Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 4-8

NAJLEPSI MATEMATYCY SĄ JUŻ ZNANI!

 • PDFDrukujEmail

Dnia 7 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się 30. edycja Olimpiady Wiedzy Archimedes,  Matematyka – Plus. Do konkursu przystąpiło 79. uczniów klas IV – VIII SP oraz III GIM.  Aż 19. z nich zostało laureatami tego konkursu, a dwoje napisało test na maksymalną ilość punktów.

Więcej

Wigilie klasowe

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku w okresie przedświątecznym odbywają się klasowe spotkania wigilijne. W tym roku również uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli do wigilijnego stołu. Dzieląc się opłatkiem wszyscy składali sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Nie zabrakło śpiewu kolęd i  łakoci przygotowanych w dużej mierze przez rodziców. Składamy w tym miejscu serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy pomagali w przygotowaniu spotkań wigilijnych.
MWB

Najpiękniejsza kartka świąteczna 2018

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego pn. ,,Najpiękniejsza karta świąteczna 2018” udział wzięło 159 prac uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Kartki stworzyły świąteczną wystawę, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Uczniowie jak co roku nie zawiedli i wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Zakup nagród dla zwycięzców był możliwy dzięki życzliwości sponsorów: Firma Krzysztof Otlewski, EKOTANK, Colibri. Dziękujemy za ich wielkie serce.
MWB

Planetarium Syriusz

 • PDFDrukujEmail

W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansach dmuchanego planetarium ,,Syriusz".   Projekcje dostosowane były do wieku widza i nosiły tytuły: ,,Mała gwiazdka", ,,Zaćmienie Ziemi", ,,Nasz Wszechświat". Przedstawiały one i wyjaśniały zjawiska zachodzące na nocnym, rozgwieżdżonym niebie. Nastrój panujący podczas seansu był niezwykły, niepowtarzalny, a nawet mistyczny.
MWB

Finał akcji ,,100 prezentów na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 14.12.2018r. miał miejsce finał akcji ,,100 prezentów na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości”, której celem było nie tylko uczczenie tego ważnego dla wszystkich Polaków święta, ale również uwrażliwienie na krzywdę dzieci doświadczonych przez los, rozbudzenie empatii wśród uczniów Szkoły Podstawowej, kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz międzyklasowe integrowanie uczniów. Tego dnia reprezentanci  klas, które wzięły udział w akcji wraz z p. Grażyną Kruszewską, p. Joanną Rajnik i p. Dominiką Lamczyk udali się do Placówki Opiekuńczej w Bąkowie, aby przekazać podopiecznym prezenty. Upominki zostały zakupione dzięki zaangażowaniu klas: Va, Vb, Vc, VIa, VIIc, IIIA, IIIB, IIIC gimnazjum wraz z wychowawcami oraz Samorządu Szkolnego pod opieką p. Elżbiety Kurek. Uczniowie postanowili zrezygnować z kupowania sobie świątecznych prezentów i przeznaczyli pieniądze na upominki dla dzieci z Placówki. Podczas naszego pobytu w Bąkowie miło spędziliśmy czas na wspólnym śpiewaniu kolęd i rozmowach z wychowankami i pracownikami. Najwięcej radości sprawiły przywiezione przez nas prezenty, które rozdali pomocnicy Mikołaja: Julia Ciachorowska, Jan Skrzoska, Szymon Solecki, Anna Konieczka, Kacper Żurawski, Klaudia Warczak, Oliwia Kwiatkowska, Klaudia Kondel, Klaudia Konieczka, Aleksandra Kośmider, Wiktoria Dąbrowska, Natalia Wąsikowska, Aleksandra Zwiewka i Sandra Łepek. Wracając do Osia, stwierdziliśmy, że warto pomagać, aby zobaczyć uśmiech na twarzach podopiecznych.

Współorganizator akcji: Dominika Lamczyk

 

 


Planeta Singli

 • PDFDrukujEmail

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Powoli rozpoczyna się zatem gorączka, która ma za zadanie wprawić nas w świąteczny nastrój. Ku temu najlepiej sprawdzają się komedie. W związku z tym w dniu 12 grudnia klasy ósme naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe do kina ,,Helios" w Grudziądzu. Uczniowie obejrzeli film pt. "Planeta Singli" - to jedna z najlepszych w ostatnich latach polskich komedii romantycznych. Film bardzo się podobał i rzeczywiście  wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Opiekunami wyjazdu były Panie: Małgorzata Lisewska, Grażyna Bagniewska, Monika Wojnerowicz-Bocian.
MWB

Konkurs czytelniczy "Chłopcy z Placu Broni" rozstrzygnięty

 • PDFDrukujEmail
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Dnia 11.12.2018r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas V. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny. Celem konkursu było rozwijanie motywacji i chęci czytania lektur, kształtowanie umiejętności pracy w grupie i mobilizowanie do osiągania lepszych wyników.

Piątoklasiści zmierzyli się z 2 zadaniami. Pierwsze zadanie polegało na uzupełnieniu karty pracy, drugie na wylosowaniu 6 pytań i udzieleniu na nie odpowiedzi. Drużyny wykazały się ogromną wiedzą i prezentowały wyrównany poziom.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Joanna Rajnik i Dominika Lamczyk.

 

Wyniki konkursu:

1 miejsce kl. Vc- 24,5 p.- Natalia Ziółkowska, Oliwia Ciszewska, Jakub Kośmider

2 miejsce kl. Vb- 20,5 p.- Zuzanna Nastróżna, Julia Weisbrołt, Szymon Solecki

3 miejsce kl. Va- 19,5 p.- Julia Ciachorowska, Klaudia Zalewska, Mateusz Kozak
JR, DL


FESTIWAL TALENTÓW - II EDYCJA

 • PDFDrukujEmail

W tym roku szkolnym ponownie startujemy z Festiwalem Talentów. Zachęcamy szczególnie tych uczniów, którzy z różnych przyczyn nie pokazali swoich talentów w ubiegłym roku. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do regulaminu. Zgłoszenia prosimy przekazać nauczycielom odpowiedzialnym za przeprowadzenie festiwalu do dnia 8 lutego 2019 roku.
klasy I-III do pani Ludmiły Cyrczak
klasy IV-VII do pani Katarzyny Bruniewskiej-Gierczak
klasa VIII Szkoły Podstawowej , oraz klasy gimnazjalne do pani Joanny Kowalonek
O karty zgłoszenia oraz zgody rodziców proszę pytać nauczycieli
Katarzyna Bruniewska

Słodkie Mikołajki

 • PDFDrukujEmail
W tym roku Mikołaj ponownie odwiedził naszą szkołę. Słodkie upominki otrzymali uczniowie wszystkich klas, a Mikołajowi pomagały: Marta Kubera, Martyna Mączkowska i Magdalena Bocian.
MWB

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

 • PDFDrukujEmail

  W czwartek, 22 listopada uczniowie klasy IV b wraz z wychowawczynią p. J. Kowalonek oraz panią J. Rajnik odwiedzili Bibliotekę Publiczną w GOK – u  w Osiu. Dzieci próbowały określić rolę książki w ich życiu, a także odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego warto czytać ”.  Pracując w grupach,  przeglądały różne pozycje książkowe i próbowały określić ich cechy oraz przynależność do danego gatunku literackiego. Na zakończenie wizyty wysłuchały  fragmentu utworu pt.  „Nie martw się Cukierku”, Waldemara Cichonia.

                                                                                                                                                                                                                                                 Joanna Kowalonek

Więcej

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 • PDFDrukujEmail

,,Ziemio Polska, Ziemio trudna bądź pozdrowiona!
My też Cię pozdrawiamy i cieszymy się , że Cię mamy".
Tymi słowami rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Teatr cieni wzruszająco pokazał trudną historię naszego kraju. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Program artystyczny został zaprezentowany również podczas oficjalnych obchodów dnia 11 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Przedstawienie przygotowali nauczyciele: Monika Wojnerowicz-Bocian i Jacek Bocian
MWB

,,DROGI POLSKI DO NIEPODLEGŁOŚCI” - konkurs na plakat

 • PDFDrukujEmail

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości , odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na plakat ,,DROGI POLSKI DO NIEPODLEGŁOŚCI”. Konkurs adresowany był do uczniów klas VII, VIII i klasy III gimnazjum. Prace plastyczne ze względu na duży format wykonywane były w zespołach. Do rywalizacji przystąpiło 27 grup. Jury postanowiło przyznać równorzędne nagrody następującym zespołom uczniów. * JAKUB ŁYTKOWSKI KACPER MAKOWSKI DANIEL SKWIERCZ KLAUDIUSZ KWAŚNIEWSKI * KAROLINA SZAMOCKA ALEKSANDRA MISZKE * ANIELA BETTKA ANNA DEINOWSKA OLIWIA POCAŁUJKO EMILIA KUZIMSKA * WERONIKA KIEDROWSKA ROKSANA KWIATKOWSKA MARTYNA ŚWIĘCICKA MARTA SZWAR * JAN KLONDER ALEKSANDRA SPYCHALSKA SYLWIA WARCZAK AGATA LIPKOWSKA * IZABELA KROGULEC KLAUDIA KORTAS * WIKTORIA SUCHOMSKA SONIA WOJCIECHOWSKA EMILIA WIŚNIEWSKA WIKTORIA HERMANN SANDRA GRZYWACZ Prace plastyczne stworzyły wystawę pokonkursową i eksponowane są w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu.
Organizator konkursu: Monika Wojnerowicz-Bocian
MWB

ZABAWA INTEGRACYJNA KLAS CZWARTYCH

 • PDFDrukujEmail

W środę 31 października 2018 roku uczniowie klas czwartych wzięli udział w zabawie integracyjnej, minigrze na terenie szkoły, którą przygotował dla nich Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Elżbiety Kurek. Aby dotrzeć do wyznaczonego miejsca,  dzieci musiały złamać szyfr i odczytać wiadomość. Na czwartoklasistów czekał szereg zadań do wykonania, m.in. zmierzenie "Orlika", policzenie schodów do biblioteki, rozszyfrowanie mapki, rozpoznanie sal lekcyjnych i podanie ich numerów. Uczniowie musieli także dotrzeć do niektórych miejsc lub nauczycieli i zdobyć od nich różne informacje.  Wszystkie klasy dzielnie walczyły, jednak najlepszą okazała się klasa 4c. Na zakończenie zmagań uczniowie wzięli udział w dyskotece, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Ponieważ w tym czasie w naszej szkole obchodzono Piżama Day, znaleźli się odważni czwartoklasiści, którzy na lekcje przyszli  w piżamach. Serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie Kurek i  Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie wspaniałej zabawy dla naszych czwartoklasistów.

Joanna Kowalonek


REKORD DLA ŻYCIA

 • PDFDrukujEmail

Ponad 120 osób wzięło dzisiaj udział w szczytnej akcji mającej na celu zdobywanie umiejętności koniecznych do ratowania zdrowia i życia. Boisko Orlik było miejscem gdzie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Należy nadmienić, że to dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. Koordynatorem akcji w naszej szkole byli: Adrian Dombrowski, Michał Dombrowski i Elżbieta Kurek,  przy współudziale ,,OSP Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego Osie". W tym miejscu wyrażamy ogromną wdzięczność dla Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Osiu.
MWB

ESTONIA I SERBIA PO ANGIELSKU

 • PDFDrukujEmail

Pod koniec września w naszej szkole w ramach współpracy z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym doszło w naszej szkole do cyklu spotkań z paniami z Serbii i Estonii, które przyjechały na staż do Polski, by zgłębiać tajniki populacji wilków w naszym regionie. Chcąc zaciekawić uczniów tym tematem, przygotowały prezentację multimedialną w języku angielskim i przedstawiły je klasom gimnazjalnym i klasie 8c. Pokaz rozpoczął się od prezentacji dotyczącej Serbii i Estonii. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji na temat tych państw, a także podziwiali zdjęcia atrakcji turystycznych oraz wspaniałych estońskich i serbskich pejzaży. Najważniejszą jednak korzyścią ze spotkania był fakt, iż uczniowie mogli zmierzyć się ze swoim strachem w pokonywaniu barier językowych i porozmawiać w języku angielskim. A było to możliwe dzięki wsparciu nauczycielek języka angielskiego, tj. Agnieszki Majki, Marty Siekierkowskiej i Grażyny Kruszewskiej, które ochoczo zachęcały uczniów do zadawania pytań gościom i służyły pomocą w rozwiązywaniu problemów językowych. Oby więcej takich spotkań…

Grażyna Kruszewska


KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

 • PDFDrukujEmail

Dnia 28 września 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu przeprowadzony został Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Celem konkursu było propagowanie nauki języków obcych z jednoczesnym doskonaleniem zdolności artystycznych i wokalnych. Aż 21 uczestników stanęło na scenie, aby zaprezentować swoje utwory, a publiczność miała okazję wysłuchać ich w następujących językach: angielskim, niemieckim, włoskim, a nawet greckim! Zmagania konkursowe odbywały się w 2 kategoriach: indywidualnej oraz zespołowej. Jury złożone ze specjalistów z dziedziny śpiewu i języków obcych, przyznało nagrody oraz jedno wyróżnienie. Lista laureatów konkursu przedstawia się następująco:
Nagrody w kategorii indywidualnej: - Sonia W. - I miejsce - Magdalena B. – II miejsce - Blanka B.- III miejsce
Nagrody w kategorii zespołowej: - Anna D. oraz Aleksandra K. – I miejsce - Natalia W., Agnieszka K., Aniela B. oraz Anna D. – II miejsce - Oliwia C. oraz Anna K. – III miejsce Wyróżnienie: Alicja B.
Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali oceną celującą, a dla zwycięzców szkoła ufundowała dyplomy oraz nagrody specjalne. Gratulacje i serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników! Organizatorzy konkursu: Grażyna Kruszewska, Agnieszka Majka, Anetta Piekarska, Monika Wojnerowicz- Bocian oraz Marta Siekierkowska.
MS

Wyjazd do kina

 • PDFDrukujEmail

26.09.2018 r. klasy ósme naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe do kina Helios w Grudziądzu. Uczniowie obejrzeli zabawną polską komedię pt. ,,Juliusz", w której tytułowy bohater poszukuje życiowego szczęścia. Jak to zwykle bywa, nie da się go znależć bez wsparcia przyjaciół. Opiekunowie wycieczki: Grażyna Bagniewska, Małgorzata Lisewska i Monika Wojnerowicz- Bocian.
MWB

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 • PDFDrukujEmail

Kolejny rok szkolny za nami! Ostatni dzień w szkole to radość i zadowolenie na twarzach uczniów, duma rodziców odbierających listy gratulacyjne oraz łzy wzruszenia absolwentów przedostatniego rocznika gimnazjum. Programy artystyczne przygotowane przez szóstoklasistów oraz gimnazjalistów pod opieką nauczycieli i wychowawców uświetniły piątkowe spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku, słonecznych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!
Beata Bucholc


Biskupin zdobyty

 • PDFDrukujEmail

Dnia 19 czerwca 2018 roku odbyła się wycieczka klas IV do Biskupina i okolic. Pierwszym punktem programu był Żnin, skąd uczniowie wsiedli do kolejki wąskotorowej i wyruszyli do Wenecji ( nie mylić z Wenecją we Włoszech ).W Wenecji zwiedzili ruiny zamku Diabła Weneckiego oraz muzeum kolejki wąskotorowej. W muzeum tym uczniowie mogli wcielić się w postać dróżnika, maszynisty czy konduktora pociągu. Z Wenecji udali się do Biskupina, by wraz przewodnikiem zwiedzić prehistoryczną osadę. Uwieńczeniem całej wycieczki był rejs statkiem  po Jeziorze Biskupińskim. Nie mogło też zabraknąć  pamiątkowych gadżetów. Zaopatrzeni w łuki, strzały i kusze rycerze Szkoły Podstawowej w Osiu, pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenie, wrócili  autokarem do domu.
Grażyna Kruszewska


Projekt „skarbonka”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 15 czerwca 2018 roku klasa IV b wraz z wychowawcą  i panią Agnieszką Majką wybrała się do Tlenia na pizzę i lody. Fundusze na ten cel klasa zorganizowała sobie sama, zbierając przez cały rok szkolny pieniążki do klasowej skarbonki .Uczniowie uzbierali sobie w ten sposób 200złotych.A może innym klasom spodoba się ten pomysł i w przyszłym roku szkolnym również zaczną odkładać na drobne klasowe przyjemności?
Grażyna Kruszewska


Zajęcia rozwijające z chemii

 • PDFDrukujEmail

W pierwszym okresie roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klasy VII b brali udział w zajęciach rozwijających z chemii, podczas których własnoręcznie wykonywali mydełka glicerynowe. Dzięki użyciu różnych barwników, zapachów i własnej pomysłowości udało im się stworzyć ciekawe produkty. Niewątpliwie zajęcia te okazały się ciekawym doświadczeniem i uzupełnieniem lekcji chemii.
Kamila Śpica-Głowacka


YOU ARE THE BEST AT ENGLISH

 • PDFDrukujEmail

Dnia 24 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Osiu odbyła się I edycja konkursu ‘You are the best at English’. Jego celem było wyłonienie osób najlepiej posługujących się językiem angielskim na poziomie klasy IV, V, VI i VII. W konkursie wzięło udział 36 uczniów. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu leksykalno – gramatycznego, za który można było otrzymać 50 punktów. Zwycięzcami a jednocześnie mistrzami w tej kategorii okazali się:

Julia W. – klasa IV

Rozalia C. – klasa V

Tymoteusz R. – klasa VI

Piotr R. – klasa VII

Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony oceną celującą, a dla zwycięzców  szkoła przygotowała nagrody specjalne, które zostaną wręczone na apelu kończącym rok szkolny2017/2018. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!

Grażyna Kruszewska ( organizator konkursu )

Ortograficzne potyczki

 • PDFDrukujEmail

Siódmego maja w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się kolejna edycja Konkursu Ortograficznego „O pióro Wójta Gminy Osie”. Wystartowało  dwanaścioro uczniów klas IV-VI oraz trzynaścioro gimnazjalistów i siódmoklasistów. Jury przyznało następujące miejsca: w kategorii klas IV-VI: I miejsce-Antonina B. (Vb), II miejsce- Oliwia K. (Va), III miejsce: Agnieszka K. (IVa); w kategorii kl. VII i gimnazjum: I miejsce-Jan B. (IIC), II miejsce: Martyna M. (VIIa), III miejsce: Marcin Z.  (VIIb). Laureaci pierwszego miejsca odbiorą swoje nagrody z rąk Wójta Gminy Osie podczas XXIV Dni Osia 7 lipca. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zapału do zgłębiania zasad ortografii!
Beata Bucholc


,,Wędrówka po świecie lektur”

 • PDFDrukujEmail

 

  Dnia 22.05.2018 r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas VI "Z lekturami za pan brat"zorganizowany przez Joannę Rajnik i Małgorzatę Lisewską. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny. Sześcioklasiści zmierzyli się z 6 różnorodnymi zadaniami dotyczącymi treści lektur obowiazkowych w klasach 4-6. Rywalizacja między klasami odbywała się w miłej i przyjaznej atmosferze.
Wyniki konkursu:
I miejsce: klasa VI a- 49 p. - w składzie: Martyna Święcicka, Szymon Sondowski, Krystian Kątny;
II miejsce: klasa VI b - 32 p. - w składzie: Julia Arczyńska, Monika Pawlik,  Zuzanna Jankowska.
Podsumowanie konkursu i wręcznie nagród nastąpi na apelu szkolnym. Uczestnikom gratulujemy.

JR

"Auggie nie może zmienić tego, jak wygląda,ale my możemy zmienić to, co widzimy"

 • PDFDrukujEmail
Wielu wzruszeń dostarczył czwarto- i piątoklasistom film pt. "Cudowny chłopak" w reżyserii Stephena Chbosky'ego., który mieli okazję obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu 23 marca br. Propozycja Kina Objazdowego FERMENT okazała się strzałem w dziesiątkę, dzieci z uwagą i skupieniem śledziły szkolne perypetie Auggie'ego. Pozytywne przesłanie filmu najlepiej chyba oddają wypowiedzi  bohaterów: "Jeśli możesz dać dowód albo swojej racji, albo swojej dobroci, daj dowód swojej dobroci", "Wielkość przejawia się nie w sile, lecz we właściwym jej wykorzystaniu" czy "Największym człowiekiem jest ten, kto swoją siłą potrafi porwać najwięcej serc". Oby te życiowe mądrości trafiły do wszystkich serc.
Beata Bucholc

Kangur matematyczny 2018

 • PDFDrukujEmail

Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Szkoły Podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się 15 marca 2018 r. Wzięło  w nim udział 57 uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Uczestnicy rozwiązywali zadania testowe o różnym stopniu trudności. Na rozwiązanie mieli 75 minut. Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności    (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie tej kategorii otrzymywał w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty. Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierały po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymywał w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Do każdego zadania dołączonych było 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymywał zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie, co eliminowało u uczniów „strzelanie” i zmuszało do myślenia. Każdy z uczniów otrzymał drobny upominek. Na wyniki Konkursu trzeba będzie poczekać około dwóch miesięcy. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najwyższych wyników.

Koordynator konkursu Joanna Kowalonek

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś73
Wczoraj381
Wizyt w tygodniu1153
W tym miesiącu8467
Razem462865

Jest 30 użytkowników online

Homestart