Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 4-8

,,Wędrówka po świecie lektur”

 • PDFDrukujEmail

 

  Dnia 22.05.2018 r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas VI "Z lekturami za pan brat"zorganizowany przez Joannę Rajnik i Małgorzatę Lisewską. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny. Sześcioklasiści zmierzyli się z 6 różnorodnymi zadaniami dotyczącymi treści lektur obowiazkowych w klasach 4-6. Rywalizacja między klasami odbywała się w miłej i przyjaznej atmosferze.
Wyniki konkursu:
I miejsce: klasa VI a- 49 p. - w składzie: Martyna Święcicka, Szymon Sondowski, Krystian Kątny;
II miejsce: klasa VI b - 32 p. - w składzie: Julia Arczyńska, Monika Pawlik,  Zuzanna Jankowska.
Podsumowanie konkursu i wręcznie nagród nastąpi na apelu szkolnym. Uczestnikom gratulujemy.

JR

"Auggie nie może zmienić tego, jak wygląda,ale my możemy zmienić to, co widzimy"

 • PDFDrukujEmail
Wielu wzruszeń dostarczył czwarto- i piątoklasistom film pt. "Cudowny chłopak" w reżyserii Stephena Chbosky'ego., który mieli okazję obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu 23 marca br. Propozycja Kina Objazdowego FERMENT okazała się strzałem w dziesiątkę, dzieci z uwagą i skupieniem śledziły szkolne perypetie Auggie'ego. Pozytywne przesłanie filmu najlepiej chyba oddają wypowiedzi  bohaterów: "Jeśli możesz dać dowód albo swojej racji, albo swojej dobroci, daj dowód swojej dobroci", "Wielkość przejawia się nie w sile, lecz we właściwym jej wykorzystaniu" czy "Największym człowiekiem jest ten, kto swoją siłą potrafi porwać najwięcej serc". Oby te życiowe mądrości trafiły do wszystkich serc.
Beata Bucholc

Kangur matematyczny 2018

 • PDFDrukujEmail

Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Szkoły Podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się 15 marca 2018 r. Wzięło  w nim udział 57 uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Uczestnicy rozwiązywali zadania testowe o różnym stopniu trudności. Na rozwiązanie mieli 75 minut. Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności    (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie tej kategorii otrzymywał w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty. Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierały po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymywał w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Do każdego zadania dołączonych było 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymywał zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie, co eliminowało u uczniów „strzelanie” i zmuszało do myślenia. Każdy z uczniów otrzymał drobny upominek. Na wyniki Konkursu trzeba będzie poczekać około dwóch miesięcy. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najwyższych wyników.

Koordynator konkursu Joanna Kowalonek

KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS IV – VI SP „MISTRZ RACHUNKU”

 • PDFDrukujEmail

Dnia  6.03.2018r. odbył się,  po raz pierwszy w naszej szkole,  konkurs matematyczny dla klas IV-VI SP „Mistrz Rachunku”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas IV, V i VI SP, łącznie 31 osób. Zadaniem uczestników było rozwiązanie  z zestawu stu sześciu krótkich zadań rachunkowych, jak największej ich ilości, w czasie 30 minut. Zadania dostosowane były do każdej grupy wiekowej. W sumie można było uzyskać 106 punktów.

Więcej

Dotacja na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej

 • PDFDrukujEmail
            9 listopada 2017 roku została uchwalona ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2017 (Dz.U. z 2017 r poz. 2161), zmieniająca ustawę z dnia 15 września 2017 r. o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1774). Ww. ustawa weszła w życie w dniu 24 listopada 2017r.
           Zgodnie z uchwalonymi zmianami Wojewoda Kujawsko – Pomorski przekazał Gminie Osie środki w ramach dotacji celowej na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej.

Więcej

„Aktywna tablica” 2017-2019

 • PDFDrukujEmail


 

W roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła otrzymała dotacjęw ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów  i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”

            Baza dydaktyczna Szkoły Podstawowej w Osiu wzbogaciła się o dwie kolejne tablice interaktywne, projektory oraz głośniki o wartości 17.500 zł. Nowy sprzęt multimedialny szkoła otrzymała w wyniku przystąpienia do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych
na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.

Więcej

Dofinansowanie z MEN w wysokości 70.000

 • PDFDrukujEmail

Dofinansowanie z MEN w wysokości 70.000 w zakresie wyposażenia w sprzęt szkolny
i pomoce dydaktyczne dla Szkoły Podstawowej w Osiu.
 

 

         W związku ze złożeniem przez Gminę Osie wniosku o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z 0,4% rezerwy w roku 2017 z tytułu dofinansowania w zakresie wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne w nowo wybudowanych obiektach oświatowych szkół (placówek) publicznych prowadzonych (dotowanych) przez jednostki samorządu terytorialnego nasza szkoła otrzymała w 2017r. dotację w wysokości 70.000zł.

Więcej

Stypendia 2018 rozdane

 • PDFDrukujEmail

Ostatni przed feriami dzień w szkole upłynął w atmosferze podsumowań pierwszego okresu nauki. Najlepsi uczniowie i sportowcy odebrali z rąk Dyrektora Szkoły Podstawowej oraz Wójta Gminy Osie stypendia. Za osiągnięcia naukowo-sportowe nagrodzono: Magdalenę Bocian (VIIa),Martę Kuberę (VIIa)Natalię Wąsikowska (IIB), Annę Deinowską (IIC), Anielę Bettkę (IIC), Joannę Kater (IIIA), Zuzannę Jakimowicz (IIIB),Wiktorię Chmarę (IIIC), Aleksandrę Sondowską (IIIC) oraz Roksanę Wiśniewską (IIIC).W kategorii  „nauka”  stypendia odebrali: Aleksandra Iglińska (VIIb), Marcin Zieliński (VIIb), Jan Bocian (IIC), Inga Meller (IIIA), Oliwia Kołodziejczak (IIIA), a w kategorii „sport”: Klaudiusz Kwaśniewski (IIB), Julia Spychalska (IIIA),Zuzanna Zawadzińska (IIIA),Kamil Kuziemski (IIIB) oraz Dawid Pawlik (IIIC). Jak łatwo zauważyć, po raz pierwszy w rankingu najlepszych pojawili się uczniowie klas siódmych. Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

Beata Bucholc

I znowu „Gwiezdne wojny”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 11 stycznia 2018 roku odbył się wyjazd do kina Helios w Grudziądzu na projekcję filmu pt „Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi”. W wycieczce uczestniczyły klasy IVa, IVb i IIc gimnazjum. Poza oczywistym celem, jakim było obejrzenie filmu, ważnym punktem programu okazał się kinowy bar, w którym uczniowie mogli zaopatrzyć się w kubełki popcornu i ukochany przez najmłodszych napój gazowany, której marka znana jest wszystkim na całym świecie. Zadowoleni oraz pełni wrażeń uczniowie wraz z opiekunami wrócili do domu z nadzieją na kolejną, dziewiątą już część „Gwiezdnych wojen”.

Grażyna Kruszewska

 


 • PDFDrukujEmail

Dnia 1 grudnia 2017r. odbya si wycieczka klasy IVb i IVc na toruskie lodowisko ?TOR ? TOR? z okazji Inauguracji Wigilijnego Dziea Pomocy Dzieciom, ktre jak co roku odbyo si pod patronatem Caritas. Haso tegorocznego wydarzenia brzmiao: ?Miosierdzie jest jedno?. Nasza szkoa pod kierownictwem p. Henryka Poroyskiego przygotowaa dary serca ? witeczne prezenty, tj. zabawki i sodycze dla dzieci z hospicjum. Poza rodkami materialnymi ofiarowalimy rwnie pomoc finansow w kwocie 1500 zotych na edukacj dzieci z Afryki w ramach dziesitej ju odsony akcji ?Warto by bohaterem?, ktrej twarz jest siostra Zygmunta, misjonarka pracujca z dziemi w Burundi, w Afryce wschodniej. W ramach tej wanie akcji zostalimy wyrnieni CERTYFIKATEM za szczeglne zaangaowanie dla Szkoy Budujcej Wraliwo Spoeczn 2017/2018. Poza nasz szko certyfikat otrzymaa jeszcze szkoa z Torunia, Grudzidza i Toplki - spord 250 szk z wojewdztwa kujawsko ? pomorskiego. Uczniowie klasy IVb i IVc w blaskach fleszy dumnie odebrali certyfikat i godnie reprezentowali ca spoeczno SP w Osiu. Poza tym uczniowie klas IV mieli okazj zobaczy hokeistw i motocyklistw, prezentujcych swoje umiejtnoci na lodowisku oraz pokaz jazdy figurowej na lodzie grupy tanecznej i modych solistw z Polski i Biaorusi. Organizatorzy spotkania zadbali te o mionikw motoryzacji, przygotowujc prezentacj wozw wojskowych i policyjnych. Toruski ?TOR ? TOR? odwiedzi rwnie wity Mikoaj, ktry obdarowa dzieci cukierkami.

Grayna Kruszewska


 • PDFDrukujEmail

Jak co roku z niecierpliwoci czekamy na 6 grudnia, kiedy to odwiedza nas wity Mikoaj. W tym roku rwnie nie zawiedlimy  si. Kady otrzyma sodki upominek. Mikoajkowa ekipa czstowaa wszystkich uczniw cukierkami.
MWB

 • PDFDrukujEmail

W sobot 2 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoy pod opiek pani Joanny Kowalonek i pana Henryka Poroyskiego ze SK Caritas udali si z ?mikoajem? do przyjaci z Domu Dziecka w Bkowie. W paczkach, przygotowanych m.in. przez uczniw i ich rodzicw oraz nauczycieli, znalazy si rodki czystoci, sprzt AGD, zabawki, artykuy szkolne oraz sodycze. Dzieci bardzo si ucieszyy z obecnoci rwienikw oraz prezentw. Mikoajkowe upominki wprowadziy wszystkich w witeczny nastrj. Serdecznie dzikujemy wszystkim, ktrzy przekazali dary serca i sprawili, e na twarzach dzieci z domu dziecka pojawi si umiech.

Joanna Kowalonek


 • PDFDrukujEmail

W naszej szkole 21 listopada z okazji Dnia yczliwoci zorganizowano specjaln poczt , dziki ktrej kady mg napisa mie sowa do swoich rwienikw. Dziki ciepym sowom ten listopadowy dzie okaza si lepszy. To kolejne przedsiwzicie naszego Samorzdu Uczniowskiego w biecym roku szkolnym. Pamitajmy, bdmy uprzejmi dla innych nie tylko w Dniu yczliwoci !
Elbieta Kurek

?Upiorna? dyskoteka

 • PDFDrukujEmail

W dniu 17 listopada br. w Gminnym Orodku Kultury odbya si ?upiorna? dyskoteka, zorganizowana z inicjatywy Samorzdu Uczniowskiego naszej szkoy. Zabawa cieszya si wysok frekwencj. Wszyscy chtnie taczyli oraz brali udzia w konkursach. Z niecierpliwoci czekamy na kolejne superdyskoteki.
Elbieta Kurek


 • PDFDrukujEmail

Rusza witeczna pomoc. Szkolne koo Caritas organizuje zbrk produktw ywnociowych dla najbardziej potrzebujcych. Specjalnie oznakowane kosze znajd si wkrtce w sklepach naszej miejscowoci. Kady moe przyczy si do tak szczytnej akcji pomagania innym. Zebrane dary zostan rozdysponowane zgodnie z przeznaczeniem. Otwrzmy nasze serca i pomagajmy!
MWB

Więcej

 • PDFDrukujEmail

Przeom pierwszej i drugiej dekady listopada to czas witowania odzyskanie przez Polsk niepodlegoci. Przypadajc w tym roku 99. rocznic uczniowie Szkoy Podstawowej w Osiu uczcili montaem sowno-muzycznym pn. ?Koncert ycze dla Niepodlegej?, ktry zaprezentowali spoecznoci szkolnej w pitek 10 listopada oraz mieszkacom gminy - 11 listopada. W programie wzili udzia: Joanna Kater, Oliwia Koodziejczak, Zuzanna Zawadziska, Inga Meller, Anna Deinowska, Aniela Bettka, Magdalena Bocian i Mateusz Betyna. Do jego powstania przyczynio si wielu innych uczniw, ktrzy zebrali i nagrali wywiady z mieszkacami naszej gminy, a nad realizacj czuway: Maria Kaczmarek, Kamila pica-Gowacka i Beata Bucholc.

Beata Bucholc

 • PDFDrukujEmail
         Organizujemy zbirk zabawek, maskotek, puzzli, artykuw szkolnych i sodyczy dla przyjaci  z domu dziecka  w  Bkowie oraz dla  dzieci sprawnych inaczej ze Zgromadzenia Sistr Szarytek  w Chemnie.


 • PDFDrukujEmail

Dnia 13.10.2017 roku odby si w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie pod kierunkiem pani Elbiety Kurek przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Aleksandra Kater zoya podzikowania nauczycielom i pracownikom obsugi za trud woony w edukacj dzieci i modziey oraz prawidowe funkcjonowanie szkoy. W tym szczeglnym dniu z rk przedstawicielki Wdeckiego Parku Krajobrazowego pani Anny Karpus nagrody odebrali uczniowie szczeglnie zasueni w dziedzinie ochrony rodowiska.

Elbieta Kurek-opiekun SU

 • PDFDrukujEmail

Dnia 26 wrzenia 2017r. odby si w naszej szkole konkurs z okazji Europejskiego Dnia Jzykw Obcych. Konkurs ten przygotowany zosta w formie quizu i skierowany by do uczniw klas gimnazjalnych. Quiz zawiera elementy wiedzy o jzykach obcych a take porusza podstawowe zagadnienia realio i kulturoznawcze dotyczce krajw europejskich. Oprcz tego zawodnicy mogli pochwali si wiedz z zakresu literatury, sportu, filmu a take geografii. W konkursie wzio udzia sze trzyosobowych druyn, bdcych reprezentantami poszczeglnych klas Gimnazjum. Zwycizc zostaa druyna  klasy IIC w skadzie: Aniela Bettka, Anna Deinowska, Jan Bocian. Drugie miejsce przypado druynie klasy IIIB (Zuzanna Jakimowicz, Kamil Kuziemski, Dominik Traczyski ), natomiast trzecie miejsce zdobya druyna klasy IIIA (Inga Meller, Joanna Kater, Oliwia Koodziejczak). Uroczyste wrczenie nagrd odbdzie si na najbliszym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluj!

Organizator konkursu: Grayna Kruszewska


 • PDFDrukujEmail

W pitek, 29 wrzenia br., odbya si wycieczka klas IVa i IVb do toruskiego Baja Pomorskiego na spektakl pt. ?Ba o Zotej Rybce?, zorganizowana przez wychowawczyni klasy IVa. Dodatkowo uczestniczyo w niej dziesicioro chtnych dzieci z klasy IVc. Opiek sprawoway: Maria Kaczmarek, Joanna Rajnik, Grayna Kruszewska i Beata Bucholc. Przedstawienie dostarczyo widzom wielu wrae. Przekonujca gra aktorska poczona z prost scenografi, tacem wiata i cieni oraz muzyk podkrelay przesanie utworu: chciwo nie popaca, a to, co najwaniejsze, kryje si w dobrym sercu.

Beata Bucholc

 • PDFDrukujEmail

ZBIRKA YWNOCI I RODKW CZYSTOCI DLA ZWIERZT ZE SCHRONISKAZobacz plakat akcji

Sport Generacja 2017

 • PDFDrukujEmail

We wtorek 19 wrzenia 2017 r. po raz drugi dwudziestu omiu uczniw kl. IV-VI miao okazj wzi udzia w masowej imprezie sportowej, ktra odbya si w Bydgoszczy. Przewodniczy jej znany lekkoatleta, halowy mistrz wiata i Europy w siedmioboju, Sebastian Chmara. Na stadionie Zawiszy, w konkurencjach lekkoatletycznych, wzio udzia ponad 1300 dzieci ? nasza szkoa bya jedyn spoza Bydgoszczy. Akcja Sport Generacja rozpocza si od wsplnej rozgrzewki i biegu integracyjnego wszystkich uczestnikw. Po przekroczeniu linii mety na kadego czeka medal. Potem rozpoczy si biegi indywidualne na dystansach: 33m ? sprint, 33 m przez potki i 200 m, w ktrych wyoniono zwycizcw.  Dzieci, oprcz konkurencji biegowych, prezentoway na scenie swoje talenty wokalne, taneczne itp., wygrywajc rne nagrody.  Punktem kulminacyjnym zawodw by bieg sztafetowy na dystansie  200 m. w kategorii dziewczt i chopcw. Realizowao 16 szk. Nasze druyny zajy 6 miejsce. Cieszymy si, e moglimy wzi udzia w tych rozgrywkach. Opiekunowie: H. Pawlik ? Kiepiska, H. Poroyski, E. Kurek.

Elbieta Kurek


Aktywna integracja w Jumpin Place- Parku Trampolin

 • PDFDrukujEmail

Dnia 22.09.2017 uczniowie klasy 2c gimnazjum wraz z kilkoma osobami z pozostaych klas pod opiek swojej wychowawczyni udali si do Jumpin Place - Parku Trampolin w Bydgoszczy. Uczniowie mieli do dyspozycji trzy rne areny, jednak najwiksz atrakcj okaza si basen wypeniony gbkami. Szalelimy do utraty si, ale byo warto, zabawa bya wietna. Wyjazd by wspania okazj do aktywnej integracji.

Elbieta Kurek

 • PDFDrukujEmail

W pitek, 9 czerwca, uczniowie naszego Gimnazjum zaprezentowali swoje umiejtnoci aktorskie w przedstawieniu wspierajcym kampani antynarkotykow. Gwn jego tematyk by los 13-letniej Aki, ktra przez problemy w domu wpltaa si w nieodpowiednie towarzystwo. Jej matka z wasnej woli nie odstawiaa alkoholu, a pochonity prac ojciec codziennie wraca bardzo pno do domu. Dziewczynie nie wystarczao wsparcie ze strony przyjaciki - Anki. Pewnego wieczoru posza na imprez w parku, na ktr zaprosi j nowy znajomy, Marek. Po przekonujcej namowie poczstowa dziewczyn narkotykiem.Po czasie z kadym problemem w domu Aka przychodzia do Marka na imprezy, aby znowu poczu si pozornie szczliwie. Dziewczyna wpada w nag, nic jej nie pomagao. Zachorowaa rwnie na AIDS. Kilka lat pniej spotkaa dawn przyjacik i opowiedziaa jej swoj histori, e zostao jej ju niewiele czasu. Zszokowana Anka nie wiedziaa, jak j pocieszy. Asia kazaa jej tylko ostrzec innych, aby nie popeniali tego samego bdu co ona. Przedstawienie wywoao u niektrych zy wzruszenia, dla wielu stao si rwnie przestrog. Wystpili: Zuzanna Zomkowska, Oliwia Koodziejczak, Inga Meller, Pawe Jdryczka, Miosz Wsikowski, Melania Czarnowska, Joanna Kater, Micha Manikowski, Dominik Cyrczak oraz Maciej Powiera. Spektakl powsta pod kierunkiem pa: Magorzaty Dombrowskiej i Elbiety Kurek.
Zuzanna Zomkowska, kl. IIIB

 • PDFDrukujEmail

5 czerwca 2017 roku reprezentacja naszej szkoy w skadzie: Marek Pliszka, Artur Malinowski i Angelika Durajewska, z panem Michaem Dombrowskim jako opiekunem, wzia udzia w konkursie ?Szanuj swoje rodowisko?, ktry odbywa si w Szkole Podstawowej w Lnianie. Konkurs dotyczy tematyki ekologicznej. Pierwszym zadaniem uczestnikw byo napisanie testu, kady ucze pisa test osobno, wyniki indywidualne byy na kocu sumowane na konto druyny danej szkoy. W przerwie pomidzy konkurencjami na uczniw czekaa niespodzianka w postaci sodkiego poczstunku, ktry mia doda energii do pokonania kolejnego wyzwania. Nastpnie uczniowie w trzyosobowych druynach przystpili do rozwizywania rebusw, zagadek i krzywek z zakresu podrcznikowej wiedzy gimnazjalnej z biologii i geografii. Wszystko odbywao si w przyjaznej atmosferze, mimo zacitej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoy w oglnych rozrachunku nieco minli si z podium i zajli czwarte miejsce. Nikt niczego jednak nie auje, nagrody otrzymali wszyscy.
Angelika Durajewska, kl. IIIC

/

Konkurs wiedzy ekologicznej

 • PDFDrukujEmail
           W pitek 9 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej w Wierzchach odby si konkurs wiedzy ekologicznej dla szk podstawowych. Nasz szko reprezentowa zesp w skadzie: Magdalena Bocian, Martyna Mazuch i Adam Piekarski. Nasza druyna  zdobya wyrnienie, a uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatora oraz Wdecki Park Krajobrazowy i Nadlenictwo Trzebciny.

    Wojciech Kater.

Więcej artykułów…

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś176
Wczoraj347
Wizyt w tygodniu2034
W tym miesiącu8876
Razem382889

Jest 45 użytkowników online

Homestart