Anna Deinowska,  III miejsce: Karolina Durajewska, wyróżnienie w tej kategorii zdobyli: Karol Michałowski i Martyna Święcicka.
MWB

Kiermasz wielkanocny

 • PDFDrukujEmail

Dnia 02 kwietnia  za sprawą świątecznego kiermaszu wielkanocnego, na szkolnym korytarzu zapanowała atmosfera Świąt Wielkanocnych. Uczniowie samorządu uczniowskiego sprzedawali ozdoby i dekoracje świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne.
MWB

FESTIWAL TALENTÓW

 • PDFDrukujEmail

,,Każdy jakiś talent ma,
masz go Ty, mam go ja".
25 marca 2019 r. odbyła się II edycja ,,Festiwalu talentów". Na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu zaprezentowali się piosenkarze, pianiści, tancerze, gimnastycy, literaci, w sumie 42 osoby. Odkrywanie talentów to fascynująca przygoda i wspaniała zabawa. Prawdą okazało się stwierdzenie, że w każdym człowieku drzemie jakiś ukryty talent - trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować... Nad całością imprezy czuwały Panie Katarzyna Bruniewska i Joanna Kowalonek.
MWB

Kangur matematyczny 2019

 • PDFDrukujEmail

                Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Oddziałów Gimnazjalnych w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się w naszej szkole 21 marca 2019 r. W konkursie wzięło udział 76 uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania testowe o różnym stopniu trudności. Na rozwiązanie testu mieli 75 minut. Każdy z uczniów otrzymał układankę przestrzenną w  postaci kuli - breloczka. Wyróżnionych poznamy za około 2 miesiące.

 Czekamy na wyniki i liczymy na kolejne sukcesy! Trzymamy kciuki !


Koordynator konkursu Joanna Kowalonek

Giełda szkół

 • PDFDrukujEmail

W dniu 14.03.2019 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmych szkoły podstawowej wzięli udział w giełdzie szkół w Świeciu. Wydarzenie każdego roku przyciąga setki młodych mieszkańców regionu, szukających pomysłu na swoją edukacyjną karierę. Wybór szkoły, w której murach młody człowiek będzie poznawał tajniki wybranego przez siebie zawodu nie należy do najłatwiejszych. Tuż przed ostatecznym wyborem dobrze poznać ofertę edukacyjną różnych szkół, porozmawiać z jej absolwentami i kadrą. Takie spotkania często pozwalają rozwiać wiele wątpliwości. Giełda Szkół i Uczelni to edukacyjny rarytas, który pomaga młodzieży w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. W trakcie spotkań na stoiskach, prezentacji, konferencji oraz warsztatów  można było poznać bogatą ofertę szkół z regionu i nie tylko.
MWB

Pierwsza pomoc i AED

 • PDFDrukujEmail

W dniach 27-28 luty 2019 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie pracowników  z pierwszej pomocy z zakresu resuscytacji dzieci i dorosłych, wykorzystania defibrylatora AED oraz postępowania z poszkodowanym urazowym. Szkolenie prowadził Pan Maciej Romaniuk - wykwalifikowany ratownik medyczny.
MWB

„MISTRZ RACHUNKU” w klasach IV – VI JEST JUŻ ZNANY!

 • PDFDrukujEmail

„MISTRZ RACHUNKU” w klasach IV – VI JEST JUŻ ZNANY!

 

II edycja Konkursu Matematycznego „Mistrz Rachunku” odbyła się w dnia

31.01.2019r.  dla klas IV SP, 1.02.2019r.     dla klas V i VI SP.

W konkursie wzięło udział łącznie 40 uczniów. Zadaniem uczestników było rozwiązania  z zestawu stu sześciu krótkich zadań rachunkowych jak największej ich ilości w czasie 30 minut. Zadania dostosowane były do każdej grupy wiekowej. Łącznie można było uzyskać 106 punktów.


 

Więcej

Stypendia rozdane!

 • PDFDrukujEmail

Dnia 12 lutego odbył się w naszej szkole uroczysty apel, podczas którego najlepsi uczniowie odebrali, z rąk Wójta Gminy Osie, stypendia za wyniki w nauce oraz sukcesy sportowe. W tym półroczu nagrody pieniężne przyznano 18 uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach nauki.
MWB

Portret Pana Kleksa

 • PDFDrukujEmail

Dnia 29.01.2019 r. komisja w składzie: Monika Wojnerowicz-Bocian, Dominka Lamczyk i Joanna Rajnik dokonała oceny prac konkursu plastycznego dla kl. 4 "Portret Pana Kleksa" zgodnie   z     kryteriami: zgodność z tematem, walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność w ujęciu tematu oraz estetyka pracy.

 Wyniki konkursu:

NAGRODY

1.Kornelia Arczyńska kl.IVc

2.Zuzanna Kruszczyńska kl.IVc

3.Paweł Sękowski kl.IVc

 

WYRÓŻNIENIA

1.Wojciech Chmarzyński kl.IVb

2.Wiktoria Pozorska kl.IVb

3.Łucja Bielińska kl.IVa

4.Julita Werner kl.IVb

 

NAGRODY ZA UDZIAŁ

1.Kacper Wiśniewski kl.IVc

2.Łukasz Skwiercz kl.IVb

 Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.

  JR


NAJLEPSI MATEMATYCY SĄ JUŻ ZNANI!

 • PDFDrukujEmail

Dnia 7 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się 30. edycja Olimpiady Wiedzy Archimedes,  Matematyka – Plus. Do konkursu przystąpiło 79. uczniów klas IV – VIII SP oraz III GIM.  Aż 19. z nich zostało laureatami tego konkursu, a dwoje napisało test na maksymalną ilość punktów.

Więcej

Wigilie klasowe

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku w okresie przedświątecznym odbywają się klasowe spotkania wigilijne. W tym roku również uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli do wigilijnego stołu. Dzieląc się opłatkiem wszyscy składali sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Nie zabrakło śpiewu kolęd i  łakoci przygotowanych w dużej mierze przez rodziców. Składamy w tym miejscu serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy pomagali w przygotowaniu spotkań wigilijnych.
MWB

Najpiękniejsza kartka świąteczna 2018

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego pn. ,,Najpiękniejsza karta świąteczna 2018” udział wzięło 159 prac uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Kartki stworzyły świąteczną wystawę, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Uczniowie jak co roku nie zawiedli i wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Zakup nagród dla zwycięzców był możliwy dzięki życzliwości sponsorów: Firma Krzysztof Otlewski, EKOTANK, Colibri. Dziękujemy za ich wielkie serce.
MWB

Planetarium Syriusz

 • PDFDrukujEmail

W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansach dmuchanego planetarium ,,Syriusz".   Projekcje dostosowane były do wieku widza i nosiły tytuły: ,,Mała gwiazdka", ,,Zaćmienie Ziemi", ,,Nasz Wszechświat". Przedstawiały one i wyjaśniały zjawiska zachodzące na nocnym, rozgwieżdżonym niebie. Nastrój panujący podczas seansu był niezwykły, niepowtarzalny, a nawet mistyczny.
MWB

Finał akcji ,,100 prezentów na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 14.12.2018r. miał miejsce finał akcji ,,100 prezentów na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości”, której celem było nie tylko uczczenie tego ważnego dla wszystkich Polaków święta, ale również uwrażliwienie na krzywdę dzieci doświadczonych przez los, rozbudzenie empatii wśród uczniów Szkoły Podstawowej, kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz międzyklasowe integrowanie uczniów. Tego dnia reprezentanci  klas, które wzięły udział w akcji wraz z p. Grażyną Kruszewską, p. Joanną Rajnik i p. Dominiką Lamczyk udali się do Placówki Opiekuńczej w Bąkowie, aby przekazać podopiecznym prezenty. Upominki zostały zakupione dzięki zaangażowaniu klas: Va, Vb, Vc, VIa, VIIc, IIIA, IIIB, IIIC gimnazjum wraz z wychowawcami oraz Samorządu Szkolnego pod opieką p. Elżbiety Kurek. Uczniowie postanowili zrezygnować z kupowania sobie świątecznych prezentów i przeznaczyli pieniądze na upominki dla dzieci z Placówki. Podczas naszego pobytu w Bąkowie miło spędziliśmy czas na wspólnym śpiewaniu kolęd i rozmowach z wychowankami i pracownikami. Najwięcej radości sprawiły przywiezione przez nas prezenty, które rozdali pomocnicy Mikołaja: Julia Ciachorowska, Jan Skrzoska, Szymon Solecki, Anna Konieczka, Kacper Żurawski, Klaudia Warczak, Oliwia Kwiatkowska, Klaudia Kondel, Klaudia Konieczka, Aleksandra Kośmider, Wiktoria Dąbrowska, Natalia Wąsikowska, Aleksandra Zwiewka i Sandra Łepek. Wracając do Osia, stwierdziliśmy, że warto pomagać, aby zobaczyć uśmiech na twarzach podopiecznych.

Współorganizator akcji: Dominika Lamczyk

 

 


Planeta Singli

 • PDFDrukujEmail

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Powoli rozpoczyna się zatem gorączka, która ma za zadanie wprawić nas w świąteczny nastrój. Ku temu najlepiej sprawdzają się komedie. W związku z tym w dniu 12 grudnia klasy ósme naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe do kina ,,Helios" w Grudziądzu. Uczniowie obejrzeli film pt. "Planeta Singli" - to jedna z najlepszych w ostatnich latach polskich komedii romantycznych. Film bardzo się podobał i rzeczywiście  wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Opiekunami wyjazdu były Panie: Małgorzata Lisewska, Grażyna Bagniewska, Monika Wojnerowicz-Bocian.
MWB

Konkurs czytelniczy "Chłopcy z Placu Broni" rozstrzygnięty

 • PDFDrukujEmail
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Dnia 11.12.2018r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas V. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny. Celem konkursu było rozwijanie motywacji i chęci czytania lektur, kształtowanie umiejętności pracy w grupie i mobilizowanie do osiągania lepszych wyników.

Piątoklasiści zmierzyli się z 2 zadaniami. Pierwsze zadanie polegało na uzupełnieniu karty pracy, drugie na wylosowaniu 6 pytań i udzieleniu na nie odpowiedzi. Drużyny wykazały się ogromną wiedzą i prezentowały wyrównany poziom.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Joanna Rajnik i Dominika Lamczyk.

 

Wyniki konkursu:

1 miejsce kl. Vc- 24,5 p.- Natalia Ziółkowska, Oliwia Ciszewska, Jakub Kośmider

2 miejsce kl. Vb- 20,5 p.- Zuzanna Nastróżna, Julia Weisbrołt, Szymon Solecki

3 miejsce kl. Va- 19,5 p.- Julia Ciachorowska, Klaudia Zalewska, Mateusz Kozak
JR, DL


FESTIWAL TALENTÓW - II EDYCJA

 • PDFDrukujEmail

W tym roku szkolnym ponownie startujemy z Festiwalem Talentów. Zachęcamy szczególnie tych uczniów, którzy z różnych przyczyn nie pokazali swoich talentów w ubiegłym roku. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do regulaminu. Zgłoszenia prosimy przekazać nauczycielom odpowiedzialnym za przeprowadzenie festiwalu do dnia 8 lutego 2019 roku.
klasy I-III do pani Ludmiły Cyrczak
klasy IV-VII do pani Katarzyny Bruniewskiej-Gierczak
klasa VIII Szkoły Podstawowej , oraz klasy gimnazjalne do pani Joanny Kowalonek
O karty zgłoszenia oraz zgody rodziców proszę pytać nauczycieli
Katarzyna Bruniewska

Słodkie Mikołajki

 • PDFDrukujEmail
W tym roku Mikołaj ponownie odwiedził naszą szkołę. Słodkie upominki otrzymali uczniowie wszystkich klas, a Mikołajowi pomagały: Marta Kubera, Martyna Mączkowska i Magdalena Bocian.
MWB

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

 • PDFDrukujEmail

  W czwartek, 22 listopada uczniowie klasy IV b wraz z wychowawczynią p. J. Kowalonek oraz panią J. Rajnik odwiedzili Bibliotekę Publiczną w GOK – u  w Osiu. Dzieci próbowały określić rolę książki w ich życiu, a także odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego warto czytać ”.  Pracując w grupach,  przeglądały różne pozycje książkowe i próbowały określić ich cechy oraz przynależność do danego gatunku literackiego. Na zakończenie wizyty wysłuchały  fragmentu utworu pt.  „Nie martw się Cukierku”, Waldemara Cichonia.

                                                                                                                                                                                                                                                 Joanna Kowalonek

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś332
Wczoraj429
Wizyt w tygodniu1592
W tym miesiącu8198
Razem511794

Jest 51 użytkowników online

Homestart